Morgen De Rod de van Texel Kapel Johan Willem Friso Regiment concerteerde in het Park Last van Zuurbranden op Uw maag? Neem Rennles. Zo krijgen we dan morgenmiddag de Ronde van Texel. Wij plaatsen bij deze laatste mededeling nog eens de foto, die wij vorig jaar tijdens de start van de Eerste Ronde van Texel maakten. Ons valt dan o.a. op, dat de weergoden volop medewerkten en wij herinneren ons dan ook nog best, dat de renners behoorlijk gezweet hebben! Aan die tour namen toen 97 renners deel. De uitslag was toen: Gewone fietsen: 1. J. Dekker, Grote broek 93,45; 2. Wim van Veen, Oude- schild 96,56; 3. Jan Daalder, De Koog 97,11; Meijert Boon, De Cooksdorp 97,27; 5- Joop Goedheer, De Mok 97.41; 6. W. Wiersma, Bos en Duin 98,10; 7. Andries Dekker, Oudeschild 98,15; 8. Joh. Ouwerink, De Mok 98,47; 9. Joh- Schoo, Den Burg, 98,50; 10. P. v- Heer waarden 99,00. Sportfietsen: 1. Wim de Boer, Oude schild, 93 min. 45 sec.; 2- Harm Spigt, Eierland, 94,79; 3. R. Noorman uit Scha- gen 95.36, 4 Kees Kuip, De Westen 95.56; 5. L Tool, Dc Mok 97,09; 6. Ruurd Bijlsma, De Koog 98,14- Aan deze Ronde (en dat zal voortaan zo blijven) zullen alleen Texelaars mo gen deelnemen alsmede, natuurlijk, manschappen van De Mok. Er werd vo rig jaar met een gemiddelde snelheid van 34 km per uur gereden en het ge hele 53 km lange traject werd toen af gelegd in 1 uur 33 minuten en 43 sec. Het eerste deel, Den Burg-De Waal, werd het snelst gereden: dikwijls stond de kilometerteller van onze motor op. 42 km per uur! Dit jaar zal de slechte Laag Waal- derweg, lopend van De Waal naar Ou- leschild, buiten de route blijven en ook het Mienterglop (dat thans is opgebro ken) zal nu worden vermeden. Vorig jaar kwamen - wat altijd verwacht moet worden - enige valpartijen voor, maar. de meeste werden veroorzaakt door het te sterk opdringende publiek, dus, ge achte toeschouwers, houdt morgen vrij baan!! De renners zelf geven wij nog gaarne de tip, rekening te houden met de scher pe bochten, waarvan vorig jaar ook nog al eens een renner de dupe werd. En tot besluit: renners en publiek een prettige middag en veel spanning, maar bovenal een sportieve geest toegewenst! Hier laten wij de te rijden route volgen: De commissie verzoekt de renners om uiterlijk half twee op de Wilhelmina- laan te verschijnen. Start 2 uur in de Wiihelminalaan, vandaar de Waalderweg op, door De Waal (2 05), naar Oosterend (2.13), door Oosterend naar Zevenhuizen naar de tweede Dwarsweg in Het Noorden, langs de Vianenweg, rechtsaf de Hoofdweg op tot de Smederij, dan linksaf de Wage- ningseweg op en vervolgens rechtsaf de Postweg tot De Cocksdorp <(2.33); ach terom tot men weer op de Postweg is, dan de hele Postweg af, Waalenburg tot de Pijpersdijk, daar weer rechtsaf naar De Koog (3.linksom de Badweg, linksom de Minister Ruysweg, linksom de Brink, Kogerweg tot aan Hermans- hoeve, rechtsaf de Duinweg, bij de,Laan- weg of Dodemansweg linksom tot de Westerweg, daar weer rechtsaf naar Den Hoorn <(3.27). Door Den Hoorn bij het Klif linksom achterom Den Hoorn, Hoornderweg tot aan Prins Hen- dnkpolder, daar rechtsaf de Polder in, linksaf naar Ceres, onder de dijk langs naar Oudeschild (3,40); Oudeschild over de dijk, voor de haven linksaf, door de coupure Schilderweg tot bij de Ijsfa briek, linksaf langs het Doolhof, rechts af over de Hoge Berg weer naar Schil derweg, naar Den Burg, Schildereinde rechtsaf de Wiihelminalaan in. Finish ongeveer om 3.52 uur. Heeft ook U al een premie uitgeloofd? Zo niet, steunt de commissie alsnog! U moogt zelf bepalen, waarvoor de premie bestemd zal zijn- De commissie verzoekt de medewer king van een aantal eilandgenoten op de Wiihelminalaan ten behoeve van het ruim en vrij houden van de baan. Het publiek wordt verzocht achter de tou wen te blijven. Maak het ook de politie, die alle medewerking verleent, niet te moeilijk! Ook de Muziekkapel van het Johan Willem Friso Regiment uit Assen, dat Dinsdagavond in het Park te Den Burg een concert gaf, is gehandicapt gewor den door het ongunstige, verre van zo merse weer. Het zal wellicht velen heb ben meegevallen, dat er toch nog ruim vijfhonderd bezoekers werden aange trokken! Maar financieel gezien hadden de muzikanten beter thuis kunnen blij ven: wij vrezen, dat er van deze avond maar een schamel bedragje in hun gala- uniformenfonds zal kunnen afvloeien. Ze dachten door het geven van een zes tigtal concerten het bedrag voor die uniformen, 60 stuks, bijeen te kunnen blazen - er is plm. f24.000,voor no dig! - maar dit aantal zal door de on gunstige weersgesteldheid tijdens vele concertavonden wel twee en misschien wel driemaal zo hoog moeten worden. Daarom echter niet getreurd, trouwens, de mannen van dit regiment hebben kort na de dijkbreuk in de Eendracht- polder wel getoond, dat zij niet bij de eerste de beste tegenslag zwichten: ko lonel Van der Speek O'Breen, bevel hebber van dit regiment, die Dinsdag avond met zijn echtgenote naar ons eiland was gekomen, heeft geenszins overdreven, toen hij nog eens met grote waardering het „harde, lange en vele werk onder barre omstandigheden door manschappen van zijn regiment aan de Eendrachtpolderdijk verzet, in herinne ring bracht. De hernieuwde kennisma king lag dan ook in heel wat prettiger sfeer, al was het klimaat lang niet zo mers Burgemeester C- de Koning, die de muziekavond opende, merkte op, dat 't contact met Texel niet altijd van pret tige aard is geweest. Hij schetste de moeilijke omstandigheden waaronder zij hier hadden gezwoegd aan de consoli dering der zeedijken. Toen hebben zij zich waarschijnlijk niet kunnen voor stellen, dat Texel ook wel echt mooi kon zijn, zo mooi, dat tallozen er hun vacan- tie komen doorbrengen als de winter is geweken. Nu zij dan wederom hier pre sent zijn, thans om hun fonds te kun nen versterken, en zij Texel inderdaad eens van betere zijde hoopten te zien, belette het ongunstige weer hen de er varing op te doen, dat ons eiland wer kelijk ook een vacantieoord bij uitstel? kan zijn. Kolonel Van der Speek O'Breen had ook nog medegedeeld, dat nu een derde van het voor de gala-uniformen beno digde bedrag bijeen is. Wel, wij hopen, dat wij hen spoedig voor de derde maal op Texel zullen mogen begroeten en dan in die gala-uniformen, een door alle le den reeds zo lang gekoesterde wens. Zij hebben daar recht op. Hèt zal dan zijn de kroon op hun werk: de hoge muzi kale prestaties waartoe zij door nauw gezette studie in staat zijn- Ja, kapelmeester J. P Laro is met zijn corps tot een bijzonder hoog peil geko men, wat ons allen gebleken is tijdens het concert, dat een grote variatie aan muzieknummers bevatte. Zo was er voor elck wat wils met marsmuziek, fanta sieën, ouvertures, cornet- en xylofoon- soli enz. enz. Ook werd het publiek, dat door veel applaus haar waardering uitte voor het gebodene, vergast op muziek door het dansorkest, dat weer een ge heel ander karakter openbaarde dan 't corps in zijn geheel. Na de uitvoering werd in „De Oran jeboom'' door het Dansorkest een gala bal verzorgd. Assenaren, tot ziens! 't Beproefde afdoende middel, dat ge in- neemt voor Uw genoegen en dat van de ene minuut op de andere alle zuurbrand blust en Uw overtollig maag zuur elimineert. Geen wonder dat ieder een dweept met Rennies een uitkomst voor die vele mensen, die nooit zonder zorg aan tafel gingen met het vooruit zicht van hun maagklachten achteraf. maar wien Rennies afdoende uitkomst brachten. GESLAAGD Onze plaatsgenoot, de heer J. Schoo, Schoonoordweg, Den Burg, behaalde het Vakdiploma Centrale Verwarming, dat werd afgenomen door de „Acie", de Al gemene Centrale Verwarmingsindustrie- Tot de cursus daarvan worden alleen toegelaten zij, die in het bezit zijn van het M.T S.-diploma, en zij die met goed gevolg toelatingsexamen hebben afge legd. De cursus, die twee jaar duurt, komt hoofdzakelijk neer op zelfstudie. NAAR HIILEGOM Kapelaan Truijens, Den Burg, die twee jaar geleden zijn ambt op ons eiland aanvaardde, is te Hillegom benoemd aan de Sint Martinus-parochie. Hij wordt opgevolgd door de neomist J. Vos, Dor drecht- Kapelaan Truijens heeft ook op ander terrein dan het zuiver religieuze goed werk gedaan, zo was hij een be kende figuur in diverse jeugdorganisa ties, tot welk werk hij zich zeer aange trokken gevoelde. BURGERLIJKE STAND VAN TEXEL van 20 tot en met 26 Augustus 1954 Geboren: Cornelia Martha, dv Jacob Vlaming en Martha van Dijk; Cornelia, dv Nicolaas Spaans en Annaatje Dijt; Pietje, dv Pieter A- van der Vis en Maria P. L. Bremer. Ondertrouwd: Warnder Gersonius en Geertje Veldhuis. Overleden: Petrus J. Klaver, oud 69 jr. Gevonden voorwerpen 1 mptorhandschoen, 4 portemonnaies, autoped, zijden shawl. INGEKOMEN PERSONEN Paul S- Loeb, van Schagen, Laanplein 2 naar Haffelderweg 15 en gezin; Huibert van Eerden, van Almelo, Bornebroek- sestraat 192 naar Weverstraat 49; Hen- dricus L. Looijestein, van Den Helder, Ligusterstraat 14 naar Schilderend 130 en gezin; Evert J. Bolt, van Huizen, Wij- gert Kooijlaan 11 naar Oosterend, Pe perstraat 69; Grietje Luinstra van Ave- reest, Oud Avereest 20 naar Pension Hollandia. PUBLICATIE VAN DE CULTURELE RAAD Zaterdag 28 Augustus Oosterend, Athletiekdag S.V.O. Oosterend, Ontw. Ver. Oosterend, Open lucht-filmavond door de U.S-I.S. Zondag 29 Augustus Den Burg, Start „Ronde van Texel''. Dinsdag 31 Augustus Den Burg, Kon. Texels Fanfare, Rond gang en taptoe. Vrijdag 3 September Den Burg, Oranjeboom, Texelfilm. Zaterdag 4 September De Cocksdorp, Wielerronde Eierland. De Reizende Bibliotheek te Oosterend weer opengesteld. Het leesseizoen gaat weer beginnen! De Reizende Bibliotheek te Oosterend begint weer met de uitlening van boe ken op Woensdag 1 September a.s- in de o.l. school te Oosterend. De uitlening vindt plaats 's avonds van 8-9 uur. DE STEM DES VOLKS Woensdag beginnen de repetities weer en we verwachten dat alle leden weer verlangend uitzien naar het einde der zangvacantie. We hopen het a.s. Winterseizoen weer een uitvoering te geven, waarvoor nu de nodige voorbereidingen getroffen dienen te worden. Dat betekent dus allen pre sent èn op tijd. Dit is tevens een goede gelegenheid voor nieuwe leden om zich op te geven, ge kunt dat op de repetitieavond doen en ge zult er geen spijt van hebben, als U eenmaal met onze zang hebt kennis gemaakt. De jonge Stem Onze jeugdafdeling begint Zaterdag 4 Sept. weer. Dus jongelui, allen weer pre sent en neem meteen nog wat nieuwe leden mee. Bij flink oefenen kunnen jullie dan ook deelnemen aan de uitvoe ring. Dus allemaal: Tot Zaterdag, afge sproken, Oké?! D.D. CONSULTATIEBUREAU VOOR ZUIGELINGEN Woensdag 1 Sept. Consultatie-bureau Van 2-2.30 uur voor hen die per taxi of bus komen; van 2.30-3.30 uur voor Moe ders met kinderwagens van buiten Den Burg; van 3.30-4.30 uur voor moeders uit Den Burg. ONDERHANDSE VERKOPING Het berichtje over de onderhandse verkoop te De Koog klopte niet hele maal- Het betrof de gehele boerderij (waarop de familie A. de Ridder boert) en die was eigendom van de familie Van Scharenburg. Koper werd, zoals gemeld de heer C. V. Zutphen, De Koog. MEISJE MAAKT IIET GOED Zoals wij Woensdag berichtten moest een dochtertje van de familie J. Blom, Eierland, dat een lindaantablet had in geslikt, in hoogst ernstige toestand naar een ziekenhuis te Den Helder worden overgebracht. Het transport ging vanaf vliegveld Texel door de lucht naar vlieg veld De Kooy, bij Den Helder- Naar wij thans vernemen maakt Anneke, die in October pas drie wordt, het redelijk wel, zodat het er naar uitziet, dat zij binnen kort weer naar huis terug mag. DE WADDENZEE OP GEDREVEN Een peilbootje van de Rijkswaterstaat dat Donderdagavond met drie inzitten den van het Horntje op weg was naar Oudeschild, werd na het uitvallen van de motor door de krachtige stroom mee gevoerd en de Waddenzee opgedreven. Gelukkig werd het vaartuigje spoedig opgemerkt door de kapitein van de Texelse boot, de Dokter Wagemaker, die de sloep op sleeptouw nam. Na een kilo meter varen brak echter de tros. Hier op werd de Voorwaarts, die evenals de Wagemaker even over half acht uit Den Helder was vertrokken, ingeschakeld en deze bracht het bootje veilig en wel in Oudeschild terug. BEKENDMAKING De Burgemeester van Texel maakt bekend dat in de periode van 6 Septem ber tot 31 October 1954 op „De Hors" oefeningen gehouden zullen worden in bommenwerpen en schieten met vlieg tuigwapens. Het is daarom ten strengste verboden, wanneer de rode vlaggen gehesen zijn, „De Hors'' te betreden- Texel, 26 Augustus 1954. De Burgemeester voornoemd, C. DE KONING MYXOMATOSE Burgemeester en Wethouders van Texel maken bekend, dat met ingang van he den de invoer van konijnen, in verband met de elders voorkomende konijnen ziekte „myxomatose", is verboden. Texel, 26 Augustus 1954. Burgemeester en Wethouders van Texel, C. DE KONING, Burgemeester. P- BEEMSTERBOER, Secretaris VERTROKKEN PERSONEN Geertje Veldhuis, van S 3 naar Vlagt- wedde, Beetseweg 54. AUTO DE SLOOT IN Een auto van de ESSO, bestuurd door een monteur, raakte in Waalenburg, ter hoogte van de ijsbaan, in een knip en uit de koers en reed 'n met veel water gevulde sloot in. De auto, die practisch onbeschadigd bleef, was geladen met le ge vaten. De chauffeur kwam met de schrik en een doornat pak vrij. De jeep van de heer C. Keijser Czn, voorzien van een blokhijsinstallatie, bracht de vracht auto weer op de weg. COMITÉ „OUDEN VAN DAGEN" De Cocksdorp. Men wil trachten tot een uitgaansdag te komen van de dames en heren van 65 jaar en ouder uit De Cocksdorp en Eierland. Iedereen die hieraan mee wil werken, wordt ver zocht Maandag 30 Augustus om kwart over acht in „De Hoop" aanwezig te wil len zijn. Er zal dan 'n bestuur gevormd worden dat op korte termijn zal trach ten de uitgaansdag te organiseren. Auto bezitters, die hun auto die dag beschik baar willen stellen, kunnen dit ook tele fonisch doen bij Meester Zwart, De Cocksdorp 14, tel- 14. Ondergetekenden hopen dat een ieder Maandagavond aanwezig zal zijn om dit mooie plan te steunen. Het Comité van aanbeveling: Pastoor A. C. J. van Rooyen, Dominee W. Soesan, B. Boersma, B. Dros, A- Hap- ke, G. van Beukering, J. Zwart, G. Troost. TEXELSE KONIJNEN-SUCCESSN Zaterdag j.l. waren enige Texelse ko nijnenfokkers, leden van „De Sportfok- kers'', met hun dieren vertegenwoordigd op de Jongdierendag, welke te Den Hel der werd gehouden- Er waren in totaal 159 dieren, waar van 46 van Texelse fokkers. De resultaten van de Texelse leden waren buitengewoon goed. Zo werd o.a. de Wit Wener voedster van P. J. Gielis uit een klas van 25 dieren de beste en tevens op een na de beste van alle inge zonden exemplaren. Dit dier behaalde dan ook evenals op Texel Z-Z.G. Het predicaat Z.Z.G. werd in totaal 10 maal gegeven, waarvan 4 voor de Texelse le den: P. J. Gielis, J. Kaan, J. A- Bar- horst en H. de Zwart. 17 x Z.G-; 15 x G. en 4 dieren kwamen niet voor een be oordeling in aanmerking. Al met al resultaten waarmee de fok kers zeer tevreden kunnen zijn en die een belofte inhouden voor de toekomst. Ga zo door heren „Sportfokkers"! K. DE RONDE VAN EIERLAND De Cocksdorp- Gezien het grote sportieve succes van de ronde van Zui- dema, wordt er Zaterdag 4 September de ronde van Eierland georganiseerd. Deze ronde start en eindigt op de zelf de plaats als de vorige keer, nl. bij hotel „De Hoop" in De Cocksdorp. Er wordt weer in twee klassen ge reden n.l. gewone en sportfietsen. Men kan inschrijven voor twee af standen, nl. drie ronden, d.i- 48 km of één ronde, d.w.z. 16 km. Voor de drie-rond en-wedstrijd zijn 2 prachtige wisselbekers beschikbaar ge steld met blijvende herinneringsmedail les. De bekers zijn door enige ingezete nen van De Cocksdorp beschikbaar ge steld en de medailles door de firma Oud te Haarlem- Voor de één-ronde-wed- strijd is een prachtige sigarettenstan- daard met inscriptie beschikbaar ge steld door een van de commissieleden. Inschrijfgeld f 0,75 voor de grote en f 0,50 voor de kleine wedstrijd. In verband met mogelijke vroeg val lende duisternis begint de grote tour om 6 uur en de kleine om 6,15 uur. Na afloop groot wielrenbal in „De Hoop" m.m.v. Ben Beumkes en zijn stars. Tot 3 September gelegenheid tot in schrijving bij: Hotel „De Hoop", Meester Zwart; Midden-Eierland: Ben Dros en Zuid-Eierland: Meester Boersma- Alle ingezetenen van Texel kunnen aan de wedstrijden meedoen. HIJ GROEF GEEN KUIL VOOR EEN ANDER Een buitenlander had op het strand bij De Koog een grote kuil gegraven. De man was trots op 't gepresteerde, waar bij hij een record hoeveelheid zand had verwerkt. Groot was zijn verontwaardi ging, toen zijn schepping de volgende ochtend door een andere familie bezet bleek. De man wond zich dusdanig op, dat politie en badmeester er aan te pas moesten komen om hem ervan te over tuigen, dat het strand vrij terrein is. BALLET DER LAGE LANDEN De Texelse Bestuurdersbond van het NVV heeft het Ballet der Lage Landen, waarvan de artistieke leiding in handen ligt van Mascha ter Weeme, uitgenodigd volgende maand - Vrijdag 17 September a.s. - een avond te verzorgen Allen, die dit ensemble vorig jaar hebben gezien, zullen het met ons eens zijn, dat de tweede uitnodiging van de Bestuurders- bond feitelijk wel te verwachten was, waar de zaal vorig jaar bijzonder inge nomen bleek met het gebodene. DIENSTREGELING N.V- TESO Op werkdagen: Van Texel: 5.30 7-45 8-55e 10-25 11.45e 12-55 15.30 16.25e 18-05 Van Den Helder: 6 30 9,20 10 25e 11.40 13-00e 14.10 16.45 1805e 19.30 Op Zondagen en algemeen erkende Christelijke feestdagen Van Texel: 7.55 10-25 13 55e 16.00 18-25 20.30x Van Den Helder: 9.20 11-30 14.55e 17-20 19-30 21.30x e is van 15 Juli tm- 31 Augustus x is van 4 Juli tjn- 29 Augustus S.V. Texel. A.s- Zondag speelt Texel 1 tegen BM uit Den Haag. Een club die vorig jas in de 3de klasse heeft gespeeld. Gezien het resultaat van vorige Zor dag mogen we een goede wedstrijd vei wachten. Zo langzamerhand zal de a competitie het „doel" moeten zijn welks teken deze wedstrijden te nutl gemaakt moeten worden. Als het ons elftal zou mogen gelukken een belanj rijke plaats in te nemen, dan ook zal d publieke belangstelling gaan toeneme en vormen we gezamenlijk een sportiev gemeenschap. Tot dat doel vol enthoi siasme en geestdrift aan de slag. Zeer waarschijnlijk krijgt afd. Han< bal Zondag ook haar beurt. Voor vele een welkom bericht! TEXELSE PREDIKANT IN DE AETHER Dinsdag 31 Augustus a.s. zal Ds J. J. van Sluijs, Doopsgezind predikan alhier, van 9-9-15 uur v.m. voorgaan i de morgenwijding van de AVRO. TEXEL IN DE AETHER De heer W. Hansmann uit Baz< maakte over Texel verschillende intei views, welke in het voorjaar op nade aangekondigde datum over radio „Berc munster uitgezonden zullen worden. De heer Hansmann was op uitnod ging van de Nederlandse regering Holland, aangezien hij voor de getroffe gebieden tijdens de ramp f 3.000,000, had ingezameld door de „Glücksketté HET WEER EINDELIJK IDEAAL! Woensdagavond werd te Den Hoor onder ideale weersomstandigheden wekelijkse strijd voortgezet. De uitslagen waren: Strijd om vrouw: 1. A. Dijker, 2. Henk Bakker, S Anna, 3. Cor van Ruitenbeek. Strijd om de man: 1- G. v.d. Broek, T. v.d. Broek, 3. Duw Veeger. HET KOMENDE VOLKSFEEST Zoals gemeld zal Den Hoorn en Oir geving op Dinsdag 7 en Woensdag September in het teken van het Volks feest staan. De eerste dag zal o.a- ee Allegorische Optocht voor kinderen tc 16 jaar worden gehouden. Het ligt wee in de bedoeling, dat in de stoet versiei de fietsen, autopeds, kleine voertuige e.d. worden meegevoerd. De tweede da zal er Ringsteken met paard en kar ziji Versiering der deelnemende wagentje is verplicht, wat natuurlijk niet be zwaarlijk zal zijn, want is het gee vreugdige bezigheid het versieren va een tilbury of ander wagentje? Voor d mooiste versieringen weer extra prijzen Het volledige programma zal t-z.t. ge pulpliceerd worden. KATHOLIEKE KERKLIJST Den Burg met de bijkerken van De Hoorn en Oosterend. Zondag 29 Aug. Lof om 7 uur met ros voor de groei en bloei fan onze Gods dienstige verenigingen in de parochi en het gebed voor de veelvuldige 1 Communie H.H. Missen in Den Burg oi 7-30, 8.45 en 10 uur, in Oosterend oi 7 30 en 10 uur en in Den Hoorn ook o: 7.30 en 10 uur. Communie uitreiken Den Burg om 7 uur en na de Mis va 8.45 en verder onder al de Missen. Biechtgelegenheid in Den Burg voor d Mis van van 7-30 uur en in de bijkerke vóór en eventueel na de Missen. Maandag 30 Aug. Missen: 7, 7,45 en 9 Dinsdag 31 Aug. Missen 7, 7,30 en 7,45 Woendag 1 Sept- Lof t.e.v. St. Jozef m gebeden voor ingekomen int. Missen: 7,45 en in Den Hoorn 7.30 uur. Donderdag 2 Sept. Geen Mis om 7 uu maar alleen Comm. uitr- en om 9,10 g< zongen huwelijksmis. Van 7 tot 8 ui gelegenheid om te biechten. Vrijdag 3 Sept. Om 7.30 u- Commun uitr. en om 7.45 u. gezongen H- Hartm met vooraf de toewijding. Lof t.e-v. hi H. Hart met roz. en H Hartlit- om 7, u. Ook ter ere van het H. Hart een M in Oosterend en een Lof in Den Hoon Zaterdag 4 Sept. Om 6.30 u. Commun uitr. Biechtgelegenheid van 5 tot 9 ui op hele uren, om 7 30 uur Eerste Zate: dagoefening- Geen Mis in de kapel. Zondag 5 Sept. is de Pastoor afwezi vervalt de Mis van 10 uur in Den Hooi en wordt Comm. uitgereikt in Den Bui niet onder de Mis van 7,30 naar om 7. en na de Mis. PROTESTANTSE KERKDIENSTEN HERVORMDE GEMEENTE Den Burg 10 uur Ds v. Reijendam Coll. Fonds hulp aan bejaarden- 7.30 u. Ds Van Reijendam. Jeugddien Onderwerp: Gebeuren er nog wonderei 7-15 uur Zangdienst De Koog 9.30 uur Ds H. J. Teutscher (Oegstgeest) De Waal 11 uur Ds H- J. Teutscher (Oegstgeest) Oosterend 11 uur Ds Klijnsma Maandcollecte voor de Kerkvoogi n.m 7.30 uur Jeugddienst. Voorganger de heer Schreuder, directeur van h Jan Ligtharthuis, en Dö Klijnsma Maandcollecte voor de Kerkvoogc Oudeschild half tien Ds Klijnsma Maandcollecte voor de Kerkvoogc De Cocksdorp 10 uur Ds Soesan Extra collecte voor de Kerkvoogd Den Hoorn 10 uur Ds Van der Ende uit Grevenbicht. Extra collecte restauratiefonds GEREF. KERK Oosterend 10 uur Ds A F. Goedendoi 3 uur Ds Schol ten Den Burg 10 uur Ds Scholten half acht Ds A- F. Goedendorp GEREF. KERK (onderh. art 31, K.O in de Doopsgezinde Kerk Oosterend 3 en 7.30 uur Dienst. DOOPSGEZ. GEMEENTE Den Burg 10 uur Dr A. Vis Beverwijk Oosterend 11.15 uur Dr A. Vis Beverwijk

Texelsche Courant | 1954 | | pagina 2