MASSALE FABRIEKSVERKOOP Kledingmagazijn Fa v. cl. Wal Rechtstreeks van fabriek naar Publiek! Kled ingmagazijn Fa v. d. Wal Keizerstr. 105 Den Fielder Zaterdagmorgen 9 uur precies begint de verkoop Costuums Sportcolberts Regenjassen Pantalons H.H. ADVERTEERDERS Voor de Vluchtelingen het woonhuis WIJ GAAN Een vooraanstaande confectiefabriek in Nederland moet wegens overproductie haar kwaliteitskleding in een zo kortst mogelijke tijd van de hand doen. Zij stelde het van ouds bekende Keizerstraat 105 Den Helder in de gelegenheid deze MASSALE FABRIEKSVERKOOP te organiseren. Met prijzen zo belachelijk laag, dat het haast niet is te geloven! Toch geven wij onderstaand de bewijzen: 55.- 45.- 29.- enz. 29.- 24.- 19.- enz. 34.- 29.- 24.- 19.- enz. Deze gelegenheid komt maar eens in Uw leven! 19.- 14.- 9.- 6.90 enz. Jekkers, gewatteerd 39.- Demi's div. mode kleuren 29.- Winterjassen vanaf 39.- Grijpt Uw kans Elk kledingstuk wordt met 100 pet garantie verkocht! Nu de feestdagen naderen, stromen ons de advertentie teksten weer toe. Ze zijn natuurlijk van harte welkom, méérwij verzoe ken U met klem Uw tekst zo vlug als enigszins mogelijk, te zenden, en wel: Voor de Courant van Woensdag: Uiterlijk Maandagavond Voor de Courant van Zaterdag: Uiterlijk Donderdag, n.m. 3 uur Alleen dan kunnen wij een correcte uitvoering van Uw op dracht garanderen. Directie Texelse Courant De Hervormde Zusterkring van Ou- deschild verdient een extra lintje. De zer dagen heeft zij de in het afgelopen seizoen vervaardigde goederen ver kocht. Het grootste deel van de op brengst heeft zij geschonken aan het Comité Vluchtelingenhulp 1954 en wel de som van f 200,Verdere ontvang sten op onze giro 652: N.N. f10, Vrouwenbond NW f 10,N.N. Den Burg f 10,N.N. Oudeschild f 5, Deze zevende verantwoording beloopt dus f237,50. Het saldo was f 1067,87. Totaal ontvangen f 1305,30. Namens de georganiseerde landbouw van ons eiland wekken wij de land bouwbedrijven op daadwerkelijke steun te willen verlenen aan de actie „Eén uur loon voor een toekomst''. De werk gevers worden verzocht overleg te ple gen met hun werkkrachten en het door hen bijeen te brengen bedrag verdub beld af te dragen, b.v. via de Bank. De a.s. Maandag zou daar een bijzonder ge schikte dag voor zijn!! P.s. Volgende week is 't Sinte Maarten. AMERIKAANSE BELOONDE Jan Paulus Kikkert, „Vredestein", ontving een brief „met inhoud'' van 'n Amerikaanse lady. Ze had 'n Zondags blad gelezen, waarin een foto stond af gebeeld van de Koger varkens, en waarin Jan P. geprezen werd wegens de goede verzorging der varkens. De vader van deze Amerikaanse had in De Koog op school gegaan en heette Zan- devoort. Zij woonden destijds in een plaggenhut ten Noorden van De Koog. BEVORDERD De heer Lakerveld, 't Horntje, kan tonnier bij de Rijkswaterstaat, is bevor derd tot opzichter, met welke promotie wij hem van harte gelukwensen. GEVAARLIJKE DUISTERNIS De bewoners van de Nieuwe Brink- weg zien reikhalzend uit naar de komst van lantaarns. Geen overbodige wens, want de Brink is diep en het bier best. HET BLIJFT ZOMER! De familie Van Houte uit Oost heeft van de week bijzonder grote en bijzon der lekkere frambozen geplukt. Er wa ren er bij van 21/« cm, dus ter grootte van een pruim. DE PLATTELANDSVROUWEN BIJEEN Op 25 October hadden wij de heer Faber, logopaedist uit Utrecht in ons midden. Het was niet alleen voor de plattelandsvrouwen, dat spreker zijn betoog hield: ook de heer Laan was aanwezig met een aantal cursisten, die zich in de kunst van het spreken willen bekwamen. Dat dit zeker iets is wat men kan leren, trachtte de heer Faber ons dui delijk te maken met allerlei voorbeel den uit zijn jarenlange practijk. Eerst werd ons verteld hoe een rede opge bouwd wordt, vanaf de oude Grieken tot de huidige tijd. Met een paar voor beelden liet spreker ons het verschil in taalgebruik zien, nl. zo eenvoudig mo gelijk als b.v. Kniertje in Heijerman's „Op Hoop van Zegen'', of de stijlvolle taal van een „Max Havelaar". Verder, aldus de heer Faber, is het heel be langrijk beeldend te spreken, om de aandacht van 't publiek vast te houden. Na al deze nuttige wenken en voor beelden, probeerden een paar dames en heren drie minuten te spreken over 'n willekeurig onderwerp. De leerlingen van de heer Laan bleken al aardig be dreven te zijn in deze kunst, zij waren na drie minuten nog niet aan het eind van hun latijn. Nadat nog enige vragen beantwoord waren, dankte Mevr. Laan de heer Fa ber heel hartelijk voor de mooie avond. Met een tot ziens op 16 November op de voorlichtingsavond, werd de avond besloten. Tex. Boys Het eerste elftal wacht Zondag een zware opgaaf, nl. Geel-Zwart. Denk erom Boys, als we in de running wil len blijven, zal er hard aangepakt moe ten worden. Vertrek om 11,15 uur van de Groeneplaats. Boys 2 speelt thuis tegen Cocksdorp 2. Neem dergelijke wedstrijden niet te licht op, jongens, aanvang 2,30 uur. De adspiranten spelen Zaterdagmid dag thuis tegen Texel b. Dit is 'n moei lijke opgaaf, jongens, doch geef je de hele wedstrijd voor 100%. Terreindienst C. Kuip en J. Kager. S.V. Texel Zondag gaat Texel 1 naar WGW en ook nu hopen we op een goede uitslag. Texel 2 is vrij. Adsp.: De Koog a-Texel c, 4 uur; Tex. Boys a-Texel b, 4 uur. Callantsoog a-Texel a, Zondag, zie kastje. Heeft Tex. Courant het sport nieuws weer vergeten? (Heeft de schrij ver van voorgaande regels de Texelse Courant van 3 Nov. dan niet gelezen? - red.). HET WAS VOOR „ZONNESTRAAL" De penningmeester van „Het Witte Kruis'' spitste de oren ,toen hij het be richt las, volgens het welk de heer C. Schaatsenberg, „Hermanshoeve", een flinke som aan loten had verkocht voor „Het Witte Kruis". Echter, onze tip gever heeft een foutje gemaakt: het betrof de lotenverkoop voor „Zonne straal"! De opbrengst was f 145,De heer J. Huizinga won een boek, de heer F. Stark een Zeeuws hangertje met ket tinkje en de heer J. van Boven een boekensteun. WINKELPAND VERKOCHT Naar wij vernemen is het winkel pand, waarin Timmer's Bakkerij is ge vestigd, onderhands verkocht aan de firma gebr. M. en A. J. Vonk. VAN DE CULTURELE RAAD Maandag 8 November De Koog, Het Witte Huis, vergadering over oprichting kleuterschool. Den Burg, De Graaf, 7,30 uur Post zegelruilbeurs. AUTOBOTSING BIJ DE HAVEN Een personenauto, bestuurd door een inspecteur van de drankbestrijding, wonende te Den Haag, nam de bocht te ruim toen hij door de coupure-Schil- derweg de haven wilde oprijden. Hier door ontstond een ferme botsing met de van de haven komende vrachtauto van de heer Koopman, Oosterend. De per sonenauto werd zwaar beschadigd. VLOTBRUGWEDSTRIJDEN Voor de vlotbrugwedstrijden, die op het ogenblik in Hotel „De Graaf" ge dag en Zondag, een flinke belangstel- houden worden, bestond vooral Zater- ling. Terwijl we dit schrijven (Donder dag) is D. v.d. Slikke lijstaanvoerder met 107 punten. Dit aantal is, bij een maximum aantal punten van 125, zeker voor verbetering vatbaar. De laatste avond is bepaald op Woensdag 10 Nov. a.s. Zoals bekend is de hoofdprijs een dames- of herenrijwiel, zodat het zeker de moeite is een kansje te wagen PROTESTANTSE KERKDIENSTEN HERVORMDE GEMEENTE Den Burg 10 uur Ds v. Reijendam Onderwerp: „Bijbel en Gezin". 7,30 uur Ds Van Reijendam Onderwerp: „De Doop". De Cocksdorp 10 uur Ds Soesan Den Hoorn 11 uur Ds Van Rhijn Met medewerking van het kerkkoor Extra collecte voor het Restauratiefonds De Waal 10 uur Ds Janse De Koog 7.30 uur Ds Janse Oosterend 10 uur Ds Klijnsma Dankstond voor het gewas Maandcollecte voor de Kerkeraadskas Oudeschild half tien Ds Van Rhijn GEREF KERK Oosterend 10 en 3 uur Cand. Th. Ferwerda van Groningen In verband met bijzondere omstan digheden is het aangekondigde dank- uur voor gewas en arbeid, uitgesteld tot 21 November. Den Burg 10 uur Ds Joh. Dijkstra Dankuur voor het gewas Extra collecte voor de Kerk 3 uur Ds Joh. Dijkstra Extra collecte voor de Kerk GEREF. KERK (onderh art. 31, K.O.) Hoekstraat 38 Oosterend 10 en 3 uur Dienst. DOOPSGEZ GEMEENTE Den Burg 10 uur Ds Th. van Veen Oosterend 11,15 uur Ds Th. van Veen Den Hoorn 19,30 u. Ds J. J. J. van Sluijs STEMMING Voor het uitbrengen van een beroep op mej. ds T. van der Zwaag van Tjal- leberd (Fr.) ter vervulling van de 2de predikantsplaats in de gemeente wordt een stemming gehouden: Te Den Burg van 11-12 uur; te De Waal van 10-11 uur; te Oosterend van 12-1 uur; te Den Hoorn van 10-11 uur. TEXELAARTJES Passagebureau Velthuys Den Helder, houdt Maandags van 11,30 tot 2 uur zitting in Hotel Texel. Emigratie, Passages naar Afrika, Aus tralië, Amerika, Canada, enz. Voor verhuizingen, emi gratie-verpakking en opslag met verzorging documenten en verzekering. Vraag prijsop gave V.T.B., Den Burg, Tel. 85 Radio herstellen? VONK opbellen! Telefoon 78 en 273 Te k. 1-1 Fr. H.O. Kongr. prima fokdieren H. A. Witte Everstekoog K73 Te k. gevr, een baby-uitzet moet in goede st. zijn Adres bur. Tex Crt. Te k. 2 gelde koeien 2 en 3 jr A. Dros, Tienhoven Te k. beste biggen J. v.d. Star, 't Noor den O 165 Te k. wegens overcompl. 2-pers. eiken le dikant met spiraal en 2-pers. geel geverfd ledikant m. spi raal, 2 spiegels, k!. tafel, was tafel met stel, 3 vloerkleden, stofzuiger, strijkplank, kap stok en keuken gerei Swart- hof Kogerstraat 56 Goed tehuis gezocht voor jong hondje 12 weken oud Groen tekwekerij de Mars, huisadres de Waal W 19 Tel. 337 - Te k. 10 beste biggen. Van Egmond, Tienhoven B.z.a net meisje voor de huishou ding. Adres te bevr. bur. v. d. blad Met dank aan God en grote blijdschap geven wij U kennis van de ge boorte van onze Zoon Jan J. van Strien-Kreeft K. van Strien Eierland E 23, Texel, 4 November 1954. Met grote blijdschap geven wij U kennis van de geboorte van onze zoon Hendrikus (Henk) D. Daalder-Huizinga P. Daalder De Cocksdorp 75, Texel 2 November 1954 Ondertrouwd Jan Nooy en Annie Bakker Huwelijksinzegening op 26 Nov. a s. 's morgens 9.30 in de parochiekerk H. Joannes de Doper Molenstraat 49 Gravenstraat 12 Den Burg, Texel Receptie op de trouwdag van 4,30—5,30 Molenstr. 49 Toekomstig adres Hendrik Mauritslaan te Hem Met dankbaarheid geven wij kennis van de geboorte van onze dochter Caroline Louise A. Moonen-Witte H. Moonen Meijertebos, Texel 1 Nov. 1954 Tijdelijk St. Lidwina- ziekenhuis Den Helder H. v. Heerwaarden en A. E.L. v. Swinderen hebben de eer U kennis te geven van hun voorgeno men huwelijk, waarvan de voltrekking zal plaats heb ben op Zaterdag 27 Nov. a.s. vm. 9,30 uur in de parochiekerk van de H. Joannes de Doper te Den Burg, Texel Amstelveen, Dorpsstr. 30 Den Burg, Weverstr. 17 7 November 1954 Receptie op de trouwdag van 4-5,30 nm Molenstr. 28 Den Burg Toek. adres I Nw. Karse- laan 20, Amstelveen Zondag 7 November D V. zijn onze lieve ouders F. Visser en G. Visser-Kuiter 25 jaar in het echt vere nigd en zullen deze dag Maandag 8 November her denken. Hun dankbare kinderen: Gerrit en Dineke Leni Kerkeplaats S31, Oude schild Voor de deelneming en belangstelling bij het over lijden van onze lieve zuster Trijntje Troost wed. van P. Pereboom betuigen wij onze harte lijke dank. In het bijzonder aan de buren voor hun geboder. hulp, aan ds. van Reijen dam voor de troostwoor den tot ons gesproken en verder aan allen, die de laatste eer aan de over ledene hebben bewezen. De familie Troost Den Burg, Texel, 31 October 1954 MEISJE GEVRAAGD 3 ochtenden per week. Mevr. BREET, Schildereinde 111, Voor de vele bewijzen van belangstellingen deel neming betoond bij de ziekte en 't overlijden van onze geliefde man, broeder zwager en oom Douwe Eelman betuigen wij hier mede onze dank. In het bijzonder aan dok ter Renout voor zijn hulp, Ds Jansen voor zijn troost woorden tot ons gespro ken, de kerkeraad voorde laatste eer aan hem bewe zen Namens de familie M. Eelman—Kikkert De Waal, Texel, Nov. '54 Hiermede zeggen wij ook namens wederzijdse ouders hartelijk dank voor de overgrote belangstelling bij ons huwelijk ondervonden A. P. van Eerde J. van Eerde-Bonne De Koog K 25 Daar het mij niet mogelijk is, ieder persoonlijk te be danken, wil ik langs deze weg allen hartelijk dank zeggen voor het medele ven, tijdens mijn ziekte en bij mijn tuiskomst. Tevens houd ik mij beleefd aan bevolen voor alle voorko mende werkzaamheden Transportbedrijf D. Bonne De Koog 41, Tel 4 Te koop bij inschrijving Witte Kruisw. 9 Den Burg Te bezichtigen Woens dag 8 Nov. Inschrijvingsbiljetten in te leveren t.in 8 Nov. aan Wittekruisweg 9 Direct te aanvaarden door met onze prima Zwitserse horloges van f2,50 tot f25,— beneden de prijs te verkopen en geven vol ledig schriftelijke garantie Polshorloges vanaf f7,85 Shockproof horloges va. 18 50 17 Steens, water dicht, shockproof, anti magn. horl va. f35,—|ung- hans shockproof horloge f25,— Wekkers va 15— Rijkserkende uurwerkenhandel De Klokkendokter Wij geven gratis bonnen om te sjoelen ook bij reparaties Sinds jaren elke Maandag op de markt te spreken. Deze verkoop scheelt het publiek TIENTALLEN GULDENS Wij verwachten een enorme drukte en adviseren U gaarne zoveel mogelijk in de ochtenduren te kopen in Tropical, kamg. en ijzersterke rayon- garens in Harris Tweed, Donagal, Homespun dubb. poplin, cotton gab., wollen gab. inknoopbare gewatteerde voering voor Regenjas Demi enz. 3.95 alle kwaliteiten, diverse tinten

Texelsche Courant | 1954 | | pagina 2