Het begon in het dodenhuis van de Sing-Sing De Grote Speurder De deur is achter me in het slot ge vallen en ik sta in het dodenhuis van de Sing-Sing. De korte, zachte slag is niettemin gehoord door de twaalf man nen, wier énige zekerheid in het leven nog is, dat ze straks ter dood zullen worden gebracht. Ik hoor beweging in de cellen. Achter die zwaarbeslagen deuren staan nu de ter dood veroordeelden en houden de adem in. Zij wachten en weten niet waarop. Zij wachten en het kan alleen maar zijn op de dood. M'n begeleider gaat me voor naar wéér een deur en dan sta ik in een klein, onaanzienlijk vertrek, met daarin een kleine, onaan zienlijke stoel. De electrische stoel. Je huivert van deze grauwe, gruw zame atmosfeer, van de onwezenlijke stilte, van die simpele, maar genadeloze stoel, die wel de mens, niet echter diens probleem vernietigen kan. Het pro bleem van de ontspoorde mens in een Maatschappij, die de voorwaarden tot die ontsporing helpt scheppen. Het vertrek ziet er proper uit als een moderne toonzaal. Er ligt nergens een stofje, het schakelbord, dat de moorden de stroom bergt, glimt feestelijk. In een nabijgelegen vertrekje staan een aantal keurige ontleedtafels. Straks zal uit de verschroeide lichamen van de twaalf mannen het hart worden gesneden om de Maatschappij desgevraagd te kunnen bewijzen, dat de misdaden jegens haar metterdaad zijn afgestraft. Hierna kun nen de misdadiger door diezelfde Maatschappij weer voorrechten worden geboden, want enorme ijskasten wach ten om gaaf zijn dode lichaam te bewa ren, zo de familie op een eigen begrafe nis prijs mocht stellen. Je verlaat het zo steriele, maar tegelijk zo sinistere dodenhuis weer langs de cellen van de veroordeelden. Een van hen slaat uit zinnig met de vuisten tegen de stalen deur. „Het is haast nog een jongen'', vertelt je gids, „maar hij vermoordde 'n bejaard echtpaar om aan geld te komen'' „En zijn voorgeschiedenis?" wil je we ten. „Het oude lied", zegt de man naast je. „Opgegroeid in een achterbuurt van New York. Een vader, die liever dronk dan werkte, en een moeder, die met haar kinderen meer slaag kreeg dan eten. De eerste diefstal, de jeugdgevan genis, enfin, u weet zelf wel, hoe dat gaat Je weet het en we moesten het alle maal weten. Ook wij in Nederland, waar jegens de ontspoorde naaste zo veel méér ten goede wordt gedaan, zo veel méér, maar altijd nog te weinig. De roffelende vuisten op de celdeur zijn als vuisten in je eigen gezicht. Was het zijn schuld, vraag je je af, dat deze jongen werd grootgebracht in de redde loze armoede van de achterbuurten? Was het zijn schuld, dat zijn vader geen begrip had en hem met een stok de straat opjoeg? Was het allemaal zijn schuld alleen? Of ook - en in de aller eerste plaats - die van de Maatschappij? Of ook - en in de eerste plaats - die van ons, volwassenen? Het doffe geluid van die beukende vuisten hoor je nog als je weer buiten staat. Je voelt je onpasselijk en geschokt Vóór je Amerika straks verlaten hebt, is deze jongen, zijn deze twaalf mannen ter dood gebracht. Door een Maatschap pij, die van misdadigheid de oorzaak èn de gevolgen kent, maar die onmachtig is in haar behandeling ervan verbetering aan te brengen Na Amerika kwam je in Saoedi- Arabië. Daar zag je wéér een andere methode om de misdaad te wreken. Denkt U nu niet, dat ik U een fabeltje navertel. Het gaat hier om een realiteit, die ik met eigen ogen zag. In het rijk van de Ibn Saoed's regeert nog de oude, meedogenloze Mohammedaanse wet. De ze straft de dief niet af met gevangenis, maar - en U leest het heus goed - met het afhakken van de linkerhand. Ik zag zo'n verminkte in de straten van Djed- dha. Zo ergens dan gold hier dus de aloude, barre wet van het „oog om oog, tand om tand". Alsof de harde, genade loze straf de misdadigheid zou kunnen verminderen, laat staan opheffen. In Saoedi-Arabië neemt men -de mis dadiger zijn hand. In Amerika en in menig ander land neemt men in het ui terste geval zelfs zijn leven. Wat ge beurt er nu in ons land? Hier reikt men de ontspoorde medemens de hand en rédt men zijn leven, althans doet men door reclasseringsverenigingen voor hem, wat menselijkerwijze maar mogelijk is. Kort na mijn oriëntatie-reizen naar Amerika en het Midden-Oosten en nog diep onder de indruk daarvan bezocht ik een Jeugdgevangenis in Zutphen. Wat ik hier ontdekte, trof mij minstens zo diep Hier toch vond ik een gevange nis, die met een strafplaats maar wei nig, met een reclasseringsoord daaren tegen alles te maken had. Er bevinden zich een honderdtal jeugdige delinquen ten, onder wie er zijn, die geen geringe misdaden begingenToch zijn hier geen cellen, maar kamertjes, die de be woners al naar hun karakter en smaak zelf kunnen inrichten. De cipiers zijn eerder maatschappelijke werkers dan gestrenge bewakers. Er zijn een paar dikgetraliede strafcellen, maar wanneer ik vraag ze te mogen bekijken, moet eerst de sleutel worden gehaald en gaat de deur maar moeilijk open.... Al in geen negen maanden deden ze dienst. De directeur, de geestelijkheid, de psychiater, de sociale ambtenaar, ze zijn hier niet om te vergelden, maar om te observeren en te peilen, te begrijpen en begrip te wekken, om te genezen en op te voeden. Wie deze methode verwe kelijkt wenst te noemen en zweert bij de wraak en de vergelding, hij zou als ik met de directeur van deze gevangenis of de gevangenen zelf moeten kunnen praten om dan te ervaren door welke ellendige oorzaken deze jongens vaak hier belandden. Door wrijvingen in het GOED MOSSELZAAD IN DE WADDENZEE Naar de Harlinger Courant bericht hebben proefvangsten uitgewezen, dat er in de Waddenzee, in tegenstelling met de situatie in het voorjaar, thans veel mosselzaad aanwezig is en wel van prima kwaliteit. Verwacht wordt, dat er toestemming zal worden verleend om eind Septem ber op dit mosselzaad te mogen gaan vissen om dit daarna op de mosselper celen in de Waddenzee te mogen uit zetten. Aan de visserij op dit mossel zaad zal worden deelgenomen door vis sers uit Harlingen zowel als uit Zeeland en Wieringen. CONSULTATIEBUREAU VOOR ZUIGELINGEN Woensdag 15 Sept. Consultatie-bureau Van 2-2.30 uur voor hen die per taxi of bus komen; van 2.30-3.30 uur voor Moe- J ders met kinderwagens van buiten Den Burg; van 3.30-4.30 uur voor moeders 1 uit Den Burg. gezin, door de miserabele, ronduit on zedelijke woontoestanden, door de ver derfelijke invloed van de straat en het gebrek aan verantwoorde vrije-tijdsbe- steding. Hij zou zich dan met mij ver heugen, dat er mannen en vrouwen zijn, die - onverpoosd en door alle onvermij delijke teleurstellingen heen - het beste van zichzelf geven om deze verknoeide levens weer bezinning, zelfrespect en moed bij te brengen - en daar, naar de uitkomsten bewijzen, voor een goed deel in slagen. Over reclassering gesproken: behalve het massale werk dat zij doet om de ontspoorde medemens weer in het gareel te krijgen, ziet hij jaarlijks nog kans ruim 10.000 voorlichtingsrapporten uit te brengen, die de rechter vóór het vonnis volledig inlichten omtrent de verdachte, diens aard, milieu, voorge schiedenis e.d., zodat bij de bepaling van de strafmaat en de heropvoeding hiermee rekening kan worden gehouden. De wet van de liefde verplicht de ge meenschap, dat niets zal worden nage laten om haar verdoolde burgers weer terug te brengen op het pad van eer lijkheid en fatsoen. Zo bezien moet de straf niet alleen vergelding, maar óók vergeving en óók verbetering inhouden. Dan wordt de strafmaatregel voor de veroordeelde, zo goed als voor de Maat schappij een zegen, in plaats van een vervloeking en eert schande. Het kan niet anders of U zult dit met mij eens zijn. En dan zult U het Uwe willen doen om hier te helpen. Bijvoorbeeld door 'n geldelijke gift aan de Reclassering. Niet uit goedkoop sentiment, niet uit een beschermende houding, maar uit het diepgevoelde besef, dat we deze onge- lukkigen na de gevangenis niet alleen het leven moeten hergeven, maar ook fatsoenlijk werk voor hun handen en moed en geloof voor hun hart. En daar voor zorgen de vrouwen en' mannen van de Reclassering, als U en ik hun even noodzakelijk als onzelfzuchtig werk mo gelijk maken. Mógen, kunnen we nog aarzelen? Leo Uittenbogaard. I B Bo« 6 Cop* Copr<Whl P Ja, de kamer van de beertjes heeft wel eens 'n nieuw be hangetje nodig en daarom hebben ze een grote rol wit papier gekocht. Dan vragen ze aan de ooievaar of hij zijn pootjes in de verfpot wil stoppen en daarna voorzichtig over de hele rol papier lopen. Als de ooievaar klaar is, heb ben ze het mooiste behang, dat je je kunt denken. Jum bo, die heeft zitten kijken, wil nu natuurlijk zijn zit kamer ook zo leuk hebben en hij vraagt de beertjes hem te helpen. Het moet precies zo zijn als de kamer van Bim en Bam. Jumbo loopt nu zelf over het behangselpa pier, maar o wee, Jumbo, had het de ooievaar maar laten doen. Want kijk nu eens naar de muren van van Jumbo's kamer! Daar staan de grote, logge poten op afgedrukt. De dieren la chen er om, maar Jumbo vindt het prachtig en dat is toch maar het voornaamste! TIEN BEZWAARSCHRIFTEN Naar aanleiding van de tweede ter visie-ligging zijn t.a.v. het ontwerp-uit- breidingsplan-in-onderdelen voor Mid- den-Eierland tien bezwaarschriften in gekomen. Waar B. en W. het noodza kelijk achten over deze bezwaarschrif ten het advies van Prof. W. Bruin in te winnen, zal de vaststelling ervan voors hands worden aangehouden. T.a.v. Zuid-Eierland stellen B. en W. de raad voor tot vaststelling van het ontwerp te besluiten, omdat h.i. het (enige) ingekomen bezwaarschrift vast stelling daarvan niet in de weg behoeft te staan. WAARSCHUWING De Groepscommandant der Rijkspo litie maakt bekend, dat een bepaald verkoopkantoor in de provincie Gronin gen zich bezig houdt met het onder rembours verzenden van pakketten scheermesjes. Het betreft hier kleine pakketjes die 100 scheermesjes inhouden en via de PTT aangeboden worden tegen betaling van f 2,50. Blijkens een in het pakje aanwezig briefje heeft men de mogelijkheid de mesjes te proberen en, zo men ze niet wenst te behouden, het pakje te re tourneren, waarna men het bedrag te rug zou ontvangen. Gebleken is echter, dat terugbetaling in enkele gevallen achterwege blijft. Teneinde teleurstellingen te voorko men, wordt aangeraden deze pakjes te weigeren. TEXELSE MARKT Aangevoerd 13 September 1954: 4 koeien 750900; 15 pinken, 350450; 27 graskalveren 200325; 50 schapen 90110; 130 lammeren 6075; 35 rammen 90150; 33 biggen 5570; 4 nuchtere kalveren 3555. DAMCLUB TEXEL Met onze Jaarvergadering is het be gin van het nieuwe seizoen een feit ge worden. Het was weer een goede ver gadering in de bekende gezonde sfeer. De opengevallen plaatsen werden door J. Hooyberg en C. P. Burger in genomen. Eén der hoogtepunten was de benoe ming van J. Kikkert tot Erelid, een on derscheiding die Ome Jan ten volle ver dient. Nieuwe leden kunnen zich opgeven bij het bestuur of Vrijdag op de eerste speelavond. Sportnieuws S.V.C* Zondag speelde SVC 1 uit tegen Dirkshorn 1. De eerste aanval is al di rect gevaarlijk en de S.-keeper weet 'n hard schot corner te stompen. Weer komt D. terug en de S. achterhoede heeft volop gelegenheid haar kunnen te demonstreren. Langzaam gaat S. tot het initiatief over. Een hard schot van Wim gaat net over en een schuiver van Cees langs de verkeerde kant van de paal. Rust 00. Na de thee brengt de strijd beide doelen beurtelings in gevaar. Na een kwartier weet Dirkshorn de lei ding te nemen als Henk hands maakt. De directe vrije schop gaat via het hoofd van de D. midvoor naar de op de doellijn staande linksbinnen, die echter in buitenspelpositie staat, hetgeen de scheidsrechter ontgaat en D. heeft de leiding 10. S. gooit er echter een schepje op en binnen 5 min. brengt Cees de partijen weer op gelijke voet 11. Met gelijke kansen wordt de res terende tijd verspeeld, waarin D. door hun goed spelende midvoor opnieuw weet te doelpunten 21.. S. speelt nu voor wat ze waard is en met alle moei te weten de D.-achterspelers een mooie combinatie van Wim en Niek te stuiten. Maar doelpunten worden niet meer ge maakt en zo komt het einde met 21 overwinning voor Dirkshorn. Jammer dat we Edie al voor de wedstrijd begon, moesten missen, doordat hij bij het in spelen zijn dijbeen blesseerde. Hij werd echter kranig vervangen door L. v.d. Veen. We zijn wel erg ongelukkig. Het 2de speelde thuis tegen Helder 5 en verloor met 50. Programma Zondag a.s.: SVC 1-Wi- ron 1; Oosterend 2-SVC 2. Zaterdag: Tex. Boys a-SVC a. Zaterdag 18 September wordt de na jaarsvergadering gehouden bij de heer S. Nota. Aanvan 8 uur. HOOG WATER 15 Sept. 11.12 en 11.14; 16 Sept. 11.53 en 11.59; 17 Sept. en 0,34. Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoog water- OPENSTELLING BIBLIOTHEKEN Het leesseizoen komt weer aan! Op Donderdag 16 September a.s. be ginnen de Reizende bibliotheken te Ou- deschild en Midden-Eierland weer met de uitlening. Te Oudeschild vindt de uitlening plaats in de o.l. school, 's avonds van 7 tot 8 uur. Te Midden-Eierland worden de boe ken uitgeleend eveneens in de o.l. school, 's middags van 4-5 uur. De navolgende bibliotheken zijn al langer aan de gang: Reizende bibliothe ken te Den Hoorn, uitlening in de o.l. school, elke Vrijdagavond van 7.30 tot 8.30 uur, en te Oosterend, uitlening de o.l. school, elke Woensdag van 8 tot 9 uur 's avonds. 'Publicatie Culturele Raad). „SPORT EN SPEL IN WOORD EN BEELD" Van den Bergh en Jurgens N.V. be sloot tot de uitgave van 'n groot sport boek, getiteld „40 Sporten en spelen in woord en beeld". Het zal een aflevering in 10 delen worden. Het eerste deel ontvingen wij ter recensie en wij kun nen niet anders zeggen dan dat het boekje er goed verzorgd uitziet. De me dewerkers zijn allen bekende figuren in de sportwereld en op vlotte, prettige manier vertellen zij ons van de diverse takken van sport. Daarbij verlevendigen de kleurige illustraties het geschrevene niet weinig. Evenals met de reeds eer der verschenen serie „Ik weet het!" zullen de afbeeldingen gratis worden verstrekt bij de Blue Band. De eerste aflevering wordt U gratis toegezonden, indien men 15 cent voor porto- en ad ministratiekosten insluit. De volgenJde afleveringen zijn a 30 ct verkrijgbaar alsmede insluiting van enige Blue Bandzegeltjes. Texelse Boysnicuws Zo is dan voor onze vereniging de eerste competitiedag achter de rug en we mogen van een goede start spreken. Boys 1 moest de strijd tegen Schoorl l aanbinden. Dit is een gelijk opgaande, sportieve wedstrijd geworden. Schoorl speelde eerst met de straffe wind in de rug en was zodoende wel het meest in het offensief, maar toch waren de Boys isvenmin ongevaarlijk. Er werd direct in een vlot tempo gestart, dat tijdens de hele wedstrijd gehandhaafd bleef. Na 20 min. werd een aanval van S. in een doelpunt omgezet, doordat de bal door een back van richting werd veranderd 10. De Boys antwoordden met een groot offensief, zodat de S.- achterhoede op volle toeren moest gaan draaien, maar voor de rust wisten zij hun doel voor een doorboring te vrij waren In de tweede helft werden door de Boys mooie aanvallen opgezet. Na 'n kwartier wist 1.binnen A. Boogaard door te breken, en de toesnellende keeper te passeren 11. Een vrije schop werd door r.half K. Witte hard ingeschoten, de keeper liet de bal echter vallen en midvoor N.. van Heerwaarden was er als de kippen bij doch schoot de bal tegen de onderkant van de lat, maar de terugspringende bal kwam weer voor zijn voeten en vervolgens in het lege doel: 21. In het resterende kwartier moest de Boys achterhoede alle zeilen' bijzetten. Over het algemeen kunnen wij over deze wedstrijd tevreden zijn. Tempo en samenspel waren goed, soms prima, doch het plaatsen liet soms nog te wensen over. Bovs 2 moest op het Bovsveld de strijd aanbinden tegen WGW 6. Zij wonnen met 132. Ook dit was een sportieve striid en WGW heeft tot het einde toe volle weerstand geboden. De adspiranten zijn echter zeer slecht gestart, zij verloren van Texel c met 43. Geen wonder als 3 spelers zonder afbericht verstek laten gaan. Dat is geen werk. Deze wedstrijd is door Texel verdiend gewonnen, want deze jongens voetbalden met veel meer animo en enthousiasme dan de Boys. Jongens, we hebben nu kunnen zien, hoe het niet moet. Volgende week dus beter! Z/ FEUILLETON Of te wel „De wonderlijke beleve nissen van Pieter Bakker. 6. De hoofdcommissaris zou hem ont vangen met een gezicht als zeven dagen slecht weer, maar niet anders kunnen doen dan hem de hand drukken en zeg gen: Zouden we de strijdbijl maar niet begraven, meneer Bakker? Zouden we maar niet samenwerken in de toekomst? Geen slaap look die nacht de ogen van Pieter Bakker. Rusteloos draaide hij zich om en om in zijn bed. Rijen nullen schemerden hem voor de ogen, groene papiertjes dwarrelden achter zijn gesloten oogleden. Vijftigduizend gulden naar z'n franse grootje! De volgende morgen, prompt negen uur, stond Pieter op de stoep van de bank. Toen hij zich bekend maakte, kwam meteen de hoofdkassier naar vo ren. Komt U even in het privé, meneer Bakker, verzocht hij beleefd en gaf Pie ter een stoel Ik ben blij met U ken nis te maken. U bent plotseling één van onze belangrijke cliënten geworden. Het spreekt vanzelf, meneer Bakker, dat, mocht u wellicht ons advies nodig heb ben, we U dat altijd graag zullen geven. Onze bank heeft een reputatie van be trouwbaarheid en die reputatie is al honderd vijf tig jaar oud. Ik weet het; ik weet het, zuchtte Pieter en kreeg hier toch een heel wat veiliger gevoel dan in „Du Commerce" tegenover de welwillende heer Dik- mans. Deze afgemeten, zakelijke heer boezemde hem vertrouwen in. Hij zocht naar een aanloopje om over de cheque te praten, maar de hoofdkassier was hem voor. En nu U hier toch benit, meneer Bakker, moet ik U mededelen dat zich gisteren een eigenaardig geval heeft voorgedaan. Er is hier een meneer ge weest die een cheque gepresenteerd heeft van vijftigduizend gulden, vijf minuten vóór we de loketten sloten. Heeft U uitbetaald?, kreunde Pieter. De ander glimlachte. Ik zei u al, onze bank is secuur. Voor zo'n bedrag nemen we altijd wel extra voorzorgen. We hebben de hand tekening vergeleken met die van U, maar daar klopte niets van. Hij belde. Jansen, breng eens even die cheque van gisteren, je weet wel en het dossier van meneer P. Bakker Toen de bediende terugkwam Pie ter zat daar in gepijnigd stilzwijgen haalde de kassier de cheque voor de dag. Ziet U eens hier, meneer Bak ker, er is hemelsbreed verschil tussen deze handtekening en die welke U bij de notaris heeft geplaatst. Kijk eens naar die P. met zo'n geweldige krul en die dikke streep er onder. Dat staat nergens op. En U tekent altijd P. Bak ker en hier staat voluit Pieter Bakker. Pieter herademde. U hebt dus niet uitbetaald. Nee, ik heb die meneer gezegd vandaag maar even terug te komen en hem een recu gegeven voor de cheque, want die wilde ik u even laten zien. Pieters brein werkte op topsnelheid. Kon hij vertellen hoe hij zich gisteren had laten bepraten? Kijk eens me neer, zei hij toen merkwaardig kalm, de handtekening op de cheque is goed. Ik heb indertijd mijn handtekening veranderd. Maar ik heb verzuimd U dat te berichten. U moet met zulke dingen altijd voorzichtig zijn, meneer, merkte de an der met een nauwelijks merkbaar glim lachje op. Hij begreep méér dan hij wil de laten blijken, maar gelukkig voor Pieter toch niet alles. Als U even een paar papieren wilt tekenen met Uw eh nieuwe handtekening, dan is de zaak in orde. Maar houdt U het dan daar voorlopig bij? Pieter glimlachte. Ik zal het U niet al te lastig maken met veranderingen, beloofde hij, ik begrijp wel dat U me niet telkens kunt vragen om hier te ko men om m'n handtekening te eh identificeren. Sjonge, dat klonk. Maar geeft U mij de cheque maar weer mee en mocht die meneer nog ko men, zeg hem dan maar dat hij zich rechtstreeks met mij in verbinding stelt Met een gelukzalige glimlach op het gelaat verliet Pieter enkele minuten later het bankkantoor en wandelde de straat uit. Hij was er zich niet van bewust hoe op de stoep van de bank de gezette fi guur van de heer Dikmans met 'n ruk tot stilstand kwam. Daar gaat hij, de oplichter, siste Dikmans tussen de tanden, met z'n uit gestreken gezicht. Heeft me gewoon zitten besjoemelen waar ik bij was, me z'n diner laten betalen en me afge scheept met een cheque met een valse handtekening. Nou, die bank hoef ik niet meer binnen, ik zal me daar niet belachelijk en verdacht gaan maken. Daar gaan je vijftig mille, Dikmans, en het heeft je zeven en veertig gulden inclusief gekost om je les te leren: ver trouw nooit zulke dooie dienders, want ze zijn je te glad af. Pieter Bakker.... bah. Maar het voorwerp van zijn bespie gelingen trad op rozen. HOOFDSTUK III Pieter Bakker vermomt zich Pieter Bakker, zo plotseling erfge naam geworden van een bezit van on geveer drie en een halve ton, was na zijn gelukkig goed afgelopen zaken- avontuur het nu met zichzelf eens ge worden wat hij zou gaan doen. Nu im mers was het ogenblik gekomen waar op hij zich kon uitleven: nu de dage lijkse tredmolengang naar het kantoor niet langer verplicht was, kon hij zijn eigen weg gaan Zijn besluit, detective te worden, stond thans vast. Maar moeilijker viel het hem dit besluit uit te voeren. Want hoe deed men zulks? Hij las wel eens in de kranten de an nonces van detective-bureaux, maar iemand had hem verteld dat zulke bu reaux niet veel anders deden dan in opdracht van argwanende vrouwen wat al te speelse echtgenoten na te gaan, Zulk een baantje leek Pieter gans niet. Neen, advertenties zou hij maar niet zetten. Dat deden de grote voorbeelden uit de boeken die hij las ook niet. Ver beeld je dat de Saint of Bulldog Drum mond of dergelijke heroïsche figuren een advertentie plaatsten! Het avon tuur kwam zó op die lui af. Maar zou den zulke dingen ook in Holland ge beuren? Natuurlijk, dacht Pieter, schur ken zijn overal, denk maar aan meneer Dikmans. Maar je moest het avontuur niet zoeken, je moest er zo gewoon te gen aan lopen. Vóór je er erg in had, zat je er in tot over je oren. Pieter, die nu verhuisd was naar een paar kamers in een aanzienlijk betere buurt, die langzamerhand leerde wat lekker eten was en zich ook de weelde van een paar nieuwe costumes en een goede regenjas had veroorloofd, besloot dan ook het gevaar niet op te zoeken Dat wil zeggen, niet opzettelijk. Je kon het toeval wel een handje helpen. Ja, als je op de Dahlialaan ging wan delen, in de nette ambtenaarsbuurt, kon je 's avonds herent tegenkomen die hondjep uitlieten, maar geen van die heren zou je plotseling iets hards en kouds in je zij duwen en met dreigende stem zeggen: Loop voor me uit en geef geen kik, of ik pomp je een portie lood in je ribben. Nee, daarvoor moest je toch ergens anders heen. Dan moest je de buurten opzoeken waar inderdaad iets gebeuren kón. Wordt vervolgd.

Texelsche Courant | 1954 | | pagina 4