H P 3 WEKEN LANG N.V. Goederenhandel Ph. Vlessing TWEEDE BLAD TEXELSE COURANT Geven wij een stortvloed van prijzen voor het gehele gezin! een Waarom een ieder gaarne in onze zaak koopt Iedere week: nieuwe ronde met nieuwe formulieren en nieuwe slagzinnen Een Radio Een Bromfiets Een Electrische Wasmachine Taucl des tijds belaagt Texels fraaiste Kerk Restauratie in zicht °P reis *O-0 IIIIIIIBIÜIIÜ U vraagt natuurlijk wat moet ik daarvoor doen. Dit is doodeenvoudig. De hoofdprijzen in deze drie wekelijkse smijt-partij met prijzen zijn en bovendien IEDERE week nog een groot aantal andere waardevolle prijzen Het is alom bekend U doet méér met minder geld bij v De eerste week-ronde begint dus heden Zaterdag 13 November 1954 ZATERDAG 13 ;NOVEMBER 1954 KERKJE DEN HOORN. Hier zien wij de kerk van de Noordzijde. liet voorste raam zal weer worden opengehakt (ook dat aan de Zuidzijde), het aangebouwde schuurtje, dat sterk detoneert, zal worden gesloopt. De kerk zal na de restauratie via de oorspron kelijke, onder de toren gelegen, ingang, worden betreden. De preekstoel zal naar de achtermuur worden verplaatst en zo zullen er meerdere belangrijke veranderingen uitgevoerd worden. de hoeveelheid textielgoederen, die ijverige leden van de vrouwenvereni gingen uit de Prins en Den Hoorn zelf vervaardigd hadden. Wij zagen er he ren- en damesvesten, dames- en kin- dertruitjejs, slipovers, sokken en wan ten, jongenstruitjes en -broekjes, bolle- rootjes, rokjes enz. enz. Ondergoederen, corsages, gehaakte kleedjes. Een half uurtje na de opening zagen wij van de oorspronkelijke sokken- en wantenstand nog maar een schamele uitstalling van 13 stuks! ,,Die gaan al tijd het eerst weg!" zo werd ons door de dames Lap en Koopman verzekerd. Gezellig was er de sfeer en geurig de thee (met koek), echter.... wij bevon den ons in een gebouw, dat zelf ook hoognodig aan een grondige restauratie toe is: de vloer van de tearoom was af gedekt met planken. Enfin er is be langstelling voor restauratie-werk zaamheden en ook dit probleem zal t.z.t. dus wel worden opgelost! 's Avonds was het weer druk in ,,Ons Huis", waar toen een soort fancy-fair gaande was met sjoelen, ballengooien, raden en het bekende rad. De heer Gottschall won de 1ste prijs van het sjoelen, de heer KI. Lap, Zeewijk, toonde zich de beste ballengooier, Jaap de Jager raadde de naam van de pop Thea en mevr. Jonker-Weldering noemde precies het aantal erwten 1119. De sprei viel op nr. 171 wit, op 129, wit een andere prijs. Op de volgende oranje loten vielen ook prijzen: 584, 718, 706, 240, 365, 502, 729, 509, 427. Zuster Lap won het mooie tafellaken. De Kerk van de Hervormde Gemeen te te Den Hooin heeft veel weg van 'n displaced person, het is alsof het dorp haar kerk buiten de „stadspoorten'' heeft gewerkt om als een Sodom of Gomorra verder te leven! Een kerk toch hoort in het centrum van het dorp, met daaromheen de kleinere gebouwen, als kuikens rond de kloek. Wij kunnen echter veilig aannemen, dat deze kerk eens het middelpunt van het dorp heeft gevormd, doch door allerlei omstandig heden, welke niets met het godsdien stig leven van de Hoomders hebben uit te staan, op die vreemde, stille plek belandde. Het dorp moge zich dan ver plaatst hebben, de kerk bleef waar zij gefundeerd was en in dat laatste zit in elk geval een prachtig symbool. En dat de gemeenteleden zelf hun kerk toch nog steeds als middelpunt in hun leven beschouwen, moge blijken uit hun handelingen. De jongste actie in „Ons Huis" is daar een der beste bewijzen van: ze hebben daar Dinsdagmiddag en -avond een verkoopdag annex fancy-fair ge houden en netto f 728,96 bijeengebracht. Voor?\Voor de restauratie van de kerk, in welks muren de tand des tijds bezig is diepe sporen te trekken, sporen van verval. Maar de kerk zal voorlopig niet bezwijken: binnenkort zal zij worden gerestaureerd. Dat zal veel geld kosten: men begroot dit werk op 1 tot iVz ton, maar ook dit geld zal er komen. De gemeente zelf heeft al bijna* f 19.000, bijeengebracht, vooral van de zomer ging het prachtig toen in maand in extra collectes f 550,bijeen kwam. Het was Ds Van Rhijn dan ook een vreugde in zijn openingswoord op de Verkoopdag te mogen vertellen van de komende restauratie, waarnaar al zo lang was uitgezien. Zoals uit het genoemde bedrag blijkt, is het met de verkoopdag best gelopen. Wat was er een belangstelling van de zijde der dames voor de indrukwekken- De deelnemers aan de Sint actie verzoeken alle leden van de BEIDE Middenstands- verenigingen, die alsnGg aan de actie mee willen doen zich ten spoedigste te willen mel den hij hun bestuur VERGADERING VAN DE RAAD Vergadering van de Raad der ge meente Texel op Dinsdag 23 November 1954, des namiddags 2,30 uur ten ge- meentehuizc. Texel, 13 November 1954. De Burgemeester van Texel, C. DE KONING AGENDA: 1. Notulen 2. Ingekomen stukken. 3. Benoeming van vertegenwoordigers en plaatsvervangende vertegenwoordi gers van de Raajl in de Commissie voor georganiseerd overleg voor het jaar 1955. Aanbevolen worden, resp. als vertegenwoordiger en als diens plaatsvervanger: 1. de heer W. Wassenaar, 1. de heer A. Dros; 2. Mevr. J. Koning-Bruin, 2. de heer C. H. Roeper; 1. de heer F. L. de Grave, 1. de heer P- Smit; 2. de heer P. Smit, 2. de heer C. Merkx; 1. de heer S. van der Vis, 1. Mevr. G. Vrijdag-Keijser; 2. de heer J. Daalder, 2. de heer J. Vlaming. 4 Benoeming van leden van de com missie van advies, welke in 1955 belast zal zijn met de behandeling van be lasting-reclames. Aanbevalen worden: 1. de heer A. Dros, 2. de heer C. H. Roeper; 1. Mevr. G. Vrijdag-Keijser, 2. de heer S. Keijser; 1. de heer P. Smit, 2. de heer F. L. de Grave; 1. de heer J. Daalder, 2. de heer S. van der Vis. 5. Benoeming van een afgevaardigde en van een plaatsvervangend afgevaardig de van de Raad naar de in 1955 te houden Algemene Vergaderingen van Aandeelhouders van de N.V. Texelse Electnciteits maatschappij. Aanbevolen worden: resp. als afgevaardigde en als plaatsvervangend afgevaardigde: 1. de heer Jn. Daalder, 1. de heer S. Keijser; 2. de heer J. Vlaming, 2. de heer K Beumkes. 6. Stemming over de benoeming van 'n commissaris van de N.V. Texelse Elec- triciteitsmaatschappij wegens periodie ke aftreding per 1 Januari 1955 van de heer Ir. M. F. H. Gebhard. Aanbevolen werdt de aftredende. 7. Benoeming van de heer S. de Waard tot bestuurslid van de Woningbouw vereniging Texel tot de in het voor jaar van 1956 te houden algemene le denvergadering van die vereniging, alsmede benoeming van de heer Th. R. Hin tot zijn plaatsvervanger. 8 Benoeming van bestuurleden van het Algemeen Weeshuis, wegens periodieke aftreding per 1 Januari 1955. Aanbevo len worden voor: de heer Jac. Bakker Adrzn: 1. de heer Jac. Roeper, 2. de heer A. Bakker Jaczn de heer Ant. Bakker Hzn: 1. de heer Ant. Bakker Hzn, 2. de heer A. Kikkert Jzn.; Mevr. A. Ran-Keijser: 1. Mevr. A. Ran-Keijser, 2 Mevr. P. J. Smit-Kuip 9. Benoeming van een lid van de Cul turele Raad in verband met het be danken van Mevr. M. R. J. Witte- Manders. De aanbeveling zal nader worden bekend gemaakt. 10. Inwilliging van het verzoek van de heer J. Jongedijk om eervol ontslag als slager in de noodslaehtplaats. 11 Van toepassing verklaring van de 6°/o salarisverhoging per 1 October 1954 op het personeel in dienst der gemeente 12. Wijziging van het vacantiegeld van de bestuursleden van de Sociale Dienst. 13. Aanvulling van de gemeenschappe lijke regeling inzake het centraal zie kenhuis te Alkmaar. 14. Verlening van een garantie ten be hoeve van de bouwspaarder C. Zutphen te De Koog. 15. Beoordeling van de aanvrage van het bestuur van de Vereniging voor Christelijk Volksonderwijs te Den Burg om op grond van artikel 72 der Lager- onderwijswet 1920 gelden beschikbaar te stellen voor a. het aanbrengen van verduisterings gordijnen; b. het uitbreiden van de centrale ver warmingsinstallatie; c. het afsluiten van het trapgat; d. het aanbrengen van plafonds; e. het aansluiten van het schoolgebouw aan de waterleiding; f het aanschaffen van Bijbels; 16. Aangaan van een rekening-courant overeenkomst voor 1955 met de Coö peratieve Boerenleenbank te Texel. 17. Aangaan van een rekening-courant- cvereenkomst voor 1955 met het kan toor Den Burg van de Rotterdamse Bank N.V 18. Wijziging van de machtiging tot het aangaan van kasgeldleningen ten be hoeve van de dienst 1954. 19. Vaststelling van een verordening op de organisatie van de vrijwillige brand weer. 20 Instelling van de „stichting sociaal toerisme Texel" en benoeming van ge meentelijke bestuursleden. 21. Vaststelling van de 18e en 19e sup- pletoire begrotingen voor de dienst 1954 22. Benoeming bestuursleden Sociale Dienst, wegens periodieke aftreding per 1 Januari 1955 van mevr. A. Stiggel- bout-Huijsman, mevr. M. Grisnigt-de Kooker en de heer C. Groenhof. <!dn Uw spoorkaartje ge- Tj haaldbijde V.V.V. „Texel" 3a m Voor elke f 0,50 die U bij ons contant besteedt krijgt U een zegeltje. Heeft U 20 zegeltjes dan plakt U deze op een gratis bij ons verkrijgbaar formulier en vult hierop de slagzin in: De ingezonden slagzinnen blijven ons eigendom Het ingevulde formulier levert U iedere Zaterdag uiterlijk 's avonds 6 uur bij ons in, waarna Maandags daar op volgende de prijswinnaars worden bekend gemaakt. De beste slagzinnen worden iedere week uitgezocht door een commissie, welke nader wordt bekend gemaakt. De uitspraak der commissie is bindend. Ziet onze speciale etalages in de Meubelzaak waar onze prijzen zijn uitgestald Ziet onze speciale etalages in de Meubelzaak waar onze prijzen zijn uitgestald Den Burg - Texel - Telefoon 20

Texelsche Courant | 1954 | | pagina 3