f mm Nfemefjers ALBERT HEIJN KOFFIE BRANDSTOFFEN. Eindelijk A Weer vers vlees naar Engeland Drukkerij Texelse Courant Dames-kapsalon GESLOTEN Studieboeken Boekhandel Firma W. C Reij OHTBLAHC Te koop bij inschrijving Boekhandel Park straat ,Coöp. Instuif" Wegens vacantie GESLOTEN. Bussum - Texel. Philishave Flink meisje GRAF. MONUMENTEN ook 'n wasmachine voor U De „FAM" snelwas- ser voor de prijs van f 178,00. Jan Agter zorgt er voor Bliksembeveiliging Voor een goed boek Boekhandel Parkstraat Daf is heerlijke koffie! KOFFIE ZAKENNIEUWS BAKKERIJ M. WITTE ZN NU NOG BETER GEOUTILLEERD! In het vol-automatische bedrijf van Bakkerij M. Witte Zn-, Weverstraat 20, Den Burg, hebben wij een demonstra tie bijgewoond met de nieuwste en mo dernste aanwinst: een opbol-langmachi- ne, waarmede zowel wit- als bruinbrood oven-rijp gemaakt wordt. In een wip is het deeg nu opgepunt en lang gemaakt. Deze ►brood-vormmachine", die ver rijdbaar is, is vol-automatiseh en kan 1400 exemplaren per uur fabriceren, waardoor zij 5-6 werkkrachten kan ver vangen. Haar functie is vooral van grote betekenis in de eerste morgenuren» waar die tooh voor een bakkerij als de spits uren beschouwd moeten worden» want om 10 uur rukken de karren immers al uit met vers brood! De nieuwbouw van het bedrijf verrees kort na de oorlog, waarin de bakkerij van de heer Witte er geducht van langs kreeg! Het bouwterrein lag zeer gunstig, want de fundering kwam midden in de bed ding van de vroegere burgwal. De eer ste verdieping kwam automatisch op straathoogte en de efficiëntie van deze bouw bleek ons overduidelijk: opslag ruimten voor brandstoffen en grondstof fen zijn nu gemakkelijk bereikbaar van uit de Nieuwstraat. Dank zij de moderne oven, waaruit ieder half uur 140 broden komen, be schikt men hier voortdurend over heet water, dat o.a. naar de aangrenzende douche wordt geleid! Voorts zagen wij er een mengmachine, transportkarretjes en een gloednieuwe roggebroodsnij machine. Witt's roggebrood, over heel Texel verkrijgbaar, wordt eerst gesne den en daarna fraai en doelmatig ver pakt om vervolgens onder hoge tempe ratuur „steriel" gemaakt te worden, d-w.z. het blijft dan 10-12 dagen houd baar! De oude oven, waarin al heel wat takkenbossen zijn verstookt, blijft in ere voor het bakken van roggebrood, dat geen hoge, maar wél een zeer lange bak tijd vereist: 24 maal zo lang als witte brood! De heer Witte vertelde ons tenslotte neg, dat zijn bedrijf komende winter 35 jaar bestaat en dat hij dan zelf vijftig jaar in het vak zit! In ,,De Boerderij" lezen wij het vol gende: „Londen" gaat dus 3 Juli weer open voor de import van vers vlees van het Europese continent Gematigd opti misme bij onze exporteurs Invoer recht op losse afvallen is bepaald op 20% van de waarde en misschien ook in voerrechten op enkele andere soorten vers vlees. Na een invoerverbod op vers vlees, dat reeds bijna 30 jaar onze vleesexport naar Engeland heeft getroffen, zal men vanaf Maandag 3 Juli weer op de En gelse vleesmarkt mogen terugkeren. De tijden zijn edhter in die lange reeks van jaren dusdanig veranderd, dat men in de kringen van onze vleesexport mo menteel terzake nog een zeer gematigd optimisme aan de dag legt. Te meer daar de wijze waarop nog erg in het duister ligt en van Engelse zijde nog zeer wei nig contacten met onze belanghebbenden worden gelegd om de zaak op gang te brengen- Men weet van beide zijden blijkbaar nog niet, waar men aan toe is- Vast staat evenwel, dat de onkosten aan vervoer, etc. zeer aanzienlijk hoger lig gen dan 28 jaar geleden en dat men niet meer op hetzelfde risico van die tijd deze zaken wenst te hervatten! Voor zover wij konden vernemen, is er niet één ex portfirma bereid om het vlees in consig natie naar de Engelse markt te sturen- Toch verwachten wij stellig, dat er vóór 3 Juli a.s. wat schapen en lamme ren, alsmede vette kalveren met bestem ming Engeland zullen worden geslacht, want het Nederlandse koopmansbloed is wel zó bruisend, dat men het zal pro beren. Maar dan zeker niet op losse schroeven! Vermoedelijk zal schapen- of lamsvlees en ook kalfsvlees vrij van invoerrecht blijven en dan zal men zeer waarschijnlijk tegen de huidige markt prijzen in Engeland iets kunnen onder nemen. Losse afvallen - dat staat reeds vast - zullen worden belast met 20% van de waarde- Wat rundvlees betreft, daar is men in Engeland momenteel minder om verlegen. Men produceert er veel meer dan vroeger en de veestapel is steeds groeiende, terwijl Ierland als een belangrijke leverancier optreedt. Vet kalfsvlees is er zeer luxe geworden en heeft men zelfs in vele hotels en res- SCHILDERIJEN-EXPOSITIE In Oosterend, ons schilderachtige dorp, woont Ton de Haas, een geboren ..Strender" die nochtans in Panjse kunstkringen zonder enig voorbehoud terstond geaccepteerd zou worden! Ton vertelde ons, dat hij, aangemoe digd door het succes dat hem vorig jaar ten deel viel, heeft besloten om wederom een expositie te houden van zijn schilde rijen, gouaches enz. enz. De tentoonstelling wordt gehouden in de Kleuterschool te Oosterend en zal duren van 17 Juli tot en met 2 Augustus. Dagelijks zult U zijn werk van 2-9 uur kunnen bewonderen, 's Zondags boven dien van 2-6 uur Wij komen hier t.z.t- uitvoeriger op terug- VAN ONSCHATBARE WAARDE Het door de gezamenlijke Friese Wad deneilanden aangekochte vliegtuig voor ziekenvervoer heeft in de betrekkelijk korte tijd dat het in gebruik is, bewezen van onschatbare waarde te zijn voor het vervoer van patiënten, die met spoed naar een ziekenhuis gebracht moeten worden- Aldus de Harlinger Courant. Vrijdag j.l. moest het vliegtuig in actie komen voor het vervoer van mevr. A. Cupido-v-d Ploeg naar de vaste wal, waar mevr. Cupido in verband met een bevalling in een ziekenhuis moest wor den opgenomen. Haar welgeschapen dochtertje is nog als Vlielandse geboren, maar zij maakte de reis naar Leeuwar den onder de hoede van haar vader en diens zuster per boot en per auto. taurants al in geen jaren gezien. Ver moedelijk is met dit artilkel ook succes te behalen. En wat het lamsvlees betreft. Frankrijk en België zijn intussen goede en vrij constante afnemers geworden; zo Engeland dus prijs stelt op dit fijne Hollandse boutje zal ,.de prijs" moeten worden geroerd! Voor nuchtere kalveren was de Londense markt eens het groot ste afzetgebied. We zijn het bijna verge ten en de exporteurs met ons, want ze gingen de laatste jaren voor een groot gedeelte in het blik, ook naar Engeland. En nu rijst de vraag, zal de Engelse huisvrouw een vers stukje kalfsvlees prefereren boven het vlees in blik, even als de Hollandse huismoeder dat verre weg het liefst op tafel zet? Het is alle maal even afzien- Voor Familie-Drukwerk slechts één adres TEXELAARTJES Bij vooruitbetaling tot 3 regels f 0,60; elke regel méér f 0,20. Onder adres ie bevr. (niet eerder dan 11 u. in Boekh.) en onder ru t 0,20 meer. Radio herstellen? VONK opbellen! Telefoon 78 en 273 Jonge hennen te koop. Wuis „De Tijd", 't Noorden Te k. Sparta motorrijwiel 200 c.c. 7000 km gelopen K. Zoetelief, Schilderweg B 47 Wie heeft een rieten fiets mandje gev. of van de brom fiets afgehaad. Gaande van Oudeschild naar Den Burg, of in Den Burg. Gaarne terug A. Ellen, Nieuweweg 410a Oudeschild Wie vond mijn portemonnaie, inh. rijbewijs enz. Tegen bel. terug te bez. A. van Liere, Oost Verl. wieldop van Austin. Gaarne bericht aan Fa J. Drijver, Oosterend-Den Burg Wie vond een licht grijze porte monnaie met inhoud. Gaarne terug Willy Boon, Kogerweg 20 Te k. 9 ziftplaten met 3 randen en een zeeftafel Molenstraat 50 Enige en algemene kennisgeving Met blijdschap geven wij U kennis van de ge boorte van onze dochter en zusje Corry. M. Dros-Daalder J C. Dros Marijke Heieen Greetje Eierland, C 42 Texel, 3 Juli 1954 Onze is Zaterdag 10 Juli en Maandag 12 Juli II. C PRINS. G. EELMAN en E. EELMAN-Wuis betuigen, mede namens wederzijdse ouders, hun hartelijke dank voor de vele blijken van belang stelling bij hun huwelijk ondervonden Weststraat 36, Oosterend Texel, Juli 1954. voor leerlingen H.BS Gymnasium Kweekschool Zeevaartschool Ambachtsschool en andere scholen worden vlug door ons geleverd. Beleefd aanbevelend, Den Burg. De E R.K. Levensverzek. Mij. N.V. te Nijmegen vraagt voor spoedige in diensttreding een net R.K. persoon voor beheer en uitbreiding van het agentschap te Texel. Sollicitaties worden gaarne ingewacht bij de inspec teur P. J. de Git, Font. Verschuurlaan 3 Heiloo De vulpen, die een compliment is voor Uw smook dj g, ««'fiGur Van 19.50 tot 135 VOLLED,GE \i lBEHAHDEU^j| Agentschap Fa. F. Groeneplaats voor TEXEL JEGEL - Den Burg. a. de voormalige TIMMERMANSWERKPLAATS met houtloods en grond van wijlen de heer G. K. Zoetelief aan de Waalderstiaat ter groofle van on geveer 350 ML b. de zich in de werkplaats bevindende LINT ZAAGMACHINE, merk „Dancar" met zaag, 3 electro- motoren, merk „Dord" van 7 pk, 3 pk enl'/2pk. met toebehoren en I slijpmachine. c. de zich in voormelde werkplaats en houtloods bevindende houtwaren, w.o. 6 complete raamkozijnen. d een herbouwp'icht (schuur 160 M3) Inschrijvingsbiljetten in te leveren vóór 22 juli a s. bij wed Zoetelief, Vismarkt 2 Inlichtingen en gi-speciliceerde lijst der houtwaren te verkrijgen bij C. Zoetelief, Parkstraat 32. Zomerprijzen geldig tot 1 September 1954. Wilhelmina of O.N. Anthraciet II Essnoten Eierkolen Brechcokes l-ll-III Brechcokes Parel Vetnoten Snifekolen Bruinkoolbriketten Parel IV II f 7,70 per HL. 8,30 7,50 6,30 7,25 7,30 5,55 4, 4,05 5,90 5.90 6,20 p. 100 kg Levering franco thuis Betaling a contant bij aflevering. Texel, Juli 1954. De Brandstoffenhandel afdeling Texel. Leden en afnemers, Maakt kennis met de werkwijze in Uw Coöp. en bezoekt op 14, 15 en ló Juli a.s. de Tevens EXPOSITIE van diverse artikelen. Coöp. Aankoopvereniging „Texel" G.A. zijn Zaterdag 10 Juli ons kantoor en ma gazijnen Texelsche Graan- en Kunstmesthandel v.h C. R Keijser Co. C V Van 8— 22 Aug. aangeb ruime flat 4 personen. Gevr. Huisje op Texel Ceintuurbaan 82, Bussum Ruil Uw oude scheergerei in en koop een bij Teclin. Bureau Jan Agter Den Burg, tel 46. De Plaatselijke Commis sie der Ruilverkaveling Texel maakt bekend dat de Middelweg door polder Waalenburg met ingang van direct tot nader aankondiging voor doorgaand verkeer is afgesloten. Laat do moten maar malen... maar dan met Albert Heijn Koffie Albert Heijn is óók goedkoper met koffie. Neem eens de proef. U hebt dan de zekerheid de beste kwaliteit voor de laagste prijs te ontvangen. Een netto-prijs, zonder korting of zegels die U immers toch zelf moet betalen. U zult ondervinden dat U met Albert Heijn koffie veel voordeliger uit bent. GROENMERK 241 ROODMERK 227 BRUINMERK 212 en onze extra soort ORANJEMERK 261 gevraagd. Bakkerij „De Hoop" De Koog - Texel. Rijksambtenaar wedn. m. 3 schoolgaande kinderen vraagt voor de huishou ding net meisje 21-25 jaar PG (liefst alleenstaand) goed mei kinderen kunnende om gaan Op goede behande ling moet meer gelei wor den dan op hoog loon Br. aan j P. Baars, Lijsterbesstraat 3, Nieuw Den Helder. Te koop 'n mak merriepaard Stamboek, 13 jaar oud joh. Kikkert, Westergeest STOOMSTEENHOUWERU «vWFSTOELzZ, LUTTIK OUDORP 25.ALKMAAR VRAAGT CATALOGUS Agenten G. BAKELAAR, Den Hoorn no. 32. M. W. KOORN, Den Burg, Wilhelminalaait 54. B. GIEZE, E 117a, Eierland. -X- Dubbelwandige kuip ■X- Van binnen dubbel geëmailleerd -X- Van buiten gemoffeld X- Beugel voor elke houten of metalen wringer -X- Inhoud 55 liter -X- I jaar garantie -X- Ook betaalbaar in termijnen Wij hebben deze populaire machine bij onze sortering staan. Ook nu weer Den Burg. Tel 46 Onze vertegenwoordiger is van 12 tot 17 luli op Texel en is te bereiken bij Hotel Lakeman, Den Burg, tel. 106. Vraagt geheel vrijblijvend nadere in lichtingen Hommema's Bliksemafleiders Sedert 1825 Wommels-Leeuwarden-Groningen- Eindhoven Middelburg. De verstandige huisvrouw let, nu meer dan ooit, op kwaliteit bij het kopen van koffie. Neem daarom de beste koffie; Niemeijer's Koffie, in het paarsgeruite pak. Heerlijk geurig en krachtig en daarom voordelig in het gebruik! Ook verkrijgbaar in 100 grams pakjes. ...om van te genieten!

Texelsche Courant | 1954 | | pagina 3