KLM «2K— JOBOTON ff Toneelgroep „Het Masker" opende haar winterprograimna De jeugduitvoeringen in „Ons Huis" Achtste verantwoording H.H. ADVERTEERDERS Eenv. kosthuis Uw merk FIRMA FRANS ZEGEL Kz. Verleng Uw leven Braun Mixer ad f 165,-- Technisch Bureau JAN AGTER MARTIEN BAKKER „Doorgaans bieden wij U een goed toneelstuk of een goede thriller, dit maal heeft ons gezelschap zich evenwel aan een goede klucht gewaagd. Wij ho pen dat U ook deze opvoering zult kun nen waarderen!" Aldus de heer M. Moojen, voorzitter van „Het Masker", dat Zaterdagavond voor een geheel gevulde „Oranjeboom" de klucht „Het Hing in de Lucht" voor het voetlicht bracht. De inhoud kwam feitelijk neer op 'n scheut onzin, welke de schrijver in een ultra moderne mixer nu en dan con tact liet maken met de tragiek des levens. Eigenlijk bood dit verhaal voor elck wat wils en uit de reactie van de zaal konden wij concluderen, dat het stuk het gewenste effect rijkelijk sor teerde. Wij maken hierin kennis met het jon ge echtpaar Emmy Groenendaal (mej. M. van der Slikke Pd) en Niek Groe nendaal (de heer H. C. Prins), 'die in het huwelijk zijn getreden zonder hun geldschieters Tante Sjaan (mevr. R Breet-Fiddelaar) en ome Harry (de heer M. Moojen) van deze grote stap te ver wittigen. Die denken, dat hun neef en nicht nog steeds ijverig studeren. De waarheid achterhaalt de barre leugen echter, als tante samen met haar vrien din Marie (mevr. N. Bakker-Vermeu- len) op bezoek komt en Ome Harry eveneens een kijkje komt nemen hoe neef Niek er bij staat. Je krijgt de dol ste verwikkelingen als Niek, die acteur is geworden, de rol van Emmy's hos pita gaat spelen en Emmy zelf even la ter de figuur van Niek's vriend moet uitbeelden. Bovendien krijgen ze nog een zeeman Gerrit van Tikkum (de heer P. Haker) in de schroef, die eerst hope loos ongewenst lijkt, maar later situa tie op situatie redt als moeder van Niek. Ook Mia het dienstmeisje (mej. E. Verstegen) wordt in het complot be trokken. Ome Harry blijkt de stunt echter van meet af aan door te hebben, terwijl Marie ook spoedig achter de waarheid komt. Echter: het einde is niet gek: Oom Harry komt hierdoor zelfs aan de vrouw, Loes Nijhof (mevr. A. Vetter), Mia en Gerrit vinden elkaar in de keuken en Emmy en Niek blijven natuurlijk als twee zielen aaneenge smeed. „Emmy" was een vlot vrouwtje en zij wist vooral goed te acteren als de boe melende kameraad, „Niek" beeldde zijn visie op de situatie waarin ze verzeild geraakt waren ook goed uit, al was hij aanvankelijk nogal druk aan het ringen masseren; „Mia" was de aan de opper vlakte levende vriendin, die precies bleek te weten, hoe ze „Gerrit" tot een gedisciplineerd aanbidder moest ombou wen; „Tante Sjaan" droeg ook veel bij tot het trainen van onze lachspieren. Van haar èn van „Marie" had de gri meur, de heer Joh. Gerritsen Zn, uit Amsterdam, een magnifiek stel ge maakt, dat zich niet met een kluitje in het riet liet sturen. Echt twee dames, die in een minimum van tijd een maxi- DAMCLUB TEXEL Uitslagen 29 October en 5 November: A. klasse: W. A. v. Zeijlen-S. Bakker 20 S. v. Heerwaarden-A. v.d. Slikke 20 Joh. D. Bakker-J. Vinke 20 G. Dros-C. v. Heerwaarden 11 S. Bakker-A. v.d. Slikke 11 G. Dros-W. A. v. Zeijlen 02 S. v. Heerwaarden-J. Vinke 20 B. klasse: C. P. Burger-P. W Kooi 2—0 A. Vinke-D. v.d. Werf 20 C. v.d. Werf-Jn Stam 20 S. v. Heerwaarden-J. Hooijberg 02 J. Hooijberg-P. W. Kooi 20 Jn Stam-Jb Koorn 02 D. v.d. Werf-Jac. v. Heerwaarden 02 S. v. Heerwaarden-Jac. Rijk 02 A. Vinke-C. v.d. Werf 1—1 C. klasse: P. Bakker-K. Medendorp 02 J. A. van Enst-C Vinke 20 J. J. de Beurs-A. de Vries 11 F. v. Sambeek-J. A Barhorst 20 Jn. Barhorst-Jb Koorn 20 J. Hillen-P. Bakker 2—0 K. Medendorp- A. de Vries 02 J. A. van Enst-J. A. Barhorst 20 F. van Sambeek-Jb. Koorn 02 BRIDGECLUB „GROOT SLEM" Uitslag competitie 2*7 October; A-lijn, Max 48 punten 1. Kramer-Vennik 29 pnt 2. Mantje-Veenema 27 pnt 3. Bruin-Wessels 26 pnt 4%. Van Lenten-van Santen 23 pnt 4Vz. Echtpaar Jouwersma 23 pnt 6Echtpaar Beemsterboer 191/* pnt 6Vt. Bakker-Dam 19% pnt B-lijn, Max. 72 punten 1 Dob-Bos 46 pnt 3. Backer-Broekman 40 pnt 2. Echtpaar Boersma 41 pnt 4. Hin-Van Dam 37 pnt 5. Idema-Van Sambeek 36 pnt 6. Keijser-Michels 35 pnt 7. Roeper-Van der Werf 3lVt pnt 8. Mevr. Kooiman-Boeder 30V2 pnt 9. Mevr. De Graaf-Gieze 26Vs pnt Uitslag competitie 3 November A-lijn, Max. 48 punten 1. Bruin-Wessels 33 pnt 2V*. Echtpaar Jouwersma 24 pnt 2%. Kramer-Vennik 24Ve pnt 4. Mantje-Veenema 23 pnt 5. Bakker-Roeper 2lVs pnt 6. Echtpaar Beemsterboer 21 pnt 7. Van Lenten-Van Santen 20Vs pnt B-lijn, Max. 60 punten 1. Backer-Broekman 35V2 pnt 2. Bos-Dob 34V2 pnt 3. Mevr. Kooiman-Boeder 3lVa pnt 4V2. Hin-Van Dam 31 pnt 4%. Van Sambeek-Idema 31 pnt 6. Roeper-Van der Werf 28 pnt 7. Mevr. De Graaf-Gieze 25 pnt 8. Echtpaar Boersma 23 pnt Volgende drive 17 November mum aan gegevens wilden verzamelen voor hun eerstvolgend thee-babbeluur tje. „Marie" beeldde steeds duidelijk uit, dat zij de affaire tot in de finesses gepeild had. „Oom Harry" was reeds een pluim waard voor de wijze, waarop hij zijn kapiteinspet had weten te plaat sen. Om zijn uitlatingen en vondsten is ook smakelijk gelachen, wat trouwens in niet minder hevige mate het geval was t.a.v. „Gerrit", die eerst de vraag gesteld had „Ik ben hier toch niet in 'n gekkenhuis terecht gekomen?", terwijl hij even later zelf als hoofd-gek ijverig meedeed. In de creatie van onbehouwen knaap voelde deze „Gerrit" zich best thuis. „Loes" kon ons ook best voldoen. De routine sprak uit geheel haar doen en laten. De regisseur, de heer P. Stechweij, heeft de rollen wederom prima toebe deeld. Grote zorg was ook weer besteed aan de toneelaankleding. Prettig was het, dat in dit stuk geen toneelveran- deringen behoefden te worden aange bracht, zodat tussen het eerste en twee de bedrijf geen te lange pauze noodza kelijk was. Na de opvoering was er een geani meerd bal (mèt bitterballen) o.l.v. de Band van Beumkes. KERK IN „ONS HUIS" Tijdens de restauratie van de Her- vcrmde Kerk van Den Hoorn, welke binnen afzienbare tijd tegemoet kan worden gezien, zullen de godsdienst oefeningen der Ned. Herv. Gemeente in „Ons Huis" worden gehouden. VERLOTING „DE SPORTFOKKERS" Prijzen zijn gevallen op no. 3988, 4749, 2036, 3603, 3032, 4701, 551, 4711, 859, 2559, 4303, 2951, 304, 2222, 4302, 1040, 976, 1579, 4384, 2538, 375, 4597. 2506, 2176, 3577, 3094, 58, 4269. De prijzen kunnen afgehaald worden bij H. H. Kruize, Sternstraat 36, Den Helder. VLOTBRUGWEDSTRIJDEN Heden '(Woensdag) laatste dag van de vlotbrugwedstrijden in hotel „De Graaf" Dit is dus Uw laatste kans om beslag te leggen op een van de mooie prijzen, waaronder een dames- of he renrijwiel en een dames- of herenhor loge. Na afloop van de wedstrijden volgt nog Woensdagavond de prijsuit reiking. Vrijdag en Zaterdagavond gaven de Jeugdclubs in „Ons Huis" een zeer ge slaagde bonte avond. Beide avonden was 't gebouw stamp vol. Ds Van Rhijn heette allen hartelijk welkom. Hierna zongen verschillende clubs hun Bondslied. Als conferencier trad Willem Kikkert op, die als boer verkleed en op z'n Tessels sprekend, veel succes oogstte met z'n zeer vele moppen, ook over ge beurtenissen in om Den Hoorn. Hierna kwamen jongens van 8 tot 12 jaar met een spel „De portemonnaie". Daarna droegen Gerrit je Lap en Nelly Koorn ieder een gedicht voor, wat heel goed gedaan werd Hierna beeldden ver schillende meisjes van 8 tot 12 jaar 'n liedje uit, dat steeds door de zaal werd verklankt. Vervolgens kwamen de jon gens van 12 tot 16 met het stukje „Een bord soep". Toen was het de beurt van „De Zangvogels", de club van meisjes van 12 tot 16 jaar. Zij kwamen echter niet om te zingen, maar voerden een leuk stukje op „De grote steen op de weg". Jongens van 12 tot 16 namen het stukje „Het glaasje" voor hun rekening. Reijer, onder het tafeltje weggekropen, dronk steeds de glaasjes van de heren leeg. Dat zat rustig, Reijer.... Toen kwam de meisjesclub van Iet op de planken „Klein maar dapper" genaamd en deze, voerde een tableau op „De Wereldbond", Verschillende meisjes stelden zich voor als vertegenwoordig sters van verschillende landen, o.a. China, Japan, de Verenigde Staten en Indonesië. Ook Nederland is een scha kel in het groot verband der YWCA. Daarna werd het bondslied gezongen. Dit was keurig werk van „Klein maar dapper" en hun leidster. In de pauze werd thee geserveerd en loten verkocht. Vervolgens werd het toneelstukje „Een eeuw achter" in twee bedrijven opgevoerd. Hierin speelden mee Willy Duinker als moeder, IJs Kikkert als vader. Riet Lap als hun dochter Ans en Dick Lap als hun zoon Pim. Een heel aardig stukje, dat goed gespeeld werd. Tussen de twee be drijven droegen Nelly Drijver en Mar tha Slegh ieder een gedicht voor. Ook heel leuk gedaan. Joke Barendrecht en Duwie Drijver verzorgden als accor deonisten de muzikale omlijsting. Hierna kwam de trekking van de loterij. Er waren zeer veel prijzen ge schonken Zaterdagavond sprak Ds Janse na afloop nog enkele woorden over het kamp in Oosferhesselen, waar hij kamp leider was en waar vele jongens en meisjes van De Waal en Den Hoorn 'n prettige week hebben doorgebracht. Na afloop van het kamp werd een wed strijd uitgeschreven wie het mooiste opstel over het kamp kon schrijven. Goos Westerlaken mocht een zaklan taarn ontvangen, omdat hij als eerste uit de strijd kwam. Jongens en meisjes die niet mee geweest zijn, hebben wat gemist. De beide bonte avonden zijn schitte rend geslaagd Allen, die medegewerkt hebben een woord van dank, speciaal de Jeugdleiding. VLUCHTELINGENHULP „Ik heb mij geschaamd!", aldus de titel van een artikel, dat een journalist schreef na zijn bezoek aan een vluchte lingenkamp, en de toestand zag waarin de vluchtelingen verkeren. Welnu, Texel behoeft zich niet meer zo erg te schamen, want op het ogenblik is de stand reeds f 1.739,95. Wij gaan dus al op naar de tweeduizend gulden. Lande lijk gezien staan we dus al op een flink peil! Heel Nederland bracht ruim één millioen bijeen, dat komt dus neer op 10 ct per inwoner, Texel „leidt" met 17 ct per ingezetene. En natuurlijk zal dit bedragje nog wel aanmerkelijk groter worden, want de zaak draait pas nu op volle toeren. Wij geven u hier de Plattelandsvrouwen f 25,N.N. f 3, Gemeente-werklieden, plus 2 bedrijven, waar deze mensen in het kader van de oogstvoorziening hebben gewerkt f 132,75; Aannemersbedrijf Jac. Drijver Zn en pers. f71,40; N.N. f 10,—; L. B. f4,Bedr. en pers. P. M. f 11,H. v.d. Beek en pers. f 70,N.V. TESO, dir. en pers. f 107,50; Stand 6 November f 1305,30; Totaal f 1.739,95. NEEM DE VERKEERSREGELS IN ACHT Ieder jaar worden door de Vereniging voor Veilig Verkeer, in nauwe samen werking met de politie, jeugdverkeers- examens afgenomen. Ook op Texel. Niet alle weggebruikers, al dan niet gediplomeerd, houden zich echter aan de verkeersvoorschriften. Een klein kind weet, dat trottoirs niet zijn aange legd voor wielrijders. Toch worden in deze nog heel wat overtredingen be gaan. De politie, die ons dit bericht in de pen gaf, heeft nog geen processen- verbaal wegens genoemde overtredin gen opgemaakt, maar dit zou er toch weieens van kunnen komen, vooral omdat ook oudere personei), hun boekje wel eens te buiten gaan! WIE WON DEZE SPREI?? De door de Vrijz. Herv. Zusterkring van Oudeschild gehouden verloting ten bate van het Comité Vluchtelingenhulp 1954 deed de sprei vallen op lot num mer 259. RECIDIVIST AANGEHOUDEN Een 28-jarig persoon van elders, die hier enige tijd in de landbouw werk zaam is geweest, is dezer dagen op aanwijzing van de politie van Texel in Friesland aangehouden wegens het feit, dat hij zich schuldig had gemaakt aan diefstal, oplichting en verduistering ten nadele van Texelaars. De man is over gebracht naar het Huis van Bewaring te Alkmaar. Het is niet onmogelijk, dat de gearresteerde nog meerdere straf bare feiten heeft gepleegd, welke de politie te Texel niet bekend zijn. VOOR DE KOGER KLEUTERS Gezien de zeer matige opkomst, wel ke de door het Bestuur van de op te richten Kleuterschool te De Koog uit geschreven vergadering ten deel viel, heeft De Koog geen bijzonder groot enthousiasme voor dit plan, hetgeen zeer wonderlijk aandoet, waar de ou ders, die bijna allemaal in het hotel- of pensionbedrijf zitten, bij zomerdag de kleuters toch wel graag in veilige ha ven zien! Enfin, de bekende Texelse traagheid zal aan genoemd feit wel niet vreemd zijn! Mevr. Luberti-van Ber gen gaf na opening een verslag over 't afgelopen jaar. „De stukken liggen in Den Haag", zodat momenteel het woord is aan de betrokken instanties. De heer Schoonhoven deelde als penningmeester mede, dat door diverse liefdadigheids- uitvoeringen f 974,bijeen is gebracht. Nu is het 't plan om lidmaatschaps kaarten aan te bieden aan de ouders der adspirant-leerlingen. De heer P. Vermeulen werd tot nieuw bestuurslid benoemd door de kleine vergadering, die behalve door het bestuur, bestaande uit de dames Luberti-van Bergen, Man- tje, Eelman-Vermeulen, Onstenck en de heer Van Schoonhoven bijgewoond werd door de heren P. Vermeulen en J. Hopman. Naar wij vernemen heeft zich tot dusverre geen enkel Koger meisje aan gemeld als cursiste voor de opleiding tot kleuteronderwijzeres. AUTO GESLIPT EN ZWAAR BESCHADIGD Zwaar beschadigd werd de personen auto, bestuurd door de heer J. Vroom, „Bosch en Duin toen hij Zondagmid dag omstreeks half zes op weg naar huis in de Dennen door de gladheid van de weg kwam te slippen. De bestuur der zelf liep slechts enkele schrammet jes op. Nadat verschillende lichte bo men het hadden moeten ontgelden, kwam de auto tot stilstand tegen een oudere boom, die niet meegaf. De weg was ter plaatse bedekt met zand en klei, dat, vermengd met re genwater, een glibberige substantie was geworden en dus groot gevaar voor het verkeer opleverde. In deze tijd van het jaar, nu de bie- tenoogst in volle gang is, komen op Texel wel meer van die gevaarlijke plekken voor in strijd met de hiervoor geldende bepaling, volgens hetwelk de gebruiker van een weg deze in de oor spronkelijke staat dient te houden. Heeft men een weg of weggedeelte door force majeur verontreinigd, dan is men verplicht deze onverwijld te reinigen. In bovenstaand geval is (zijn) de be trokken landbouwer(s) nalatig geble ven. Omdat de schade aanzienlijk was, heeft de gedupeerde autobezitter de politie in de arm genomen, zodat pro ces-verbaal tegen de nalatige landbou wer^) zal volgen. DIENSTPLICHT Uitspraken inzake vrijstelling De Burgemeester van Texel brengt ter algemene kennis, dat de Minister van oorlog omtrent vrijstelling van dienst als gewoon dienstplichtige de volgende uit spraken heeft gedaan: Jan Pieter Kok, lichting 1954. Met ingang van 16 November 1954, vrijstelling van dienst als gewoon dienstplichtige wegens kostwinner schap, bij beschikking van 28 October 1954, no. Pa. 60151/1. Tegen elke omtrent vrijstelling gedane uitspraak kan iedere belang hebbende uiterlijk de tiende dag na de dag waarop de uitspraak ter algemene kennis is gebracht, in be roep komen. Indien de ingeschrevene, wie de uitspraak geldt, buiten Neder land verblijft, kan, voor zover het door deze in te stellen beroep betreft, met overschrijding van de termijn van tien dagen genoegen worden genomen. Zo lang omtrent zodanige overschrijding geen beslissing is genomen, wordt de uitspraak na het verloop van de termijn van tien dagen als onherroepelijk be schouwd. Het tot Hare Majesteit de Koningin te -ichten beroepschrift moet met redenen omkleed zijn en worden ingeleverd op afd militaire zaken van de secretarie de zer «temeente. Texel, 8 November 1954. De Burgemeester voornoemd. C. DE KONING. S.V. Texel Zondag zijn alle wedstrijden door terreinafkeuren afgelast. Zaterdagmiddag speelde Tex. Boys a- Texel b. Reeds direct nemen onze jon gens het spel in handen en bewezen dit met een 30 voorsprong met de rust. Ook de tweede helft bracht geen ver andering en het werd zelfs 70. Teun scoorde zelfs driemaal en Wim Kruger schoot van veraf een voltreffer. Toch zijn er tal van kansen gemist en vooral de middenvoor moet veel actie ver worden. A.s. Zondag: Texel 1-BKC 1; LSVV 2-Texel 2; Texel a-JVC a, wordt vermoedelijk aanvang 12 uur. Zaterdag Texel c-Texel b, Texel b in wit shirt. DE „KOTEX" BESTAAT 12% JAAR De Texelse Komjnenfokvereniging „Kotex" organiseert op 13, 14 en 15 November a.s. een grote najaarskeuring in het Gymlokaal in de Molenstraat ter herdenking van haar 12%-jarig be staan. Hiervoor zijn niet minder dan 109 dieren ingeschreven, zodat de spanning weer groot zal zijn in de diverse klas sen. Door de grote medewerking van vele zaken en leden zijn er ook veel mooie prijzen te winnen, o.a. een beker (TESO) als wisselprijs voor het beste dier der Tentoonstelling; een beker (J. C. Rab) voor het beste dier, gr. rassen; een fraaie medaille (Gemeente Texel) voor beste dier midd. rassen; een beker (C. A. Blom) voor beste dier tekening rassen; een standaard (J. en J. A. Bar horst) voor beste dier kl. rassen; verder vele medailles, o.a. Texelse Courant. Ter gelegenheid van het 12%-jarig bestaan een zeer originele attractie, waarbij te winnen een prachtig Heren polshorloge en een Damespolshorloge. Hier kan heel Texel een kans wagen door te raden hoe laat of deze horloges blijven stilstaan. Ook kan men raden naar de naam van een raskonijn. Het Bestuur verwacht weer een talrijk pu bliek. (Zie adv. Zaterdag a.s.). Namens het Bestuur, H A. Witte, secr. Nu de feestdagen naderen, stromen ons de advertentie teksten weer toe. Ze zijn natuurlijk van harte welkom, maar.... wij verzoe ken U met klem Uw tekst zo vlug als enigszins mogelijk, te zenden, en wel: Voor de Courant van Woensdag: Uiterlijk Maandagavond Voor de Courant van Zaterdag: Uiterlijk Donderdag, n.m. 3 uur Alleen dan kunnen wij een correcte uitvoering van Uw op dracht garanderen. Directie Texelse Courant TEXELAARTJES Radio herstellen? VONK opbellen! Telefoon 78 en 273 Te k. loden meisjesjas 11 jr en winterjurk 100 cm lang Weverstr. 71 Te k. thee meubel en kinderzitje v. fiets A. Lagerveld, Zuid-Eierland E 60c Te k. gevr. koffergra- mofoon N. Schoo, De Koog K 99b Beloning. Wie heeft mijn nikkeien tang voor de schuur bij de weg gev. Jac. Reuvers, „Weltevreden" Te k. aangeb. D.K.W. 2C0 c.c. a.s. Zaterdag Zuidema Sclrool- weg 11 Te k. kinderledi- kantje met bedje en hemeltje nieuw. Adres bur Tex. Crt. De Here verblijdde ons met de geboorte van ons zoontje en broertje Fokke Jan de Visser T de Visser-Hessels Hilda en Bram P.H. polder H 35 Texel, 6 Nov. 1954 Met grote blijdschap geven wij U kennis van de geboorte van onze dochter en zusje Christine Betje Wij noemen haar Christientje A. Keyser-van Halen P. Keyser Hanneke Texel, 5 Nov 1954 Tijdelijk Gemeentezieken huis Parkzicht Den Helder Met grote blijdschap ge ven wij U kennis van de geboorte van onze dochter en zusje Catholijntje Jetske J. de Ridder J. de Zidder-Robijn Klaas en Addie De Cocksdorp, 5 Nov. '54 Getrouwd Jopie Wiegers en Daan Bonne 1823 Davenport road Toronto Canada Voor alle medeleven, ondervonden gedurende de ziekte en bij het overlijden van onze Grietje betuigen wij onze hartelij ke dank Fam. P. DrosGz. Peperstraat 3 Oosterend Te koop 1 2-p. ledikant met spiraal en schutbed, 2 1-p. ledikanten met spi raal, verder nog enig aar dewerk, enz Witte Kruislaan 9 gez. g. ber. door jongeman Br. m. pr. no. 583 bur. v. dit blad. KLM manchesterwerkkleding biedt vele voordelen IJzersterk Poolvast Betere pasvorm Weinig verstelwerk Extra versterkte naden en zakken dwz. leef gezonder door meer vitaminen te gebruiken Wij hebben voor U de die men gebruikt voor het malen van groen ten, fruit, koffie, noten, peulvruchten, enz. Hel mixen van dranken, poeders enz. Het maker van milkshakers, mayonnaise, soepgroenten licht pannekoekenbeslag. rauwkost, enz. De Braun Multipress ad f 99,50 die U vooi I appel een glas appelsap terug geeft, of voo; het maken van andere vruchtensappen Dit laatste is van groot belang voor zieker die geen fruit in vaste vorm kunnen gebruikei aarne stellen wij de Mixer en Multipress vrij blijvend te hunner beschikking Iedere Zaterdagmiddag demonstratie van 4—1 zorgt er voor Geheel automatisch: 17. uur muziek met 10 normale-of 5 uur muziek met 12 langspeelplaten De.mooiste weergave van Uw gramofoonplaten Eenvoudig en bedrljtszeker Geen platenslijtage Uw eigen hulsorkest met de Prijs F.118. li

Texelsche Courant | 1954 | | pagina 2