Een „late Kermis" in de Molenstraat Voor gezonde regelmaat MIJNHARDT sLAXEERTABLETTEN Vreemd, vlammend voorwerp Voorlichtingsavond „Humanitas" Eén uur voor een toekomst de derde Verantwoording 0RKAVA Vergadering M.C. Texel Zondagmiddag Betrouwbaar- heidsrit 2 haardkachels Bieten- en aardapp.-rooiers ROCO CARDOZO NI „Kun je nog zingen? Zing dan mee! Kun je voetballen, schop dan raak! Kun je dansen? Vraag een héér! Kun je spoorzoeken? Sluit je aan bij de pad vinders Weet je niet hoeveel twee maal twee is? Kom op de Ontwikke lingsclub, kun je acteren? „Sint Jan" heeft een rol voor je liggen. U ziet, iedereen is welkom. Voor ie dereen moet de gelegenheid er zijn zich te ontspannen, te ontwikkelen zo moge lijk. Voor niemand mag een hoge con tributie een bezwaar zijn, maar het op de poten houden van een vereniging is vooral in deze dure tijd moeilijk. De penningmeesters van genoemde R.K. Verenigingen zitten allemaal op zwart zaad en de oogst is altijd klein geweest. „Daar moeten wij iets op verzinnen!'' hebben ze gezegd, ze staken de koppen dicht bij elkaar en daar hadden ze het ineens: een fancy-fair. „Simple comme göjef' Vier dagen Fancy-Fair in het voormalige Gymnastieklokaal laan de Molenstraat. Pastoor Persoon heeft het feest Don derdagavond geopend. Zijne Eerwaarde prees allereerst de voorbeeldige samen werking, waardoor via zo'n Fancy-Fair weer geld in de laadj es kan komen. Vervolgens zette hij met een krach tige ruk het Rad van Avontuur in be weging als symbolische opening van het festijn. Toen ging de hele boel gelijktijdig draaien: Ab van Sambeek peuterde het eerste pluimpje in een buks, waarmee je op de traditionele schijf kon mikken of op een staafje, dat via een draad een flitslampje kon laten ontbranden en te gelijkertijd een fototoestel in werking bracht. Bij het proefschieten hadden de twee kapelaans al een bres geslagen in de keurige batterij roosjes op.... grove vermicelli. Ab, Jan Riteco en Ben Boo gaard hadden het meteen al druk. Daarnaast troonde Aat van Heerwaar den Wzn als ballengooibaas, dapper ter zijde gestaan door Truus Bakker van „Amaliahoeve". Aan de overzijde kon je ook je mikkunst demonstreren, wat echter heel wat meer luidruchtigheid tot gevolg had: daar waren Dirk Witte en Tonnie Reij de spullebazen van de Vro lijke Keuken, waarvoor het vandalisme hoogtij vierde. De ene fles na de ande re moest eraan geloven. Leuk, aardiger dan zo'n fles, op het strand gelegen, in pulvers gooien, want hier scharrelden de standhouders op stevig schoeisel tussen de scherven door. Aly Idema werd in de touwtrektent door Vrome Gielis en Jauwkie Bakker geassisteerd en wij hopen, dat ook deze stand aan z'n trekken zal komen. Geen fancy-fair is all-round zonder een grabbelton en Annegriet Witte Dd. liet de jongelui dan ook naar hartelust in de pistevulling graaien. Een gloednieuwe attractie bleek ons het dubbeltjesgooien. Op een grootma- zig kippengaas lagen verscheidene arti kelen, waarop je je dubbeltje mocht gooien. Bleef het erop liggen dan was het bewuste artikel je eigendom Maar ook dat viel niet mee, want het gaas glooide enigermate. Corry Kuip en Elly van Heerwaarden voerden hier het presidentschap. „Men vraagt en wij draaien!" stond er met grote letters op een hokje, welks cassa P. Zeegers beheerde, terwijl de technische afdeling - aan snoeren en lampen geen gebrek - door de heer W. Timmer verzorgd werd en de admini stratie van de aangevraagde platen, 35 in totaal, door Gernt Schoenmaker werd bijgehouden. Mèt tekst voor een kwartje, zonder tekst 15 cent. Ook die afdeling had het druk. Hiernaast was een ruimte vacant ge houden voor de danslustigen. Voor een dubbeltje mocht je dit miniatuur baan tje befoxtrotten. U begrijpt, dat dit heekje het ook best doet. Ben je uitge draaid, dan kun je je verfrissen in de kwistig met groen versierde theeschen- kerij. Daar zagen wij Tiny Hopman en Nelly Huisman als keurige serveersters aangetreden. Zij bleken trouwens ook koffie, limonade of chocomel te schen ken. Intussen nam de bedrijvigheid voor diverse stands zichtbaar toe. Ei genlijk jammer voor Willy Jas en Els Witte, die oliebollen aan de man tracht ten te brengen, maar meestal het ver velende „Straks wel!" moesten horen.. Kapelaan Stam voelde zich opperbest thuis in de schaduw van het Grote Rad Haak Uw bloed zuiver met Kruschen Salts. Bn voorkom zo Rheomatische Pijnen. De bloedzuiverende organen tot jeugdi ge, krachtige werking brengen, het bloed vrij maken van pijnverwökkende onzuiverheden, die zich anders vastzet ten in spieren en gewrichten; dat is het wonder dat zich voltrekt bij een regel matig gebruik van Kruschen; daanmee bevrijd ge Uzelf van de jammer en de chagrijnige pijnen die U het leven ma ken tot een last. Koop vandaag Kruschen bij Uw apothe ker of drogist en begin morgenochtend die heilzame kuur- AUTOPED GEWONNEN Iedere dag wordt op de Fancy-Fair Molenstraat, een autoped verloot. De eerste viel ten deel aan mej. Hanna Bakker, „Amaliahoeve". TEKORT WIND De voorgenomen oefening met de si reneauto door polder Eierland, die de ingelanden moet alarmeren in geval van dijkbreuk, kon Donderdagavond geen doorgang vinden, wegens het te gunstige weer. Voor zo'n oefening heeft men een fikse wind nodig, want eerst dan kan men controleren of de sirene overal voldoende waarneembaar is. Daarom is besloten deze oefening tot Donderdag 28 October a.s. uit te stel len, maar natuurlijk alleen bij flinke windkracht! waarbij heel wat prijzen vielen te ver werven. De heer Hin van Dijkmans huizen won een dot van een schemer lamp, zodat hij zich plotseling het be gin van een uitzet zag aangemeten. Jo Nooy en Dien de Jager gingen met lootjes rond. Ook was er een pop, waarvan je de naam mag raden. En (natuurlijk) een fles met.... o nee. Daar zaten nu eens voor de verande ring van smaak rumbonen in. Zeker 'n kilo en wie dit aantal raadt of er het dichtst bij is, mag de hele voorraad meejutten. Mevr. Reij-Duin hield hier de boeken bij. Bij de entree waren 'n ploeg meisjes druk bezig met het bakken van olie bollen en ook kon je daar croquetjes krijgen. In het halletjes had je rechts een „griezelkamer" - die wij angstval lig vermeden hebben - links het in schemerdonker gehulde vertrek van „de waarzegster", een origineel zigeu nertype, dat ze bij het opruimen van de kermis in de haast hebben vergeten weg te frommelen. Die dame las alles uit de kaarten. Wie de waarheid niet schuwt kan er veel raaks horen. Er kwam juist een jonge vrouw van het kersverse consult. Ze giechelde „Ik heb een mön om te soene!" zei de waarzeg ster. Zie zo, dat wist ze ook al weer! V .ke privé-detective licht U voor een artje in over de reeds uitgevoerde en g achter het schild broeiende plan nen van uw wederhelft? Het is te geef hier. .Iedere vereniging heeft een stand voor zijn rekening genomen, maar de opbrengst wordt gezamenlijk gedeeld", vertelde ons nog Kees Witte, die óók al transpireerde, al had hij geen stand achter zich Maar ja, organiseren vergt ook wat van een mens, niet waar! Wij hopen, dat alle moeiten een goe de uitkomst tot bekroning mogen heb ben. P.S. U weet toch, dat het daar in de Molenstraat vanmiddag, vanavond en morgenmiddag en morgenavond ook nog volop feest is?! Werken v vlug, zacht en pijnloos DE BRANDWEER RUKTE UIT „Brand in De Pelikaan". Fietsers, motorrijders, automobilisten, allen sto ven ze de Kogerweg op, toen hier be- end werd, dat in „De Pelikaan" brand was uitgebroken. De nevelblusser met een boordevolle tank - 1500 liter neemt hij mee - stoof in minder dan geen tijd de vuurhaard tegemoet, weldra gevolgd door de grote brandweerauto. Gelukkig hebben de spuiten geen dienst behoeven te doen, want terwijl zij op weg waren, was het vuur al door de bewoners van het kamphuis zelf overmeesterd. De brand was in de keu ken ontstaan, waar men een pot met wrijf was op een gasstel op temperatuur picbecrde te brengen. Nu moet je met een substantie als wrijfwas bijzonder voorzichtig zijn en ineens had het dan ook zijn traagheid verloren en contact opgezocht met de gasvlam, die fel rea geerde: de vlammen schoten meteen tot aan de zolder toe, die dan ook gebla kerd werd. De bewoners verloren hun tegen woordigheid van geest echter niet: eerst d« aaiden ze de kraan op de bus zelf dicht en blusten het vuur daarop met zand. Overigens had dit nooit een grote brand kunnen worden, want de nevel- spuit was er binnen enkele minuten bij! De brandweer zou met de grote slan gen niets hebben kunnen doen, daar in de omtrek geen sloot of kolk aanwezig MET VACANTIE NAAR TEXEL Onze oud- eilandgenoot Pater M. J. Witte, thans nog vertoevende in Mid- den-Afrika, is voornemens de dag voor Kerstmis met vacantie op zijn geboorte grond terug te keren. 12 November ver- 'aat hij Mombassa om vandaar in Natal de Texelse kolonie op te zoeken. De 22e November gaat hij met een Hollandse boot naar Antwerpen en het laatste traject doet hij per autobus. Sinds Au gustus 1947 is hij in Kenya werkzaam. JEUGDIGE TEXELAAR OMGEKOMEN Wim van Heerwaarden, die drie jaar geleden naar Australië emigreerde en daar de laatste tijd als kraanmachinist werkzaam was, is door een ongeluk om het leven gekomen. Omtrent de toe dracht van dit ongeluk was gisteren hier nog niets bekend. PUBLICATIE VAN DE CULTURELE RAAD Zaterdag 23 October Den Burg, Gymnastieklokaal, Molen straat, Fancy-Fair ten bate van de R.K. Verenigingen. Den Burg, Hotel De Oranjeboom, feest avond ANAB. De Verenigde Spelers, o.l.v. G. Lindenberg voeren op „Fliere fluiters Oponthoud". De Koog, De Toekomst, Bal-masqué ten bate van de Sportvereniging De Koog. Zondag 24 October Den Burg, Schilderend, 2 uur start be- trouwbaarheidsrit Motorclub „Texel0 Den Burg, Gymnastieklokaal Molen straat, Fancy-Fair t.b.v. de R.K. vereni gingen, geopend van 3-6 u. en 's avonds Maandag 25 October Den Burg, „Texel", Ver. van Platte landsvrouwen, lezing door Pé Faber, logopaedist over „De kunst van het spreken". Dinsdag 26 October Den Burg, „Casino", KRO-revue „Tijd voor Jolijt". Den Burg, „Texel", Volksonderwijs, filmprogramma verzorgd door de Voor lichtingsdienst van de Amerikaanse Ambassade. ACTIE „DE GROTE TREK" In het kader van de actie „De Grote Trek", die in dit najaar binnen de Herv. Kerk wordt gevoerd, zal op Dinsdag 2 November a.s. n.m. 8 uur een speelfilm worden vertoond, nl. „Tot U zal spre ken". Op verzoek van de Herv. predi kanten van Texel laat de bioscoop deze film draaien. Ze is vervaardigd door de Metro Goldwyn Mayer en is cultureel gekeurd. De toegangsprijs is f 0,75. Vóórver koop van kaarten op de dorpen. Leeftijd 14 jaar. Zie nadere berichten. „Ik dacht: Daar gaat een brandende straaljager!" Aldus de heer B. Beumkes. Hij bevond zich Donderdagmiddag om streeks 6,20 uur in De Hemmer. Er sprongen vurige stukken af, maar na circa één minuut zag ik het niet meer. Het kwam uit de richting Westerslag en ging Oostwaarts. Hoog, vlak onder de wolken, schat ik". De heer Van Veen, kantonnier bij de Rijkswaterstaat, was op dat ogenblik op het land van boerderij „De Zwaluw", bij Oudeschild en zag hetzelfde ver schijnsel. Hij kon het ook ca. één mi nuut volgen. Het had een geweldige shelheid, was geelachtig van kleur en zo ongeveer in de vorm van een sigaar, in ieder geval langwerpig. De heren gebr. Van Maldegem, „Jachtlust", Eierland, dachten op dat moment ook eerst aan een brandende straaljager, maar daarvoor ging het te hard. De vorm was naar hun medede ling ovaal. Het was net of er een vlam door de lucht ging. Het ging oost waarts en scheen later iets te klimmen" Hebben nog meerdere personen dit ge zien? Gaarne bericht aan de redactie met zo nauwkeurig mogelijke omschrij ving. De in Hotel Lakeman gehouden voor lichtingsavond van „Humanitas", afd. Texel, trok een groot aantal belang stellenden, o.a. leden van de Vrouwen bond van de Partij van de Arbeid en van het N.V.V., daar hoofdzakelijk ge sproken zou worden over eventueel aanstellen van een gezinsverzorgster voor de buitenkerkelijken. Na de opening door de secretaris, de heer A. Backer (de voorz. de heer Kem penaar was verhinderd) hield mevr. Roes, maatschappelijk werkster van „Humanitas", een zeer interessante in leiding over „Humanitas" en de werk zaamheden van deze vereniging. „Hu manitas", vereniging voor maatschap pelijk werk op humanistische grond slag, staat open voor iedereen, maar in hoofdzaak voor diegenen, die niet tot een kerkgenootschap behoren. Het doel van de vereniging is steun te verlenen aan diegenen, die in moeilijkheden zit ten en van de kerk zijn vervreemd en dus niet bij deze instelling om hulp willen aankloppen. We noemen o.a. de reclassering, be jaardenzorg, het onderbrengen van pleegkinderen, hulp aan ongehuwde moeders, het aanstellen van gezinsver zorgsters etc. Dit laatste vooral is zeer belangrijk, want als van een gezin met kinderen de moeder langdurig ziek wordt en hulp ontbreekt, dan is dat veelal een ramp voor het gezin. Wanneer men dan ge bruik kan maken van een gezinsver zorgster, is dit voor het gezin, maar bovenal voor de zieke huisvrouw een hele geruststelling. Voor een gering jaarlijks bedrag kan men lid worden van de gezinsverzorging, terwijl men 'n bijdrage moet geven naar gelang van het inkomen, wanneer men de gezins verzorgster nodig heeft. De bijdrage is zeer billijk gesteld. Er werden zeer vele vragen gesteld O.a. over het loon van de gezinsver zorgster. Dit bedraagt f 1890,per jaar. wat niet zo erg hoog is. Er wordt ge tracht hierin verbetering te brengen. Men moet 19 jaar zijn om de cursus te kunnen volgen, liefst ULO hebben met een of twee jaar huishoudschool, doch met lagere school kan men er ook ko men De tijd d;e ligt tussen het school gaan en de 19-jarige leeftijd wordt als een bezwaar gevoeld. Wat moet het meisje zo lang doen? Toch is het een mooi beroep en we hopen, dat veel Texelse meisjes zich er voor zullen in teresseren. NIEUWS UIT DE KOOG Na een baken of kaap is er nu ook 'n uitkijkpost bij de Kaapsnol geplaatst. De Ouderavond van De Koog wordt op Donderdag 28 October gehou den. De agenda vermeldt o.a. bestuurs verkiezing en filmvertoning, terwijl U vooraf - van 7-8 uur - het werk van de kinderen kunt bezichtigen. Ouders, het is in 't belang van Uw kind, dat u in contact treedt met de leerkrachten en daarom wekken wij U op deze avond bij te wonen. Het wordt de eerste Ou deravond in de nieuwe school. Volgende week Vrijdag zal de heer D. Bonne, garagehouder, na enkele ja ren elders te zijn verpleegd, weer naar huis terugkeren. Het echtpaar Schoo, Minister Ruisweg, De Koog, kreeg tot hun grote verrassing bezoek van hun dochter, mevr P. Grünenwald-Schoo, die reeds twintig jaar in Oost-Duitsland, Saksen, woont. De heer J. Schaatsenberg Sr. vond op het strand een fles, welke vorige maand in zee was geworpen door de 7-jarige Graham Allwood, Nottingham, Old Busford. De nieuwe Koger brandspuit zal volgende week Woensdag arriveren. Met de jaarlijkse houtkap door de Staat is een begin gemaakt. Het is ons opgevallen, dat de exploitatie op Texel steeds grotere vorm aanneemt. Hoe zal Texel reageren op de oproep? Zal Texel zijn dankbaarheid willen to nen om het feit, te mogen leven onder normale omstandigheden, ja, gelet op moeilijkheden waarin talloze andere mensen verkeren, in een zeer bevoor rechte positie?!! Het begint nu te lopen: de opwekking één uur loon af te willen staan voor de toekomst van vele mede mensen in nood, heeft reeds de eerste concrete reactie mogen genieten want toont ons tezamen met het reeds ont vangen bedrag de som van f 667, Op 20 October jl. was de stand f547,-. Op 20 October werd door ons ontvangen van W. D. J. v. B. te Oosterend f 10, van W. J. B., Den Burg f7,50; op 21 October van mej. R f 2,50 en op 22 Oc tober van de C.V. C. J. de Lugt f 100, Maar. de grote stroom moet nog komen. Dat zult U in ons eerstvolgende nummer wel ontdekken!! PROTESTANTSE KERKDIENSTEN HERVORMDE GEMEENTE Den Burg 10 uur Ds v. Reijendam Bediening H. Avondmaal 19.15 uur Zangdienst 19,30 uur Ds Van Reijendam, Jeugd dienst, onderwerp: „Mijn en Dijn". Zang van het kerkkoor. Den Hoorn 10 uur Ds van Rhijn Bediening H. Doop De Waal 11 uur Ds Janse Oogstdankdienst. Het kerkkoor zingt. Oogstgaven graag vanmiddag 4-5 uur De Koog 7.30 uur Ds Janse Oosterend 10 uur Eerw. heer Veldhuis Oudeschild 9,30 uur Ds Janse, De Waal De Cocksdorp 10 uur Ds Soesan GEREF. KERK Oosterend 10 en 3 uur Ds D. Hoornstra Den Burg 10 en 3 uur Ds Rutgers GEREF. KERK (onderh. art. 31, K.O.) Hoekstraat 38 Oosterend 10 en 3 uur Dienst. DOOPSGEZ. GEMEENTE Den Burg 10 uur Ds J- J- J- van Sluijs. Den Hoorn 11.15 u. Ds J. J. J. v. Sluijs Oosterend 19,30 uur Ds J. J. J. v. Sluijs De Waal Zondagsschool 10 uur groten en 11 uur kleintjes. ZONDAGSDIENST DEN BURG DOKTER SCHALKWIJK TE ANNA PAULOWNA BENOEMD Naar wij vernemen is de heer Smit, opperwachtmeester bij de Rijkspolitie en groepscommandant alhier, in gelijke functie te Anna Paulowna benoemd. Sinds 1945 was de heer Smit op Texel werkzaam. Tot zijn opvolger is benoemd de heer Gulmans, opperwachtmeester te Hoog woud. VERSCHILLENDE OVERTREDINGEN Onder verwijzing naar de adverten ties in dit blad, wordt belanghebbenden medegedeeld, dat de daarin aangekon digde Schouw over tocht- en schei- dingsloten in de 30 Polders zal plaats hebben op 10 November 1954. Namens het Bestuur van de Dertig Polders werd ons medegedeeld, dat te gen nalatigen zeer streng zal worden opgetreden. Bij de eerste schouw zijn verschillen de overtredingen geconstateerd en is betrokkenen een boete opgelegd. Wordt deze boete niet voor de vastgestelde datum voldaan, dan is de geboden kans op een schikking verstreken en zal het proces-verbaal doorgang vinden. Men mag niet uit het oog verliezen, dat door niet tijdig schoonmaken der tochtsloten soms vele ha. aardappelen en bieten overlast van water kunnen hebben, met alle gevolgen van dien. Het is dus begrijpelijk, dat door het Bestuur in deze nauwkeurig wordt toe gezien op de naleving van de bepalin gen van de Keur. FLORALLA-TENTOONSTELLING Voortgaande op de ingeslagen weg en gesterkt door de grote belangstelling van vorig jaar, wordt ook dit jaar weer een tentoonstelling gehouden van plan ten, welke in het voorjaar door de leer lingen van de O.L.S. „Dr. Jac. P. Thijs- seschool" als stekjes zijn aangekocht en thuis met zorg en toewijding zijn opge kweekt. Deze tentoonstelling welke vrij toegankelijk is (hoewel wij hopen, dat U de schoolkas niet zult vergeten) voor Ouders en belangstellenden wordt he den van 3-5 u. gehouden in de Aula van de school in Plan Zuid. Het Bestuur nodigt allen gaarne uit tot een bezoek en is er van overtuigd, dat niemand zal worden teleurgesteld. TEXELAARTJES Leverbotziekte? Weest U een slag voor. Neem Osmond's Leverbotcapsules, Dat is be trouwbaar! Ook op Texel reeds jaren gebruikt Vert. S. Daalder, Tel. 29 Steeds meerdere raken overtuigd! Osmonds Uierzalf. Vaccadiene de beste Vert. S. Daalder, Tel. 29 Kanaries en of volières te k. gevr. Brieven nr 577 bur. Tex. Crt. Piano te h. gevr. tot Mei. Br. met pr.opgaaf Brink G 27, De Koog Gaarne adres van de persoon welke aan mij om een gebruikt d.rijwiel ge vraagd heeft. E. Boekei B.z.a. meisje liefst v. winkel (of huishouding) Adres bur. Tex. Crt. B.z.a. meisje 21 j. v.d.e.n. in rustig gezin of bej. echtp. Begin Nov. Br. aan mej. Eiselin. Oudegr. 197, Alkmaar Te k. z g.a.n. ledikant met spiraal, prima gëemaleerde kachel met kook plaat. theekast N. Huisman Rz.. Schoonoordweg 17 Te k. 8 beste lammeren na 1 uur J. Durieux. De Koog Gevr. Meisje voor 3 halve dagen per week Vervoort, Prof. Keesoomlaan 2, Den Burg Te k. tuinbankstel en 1,5 m kachelpijp Koger weg 10a - Wie heeft Udo Eelman zijn blauwe petje m. ritssl. gev.? Verl. tussen Den Burg en De Koog. Min. Ruijs- weg 131, De Koog. Te k. 25 zware 9-weekse biggen M. Bakker Jz., De Waal 38 Weggel.blauw-grijs poesje met wit Gaarne terug D. Mechielsen. Ada van Holland- str. 4 Cev. donkerbr. lo den jongensjasje. Tegen adv. kosten terug te bek. Koger weg 16a Met blijdschap geven wij U kennis van de ge boorte van onze zoon, die bij het H. Doopsel de naam ontving van Jakob J Hopman M. A. Hopman-Witte „De Nederlanden" De Koog K 4. Texel 19 October 1954 Tijdelijk Huize „Maris Stella" De Cocksdorp D.V. 31 Oct, hopen wij met onze lieve ouders Joh. Zuidema en Tj. Zuidema- v. d. Haak de dag te herdenken dat zij voor 25 jaar in de echt zijn verbonden Hun dankbare kinderen Jan en Jeltje Weckie en Ette Dikkie, Sietse Eierland, Oudeslot E 126 Texel, 23 Oct 1954 Receptie 1 Nov. v. 8-10 uur voor leden en belangstel lenden op 27 Oct. in hotel De Graaf 'sav. 8 uur Verloofd Nelly Lap en Dick Keyser Hz. „Op Klif" Den Hoorn Waalderstr 1, Den Burg 17 October 1954 Met blijdschap geven wij U kennis van de ge boorte van onze zoon Pieter Cornells (Piet) A C. v d. Gaag M. v. d. Gaag- Vlaming Den Hoorn 21 b Texel, 21 Oct. 1954 Tijd. Parkzicht Den Helder Enige kennisgeving voor Texel Heden overleed zacht en kalm in het Lidwina- ziekenhuis Den Helder onze lieve vrouw, moe der, behuwd- en groot moeder Ymkje Rijk geb Tuinstra in de ouderdom van 53 jaar Haar diepbedroefde familie N C. Rijk N. C. Rijk Jr. R. Rijk-Bonne Jannie A Rijk en verloofde Den Burg, 21 Oct. '54 De begrafenis vindt plaats Maandag 25 Oct. nin 3 uur op de Alg. begraafplaats te Den Burg Start bij Auto-Centrale om 2 uur. De rijders worden ver zocht op tijd ie zijn. Het Bestuur Te koop 1 wit geëmailleerd fornuis 1 bielensnijders no. 7 alles z.g.a n. Tevens nog 1 aardappel- lichter H Barhorst, Molenstraat Heden ontvingen wij de droevige tijding rfat God na een noodlottig ongeval in Australië tot zich heeft genomen onze geliefde zoon, broeder en zwager Wim van Heerwaarden oud 24 jaar Zijn diepbedroefde ouders, broers, zusters en familie Kogerstraat 13 Den Burg, 21 Oct. '54. Hiermede danken wij ook namens wederzijdse ouders, allen voor de zeer grote belangstelling die wij bij ons huwelijk onder vonden. G. Hofman G. Hofman-v. d. Vis De Koog, Oct. 1954 gevraagd F. M. Roeper, 't Noorden O 70 HOLS ATI A SNELBREIAPPARAAT breit automatisch rooht en averecht f. 375.- f. 475- f. 540.ve* Vraog prospectus e Keizetsgracht 649-651 Amsterdam-C. Tel. 37610-43106 Alleenverkoop voor Texel JAC. BRUYN, Stcenenplaats. MAANDAG OF DE MARKT De beste waar. De laagste prijs Extra voordelig Dubbeltex Naadloze Waterproof regen pakken, zw. en groen soepel en waterdicht 30,00 Alleen deze weekals reclame een prima zuidwester gratis Alleen Maandag reclameverk. Rubber werklaarzen voor heren vanaf 9.75. Hoge vet leren werkschoenen 13,50 Oliepijpen met dubb. kniestuk v.af 8,50. Prima zeildoeken kruipbroe- ken met dubb. waterdichte kniestukken 12,50. Lieslaarzen. Dijlaarzen, Ploeglaarzen Gascapes, camouflagejassen zonder bult 8,50 Rubber klompen voor heren en jongens 4,95. Rubberlaars jes voor kinderen v.af 3,50 Stappers, bruine molières m rubberzooi v.af 6.95 de nieuwe collectie pantoffels in alle soorten een ruime keus vanaf 4.95 Bruine en zwarte leren motorl. va. 24,95 Motorbroeken, motorpij pen motorwanten Extra beste motorlaarzen m. vacht gevoerd 41,50 Oliekleding, Plastickleding Lederen kleding Alles onder garantie. Inruilen - Repareren - Verven PIET YTROEGOP rima oordelig UIT SINT PANCRAS. Telefoon K 2267 - 588 Maandags op de markt.

Texelsche Courant | 1954 | | pagina 2