K.L.M. WERKKLEDING halfjaarlijkse Opruiming MEKHA komt PIET MOERBEEK RUIMT OP toe-tip k KLERCQ voor OPRUIMINGSPRIJZEN Fa. FRANS ZEGEF Kz. Verloren Onze Opruiming PIET MOERBEEK Reusachtigdie TOE-tip Schuttersveld manchester werkkleding VERLAAGDE PRIJZEN Voor Vacantielectuur BOEKHANDEL ?,P A R K ST R A A T Drukkerij Texelse Courant Prima overalls, kleurecht en krimpvrij 11,95 Zware khaki overhemden, kleurecht 6,95 Prima Simson broeken, voor riem of bretels 13,90 jassen 15,75 klettervesten 15,95 Ook de SPOTKOOPJES in alle afdelingen tijdens de Spoorstr. 8-12 Den Helder woninginrichting Verandering van Telefoonnummer Heden begint de OPRUIMING van restanten wol en vele andere koopjes Fa. C. LEMSTRA Zn. Schoenhandel Hoogerheide Schultes W eekreclame Vanille Sprits 200 gr. 52 ct Amsterdammertjes 4 stuks 64 ct Crème Soesen p. stuk 17 ct Weekendbrood van 80 voor 75 ct Zwitsers 5 stuks voor 60 ct Bakkerij CHULTE BIM EN BAM een grote partij Gordijnstoffen, Karpetten, Velveto en Vertomatten Cocos en deurmatten. Een grote partij Tafel- en Divankleden. Super Schuimrubber bed ook op Texel verkrijgbaar. l-persoons f 87.50 2-persoons f 128.60 Nu het 'n Reusachtige verrassing, want TOE-TIP is fu\6®r® *pr\ss®r *£achler 'H W**1 Voor al Uw drukwerk 5 Dagen naar Parijs Brandend zuur op Uw maag dooft prompt Om nog meer bekendheid te geven aan de oersterke werkkleding van de K.L.M. ver kopen wij deze nu ook nu voor DEN BURG OUDESCHILD Koopt in het grootste Meubel- centrum van Noord-Holland TE KOOP Een partijtje kleine kist jes zeer geschikt voor Bloembollenbakjes en 'n klein schuurtje en een kippenhok. J. H. GEUS Op Vrijdagavond 2 Julij.l. een paar leren handschoe nen met kap, gaande van De Cocksdorp naar Den Burg. Gaarne terug A. van Hoorn, Cocksdorp De Koog 31 is nu Eierland Telefoon 51 B. F. Paagman, Machinale Smederij Eierland overtreft deze keer alle vorige- ZIET DE ETALAGES Ook binnen zijn nog vele extra koopjes. Voor deze gelegenheid hebben wij, zo" lang de voorraad strekt, een mooi Flatje voor de extra lage prijs van f 12,95 Alleen a contant. Geen zicht. Copyright P I B Boi 6 Cop^nhog Bim en Bam zijn heerlijk aan het skiën. Met een vaart gaan ze de hellingen af. Jonge, wat hebben ze het fijn in al die sneeuw. Ze vinden zich hele pieten- Maar dat valt toch 'n beetje tegen, want bom, daar liggen ze en zo rollen ze tot aan de voet van de helling. Och, wat zien de beertjes er uit, ze lijken zelf wel een sneeuwbal Ze kunnen niet overeind komen door al die sneeuw, die aan hun lijfjes zit. Maar daar komt redding: twee pinguïns die Bim en Bam rechtop zetten en hen dan als een slee voortduwen tot ze thuis zijn. Bij de war- ontdooien en kunnen ze weer een beetje op.verhaal komen, me kachel kan de sneeuw Een pracht binncnvering bedstel 1 persoons nu f 60 2 persoons nu f 95. 15 jaar garantie alles met kapok kussens importeur fa Dito, Den Helder Donkerblauwe of wijnrode kin derwagen (fabrikaat Van Werven) op kogellagers, 1ste keus wagen nu f 80. Bedstellen en Ledikanten zeer scherp aangeprijsd Enige huiskamerameublementen 4 stoelen en 2 fauteuils met be kleden rug. iets moois voor f 150. In Rotan- en Rietmeubelen speci ale prijzen. Texelaars, komt eerst eens bij ons kijken alvorens U elders gaat kopen. Aanbevelend MEUBEL- EN GOEDERENHANDEL HOGERSTRAAT 10 12 TELEFOON 272 Anders, want Toe-tip heelt een aparte samen stelling en een eigen verrukkelijke smaak Frisser, want Toe-tip is als een luchtige, sneeuwige crème! Zachter, want Toe-tip smelt op Uw tong als room! ktnui Jetvekesi Verras vandaag nog Uw gezin. U heeft de keuze uit zes ver schillende smaken. 'n Echt product. AnANaS FEUILLETON door T. LODEWIJK 25) Opeens wekte een kreet van Hannes haar uit haar sombere overpeinzingen. Want ergens in de verte was er opeens een gat in de wolken gekomen, 'n felle lichtbundel scheen als een zoeklicht naar omlaag en plotseling baadde de witte Sacré Coeur in een zee van zonlicht, ter wijl daar beneden de buien nog geselden over de daken- Verder drong de zon de wolken terug- Nu betastten de zonne stralen ook de vergulde koepel van de Invalides. Carla keek achterom. Daar heersten nog wolken, wind en regen, maar hier vóór haar lachte Parijs weer zijn zonnige glimlach. Zou het een vóórteken zijn? Haar teleurstelling ebde langzaam weg. Het was toch goed. hier te zijn, zelf al moest ze morgen weer terug. Onvergetelijke indrukken had de ze stad bij haar achtergelaten, deze wonderlijke stad waarin ze zich zo heel spoedig had thuis gevoeld Ze bedacht met een glimlach hoe Els en zij al druk debatteerden over de winkels in de Rue de la Paix en op de Boulevard Haus- mann, hoe ze hun oordeel hadden over de koffie bij Trocadero en op de Place St Michel, en als oudgedienden over legden ze of ze bij Villiers of bij Mon- ceau de Métro zouden nemen. De juf frouw uit het fruitwinkeltje op de hoek kende hen al en glimlachte als ze bin nenkwamen, en bij de Place de 1' Etoile was een cafeetje waar de koffie en de croissants al voor hun neus werden ge zet nog voor ze er om hadden gevraagd. Dat alles gaf een prettig gevoel van thuis-zijn, dat het vacantie-genot niet weinig verhoogde Die avond gingen ze voor het laatst naar Montmartre. Een goed idee had Meta Perland gezegd misschien zie je ons daar nog- Els en zij beklom men de steil oplopende, slingerende straatjes, neusden bij de intieme schil derijtjes, winkeltjes waar ze bijzonder goede stukken ontdekten, en lieten voor lopig de Place du Tertre, met de tafel tjes onder de bomen, links liggen, om door te lopen langs de kerk heen. Even gingen ze naar binnen waar een jongeman in maarschalksuniform met zware gouden epauletten en een rode bies op de broek, hun het programma van de dienst overhandigde. Er waren niet veel mensen op dit uur. Het orgel speelde, de priester zong in het Frans een lied over de Goede Herder en de laatste regel werd door de aanwezigen telkens herhaald- Hier boven was de stilte en de eerbied en daar vlak onder was het rosse nacht leven van Clichy en Pigalle. Maar het rumoer daarvan klom zo hoog niet op, en toen Carla en Els over de balustrade leunden en nog eens. voor het laatst, uit zagen over het snel in het duister weg zinkende Parijs, waar nu felrode neon reclames begonnen te fonkelen, begre pen ze, dat dit het afscheid was. Op de trappen naar beneden stoeiden wat kin deren en heel in de diepte gloeiden de lichten van een paar cafeetjes, waar het nu ook stil was. Langzaam en in gedachten keerden ze naar de Place du Tertre terug en inder daad daar wenkte een arm en zagen ze Meta met haar Jacques al onder de bomen zitten, elk voorzien van een glas met wittig vocht en een grote kan ijs- water. Een Pernod? inviteerde Perland. Carla wou het wel proberen, maar Els was niet verder te krijgen dan ,,een slokje om te proeven". Toen ze het anijs- achtige drankje had geproefd, was haar animo voor de Pernod snel bekoeld. Op warme dagen is het heerlijk zei Jacques Perland alleen het ge zicht al van die aarden kan met ijswa- ter! Maar het is gevaarlijk goedje, om en bij de vijftig procent alcohol- Het was rustig nu op de Place du Tertre. waar zo menige toeristen-inva sie plaatsvindt. Verderop probeerde een groepje Amerikanen met een Gids-van- Parijs uit te kienen waar ze die nacht hun dollars zouden verteren en een grij ze Engelsman zat. een arm op zijn wan delstok geleund, een boek te lezen. - Fransen zie je hier net zoveel lachte Meta als Amsterdammers in het Rijksmuseum! Ze gingen vroeg naar huis, want mor gen zouden ze vertrekken, met de trein van drie uur. dan moesten ze koffers pakken, nog even de stad in, eten in de Cité en dan met de bus naar het station. En dan.... bonjour, Paris! De volgende morgen keek Carla uit het raam naar Els, die daar diep bene den in de nauwe sleuf van de Rue des Acacias kordaat wegstapte naar het fruitwinkeltje om nog een kam bananen te kopen, en bij de bakker wat croissants voor onderweg- Ze keek naar de jongen die net als de eerste dag de auto's stond te spuiten en ook nu weer die arbeid onderbrak om Els zijn compliment te maken. Ze hoorde hoe Els de jonge Don Juan uitlachte en toen werd er geklopt. Meta Perland kwam binnen met in haar handen een in wit> papier gewik keld en met koord omwonden pakje. Och Carla vroeg ze zou je me een groot plezier willen doen en dit in je koffer willen stoppen? Er zit een fles parfum in en ik heb er al een, en als ik er twee over de grens breng, moet ik in voerrechten betalen. Dus als jij zolang deze bij je wilt houden? Natuurlijk beloofde Carla spon taan. Ze was blij. dat ze iets voor Meta kon doen. Ze had kans gezien samen met Els vierduizend frans bij elkaar te brengen, waarmee ze Meta's „lening" gedeeltelijk had afbetaald. De rest zou ze haar in Holland wel overmaken Stuur het maar poste restante Amster dam had Meta gezegd want we hebben nog geen huis en wonen in een hotel, maar daar gaan we ook weer weg Het had Carla wel even verwonderd, maar mensen als Jacques en Meta kon je niet afmeten naar de doorsnee-bur ger, dal begreep ze nu wel. Doe je koffer op slot waarschuw de Meta in het algemeen, maar haar stem had een bijzondere klank. Je bedoelt? vroeg Carla, die zich plots weer het onaangename incident herinnerde. Zou Meta.... Het is altijd veiliger ontweek de ander- Je denkt toch niet, dat het perso neel viste Carla. Niet het personeel antwoordde Meta beslist. En toen wist Carla genoeg. Ze had de zwijgzame meneer Stollen- ga geregeld in het oog gehouden, met 't onaangename gevoel, dat hij het haar óók deed. En niet alleen haar, ook de mensen, waarmee ze omging. Ze had hem eens betrapt, toen hij met een peinzen de blik naar Meta Perland zat te kij ken en zijn gezicht had toen een be paald ongunstige uitdrukking gehad. met een of twee Rennies. Geen wonder, dat iedereen Rennies kent enroemt. Niet zonder reden hebben acht van de tien mensen Rennies stee vast bij de hand. Voor eigen gebruik of om bij te springen als 't lot van zuur- branden anderen treft. Water of wat ook komt er niet aan te pas. Gewoon, als was 't een snoepje, laten smelten op de tong- En Rennies zijn nog smakelijk ook. OPBRENGST ANJER-COLLECTE Den Burg 122.02; De Cocksdorp 22,72; M.-Eierland 14,78, Z.-Eierland 11,50; Den Hoorn 21,08; De Koog 52,60; Oos terend 49,88; Oudeschild 24,56; De Waal 12,26. Totaal f331,40.

Texelsche Courant | 1954 | | pagina 4