Texelaars (met vacantie) naar de Riviëra Op reis Bim en Bam 50 Jaar Boerenleenbank 5 Dagen naar Parijs Na mijn stukje in de .Texelaar" meldden zioh 6 inwoners van Texel, om aan deze tocht deel te nemen. 15 April vertrokken wij 's middags met bestem ming Haarlem. De reisleider had voor een hotel gezorgd en wel vlak bij het station. Het hotel ,,Spoorzicht" geheten deed zijn naam eer aan, want één der deelnemers kon zelfs vanuit zijn slaap kamer een gedeelte van het perron overzien- Een mooi uitzicht, maar niet bevordelijk voor de rust. Reeds vroeg werden we gewekt en na een heerlijk ontbijt maakten wij ons reisvaardig, want de bus zou ons om half zes afhalen- De koffers werden ge laden, alle deelnemers voorzien van een lunchpakket- Dit was iets nieuws- Voor iedere deelnemer zat er in: 1 pakje bo ter, 1 lunchkaasje, 2 blikjes leveroastei, 1 blikje hamworst, 1 zakje hagelslag en een ontbijtkoek je. Het was dus rijkelijk voorzien. Onderweg pikten we nog andere deel nemers op. Overal waren ze keurig op tijd en alles verliep gelukkig vlot- Al spoedig bleek, dat wij een een heel aar dig gezelschap in de bus hadden. En dat is heel wat waard op zo'n grote tocht- Onze tocht voerde via Den Haag, Rotter dam, Moerdijkbrug langs Breda naar Zundent- Hier versnoepten wij no<* wat Hollands geld aan koffie en sinaasappe len- Het oponthoud aan de Belgische grens duurde maar kort. Wij reden door vlak terrein met hier en daar bos. De huizenbouw is al geheel anders dan voor de oorlog. Overal zagen we reeds prach tige villa's en niet zo zeer meer die hoge smalle huizen met de blinde zijmuren- Bij Antwerpen hadden we een goed ge zicht op de havenwerken. Maar verder ging de tocht naar Brussel- Op de Grote Markt werd de bus neer gezet en kregen we een uur om te winkelen- Al spoedig vormden zich groepjes, die allen een kant heen gingen- Er is veel te zien in deze mooie stad. De tocht ging verder door een Gedeelte van Brussel en we kregen zodoende een algemene indruk van deze prachtige stad. Van Brussel ging de tocht via Mons (Bergen), Maubeuge. Vervins naar Reims. In Reims werd natuurlijk halt gehouden bij de beroemde kathedraal- Wat een ge weldig bouwwerk! Ik denk wel, dat het bij verschillende deelnemers een grote indruk heeft achtergelaten. Het noorden van Frankrijk is tamelijk vlak- Tooh vond ik dit Noord-Westelijk deel van Frankrijk nog netter dan het Oostelijk deel boven Nancy- Ook zagen we m 't Noord-Westelijk deel veel meer moderne landbouwwerktuigen dan in het Oosten- Toch geeft Frankrijk een ar melijke indruk. Dikwijls zagen we vrou wen op het land werken. Kinderen wa ren er niet veel. Meestal zaten ze dan vlak bij het huis- De chauffeur behoefde niet bang te zijn, dat ze over dr> weg vlieden, want dat ziet men in Frankrijk niet. Het is heel wat gemakkelijker rij den- Om 6 uur bereikten we Chalons sur Marne- Op onze kamers konden we ons lekker verfrissen- De maaltijd liet zich goed smaken. Sommige deelnemers gin gen vroeg naar bed en anderen maakten nog een wandeling. Maar bijna allemaal gingen ze vroeg in de „koffer", want de volgende morgen moest de bagage om half zes bij de bus zijn- Een mooie tocht wachtte ons weer. Een tocht door het Franse heuvelland- Van Chalons sur Marne via Troyes naar Dyon- Prachtige kleurschakeringen, die roodbruine grond de verschillende tinten groen- Buiten was het nog erg koud en meermalen hoorde men de opmerking: ,,Gaan we soms naar de Noordpool?" Nu, het leek er eerst wel wat op. Toch zagen we de vruchtbomen reeds bloeien. Ook de Mag nolia's verspreidden reeds hun pracht- Wat een verschil met ons koude Noor den! In Dyon kregen we gelegenheid om verschillende bezienswaardigheden te bezichtigen. Na een uurtje stapten we weer in de bus en bewonderden we de grote nieuwe wijnaanplantingen- Overal zagen we de gele primula en het Maarts viooltje bloeien- Prachtige landschappen! Om 6 uur ongeveer bereikten we Lyon, na eerst door een prachtige lange tun nel te zijn gereden- Lyon is een mooie stad aan de samen vloeiing van Saóno en Rhóne. Na aan wijzing van onze kamers en een maaltijd die wel een uur duurde en waarbij het niet aan grote verscheidenheid ontbrak (we denken hierbij aan de stukjes kaas met groene strepen, die de heren kregen) gingen nog verscheidene deelnemers op stap. O-a. gingen ze per kabelspoor naar de heuvel Fourvière, maar al spoedig bleek, dat het kabelspoor niet meer terug ging- Men moest de terugweg daarna lopende doen, wat nu niet bepaald ge makkelijk was- Zelf heb ik enige tijd met Franse Esperantisten gebabbeld- Die wilden deze zomer het Internatio naal Esperantisto-congres in Haarlem bezoeken en vroegen aan mij om inlich tingen. De volgende morgen weer vroeg op. We wenden er al aan- Het is fijn, zo vroeg op stap. Heerlijk rustig en men heeft dan een lange dag voor zich- We vertrokken weer keurig op tijd- Onze chauffeur, die we de mooie naam van „Willem Parel" hadden gegeven, draai de weer lustig zijn stuur- Onze tocht voerde door het Rhóne-dal. via Vienne, Valence naar Montélimar. De bomen zijn reeds vol in blad. We beginnen ons te „ontpellen". want het begint wat warmer te worden in dp bus, maar buiten nog met- Jammer is het, dat de hoge Alpen in de nevel verscho len zijn, want nu is de Mont Blanc voor ons onzichtbaar. Slechts heel even heb ik de sneeuwbergen in de verte gezien- 'ian (Jw spoorkaartje jje- (fj haaldbijdeV.V.V.,,Texel" Jï De Blauwe Regen en de aardbeien bloeien reeds en ook in de seringen zit ten dikke knoppen- Hier en daar ziet men op een luw plekje in het bos men sen oicnicken, maar veel zijn het er niet- In de bomen hangen ontzettend veel heksenbezems, de maretakken. Vogels horen we weinig. Trouwens in geheel Zuid-Frankrijk- Ongeveer half één zijn we in Montéli mar, de nougatstad. Enfin, dat zie je wel dadelijk, want overal staan in de winkels grote dieren van nougat- Het ziet er zalig uit- Jammer, dat het zo duur is- Maar het smaakt heerlijk! Op het plein staan grote wagens met helge kleurde bezems, stoffers en plumeaux. Ook deze artikelen zijn zeer prijzig. Van Montélimar gaat onze tocht naar Oranje- Hier is nog een arena, (700 toe schouwers), maar die wordt voor open- Huchttheater gebruikt- Stierengevechten worden op de pleinen gehouden- Dit ge schiedt op een vreedzame wijze. Men bindt de stier een roos tussen de ho rens en nu moet men trachten, de roos er af te „plukken". Dit lijkt me heel wat aardiger, dan de werkelijke stierenge vechten. In Orange staat een prachtige Romeinse Triomfboog. Nog is de koek niet op! Van Orange gaat de tocht naar Avignon- Onderweg zien we mannen op pleinen en boeren erven spelen met grote ijzeren ballen- Het is bepaald een hartstochtelijk spel, want als men ziet, met welk een over gave ze dit spel spelen, dan moet het voor de mannen wel zeer belangrijk zijn- Je knjgt in Zuid-Frankrijk soms echt het gevoel dat de mannen niets anders doen- De vrouwen werken op het land. In Avignon zien we de bekende brug en bewonderen we het geweldige paleis van een vroegere Paus 1300. Om de stad is een geweldige grote dikke ves tingmuur. Deze muur houdt het water van de Rhone tegen, als deze buiten de oevers treedt. Van Avignon gaat het Zuidwaarts over Nimes naar Aries- In Aries is het een geweldige drukte- Wat blijkt naderhand? In de arena worden stierengevechten ge houden- Geweldig, wat een mensen gaan daar naar toe! Al spoedig is de arena staandevol. Wij hadden nog het geluk, de stierenvechters in hun prachtige kos tuums te kunnen bewonderen- Ze kwa men juist aan in hun auto's. Maar ook deze plaats moesten we na een uur verlaten, want we waren nog niet op de plaats van bestemming. Via de Rhönedelta, hetgeen tussen twee haakjes machtig interessant was, gingen we via de zuidelijke oever van de Etang de Berre naar Marseille. Op deze weg kwamen we vlak langs de zoutpannen- Zoutpannen, waar we veel over gehoord hadden in de school, maar die we nu werkelijk zagen- Aanschouwelijke aard rijkskunde onderweg- Deze aardrijks kunde had voor ons heel wat meer waarde! Vlak bij Marseille zagen we de diep blauwe Middellandse Zee. Zo diepblauw als deze keer, hebben we haar niet meer gezien- Het was fantastisch! Bij Marseille zien we ook olijfbomen en platanen. De plantengroei is al heel In het fraai uitgevoerde Jubileum- jaarverslag" schrijft de voorzitter, de heer C- H. Roeper, o.a. „Wij aanvaarden soms alles zo gemakkelijk en vinden 't zo gewoon, dat de Boerenleenbank er is. Zijn wij er allen wel van overtuigd, van welk ontzettend belang onze bank is en schatten wij het pionierswerk van 50 jaar terug wel op zijn juiste waarde? Immers, met de volle inzet van heel hun persoon hebben deze mensen ge werkt om via hun boerenleenbank mee te helpen de plattelandsbevolking op te heffen of hunne noden te verlichten". Dit Jubileumverslag wordt geopend met een toepasselijk woord door de di recteur van de Coop. Centrale Raiffei- sen-Bank te Utrecht, de heer Th. J- Visser. Hij schrijft o.a. De toestanden op het gebied van het credietwezen in de landbouw waren vijf tig jaar geleden wel heel verschillend t.o.v. de huidige. De eerste boerenleen banken waren in 1897 gesticht, maar de ontwikkeling ging slechts langzaam. Niet slechts in de lagere regionen, bij de plattelandsbevolking, maar ooik in de hogere (b.v. bij de Provinciale Commis sies uit het Nederlandsch Landbouw- Comité) bestond twijfel aan de levens vatbaarheid van de Raiffeisen-banken naar Duits voorbeeld. Men was van me ning, dat er geen personen gevonden zouden kunnen worden, die leiding zou den kunnen geven; er zou geen voldoen de saamhorigheidsgevoel, geen gemeen schapszin op het platteland zijn; de aansprakelijkheid zou een rem zijn, 'n één woord: een kans van slagen was er met- Veel is er in 50 jaar tijds echter ver anderd. Toen nog slechts enkele tientallen banken, met moeite door enthousiaste voortrekkers gesticht; nu een net van <n-,i Vandaag hebben Bim en Bam weer 'n leuk spelletje verzon nen Ze maken een circus en alle dieren mogen meedoen aan het programma. Als eer ste treedt op Mevr- Nijlpaard, als balletdanseres Om je naar te lachen- Maar ze brengt 't er toch lang niet kwaad af, hoor- En nu komt de slang aan de beurt- Die geeft me daar een staaltje balanceerkunst weg! j Toe maar Pietje Slang, hou die paraplu maar goed op je j neus hoor- En jongens! Kijk j eens. op die paraplu nog een j bord eieren! En daar is Bam. Hij stelt een ontzettend ster ke man voor, die met het grootste gemak de zwaarste halters van wel 100 kg kan oplichten- Vooruit Bam! Och. die Bammetje, hij staat na tuurlijk weer een keertje te suffen, want hij vergeet de halters g oed vast te houden en ze vliegen weg en nu komt ge lijk uit, dat 't geen echte hal ters waren, maar luchtballons- anders. Na enig zoeken vinden we ons hotel- In de bus krijgen we van de leider de ern stige vermaning, vooral niet naar de ha venbuurten te gaan- Hij wil ons liever nog niet kwijt- 's Avonds gaat een heel stel naar de beroemde Canebière, een drukke win kelstraat. Maar al spoedig rollen we in bed, want de volgende dag zouden we werkelijk een sprookjestocht krijgen- Nu het werd een sprookjestocht! Eerst over hoge kalksteenhoudende rotsen- Men had werkelijk ogen te kort. Hier en daar bossen en wijnbouw. We gingen langs een schitterende weg met vele bochten en onze „Willem Parel" draaide rustig aan het stuur, met een gemak, of hij bij moeder de vrouw thuis aan de koffie zat. Menigmaal kreeg hij ,.een open doekje"- Onze weg voerde langs smalle keitjes- stranden- Voor het strand hoeft men niet naar Zuid-Frankrijk te gaan, want dan het strand van Texel! Een enkele deel nemer waagde zich in het koude zee water- De eerste moedige kreeg een fles wijn als beloning. Op het strand van Toulon gingen we picknicken- Dit pic- nioken gebeurde regelmatig onderweg. We hadden zelf butagasstellen, een bu- tagasfles en ketels. Echt huiselijk. Je had eens echt het gevoel, uit te zijn! Heerlijk in de vrije natuur je brood snij den en een kopje koffie of thee te drin ken! Dat maakte de reis zo intiem! Al- leen raad ik de eventuele deelnemers aan. om tuben room mee te nemen, want één der Texelse deelnemers, die juist zijn blikje koffiemelk had gebruikt, zet- te per ongeluk zijn blikje verkeerd om in zijn handtas en u kunt wel begrijpen, dat daar hartelijk om gelachen is- Bij Hyères zien we prachtige palmen- lanen en mooie parken- Ook zien we wel dra de eerste rijpe sinaasappelen en ci troenen- Ook de Mimosa bloeit nog. Overal langs de weg bloeiende cactus sen, die zioh ook langs de rotsen slinge ren- De rozen bloeien, de aronskelken, seringen, enz. enz. Het is allemaal met te beschrijven. Dit moet men zelf gezien hebben! Een ander kan u dat niet ver tellen- Even voorbij St- Raphaël zien we de prachtige fosforhoudende rode rotsen. Alles is ongelooflijk mooi! Maar ook aan deze sprookjestocht komt een einde en weldra bereiken we Cannes- A- T.-S. iWordt vervolgd) 1300 boerenleenbanken over het gehele land, vele reeds met eigen gebouwen, met omzetten om van te duizelen, met een spaarkapitaal van ruim 1850 millioen gulden, met een credietuitzetting, die reeds 70% van die van 39 handelsban ken gezamenlijk uitmaakt. Het platteland is dankbaar voor het bestaan van een eigen bankinstelling met eigen gekozen mensen aan het hoofd, dankbaar voor de spaarinstelling, waar men zijn gelden veilig weet bewaard, dankbaar voor de credietinsteUing, waar men als mens wordt behandeld en die het welzijn van de leden beoogt. Doch naast deze blijdschap in meer algemene zin is er toch nog reden in het bijzonder om verheugd te zijn over net gouden jubileum van de Coöpera tieve Boerenleenbank te Texel. Deze bank toch neemt een geheel ei gen positie in- Reglementair is het werk gebied van iedere boerenleenbank vast gelegd en afgepaald. Maar slechts in en kele gevallen, zoals bij de Texelse boe renleenbank, is het werkgebied zó dui delijk en scherp aangegeven en afgerond: zij is namelijk de enige boerenleenbank op het eiland Texel en haar werkterrein strekt zich over het gehele eiland uit. In 1904 begonnen met 75 leden, is dit aantal thans gestegen tot meer dan 1200. De omzet is gestegen tot bijna f 30 mil lioen, het balanstotaal bedraagt f 6.179-000,De aan de bank toever trouwde gelden bedragen nu bijna f 5-800.000,de in voorschotten en cre- dieten uitgezette gelden ruim f3.250-000. Deze enkele cijfers geven voor ieder duidelijk aan, welk een grote plaats de bank van Texel in het maatschappelijk leven op het eiland inneemt. Moge ook de Coöperatieve Boeren leenbank te Texel zich blijven verheu gen in het vertrouwen en de sympathie van het gehele eiland Texel en moge zij haar zegenrijke arbeid in het belang van velen blijven voortzetten. De heer Roeper schrijft o.a-: „Wanneer wij het 50-jarig bestaan niet zouden gedenken en hier niet wat lan ger dan gewoon bij sti,} zouden staan, schoten wij wel ernstig in onze taak te kort. Op het allereerste blad van het no- tulen-boek, waarin de oprichtingsverga dering werd genotuleerd, lezen wij woordelijk: „De gedachte, dat op zoovele plaatsen ten plattelande Coöp. Boerenleenbanken werden opgericht, welker gunstige wer king daar werd gevoeld en door berich ten in couranten en lezingen werden be kend gemaakt, begon ook weerklank te vinden bij eenige menschlievende ge goede landeigenaren en andere personen op ons eiland. Het was bij velen toch bekend, dat ook hier de kleine z-g.n. keu terboer dikwijls onvoldoende kapitaal bezat om zijn bedrijfje met succes voort te zetten en dat het ook de grootere boe ren vaak aan de noodige middelen ont brak om van zijn bedrijf te halen wat er van gehaald zou kunnen worden. Eveneens was het bekend, dat derge lijke personen door couranten-annonces van landbouw-credietkantoren werden aangelokt daar hulp te zoeken tegen meestal ongemotiveerde hooge rente. Wel worden hier ook ongetwijfeld warme menschenvrienden gevonden, die bereid zijn de eerlijke kleine boer te helpen, doch in vele gevallen houdt schaamte of onbekendheid de in nood verkeerende terug om daar hulp te zoe ken". Bovenstaande gedachte deed dan ook een paar flinke veehouders het loffelijk besluit nemen pogingen in het weik te stellen om te komen tot oprichting ener Boerenleenbank. Het is misschien wel nuttig deze woorden nog eens aan te halen"- VERLOF B VOOR BEWONER VAN HET HORNTJE Naar men ons meedeelt is de heer H. Leijen, 't Horntje, in het bezit gekomen van een Verlof B (vergunning tot het schenken van alcoholvrije dranken. SPELEND KNAAPJE AANGEREDEN De 9-jarige Dickie Kooiman, die Zater dagavond in De Koog met z'n wagentje op de weg speelde, werd door de pas serende auto van de heer J- H. aangere den en tegen de «rond geslingerd- Het knaapje liep verwondingen en kneuzin gen op- De dokter constateerde een her senschudding- FEUILLETON door T. LODEWIJK 18. Ik vind 'het niet eerlijk, bekende Els, dat ik haar vandaag in de steek laat- Ik dacht, dat izij jou in de steek ge laten had, zei Hannes verbaasd. Ze is toch met dat stel van Penland mee? Nou ja. mokte Els, je snapt toch zeker wel Mannen begrijpen de zaken altijd veel later dan vrouwen, en voor Hannes daag de nu opeens het licht over Carla's op offering- Dat vind ik machtig fideel-, zei hij hartelijk, een reuzemeid. die Carla- Zeg Els. ik hoop niet, dat je het verkeerd uitlegt, maar van vandaag af houd ik me van jullie apart. Ik wil met, dat Car la voor mij uit de weg gaat, jullie bent samen uit. Ik heb daar toch ook nog wel iets in te zeggen zeker? informeerde Els- Of jij je apart houdt of niet, maar van nu af zijn Carl en ik weer samen. Wees toch niet altijd zo fel, klaag de Hans, ik wil alleen maar zeggen: ik wil Carla's vacantie niet 'bederven- En de mijne? vroeg Els ironisch. Ben ik die aan 't bederven? Hans keek 'haar verschrikt aan, dan opgelucht- Nee Els, dat meen je niet je zit me-weer op te jutten, en ik tippel er steeds weer in. Maar alle gekheid op een stokje, ik zal me onzichtbaar maken. Nou, dat hoeft nou ook weer niet, troostte Els, misschien mag je nog wel een keertje met ons mee, als je braaf op past en onze koffie betaalt. Dat vooruitzicht, verklaarde Hans. geeft me de moed tot verder leven- '"'eg Els.en toen werd het gesprek van vertrouwelijker aard en hadden de beide jongelui weldra geen oog meer voor de vrij eentonige weg, waarlangs de bus voortsnelde naar Fontainebleau. Bella had een bank voor zich alleen en zat daar rustig voor zich uit te sta ren- Af en toe keek ze naar Frans- Ja. hij was toch van allemaal wel de meest pre sentabele. Leuk. zoals dat mannetje het van haar te pakken had. Daar Ikon ze nog plezier mee beleven. Na een lange rit draaide de 'bus het voorplein van het voormalige paleis op, en weldra doemde het witte gebouw van achter vergulde hekken voor hen op- Er stonden reeds andere bussen; een gezel schap schoolkinderen dromde op het voorplein samen en een groep Franse ca detten marcheerden juist naar binnen, blijkbaar om hun vaderlandse geschie denis idaar een beetje opgefrist te zien. Er stonden verschillende toeristen- groepen in de hal- Frans nam kaartjes en deelde mede, dat de groep zich in twee- en zou moeten splitsen- De ene helft .kon met hem meegaan, de andere helft moest onder geleide van een Franse gids. degenen, die het Frans konden verstaan. Bella weifelde een ogenblik, keek naar de groep, die zich rond de geuni- formde Fransman vergaderde. Toen ont moetten haar ogen een paar uitdagend- lachende bruine ogen onder kortgeknipt, donker haar. Een lange Amerikaanse of ficier, in onberispelijk khaki met een tros lintjes op de borst, had rondweg zijn rug naar de gids gedraaid en zond Bella een apprecierende blak toe- Ze 9trafte hem af met een hooghartig staren, over hem heen. Maar toen de groepen werden verdeeld, liep Bella ach ter de Franse gids aan- Frans zag haar de grote zaal inlopen- Ze heeft tact, dacht hij tevreden en ize dringt zich niet op. Héél correct Maar het speet hem toch- Hij had haar wel graag eens laten horen hoe onder houdend hij over Fontainebleau vertel len kon Els en Hannes hadden elkaar eens aan gekeken, toen ze voor het paleis stonden Toen had Hannes veelbetekenend met' het hoofd geknikt naar het prachtige park er om heen- Veel te mooi weer eigenlijk, om die ouwe boel te gaan bekijken, had hij gezegd. Hm hm Els gaf zich niet bloot- Zouden wij op eigen houtje het park niet eens gaan bezichtigen? stelde hij stoutmoedig voor- Ik heb een beetje hoofdpijn gekre gen in de bus, fantaseerde Els. ik blijf liever in de buitenlucht. Dus wat mij betreft Je zult zien hoe gauw je hoofdpijn over is, profeteerde Hannes lachend, en samen slenterden ze weg en lieten het paleis het paleis Bella intussen luisterde met een half oor naar het -radde Frans van de gids. naar zijn standaardgrappen. waar de ene helft om lachte en de andere helft mee om lachte om te tonen, dat ze ze begre pen hadden. Maar inmiddels hield ze uit haar ooghoek voortdurend de lange Amerikaan in de gaten. Ze zag hem, innerlijk vermaakt, manoeuvreren, tot hij eindelijk, schijn baar toevallig, naast haar was- En toen de gids uitleg gaf over Josephin de Beau- harnais, maakte hij in het Engels een schertsende opmerking. Bella begreep, dat zich hier een uit stekende gelegenheid bood om haar ta len wat op te halen- Maar ze glimlachte slechts, een beetje afwezig. In gedachten vergeleek ze deze knappe Amerikaan met Frans, en dan verzonk de reisleider maar tot een simpel bur- germanneke. Hier was nieuw wild. maar ze moest voorzichtig zijn- En gereserveerd, maar handig, schermde ze met de Amerikaan, dde ,,thait little Dutch girl" best de moeite waard vond. Ze viste uit. dat hij uit Pittsburgh kwam, waar zijn vader directeur was van een grote staalfabriek. Hij was in de oorlog geweest ook, Italië, Normanclië, bij de 'tappe. Bella vond hem gloeiend- interessant, maar wachtte zich er wel voor het te ïaten merken- Eindelijk was de rondleiding afgelo pen- De gids ving zijn fooitje meft een dankbaar „Merci beaucoup" en toen stonden ze weer op het zonovergoten plein. Het hele gezelschap bestormde het ïjswagentje voor het hek- Bella (bleef wat achter. Kan ik u een lift geven in mijn wa gen? informeerde de Amerikaan. Ik ben in gezelschap, antwoordde Bella afwijzend, we gaan nu naar Bar bizon. En waar logeert u? Parijs- Ik ook- Misschien kom ik u vana vond wel tegen. Weinig kans- Parijs is zo groot. Ja, het is ite gewaagd om dat aan het toeval over te laten* stemde de Ame rikaan glimlachend toe- We konden het toeval beter een handje helpen. Als we eens. Toen Bella weer in de bus zat, glim lachte ze met halfgesloten ogen. 't Be loofde een interessante avond te worden met James, de lange luitenant- Heel wat beter dan dat geklets op zo'n terrasje met zo'n stille Hollander- Die Amerika nen wisten wat uitgaan was! Frans had met een half oog Bella met de Amerikaan zien praten. En toen ze in de ommuuurde tuin van een schilder achtig cafeetje in het sahildersdorp Bar bizon aan de 'koffie zaten, zag 'hij kans even naast haar te komen- Wat was dat voor een snuiter? informeerde hij schijnbaar onverschillig- Een Amerikaanse officier, ant woordde ze op dezelfde toon. Nogal een Don. Juan, stelde Frans niet zonder afgunst vast. Zeg Bella, zullen we vanavond Spijt me, maar ik ben vanavond bezet, zei ze- Wordt vervolgd.

Texelsche Courant | 1954 | | pagina 4