Cjroen 'ZwarL-Jexels in het harL. Texels park was brandpunt van het culturele leven Schitterend geslaagd Zangconeours WOENSDAG 7 JULI 1954 TEXELSE 68e JAARGANG No- 6850 COURANT Uitgave N.V. v.h. Langeveid de Rooij Boekhandel Drukkerij Bibliotheek Den Burg - Texel - Postbus 11 -Tel. 11 Verschijnt Woensdags en Zaterdags. Bank: R'damse Bank, Coöp. Boerenl. Bank. Postgiro 652. - Abonn. pr. f 1,95 p. kwart, -f- 20 ct. incasso. Adv. 8 c. p.mm. Zo behoort het grote Zangconcours van de Bond van Zangkoren in Noorhol land dan weer tot het verleden: de muzieknis in het prachtig verzorgde Park van Texels Hoofddorp, het Park feitelijk van Texel, ligt daar weer eenzaam, stil en verlaten, terwijl het enkele dagen tevoren nog het brandpunt van het culturele leven vormde!! De honderden zangeressen en zangers zijn weer ieder huns weegs gegaan, na althans de Overkantse gasten eerst nog gezamenlijk met een extra nachtboot het woelige Marsdiep te zijn overgestoken- De grote zangersdag is weer geschiedenis geworden, een stuk geschiedenis, dat nog lang zal naklinken, want allen, die zich aangetrokken voelen tot de zangkunst zullen met voldoening op een en ander terug zien- Zo'n zeshonderd leden van 16 Over kantse Zangverenigingen kwamen Zon dagochtend met de Dokter Wagemaker naar het eiland en daar hun aanhang zeer groot was. scheen er aan boord van het schip met de ruimte te zijn gewoe kerd om allen met deze dienst over te krijgen. ,.Toen daar op de kade te Den Helder al die honderden mensen op het punt stonden zioh in te schepen, dacht ik: „Zouden ze er wel op kunnen?!!" Al dus de voorzitter van de Rond, de 66- jarige heer P. J. B. Mink- En een Oude- sahilder verklaarde ons, dat hij de boot nog nooit zo afgeladen vol passagiers had zien binnenstomen. „Propvol!, van voor tot achter, de patrijspoorten lagen in het water!" Ja, daar kwam even een stuit volk >mee en de bussen hebben dan ook ettelijke malen heen en weer geraakt om hen naar Den Burg te vervoeren. DEZE GROTE DAG begon met een officiële ontvangst ten Raadhuize. waar burgemeester C. de Koning en echtgeno te in tegenwoordigheid van de wethou ders S. de Waard en Th. R. Hin en echt genoten. een hartelijk welkomstwoord richtte tot de aanwezigen: de voorzitters, de dirigenten, de leden van het Hoofdbe stuur, de jury en de organiserende com missie van Texel- ..Hartelijk dank ik u voor uw geste, ons Dagelijks Be stuur dezer gemeente te willen onder scheiden met het praedicaat Ere-Comité- Wij zijn uitermate verheugd, dat U het eiland Texel heeft willen uitkiezen- Ook onze gemeente kan bogen op een groot aantal koren, ja de drang en liefde tot de zang is ook hier groot! Eén ding be treur ik zeer: U komt ons iets brengen: goede zang, Texel kan zeer veel terug geven, maar.... daar heeft zij tijd voor nodig! Haar schoonheid kan zij niet la minute tonen. Vandaag zult U weinig gelegenheid hebben om Texel te leren kennen, daarom- Komt U allen weer eens terug en trekt U dan met Texelse ken nissen. die U vandaag zeker zult maken, ons mooie eiland eens rond- Wij wensen U een prettige dag, een goed concours enmoge het weer U gunstig zijn!" De voorzitter, de heer Mink, Warmen- huizen, dankte ons gemeentebestuur voor deze officiële ontvangst. „Daarin 2ien wij een blijk van waardering jegens ons werk en de zang in het algemeen. Wij zijn bijzonder getroffen, dat U op ons eerste schrijven reeds terstond be reid bleek ons in contact te brengen met de op dit terrein werkzaam zijnde in stanties. Dit heeft ons getroffen. Wij heb ben U. burgemeester, leren kennen als de man, die zich wil inspannen voor de verbetering van de koorzang in het al gemeen en het doet ons goed, dat ook 3 Texelse koren hier vandaag als gast zul len deelnemen. Vervolgens sprak de heer D. Dapper namens de Commissie van Voorberei ding. Hij dankte alle medewerkers aan de organisatie, met name de burgemees ter. Terwijl hierna de koffie geserveerd werd. hadden wij een kort onderhoud met de voorzitter van de Bond. De heer Mink verklaarde, dat dit zijn 26ste con cours als voorzitter zou worden. Hij is 66 jaar, maar nog steeds actief lid van het Schoorler Gemengd Koor en het Dirkshornder gem. koor. De Bond die 29 jaar bestaat is hier voor het eerst met een concours! Er zijn zeer vele suppor ters mee gekomen en het aantal zangers schat ik op een goeie zeshonderd-" „Het aantal zangeressen overwegend groter? Ook op uw eiland? Ja, dat is overal blijkbaar het geval. In bijna ieder koor is grote vraag naar mannelijk materiaal- De leeftijden? Die variëren van de 16-70, de jeugd houdt zich jammer genoeg ta melijk afzijdig. Het grootste koor? Dat is vandaag het Andijker Gemengd Koor, met zestig leden, het kleinste Koor komt uit Aartswoud: 20 leden." Hierna zou het gezelschap zich naar het Park begeven, dochmen hield de tred in toen een hevige regenbui over een groot deel van ons eiland trok. Ach, het zag er niet best uit en wij nemen graag aan, dat velen van buiten Den Burg die middag geen risico hebben ge nomen in een tocht naar Den Burg. wat de penningmeester van dit concours na tuurlijk behoorlijk moet hebben be treurd Alvorens het concours begon sprak de voorzitter een kort woord, waarin hij zich in het bijzonder tot de leden van de jury richtte: de jury bestond uit de he ren Nic Hoogerwerf, Corn. Jonker en Nic. van der Linden. Ook verwelkomde hij in het bijzonder de muzikaal-advi- seur van de Bond, de heer Jac. Bonset, een krasse baas van ver in de zeventig! De heer Dapper las hierna de namen van hen, die prijzen beschikbaar hadden gesteld: het gemeentebestuur had een fraaie lauwerkrans uitgeloofd voor het koor met het hoogste aantal punten, ver dere prijzen waren aangeboden door het Koninklijk Texels Fanfarecorps, D.E.K., V-I-O.S Hotel De Lindeboom. T.E.S.O Con Amore en De Stem des Volks, afd. Texel. Hierop was het woord aan ..Excelsior" van Dirkshorn, dat, in de 4de afdeling uitkomend, de eer te beurt viel het con cours te mogen openen. En zo lieten al le 19 koren zich horen. Na een zeer kor te pauze volgde om kwart over vijf een langere pauze en daarna werd nog ge zongen van zeven tot kwart voor negen. Dat er goede prestaties zijn geleverd moge blijken uit het feit, dat niet minder dan 15 van de 19 koren een eerste prijs verwierven, wel een bewijs, dat er vele hoge puntenseries behaald werden. Voorts kon tweemaal een 2de en een maal een derde prijs worden toegekend. Tot een bijzondere prestatie kwam ook dit jaar weer het Andijks Gemengd Koor directeur de heer Ru Kaag, dat wederom het hoogste aantal punten van het gehele concours veroverde nl. 340. Dit koor, op gericht in 1948. behaalde reeds in 1950 in de Ere-afdeling een eerste prijs en de daarop volgende jaren bleef zij steeds eerste prijzen in de wacht slepen met voortdurend het hoogste aantal punten! Wij kunnen, omdat dit te veel ruimte zou vergen, niet alle vrije nummers af zonderlijk noemen. De 4de afdeling was de uitvoering van 2 vrije werken opgedragen- De ver plichte nummers voor de overige afde lingen waren: 3de afd. dameskoren ..Rondeel" van Herman van Rheenen, 3de afd- kinderkoren „Klokkenlied" van Herman Coljee, 3de afd- gemengde ko ren „Hoor de muzikanten" van Herman Stentz. 2de afd. gemengde koren -,Ik zag Cecilia komen" van Jan Verhulst, 1ste afd. gemengde koren „Open Uw Ogen" van Jac. Bonset, afd. uitmuntendheid „O, Man van Smarte" van Nic. Hooger werf, ere-afd. „Mei Symphonie" van Th van der Bijl. Om kwart voor negen was het laatste koor de revue gepasseerd. Hierop was het woord aan de voorzitter dié. tot aller verrassing mededeelde dat dit zijn laat ste concours als voorzitter was. ,,De tijd is gekomen, dat ik het voorzitterschap in handen leg van een jongere kacht. harte lijk dank ik allen, die hebben willen me dewerken tot het welslagen van deze dag en in de eerste plaats de burgemeester van Texel"- Hij dankte de drie deelne mende Texelse verenigingen voor hun volle medewerking en nodigde hen gaar ne uit toe te treden tot de Bond. Hierop trad de heer Nic- Hoogerwerf namens de jury naar voren: „Wij hebben deze dag, zo stelde hij allereerst vast, één dissonant gehoord: de aankondiging, dat de voorzitter het bijltje er bij neer wil leggen, maar de jury is van oordeel, dat hij voorlopig niet te oud is om zijn stimulerend werk voort te zetten- Zorgt u dus op uw a.s. jaarvergadering, dat hij 'm niet smeert!" Vervolgens richtte de heer Hoogerwerf het woord tot de eilan- delijke Koren, die voor het eerst aan een concours hadden deelgenomen. ,,En al zijn de punten niet zo hoog, wij heb ben toch kunnen constateren, dat er op Texel uitstekend materiaal aanwezig is. Alleen bij ernstige en voortdurende studie geeft de jury u de verzekering, dat u binnen de kortst mogelijke tijd grotere successen kunt behalen. Waarschijnlijk hebt U nog nimmer of slechts sporadisch aan wedstrijden deelgenomen maar het succes is verzekerd als de leiders zich als dirigent ook verder willen bekwa men. Zo langzamerhand moeten wij onze koren, die een machtig stuk volkscultuur vertegenwoordigen, trachten in te wijden in de nieuwe stromingen die de wereld beheersen. Of (lie nieuwe stromingen succes zullen hebben kan niemand zeg gen, dat moet de tijd leren.-In ieder ge val zijn er verplichte koren geweest met dusdanig moeilijke harmonisatie, dat er hard op gewerkt is. Wij zijn karig geweest met de punten- uitdeling, doch dat moge slechts een spoorslag zijn!" Hierop maakte de heer Hoogerwerf de uitslagen bekend: 4e Afdeling dameskoren „Excelsior", Dirkshorn, le prijs, 304 pnt. „Dameskoor", Den Burg, le prijs, 320 pnt 3e Afdeling dameskoren ..Consonant", Alkmaar, 2e prijs, 290 pnt. Gastenafdeling gemengde koren ..De Stem des Volks", Den Burg 2e prijs 260 punten Vrijzinnig Hervormd Kerkkoor, Oude- schild, 3e prijs, 252 pnt- 3e Afdeling Kinderkoren (meisjes) Onderafd- Gem. Koor, Andijk le prijs, 307 pnt. 3e Afdeling Gemengde Koren Apollo" Wieringerwaard, le pr 306 pnt. ,,Zang en Vriendschap", Hippolytushoef le prijs, 318 punten. 2e Afdeling Gemengde Koren ..Inter Nos" Grotebroek, le prijs, 325 pnt. „Ons Genoegen", Heer Hugowaard, le prijs, 320 pnt. ,,Zang doet Leven" Oostwoud, le prijs 329 pnt. le Afdeling Gemengde Koren „Thalia" Hoogkarspel, le prijs, 302 pnt. ..Klein Begin", Sijbekarspel, 2e prijs 297 pnt. „Nieuw Leven", Aartswoud, le prijs 310 pnt. Nieuw Leven" Hem, le prijs, 307 pnt- „Zanglust", Medemblik, le prijs, 311 pnt Afd. Uitmuntendheid Gemengde Koren ..Niedorps Gemengd Koor" Nieuwe Nie- dorp, le prijs, 312 pnt Zanglust". Houwert, le prijs, 321 pnt- Ere Afd. Gemengde Koren „Andijks Gemengd Koor", Andijk le prijs, 340 punten. Andijk zong als toegift Ps. 150, waarna het Andijker Dameskoor ..Vrouwenvre desgang" van Jac. Bonset vertolkte Voor een eerste prijs waren 300 pun ten nodig, voor een tweede 260 en voor een derde 220. Het koor van de heer Vis ser is dus wel bijzonder op dreef ge weest. ,,De Stem" boekte precies genoeg punten voor een tweede prijs en het Vrij zinnig Hervormd Kerkkoor van Oude- sohild kwam jammergenoeg net niet aan een tweede prijs toe! Een aantal zangers was om hun haard stede nog dezelfde dag te kunnen berei ken met de boot van half negen vertrok ken. maar verreweg het merendel ver liet Texel met de extra boot, die om elf uur uit Oudeschild wegvoer. Een goed geslaagd Zangconcours, met een perfecte organisatie, zo kan de 4de Juli 1954 met gulden letteren in de Texelse annalen worden geboekstaafd! De Texelse Koren In de 4de afdeling heeft het Dameskoor o.l.v- de heer J. Visser dus een beste le prijs verworven- Hier geven wij eerst in cijfers de critiek der jury weer: Resp. verplicht en vrije Samenzang 878, 878; Klankgehalte 888, 888; Zuiverheid 888, 887; Rhythmiek 777, 777; Nuancering 788. 787; Opvatting 787, 897; Uitspraak 878, 878. De jury deed verder de volgende op merkingen: Nic- van der Linden: Goede voordracht en goede aandacht. Iets minder accentu eren. Koor en geheel meer souplesse ver denen. 4/4 maat dient anders gedirigeerd. (Speelt een rol). Vrijwel in toon gesloten. Voor deze afdeling zeer verdienstelijk. (Vrije nummer) Sopranen in hoog register wat gekne pen"- Met „veel lucht" te verbeteren, waarbij wat moed! Zuiver gezongen en beheerst. Behoudens het soms domineren om de middenstem voor afd. zeer goed ensemble- Gezongen met overgave Corn Jonker: Muzikaal voorgedragen Op toon. Zeer aardig materiaal. 2de: Een zeer muzikaal dirigent. Er is ook ijverig gestudeerd Nico Hoogerwerf: le: Sympathiek koor tje. Muzikale dirigent. Hij slaat de 4/4 maat zoals het moet. Vrijwel in toon- Veel goeds. 2de: Zeer behoorlijke stem men. „De Stem des Volks" o.l.v. de heer H Craanen zong in de 3de afdeling- Zoals gemeld verwierven zij een tweede prijs. Hieruit mag niet geconcludeerd worden, dat dit de grootste prestatie van dit koor is, want, naar de dirigent ons mededeel de, heeft dit koor niet speciaal voor het concours gerepeteerd. Intussen ziet de puntenlijst er niet kwaad uit: zij ver meldt immers geen enkele onvoldoende! Voor de opvatting der muziek werd hun een 7 toegekend, voor klankgehalte een 7 voor samenzang een 6. rhythmiek 6 en 7, nuancering 6 en 7, uitspraak 7. „Onze fout is, dat wij gezakt zijn, wat de zui verheid ongunstig beinvloed heeft. Wij hebben dus hoofdzakelijk door het zak ken de benodigde punten voor de eerste prijs verspeeld." Op de notities der jury lezen wij: „Directeur zeer muzikaal"- TEXELAARS OP DE PLANKEN Ook onze Texelse toneelverenigingen komen dit zomerseizoen weer in touw Morgenavond, Donderdag dus, kunt U de opvoering van ,,Sint Jan" bijwonen. Zij brengt ons het blijspel ,.Over 12 dagen tegen Middernacht". Kunt U nog lachen, ja gieren om die dwaze kolder in dit stuk. doet U het dan zonder schroom! En na afloop allemaal op de gladde vloer! DE JURY De Jury werd gevormd door de heren Nic. Hoogerwerf, Corn. Jonker en Nic. van der Linden- De heer Hoogerwerf, 63 jaar, is direc teur van de Muziekschool te Haarlem en van het Koninklijk Mannenkoor .Ce cilia" te Haarlem. Het Haarlems Ge mengd a Capella Koor heeft hij tot grote hoogte gevoerd. Op concoursen was hij altijd een geducht tegenstander. Hij be kleedde ook belangrijke functies in het organisatie leven van koordirigenten, waarvan vooral het genootschap van vakdirigenten een zeer grote hoogte be reikte- Helaas werd de belangrijkste or ganisatie door de oorlog te niet gedaan. De grootste dirigenten ook instrumen tale leiders o.a. Willem Mengelberg, waren hierbij aangesloten. Thans is de heer Hoogerwerf nog secretaris van het college van Juryleden. Hij componeert Koorwerken- De afde ling uitmuntendheid gemengde koren, had Zondag als verplicht nummer: O Man van Smart" van Nic. Hoogerwerf. De heer Corn- Jonker, 52 jaar, zullen vele Texelaars wel kennen: hij toch diri geert ieder jaar de Matthaus-Passion in de Grote Kerk te Alkmaar. „De man waar Alkmaar en Omgeving heel veel aan te danken heeft", aldus de heer Hoogerwerf: hij is eigenlijk de eerste Alkmaarder, die met zeer veel succes grote werken met orkest in Alkmaar heeft uitgevoerd. De Matthaus-Passion wordt veelal uitgevoerd in samenwer king met het Nh. PhilharmonisCh Orkest te Haarlem, dat vorige maand op ons ei land musiceerde- Op 24 Juli zal o.l.v. de heer Corn Jonker de 9de Symphonie van Beethoven ten gehore worden ge bracht, begeleid door het Noorhollands Philharmonisch Orkest, in de Grote Kerk te Alkmaar, op welk evene ment de voorzitter van de Bond na het eerste deel van het concours gaarne aller aandacht vestigde. De heer Jonkers voor naamste laak vormt het geven van mu zieklessen aan de Alkmaarse Middelbare scholen. De heer Nic. van der Linden, 57 jaar, was in de oorlog gedwongen onder te duiken- „Uit dankbaarheid heeft hij de dodhter van de gasten gehuwd!" Aldus de heer Hoogerwerf! De heer Van der Linden maakt nog al eens een ver reisje: onlangs was hij met groot succes aan de Rivièra. De „Nice-Matin" schreef o.a.: ,.Een van Europa's eerste dirigenten en misschien wel van de gehele wereld!" Hij is dirigent geweest van hel Amsterdams Philharmonisch Orkest, dat, zoals u weet, om financiële redenen moest wor den opgeheven. Als muziekverslaggever van ,,De Telegraaf" doet hij veel voor koorzang en strijdt hij tegen alles wat wanklanken - bezit als koorwerk. Hij breekt herhaaldelijk de lans voor die nieuwe en oude componisten, die niet meer leven, want aan hen hebben wij te danken, dat wel 2-3 generaties hun ge luk gevonden hebben in de koorzang en als die er niet waren geweest zou de mo derne kliek niet hebben bestaan!" Aldus de heer Hoogerwerf. De heer Van der Linden is componist van grote sympho- nieën, waarvan er één gewijd is aan Maarschalk Montgommery: de „Victory and Peace"- In 1927 voerde het Concert gebouworkest uit zijn werk .,Ego sum qui sum" (Ik zal zijn Die Ik zijn zal). In Augustus zal hij te Piermont, Duitsland, optreden als gast-dirigent van 't Nieder-Sachsiche Orkest. Tenslotte zij nog vermeld, dat ook de muziek bij de film Rechter Thomas" door hem is ge schreven. Deze film draaide onlangs op Texel. Een opvallende figuur was stellig de bejaarde heer Jac. Bonset, al ver over de zeventig, maar nog steeds actief! Hij fun geerde als muzikaal-adviseur van de Bond en één verplicht nummer: „Open uw ogen", voor de le afd Gemengde Ko ren, en twee vrije nummers: „O, Gulden Hoofd", gezongen door „Ons Genoegen" uit Heer Hugowaard, 2de afd. en ,.Dage- raadt" gezongen door .Zanglust in Uit muntendheid, waren werken van de heer Jac. Bonset. ,,Ik kan het componeren nog niet laten" verklaarde hij, de gepen- sionneerde organist van de Lutherse Ge meente te Amsterdam, woonachtig te Zandvoort. De heer Hoogerwerf zei' aan dhr Bonset heeft Koorzingend Neder land zeer veel te danken, omdat hij heel veel goede koorwerken voor onze volks koren heeft geschreven. Hij is wars van moderniteiten en ik persoonlijk ook. Ik zal nooit koorwerk laten uitvoeren dat in de oren van het grote publiek vals klinkt. GESLAAGD Riet Keijser ,,De Korenschoof" deed te Den Haag met gunstig gevolg examen voor het diploma lerares K. en O (Kin derverzorging en Opvoeding. Ineke Drevel, De Koog, slaagde voor toelatingsexamen Lyceum te Den Helder. De heer J. P- Eelman, De Koog, ver kreeg na een hiertoe afgelegd examen een erkenning als handelaar in meng en veevoeder- De dames Nel van Egmond en Martha Bremer behaalden het diploma type- Zij werden opgeleid door mej. W. Dijt. TEXELSE MARKT 600 Lammeren 4765; 35 Schapen 80 100; 8 Koeien 700800; 3 Paarden 500 800; 9 Biggen 5565; 7 N. Kalveren 35 -50- DINSDAG 20 JULI KOMT DE GEMEENTERAAD BIJEEN De eerstvolgende vergadering van de Texelse Gemeenteraad is bepaald op a.s. Dinsdag 20 Juli. De voornaamste besprekingen zullen het Verkeersprobleem Texel-Den Helder betreffen. Zoals bekend heeft de Ge meenteraad eind Mei inzage gekregen van het Rapport van de Rijkswaterstaat betreffende het verkeersvraagstuk Texel 'Den Helder. Uit de Raad is toen een comhriissie gevormd, samengesteld uit de fractie-voorzitters der diverse politieke partijen. Wij zien het rapport van de commissie met belangstelling tegemoet. CABARET IN HET PARK De eerste grote stunt, welke onze VVV ..Texel" dit seizoen organiseert, is onge twijfeld het optreden van het bekende en succesvolle cabaret-gezelschap van Roland Wagter. Gevierd door tienduizen den zal dit ensemble ook op Texel aan leiding geven tot wild-enthousiasme en de sfeer zal dan ook weer kenmerkend zijn voor de VVV-festiviteiten, zonder welke wij het badgastenleven van ons eiland nu eenmaal niet meer zouden kennen! Hedenavond dus allemaal op naar Roland en de zijnen. De ploeg is speciaal voor deze avond versterkt met het roemruchte duo Two Mounties. Hoe zij waren, kunt U vragen aan allen, die de jongste Mok-fuif hebben meegevierd! Verder treden op Roland Wagter Jr, Greetje van Schalk, Dick Harris- De en treeprijs is wel zeer populair gehouden: 75 cent Daar kan de VVV dus niet vet van worden! Maar daar gaat het ook niet om: zij organiseert de festiviteiten alleen om onze gasten een avond- van amuse ment te kunnen bieden enzij hebben wel een extra pretje nodig, nu de Biki ni's zulk onzomers weer treffen! TENTOONSTELLING OPENBARE SCHOLEN Met grote voldoening kan worden ge constateerd, dat de T.O.S. geslaagd kan worden genoemd. 675 Belangtellenden hebben een bezoek aan de tentoonstel ling gebracht. Vele bezoekers gevoelden behoefte om hun bewondering tot uit drukking te brengen over deze expositie, waarbij de interne vernieuwing van het onderwijs tot uitdrukking kwam. De vele stands boeiden de kijkers ge- luime tijd De stand met GOEDE jeugd lectuur, ingericht door de fa- Langeveld en de Rooy, trok grote belangstelling en wij willen niet nalaten nogmaals mede te delen, dat alle tentoongestelde boe ken in de Boekhandel Parkstraat ver krijgbaar zijn. Ook de zelfwerkzaamheid der kinderen mede die der kleuters op Zaterdagmiddag maakten de aan wezigen enthousiast. Ook de zang, het volksdansen en de schoolfilms thans onmisbaar bij het onderwijs trokken grote aandacht. De commissie tot voorbereiding van deze tentoonstelling wil gaarne van deze gelegenheid nog gebruik maken om al len die aan het welslagen van deze unie ke tentoonstelling hebben medegewerkt hartelijk dank te zeggen- K. TEXEL S JEUGD MUSICEERT Dat is de rake slagzin van de ensem bles, die op Zaterdag 10 Juli a.s. onder de beproefde leiding van de heren J Visser en H J- v.d. Boomgaard in het kader der WV-attracties in het Park te Den Burg hopen op te treden. Wij zullen worden onthaald door mu ziek van een mandoline en accordeonor kest olv. de heer Visser en door een kin derzangkoor olv- de heer Van den Boom gaard- Medewerking wordt verleend door ,,De Oosterenders Jodelaars" Bep- pie en Annie van Dijk. de „Waalder Kunstfluiten" Piet Keijser, Aart Kooger ook al van De Waal op zijn mondharmo nica en Ben Coulou als gitarist. Het kunstfluiten is voor velen onzer wel niets nieuws en dat er in het dorp De Waal zulk een figuur woont, zal wei nigen bekend zijn. Ons wacht blijkbaar het debuut en dat dit fantastisch goed is heeft een insider ons verzekerd: „Toen Piet een vogel nabootste, vloog de kót teuge het raam op!" Piet wordt door zijn niet minder muzikale broer Gerrit op de accordeon begeleid. Enfin, het wordt een gezellige,, intieme avond, waar wij natuurlijk allemaal naar toe gaan! PUBLICATIE VAN DE CULTURELE RAAD Woensdag 7 Juli Den Burg. Roland Wagter in het park- Donderdag 8 Juli Den Burg, Casino, toneeluitvoering ,,St. Jan" met „Over 12 dagen na Midder nacht". Vrijdag 9 Juli Den Burg, Oranjeboom. Texedfilm- Zaterdag 10 Juli Oudeschild. Eigen Gebouw, toneeluitvoe ring „Klein Toneel" met ,.Een baby van duizend weken". Den Burg, Park, Concert Accordeon-, guitaar- en mandolinegroep o.l.v. J-Visser Zondag 11 Juli De Koog, Sportdag georganiseerd door de Texelse Sportraad.

Texelsche Courant | 1954 | | pagina 1