Nfemefjers iflEIR ff IVOROL Aiemeijm Elke land een kriilant KOFFIE Alleen de beste koffie is goed genoeg! BAKKER's I 5 Dagen naar Parijs KOFFIE om van te genieten Bordureri Kousen reparatie J. G. Dekker NUTSSPAARBAHK Rente 21. pCt 'n Cadeautje Nieuw Televisie tijdperk ingeluid Jan Agter Maak Uw maaltijden tot een feest! Een electr. Slijpapparaat Firma N. Schouten en Zn. DAT GING NIET DOOR De puzzlerit van de Motorclub Texel vond Tweede Pinksterdag geen doorgang wegens een afwijzende beschikking van het betrokken ministerie. DE MOK VERSLOEG WILLEMSOORD 3 Juni hebben onze Texelse mariniers en matrozen weer op overtuigende wijze gewonnen is de wedstrijden om de bur gemeester Rehorst-wisselbeker: zij ver sloegen Willemsoord II met 3 Eerst ging de strijd vrij gelijk op, maar al spoedig toonde de Mok haar superioriteit- Zij speelde nl. technisch een zeer goede partij en zagen hun goed opgezette aanvallen na een half uur be loond met een goal van midvoor De Haan- De strijd kreeg hierna een vrij fors karakter. Doelman Van Rijn liep een beenwond op en linksbinnen Maas raakte aan een knie geblesseerd, zodat hij na de rust niet terugkeerde. Een kwartier na de hervatting scoorde De Haan zijn 2de punt: 20- Na 7 minuten toonde hij aan dat driemaal Texels scheepsrecht is! Willemsoord maakte tenslotte één tegengoal- Gisteravond is de finale gespeeld op het HFC terrein te Den Helder. De Mok kreeg als tegenstander de Navigatiesta- tion Noord- EEN AANTREKKELIJKE SPORT! De Koog is een attractie rijker gewor- len, die het verblijf aan deze badplaats voor de gasten en ook voor de Texelaars zelf zal veraangenamen. De heer H- J Klok uit Zandvoort heeft achter het VVV-gebouwtje een z.g- Mid get golfbaan doen aanleggen, zoals er verscheidene elders in ons land, bv- in Zandvoort, reeds in exploitatie zijn en ziah daar in eèn druk bezoek mogen verheugen. Op het terrein bevinden zich 18 beton nen banen van zeer verschillende vorm» van ongeveer 8 meter lengte- Met be hulp van een golfstick slaat men een balletje naar een „hole" vanaf een be ginpunt. Hierbij moet de bal een hinder nis passeren en de wijze waarop deze zijn gevonden, getuigt van veel vinding rijkheid- Ze zijn dan ook nergens gelijk- Sommigen zijn in 2, anderen in 3 of 4 slagen te maken, zodat alle holes met 'n minimum van 50 punten zijn te berei ken, maar men dient dan wel een vol leerd speler te zijn, het dubbele aantal zal voor velen een goed resultaat uit maken. Erg aardig zijn de hindernissen, die de heer Kortenhoeven. Texelaar van geiboorttie en schoonvader van de heer Klok. vervaardigde- Dat zijn dan een zeer natuurgetrouw model van 'n Texel se stolpboerderij met voorhuis, een schapenboet en een windmolen. Midget-golf is een rustig spel, maar het vereist een vaste hand. een zeker oog en vaardigheid en mensen van 10 tot 80 jaar kunnen er vele prettige uren mee beleven! Behalve de banen zal er ook een klein paviljoen met een terras verrijzen, waar men zich aan diverse dranken (er is ver lof B) kan laven en intussen toeschouwer zijn bij de sportieve strijd, die op het terrein wordt geleverd Vrijdagmiddag zou de Midget-golf- baan worden geopend en er waren ver scheidene belangstellenden, zowel van de Overkant, als van Texel, o.a- de bur gemeester, de heer C de Koning, de ge meente-secretaris, de heer P. Beemster- boer en de directeur der VVV. de heer Quint. Helaas werd er toen nog hard gewerkt, eigenlijk was men nog niet toe aan de ..laatste hand", toch kon men wel een goed inzicht krijgen hoe het ge heel werkt- Mevrouw Klok zal de Texelse ~olf- baan erploiteren. De fa- Duin werd de bouw opgedragen, de fa- Kortenhoeven verzorgt de beplanting. ..Onbekend maakt onbemind" zegt het spreekwoord, ma^ar stellig zullen ook op Texel velen, als zij eenmaal kennis maakten, het spel met graagte en en thousiasme gaan beoefenen. FEUILLETON door T. LODEWIJK 17- Dat was een van Bella's standaard- phrasen, maar Frans wist dit niet. Eigen lijk had hij haar, bij het afscheid, graag een zoen gegeven, maar haar houding was zo schuchter-afwerend geweest, dat hij het nog niet had aangedurfd. Merk waardig, dacht de onervaren Frans, hoe dit meisje, dat er uitzag, alsof ze de we reld kende, diep in haar hart nog zo puur, zo onberoerd was. Schijn bedriegt, dacht Frans, tevreden menend, dat hij de schijn had doorzien- Meneer Stoilenga liet zijn sohelvis- achtige blik dwalen van de een naar de ander, en luisterde onderwijl met één oor naar mevrouw Kierkewasser, die aan een van de drie leraressen, die geen leraressen waren, zat te vertellen van haar bezoek aan St Germain des Prés- We hebben daar onvergetelijke in drukken opgedaan, stelde haar onaf scheidelijke vriend meneer Laarman, op docerende toon vast O ja, viel mevrouw Kierkewasser weer in, Parijs, dat is immers niet de Ei ff el toren, niet het Louvre en de Nótre Dame en al die toeristenbezienswaardig heden- Het gaat om het hart van Parijs. En dat hart klopt in St. Germain des Prés, stelde meneer Laarman onver biddelijk vast- En we hebben het hóren kloppen, nietwaar Henri? smolt mevrouw Kier kewasser- Ging 't zo hard? informeerde de oudste der drie leraressen op droge toon en Carla schoot bijna in de lach- Meneer Stoilenga vertrok geen spier, maar staarde aandachtig naar mevrouw Kier- DE VIERDE LAMMERENMARKT De vierde markt was aan de stugge kant en de lammeren brachten door el kaar wel een paar gulden minder op: de prijzen schommelden van de 47-52 gul den met een middelmarkt van 50 gulden- Het slot was - in tegenspraak dus met de beweringen - beslist met minder, m-a-w. de markt hield stand. Weliswaar ging een enkel hok onverkocht huiswaarts, maar dat is een normaal verschijnsel- Typerend is, dat de ooien, die over het algemeen lichter zijn, tot dusverre min der opbrengen. Uiit het feit, dat de zware lammeren, dat zijn dan de rammen, meer opbrengen, veronderstelt men nu, dat een deel der rammen bestemd is voor rechtstreekse export- DE DERDE NA OORLOGSE LAMMERENMARKT Jaar Aarwoer Prijs 1946 2983 19—27,— 1947 3170 20—30,— 1948 2500 27—34,— 1949 2700 3037, 1950 2500 3847, 1951 2500 5567, 1952 2100 6075, 1953 2900 4353, 1954 3000 4762, DE VIERDE NA OORLOGSE LAMMERENMARKT Jaar Aanvoer Prijs 1946 2480 17—25,— 1947 2480 18—25 1948 2200 22—32,— 1949 1800 28—36,— 1950 2285 3744. 1951 1900 5067.50 1952 2000 5873, 1953 2300 4253 1954 2250 47—53,— m ZENTO Van Maandag 14 Juni t.m- Donderdag 17 Juni wordt in de Herv. Kerk te Den Burg een grote Zendingstentoonstelling gehouden, uitgaande van het Zendings bureau der Ned. Hervormde Kerk te Oegsbgeest en het Zendingscentrum der Gereformeerde Kerken in Nederland te Baarn- De Zento op Texel betekent een evene ment op kerkelijk en cultureel gebied van de eerste rang- Immers de wijze, waarop het publiek kennis zal maken met land en volk van Indonesië en Nieuw Guinea en het leven daar van alle dag, is wel zeer uniek- Dankbaar en blij zijn de initiatiefnemers, dat ook op Texel deze tentoonstelling een exponent- mag zijn van de goede en nauwe samenwer king der zendende kerken Er is op de Zento" heel veel te zien en misschien nog meer te beluisteren Er zijn 5 stands, waarbij gesproken wordt (Java, Sumatra, Celebes en Molukken, Nieuw Guinea en Sumba), en verder nog enkele ..stomme" stands. De diverse stands worden zo ingerioht, dat men het geëxposeerde goed in zich kan opnemen. Voor de „Zento" moet men zeker een paar uur uittrekken en men zal ontdekken, dat zij wel eniger mate verschilt van andere tentoonstel lingen! Bij de sprekende" stands vindt men een zendingsarbeider. Deze heeft meest al tientallen jaren ervaring op het zen- dingsveld achter zich en vertelt daarvan met enthousiasme en grote deskundig heid- Ter illustratie van het gesprokene worden de diverse voorwerpen, op de tafels uitgestald, er bij betrokken- De ..stomme" stands spreken voor zich zelf. Een uitstekend verzorgde „Zen.to"-<*ids verkriiobaar aan de kassa, is een blij vende en waardevolle herinnering aan de tentoonstelling. De „Zento" wordt Maandag 14 Juni om 8 uur officieel geopend- De andere dagen is zij geopend van 9-12 uur v.m 2-5 uur n.m- en 8-10 uur n-m- In de morgen- en middaguren zullen vele scholen de tentoonstelling bezoeken Het doel van deze tentoonstelling? Ieder meer rechtstreeks te bepalen bij de hem ^egeven opdacht om het Evan gelie te verkondigen aan alle volken Een expositie, dit door haar culturele waarde, de gehele burgerij zal aanspre ken. kewasser. als ontdekte hij een totnogtoe onbekend insect. Na het ontbijt deelde Carla haar plan nen aan Els mee- Die protesteerde hef tig- Zij waren samen uit, en die jonge man met z'n pretenties deed er niet toe- Carla moest nu met zo nauw zijn. Luister Els, zei Carla dringend, ga jij nu vandaag eens met Hannes op stap- Zonder dat ik er bii ben- Ik offer me niet op- Ik heb best zin om eens met dat mevrouwtje Perland op stap te gaan Els keek critisch. Pas maar op. zei ze, je kent haar niet. Ze lijkt mij bijzon der bij de tijd- Is dat zo'n bezwaar? Och nee.... maar houd je op een afstand, adviseerde Els duister. Ach, je bent mal, verdedigde Carla haar nieuwe vriendin- Nou ja. goed, je bent mans genoeg nou Carl, dan voor vandaag veel plezier- Maar het is voor 't eerst en voor 't laatst, spreken we dat af? Hannes mag wezen wat ie wil» al was het de ige man ter wereld, maar de rest van de tijd zijn wij samen uit- Is dat afspraak? Dat is afspraak, Carla drukte haar stevig de hand. Die beste, hartelijke, trouwe Els. Als die Hannes werkelijk een oogje op haar had, zou ze die jonge man eens apart nemen en hem vertellen, dat hij niet moest denken, dat hij de eer ste de beste voor zich had.... dat zijn handen mocht dichtknijpen, als Els hem hebben wou. Frans Noordeloos overzag zijn schare- We eten om half twaalf al, annon ceerde hij, en om half één gaan we met de bus naar Font«ai..eoIeau. Wie er dan niet is, blijft maai thuis- Afgesproken? Een veelstemmig gemurmel bevestig de het- Frans keek nog eens rond- WAARHEEN WAS UW VLUCHT? De heer F- Stark vond in zijn tuin te Eierland een dode spreeuw met een ring, waarop vermeld stond Riksmu seum, Stockholm Y.E, 352"- Wij hebben het aan de bevoegde in stanties overhandigd en zullen wellicht nog eens iets over het leven van deze spreeuw te horen krijgen! NOODGEDWONGEN VERGUIZEN In een geïllustreerd blad kon men een dezer dagen een beschrijving lezen van de omstandigheden, waarin het gezin van een in Mei 1940 aan de Grebbe ge vallene, verkeert- Zeker, het gezin ontvangt een pensioen, maar het is hier al niet anders gesteld dan in zovele gezinnen» waar gerekend en nog eens gerekend moet worden. Neen, het is hier nog moeilijker. De woning, waarm men in 1940 woonde, kon niet worden aangehouden; de huur was nl- te hoog voor de draagkracht van de weduwe- Noodgedwongen verhuisde men naar een weliswaar goedkopere- maar slechte woning. De nadelige ge volgen bleven niet lut, en de zorgen zijn het gezin niet bespaard gebleven. Wanneer men zo'n beschrijving leest, ontstaat spontaan de gedachte: maar zo iemand moet geholpen worden- Inderdaad, het mag deze mensen, de nagelaten betrekkingen van hen, die bij hun plichtsvervulling vielen, niet aan hulp ontbreken, wanneer in bijzondere omstandigheden het pensioen ontoerei kend is. Enige weken geleden werden in het gehele land de gevallenen herdacht. Men vergete echter de levenden, de nabe staanden niet- Omstreeks Zaterdag 19 Juni a-s- wordt een inzameling gehouden voor de Geza menlijke militaire fondsen; uit de op brengst wordt hulp verleend aan oor logsweduwen en -wezen en aan invalide militairen. Niemand stelle de collectan ten teleur! FILMNIEUWS „RED CANYON" Niet alleen zij. die prijs stellen op een vlot, interessant verhaal, maar vooral ook de liefhebbers van de paardensport en het paard op zichzelf, zullen van deze film genieten- Wij maken hierin nl- ken nis met een eminent "paardrijder, die van beroep vanger van wilde paarden is, het gelukt hem zelfs het bijna legendarisch geworden paard Black Velvet te over meesteren en ei' mee deel te nemen aan een grote race. Hij wint. óók het hart van de onstuimige Lucy, dochter van een beroemd paardenfokker. Rozengeur en maneschijn schijnen nu voor het grijpen, tot iemand ontdekt, dat hij behoort tot een familie, die als beruchte moorde naars en veedieven bekend staan- Hoe hij erin slaagt zich volledig te rehabili teren verhale ons de film zelf. „ELLEN" In de sterke film ..Ellen" gaat het evenals in „Rebecca" en ..Obsessie" om een dreigend mysterie, dat de toeschou wers in adembenemende beklemming houdt- Een jonge architect staat alge meen bekend als een zonderling, het geen wordt toegeschreven aan de dood van zijn verloofde Dat meisje kwam bij een auto-ongeluk om het leven- Sinds dien blijft het noodlot Jeff treffen. Zijn paard breekt 'n been, zijn lievelingshond sterft en het schilderij van zijn verloof de verkleurt. Het wordt Ellen, aanvankelijk een kennisje van de architect, duidelijk, dat zo veel ongelukken geen toeval kunnen zijn. Jeff's huisdokter vermoedt, dat de jongeman een schuld complex heeft- De noodlottige gebeurtenissen blijven aan houden en voor de toeschouwers neemt de spanning in deze thriller nog toe. Ten slotte volgt de ontknoping op verrassen de wijze- Deze fascinerende film. vooral door de muziek van Tsohaikowski op de achter grond, moet men niet missen, wanneer men eens echt een avond ,»uit" wil zijn- Nederlands nieuws O.a.: Het Koninklijk bezoek aan de Rijnstreek (o a- aan de Leidse markt), De Staten van Friesland hebben weer 'n eigen jacht; De haringjaoht begonnen. Öari u's rug was naar hem gekeerd, ze stond te overleggen met die lui van Per- land- Hannes stond druk te betogen te gen Els- Maar van de andere kant van de zaal ontmoetten hem plots een naar g/oie, blauwe ogen en een ronde mond glimlachte. Laat ze allemaal opwaaien, dacht FransBella en ik. wij weten het samen wel- Tenminste, dat dacht hij. HOOFDSTUK VIII FONTAINEBLEAU De bus draaide, door 'n handig ma noeuvrerende chauffeur bestuurd, door de buitenwijken van Parijs, en snorde v eldra langs de betonweg voorbij het vliegveld Orly in de richting Fontaine- bleau- Frans zat vlak achter de chauffeur en voerde met hem een druk gesprek in vrij rad Frans- Ria, de bijdehande gids, vertelde aan Prikkie en Dikkie, die haar een vlotte meid vonden, over het leven in Montparnassf-, waar ze kamers had, en accepteerde als vanzelfsprekend de ene sigaret na de andere- Af en toe slaagd..' meneer Laarman er in enkele wijsheden te verkondigen over het stu dentenleven in Parijs- xvaar hij nooit ge studeerd had, en doorspekte voor zijn hartsvriendin, mevrouw Kierkewasser. deze diepzinnigheden met fijngevoelige en idealistische bespiegelingen- nxnter in de bus zat Els naast Hannes Averkamp. Els had wel een beetje wroe ging, dat ze Carla alleen had laten gaan, en was daardoor niet al te vriendelijk tegen haar vrolijke metgezel. Maar toen Hannes het gesprek op Carla bracht en zijn eerlijke bewondering voor Els' vriendin duidelijk liet blijken, vonden ze gemeer.i chappelijke grond voor conver satie (Wordt vervolgd) 250 GRAM Neem daarom Niemeijer's Koffie in het bekende paars- geruite pak. Heerlijk geurig en krachtig en daarom zo voordelig in het gebruik. Ook verkrijgbaar in 100 grams pakjes Wij verzorgen al Uw Borduurwerk. Ceintuurs en kno pen binnen 4 dagen gereed VILT 40 ct ZAKJES VILT 55 ei KRAALTJES 33 ct onzichtbaar, goed koop en vlug klaar. Telefoon 146 GARAGE M. v. d. SL1XKE TELEFOON 222 Taxi, verhuur en stalling Overleg en leg wat over t Spaar bij de Dagelijks berekend HYPOTHEEK beschikbaar. Inlichtingen: Bij kantoor Kooger straat 34, tel. 215 voor groot of klein? Dan moet U immers bij J. P. STAM zijn I Voor een betere Permanent slaagt U zeker in Oosterend KAPPER BAKKER, Telef.37 Te koop ol te huur Woon- en winkelhuis, waarin gevestigd kruide nierszaak met tabaksverg. Direct te aanvaarden. Inlichtingen na 7 uur n.m. D de |ager, Den Hoorn 126 Wie helpt geestelijk minder valide, maar ijverig betrouwbaar persoon, leeft. 32 jaar, aan werk? Was o.a werkzaam als huisknecht, expeditie knecht en in boekbinderij. Br. no. 502 bur. Tex. Crt. HOLS AT I A SNCLBREIAPPARAAT brail automatisch roc lil on averschl s t.375.-1.475.- 1.540.-.* Vraag prosasotus Vanaf 6 Juni tot en met 4 Juli 18 internationale Televisie uitzendingen. Ziet het programma in onze toonkamer! Plaatsen eretribune in toonkamer gratis op aanvraag Technisch Bureau zorgt er voor Telefoon 46 Den Burg Dek Uw tafel met het glanzende GERO ZILMETA Bij aankoop van de inhoud ont vangt U de cassette gratis. IJZERHANDEL OEN BURG X E L voor maaimachinemessen. Maandag aan de markt. Tevens 'x nieuwste Veescheerapparaat MARTIEN BAKKER Een Uurwerk moet goed zijn, anders heeft U er niets aanl Koop daarom Uw Klok of Horloge bij de vakman. Van 16 tnt 28 Juni zijn wij op Texel overal te ontbieden (ook 's avonds) met prima Uurwerken, GGud, Zilver, Gero en Optiek. H.D Z. Verlovingsringen zijn meermalen met Goud bekroond wegens afwerking en glans. Inkoop van goud en zilver voor de hoogste waarde. Rijks Gedipl Horlogemaker. Erkend Opticien. WERVERSHOOF - TF.LEFOON 258 K 2288 Landbouwhuishoudschool Den Burg Per 1 September worden de volgende cursussen gegeven aan de dagschool a. Primaire cursus, duur 2 jaar, toelatingseis: 6 leerjaren lagere school. b. Cursus Assistenten in de Huishouding, duur 1 jaar, toelatingseis: getuigschrift prim, cursus of, duur 2 jaar, toelatingseis: minstens 2 jaar MUL.O. Aanmelding voor 10 juli bij de directrice. Telefoon 296 Den Burg. Programma avondcursussen volgt.

Texelsche Courant | 1954 | | pagina 4