Zaterdagavond 3e Gratis Guldens Garen MARTIEN BAKKER PTT AMSTERDAM jonge krachten Grote belangstelling voor het Ballet der Lage Landen Paardensport- Balavond in Hotel Texel Bij ons Oliestook-kachel Smederij Waalderstraat TURFSTR00ISEL. J. C. RAB N.V. hulp in de huishouding eetrijp Fruit Texels Grootste Fruitcentrum BIBLIOTHEEK Boekhandel Parkstraat H.H. Adverteerders Vroegtijdige inzending van advertenties In de week van 27 September tot 3 October is er GEEN gelegenheid voor het maken van foto's. Winkel is gewoon geopend. Foto-atelier J. NAUTA. Weverstraat Wegens vacantie gesloten van Maandag 27 Sept t.m. Vrijdag 10ct. chauffeur meisje net meisje een paar man Kinderzangklas Oosterend oude Heesters TH. WITTE 2 bietenrooiers Gummi vingers 13 ct. per stuk A. v. d. SLIKKE, woonwagen Wegens vacantie gesloten van 27 Sept. t.m. 4 Oct. COLLIERS MANTJE NETTE HUISHOUDSTER -Air Heropening Spec. Dameskapsalon H. C. Prins op 25 September 1954 1 dag gratis permanenten H. C. Prins, Spec. Dameskapper Postdienst: Telefoondistrict: Telegraafdienst: Postdienst: Boekhandel Parkstraat 3 Belangrijke punten waar iedere verstandige huisvrouw op let Uw Dividendwinkelier biedt ze U le De allerbeste kwaliteit (ook reclame art.) 2e De laagst mogelijke prijs Maak gebruik van onze speciale aanbiedingen dan spaart U vlug Toen de heer C. Karsman, voorzitter an de Texelse Bestuurdersbond van et NVV, Vrijdagavond ter opening van e balletavond een kort begroetings oord sprak, mocht hij de zaal van De Oranjeboom" geheel gevuld zieni ieruit blijkt, dat het eerste optreden an „Het Ballet der Lage Landen", vo lg jaar, zeer op prijs was gesteld. Het -as dan ook een goede gedachte van enoemde Bond om het ensemble o.l.v. lascha ter Weeme wederom te invite- en tot een optreden op Texel. De heer Karsman verwelkomde in et bijzonder burgemeester en mevrouw )e Koning en de vertegenwoordigers an de Culturele Raad. Evenals vorig DAMCLUB TEXEL ran onze eerste - matig bezette - club- vond zijn geen verrassende dingen te nclden. De hoofden leken er nog niet eheel bij te zijn. In de B.klasse bereikten A. Vinke zo vel als Jb. Koorn ondanks hun twee hijven winst niet meer dan remise. De volledige uitslagen zijn: A. klasse: Ros-W. A. van Zeijlen 20 de Graaf-C. v. Heerwaarden 02 Dros-C. Dijker 02 B. klasse: v.d. Werf-J. Hooyberg 20 v.d. Werf-S. van Heerwaarden 02 P. Burger-A. Vinke 11 b. Koorn-Jn. Stam 11 C. klasse: A. Barhorst-P. Bakker 02 Vinke-A. de Vries 02 Medendorp-J. Hillen 20 AKENNIEUWS )E NIEUWSTE PERMANENT-WAVE MACHINE De nieuwste Permanent-wave-machi- e staat momenteel bij kapper Bakker Oosterend. Drie Oosterender dames ebben zich gaarne tot proefkonijn la- en werven en zij bleken zeer ingeno- nen te zijn met het bereikte resultaat. Het apparaat kan drie verschillende oorten permanent-waves maken, het- ;een geheel stroomloos geschiedt, waar- >ij het oude systeem tot het verleden >ehoort. De klemmen worden eerst op en electrisch element verwarmd en laarna los van de stroom in het haar ;eplaatst. Daa -door wordt het haar, lat tegen de huid ligt het meest ver- va rmd, zodat de kans op dode punten vordt voorkomen en een betere perma- ïent gegarandeert. Verbranden van het laar is finaal uitgesloten. jaar stond ,,Le Foyer de la danse" weer o- het programma. Dit was naar onze smaak toch weer het alleraardigste, waarbij de jaloezie tussen de dalende en de opkomende ster prachtig werd uitgebeeld. Ballet zonder meer zal hen, die maar heel weinig verstand van Bal let hebben - en dat was toch ongetwij feld het grootste deel der toeschouwers - minder bekoren dan ballet waarbij ons tevens een aardig verhaal wordt ge boden. Zeer geestig en ook daardoor weer hoogst attractief, was nummer 2: het mislukte Aensoeck, waarin Greetje Donker als de onbarmhartige deerne, Marten Molema als de zwaar verliefde, maar even stuntelige jongeman, ver momd als een Kwaeker, stevig bij de neus nam. Inmiddels zagen wij allengs meer lege stoelen ontstaan. Kijk, en daar stond ook al weer iemand op. Be viel het niet? Maar ineens ontdekten wij de aanleiding: ballet moet je van top tot teen kunnen volgen en onze bios-danszaal is nu eenmaal niet bij uitstek geschikt om als balletzaal te fungeren: het voetenwerk toch behoort tot de belangrijkste onderdelen! van de ze schone kunst en was het dus 'n won der, dat zelfs rrtensen, die een paar da gen tevoren nog als ouden van dagen over het eiland hadden gereden, nu zon der mopperen lange tijd staande het op treden van deze balletgroep volgden?!! „Pas de trois classique" deed het ook goed met de smaakvolle costuums en het hoogtepunt was voor velen stel lig „Saint Sebastien": Sebastiaan wordt kort voor zijn sterven geconfronteerd met de drie machten, die zijn leven be heerst hebben: het leger, het oude ge loof en het nieuwe geloof. Tenslotte blijkt zijn moeder hem toch het naaste te zijn. „Les Petits Riens" (De onnozele maag den) bracht ons dansen in roeoco-stijl, waarin wij het pruikentijdperk de re vue zagen passeren. Na de pauze o.a. de „Pas de deux", waarin de Engelsman Norman McDo well een voorname rol speelde en even als in „Saint Sebastien" van zijn kun nen volop blijk gaf. Besloten werd met „Boerenbruiloft". Het was wel jammer, dat de overdaad aan kleding de dans passen zelf niet tot hun recht deden komen ten behoeve van de toeschou wers. Bovendien vonden wij dit laatste stuk wat arm aan vertelling, zodat het enigermate lang van draad begon te worden. Al met al echter een zeer geslaagde, goede avond, waarvoor wij de Bestuur dersbond dankbaar mogen zijn. Tot het succes werd niet weinig bijgedragen ook door de voortreffelijke pianist Wim Franken, die alles uit de „vleugel" haalde wat er aan te ontfutselen viel.. TEXELAARTJES Bij vooruitbetaling tot regels f 0,G0; elke regel néér f 0,20. Onder adres ;e bevr. (met eerder dan II u. in Boekh.) en «mder ir f 0.20 meer Radio herstellen? VONK opbellen! Telefoon 78 en 273 Te koop betonraam III x 00 met bovenventilatie en 1 :rès voederbak (varkens) ang 212 cm. Gebr. Bruin, Vilh.laan, Den Burg Te! 116 - Te koop een lief en zin- lelijk kamerhondje, mak bij :inderen en een pathéfoon net spiegel. Adres bur. v.d. >lad Te koop gevr. 25 jarige kippen. P. Verhoeve :ierland Te koop 13 R.l. irnnen 3 mnd en 12 jarigen nbelicht. A A. Jellema, De (oog Gev. blauwe hoofd- loek in .t Noorden. Tegen dv.kosten terug te bekomen tij H v. d Brink. Julianastr. 4 )osterend B.z.a. net meisje oor huish. liefst Oos erend )f omgeving. Adres J Smit. ichoolstr. 14. Oosterend - Te koop een z.g.a.n. haard. T. v.d. Slikke-Burger. Koger- veg 10b, Den Barg Tek. winterjassen, 8 en 15 jaar 1 een teddybeer manteltje net muts. Kooiman, Schoon- lordweg Te koop prima ardappelen a f4,50 per zak, l Zuidewind, Suikerweg 14, )en Burg Wie vond Zon- lagmorgcn 12 Sept. een pr. lacé-dameshandschoenen in Ie Mui L. Bakker. Eierland Met grote blijdschap in dankbaarheid geven wij tennis van de geboorte fan ons dochtertje die bij iet H. Doopsel de namen Dntving Margaretha Johanna T. C Spigt-Bakkers H Spigt Den Burg, Nieuwstr 27 Texel, 21 September '54 Tijdelijk Huize Maris Stella De Cocksdorp, Texel Met blijdschap geven wij U kennis van de ge boorte van ons dochtertje en zusje Nelly die bij het H Doopsel de namen ontving PETRONELLA ADRIANA MARIA A. C. Witte-Bakker G J. Wilte Tiny, Kees Rineke, Matty West erweg 5, Den Burg Texel, 20 Sept. 1954 kunt U das; en nacht een zien branden. Met b ijdschap geven wij U kennis van (ie geboorte van onze zoon en broertje Henderikus Johannes (Harry) G. WITTE-Bakker H. A. WITTE Gerard en Marianne Everstekoog K 73 Texel, 17 Sept. 1954 Op 23 Sept a s. hopen onze geliefde ouders PETRUS WOKKE en ANTJE DIJT hun 50-jarige echtvereni ging te herdenken Hun dankbare kinderen Kennemerlaan 148 IJmuiden Tel. 4246 Hiermede zeggen wij, namens wederzijdse ouders hartelijk dank voor de vele blijken van belangstelling voor en bij ons huwelijk ondervonden. M Relj J G.Reij-Schoenmaker Polderweg 17, De Waal Wachtende een lading vezel Turfstrooisel voor drainage en fijn Turfstrooisel tegen scherp concurrerende prijzen. Aanbevelend Gevraagd leeftijd liefst 30—40 jaar D. v. d. Werf, Everstekoog K 83 WWVWV Wegens het niet voor handen hebben van stoppen wij voorlopig met de verkoop De Veen, Tel. 203 2 modellen 1.110.- en 1.145.. %^een feilloos werkende platenwlsselaar Verhoogt de sfeer van Uw ge zelllg avondje en geniet meer van Uw gram. platen. Speelt allo soorten gram. platen. Ook fererbeer op *ftndaard, geheel «peeJfc'eer Aan de van wordt maandelijks een aantal goede boeken toegevoegd. Advertenties voor de courant van Zaterdag die nen uiterlijk DONDERDAGMIDDAG in ons be zit te zijn. Directie Texelse Courant Kapper H. WIEGERS De Koog Voor tabaksartikelen Woensdagmiddag geopend Gevraagd voor vrachtauto J P de Koog, Tel. 25 Gevraagd voor 4 ochtenden p. week Biink G 27, De Koog Gevraagd geschikt voor het helpen in kruidenierswinkel en voor de huishouding voor dag of dag en nacht Br. onder no. 560 bur. van dit blad Gevraagd om bollen te planten (in- rooien) D. Bakker, De Westen vangt a.s. Zaterdag om 2 uur weer aan met haar repetities Nieuwe leden hartelijk welkom. TOB NIET LANGER nret die slecht of g< heel niet meer bloeien Voor weinig geld heeft U weer nieuwe en diverse soorten Verder alle boom<ewas- sen, rozen, vaste en rots- planten verkrijgbaar bij „Helianthus" Kogerweg Aanleg en onderhoud van tuinen Bieden zich aan Adres pa De Cocksdorp C 114 Rooidoppen 15 ct p stuk Gummihandschoenen mei mouw "beschermers f 1,50 per paar t,o. Postkantoor. Tel. 171 Te huur gevr. voor 2 pers of iets dergelijks voortijd, bewoning op Texel Br. J Visser, Kogerstr bij begraafplaats W. MAAS Groente- en fruithandel Den Burg met hanger in goud en zilver U zult versteld staan over de gro te verscheiden heid en de lage prijzen heeft de BESTE collectie gevraagd bij C DE WIT, Postweg E 77, Eierland Texel Ter gelegenheid van de opening van onze gemoderniseerde Dameskapsalon gaan we Deze dag valt in de periode van 25 Sept. tot en met 9 Oct De juiste datum be vindt zich in een gezegelde enveloppe in de etalage, U vriendelijk tot een bezoek aan onze zaak uitnodigend. Parfumerieën Parkstraat 38, Den Burg Telef 114 vraagt voor Jongelui voor opleiding tot loketambtenaar. Rijkspostspaarbank Meisjes en jongemannen voor de administratie. Mannelijk en vrouwelijk personeel voor administratief werk. Meisjes voor opleiding tot telefoniste. Meisjes met voldoende cijfers voor talen, voor opleiding tot telegrafiste, voor het aannemen van telefonisch aangeboden telegrammen of het bedienen van de Europese telexverbindingen. Leeftijd 16-25 jaar (voor de Postdienst tot 21 jaar) Vereiste volledige diploma M.U.L.O. -A of B of eind diploma 4-jarigeGemeentelijke Handels U.L.O. (met de drie moderne talen) of 3 jaar H.B.S. Voor personeel uit omliggende plaatsen geldt een reiskostenvergoeding. In bepaalde gevallen wordt een pensiontoelage verstrekt Manneigk personeel voor de functie van geoefend werk man. Leeftijd: minstens 18 jaar. Vereiste: loffelijk ont slag van de lagere scnool en van onbesproken gedrag. Schriftel\jke sollicitaties (in de linkerbovenhoek het dienstonderdeel vermelden, waarnaar wordt gesollici teerd) en verzoeken om nadere inlichtingen te richten aan: Wervingscomtnissie PTT Amsterdam Geef'n MOHTBLANC vulpen.. een meesterstuk van precisiewerk werkt feilloos en gaat jaren mee L Van 19.60 tot 135.- CcRTIFICAAT Toffee Melange (21 soorten) 200 gram 60 ct met 10 punten extra Echte Amandel speculaas (met veel amandelen) 250 gram 65 ct met 15 punten extra 1 busje soepballen 250 gram Honigs Vermicelli 1,05 met 15 punten extra De allerbeste Levertraan (zeer hoog vitaminegehalte bij elke fles 20 punten extra Op elk pakje Scheermesjes (10 stuks) met 20 punten extra Choco sprits heerlijk koekje 250 gram 59 ct. met 10 punten extra 250 gr goudboon koffie 1 tl koffiemelk met 10 punten extra Pé Dé - Cor de Jong - Cor Lagerveld - R. Daalder

Texelsche Courant | 1954 | | pagina 3