De Zentoeen hoogst interessante expositie. De Hoornder Reisvereniging ging over de grens. Drukkerij Texelse Courant Maak er een foto van f Fotohaudel LANGEVELD DE ROOIJ ONZE LAMMERENMARKT OP HET WITTE DOEK Komend weekend kunnen wij in de Bioscoop een reportage van de lamme- renmankt zien. Zoals gemeld heeft Poly goon-Haarlem onlangs een cameraman naar de Groeneplaats gestuurd en hij heeft daar heel aardige scènes vereeu wigd, niet alleen lammeren» maar ook Texelaars en kooplieden spelen in het nieuws van deze week een rol. Wij ver moeden, dat velen een kijkje zullen ne men! HANDELSREGISTER In Handelsregister" lezen wij onder nieuwe inschrijvingen van zaken: C-V- „Rederij Imco", Texel, Oosterend, Hoekstraat 8. Uitoefening der visserij, en al hetgeen daarmede in verband staat Beh. venn.: L- F- Bremer- Eén venn- bij wijze van geldsch. Lunchroom „Selecta", Texel. De Koog Kogerweg 34- Lunchroombedrijf met venlof B. E.: J. v-d- Velden- En onder „Wijzigingen": W- C- de Rooij, Texel, OosterencL Hoek straat 2, Kleinhandel in huish- artikelen, glas, Dorcelein en aardewerk enz- Uittr. eig.: W. C- de Rooij- Bedrijf w-v.d- een v-o.f- o-n-: Gezusters G. en A. Bas. Venn.: G. en A. Bas- Jacob Daalder, Texel, Den Burg, Koo gerstraat 23- Timmerman, metselaar, aannemer- Bedrijf o-a.: J. Daalder- SUCCESVOLLE KINDERZANGAVOND IN OOSTEREND Donderdag 10 Juni was het voor de meisjes en jongens van het kinderzang- clubje te Oosterend de grote" dag- Toen gaven ze hun jaarlijkse uitvoe ring, en „hoe"?, 't Was heel mooi en heed gezellig. Marry kon een flink aan tal bezoekers welkom heten, waarbij ze de wens uitsprak, dat zij met haar clubje in staat zou zijn om de aanwezigen een genoeglijke avond te bieden- „Aan de kinderen zal het niet liggen, die zullen hun best doen!" Nu, dat hebben ze gedaan: het verliep alles even keurig en vlot Met frisse £n vrolijke zangnummertjes, enkele solo stukjes, een zangspelletje en niet te vergeten in de Pauze pianospel van de leidster, werd het publiek aangenaam bezig gehouden. Goed zo, Marry, goed zo, kinderen en blijft je best doen. Dan komen er vast nog veel meer kinderen op het Zangclubje en gaat het later nog veel beter! DE STEM DES VOLKS A-s. Zaterdagavond werken we in het programma van Kon. Texels Fanfare corps mede in de parkuitvoering bij de opening van het V.V.V--zomerseizoen- We hopen op een grote belangstelling, dan is het steeds prettig werken Dan resten ons nog enkele weken voor het Zang concours» dat op 4 Juli wordt gehouden. Nog even flink aanpakken, opdat we een goed figuur zullen slaan- D- „AAN DE VROUWEN VAN NEDERLAND" Drie samenwerkende organisaties, de Nationale Stichting Propaganda Fede rale Wereldregering, de Stichting Regi stratie Wereldburgers en de Stichting Persdienst (federaal) Wereldbestuur, van welke organisaties de heer P- van der Linden, eilandcommandant gedurende de mobilisatie 1939/1940 alhier, secretaris is, hebben een open brief gericht tot de vrouwen van Nederland- Daarin betogen zij te concluderen, dat de huidige we reldconstellatie, ontstaan, beheerst en beheerd door mannen, op chaotische wij ze is vastgelopen en, indien het niet wordt verhoed, in een niet voor te stel len en niet te beschrijven catastrophe haar einde zal vinden. De grote mannen, zo betogen zij, die zeggen de wereld te „regeren", zijn met de wereldnood vol komen op de hoogte- Men zegt te zoeken naar middelen en wegen om tot een meer bevredigende wereldorganisatie te komen. Maar die middelen zijn er en behoeven niet te overbekend doch men grijpt ze niet aan en past ze niet toe. Men kent de we- worden gezocht. Ze zijn in die kringen gen en laat ze links liggen- Onderwijl wordt het geluk van de mensheid, de toekomst van haar kinderen en van al wat leeft op onze planeet, op het spel gezet Terwijl men vergadert, confereert en afwijst, gaat een verbluffende bewape ning aan alle zijden door en de mensheid vindt geen rust in haar zwoegend stre ven om aan het dreigende lot te ontko men, noch om zich daarover te beraden Regelingen, Diplomaten, Militairen zijn. trots wellicht de beste bedoelingen, niet bij machte daarin verbetering te brengen- Dat Vrouwen dan het oog uitsluitend gericht houden op wat vruchten zijn van geloof, moraal en naastenliefde. Wat de wereld nodig heeft, en onver wijld, is een Rechts-Statuut van Wereld omvattende betekenis- Waardoor oorlog zal kunnen worden UITGEBANNEN, dus Wereldfederatie. En wel, opdat in de WERELDgemeen- schap door een rechtsordelij ke organisa tie, evenals dit in goed geordende Sta ten voor de burgers het geval is, de ge legenheid worde geboden voor een wer kelijk vreedzame samenleving van de wereldbevolking, waarvan (toah zeker in dit opzicht) de overgrote meerderheid bestaat uit mensen van goede wille- Wij hebben dringend nodig de sohep- pende, stuwkracht, het kloek initiatief van Vrouwen, die haar tijd verstaan- Uw daad: de stap om over te gaan tot actieve deelneming aan de worsteling om te komen tot Staatkundige Vrede, aldus de Brief. Eventuele adhesiebetuigingen en brieven te richten aan Bergselaan 348 D, Rotterdam. Ook een tweede poqinq mis lukte: toen namelijk in 1834 de beide Amerikaanse Zendelinqen Munson en Lvman vanuit Sibolqa probeerden naar het Batakland te qaan, werden zij ver moord en opqeqeten. Daarna, in 1856, kwam de Nederland se Zendelina Van Asselt. Hem werd het qeqeven, zich in het Zuiden der Batak- landen voor noed te vestiqen"> Wij lezen dit in de „Zentcngids", een hoogst interessant werkje, dat ons in vo gelvlucht een beeld geeft van het zen dingswerk in Indonesië en in Nederland. Maandagavond is de zendingstentoon stelling geopend- Zij wordt gehouden tot en met morgenavond. Wie er nog geen kijkje namen» raden wij aan dit als nog te doen, want het is ons aller be langstelling ten volle waard- Oud-zendelingen verzorgen ieder hun stand, waarbij zij ons allerlei wetens waardigs vertellen over dat verre land, waar dank zij de arbeid der zendelingen, de blijde boodschap dóórklinkt. De officiële opening van de Zento vond plaats m tegenwoordigheid van een aantal genodigden- Na een welkomst woord door Ds Van Reijendam werd het woord verleend aan burgemeester De Koning, die de uitnodiging gaarne had aanvaard, waar Indonesië altijd zijn volle liefde heeft gehad en nog steeds heeft. 20 Jaren heeft onze burgemeester daar gewoond en gewerkt en, zo merkte hi' oiaarne op, met eigen ogen heb ik daar mogen zien. wat de zending wist te bereiken, niet alleen in de strikte zin der zending, maar ook op ander terrein- Wat heeft zij al met gedaan om de nood der bevolking te lenigen! Hoe groot ook bleken haar verdiensten bij het streven, de bevolking tevens op een hoger peil te brengen!,, Ik hoop", zo besloot SDreker, „dat de bewoners van Texel in groten getale hierheen komen, want er is veel te zien en te leren. Daarom wens ik de Zento een groot succes toe"- Wellicht overbodig, verzocht Ds Van Reijendam op de Zento niet te roken. „Wist U. zo voegde hij daar aan toe. hoe veel meer geld er in ons land aan het roken wordt uitgegeven dan aan de zen ding? En dan te bedenken - zoals uit de eer ste regels van dit stukje blijkt - dat er mensen zijn geweest, die hun leven heb ben gegeven in dienst der zending! Wat er op de tentoonstelling alzo te zien is? Wij moeten volstaan met een zéér o-lobale beschouwing! Er is nl- te veel om te zien en er is te veel om over te vertellen iedere oud-zendeling wordt per causerie per groep luisteraars slechts twintig minuten toegemeten en daarmee zit de arme man in grote tijdnood! Maar wat wilt ge: wie zou de Indonesiërs in enkele minuten een beeld kunnen «even van het leven der Texelaars, van hun zeden en gewoonten? Maar het gaat er tenslotte ook niet om, ons volledig door de Zento op de hoogte te laten stellen, het gaat er om, dat onze aandacht weer eens gevestigd wordt op het werk van de zending, waarbij allen, die Christen genoemd willen worden, nauw betrok ken zijn „Gaat heen, verkondigt het Evangelie aan alle volkeren!" Dit toch was dè opdracht, welke de volgelingen van Christus ontvingen! De mens is nu eenmaal zo spoedig geneigd in te slui meren- Het is dan ook goed, dat de Zen to ons weer eens wakker schudt en in het gunstiger geval wakker houdt, ons blijft wijzen op hetgeen van ons ge vraagd wordt. U trekt langs de stands en neemt er plaats om te luisteren- De oud-zendelin gen vertellen ons dan in vogelvlucht van het leven der bevolking, van het leven der heidenen wier geestelijk leven wordt beheerst door de oude Heidense Adat en de ontzettende vrees voor geesten en daemonen Wij, verlosten, wij luisterden. En de spreker trekt vergelijkingen en merkt tussen de regels op, dat onze voorouders nog in soortgelijke bekla genswaardige positie verkeerden, wat hij verduidelijkt, ondanks alles, op dikwijls geestige wijze. Wij reizen met hen dioor Indonesië» zitten in de prauwen, vervaardigen ons gereedschap of hakken het brandhout met stenen bijlen, wij zien er de vruoht- S.V. Texel Zaterdagavond speelde Texel 1 op uit nodiging van Oosterend een wedstrijd tegen een gecombineerd Texels elftal. Het werd een spannende wedstrijd. De comb- opende een fel offensief en oefen de aanvankelijk enige druk op onze ver dediging uit, die meer moeilijkheden met de effectvolle bal en terrein had. dan de Combinatie. We zagen een aantal mis- trappen, die echter geen nadelige gevol gen opleverden- Enige goede T- aanval len werden door de goed spelende ach terhoede afgeslagen, maar ook de Comb, kon met verder dan een buitenspelgoal komen, wat de scheidsrechter niet ont ging- Uit een vrije schop scoorde Her man met een goed schot 10. Tot de rust geen verandering in de stand. De 2e helft met wind mee was aan vankelijk geheel voor de Comb- Uit een vrije schop werd keurig gelijk gemaakt, teen T. staan bleef, wegens vermeend buitenspel, maar scheidsrechter wees zeer terecht naar het midden- Hierna volgde een opleving bij T- en werd enige tijd het spel verplaatst. Uit een goed aangegeven bad langs de lijn plaatste Lodi naar binnen en werkte Rosenboom de bal langs de Comb--keeper 21. Enkele minuten later werd weer goed doorgegeven en ook nu werd keeper Keijzer tot vertwijfeling gebracht 31 Nog juist op tijd werd een bal uit het doel gekopt, terwijl Harry zijn harde schot juist naast zag gaan- Weer kwam de Comb, aan bod, uit een corner kopte Dick Drijver bijzonder fraai in 32, waarmede het einde kwam- bare velden met de 20-25 meter hoge Manners, die de thans zo goed betaalde copra leveren (f 125,voor een mud!, voorheen f 3,per mud!)- Wij nemen een kijkje in de dorpen en huizen, waar ganse families tezamen leven. Wij vol gen de verre broeders in lief en leed, leed als hun ziekten treffen, w-o. de le pra vooral- Maar dan zien wij ook het prachtige werk van de ,,Simavi", die ook op deze Zento onze steun vraagt voor de aankoop van instrumenten en medicijnen- ,.Op de Zento is veel meer te zien en te leren, dan men in één middag of avond kan opdoen." Het voornaamste deel echter wordt gevormd door de mededelingen over de Evangelie-verkondiging. Men hoort over de moeilijkheden in de eerste tijd op Nieuw-Guinea, over het leren van de talen, over het onderzoek naar de gods dienst Men hoort over de verandering, de wondere tijd, na 1906. Men beluistert de verhalen over het komen tot het Christendom bij duizenden, over de tijd van gebedsverhoring. Niet tevergeefs waren de offers van de eerste 50 jaren arbeid- Niet tevergeefs de offers in men sen en geld, die daar op Nieuw-Guinea waren gebracht- De oogst bleek zó groot, dat er niet voldoende krachten beschik baar waren om alles binnen te halen. Dit staat in de Zento-gids te lezen en de Christen verheugt zich zeer. En hij denkt aan Gezang 108: „Volk van God- waarop gewacht?! Dring in 's Heeren Jezus kracht door tot in de heidenlanden!" DOOPSGEZINDE GEMEENTE Donderdag 17 Juni Zusterkring. WELKOM VREEMDELING! Onder het kopje „Bouwvergunningen" treffen wij nu en dan - en misschien wel steeds! - de vergunning aan tot de bouw van een kippenhok of.... uitbreiding ervan- Kiopenhokken worden echter met alleen op Texel gebouwd en.niet aClleen op Texel hier en daar bestemd als verblijf voor hogere wezens dan dood gewone kippen- Leest U het onderstaan de. ons door een vriend-van-Texel toe gezonden limerick maar: Een pientere boer uit Noordgouw e Zeiik ga maar een kippenhok bouwe'. Dat is nooit overbodig; Is 't voor kippen niet nodig. Kan 'k er altijd nog évacués in gaan houe! VISAFSLAG OUDESCIIILD Aangevoerd van 7 Juni tm- 12 Juni 43 kig tong; 28 kg griet; 227 kg schar; 8 kg bot; 559 kg garnalen; 825 kg pufgar- nalen, ll/s kg zalm; 3860 kg vis^uf; 14 k flint; 352 kg geep. S.V.O.-uicuws. Zo behoort dan de wedstrijd Texel 1- Rest van Texel weer tot het verleden. Het was voor het publiek weer eens iets anders Wij willen dan ook van deze plaats S V Texel en de spelers van de andere verenigingen, de heer B- Roest, V.I-O-S. en alle anderen, die aan deze avond hun medewerking hebben ver leend, hartelijk danken. Het bestuur van Oosterend Gevonden Zaterdagavond op het veld een zwart kralen ketting en in de gang van de O.L School een paar sportkousen» terug te bekomen bij de heer C- Daalder Schoolstraat 17. Vermist een groen voet balbroekje, gaarne bericht- Waarschijnlijk Zaterdag a-s. speelt een Oosterend-combinatie tegen ons vetera- nenelftal. Zie voor verdere berichten hierover de kramt van Zaterdag of het kastje- Texelse Boysnieuws Zaterdag werd de georganiseerde sportmiddag voor onze adspiranten ge houden- De organisatie en leiding van deze middag berustte bij onze adspiran ten! eider. de heer P. Zegers- Tijdens het progamma hebben wij kunnen zien dat dit bij hem in goede handen was, want de verschillende nummers werden vlot achter elkaar afgewerkt. Een woord van dank aan de heer Zegers met zijn mede werkers is hier zeker op zijn plaats- Het programma voor deze middag bestond uit: le 80 meter hardlopen; 2e De bal het Verste ingooien. 3e Een rondje hardlopen c-.n het veld; 4. Doelschieten, Dit bleek een zeer goede oefening te zijn, want het doel was in 6 vakken verdeeld, welke ge nummerd waren van 16; 5- Wie kan de bal de meeste keren achter elkaar kop pen? ieder 2 beurten- 6- Wie kan de bal de meeste keren opwippen, zonder- dat deze de grond raakt? 2 beurten 7 Wiel rennen lx rond het veld- De adspiranten waren naar gelang de krachtsverhouding in 3 groepen ver deeld. Met veel enthousiasme werd door de verschillende groepen om de eer ge streden, en aan spanning heeft het niet ontbroken Nadat alle punten waren op geteld, bleek het dat in 2 groepen 2 spe lers met hetzelfde aantal punten waren geëindigd, waardoor deze nog eens moes ten hardlopen alvorens daar de le prijs winnaar bekend was- Hier volgen de prijswinnaars der ver schillende groepen: Groep I 1. Hans Bakker 59 pnt, 2 P van Heerwaarden 38 pnt; 3. J Zoetelief 31 pnt; 4. P- v-d. Gradht 28 pnt; 5. H- Haarsma 26 *>nt- Groep II. 1- A. van 't Noordende 31 pnt; 2- C- Timmer 31 pnt; 3. G. Smit 25 pnt; 4- A. de Boer 24 pnt; 5 H. van Swin- deren 22 pnt- Groep III- Th. van Heer waarden 38 pnt, 2. H. Witte 38 pnt; 3- G. v-d- Star 29 pnt; 4- H Hin 22 pnt; 5. H van Sambeek 18 pnt. Dit is een goed geslaafde middag ge worden en het zal zeer zeker met bij deze middag blijven! Terreinwerkzaaimheden: Op de Jaar vergadering is afgesproken dat we Don derdag (morgenavond dus) op het veld aanwezig zullen zijn om dit onder han den te nemen- Er moet heel wat gebeu ren, dus rekenen we op alle leden- Reisvereniging Den Hoorn heeft on- langs een grote trip gemaakt. Hier volgt het verslag, „in telegramstijl, anders was de krant te klem": Vertrek 5.20 uur met de boot naar Den Helder- vandaar naar Alkmaar. Bij J- Koekebier koffie- Vandaar naar Am sterdam. Om 8-25 uur gingen we direct over het Noordzeekanaal. Aankomst in Amsterdam 8.35 uur- Langs Leidseplein in de lichting Utrecht over de nieuwe weg- Utrecht zelf lieten we links liggen en dingen naar kasteel ,,De Haar" 900 ha groot met 18 boerderijen- Dit was de moeite waard! Verder lang binnenweg getjes en mooie natuur, bij IJselstein over de Lek naar Zaltbommel, daar over de Waal- 12 uur in „Tivoli" broodeten. 12.45 u- vertrek over Hedel, waar na de oorlog nog 7 huizen stonden, daar over de Maas naar Den Bosch. St- Janskerk bezichtigd- 1-45 uur gestart- Over Vught, Boxtel, Maarheeze en Weert naar Roermond, daar weer over de Maas naar Echt. 4 uur theetijd in Café ,.Du Commerce". Vertrek 4 45 uur Susteren, Sittard en Geleen langs Staatsmijn Maurits- Daar verlieten wij de Rijksweg en gingen we langs Spanbeek en Nuth naar Valken burg. 5-45 uur op de Cauberg m rotstuin gewandeld en 6-40 vertrokken naar Maastricht. Aankomst 7 uur. Daar over nacht in hotel „la Bourse". In Maas tricht is alles duur- 19 Mei Goed geslapen- 8 uur ontbijt en ver trek 9 uur- Na enig zoeken de St. Pie tersberg in, tot 10-40 u. Vandaar naar be» raafplaats Margraten, waar een groot monument wordt gebouwd. Om 11.45 uur verder over Gulpen, (twaalf uurtje in hotel „De Oude Geul"), Me- Chelen. Epen, Slenaken, Noorbeek. Mheer, St- Geertruid, Eckelrade, Grous- veld en Haer In Maastricht terug om 2.40 uur. Vandaar over de Cauberf ge reden, naar de Wilhelmina-uitkijktoren gewandeld. Enigen gingen op de toren, anderen met de kabelbaan naar beneden en weer naar boven- Hierna model kolenmijn en museum bezichtigd. Om 5.10 uur gestart naar Nijmegen, langs Aalbeek, Nuth, Span beek. Geleen, Sittard, Susteren, Echt, Tegelen, Venlo. Arcen, Afferdden, Heij- en. Gennep, Milsbeek, Piasmolen. Mook Roermond, Swalmen, Reuven, Belfeld, en Malden- Aankomst 7-45 uur- In hotel „Rondeel" gegeten 's Avonds door een gids rondgeleid. 10-30 uur in hotel terug en naar bed. 20 Mei Goed geslapen. 7-30 uur Ontbijt, 8-30 uur vertrek. De gids ging mee, eerst naar Groesbeek, daar zagen we Glaner- burg in Duitsland liggen, toen naar Beek gem Ubbergen, Berg en Dal, daar zagen we het kleinste dorpje Persinge <3 hui zen en kerk), de Waalbrug over op Arn hem-Zuid aan, dit is geheel nieuw- Bij Arnhem over de Rijn. later de IJsel over de Achterhoek in, over Westervoort Duiven, Zevenaar, Babberick, Laag El- ten, Hoog Elten, naar hoogste punt en Drutusout 75 m diep, gebouwd 12 jaar voor Chr. We zagen Emmeriok aan de Rijn in Duitsland liggen. Koffie gedron ken en om 11-45 uur vertrokken- Onder weg gezicht op Pannerden, verder over Beek bij Didam en Ba'bberick terug in Zevenaar en door Montferland over Bin- gerden. gem. Angerlo- Hoge Veluwe, Doesburg over Apeldooms-Dierenska- naal, later over de IJsel naar Ellekom, langs kasteel Middagter (daar zijn veel Engelsen begraven). Vandaar langs de Steeg, Rheden, kasteel De Steeg, Velp, Rozendaal (ouden van dagen-huis voor oud-kolonialen) verder over Bronbeek naar park Sonsbeek, hierin gewandeld en waterval gezien. Daar ging de club op de foto- Om 1.20 uur vertrokken we en in Arnhem verliet de gids ons- Daar na op weg naar huis langs Ede, Konink lijk Paleis Soestdijk, langs de Gooise Boer en Jan Tebak naar Muiden, daar over de Vecht en over het Merwede-ka- naal naar Amsterdam- Aankomst 3.30 u. Met de pont over 't IJ en 4.30 uur ver trek naar Zaandam. Zuiddijk 288 om Ko Slegh en zoon af te halen- Nog even win kelen en 5.45 uur vertrek, langs de be kende weg naar Schoorldam, waar Opa Nottelman nog afgehaald werd en toen naar Den Helder- De boot bracht ons naar Oudesohild en de bus naar huis. Wij waren allen zeer tevreden en hebben een mooie reis gehad. De tocht ging, zoals steeds, per TESO- touringcar en ook nu weer genoten wij de bekende TESO-service, waarbij wij ook van deze plaats nog een woord van hartelijke dank willen richten aan het adres van onze chauffeurs! Sportnieuws S.V.C- Na enige weken van rust zal Zondag weer om de SVC-beker worden gestre den. Na loting staan de volgende wed strijden op het programma. Tex- Boys 1- ZDH 1; Oosterend'l-De Koog 1; Texel 2- SVC 1. De demi-finale wordt gespeeld op Zon dag 27 Juni- Voor de aanvangstijd wor den de sportliefhebbers verwezen naar de Courant van Zaterdag. Voor Familie-Drukwerk slechts één adres TEXELAARTJES Bij vooruitbetaling tot 3 regels f 0,60; elke regel méér f 0,20. Onder adres te bevr. (niet eerder dan 11 u. in Boekh.) en onder nr f 0,20 meer. Radio herstellen? VONK opbellen! Telefoon 78 en 273 Regelmatig te k. gevr. beslist prima schapenkaas. Brieven met gewicht en prijs aan no 505 bur. Tex. Crt. Wie heeft Kees Witte zijn autoped gezien. Gaarne terug. Wester- weg 5 Te k. 2 prima jas- schorten m. 44, Weverstr. 26 Den Burg Te k. gevr. een goed onderh. kinderstoel. Oudeschild 197 Te koop aangeb. voetbalschoenen m.7 Kogerweg 26 Te k, voet balschoenen m. 8 Dekker, Stenenplaats Te k. enig huisraad als tafels, klok, lamp, kachel enz. Oost 116 Te k. gevr. kinderiedikantje Groeneplaats 9, Den Burg- Enige kennisgeving voor Texel Met grote blijdschap geven wij U kennis van de ge boorte van onze Zoon Jacob A. J. Keyscr R. Keyser- Wiersma Ongeren B 198, 13 Juni 1954 Texel Gevraagd voor de periode van 18 Juli tot 7 Augustus gemeubileerd huisje of gem. kamers met 5 1-pers bedden en kook gelegenheid in De Koog of directe omgeving Brie ven met opgave van het aantal kamers, afstand tot het strand en verlangde prijs aan J. Fast, Van Meursstraat 12, Eindhoven Met blijdschap geven wij U kennis van de geboorte van onze dochter Engeltje Johanna Elly. C. BOON G. BOON-Harms Texel, 10 Juni 1954 Tijdelijk adres: Huize „Maris Stella" De Cocksdorp Met grote dankbaarheid en vreugde geven wij U kennis van de geboorte van onze dochter Jorijna Geertruida Engeiina J. J. M. VAN RHIJN- van Houte C. H. VAN RHIJN Texel, 13 Juni 1954 Herv. Pastorie Den Hoorn Heden overleed tot onze grote droefheid, na een langdurig en smartelijk lijden, mijn lieve echtgenote en onze lieve dochter, behuwd dochter, zuster, behuwdzuster en tante Christina Elisabeth Bernardino Maria Graaf geb. Kemperman voorzien van de H H Sacramenten der Ster venden in de leeftijd van 38 jaar. Den Burg, Texel, T. M. Graat Amsterdam B. G I. Kemperman E. B Kemperman-Nclis en familie Den Burg, 10 Juni 1954 Emmalaan 90, De Plechtige Uitvaartdienst heeft plaats ge had Maandag 14 juni in de parochiekerk van de H Maria Magdalena le Amsterdam, waarna de begrafenis op het R.K. Kerkhof St. Barbara aldaar. Hiermede betuigen wij onze hartelijke dank voor de vele blijken van mede leven na het overlijden en het teraardebestellen van onze lieve dochter, zuster en tante PIETJE STOEPKER ln 't bijzonder aan de bu ren voor hun hartelijke attentie en hun grote hulp vaardigheid Namens de familie: P. STOEPKER Sr. Texel, Eierland E 62 Talloos zijn de leuke kiuder- tafereeltjes die een ouderhart vertederen, Eén ogenblikje dan zijn ze vergeten. Behalve wanneer U de camera hij de hand hebt. U heeft er geen 't Dat is te verhelpen. Voor f 25.- heeft U al een prima toestel. Wij demonstre ren ze voor U. De geschiktste camera voor U èn voor Uw portemonnaie vindt U bij Den Burg Texel

Texelsche Courant | 1954 | | pagina 2