Emigranten De Paardenkeuriog te Texel JNieuwe telefoontarieven Kort van stof doet geld sparen Voor Astkma-patiëntjes De Koger adspiranten wonnen de wisselbeker Op reis S.V.O. veroverde de S.V.C.-wisselbeker Successen voor Texelse paarden op de premie- keuringen te Middenmeer Wisselbeker voor Medinavan de heer J. de Visser De Oudeschilder Jeugd gaf uitvoering voor de schoolreispot Mijn jongen emigreert naar Canada, Hij heeft ons allemaal gedag gezeid, De tranen, die hij inhield heb ik hon derdmaal gesdhreic Mijn jongen emigreert naar Canada! Hij heeft ze allemaal gedag gezeid, Rivieren, velden, duinen, wegen, Waarlangs de fiets, de kano en de jol hem heeft geleid De havens en de steigers, waarbij hij heeft gelegen Nu vaart de boot, een stip op d'Oceaan En ploegt zijn baan, omdat hij werd geroepen Onstuimig argeloos is hij op reis gegaan Wij blijven bidden met de thuisfront- groepen Totdat de Koning roept, niet naar een ver vreemd land, Maar voor de Thuisvaart in de Hemelse gewesten En alle uren, die ons nu nog resten, Zijn wij in training met het oog op 't Vaderland D. de Vries-Kikkert BERICHT VOOR MOTORRIJDERS Alle leden van de Motorclub, die deel nemen aan de behendigheidsrit tijden* de Sportdag in De Koog, op Zondag a.s dienen zich vóór Zaterdag op te gever bij de heer C. Mets, met vermelding oi zij met of zonder duopassagier komen' De wedstrijd begint om half acht pre cies en de deelnemers moeten uiterlgk 7.15 uur aanwezig zijn. Er kan niet ge wacht worden met het oog op het verde re programma Weest actief, motorrijders geeft u tijdig op en zorgt dat u op tijd aan de start bent. Het Bestuur der M.C. „Texel" „Vijftig paarden ter keuring, dat is een zeer bevredigend aantal, als wij in aanmerking nemen het feit, dat wij in de oorlog met acht paarden zijn gestart! En speciaal de rubriek merrieveulens met 15 inzendingen is veelbelovend voor de fokkerij op Uw eiland", aldus de heer L. W. Biesheuvel Bzn, te Santpoort, tech nisch adviseur der keuringscommissie, welke Maandag belast was met de loca le premiekeuring van merrieveulens en merriën van 1 tot 7 jaar te Den Burg op het land van de heer Jb. Roeper aan de Kogerstraat. Deze keuring was uitge schreven door de- afdeling Noordholland van de „Vereniging tot Bevordering van de Landbouwtuigpaardfokkerij in Ne derland"- BA Ba 20, tie de ne ov he D( rij 14 w; va be di kc Vc ki H de di st st b( ri fe De nieuwe telefoon-gesprekkentarieven zijn voor Texel ingegaan op 1 Juli j.l. Dit komt hierop neer, dat, wie kort van stof is, geld kan sparen, terwijl de lan ge gesprekken duurder zuljlen worden dan voorheen. Voor heel Texel geldt nu het z.g- in terlocal tarief (zone A) van 4 cent per minuut. Wij geven het volgende voor beeld: Den Hoorn-De Cock9dorp was voorheen (de z.g. 3de tariefskring) 30 cent per 3 minuten. Thans kan men reeds een gesprek van minimaal één mi nuut voeren- Dat kost 4 cent! 3 Minuten wordt nu dus slechts 12 cent! Verdere duur blijft steeds 4 cent per minuut kos ten- De locale gesprekken blijven 4 cent per minuut (ongeacht de duur der ge sprekken). Voor zóne B - dit is voor de verbin ding van de Texelse abonnées met Den Helder, Anna-Paulowna^ Breezand en Julianadorp - is het nieuwe tarief als volgt de eerste minuut 12 cent en iedere volgende minuut 8 cent Betaalde men voorheen vanuit Den Burg naar Den Helder dan was men per 3 minuten 15 cent kwijt, dit wordt nu dus voor drie minuten 12 plus 8 plus 8 cent, is 28 cent. Het vlugge afhandelen van zaken bete kent dus ook geldwinst' Dan hebben wij nog zóne C.> gesprek ken vanuit Texel met het overige deel van ons land. Voor de eerste minuut is dat 24 cent geworden en voor de volgen de minuut 20 cent. Betaalden wij voor heen dus 60 ct- per gesprek met Am sterdam, thans wordt dit (althans voor drie minuten) 64 cent, maar het kan ook voor 24 cent! De abonnementskosten zullen voor eerst nog niet worden verhoogd. Wat tenslotte de automatisering van het Texelse net aangaat: alle dorpen zullen (en waarschijnlijk gelijktijdig) begin 1955 geautomatiseerd worden, d.w.z. Texel wordt locaal automatisch- de dorpsge noten kunnen dan onderling met elkaar telefonisch contact opnemen, zonder in schakeling van de telefoniste; wil men echter verbinding met de andere dorpen dan zal men de telefoniste nog om be middeling dienen te verzoeken. HET EERSTE PARTICULIERE TELEVISIETOESTEL Onze Oosterender correspondent be richt ons, dat te Oosterend het eerste particuliere televisietoestel is geplaatst De bezitter is er zeer gelukkig mee, want de ontvangst is uitstekend. Ook de inter nationale voetbalwedstrijden kwamen prachtig duidelijk door. In de naaste toe komst zal, zoals u weet, de zender te Lo- pik versterkt worden en zal bij Alkmaar nog een doorzendmast verrijzen, zodat de ontvangst op Texel dan nog beter zal worden! TEXELSE MOTORRIJDER WERD NUMMER EEN! In de Trial-rit voor motoren te Breda, om het kampioenschap van Nederland, wist W- Koopman, 81 pnt, de le prijs te behalen in de Juniorenklasse De heer P. Heerschap behaalde de 5e prijs. Een pracht prestatie voor onze jongens. De eerste prijs was een grote beker, aangeboden door de Orion olie-fabrieken en de zilveren helm, een wisselprijs wel ke men tweemaal achtereen moet winnen om hem te mogen houden. P Heerschap werd met 151 strafpunten no- 5 en kreeg als prijs een mooie medaille W. Koop man reed op Norton en P Heerschap op Sparta- Koopman vertelde ons dat het 'n zware trial was. Het volgende jaar zal ik het in Breda weer sterk proberen. Jammer dat Wim niet alle ritten heeft meegereden, want dan had hij een goede kans gemaakt in de Juniorenklasse. Ga zo door. jongens! En, Texelse motorrij ders, oefent u in deze mooie motorsport, opdat volgend jaar Texel uitkomt met een flinke ploeg Texelse rijders! AOK TEXEL—„DE MOK" KAMPIOEN! Nadat het voetbalelftal van De Mok in de achter ons liggende tijd prachtige successen heeft geboekt, is in de afgelo pen week bewezen, dat De Mok ook nog op ander gebied geducht meetelt: een zeilploeg van De Mok heeft nl. deelgeno men aan de door de Marine georganiseer de Watersportvierdaagse en ondanks zeer summiere voorbereidingen en trots het feit, dat de deelname zeer groot en sterk was, is het hun door wilskracht en ent housiasme gelukt op bewonderenswaar dige wijze beslag te leggen op de kam- pioensprijs, een grote wisselbeker Maandag jl. werd voor het front van de troepen van De Mok- de beker met enige toepasselijke woorden aan de com mandant van De Mok overhandigd dooi de sloepscommandant van de zegevieren de ploeg, de luit t.z. 2de klasse Brummer. De zegevierende ploeg bestond uit luit tz. Brummer, luit Visser, opvolgend commandant, de matrozen 3de klas Bak ker en Baanders en de mariniers 3de kl- Borgeling. Deleman en Trum. VIJF TEXELSE KOREN TRADEN OP Het Hervormd Gemengd Koor, Den Burg het Vrijzinnig Hervormd Kerkkoor te Oudeschild. het Hervormd Dameskoor van Den Burg, ..Excelsior", het gemengde koor van Midden-Eierland en „De Stem des Volks" hebben Zaterdagavond een concert gegeven in het park te Den Burg. „Ze kunnen alle vijf best mee doen, mor gen!" Aldus een enthousiaste zanglief hebber-luisteraar, ,,want ze doen 't best!" Ja. de Texelaars kunnen goed zingen, hetgeen ook huldigend werd medege deeld door de jury op het Zondag gehou den zangconcours! ,,Goed stemmenmate- riaal op Texel". Alvorens de koren zich lieten horen maakte het Koninklijk Texels Fanfare corps een rondgang door Den Burg- VERLENGING VAN KAMPKAARTEN De burgemeester van Texel vestigt er de aandacht op, dat kampkaarten, afge geven door de Nederlandse Kampeer- kaarten Centrale, voortaan ook verlengd zullen kunnen worden op het kantoor van de Rijkspolitie te Den Burg- Dit is zowel van belang voor inwoners van Texel, die elders gaan kamperen, als voor elders woonachtigen, die op Texel gaan kamperen. De exploitanten van kamphuizen en kampeerbedrijven worden verzocht er hun gasten in voor komende gevallen op te willen attende ren. Texel. 3 Juli 1954 De Burgemeester van Texel, C. DE KONING. MOEDERS OPGELET! CONSULTATIE-BUREAU VOOR ZUIGELINGEN Woensdag 7 Juli Consultatie-bureau Moeders opgelet! In verband met de nieuwe dienstregeling van de boot, zal het consultatie-bureau pas om 3 uur be ginnen. De moeders van buiten Den Burg met de kinderwagens en van Den Burg worden nu van 4-5 uur verwaaht. TEXELAARS NAAR DE TT-RACES Zoals ieder jaar zullen ook thans weer verscheidene Texelaars een bezoek aan de TT-races te Assen brengen. Naar wij vernemen zal de TESO 's avonds een ex tra boot uit Den Helder laten varen. De vertrek tijd wordt nader bekend gemaakt HANDELSREGISTER In Handelsregister" lezen wij onder „wijzigingen": Coop. Ver- voor Kunstma tige Inseminatie van Rundvee Texel" G.A., Texel, Oudeschild S 24. Verbete ring van de rundveestapel- Ben. best.: K. Zuidewind en J. C Hin. UITSLAG BRIDGEDRIVE Op 30 Juni werd in hotel De Graaf een bridgedrive gehouden met de vol gende uitslag: 1. K- Raven M- de Graaf 108Va 2. Echtpaar Beemsterboer 94 3. Mcj. v. Slunteren-Blok v.d Velde 88 4. Echtpaar Meyers 87Vs 5. Heer v. SantéJ van Lente 8IV2 6. H VenemaB- Mulder 80 7 Joh D. Bakker-Brucher 77 J. van SambeekM. Idema 75Va 9- Wessel-Michels 74Va "10. Mej. HattumaA- v. Sambeek 73J/2 11 Echtpaar Hinders 73 12- Heren Roeperv-d. Werf 62V2 13. Heren van DamHooyberg 62 14 Mevr KooymanBoeder 54Va Reeds jaren geleden rijpte bij mej. Ank Luysterburg het plan om aan jeugdige asthma-patienten de gelegenheid te ge ven van de Texelse zeelucht te profite ren Asthma, een z.g. allergische ziekte, kan bij jonge kinderen worden genezen door verandering van lucht en omge ving De wetenschap heeft deze ziekte nog lang niet onder de knie, al staat dan vast, dat onzuivere lucht een slech te, zeelucht heel vaak een gunstige, in vloed op de lijders uitoefent Boven dien kan bij jonge kinderen asthma ge heel overgroeien. Niet alleen de licha melijke, maar ook de geestelijke conditie van het kind speelt hierbij een rol. Het plan van mej Luysterburg is thans ten uitvoer gebracht: dezer dagen is aan de Houtvester Boodtlaan.De Koog, door haar een nieuw gebouw in gebruik genomen, dat bestemd is om er kinderen die aan asthma Inden, te verplegen- Hoewel het gebouw ruimte biedt voor 16 kinderen, ligt het in de bedoeling niet meer dan 8 kinderen, van 4plm. 15 jaar die aan asthma lijden, tegelijk te verzor gen. Zo wordt voorkomen dat het een „inrichting" wordt De gezinssfeer blijft behouden, wat van belang is, daar de patientjes vaak langere tijd moeten „ku ren". Ieder kind heeft veel aandacht no dig, ook dit kan de genezing beïnvloe den. De kinderen zijn zoveel mogelijk de gehele dag buiten en spelen dan aan het strand, in de duinen of het bos. Bij de bouw is er rekening mee gehou den. alles zo stofvrij mogelijk te houden, daar ook stof een vijand van asthma patiënten is. Trouwens het geheel is zeer doelmatig ingericht en zonder twijfel komt mej. Luysterburg aan de grote be hoefte. die bestaat aan gelegenheid waar jonge asthma-patienten kunnen kuren, tegemoet- Dat velen op ons eiland gene zing mogen vinden! De architect was de heer J. van Diem uit Arnhem, de fa Drijver, Oosterend, de uitvoerder. Zaterdag werden op het terrein van SV De Koog adspiranten-wedstrijden gehouden, weike door SV De Koog wa ren georganiseerd Allereerst kwamen in het veld Texel (de bekerhouder) en De Koog- De Koog won met 6-3- Daarna moest Oosterend de strijd aanbinden tegen Tex. Boys, dat met 3-0 verloor. Vervolgens kwam Texel wegens een beter doelgemiddelde in de herkansing tegen het vrij gelote Cocks- dorp Texel won met 3-0. Hierna wist De Koog met 1-1 tegen Oosterend gelijk te spelen. Doelschoppen beslisten in het voordeel van De Koog. Na een korte pauze was de finale Texel-De Koog. De Koog wist door een 2-1 overwinning de beker voor een jaar in bezit te krijgen. In de kleedkamer is blijven liggen een wit sportbroekje en een rood-wit short- Af te halen bij de heer J. Mast, De Koog K 48. VOOR HET PRINS BERNHARDFONDS Zaterdag is te Oosterend gecollecteerd voor het Prins Bernhardfonds. Excelsior verleende hierbij muzikale medewerking. HERVORMDE GEMEENTE DEN BURG Zondag 18 Juli Doopdienst. Doopaangifte a.s. Vrijdag 8 uur in de Consistoriekamer- HINDERWET Ter inzage legging verzoek om vergunning Burgemeester en wethouders van Texel brengen ter openbare kennis, dat ter secretarie dier gemeente ter inzage ligt een van de vereiste bijlagen voor zien verzoek om vergunning ingevolge de hinderwet, van de Benzine en Petro leum Handelsmaatschappij N.V. te Am sterdam tot het oprichten van een trac- torpetroleumopslagtank van 6000 liter met electrische aftappomp, in het per ceel, plaatselijk gemerkt Waalderstraat, Den Burg, kadastraal bekend, gemeente Texel, sectie D, nr. 3727. En van de Shell Nederland N.V. te 's-Gravenhage tot het oprichten van een electrisdh gedreven benzinepomp ter vervanging van de benzinehandpomp, in het perceel plaatselijk gemerkt Dijk 11 te Den Hoorn, kadastraal bekend, ge meente Texel, sectie F, nr, 1680-1699. Voor een ieder bestaat gelegenheid schriftelijk bezwaren in te brengen bij het gemeentebestuur tot uiterlijk 8 Juli 1954. Voorts heeft ieder de gelegenheid in persoon of bij gemachtigde mondeling bezwaren in te brengen in een openbare zitting ten gemeentehuize op Zaterdag 17 Juli 1954 te 11 uur- Zij, die niet in persoon of bij gemach tigde op bovenbedoelde zitting zijn ver schenen, zijn niet gerechtigd tot beroep. Degenen echter, die tijdig schriftelijk bezwaren hebben ingebracht en niet op de zitting zijn verschenen, zijn wel tot beroep gerechtigd, indien zij niet woon achtig zijn in deze gemeente. Texel, 28 Juni 1954. Burgemeester en Wethouders van Texel. De Burgemeester, C. DE KONING. De Secretaris. P BEF.MSTERBOER dan Uw spoorkaartje ge haaldbij de V. V. V. „Texel" STICHTING TOT OPLEIDING KLEUTER-ONDERWIJZERESSEN i.o. Het voorlopig bestuur van de Stichting tot opleiding van kleuteronderwijzeres sen i-o- brengt ter kennis van Ouders en Belangstellenden, dat op Dinsdag 13 Ju li a.s. in de Kleuterschool te Den Burg een openbare bijeenkomst zal worden gehouden, waar het doel en de opzet- vorm van de op te richten stichting na der zal worden uiteengezet. Ouders die voor hun dochter(s) een aantrekkelijke loopbaan wensen, worden verzocht deze avond te bezoeken, terwijl de toekomstige cursisten eveneens van harte welkom zijn. Alle inlichtingen zullen worden ver strekt, terwijl de vele vragen welke on getwijfeld rijzen, zullen worden beant woord. Wij wekken U op deze belangrijke vergadering te bezoeken teneinde ook op Texel te komen tot een goede en ver antwoorde opleiding- Het voorlopig Bestuur Onder ideale weersomstandigheid werd Zondagavond de finale gespeeld om de SVC-beker. Dat de beker als inzet van deze wedstrijd gold was goed te zien: de spelers waren nogal nerveus, het goed plaatsen enz- liet wel wat te wensen over- Nadat beide elftallen enkele aan vallen hadden ondernomen neemt O een licht overwicht. Een scherpe bal over rechts wordt door Henk gemist en de O rechtsbinnen heeft een vrij veld voor zich. Maar door tijdig uit doel te komen weet de S keeper een doelpunt te voor komen. De S voorhoede probeert hierna Keizer eens te passeren, maar de schoten gaan over of naast. O neemt na een half uur de leiding, als Gerrit voor vermeend buitenspel blijft staan- Na de rust geeft S de toon aan. Met de leuze „Alles of niets" wordt de strijd voortgezet. Enkele doelrijpe kansen wor den niet benut De O achterhoede weet steeds opnieuw de S voorhoede het sco ren te beletten en met doelman K aan het hoofd wil men van capituleren niet weten. Ondanks dit SVC offensief zijn de uitvallen van O uiterst gevaarlijk. Maar doelpunten worden niet meer gemaakt en zo komt het einde van deze sportieve wedstrijd met een 1-0 zege voor Ooster end Ofschoon er wel eens fors gespeeld werd behield de wedstrijd toch een fair karakter. Hij werd heel goed geleid door de Texelse scheidsrechter Keizer- Vanaf deze plaats wil het bestuur van SVC de heer Keizer dankzeggen voor de wijze waarop hij dit tournooi heeft geleid- Na de wedstrijd werd door de voorzit ter van SVC, de heer Jb. v.d. Kooi, de SVC-beker uitgereikt aan de aanvoerder van SVO, de heer P. Roozendaal- De aan voerder van SVC, de heer W. Verseput, mocht als 2de prijs een medaille in ont vangst nemen. Al met al is het tournooi goed geslaagd S'V. Texel, handbal Onze handbalsters brachten de moei lijke competitiewedstrijd tegen GDS tot een goed einde en wonnen met 4-1. Bij de rust was de stand al 2-0 in ons voor deel. Het was 'n prettige sportieve wed strijd. Deze week kan de beslissing voor het kampioenschap vallen, voor heden avond is de wedstrijd Zeemeeuwen-GDS en voor Vrijdag Texel-SVC, 7.45 vast gesteld Zondagmiddag namen we te De Cocks- dorp deel aan de seriewedstrijden. Er werd van GDS met 5-3 verloren en in de verliezersronde, na een 3-1 voorsprong, met 5-4 van SVC- In de verdediging klopte de zaak niet waaraan het ontbre ken van onze spil niet vreemd was. Verscheidene Texelse paarden hebben op de premiekeuringen te Middenmeer successen behaald- Allereerst noemen wij dan „Medina" van de heer J. de Visser uit de P.H. Polder, die uitkwam in de ru briek kroonmerriën, Gronings type. Me dina verwierf een tweede premie en, zo heeft de jury letterlijk aan de pers ver klaard: ,,dit extra paard kreeg voor deze rubriek tevens de wisselbeker". Bij de merrieveulens, Groninger type, werd een premie toegekend voor het veulen van de heer C. A. Witte, Zuid- haffel en de heer J- de Visser, P-H. Pol der. In de rubriek stamboekmernën met stermerriën, Groninger type, werd Leo- van de heer S. van Egmond, Tienhoven, een tweede premie. Bij de 4-7-jarige stermerriën, Groninger type, werd Leo nora van de heer C- A. Witte, Zuidhaffeh met een tweede premie bekroond, terwijl Nitella van de heer J. de Visser een der de premie werd toegekend. Bij de 2-ja- rigen verwierf Rita van de heer M. J. Kikkert. Den Hoorn, een tweede premie als Groninger type en Rieja, van de heer C. R. Keijser, De Waal. als Gelders type een derde premie. De uitvoeringen door de kinderen van de O-L. School zijn weer prima geslaagd. Er was veel belangstelling en daardoor werd de kas goed gespekt, vooral ook omdat de loten vlot van de hand gingen. De heer J. S. Dros heette de aanwezi gen welkom namens de kinderen, het onderwijzend personeel en de ouder commissie. U weet nu waar Uw geld voor besteed wordt, n.l- voor de kosten van de schoolreisjes, die al hebben plaatsgevonden, zorgt dus dat er vana vond veel geld binnenkomt. De eerste avond voerden de kinderen van de hoogste klassen op het bekende» sprookje „Zwaan Kleef Aan", aan velen zeker welbekend. Hans (Hans Bakker), een arme houthakker wordt door zijn broers (Kees Hoogeiheide en Sietse Broersma) nogal karig beloond, terwijl hij het meeste werk doet- Hij besluit daarom de wijde wereld in te trekken. Van een oud vrouwtje (Jozientje Scha- gen). die hij altijd vriendelijk heeft be handeld, krijgt hij een toverzwaan, waaraan ieder vastkleeft, die een veer wil plukken. En dat gebeurt gauw. De dienstbode i(Ineke Bakker), die een veer tje voor haar hoed wil, kleeft vast aan de zwaan en dan komen de veldwachter (Jan de Vries), de burgemeester (Wim Boom), de bakker (Siep Keijser) en de schoorsteenveger (Kees Boom) en dat hele stel moet mee tegen wil en dank- In het land woont een prinses (Ike Bergstra), die nooit meer vrolijk is tot groot verdriet van de koning (Hans Boom) en de koningin (Janna Bootsma), die alles doen om haar op te vrolijken. De koning wil zowaar goochelen leren, maar daar komt niets van terecht. Een echte goochelaar (Kees Boom), heeft ook geen succes, evenmin als een groep jon gens met vacantie of de hofdames met haak- en borduurwerk. Maar U raadt het al: dan komt de vreemde optocht en de prinses schatert het uit. De (houthakker trouwt met de prinses en hij geeft op haar verzoek zijn onvrijwillig gevolg de vrijheid. Er is hartelijk gelachen, b-v. om de bui gende lakei ((Piet de Wit) en de bakker met de schoorsteenveger, die zo heerlijk konden snoepen. Het stuk werd vlot gespeeld en al hadden de oudere jongens de baard in de keel, dat deed aan het genoegen van de aanwezigen geen afbreuk. Er waren mooie decors, terwijl kleur- belichting het effect nog zeer verhoogde. Ook de costuums waren alleraardigst. Donderdag verzorgden de kinderen van de vier laagste klassen een bonte avond, die minstens evenveel succes op leverde- De avond werd geopend door een paar zusjes die ekaar voortdurend in de rede vielen, welke dialoog de stemming er al direct inbracht- Er was een zeer aardig stukje ,,de Speeldoos" met haasjes, elfen en kabouters enz., er werd hartelijk om gelachen. ,,Bij de wonderdokter" had eveneens een enorm succes, terwijl de declama toren, die alleen voor het voetlicht moes ten een ware ovatie in ontvangst moch ten nemen. ,.De domme huisknecht" die ook de lachspieren geducht in beweging bracht. Kortom het was een kostelijke avond. Alle kinderen traden op en de ouders konden hun spruiten in een of andere rol bewonderen. De heer J A. Dros dankte allen voor de medewerking. Spr moest nog een verzuim goed maken, omdat hij de vo rige keer het onderwijzend personeel had vergeten te bedanken. Daarom deed hij het nu nog eens extra hartelijk- De voorbereiding voor een dergelijke avond vraagt zeer veel tijd en vooral zeer veel geduld om de rollen er in te brengen- Wij kunnen het onderwijzend personeel, de heer Kleve en mej. Kooiman, daar niet dankbaar genoeg voor zijn. Dit sa men repeteren en samen op de planken zijn mi. van grote invloed op de vor ming van de kinderen, waar ze in hun latere leven veel plezier van kunnen hebben. Als blijk van waardering bood hij de dames bloemen en de heren sigaretten aan. De heer Kleve dankte voor de aar dige attentie en zei dat ze het werk met veel plezier hadden gedaan. ,,De kwaliteit was Maandag ook be vredigend hetgeen wel blijkt uit het j feit, dat verscheidene paarden in aan merking kwamen om door middel van de speciale reisgeldregeling deel te ne men aan de officiële premiekeuring, wel ke op 30 Juni a.s. (nu j.l. - Redte Middenmeer wordt gehouden. De enige 3-jarige, welke voor de reisgeld regeling in aanmerking kwam, gaat niet naar Middenmeer, maar zal op 5 Augustus rechtstreeks deelnemen aan de Centrale Keuring van 3-jarige merriën voor de hele provincie Noordholland, te Alk maar"- (Dat is dus Paulina van fokker- eigenaar J. de Visser uit de Prins Hen- r drik Polder). De heer Biesheuvel merkte ten slotte nog op. dat de keuringen, zowel kwan titatief als kwalitatief in belangrijkheid toenemen. „Jammer, dat het weer zo matig was, dat was vooral van invloed op de beoordeling der veulentjes"- De uitslagen: Merrieveulens: Gelders type- 1ste prijs Tira, fokker- eig. mej. E. Witte, Den Burg en Veulen, fokker-eig. J- Bakker Czn, Den Burg; 2. Tolidia, fokker-eig. mej. E. Witte en Veulen, fokker-eig- C. A. Witte, Zuid- haffel; 3. Trees, fokker-eig- Jn- Spoel- stra, P.H. Polder. Gronings type: 1. Toleda, fokker-eig mej. E Witte en Texla, fokker-eig. J. de Visser; 2. Veulen, fokker-eig. Kl- Zuide wind, Kerkeplaats; Truida, fokker-eig- Jn- Spoelstra en Veulen, fokker-eig. C. Koorn, De Hemmer; 3. Veulen, fokker- eig. P- C. van Exel, Eierland. 1-Jarige Merriën: Gelders type: 3. Selinka, fokker-eig. C. Koorn Hzn- Gronings type: 1. plus reisgeld: So- lieneke, fokker-eig. A- J. Swaerts; 2. Salline. C- Koorn Hzn, Saria, C. Koorn Hzn., Sustodia, C de Wit, Eierland; 3- Selecta, C. Koorn Hzn, Soramia, P. Zijm Hzn, Den Hoorn, Seinette, C. Koorn Hzn, Selma, P- Keijser, Den Burg. 2-Jarige Merriën: Gelders type: 1. plus reisgeld Rozina. mej. E Witte, Rieja, C- R. Keijser, De Waal. Gronings type: 1- Rodetta, C- de Wit en Rita, M. J. Kikkert, Den Hoorn; 2. Rajade, Joh Kikkert Westergeest Rolia, Jb Kikkert. Den Burg, Ustine, gebr. Huisman, Bargen; 3. Bofa. Wed. Zoete lief, Everstekoog- 3-Jarige Merriën: Gelders type: 2. Petronella, P. Dros Azn., Eierland- Gronings type: 1- plus reisgeld Pauli na, J. de Visser; 2 Pergusona, M. J. Kik kert, Pizwana, P. Brans Azn., Oosterend, Peja, W Kikkert, De Waal; 3. Bea, P- Dros Azn., Primula, J. de Ridder, Zuid- Eierland- 4-7-Jarige Merriën met veulen: Gelders type: 1. plus reisgeld Leonora, C- A. Witte. Den Burg. Gronings type: 1 plus reisgeld Mitella, J. de Visser, Nanine, S. van Egmond, De Waal; 2. Osalien, A. J- Swaerts, Oleda, mej. E. Witte, Latine, Jac, de Graaf, Eierland. 4-7-Jarige guste Merriën: 2- Ninarie, Th. R. Hin, Dijkmanshuizen

Texelsche Courant | 1954 | | pagina 2