Binnensportavond bracht f 1600 op Diepvries- Kabeljouw Mosk&Zn. Oosterend vierde Zaterdag haar gymnasten Arsenicum en oude kant Isiomden en Lippen r uw? - - - -"-s* Bazar te De Cocksdorp De Chr. Vakbeweging- hield propaganda-avond Drukkerij Texelse Courant MANTJE Den Burg Herenrijwiel Nappa handsch. Vanaf Donderdag weer damesrijwiel candidaatsteiling Hedenavond 8 uur Extra-avond Ontwikk. club De jonge gymnastiekvereniging van Oosterend is Zaterdagavond in „Het Wapen van Amsterdam" een groot succes ten deel gevallen. De belangstel ling van de zijde der dorpsgenoten was zo groot, dat de zaal allen nauwelijks kon bevatten. Groot ook was 't enthou siasme van het publiek, dat meermalen met een stormachtig applaus beloonde. Nu, de gymnasten hebben dit ook best verdiend, want him repertoire mocht er zijn. De heer Westerdijk bleek dan ook zeer verheugd over de grote op komst. Wat een moeilijkheden waren er niet te ovenvinnen, toen de club ander half jaar geleden in het leven werd ge roepen. Gelukkig was er de vaste wil tot slagen. Spreker hoopte, dat nog meerde re dorpsgenoten door deze uitvoering zouden besluiten tot toetreding als wer kend lid. Hierna was het woord aan de gym nasten, die met een keurige opmars openden en al meteen een daverend ap plaus in ontvangst mochten nemen. Behalve grondgymnastiek werd er ge turnd op de brug en op het paard, waarop de verschillende afdelingen hun vaardigheid demonstreerden. Ook de gehuwde dames verdienen een pluim voor de wijze waarop zij zich van hun taak kweten. De vrije oefeningen, uit gevoerd door het keurcorps, werd zeer correct verricht. Ook de rhythmische Vervolg van pagina 1. Mevr. Van der Vlies en mevr. Mulder waren bijzonder goed op dreef. Door het knappe kapwerk van Michels, Amster dam, bewogen zij zich over het door de fa. Vlessing aangeklede toneel inder daad als twee lieftallige, zachtaardige, maar volkomen idiote wezentjes, waar je goed voor moet uitkijken. In iedere stap, ieder gebaar en ieder woord domi neerde het abnormale, dat hun leven was gaan beheersen. Een compliment dus voor deze creatie. De heer Nieboer had het als Mortimer, de man, wie „de dankbare rol" was toebedeeld, ook ver re van gemakkelijk. Velen vonden, dat hij nog nooit zo vlot en ongekunsteld geacteerd had als in dit stuk, wat wij volmondig kunnen beamen. Best ge daan! Vooral in die scène, waarin velen reeds zijn laatste uur hoorden slaan, toonde hij zijn talent. De heer Th. Witte was ook weer in staat zijn to neelspeelkunst te demonstreren. Her inneren wij er slechts aan, hoe vakkun dig zijn gebaar en mimiek waren en hoe knap de wijze, waarop hij die alles zeggende glundering op zijn gelaat to verde. Daarbij had hij er schijnbaar alles op gezet om de mentaliteit van 'n zekere groepering uit een bepaald ras haarfijn te schilderen. De heer Poel wist als Jonathan re liëf te geven aan de dramatische in slag van dit stuk. Hij wist ons de fi guur van een doortrapt slecht, onbere kenbaar gevaarlijk individu heel goed uit te beelden en zodoende bij te dra gen tot het verhogen van de spanning, welke allengs toenam. De heer C. de Wit was in zijn glorie als Teddy, de getroubleerde jongeman, die op de meest onverwachte momenten te voor schijn kwam en door zijn generaalsstem Jan en alleman de stuipen dikwijls op het lijf joeg. Ook deze rol was verre van gemakkelijk. Men raakt zo gauw in de richting van het belachelijke, doch de heer De Wit wist dank zij zijn goede opvatting precies in het (smalle) spoor te blijven. Mej. Remmers was weer zo als wij van haar gewend zijn. Zij speel de bijzonder aardig. Gezellig waren haar intieme ogenblikken met Morti mer, maar óók kon zij op haar poot spelen als dat zo uitkwam!! Op ons lijstje vinden wij verder in de kleinere rollen de heer A. de Wilt, die de agent van politie uitbeeldde. De heer Seldenrust zagen wij resp. als predikant en als directeur van een rust huis, waarin de dametjes en Teddy zouden worden opgenomen, de heer M. Mantje deed ook goed wérk als inspec teur. Aan het slot werd mevr. Van Lonk huizen met bloemen gehuldigd, waarbij UDI de hoop uitsprak, dat zij nog vele uitvoeringen zou mogen geven met de steun van haar nieuwe regisseuze. Besloten werd met een geanimeerd bal, waarbij het muzikale gedeelte ver zorgd werd door de band van Beumkes. HET GELD DAT STOM IS Vrijdagavond 8 uur geeft de Ont wikkelingsclub te Oosterend een extra avond voor haar leden. De heer W. P. Roelofs, Soest, zal spreken over „Het geld, één der meest fundamentele men selijke scheppingen''. Aan de hand van enkele voorbeelden zal ons duidelijk ge maakt worden hoe het geld enerzijds economische en culturele bloei heeft mogelijk gemaakt, maar anderzijds ook geleid heeft tot malaise en cultuur-af braak. Dit belooft een interessante avond te worden. OLGA LOYVINA EN HAAR STAF De populaire radio-jodelzangeres Olga Lodwina komt Donderdag 25 November in Hotel „De Oranjeboom". Zij brengt een aantrekkelijk repertoire, en men zal naar hartelust kunnen meezingen, en jodelen! Verder zijn er de popu laire Limburgse Zingende Zusjes, ge heel nieuw voor Texel, die aller harten zullen winnen, de muzikale clown Seppl Lowina, Olga's broertje, en de welbekende voortreffelijke humorist Frans Vroolijk. oefeningen genoten ieders bewondering De heer Roest was ook hier aanwezig om het geheel door een verrassend mooi kleureneffect reliëf te geven. De diverse gymoefeningen werden afgewisseld door leuke tafereeltjes, zo als de ochtendgymnastiek. Wat was die Coba ineens kwiek ter been, toen de radio haar tot activiteit opwekte. De lachspieren kregen volop werk! En wat een succes oogstten ook de cowboys met hun liedjes. Overigens gevaarlijke lieden hoor, die erg vertrouwelijk met hun revolver omgingenMuzikale omlijsting door de dames N. van der Vis, A. van der Vis en (voor de variatie) G. van der Vis. Ook de Boerendans, uitgevoerd door twaalf dames, viel zeer in de smaak. Hier was Toon Witte de instrumentale medewerker. Zes dames zongen vervolgens enige vissersliedjes. Dat klonk ook mooi en zuiver. Het slotaccoord met alle medewer king was indrukwekkend. De heer Westerdijk huldigde de lei ding, mej. J. Kuiper en de heer D. Koorn, zeer hartelijk. Beiden mochten een stoffelijke blijk van waardering in ontvangst nemen, Ook de heer A. Kei zer, die eerst de leiding had, werd dank gebracht voor zijn steun, evenals mevr. Rentenaar, die een stuwende kracht ge noemd werd en tenslotte een woord van dank tot de leden, die zich stuk voor stuk van hun beste zijde hadden laten zien. Als men weet, dat de brug nog maar een maand in gebruik was en het paard pas twee weken geleden naar Oosterend kwam, mag toch wel gecon stateerd worden, dat er zeer hard is ge werkt om op deze eerste uitvoering een goed figuur te kunnen slaan! Besloten werd met bal onder leiding van de Band van Craanen. De Vrijdag en Zaterdag in het ge bouw voor Chr. Belangen te De Cocks dorp gehouden bazar ten bate van de Hervormde gemeente heeft f 1600,op gebracht. Hieruit blijkt dus, dat door samenwerking veel te bereiken valt! Vooral de tweede dag was het er ge weldig druk, ja, eigenlijk was de be schikbare ruimte krap genoeg voor zulk een massale toeloop! Er was voor elk wat wils. Buiten de ruime collectie textiel waren er vele attracties, zoals schieten, sjoelen, rad van avontuur, werpballero, ringwerpen, grabbelton enz., waarvan druk gebruik werd gemaakt. De opening had plaats Vrijdagmiddag 3 uur. Na opening door Ds Soesan, die hulde bracht voor de spontane samenwerking, werd direct een aanval geopend op de afdeling textiel en er werden goede zaken gedaan. Deze goederen waren vervaardigd door de Zusterkring en de Jonge Vrou wenvereniging. Het poppenhuis was gemaakt door de heer J. Daalder, de meubeltjes door mej. Annemarie Hap- ke, terwijl een niet minder geslaagde autogarage een schepping was van de heer Arie Vlaming. De prijzen: Sjoelen: 1. H. Tromp, 2. P. de Ridder, 3. W Ran. Zaterdag schieten: 1. H. van Sijp. Sjoelen: 1 C. Zuidema, 2. C. Lagerveld, 3. Mej. M Blom. Aantal erwten in een fles 3282. 1 C Wetsteen autogarage; 2. S. P. Troost, en konijn. Verloting: 1. Sprei, mevr. S. Stark- Knol; 2. Babycape, dezelfde; 3. Kussen no. 410 (oranje) onbekend; 4. Ontbijt- lakens no. 13 (blauw) onbekend; 5. Ge haakte kleed no. 14 (blauw) onbekend; 6. Gehaakte slaapk. kleedje, no. 379 blauw) onbekend. Deze prijzen kunnen tegen overleg ging van het nummer bij de fa. Kikkert worden afgehaald. De naam van het poppenhuis (Tesselientje) werd door niemand geraden Tegen inleg van f 1, waaraan 23 deelnemers meededen, werd de uitslag door het rad van avon tuur beslist. De gelukkige werd de heer C. Troost Sr. Namens de organisatoren dank aan allen, die hebben medegewerkt om dit mooie resultaat te bereiken. VOOR DE VLUCHTELINGEN Stand 20 November f 2.219,25; H. flO,— R K. Contactraad f 12,50; C. H. R. f 12,50. Totaal f2.254,25. AANVULLENDE AGENDA CULTURELE RAAD Donderdag 25 November Den Burg, „De Graaf", Fryske Krite, voordracht door schrijver Abe Brouwer De Cocksdorp, O.L.S. Ouderavond in de O.L. School. Vrijdag 26 November Oosterend, „Het Wapen van Amster dam", Ontwikkelingsclub Oosterend, Dr. Roelofs spreekt over „Het geld" Zaterdag 27 November Oosterend, Gebouw voor Chr. Belangen toneelver. Zuid-Eierland met het to neelstuk „Mijn papa is prof". S.V. Texel Uitslagen van Zondag: Schagen-DTS 0—2; BKC-ZAP 3—0; Watervogels-VZV 51; WW-Zouaven 1—2; Texel 2-VZV 2 3—1; Texel a- HCSC a 4—0. Texel 2 zorgde voor de eerste over winning, waarmede we hen hartelijk gelukwensen. Moge hierdoor wat meer zelfvertrouwen zijn verkregen en met strijdlust en eensgezindheid de goede weg worden gevolgd. Reeds kort na de rust was het al 21 waaraan nog een doelpunt werd toe gevoegd. Enkele goede kansen werden nog gemist. Texel a heeft van HCSC a met 40 gewonnen. De spelers waren vrij wat groter dan T. adspiranten. Spoedig had Texel geluk toen een van de doellijn weggewerkte bal via het lichaam van een H.speler in het doel belandde. Uit een heel mooi aangegeven voorzet van Max, zorgde Ruud op uiterst logische wijze voor no. 2. Hans was sneller dan de H back en verraste de H.keeper met no. 3, terwiil Max na de rust een cor ner keurig inkopte Wel was H. steeds sterker, maar tot doelpunten kwamen ze niet, daar zorgde Ab wel voor. INGEZONDEN DE GEYSER IN PLAN-ZUID In Uw blad van Woensdag j.l. maakt de heer J. Agter zich bezorgd over het plaatsen van een geyser in plan-Zuid. Laat ik beginnen met de heer Agter gerust te stellen. Voor dit feit komt de politie U niet halen. Het lijkt mij echter wel gewenst even nader op het geval in te gaan, daar door de heer Agter de zaak niet geheel juist gesteld wordt. Uit het gesprek dat ik met de heer Agter had kreeg ik de indruk, dat hij van oordeel is, dat de Woningbouwvereniging „Texel" er in hoofdzaak is voor de Texelse Midden stand. Het zal ieder weldenkend mens duidelijk zijn, dat dit niet het geval kan zijn. De 1ste taak van de Woning bouwvereniging is om de belangen van haar leden (bewoners) te behartigen. Indien hierbij de Texelse Midden stand kan worden ingeschakeld zal het bestuur dit zeker doen. Doch nogmaals, het belang der leden moet voorop staan, hetgeen toch een normaal verschijnsel is. Bij de bouw van de 31 woningen in Plan-Zuid werd reeds rekening gehou den met de op komst zijnde waterlei ding. De leidingen hiervoor werden reeds aangelegd, terwijl de bewoners ook over een douchecel beschikken. Het is enze bedoeling dat deze douche ook als douche gebruikt zal worden en niet als kast. De ervaring bij andere Wo ningbouwverenigingen heeft geleerd, dat dit laatste veelvuldig voorkomt. Dit kan echter voorkomen worden, indien door de Woningbouw ver. de woningen van Doners of geysers worden voorzien. Ook voor de bewoners is dit voordeli ger, daar deze apparaten in massa goedkoper kunnen worden ingekocht en met de huur op gemakkelijke wijze kunnen worden betaald. Op deze wijze is het voor de minder draagkrachtigen ook mogelijk hiervan te profiteren. Het spreekt vanzelf, dat het hiervoor noodzakelijk is, dat we een uniforme regeling hebben. Indien bij de levering de Texelse Middenstand kan worden ingeschakeld, zal dit zeker gebeuren. In de meeste gevallen is het zo, dat de Middenstand er wel een graantje van mee pikt. Men mag echter de zaak ook niet overdrijven naar de andere kant, door het belang van de Texelse Midden stand, of z'n eigen belang voorop te stellen. Met dank voor de plaatsing, W. Wassenaar O n De Propaganda-avond van de Texelse Christelijke Besturenbond in het Ge bouw van Chr. Belangen te Oosterend, werd door de voorzitter, de heer P. Bakker, geopend met het lezen van Lucas 12 vers 22:31, waarna spreker voor ging in gebed. In zijn openings woord zei hij: „Men vraagt zich wel eens af, of het vandaag nog de moeite v/aard is om ons voor de Chr Vakbe weging in de strijd te werpen en ken nen wij in dit verband nog idealen? Het hangt er echter vanaf hoe wij de we reld en de maatschappij zien en of wij onze taak daarin verstaan. De vakorga nisatie, zo wordt wel beweerd, heeft haar ideaal reeds bereikt. Zij heeft haar plaats in de maatschappij immers volledig veroverd. Dit geeft blijk van een zeer bekrompen inzicht. Erkennen de noodzakelijheid om de positie der Nederlandse arbeiders te verbeteren, heeft de Chr. Vakbeweging in deze tijd toch een taak, die hier ver bovenuit gaat. Het gaat bij ons om dingen van grotere importantie, het gaat om de ge rechtigheid van het Koninkrijk Gods, waarvan de Bijbel spreekt. De Chr. Vakbeweging heeft in de wereld van arbeid en bedrijf, waarin de macht der zonde heerst, een blijvende taak. Laat daarom een ieder van ons in eigen kring zijn of worden, de dynamo, die de motor van onze beweging draaien doet. „God roeDt ons broeders tot de taak!" Hierna was het woord aan de spre ker, de heer Niemandsverdriet, die de resultaten der vakbeweging in de laat ste na-oorlogse jaren, zoals onderne mingsraden, bedrijfschappen enz. enz. onder de aandacht bracht. Spreker be sprak ook het ouderdomspensioen, waarin de gedachten van het C.N.V. is weergegeven, nl. om een pensioen op premiebasis te vormen. Spreker wees er op om niet het werk van de Vakbe weging op te laten komen voor enkelen: zet allen de schouders er onder, dus niet denken het hoofd- en afdelingsbe stuur doet het wel, nee alle leden heb ben een taak Dit kan door studie te maken van de zaken betreffende het sociaal terrein en door met woord en daad werkzame leden te zijn. De voorzitter dankte de spreker voor zijn mooie uiteenzetting. Na de pauze boden de heren A. Hol- trop en B. Woelderink een kleinkunst- programma in non-stop tempo, bestaan de uit lichte muzikale hapjes met vro lijke schetsen Vooral de Clavioline viel bij de aanwezigen in de smaak. De lachspieren kwamen goed los en men heeft volcp genoten van deze mooie avond. Na de medewerkers van deze avond te hebben bedankt, sloot de voorzitter met dankgebed. HET TWEEDE SPREEKWOORD VAN DE WINKELIERSACTIE Ook het tweede spreekwoord in de winkelieijspnjsvraag geeft aanleiding tot een enkele opmerking. De (in de loop der jaren enigszins vervormde) spreuk stamt van Vader Cats: „Om de minne van het smeer leekt de kat de kandeleer". In het hier al meer aangehaalde spreekwoordenboek van Dr. Stoet staat „Om den wille van de (of het) smeer likt de kat de kandeleer". Ook van dit spreekwoord zijn weer verschillende (kleine) variaties te vinden. Waarschijnlijk is dat met de meeste spreekwoorden het geval. Maar in een prijsvraag kan toch maar één worden aangehouden en, zo betogen de winke liers o.i. terecht, als het publiek werke lijk zorgvuldig de etalages gaat bekij ken, ontdekt het vanzelf welke „versie" op de bonnen moet worden ingevuld. Dat en niets anders is immers het doel van de actie. Laat ons dus verder geen spijkers op laag water zoeken. BOND VAN PLATTELANDSVROUWEN De Bond van Plattelandsvrouwen hield een dezer dagen haar jaarlijkse voorlichtingsavond. Nadat de voorzit ster de bijeenkomst had geopend en door allen het Bondslied was gezongen, volgde het lezen van de notulen door de secretaresse, terwijl Mevr. Mantje- Mantje verslag uitbracht van de na jaarsvergadering in Utrecht. Daarna werd het woord gegeven aan mej. Kik kert, lerares van het voorlichtingsbu reau van de voedingsraad. Mej. Kikkert wist op zeer animerende wijze haar on derwerp te behandelen. Duidelijk wist ze de dames er op te wijzen, hoe de maaltijden moesten worden verzorgd, wilde men alle elementen goed tot hun recht laten komen. Een zeer goede avond. De voorzitster danke mej. Kik kert dan ook heel hartelijk voor de prettige wijze waarop zij het een en ander naar voren had gebracht. Met een wel thuis en een tot ziens op 21 De cember sloot de voorzitster deze goed bezochte bijeenkomst. HERV. GEMEENTE DEN HOORN Hedenavond open-avond van de Zusterkring in de P.H. Polder. Spreker: de heer v.d. Hoeff over de zending op Bali (met filmstrook). Vrijdagavond 20,15 uur Doopzitting aan de pastorie. HINDERWET Ter inzage legging verzoek om vergunning Burgemeester en wethouders van Texel brengen ter openbare kennis, dat ter secretarie dier gemeente ter inzage ligt een van de vereiste bijlagen voor zien verzoek om vergunning ingevolge de hinderwet, van de Caltex Petroleum Maatschappij (Nederland) N.V. te 's- Gravenhage, Raamweg 90, tot het uit breiden van de benzinepompinstallatie door bijplaatsing van een benzinetank (6000 liter) en een autogasolietank (6000 liter) met bijbehorende electrische pom pen aangedreven door 2 electro-moto- ren van elk 1/3 p.k.; op het perceel plaatselijk gemerkt Den Burg, Schilder end 56, kadastraal bekend gemeente Texel, sectie D, nr. 2939. En van J. C. Timmer, te Den Burg, Ho^erstraat 5, tot het oprichten van een brood- en banketbakkerij, waarbij ge bezigd zullen worden 3 electro-motoren met een gezamenlijk vermogen van 4 p.k., alsmede 1 heetwateroven, in het perceel, plaatselijk gemerkt Den Burg, Hogerstraat 2, kadastraal bekend ge meente Texel, sectie K, nr. 1831. En van de C.V. Selectiebedrijf C. J. de Lugt, te Texel, Den Burg, Wilhelmi- nalaan 2, tot het uitbreiden van de graan schoon- en drooginstallatie door bijplaatsing van electro-motoren, waar na in totaal gebezigd zullen worden 5 electro-motoren met een gezamenlijk vermogen van I6V2 p.k. in het perceel plaatselijk gemerkt Schilderweg B 30, kadastraal bekend gemeente Texel, sectie D, nr. 3290. Voor een ieder bestaat gelegenheid schriftelijk bezwaren in te brengen bij het gemeentebestuur tot uiterlijk 27 November 1954 Voorts heeft ieder de gelegenheid in persoon of bij gemachtigde mondeling bezwaren in te brengen in een openbare zitting ten gemeentehuize op Zaterdag, 4 December 1954 te 11 uur. Zij, die niet in persoon of bij gemach tigde op bovenbedoelde zitting zijn ver schenen, zijn niet gerechtigd tot beroep. Degenen echter, die tijdig schriftelijk bezwaren hebben ingebracht en niet op uc zitting zijn verschenen, zijn wel tot beroep gerechtigd, indien zij niet woon achtig zijn in deze gemeente. Texel, 16 November 1954. Burgemeester en Weihouders voornoemd De Burgemeester, C. de Koning De Secretaris, P. Beemsterboer Voor F a 111 i 1 i e-D r u k w er k slechts één adres TEXELAARTJES Bij vooruitbetaling lot 3 regels f 0,60; elke regel méér f 0,20. Onder adres te bevr. (niet eerder dan 11 u. in Boekh.) en onder nr. f 0,20 meer. Radio herstellen? VONK opbellen! T elefoon 78 en 273 Te k. aangeb, een oliedruk- aulobumpercrick en motor fiets 5Ü0 cc k.k. met bubbel kleppen systeem en originele voetschakeling Prima banden Tegen elk aannemelijk bod Aan het zelfde adres Opel Olympia '37 z.g.a.n. banden, keurig in de lak prima be kleding, zomer heren costuum weinig gedragen Waalenburg W 77, Pension „Ons Huus" Te k. i.pr.st.z. vrachtauto merk Bedford bouwjaar 1950 laadverm. 2.5 ton Dagelijks in bedrijf te bezichtigen Wed H. J. v. Boven Zn Oude- schild tel. 42! en 380 - Te k. gevr. een gareel kl. maat Jn de Ridder E60b Vori ge winter verloor ik omg. Cocksdorp mijn vingerwanten en nooit terug. J.l. Vrij dag vermiste ik mijn linker- vingerwant, krijg ik deze wel terug. M. Bakker Kzn, Eier- land Te k. motorrijwiel Sachh 98 cc prijs billijk P. J. Brouwer Schilderweg 39a -Te k. z ga n, leren dames laarzen m. 39 L. v.d. Werve Hollandseweg C55, C'dorp Te koop d.-mantel 42-44, Rubberlaarzen m. 13, nieuwe werkschoenen m. 50, 2 kl. crapeauds en mooi hoek- buffetje. P. Kuiper, Bargen Te k. houten ledikant m. veren schudbed, peluw, en 3 dekschalen. C. Swarthof, Kogerstraat 56 Gevraagd baby oppas voor OuweSun- derklaas. Br. onder no. 593 bur. v. d. blad Te koop jonge Spaniel, oud 8 weken. Jim Schagen, Oudeschild Te k aangeb. pr. haardkachel m. pijp. Wilhelminalaan 23 Te k. bl. meisjesmantel, regenmantel en jurk voor leeftijd 14 jaar. De Graaf. Hollewalsweg 7 Te koop mooi poppenhuis. Te bevr. bur. v. d. blad. Met blijdschap geven wij kennis van de geboorte van ons dochtertje en zusje Martha Maria M Kager-Smit C. Kager en kinderen Weverstraat 87, Den Burg 22 November 1954. Zaterdag 27 Nov. hopen mijn geliefde ouders Piet Zoetelief en Dora Zoetelief-Ran hun 25 jarige echtvereni ging te herdenken Gelegenheid tot felicite ren na 8 uur 's avonds in café Nota Hun dankbare zoon Piet De Cocksdorp 43 Hiermede geven wij kennis dat door een noodlottig ongeval plot seling van ons is weg genomen onze enige lieveling Ferry in de jeugdige leeftijd van 6 jaar en 7 mnd M. Jurjens E. Jurjens- Hooyberg en familie Oudeschild 56a, Texel 19 November 1954 De teraardebestelling heeft plaats gehad Dins dag 23 Nov op de be graafplaats te Oude schild VLEKVRU EROKZILMETA), Hierbij geven wij ken nis van hel overlijden van onze geliefde Moe der, Behuwd- en Groot moeder Tetje v. d. Vis, Wed. v. Douwe Bakker, in de ouderdom van 81 jaar. S Bakker; P Bakker-Vermeiden P. Bakker P. Bakker-Geus en Kleinkinderen Den Burg Kogerweg 26 23 Nov. 1954. De teraardebestelling heelt plaats Donderdag 25 November 1954, n m 2 uur vanaf het sterfhuis Te koop merk Batavus Stoop, Oud-Breda, E77 Verloren Zaterdagavond, Weverstraat, Stenenplaats bruine gevoerde met riempje Terug tegen f2 50 beloning bij W. van Egmond, Postweg, Eierland olie oonslog uit de W.C. weg R I) G B A A S VER verkrijgbaar. Weverstraat Telef. 274 Wie heeft het verkeerde staande voor de etalage van fa Frans Zegel te Den Burg meegenomen? Nadere inlichtingen O. Goénga, Den Burg, Texel, B 149 Polder Waalenburg op Texel voor de periodieke aftre ding van een Hoofdinge land ter voorziening inde vacature van de heer D. Zuidewind Mz. (herkiesbaar) Opgaven van candidaten kunnen worden ingediend op Zaterdag 27 Nov. a.s. bij de voorzitter, die daartoe te zijnen huize op die dag zitting houdt van 2-5 u nm. Het coll van Dag bestuur H. Keijser Dz voorz. E. L J. Lap, secretaris in de Oranjeboom Entree 20 cent Oosterend SprekerDr. W. P. Roelofs. Onderwerp: Het geld één der meest funda mentele menselijke scheppingen Vrijdagavond 26 Nov. 8 uur in Het Wapen van Amsterdam

Texelsche Courant | 1954 | | pagina 2