Wat Texels Raad verder behandelde 5 Dagen naar Parijs De staf van de heer J. van Hoorn heeft ons in de Krim een gloednieuwe weg geschonken. De Raadsleden hebben er Dinsdagmiddag een kijkje genomen en een ieder was verrukt over de weg, alsmede over het terrein waar deze weg doorheen loopt! Er heeft weliswaar geen officiële opening met lint, schaar en erewijn plaats gehad, maar de vreugde om dit bezit is er toch niet minder om! Nu immers hebben wij vanuit tal van richtingen via de Krimweg een keurige verbinding naar de zee. De Cocksdorp vooral geluk gewenst met deze belang rijke verbetering! De hoofdschotel, welke onze Vroed schap Woensdagmiddag en -avond te consumeren kreeg, bestond uit het ver keersprobleem, dat alle overige punten in de schaduw stelde. Toch mogen wij de rest van de vergadering uiteraard niet onbesproken laten, doch wegens de vele kolommen, besteed aan de verbin ding, dienen wij de andere punten zeer globaal aan te roeren. De Middenstandsverenigingen zonden een verzoek in tot openstelling van de winkels te De Koog op Zondag, of de gehele dag of van 8 30 tot 13-00 uur. Voorts was ingekomen een brief van de Raad van Gereformeerde Kerken te Den Burg en Oosterend naar aanleiding van het op een Zondag (4 Juli jl. - red.) ge houden Zangconcours. In de brief wordt dit betreurd, evenals het houden van 'n Sportdag op Zondag, zoals op 11 Juli door de Texelse Sportraad georgani seerd. .jHier vindt aanbidding plaats van Koning Voetbal in plaats van Koning Jezus", aldus ongeveer de brief. Voorts wordt in het schrijven er aan herinnerd, dat de Overheid krachtens de Bijbel „Gods dienares'' is, zodat de Overheid er op dient toe te zien, dat de Zondags- j rust in acht wordt genomen. De voorzit ter stelde voor om het schrijven voor kennisgeving aan te nemen. Burgemeester De Koning werd ver volgens met 15 en de heer C. H- Roeper met 14 stemmen benoemd tot lid van de Raad van Bestuur van de N-V. Lucht vaartterrein Texel in oprichting, 1 stem werd uitgebracht op de heer A. Dros Pz. Met algemene stemmen werd goed keuring gehecht aan de naamgeving van de nieuwe o.l. school, de „Luberti- school". Het verzoek aan Gedep. Staten tot wijziging (verhoging - redvan de presentiegelden voor het bijwonen o-a. van de Raadsvergaderingen werd eveneens z.h. stemming gesteund Even te voren was de Vroedschap ge confronteerd geweest met de moeilijke verkeerssituatie op de hoek bij „Her manshoeve", waar een hoge wal het uit zicht belemmert Ir. Kipperman had daar een nieuwe, veel betere wegligging laten projecteren en daar voelde men veel voor. Afgraving, „naar mijn smaak geen afdoende oplossing", aldus de voor zitter, zou f 4800,- en oplossing door wijziging der weg zou f 6000,- vergen. Bij de thans voorgestelde verbetering werd het advies van de ANWB gevolgd. Tenslotte werd over beide mogelijkhe den tot verbetering gestemd- 10 leden waren voor het maken van een één richtingsverkeer in die bocht en 5 leden zagen de hoge wal liever geslecht. De regeling met het PWN inzake de waterleiding kwam er vlot door, of schoon de heer J. Daalder nog even naar voren bracht, dat hij die verplichte aan sluiting wel erg sneu vond voor wie reeds goed zijn ingericht- Van de heer E. S. Boekei werd aan gekocht het pand Warmoesstraat 25 in verband met de toekomstige doorbraak Groeneplaats-Plan-Zuid. De 13de suppletoire begroting hield in het vervangen van posten, welke nog niet zijn goedgekeurd, door posten voor verhoging van de investering van het schoolbouwplan te Den Hoorn en de bouw van kleuterscholen te De Koog en Oosterend, waarover wij Woensdag uit voerig schreven. Den Hoorn zal in de kleuterschool gymonderwijs kunnen vol gen, de oorspronkelijke begrotingspost zal daardoor iets moeten worden opge voerd. Het is de bedoeling om voor Texel t.z.t- een gediplomeerde gymna stiekleraar aan te stellen. De heer Daal der merkt op, dat hij t.a-v. de plaats van de nieuwe Kleuterschool te O'end, als mede van het gymlokaal destijds be zwaar had gemaakt. De voorz. ant woordde, dat hij zich dat t.o.v- het gym lokaal ten dele kon indenken. Dit plan is echter destijds aanvaard. Wethouder De Waard merkte op, dat het uitbrei dingsplan nog steeds keuze biedt voor de plaats van de te bouwen kleuter school. Tenslotte volgde nog het verlenen van eervol ontslag aan de heer P. Spigt als voorman en marktmeester- Wij komen hier t,z,t, natuurlijk uitvoeriger op terug Nadat het verkeersvraagstuk was be handeld volgde de rondvraag, waarin de heer C. Merkx de door het Hoofd van de ULO-school aan de ouders der leer lingen gerichte brief ter sprake bracht. In dit schrijven wordt de ouders ver zocht er voor te zorgen, dat de kinderen geen dancings bezoeken en geen film voorstellingen, waarvoor de keurings commissie 'n hogere leeftijdsgrens stelde terwijl tevens de verhouding tussen sommige jongens en meisjes niet getole reerd kan worden. De voorzitter merkte op, dat dit onderwerp ook al eens in de Culturele Raad is besproken- Primair ligt de taak bij de opvoeders zelf. De overheid kan slechts ingrijpen waar de jeugd zich toegang verschaft tot gele genheden, die slechts voor ouderen be stemd zijn. DE TWEEDE VROLIJKE AVOND De Cocksdorp Woensdagavond werd op het terrein van de heer Reuvers on der zeer gunstig weer en grote belang stelling, ook van de zijde der gasten, de tweede vrolijke avond gegeven. Dit pro gramma kon Zaterdag door het slechte weer niet doorgaan. De muzikale mede werking werd weer verzorgd door G. Buis met zijn pick-up; ceremonie-mees- ter was I. van der Linde, wat hem goed af ging- Als extra nummer kregen we het manoeuvreren met fiets met zijspan door dames. Hier is hartelijk om gelachen. De dames verloren de macht over het stuur en reden pardoes op het publiek in, gelukkig hadden ze maar weinig gang! De eerste prijs kwam mej. N. Smit toe, tweede mej. Rie Beerling- Toen de heren. Hun ging het beter af. De heer B. Dootjes verwierf de eerste prijs, tweede werd de heer J. P. Stolk, derde de heer M- Witte. De electrische verlichting bewees goe de diensten. Ook werd weer strijd ge voerd om de vrouw. Hiervoor bestond eveneens grote belangstelling. 1- De heer W. Smit; 2. de heer L. Garritsen.Daar- na de strijd om de man, 1 Mej. T- de Graaf, 2. Mej. L- de Graaf. ZAKENNIEUWS: VAN PARKSTRAAT NAAR WEVERSTRAAT „Hier hebben ze nogal wat!" Aldus hoorden wij een dame opmerken, toen zij voor het nieuwe winkelpand van de fa. C. Lemstra Zoon stond. Inderdaad, in de nieuwe zaak kan de fa. nu heel wat meer tonen, waaruit blijkt, dat ze in het kleinere pand aan de Parkstraat steeds maar met gebrek aan showruim te te kampen hebben., gehad. In wol, baby- en kleuterkleding, borduuront- werpen, knopen enz- enz. is de verschei denheid onuitputtelijk. Vooral vanuit de winkel zelf- bemerkt u. dat deze uit breiding, overplaatsing naar een groter pand, dringend noodzakelijk was, want nog altijd geldt het devies „Zien is ko pen!" 322Cop,right P I B Bo« 6 Copcnhog*n Bam is naar het dorp geweest om wat eieren te kopen. Maar och arme Bam, als hij naar huis terugloopt, struikelt hij over een grote steen en hij laat de mand vallen. De eie ren zijn natuurlijk allemaal kapot. Daar zal wat zwaaien Bam, als je thuis komt! Bim staat al op hem te wachten, want ze zouden bij 't twaalf uurtje gebakken eieren eten. Hij is natuurlijk woedend en vraagt mopperend aan Bam of hij niet beter uit z'n ogen had kunnen kijken. Arme Bam, hij kon er heus niets aan doen. Het begint hem een beetje te vervelen en hij zegt: ,,Hou je mond maar dicht, ik zal wel zorgen dat je je leven lang eieren kunt eten zoveel je lust". Hij pakt z'n spaar pot en loopt de deur uit- Na een half uurtje komt hij terug met 'n practige kip, die direct vier eieren legt- Als Bim dit ziet, vergeet hij z'n boosheid, vooral omdat ze nu allebei 2 eieren bij het eten kunnen hebben. DE OOSTERENDERS IN HET PARK De leden van „Excelsior", ,,De Lof- stem" en het „Chr. Mannenkoor" zullen Zaterdag wel eens extra veel naar de lucht gekeken hebben: nog altijd was het daarboven verre van zomers! Maar tegen de avond knapte het op, althans het bleef droog - over een zomerse tem peratuur moeten wij het voorlopig blijk baar maar niet hebben! Er werd dan ook besloten het concert doorgang te doen vinden. Gezien het verre van gun stige weer en de toeristenwisseltijd - weekend! - viel het bezoek lang niet te gen en de luisteraars hebben een ge noeglijke avond gehad. Zowel de mu ziek- als de zangnummers werden keu rig vertolkt. Tot weerziens dus! TEXELSE MARKT Aangevoerd 26 Juli 1954: 8 koeien 650800; 75 lammeren 5565; 80 schapen 85110; 40 biggen 6070; 4 nuchtere kalveren 4055. AMBACHTSSCHOOL DEN HELDER Een getuigschrift Metaalbewerker werd uitgereikt aan: H. A. Bakker; T. Dogger; A. Eelman; W- Grisnigt; W. Waldus. Een getuigschrift Motorrijtuigherstel ler werd uitgereikt aan: A. Ran; M- Reij en J- Dekker. Een getuigschrift Scheepsmaker werd uitgereikt aan: R- Bos. Een getuigschrift Electricien werd uitgereikt aan W. de Jong. Een getuigschrift Fijnbankwerker werd uitgereikt aan: J. Daalder, W. N. van Egmond en C. Stoepker. Een getuigschrift Timmerman werd uitgereikt aan: J- Beerling; B. C. v- Veen; L. v.d. Veen Een getuigschrift Meubelmaker- Scheepsbeschieter werd uitgereikt aan: C. Schagen. Een getuigschrift Huis- en Decoratie schilder werd uitgereikt aan: L. T. Graaf en H. B. de Ridder. 18,5 pet van alle candidaten verwierf geen getuigschrift- Bevorderd van de 1ste naar de 2de Klassen: (74,7 pet.) afd. Metaalbewerkers: P- R. Buis; K. de Leeuw; A. J. v.d. Vis: T. W- Witte, afd. Fijnbankwerkers: A- G. Roorda. afd. Huis- en Decoratieschilders: W. La- keman. GESLAAGD In de Lanóbouwhuishoudschool vond Donderdagmiddag de uitreiking plaats van een groot aantal diploma's- Hier volgen de namen der geslaagden: Primaire Huishoudkunde: Jannie van der Berg, Weverstraat, Den Burg; Gerrie Collou, Schilderweg S 26; Elly Eelman, Wilhelminalaan, Den Buig; Hennie de Graaf, Hollewalsweg Den Burg; led van Heerwaarden, Wil helminalaan, Den Burg; Hennie de Jong, Secr. Jonkerstraat, Den Burg; Annie de Porto, Schildereind 141, Den Burg; Han- nie Roeper, Warmoesstr., Den Burg; Trudie Smit, Wilhelminalaan, Den Burg; Nellie Spigt, Schildereinde, Den Burg; Nelie Vinke, Weverstraat, Den Burg; Ans Wonder, Schildereind, Den Burg; Willie Backer, Singel, Oudeschild; Stijn- tje Bakker, Mennohoeve, De Waal; An nie Dogger, H 24, P.H. Polder; Dorie Dros, (Judeschild 127; Dieuwy Drijver, Den Hoorn 75; Alie Dijksman, Nieuwe- weg S 19B; Annie van Heerwaarden, De Waal; Tinie Hopman, Ongeren; Rietje van Leeuwen, P.H- Polder; Martha Slegh, Den Hoorn; Tinie Stolk. Schil dereinde, Den Burg; Aly Visser, Gröé- neülaats, Den Burg; Tiny Zwan. Min. Ruis weg, De Koog; Henny Zijm, Haven, Oudeschild; Annie Bakker^ Weststraat, Oosterend; Nellie Bonne, De Koog; Roe- lie Daalder, Peperstraat. Oosterend; Co van Exel, Eierland; Nannie van Lenten, Eierland; Marga Paagman, Zuid-jEier- land; Jany Schraag, Harkebuurt, Oos terend; Ina Schraag, idem; Dinie Stark, De Kaap, Oosterend; Nettie Verseput, Gerritsland; Anneke Wetsteen, Slufter. Het diploma ,,Hulp in de Huishouding" werd verworven door: Aafje Brak, De Waal; Mary Brugmans, De Zes, Den Burg; Dora Eelman, Wil helminalaan, Den Burg; Annie van Exelr Eierland; Ria van der Heyden, Schil dereinde, Den Burg; Janny Koorn, Schildereinde, Den Burg; Corrie Kuy- per, Oost; Hennie Schouten, De Cocks dorp; Martha van der Vis, Oosterend. HET STRANDFEEST TE DE KOOG Alhoewel nog behoorlijk fris, was hel dit keer eens geen regen tijdens hel strandfeest! Het was een leuk gezichi al de zomerse kleuren op het strand ei op het schoolveld. De kinderen en ooi de ouderen hebben een leuke dag gehad De jeugd werd op koek en lollys ont haald en vooral voor de jury was hel moeilijk uit de vele strandfiguren d€ mooisten te kiezen. Noemen wij nog Venus in schelp, getrokken door zee paardje; Sphinx met pyramiden ge maakt door meisje van 10 jaar; Texels Fanfarecorps; Kastelen en grachten van Janneke Casteleijn en wat schattig was de tuin met huis van de 6-jarige Mieke Bakker en een oud-hollands huisje van Neeltje Daalder. Deze vrolijke dag werd besloten mei een lampionoptocht, begeleid door hel Kon. Texels Fanfarecorps- Meisjes en Jongens 4 en 5 jr.: Vlaggetjesteken: 1. Inge Kuper; 2. Tha lita v. Dusseldorp; 3. Jacquelientje Spreij; 4- Frank Dezentje; 5. Jopie van Berkum. Jongens 8 en 9 jaar: Texel ophangen: 1- Wim Hol; 2. Marcel Klein; 3. Eddie Eelman; 4. Gerrit Kroes; 5. Peter Kroes. Meisjes 8 en 9 jaar: Was ophangen: 1. Tineke de Jong; 2. Patricia Kuper; 3- Mieke Bijmoer; 4. Helma Hal; 5. Paula Cornet. Jongens 10 en 11 jaar: Zaklopen: - 1. Arie Schiffel; 2- Hans Roemeling; 3. Karei v.d. Broek- Jongens 15 en 16 jaar: Hardlopen: 1. Bert Doorenbosch; 2. Jo Boersma. Meisjes 15 en 15 jaar: Hardlopen: 1. Ada Boogaard, 2- Hennie v. Bakelen; 3. José Loyson- Strandfiguren: 6 jaar: 1. Trudie Ledemans: Paddestoel huisje. 7 jaar: 1- Barbara Robbers: Onze lieve heerbeestjes. 8 jaar: 1. Paula Groenhof: boerderij. 9 jaar: 1- Marcel Klein: Struisvogel; 2 Henk Robbers: Schip; 3- Ineke Brouwer: Vogel. 10-11 jaar: 1. Ansje Robbers: Meisjes kopje; 2. Hans Eelman: Strand en dui nen De Koog; 3. Cees van Es: Jacht vliegtuig; 4. Liesje Elfers: Schapenboet. 12, 13 en 14 jaar: 1. Adri van Ilsen: paardje; 2. Bart Rob bers en Otto van Driel: Poppenkast; 3. Daan en Rob Lemaire: Sphinx; 4. Tine ke Dros: Flipje. 15 jaar en ouder: 1. Liesje Cohen: paard; 2- Tineke Veld huis: bouquet. Groepen: 1- Zeepaard en Zeemeermin; Slot De Koog; 3. Na regen komt zonneschijn DIENSTREGELING N.V- TESO Op werkdagen: Van Texel: 5.30 7-45 8-55e 10-25 11.45e 12-55 15.30 16.25e 18-05 Van Den Helder: 6-30 9,20 10-25e 11.40 13-OOe 14.10 16.45 18-05e 19.30 Op Zondagen en algemeen erkende Christelijke feestdagen Van Texel: 7.55 10-25 13-55e 16.00 18-25 20.30x Van Den Helder: 9.20 11-30 14.55e 17-20 19-30 21.30x e is van 15 Juli tm- 31 Augustus x is van 4 Juli t.m- 29 Augustus VREEMDELINGEN BEZOEKEN ONS EILAND Dit keer zijn het 2 Zwitserse Inge nieurs, de heren Britschen en Weber met hun gezin, die hun vacantie op Texel doorbrengen. Hun huisarts, die hier zelf met vacantie was geweest, had ons eiland warm aanbevolen. Direct bij Arnhem over de grens was het opgeval len, dat de boswegen er uit zagen als welverzorgde tuinen, iets, wat in het Zwitserse landschap onbekend is. Zeer onder de indruk waren ze over de Noordoostpolder met zijn landaanwinst op grote schaal. De zee, zand, duinen, was wat ze zochten en waar ze niet genoeg van konden krijgen- Texel vonden ze een ideaal vacantieoord, vooral voor kinde ren. en ondanks het slechte weer had den ze talloze fijne tochten gemaakt, dank zij de goede raadgevingen van „de juf van het Koger VW". Bij al die lof toch nog een woord van critiek: „Wat liggen er langs het strand toch een boel stukgeslagen flessen! Wie leveren 'm dat?" Verder speet het hun, dat ze, voor Duitsers aangezien, vaak onbeleefd te woord gestaan werden, wat voor henl zeer onaangenaam was. FEUILLETON door T. LODEWIJK 27. Toen daverde de kap van het geweld van de sissende stoom- Buffers stootten rammelend tegen elkaar. Langzaam gle den de mensen op het perron weg een meisje dat hartstochtelijk met een zakdoekje wuifde, een oude dame, die stond te zwaaien met een dapper lach end gezicht, waarover grote tranen rol den. een paar onbewogen kruiers. Toen stroomde de coupé vol zon. De hoge hui zen weken terzij- Daar gaan we weer zei Hannes- De droom was uit. HOOFDSTUK X DOUANE! De trein was de Parijse voorsteden voorbij gesneld en daverde nu op top snelheid langs het golvende land van Noord-Frankrijk. Het was precies het zelfde, weinig interessante schouwspel, waarvan ze op de heenreis hadden kun nen genieten en dus werd er slechts af en toe een blik uit het raampje geslagen. Hannes was de corridor opgelopen en was daar ergens met Prikkie en Dikkie in druk gesprek, meneer Stollenga ging geheel op in zijn wijsgerige lectuur en dus waren Carla en Els vrijwel overge leverd aan meneer Laarman, die hen onderwees in de geschiedenis van Parijs. Onder Keizer Napoleon de Derde, leraarde zijn edele, heeft de grote ver andering plaats gehad, die Parijs heeft gemaakt tot de prachtige wereldstad, die ze thans is- Toen is een groot deel van de oude stad afgebroken, om plaats te maken voor de boulevards- O, die prachtige, ruime, grootse boulevards, kreet mevrouw Kierkewas- ser verrukt, wat zou het mooie Parijs zijn zonder z'n boulevards? Meneer Laarman liet zich niet storen door de uitroepen van zijn hartsvriendin Vroeger waren het allemaal nauwe en bochtige straatjes met keien gepla veid. ging hij voort en keek Carla door dringend aan, alsof hij haar persoonlijk aansprakelijk stelde voor die wantoe standen, maar toen heeft keizer Napo leon Hij was toch een neef van de Gróte Napoleon, niet? informeerde mevrouw Kierkewasser - van de Kleine Korporaal, nietwaar? Inderdaad, bevestigde meneer Laarman, hij was een zoon van koningin Hortense, de vrouw van Lodewijk Napo leon, die nog over Holland geregeerd heeft. Mevr Kierkewasser knikte tevreden. Zij was altijd blij als zij een vraag kon stellen of een opmerking kon maken, waardoor het vernuft, de kennis, de be lezenheid en het doorzicht van de heer Laarman tot volle gelding, schittering en glans konden komen- Zij keek Carla en Els aan als wilde ze vragen: Wie zou niet gelukkig zijn, in de vriendschap en genegenheid te mogen baden van zulk een voortreffelijk mens? Waar was ik ook weer? zocht de heer Laarman de ladenkasten van zijn geheugen af o ja, Napoleon gaf toen opdracht aan de baron.de baron. Hausmann klonk het van boven Spinoza. De heer Stollenga had gespro ken. Zijn ogen bleven strak gericht op het boek, zijn sigaar week geen centime ter van haar plaats. Hij leek een spre kende pop van een buikspreker. Els kreeg neiging tot een onbedaarlijke lachbui, toen ze het onthutste gelaat van de heer Laarman zag, die op interventie van deze zijde niet gerekend had- Carla keek opmerkzaam naar het klein boerse mannetje, dat daar over Spinoza zat te lezen, van de wereld afgesloten, naar het scheen, en toch precies op de hoogte was van alles wat er om hem heen ge beurde.... èn van de geschiedenis der stad Parijs, evengoed en zalfs nog beter dan de gratis zijn kennis uitdelende me dereiziger. De heer Laarman was meer ontsticht dan dankbaar voor de hulp, want zijn licht bleek nu niet het enige, dat in deze coupé scheen. Die baron heeft toen de grote door braak doorgezet, doceerde de heer Laar man en de prachtige boulevards ge schapen, die als een ster samenkomen bij de Are de Triomphe Daarom heet het daar ook Place de l'Etoile, niet Henri? vroeg eerbiedig mevrouw Kierkewasser. Het plein van de ster, ja vertaalde haar hartsvriend. De heer Laarman zou de geschiedenis van de stad Parijs nog veel verder heb ben verteld wanneer Hannes niet weer was binnengekomen en met z'n dwaze grappen de ernst des levens had ver stoord. Meneer Laarman keek geërgerd. Mevrouw Kierkewasser wist alles al, meneer Stollenga zat verdiept in Spino za en die twee meisjes hadden nu na tuurlijk alleen oog en oor voor die jonge kwiebus: dus hij kon zijn wetenschap niet verder spuien. Carla zag Frans Noordeloos in de gang voorbijschuiven, hij keek naar binnen en knikte kort tegen haar. Hm, in ieder geval was het weer in orde tussen hen beiden, geen ruzie meer, maar Frans' gezicht was toch verre van vriendelijk. De trein raasde verder. In de lange wagen ontstond gestommel. Carla hoor de Franse stemmen en meneer Laarman zei: Daar heb je de douane al- Dat is toch gemakkelijk zei me vrouw Kierkewasser dat dat altijd in de trein gebeurt tegenwoordig- Vroeger, dat vreselijk oponthoud op die stations, en dat staan in de rij, en al die visitaties We gaan steeds nader naar de op heffing van alle grensbarrières meen de meneer Laarman. De heer Stollenga zoog aan zijn sigaar en woelde met zijn ene hand in zijn binnenzak, om daar tersluiks zijn pas uit te trekken. Carla vond dat douanegedoe plezierig, 't gaf nog eens wat afwisseling. En ze had toch niets meegenomen, behalve een paar souvenirs, daar hoefde je geen invoer rechten op te betalen. Hannes hing al gekleurde voorstellingen op van doua niers, die de koffers overhoop haalden en voorspelde, dat Els wel tot Rotter dam werk zou hebben om al haar pya- ma's op te vouwen. Ik had er maar één bij me hoor, als je dat interesseert vinnigde de schone en stak haar tong uit. Het interesseert me bijzonder bevestigde Hannes en waar deed je die lap tong in 's nachts? Carla glimlachte, dat geruzie altijd tus sen die twee, en ze dacht aan het spreekwoord van haar hospita: Bij el kaar deugen ze niet en van elkaar meu- gen ze niet. Het was wel in orde, dacht ze, tussen Els en Hannes. En weer be kroop haar dat eenzame gevoel- Straks ging Els haar langzaam-aan in de steek laten- Waarom waren Frans en zij niet wijzer geweest, waarom moesten bij hen de ruzies scheiding brengen, terwijl Hannes en Els juist door al die kibbela rijen elkaar steeds nader schenen te ko men? De douanier in zijn khaki uniform groette beleefd en vroeg de paspoorten te zien- Een vluchtige blik was voldoen de, ze kregen de boekjes weer terug. Maar hij was nog niet goed en wel weg of een collega kwam binnen en in formeerde of er nog iets te declareren was. Hij was vergezeld van een heer in burger met een zwart snorretje en 'n sombere blik. De douanier keek naar de koffers, wees op die van Els en keek vragend rond. Die is van mijmoi! ver klaarde Els. De douanier wees de koffer daarnaast aan. C'est mon coffre mon sieur zei Carla. (Wordt vervolgd).

Texelsche Courant | 1954 | | pagina 4