ësarê De N.V. Goederenhandel Ph. Vlessing organiseerde drie drukbezochte modeshows De Grote Speurder Uw medemens vraagt U iets Op reis Het gaat goed met Phoca Gemeenteraad bijeen VJW Over het tientaUen meters lange plan kier schreden de acht Dames-manne quins langs de dikke rijen bewonderen de en dikwijls applaudisserende Dames, terwijl mevr. C. E. van Gelder, wier stem niet voor het eerst door de zalen van „Texel" klonk, alle geshowde num mers - 130 in het genre dameskleding, 70 op het gebied van de kleuter-, jon gens- en herenmode! - in bloemrijke taal introduceerde. „Ik zie zeer vele bekende gezichten van vorig jaar!" zei mevr. Van Gelder en dat zal niemand verwonderen: zo'n Modeshow smaakt naar meer, evenals de thee- of koffiecomplet. Bekende ge zichten, maar weer nieuwe vondsten, nieuwe, frisse, aanlokkelijke ideeën openbaart ons H.M. De Mode voor het komende seizoen. Met dikwijls de allu res van de echte Parisiennes wandelden de Amateur-mannequins langs. Een belangrijk element is steeds de kleur. Wel, troef zijn alle kleuren blauw van het lichtste bleu af, tot gauloise en Swiss air blue. Dan zal geliefd zijn: fuchsia rood en voorts bruin in alle toonaarden. En toch ook wel de kleur grijs, zoals ons duidelijk werd. Texelse mannequins, waarvan de jongste nog geen drie jaar bleek te zijn. „De nieuwe mode, waar U door Uw krant of tijdschrift natuurlijk allen al veel van weet, maar waarvan U toch ook wel eens iets in de practijk wilt zien!" Aldus de toelichting. En zo begon dan de revue. Eerst het plukken van de dag in de peignoir, in iedere maat voor radig en in iedere kleur en motief. De kinderen naar school: de kleuter- en kinderkleding maakte een degelijke en toch even vlotte, gezellige indruk. Daar bij een capuchon met teddy, een school- pantalon met warme jumper. Mooie vesten met de sportieve, gekleurde stre pen langs hals en mouwen. Dan een serie morgenjaponnen met o.a. moderne streepdessins, verleven digd ook met leuke garnering en voor zien van een 3/4 aangeknipte mouw. „Ah!" hoorde je alom, toen een schat van een japonnetje met breed begin nende en smal eindigende strepen ge showd werd. Dan Jersey-blouses, kleu terjasjes, japonnen in de hoofdtoon grijs met strepen. Jongens, parmantig stappend in weer on wind jacks. Jacks ook in mosterd- kleur, poplin, met bontkraag en het ge heel met teddybeer gevoerd. Vlotte meisjesmantels, Falcon regenkleding „Maar die ken d'r tegen!" hoorde je. En tevens klonk een zachte melodie van „The penny-serenade".... Een deux-pièces van Otterman, ge weven tricot in grijs met groene garne ring en bevallig daar omheen gedra peerd een stola van mol. Een bruin- kleurige jack met aansluitende capu chon, gevoerd met teddy. Kleuters stap ten voorbij in Tiroler pakjes, Tricot mantelpakjes op taille gewerkt met een FEUILLETON Of te wel „De wonderlijke beleve nissen van Pieter Bakker. 7. Maar eerst zou hij zich eens terdege en vakkundig inrichten. Om te beginnen moest hij een revol ver hebben. En zo stapte hij met vaste tred naar een wapenmagazijn, waar die blauw-glanzende, venijnige dingen zo maar voor het raam lagen, als waren 't krultangen of kolenschoppen. Hij stapte aarzelend de winkel binnen. Hoe kocht je zo'n ding? Waren er soorten? Natuur lijk. Brownings, automatische pistolen, dat was tegenwoordig mode. Hij zou 'n browning nemen, zo'n mooie geblauwde. De meneer in de winkel zag hem ver wachtingsvol aan Heeft u ook een browning? vroeg Pieter, met zijns ondanks trillende stem Jawel, antwoordde de ander, zijn vreemde klant opmerkzaam beschou- wende. Ik ben rijk gesorteerd in al lerlei handwapens. Waarvoor had u 'm nodig? Ook een vraag, dacht Pieter. Ik heb 'm nog zo direct niet nodig, maar het kon wel eens van pas komen, antwoordde hij geheimzinnig O juist ja! zei de winkelier en nam Pieter nauwkeurig op. Hij bemerk te de gespannen glans in diens ogen, het trillen van zijn handen. Jaja, u denkt 'm wel eens nodig te hebben. Heeft u een licentie? aparte kleur blauw, lavendel blauw, met bijbehorende blouse. Zeer modieuze Franse ruit in japonnen, die allerfraaist stonden. En hoe leek U die slank ma kende rok?? En dan, zomaar ineens, zonder tijd om je vast te grijpen: een chique her melijnen cape, waarvoor honderd lam meren moeten worden aangevoerd Als zo'n keur de Dames niet deed duizelen, de mannen zeker en zij von den het optreden van de voordracht kunstenares, mevr. Agaath Sligting, die hier haar vacantie doorbrengt, dan ook een prettig intermezzo. De schetsen in proza werden door haar gevoelvol ver tolkt en zij oogstte dan ook een harté- lijk applaus. De hervatting van de show bracht een zwart-witte ruit, een door alle mo detijdperken heen geliefd motief. Ja ponnen met aangeknipte of ingezette mouwen, mantels te kust en te keur, soms met enorme kragen, zoals de Mo de-ontwerper Koning Jack Fath ons brengt. De enige mannelijke mannequin verscheen in zeer modieuze herenkle ding: costuums, jassen, tegen regen en tegen de kou. Regenmantels van Ame rikaanse poplin tot gabardine. Bontmantels bleken eveneens ruim gesorteerd. Maar de imitatie was ook niet mis: een teddyjasje leidde allen op een dwaalspoor. Maar het was dan ook zeker even mooi en.ijzersterk, ter wijl de prijs opvallend laag genoemd werd. Velours mantels, gegarneerd met In disch lam, deux-pièces in tien verschil lende kleuren „Echt Parijs", hoorden wij vaak, „niet wat prijs, maar wel wat stof betreft". Swaggers in diverse tin ten en maten. Cocktailjurkjes, cocktail rokken van zijde met nylon, met bijpas sende blouses in wit en zwart. Zwarte taftzijde met zacht-rose organsa. Weer anderen opgewerkt met geborduurde tulle. „Het kreukbare tijdperk is z.g.a. afgesloten!" Ook de allernieuwste stoffen op het gebied van mantels, zoals curl mohair, alsmede een collectie mooie hoedjes in de nieuwste materialen en de z.g. pot hoeden. Besloten werd met een indrukwek kende show van bontmantels. Op deze show heeft men dus een uit nemend beeld gekregen van hetgeen de N.V. Goederenhandel Ph. Vlessing op het terrein der modekleding te bieden heeft. TEXELAAR WON EERSTE PRIJS De heer Luit Sok, Parkstraat, Den Burg, nam in het Zwitserse toeristen plaatsje Brünen deel aan een door de VVV aldaar georganiseerde internatio nale zangers wedstrijd. Het publiek, dat aan de hand van een tabel als jury de punten mocht toekennen, riep onze ei- landgenoot tot overwinnaar uit met 440 punten. De prijs was 50 Zwitserse Francs, een 40 gulden dus! Nr. twee werd een Zwitser, die er geducht op los jodelde en nr. 3 een Frangaise, die zong „Parlez moi d'amour". Luit versloeg zijn rivaal met een puntenoverschot van 106 door zijn lied „Florantinische Nach- te". Aan het zangconcours namen' Ita lianen, Belgen, Fransen, Zwitsers en andere nationaliteiten deel. Een wat? Een vergunning tot het dragen van vuurwapens? Ehnee, die heb ik niet, beken de Pieter, wel een weinig van zijn stuk gebracht. Waar je tegenwoordig al een vergunning voor hebben moest! Tja, dan zult u toch het best doen die eerst aan te vragen, anders mag ik u niet leveren, adviseerde de winkelier. Waar moet ik dat doen? infor meerde Pieter. Wat dacht u van de geneeskundige dienst? vroeg de winkelier ironisch, want hij meende dat Pieter de zorgen van deze dienst geen minuut langer kon ontberen. U maakt een grapje ontdekte Pieter, die klaar begreep dat deze dienst met de verstrekking van de vergunnin gen voor vuurwapens niets te maken had. Ze namen hém niet. Nou ja vergoelijkte de winke lier, die tot de conclusie kwam, dat Pie ter toch nog niet helemaal gek was ik maakte een grapje, inderdaad, want ik dacht dat u het wel zoudt weten. U moet bij de politie zijn. Daar is ie ook veilig, dacht hij er achteraan. De politie! De natuurlijke vijand van iedere amateur-detective! De politie, die blunder op blunder maakte, half getikte inspecteurs en oerstomme agen ten, voor schut gezet door de particulie re speurders in iedere detective-roman! Nee, daar moest hij zeker niet zijn. Maar hij liet van zijn overleggingen niets merken. Dat zal ik dan maar es eerst gaan Een van Uw medemensen staat langs de weg en vraagt U iets. Luistert U naar hem of laat U hem met een gerust hart links liggen? Hij had zijn plaats in de samenleving, hij beging een fout en ondervond daar van de gevolgen: hij hoorde zijn vonnis uitspreken en moest zijn straf onder gaan. Toen kwam hij vrij en zo was deze episode uit zijn leven voorbij. Was het maar voorbij! Het tegendeel blijkt. Waar hij ook komt en tracht weer in de samenleving opgenomen te worden, stoot hij het hoofd. Moogt U daaraan meedoen a.h.w. over de man voor de tweede maal een vonnis vellen? Laten wij met elkander deze man helpen weer op dreef te komen. Laat Uw medemens niet ondergaan! U kunt hem de helpende hand reiken via de de Nationale Reclassering. Deze trekt zich het lot van Uw medemens, die faalde, aan en helpt hem voort. De no dige middelen daarvoor kunt U haar verschaffen bij de a.s. collecte i(20 Sep- tember-3 October). In de Nationale Reclasseringscollecte hebben een gelijk deel: het Nederlands Genootschap tot Reclassering, de Rooms Katholieke Reclasseringsvereniging, het Leger des Heils en de Protestants- Christelijke Reclasseringsvereniging. Helpt U allen een handje; onttrekt U niet aan deze hulpverlening! Bedenkt U bovendien, dat de collectanten hiervoor vrije tijd opofferen en dikwijls onaange naam weer trotseren. Maakt U allen dan, dat ook deze offering niet tever geefs is. Ik hoop, dat de inzameling zal slagen! Mag ik op U allen rekenen? Voor Uw hulp reeds nu hartelijk dank. A. de Koning-van Ramshorst ridn Uw spoorkaartje ge haald bij de V.V.V. „Texel" ZAKENNIEUWS NIEUWE MACHINE IN SLAGERIJ Visser's Vleeshouwerijen nodigde ons uit de werking van haar nieuwste ma chine te komen bekijken. Dit is een speciale machine voor het draaien en mengen van vlees, uitgerust met drie versnellingen. De gehakt- en worstfa- bricage geschiedt er nu op zeer moder ne en volkomen hygiënische wijze. Te vens kan door aansluiting van een draaischijf deze machine gebruikt wor den voor het slijpen van messen. VIS IN DE VIJVER VAN PLAN-ZUID Op het ogenblik zwemt in de vijver van Plan-Zuid te Den Burg een flink aantal jonge voorntjes rond. Zij zijn door de Dienst van Gemeentewerken overgepoot uit de Brink te De Koog, waar de visjes, die ^10-15 cm lang zijn, ongeveer drie jaar geleden uit het kuit rolden. Bij mooi en zonnig weer spar telen; ze hun levensvreugd tot boven de oppervlakte uit. Er is nu dus echt leven in de vijver! BIM EN BAM Er kruipt een slak over de weg en Kees Jumbo staat vol aandacht te kijken. Als Bim en Bam een poosje daarna langs hem komen, zit Keesje hevig te snikken. „Wat is er de beertjes belangstellend, aan de hand, Keesje", vragen „Ik, ik", snikt Kees, ik wil ook zo graag een huisje op mijn rug net als de slak en o, o, o, dat kan natuurlijk nooit, want mijn rug is veel te groot". Ga jij maar met ons mee, dan zul jij eens zien wat wij voor je gaan maken, huil maar niet hoor". Dan wordt er tegen Kees gezegd, dat hij op de grond moet gaan liggen en de beertjes bouwen dan heel netjes een mooi huisje om hem heen. De andere dieren vinden het mal, maar Keesje Jumbo is vreselijk gelukkig, dat hij 'n huisje heeft precies als de slak en daar was het Bim en Bam toch om begonnen. doen, besloot hij hardop. Dag meneer, en bedankt! En hij wandelde, stijf en statig de winkel uit, zijn hoed op zijn flaporen. Wat een rare snijboon dacht de winkelier. Daar lees ik dezer dagen wel iets over in de krant. Pieter begreep dat het zo makkelijk niet ging als hij eerst had gedacht. Met vuurwapens moest hij dus nog maar even wachten, en eerst aan andere dé tails van zijn uitrusting zijn aandacht wijden. Een half uur later was hij in 'n magazijn van toneelartikelen druk bezig met het uizoeken van een grote serie pruiken, valse snorren, schmink, mas kers en andere nuttige zaken. De winkelier was zeer gedienstig, al leen maar bang dat hij met een onge vaarlijke krankzinnige te doen had en al zijn moeite voor niets zou blijken. Maar toen Pieter hem prompt en con tant betaalde en opdracht gaf alles te bezorgen aan een adres in een goed be kend staande buurt, kon het de heer Liewieson ook niets meer schelen. 't Zei je gebeuren, meneer beloofde hij voor drieën heb meneer alles thuis en ik zal d'r nog een paar klapsigaren bij doen voor de contante betaling! Er was nog zoveel dat Pieter nood zakelijk hebben moest. Diverse paren handboeien, aether en chloroform om een gevaarlijke tegenstander te kunnen verdoven, kortom, aan de inrichting van zijn detective-bureau ontbrak nog van aÜes. Hij wist niet waar hij al die para phernalia zou moeten halen zonder zich EEN ONVERGETELIJKE VACANTIE VOOR MEER DAN 28.000 OORLOGS WEESJES EN OORLOGSINVALIDE KINDEREN! De „Stichting Het Vierde Prinsen kind", die voornemens is om in onze gemeente 3 filmavonden, benevens 5 schoolvoorstellingen te organiseren, werd opgericht in 1947 en heeft tot doel het organiseren van vacantiekam- pen voor oorlogswezen en watersnood wezen. Ook halfweesjes komen voor uitzending in aanmerking. Voorts wor den speciale kampen georganiseerd voor lichamelijk gebrekkige kinderen, die door de oorlog werden getroffen. Voor de zomerkampen van de Stich ting geven ieder jaar honderden erva ren jeugdleid(st)ers, artsen, verpleeg ster, aalmoezeniers en geestelijke ver zorgers, geheel pro deo hun beste krachten.De stichting heeft reeds aan 28.000 oorlogsweesjes en oorlogsinvalide kinderen een onvergetelijke vacantie be zorgd. Ook uit Texel komt jaarlijks een 10- tal kinderen voor uizending naar een dergelijk kamp in aanmerking. Uiteraard kan dit particuliere initia tief alleen voortbestaan, indien het ge hele Nederlandse volk dit werk ook daadwerkelijk steunt. Hoe de Stichting haar werk verricht en wat dit voor de kinderen betekent? Gaat U dit zelf zien op de komende filmavonden, en wel: te Oosterend in het Gebouw voor Christelijke Belangen op Dinsdag 28 September, 's avonds 8 uur, met mede werking van de Zangvereniging „De ^Lofstem"; te Zuid-Eierland in de kapel der Ned. Herv. Gemeente op Woensdag 29 Sep tember a.s., 's avonds 8 uur, met mede werking van de Zangvereniging „Cres cendo"; en te Den Burg in Hotel „De Oranje boom" op Donderdag 30 September a.s., 's avonds 8 uur, met medewerking van de accordeonclub „Avanti". Het werkcomité Texel hoopt, dat de Texelse bevolking niet zal achterblijven in haar sympathiebetuigingen met het prachtige werk, dat door de Stichting wordt verricht. Dezer dagen zullen U door vertegenwoordigsters van de vrou wenverenigingen kaarten in voorver koop worden aangeboden. Denk dan aan hetgeen de Stichting doet en aan het geen ieder van ons te doen staat om het prachtige werk van de Stichting door gang te doen vinden. Het werkcomité Texel van de Stichting „Het Vierde Prinsenkind" „Phoca", het zeehondje, dat sinds zijn vierde levensdag door zijn pleegouders, het echtpaar G. de Haan-Langeveld, liefderijk wordt verzorgd, maakt hét uitstekend. Hij kan zich nu al behoor lijk redden en als ze hem in het grote aquarium laten zwemmen is hij hele maal in zijn sas, want daarin vindt hij altijd wel een lekker hapje: een puit aaltje, een zeedonderpad, een wijting of een jong kabeljauwtje. Zoals U zich herinnert, gaf de verzorging aanvanke lijk grote moeilijkheden en in ieder ge val veel rompslonp doordat „Phoca" halsstarrig weigerde eigenhandig voed sel tot zich te nemen. Het voedsel werd daarom door een slang in zijn maag ge spoten, later, toen de kost wat steviger moest worden, werd het maal door een soortement proppenschieter op de plaats van bestemming gebracht. Nu hij ech ter zelf aan het schransen is geslagen, geeft dat vele zorgen minder. Het moet nu toch wel raar gaan, wil dit zeehond je thans nog door kinderziekten om komen. Dit is het derde experiment met een zeehondje, dat de Museumconser vator in het leven tracht te houden: de vorige twee gasten stierven vrij spoedig „Phoca" zal een reuze attractie voor ons museum worden, dat dit jaar al meer dan 15.000 bezoekers ontving, wat 2000 meer is dan vorig jaar Dit record is stellig te danken aan de aanwezig heid van „Phoca", die zijn kostje dus best verdient! in 't oog lopend verdacht te maken. Maar 'n instinct zei hem, dat hij daar in de loop van zijn carrière wel achter zou komen. Pieter stapte naar huis en, daar wacht te op zijn kamer reeds het grote pak van Liewieson. Hij sloot de deur af en ging aan 't uitpakken, zorgvuldig alles bergend in een lege kast. Daar hingen reeds allerlei wonderlijke kledingstuk ken, die hij in een uitdragerij had opge diept, 'n pet met een vetklep, een oude koetsiersjas, een duffelse jekker die be tere dagen had gekend, een verzameling dassen, werkkielen en bouffantes, kort om van alles waarmee hij zich zou kun nen omtoveren in een gans ander wezen En toen begon hij. Hij haalde de spiegel van de wand en zette die met veel moeite en niet zonder een vaasje bloemen om te gooien, op de tafel. Hij trok zijn eigen nette kleren uit en een oud khaki shirt aan. Een rafelige das draaide hij zich om de hals. Zijn nette molières verruilde hij voor een paar lompe vetleren laarzen, die hem iets te groot bleken, waarom hij de te nen met watten opvulde. Hij klotste er mee door de kamer, op zoek naar ver dere onderdelen van zijn uitrusting. Toen poederde hij zijn blozende wan gen, tot hij er uitzag als had hij geen 2 dagen meer te leven. Een zwarte pruik voltrok een algehele verandering in zijn uiterlijk en bedekte zijn blond, plat kuifje. Zijn wenkbrauwen werkte hij zorgvuldig bij en plakte toen een mis troostige zwarte snor onder z'n neus. Daarna hing hij, niet dan na een minu- (Vervolg van pag. 1) J De Waard: „Bij slecht weer maken de kinderen van de bus gebruik, anders sporadisch". Voorz.: „Mijn eigen jeugd blijkt ook de voorkeur te geven aan de fiets als het weer maar half geschikt lijkt. (Overigens is het daarbij niet zo, dat zij de centen voor de bus aan hun zakgeld mogen toevoegen!!) De heer Beumkes: „De laagste klas gaat altijd per bus. De heer De Waard: „U bedoelt in dit geval de dienst op Den Hoorn?" De heer Beumkes: „Wij geven subsidie voor het vervoer per auto naar de bij zondere scholen. Zijn wij dan niet ver- I plicht diezelfde subsidie te verlenen 1 voor wie naar de o.l. school gaan? Uit weer andere stemmen bleek, dat dit een moeilijk punt is en combinatie met andere instellingen op onderwijs- T gebied ook moeilijk is, waar de school- j tijden verschillen. De heer Wassenaar - kwasi-ironisch? i - „Het zou niet onaardig zijn als wij in Nederland de eerste gemeente waren, die haar scholieren vrij vervoer aan bood! De heer S. van der Vis ving uit de 1 mond van de voorzitter een bevredigend 1 antwoord op, toen hij een lans brak 1 voor de verbetering van de Dorpskerk- klok. De heer Van der Vis had van de zijde van enige dorpsgenoten (Kogenaars dus) de klacht moeten horen over de huidige standplaats van de haring en zuurkraam „Een onprettige lucht", aldus de klacht, maar weer anderen, o.a. wethouder Hin, betoogden: „Een haringkar trèkt de badgasten juist aan!" „Het is geen Pa tates Frites-kraam, als ik die een hele avond voor mijn huis had staan, ging ik verhuizen!" aldus de voorzitter. De heer Jn Daajder verklaarde, dat de Verlengde Peperstraat ten gevolge van een geringe regenval tot een brede sloot verandert. „Ik heb onlangs ook al over dit punt gesproken en toen ik het over aanbrengen van een pontverbin ding aldaar had, meende ik dat werke lijk! „Bij eb gaat het nog, maar bij vloed kom je er niet door!" Mevr. Vrijdag: „Waarom knapt de buurt dat zelf niet even op? Dat hebben wij destijds ook eigenhandig verbeterd. Wij zitten precies in het niemandsland tussen de gemeente en de Polders" Nadat de heer F. L. de Grave nog een tip had gegeven inzake het slopen van dc hoge tuinwal, die het uitzicht bij „Hermanshoeve" ernstig belemmert, - hij wist iemand, die de zaak gratis wil de egaliseren - werd de vergadering om vijf uur gesloten. INGEKOMEN PERSONEN Johanna H M. Drenth, van Amsterdam le Jan Steenstraat 6611 naar H 117; Jetske de Swart, van Barradeel, Min- nertsga 440 naar Parkstraat 30; Jacobus H. B. Vos, van Warmond, Mgr. Aenge- nentlaan 1 naar Molenstraat 18; Maria HeLlendoorn, van Amsterdam, Nassau- kade 114hs naar Warmoesstraat 38; Dirk Meijert Vlas, van Castricum, Duinenbosch 3 naar Oudeschild 371; Lammert de Waard, van Hilversum, Loosdrechtsebos 7 naar E 135. VERTROKKEN PERSONEN Johannes L. Vlaskamp, van K 83a naar Oldenzaal, Marktstraat 7; Hillechiena A. J. Kok, van Schilderend 91 naar Am sterdam, Vechtstraat 186II; Cornelis W. van Ingen Schenau, van Schilderend 140 naar Baam, Soestdijk, Vinkenweg 15 en gezin; Afina C. Bakker, van H 12 naar Amsterdam, Koningslaan 30; Cor nelis Zegel, van Den Hoorn 77 naar Amsterdam, Archimedesplantsoen 62; Jacob S Dijt, van B 62 naar Lisse, Vier kant 221; Limke Warrink, van De Koog 23 naar Emmen, Dorpsstraat 40; Aaltje Kuipers, van De Koog 23 naar Emmen, Dorpsstraat 45; Theodorus J. Moorman, van E 147 naar Druten, Puiflijk, Ko ningsweg 10; Wilhelmina A. Demmenie ev van Dompseler van B 66 naar 's- Gravenhage, Oudemansstraat 29 en zoon Jacob Dekker, van S 19c naar Haarlem mermeer, Badhoevedorp, Ibisstraat 45; Evert J. Bolt, van Peperstraat 69 naar Huizen NH, Amersfoortsestraatweg 80; Amelia K. Koning, van Peperstraat 24 naar Amsterdam, Gabriël Metsusstraat 8; Willemijntje van der Lugt, van B 38 naar Delft, Noordeinde van Delfgauw 41 tieuse beschouwing van zijn uiterlijk, de spiegel weer aan de wand, défileer- de door de kamer en wierp in het voor bijgaan telkens 'n blik in het glas. Neen niemand zou hem zo herkennen. Daar liep hij, Pieter Bakker, een ander mens. Met een ruk bracht hij zichzelf tot staan. Zijn oren! Dat hij daar niet aan had gedacht. Die geweldige ijsschuitjes waarmee hij in zijn jeugd zo was ge plaagd, zouden hem zeker verraden. Haastig rommelde hij in het doosje met hechtpleister en plakte toen voorzichtig z'n beide oren stevig tegen z'n hoofd. Sjonge, dat was een heel ander gezicht! Nu was hij eerst werkelijk onherken baar! Alleen zakte nu z'n hoed wat diep in z'n ogen, maar dat hinderde niet. Hij greep een knoestige stok, stak een rode zakdoek in z'n zak (de vermomming moest tot in onderdelen nauwkeurig zijn, anders hing je voor je 't wist!) en keek toen op de klok. Ja, het was ge lukt. Hij was klaar vóór zijn hospita terug was. Zo goed als zijn kloslaarzen het toelieten, sloop hij de trap af, de deur uit. Hij liep op straat. Pieter Bakker. De Grote Speurder. En niemand die hem herkende! Het werd al duister, de lichten gingen aan. Koud was het ook. De wind sneed door z'n dunne jas. Maar Pieter merkte het niet. De opwinding deed 'm gloeien. Daar ging hij, een ander mens, een ver- stoteling der maatschappij. Wordt vervolgd. CopyrtgM P I B Bo« 6 Cop*«hofl«n

Texelsche Courant | 1954 | | pagina 4