Groot aantal prijzen toegekend op de Rundveefokdag 1954 Op de rij Ouden van Dagen van Oudeschild Den Hoorn en Den Burg maakten een rondrit over het eiland Collecte van 20 September-3 October Dividend-Trip Oudeschild. De Ouden van Dagen van Oudeschild maakten Dinsdag met drie bussen van TESO een zeer genoe- gelijke tocht over Texel. Via Den Hoorn ging het naar Texels museum. Hier was dè attractie de le vende jonge zeehond. De tocht werd voortgezet via De Koog naar de Vuur toren, waar men kon zien hoe ontzet tend de duinen daar afnamen. Na te De Cocksdorp koffie te hebben gedronken, werd koers gezet naar „De Pelikaan", waar men zich de warme maaltijd goed liet smaken. Pastoor Nijsten bracht dank aan de commissie, die zich zoveel moeite had getroost. Ook de heer Jac. Bruin ver tolkte aller dank. Beide toespraken werden met applaus bekrachtigd. Hierna kwamen de feestmutsen voor de dag. De 88-jarige Mevr. Dekker-Ko ning werd het eerst de feestmuts opge zet. Mevr. Craanen zong o.a. „Lief Oudeschild", waarna onder haar leiding verschillende spelletjes werden gedaan. De voorzitter, de heer J. Bruin Wzn, dankte haar hartelijk voor haar geheel belangeloze medewerking. Als blijk van waadering werden haar bloemen aange boden. Tevens werd door de voorzitter dank gebracht aan N.V. TESO, de chauffeurs en de milde gevers, mede werkers en verder allen, die tot het welslagen van de tocht hadden bijge dragen. Een luid applaus onderstreepte deze woorden. Zuster Brouwer, die meegegaan was om eventueel onwel geworden oudjes te helpen, behoefde geen dienst te doen, want allen bleven tot de laatste minuut fit! Over deze tocht zal nog dikwijls wor den gesproken! Uitslag verloting ten bate van de tocht Ouden van Dagen Oudeschild Op de navolgende nummers zijn prij zen gevallen: Geel: 379, 467, 860, 37, 163, 828, 290, 725, 4, 880, 201, 794, 154, 216, 62, 465, 902, 954, 411, 681, 768, 363, 473, 243, 807, 689, 869, 764, 394, 199, 78, 816, 597, 104, 971, 986, 296, 180, 341, 989, 856, 110, 840, 347 en 376. Blauw: 270, 532, 41, 66, 607, 7, 374, 69, 120, 533, 95, 482, 504, 25, 608, 470, 521, 388, 97, 563, 52, 351, 139, 415, 604, 9, 16. Den Hoorn Zaterdagmiddag vond het slot van het volksfeest van Den Hoorn plaats. De feestcommissie had besloten om ook iets voor de Ouden van Dagen te orga niseren. En zo vertrokken Zaterdag middag onder prachtige weersomstan digheden twee TESO-autobussen uit Den Burg. De ene bus ging door De Westen, de andere bus door de P.H. Polder naar Den Hoorn om de deelne- menden van De Westen en de P.H. Pol der op te halen. In iedere bus was de feestcommissie vertegenwoordigd. Nadat ook in Den Hoorn de oudjes opgehaald waren, vertrokken 44 Ouden van Dagen boven de 70 jaar. Door de Dennen naar De Koog en vervolgens op de Vuurtoren af, waar de biene even gerekt konden worden. „Och, Och," hoorde je steeds, „wat is het hier veranderd". Een 83-jarige zei, toen hem gevraagd werd of hij wel eens in De Cocksdorp was geweest „Ja zeker, toen ouwe Kees Troost trouwde, dat is ongeveer 70 jaar geleden". Een ander was in geen 30 jaar in De Koog ge weest. Hij wist er nog van dat er vier huizen stonden. Het was een leuk gehoor de oudjes samen te horen praten. Van de Toren ging de reis naar Hotel „De Hoop", waar thee genoten werd met een aman delbroodje. Even gekeken in de „Een dracht" polder en zo langs het P,H, Ho tel naar Oosterend over De Waal naar Den Burg. Och, och, wat was Den Burg ook veranderd! Toen naar Skil, waar even op de haven vertoefd werd, en zo langs het Russenkerkhof op Den Hoorn af. Luid zingend „Van mijn Vader heeft twee bokkies" enz. werd de laatste etappe afgelegd. Nadat de oudjes uit Den Hoorn waren vertrokken, maakte Den Hoorn zich gereed om de oudjes bij hun terugkomst te verrassen. Dat het fanfare ze zou inhalen was strikt ge heim gehouden. Bijna was dat in Oude schild toch nog bekend geworden, toen de heer Kaan, niets wetende van het ge heim, de heer W. J. Bakker aansprak en zei: „Nou Bakker, jullie kunnen wel naar Den Hoorn gaan, de vlaggen han gen uit en het fanfere staat klaar". Di rect was de feestcommissie present om ook de heer Kaan en Bakker even van het geheim te vertellen. Wat keken ze op toen het fanfare op Diek stond. Onder vrolijke muziek ging het op „Loodsmanswelvaren" af, waar de koffietafels gereed stonden. Onder 't genot van koffie, koek en een sigaar, werd nog een poosje gezellig geboomd. Opeens ging het toneeldoek open en een complete band, gevormd door Du- wie Drijver, Joke Barendrecht, Grietje Lap, allen accordeon, Ria Slegh, gitaar en Kees en Tinie Witte als tambours, stak van wal om met vrolijke klanken zo mogelijk de stemming nog te verho gen. Vervolgens sprak een der oudste man nelijke deelnemers, de heer IJ. Lap, 'n woord van dank namens alle oudjes tot de feestcommissie en alle andere mede werkers. „U heeft ons een onvergete lijke middag bezorgd!" Nadat de voor zitter van de commissie het woord had gevoerd en de hoop uitgesproken had, dat allen in 1955 wederom de reis zou den kunnen meemaken, werd nog dank gebracht aan allen, die door hun gaven deze reis mogelijk hadden gemaakt. Tenslotte reden auto's van particulieren voor om de deelnemers weer veilig en wel naar huis terug te brengen. Den Burg Ook de Zondagmiddag gehouden au totocht voor Ouden van Dagen van Den Burg is uitstekend geslaagd. Het aantal auto's was haast niet te tellen: toen de eerste auto's bij Oudeschild de Nieuwe Weg naar Den Burg opreden bevonden de laatste auto's zich nog bij De Schans! Door het uitgebreide gezelschap van 180 man moest voor de eerste pleister plaats worden gesplitst en zo genoot de ene helft thee met gebak in Bosch en Duin en de andere in Loodsmanswelva ren. Daarna de reünie in de Wester- mient om de tocht te vervolgen over Den Burg, De Waal, Oosterend, Het Noorden en Eierland, waar in het vlieg veldrestaurant limonade met koek ge serveerd werd. In het Badhotel stond al een indrukwekkende stapel broodjes met ham en kaas te wachten, alsmede geurige koffie. Het ontbrak hun aan niets: reeds bij de start waren de dames op een zakje met versnaperingen ont haald, terwijl de heren twee beste si garen werden aangeboden en voorts werd iedereen op een heerlijk ijsje ge- tracteerd. De reparatiewagen had het gemakke lijk: slechts één lekke band. Ook deze tocht is dus zeer goed ge slaagd, waarmede wij de organisatoren, het bestuur van onze vereniging voor Volksfeesten en Folklore gaarne com plimenteren. Een groot aantal leden van het Fanfare had zich vrij weten te ma ken voor een blijde incomste: zij stelden zich aan het hoofd van de stoet op, toen deze bij Buitenlust arriveerde en onder vrolijke feestklanken trok men het hele dorp door. Ook van de zijde van jong- Texel bestond grote belangstelling voor deze intocht. De op Texel aangesloten Dividend kruideniers hebben Pinsdag de 14de 'n trip gemaakt met 150 deelnemende klanten. Te Den Helder stonden bussen gereed om het gezelschap naar de hoofdstad te brengen, waar de grote Amstelfabriek zou worden bezichtigd. Het weer had er aanvankelijk nogal droevig uitgezien, maar men vertrouwde op de stelling: een droeve morgen, een blijde dag en dat kwam uit ook: later op de dag kon men zich koesteren in een prettig-war- me zon. Zon geeft stemming en die zat er dan ook goed in! In de bus werden de dames op snoep onthaald, terwijl de heren van fijne sigaren of sigaretten konden genieten. Na voor het Amstel-gebouw door een fotograaf te zijn vereeuwigd werd het gezelschap daar keurig ontvangen, waarop men zich een welvoorziene dis goed liet smaken. Alvorens de enorme fabriek werd bezichtigd werd daar een film gedraaid, die een goed beeld gaf van hetgeen in de fabriek gebeurt. Na een goed glas bier te hebben gedronken en met fruit te zijn overladen splitste het ensemble zich in drie groepen. De bezichtiging der fabriek was boven ver wachting interessant. Ze heeft een ca paciteit van 400.000 flesjes bier. Toen weer in de bussen om zich te amuseren in een grote speeltuin te Hilversum, waar men zich vooral kon vermaken in een hoge luchtschommel, welke je een prachtig uitzicht bood en voorts was er een autoracebaan. Na de warme maal tijd, waarbij het weer aan niets ontbrak genoten te hebben werd om half zeven weer richting Amsterdam getufd. Daar gold hun bezoek theater» Carré, waar juist de nieuwste Snip en Snap revue ging. Ook was er balletdansen met prachtige costuums, vooral de Oosterse dans maakte diepe indruk. Piet Muijse- Inar en Willy Walden waren weer ge weldig op dreef. Omstreeks half twaalf werd de terugweg naar Den Helder weer ingeslagen. Nadat ze eerst nog wegens benzinegebrek gestrand waren en zodoende de bus uit de strijd geno men moest worden, arriveerden ze om half drie bij de wachtende Dr. Wagema- ker. Na een voorspoedige overtocht werd Texel weer bereikt, waar de TESO-bussen iedere deelnemer weer keurig netjes thuis afleverde. „Tot vol gend jaar!" was de spontane reactie. Achttien September een Zomerdag, En ieder mens was blij, Maar vooral de oudjes van Den Hoorn, Zij gingen op de rij. Het was ongeveer half twee, Reden de bussen voor, Die gingen toen een ieder zat,, Er onder gejuich van door. De tocht ging over Texel heen, Dat deed een elk wel goed, We houden van ons eigen land, We hebben Texels bloed. Wat in die bussen werd gepraat, Hoe Texel was, hoe 't is, Woont die niet hier, en die niet daar, Of heb ik dat nu mis. Eén zag zo weer De Koog terug, Na vijf en veertig jaar, Och, och, wat een verandering, Tien huizen, had 't toen maar. De één wist dit, de ander dat, Zo vloog de middag om, En menig dacht, hoe stil zal 't zijn, Als ik straks mijn huis in kom. Maar 't feest was lang nog niet ten end, Want aan 't begin van „Diek", Stond keurig netjes opgesteld, De Hoornder muziek. En dat vond ik het mooist van al, Toen om de hoek verscheen, De bussen met hun glundere last, Het fanfare voor ze heen'. Het ging naar „Oom Dirk" toe, Die had de koffie klaar, Met een hartig hapje en gebak, Voor de heren „met sigaar". En Jan de Waal was ook present, Veel werd er „vast gelegd' Het was ook wel de moeite waard, Zo op z'n Hoorns, zo echt. Een strijkje zorgde voor muziek, Een bruiloft leek 't wel, Er werd gesproken en bedankt, De tijd ging al te snel. Na een paar uur van gezelligheid, Toen ging men uit elkaar, Maar met de stille wens in 't hart, Zo'n feest weer 't volgend jaar. T. Kikkert-Bruin, Den Hoorn HOUDT DE KOOLDIEF! Nou wordt het de heer J. v.d. Slikke uit Oosterend toch wel wat té gortig: de laatste weken worden er kolen van zijn land gestolen, in totaal zijn er al 24 ontvreemd. Zo'n kool kost bij de groenteboer 70 ct en U begrijpt, dat de gedupeerde volkstuinder nu toch wel op sprong staat om de politie in te schake len! S.V.O-nieuws Het was voor Oosterend een slechte dag. Alle drie elftallen verloren, het eerste met 52 van ALC, het tweede van SVC 2 met 41 en Oosterend a met 43 van De Koog a. (Waarom geen kort verslagje? - red.). Het lijkt zo, dat er iets scheef zit, he ren. Daarom worden jullie, als je ten minste wilt blijven voetballen, Donder dagavond om 8 uur in het trainingslo-1 kaal verwacht voor een bespreking èn om te trainen! Zwaluwen nieuws. Zondag is ons eerste op bezoek ge weest bij Strandvogels, dat enkele jaren terug nog drie afdelingen hoger speelde en vorig jaar uit de tweede klas degra deerde. Beide ploegen hadden 2 wed strijden gespeeld en 3 punten verzameld De wedstrijd was pas 10 min. oud, toen we met een goed doelpunt de lei ding namen. Voor de rust een gelijk op gaande wedstrijd met een hoog tempo. Na de rust kwam S met een hevig of fensief, luide aangemoedigd door hun grote aanhang. Onze ploeg werd in de verdediging gedrukt, maar de achter hoede hield prachtig stand. Ieder schot in de richting van onze goal ging ge paard met luid gejuich van hun aan hang. Onze uitvallen bleven gevaarlijk Eenmaal zagen we het al 20 worden, maar de keeper redde. 10 Min. voor het einde moest Kees zwichten voor de ver diende gelijkmaker. Vijf minuten later weer een hevig gejuich voor een doel punt, maar tevoren had de scheidsrech ter wegens buitenspel gefloten. Onder hevige spanning kwam het einde van deze sportief gespeelde wedstrijd. We hebben nu driemaal gespeeld en 4 punten. Zondag komt het sterke WSW uit Wijdenes, aanvang 1,30 uur. Als er deze week wordt getraind, krij gen de spelers bericht. S.V. Texel. Uitslagen van Zondag: VVW-Texel 3—3; Texel 2-WGW 2 1—8; Helder c-Texel a 017; Texel b-Texel c 8—2. Het eerste elftal bereikte geen onver dienstelijk resultaat, door bij WW ge lijk te spelen. Overigens mogen we met deze uitslag dik tevreden zijn, want ver in de tweede helft stonden we nog met 31 achter De gastheren speelden het bekende harde Westfriese spel, zoals ook Grasshoppers en VZV dit laten zien, voetbal wat ons in het geheel niet ligt. V had gedurende het grooste gedeelte van de wedstrijd het initiatief en het was in hoofdzaak aan het prima doel- verdedigen van Bertus en het volhou den en goede spel van Bob te danken dat we het nog tot een gelijk spel brach ten. Texel 2 leed een dikke nederlaag te gen WGW 2 en het ziet er hier niet erg rooskleurig uit. De adspiranten a waren veel te sterk voor Helder c, deze competitie is zo weinig aardigheid aan. Adsp. b won van een zich dapper verdedigend c met 82. „De Runderstapel neemt langzamerhand een steeds belangrijker plaats in en het doelbewust fokken neemt in gelijke omvang toe. Moge deze dag er toe bij dragen, dat nog meerdere Texelse veehouders zich bij onze verenigingen gaan aansluiten en deze Fokveedag tevens enige vooruitgang te zien geven in verge lijking met 1950, de voorlaatste fokveedag!" Aldus de heer C. Roeper Mzn, voorzitter van de Coöp. Vereniging voor K.I. „Texel", welke vereniging samen met de Rundvee Fokvereniging „Texel" gisteren te Den Burg een Rundveefok dag organiseerde. Sedert de laatste fokveedag, aldus le zen wij in het voorwoord van de cata logus, is de belangstelling voor de rundveehouderij op ons eiland nog steeds toegenomen, wat o.a. blijkt uit het groeiend aantal leden van de fok- ver. en de gestadige toename van het aantal leden van de ver. voor K.I. Er bestaat wel haast geen Texelse veehouder meer, die niet overtuigd is van het nut van productie-controle en op practisch de gehele Texelse rund veestapel wordt momenteel melkcon- tröle toegepast, hetzij via de fokver., hetzij door middel van de z.g. fabricks- contröle. In zijn openingswoord uitte de voor zitter zijn vreugde over de belangstel ling betoond ook van de zijde van ons gemeentebestuur - burgemeester De Ko ning en de wethouders S. de Waard en Th. R. Hin waren ook aanwezig - dat bovendien belangeloos het benodigde materiaal beschikbaar had willen stel len. Spreker verwelkomde ook in het bijzonder Ir. L. de Vries, veeteeltcon sulent, de heer Laan, voorzitter van de Bond van Fokverenigingen, de heer Appel, voorzitter van de Bond van K.I. verenigingen, de heer Koster, secretaris van de Bond van Fokverenigingen en de heren keurmeesters. Tot allen, die op enigerlei wijze aan de opbouw van deze Fokveedag hun medewerking had den verleend richtte de voorzitter een woord van hartelijke dank. Met de wens, dat ook deze Fokveedag, de derde na de oorlog, die bedoeld is een beeld te geven van de huidige stand van de rundveefokkerij op ons eiland, in alle opzichten zou mogen slagen, besloot de heer Roeper zijn rede en verzocht ver volgens de heren keurmeesters hun taak te aanvaarden: het beoordelen van niet minder dan 21 rubrieken met to taal 243 inzendingen, afkomstig van totaal 66 Texelse bedrijven. Er was veel bedrijvigheid op het ter rein: de keuringen werden in diverse kringen tegelijkertijd gehouden en de veehouders moeten deze dag toch weer met genoegen hebben bijgewoond! Het BESTUUR RODE KRUIS De heer W. J. H Mulder, Den Burg, werd benoemd tot penningmeester van de afdeling Texel van het Rode Kruis als opvolger van de heer C. W. van Ingen Schenau. REMMEN WAREN GELUKKIG GOED! De Koog. Zaterdagmorgen fietste het dochtertje van de heer E met haar 2-jarig zusje voorop. Ter hoogte van pension „De Zwaluw" raakte zij uit de koers en botste tegen een auto aan. Doordat de chauffeur krachtig remde bleven ernstige gevolgen uit. MET VACANTIE UIT AUSTRALIË Onze vroegere eilandgenoot, de heer J. van Heerwaarden Fzn, hoopt binnen kort de familie in de Molenstraat weer eens op te zoeken: enige jaren geleden emigreerde hij naar Australië en is thans op de vacantie-thuisreis. Hij reist echter niet linea recta, want hij wil ook Italië en Zwitserland nog even aandoen. Sportnieuws SVC SVC VERSLOEG WIRON MET 4—1 SVC heeft Wiron met 41 verslagen. De eerste aanvallen waren weliswaar voor W., maar daarna wist S. een poosje het veld te beheersen. Jammergenoeg wist zij dit overwicht toen nog niet in doelpunten uit te drukken. Bij 'n mooie W.aanval moest S. zelfs capituleren. Na 25 minuten werd door een W. speler hands gemaakt, even buiten het straf schopgebied, werd de toegestane vrije schop door Van Sijp in een doelpunt omgezet. 11. Na de rust speelde S. met de wind in de rug, maar door slecht plaatsen, wist de doelman van W. zijn doel schoon te houden. Bij een aanval van W. werd 'n hard schot op het doel van S. gelost, maar Verseput was op zijn post en wist de bal uit de uiterste hoek te stompen. Bij een schermutseling voor het doel van W. verdween de bal via de voet van Bruining in het doel: 21 voor S. W. trachtte het spel toen te verplaatsen via de vleugels, waardoor hachelijke mo menten voor S. ontstonden, maar door prima werk van Verseput werden doel punten voorkomen. Na een gevaarlijke aanval van S voor het W. doel wordt door een der backs hands gemaakt. De scheidsrechter wees naar de beruchte stip. Ale maakt geen fout en bracht de stand op 31. Drie minuten voor tijd wist Wetsteen met een prachtig schot, onbereikbaar voor de doelman, de score te verhogen tot 41. Einde. Scheidsrechter Keizer leidde als steeds correct. Hier alle uitslagen: SVC 1-Wiron 1 4—1; Oosterend 2-SVC 2 14; Tex. Boys a-SVC a 23. Dagelijks Bestuur onzer gemeente wan delde met niet minder interesse langs de stands en op eenmaal zagen wij de deskundige van dit college, wethouder Hin, burgemeester De Koning en wet houder De Waard even terugroepen om toch vooral een bepaalde koe de ver diende aandacht te schenken en terwijl wethouder Hin de kwaliteit van enkele prachtige vaarzen omschreef, stond de meerderheid van B en W met leergieri ge blikken toe te zien. De heer VV. Kikkert uit Bargen had heel wat handen te drukken: uit zijn betrekkelijk kleine veestapel werden namelijk zowel de kampioenskoe, als de reserve-kampioen, Geertje 8, gehaald! Het moet voor deze veehouder toch wel een onvergetelijk ogenblik geweest zijn, toen genoemde dieren resp. met 'n oranje en rood rocet gedecoreerd wer den! Els werd bovendien met oranje getooid wegens haar overwinning in de productieklasse! De uitslagen: Hokkelingen, geboren voor 1 Febr. 1953: 1 A. J. Lap; 2 F. M. Roeper, C. W. Bakker en P. C Hin; 3 H. W. Keesom, Jac. Kikkert eervolle verm, (ev) C. H. Roeper, gebr. Huisman en A. Saai. Hokkelingen geb 1 Febr. t.m. Mrt 1953: la F. M. Roeper, lb C. W. Bakker; 2b gebr De Graaf; 2c A. Saai; 3a C. W. Bakker; 3b C. H. Roeper. Hokkelingen, geb. 16 Mrt t.m. 15 April 1953: 1 C. Veeger; 2 K. Mantje, Jac. Roeper Johzn; 3 K. Mantje en T. Huis man; ev: C. H. Roeper, Th. R. Hin, Joh. Hopman, Jurr. Beumkes en Jac Roeper Johzn. Hokkelingen, geb. na 15 April 1953: la H. van der Beek; lb gebr. Huisman; 2 S. C. Witte en H. W. Keesom; 3 H. W. Keesom; ev. 2x Joh. Hopman en J. C. Rab. Zichtbaar drachtige vaarzen: 2 D. J. Keijser, S. C Witte, T. Huisman; 3 H. van der Beek, Jurr. Beumkes. Melkvaarzen: la W J. Bakker; lb N. J. Kikkert; lc P. Dros Bzn; ld M. C. Bakker; 2 Joh. Witte, M. C. Bakker; 3 Joh. Witte, gebr. Huisman en C. van Rossum; ev. Joh. Hopman. Twenters: la C. Roeper Mzn, W. Kikkert; lb P. C. Hin, W. Kikkert; 2 P. C. Hin, Th. R. Hin, H. v.d. Beek, C. de Wit, Joh. Wit te, D. J. Keijser en J. C. Rab; 3 N. J. Kikkert, C. de Wit, Jac. Hin; ev.: Jac. Kager, C. Roeper Mzn., S. C. Witte. 4-Jarigen: la K. Mantje, C. W. Bakker; lb C. J. Commandeur; lc idem; 2 C. J. de Lugt, A. P Dalmeijer, P. Dros Bzn; 2a C. W. Bakker; 3. C. H. Roeper, H. van der Beek, M. J. Veeger. 5- en 6-jarigen: la M. J. Kikkert, Fr. Witte; lb Gebr. Huisman, Th. R. Hin; lc C. de Wit; C. Verberne; 2 K. Zuidewind, K. Mantje, C. de Wit, N J. Kikkert en gebr. Ver meulen; 3 K. Zuidewind, gebr. Huis man, C. van Rossum, M. C. Bakker 2x, C. W Bakker, T. Huisman, P. C. Hin; ev.: Th. R Hin en Jurr. Beumkes. 7-Jarigen en ouder: la C. de Wit, A. P. Dalmeijer; lb C. W. Bakker, Th. R. Hin; lc C. de Wit, W. Kikkert; 2 A. Saai, C. Roeper, Gebr. Huisman, K. Mantje, P. C. Hin, D. J. Keijser, M. C. Bakker; 3 Jn. Duinker, C de Wit, C. Veeger, Joh. Witte, Jac. Hin, W. J Bakker 3x; ev.: C. H. Roeper, Jurr. Beumekes, P. Brans. Droogstaande, drachtige koeien: la K. Zuidewind; lb S. Keijser Hzn; lc Gebr. Huisman; 2. Th. R. Hin, H. van der Beek, ,D. J. Keijser; 3 T. Huisman, H. van der Beek, C. de Wit 2x. Productieklasse: la W. Kikkert; lb D. J. Keijser; lc C. de Wit; ld C. de Wit; 2a A. P. Dal meijer; 2b K. Zuidewind; 3a M. C. Bak ker, 3b P. C. Hin. lVa-Jarige Stieren: 2. Coöp. Ver. K.I. 2 -Jarige Stieren: 1 Gebr. Huisman 3-Jarige en oudere Stieren: la Coöp. Ver. K.I.; lb Gebr. Huisman. 8-Tallen Melkvaarzen: Leopold 1, Melle 3. 3-Jarigen: Leopold 1, Melle 2. 4- en 5-Jarigen- Melle 2. Eigenaarsgroepen rubriek 19; hoog stens 5 stuks: la W. Kikkert; lb P. C. Hin; 2a M. J. Kikkert; 2b Joh. Witte; 2c W. J. Bakker; 3a S. C. Witte; 3b D. J. Keijser. Idem, rubriek 20, hoogstens 6 stuks: la C de Wit (Jongste groep); lb C. W. Bakker; lc Th. R. Hin; 2a C. de Wit; 2b M. C Bakker; 2c C. Roeper; 3a K. Mantje; 3b K. Zuidewind. Idem rubriek 21, hoogstens 8 stuks: la Gebr. Huisman; lb H. van der Beek.

Texelsche Courant | 1954 | | pagina 2