een oj twee) A. van der Slikke Albert Heijn MASTIEN IMKER M.S. Langeveld&Zn Schenk geur en fleur 2 Tfotrotun, doonuovt* Heeft U Boekhandel „Parkstraat" geeft U bij de keus graag goede raad SIMT. PARFUMS Zeep en Eau de Cologne KAPDOZEN 2,40 - 2,95 - 6,95 tot 25.- Poederdozen Toilettasjes Mickey Mouse of Donald Duck Borstelstandaard Crème Puff SIMT De Grote Speurder HARMISOL* Heren- SHAWLS P. S. Kuyper &Zn. Volop Mandarijnen Fruitmanden en -Schotels ATTENTIE mm @43 S5 37 A3 33 ©3 33 73 maakt U het leven goedkoper Een grote Keurcollectie! Rookstoelen compleet v.a. f47,75 N.V. Goederenhandel Ph. Vlessing SIMT GEEF UW kraaienschietspel f 7.95 J. P. STAM, Weverstraat Papa is professor Toneelclub v. Z.-Eierland Vier weken voor Uw kind en voor U! Kindervoorstelling Uw vrouw en Lw grotere dochter stellen een „geurig" cadeautje op prijs Vele beroemde fabrikanten doen daar dagelijks hun bést voor. Het beste van hun werk hebben wij zorgvuldig uitgekozen. Zo zijn er van Coty - Chanel - Tosca Maya - Piver En dan het „klassieke" cadeau: een luxe doos Prijzen variëren van f 1,25 -f25- Verder allerlei practische, luxe uitgevoerde toilet-artikelen als: Meer dan 40 modellen met ritssluiting Ook met binnendeksel Zwitserse, fijn zijden U zag het tijdens de Temito 2,40 3,95 5,95 en hoger Een alleraardigst artikel Niet te vergeten (poeder en crème in één) van Max Factor f4,50 f6,95 Er is véél meer. Stap de winkel in, alles wordt U graag getoond. Parkstraat Den Burg Telefoon 171 FEUILLETON Of te wel „De wonderlijke beleve nissen van Pieter Bakker. 21. En zo wandelde Pieter dan door de Leidsestraat, toen plots zijn ogen zich wijd opensperden. Want daar, aan de overzijde, liep een als heer gekleed per soon in een kameelharen overjas en met dikgezoolde Amerikaanse schoenen.... maar Pieter wist met één oogopslag, dat het zijn bolhoed was, die de ander op het hoofd had en dat de welvarende vreemdeling geen ander was dan zijn buurman uit De Haven van Rotterdam. Als een pijl uit de boog schoot hij naar de overkant. Menéér begon hij een ogen blik alstublieft.... De ander keek hem geirriteerd en verwonderd aan, herkende hem blijk baar niet in zijn nieuwe gedaante, zei sorry.... niet de eer.... liep door, Pieter verbluft achterlatend. Maar Pieter was zo makkelijk niet af te poeieren. Hij had de ander in het ge zicht gezien en was nu zeker van zijn zaak. Daarbij had hij met door aanhanke lijkheid gescherpte blik de vage ver kleuring van het lint aan de zijkant op gemerkt, waaraan hij zijn hoed uit millioenen anderen zou herkennen. Het wds zijn hoed en het was de man. Dies draaide Pieter zich resoluut om en liep de ander achterna, greep hem bij de elleboog en zei: Meneer.... een ogenblikje.maar eh Wat wilt U meneer? vroeg de ander verontwaardigd en ook wel een tikje nerveus wat moet U van me? Laat me met rust,, anders eh.. roep ik een agent Pieters trots kwam tegen zo'n behan deling in opstand. Was het tenslotte niet zijn bolhoed? Weet U dat U mijn hoed op hebt? vroeg Pieter toen bruusk. Meteen verwonderde hij zich over de verandering, die deze woorden teweeg brachten. Het gezicht van de aangespro kene, eerst hoogmoedig afwerend, kreeg een geheel andere uitdrukking. De ogen vernauwden zich tot spleetjes, de mond trok nerveus. Zwijgend staarde de man Pieter aan, maar het was hem aan te zien, dat de gedachten met razende snelheid door zijn brein vlogen. Ten slotte, na wat 'n eeuwigheid leek, zei hij gemaakt-onverschillig: U bent niet goed wijs, meneer, ik ken U niet Kom, kom zei Pieter, die meer zeker van zijn zaak. werd nu hij merkte hoe vreemd de ander reageerde U weet nog heel goed, eergistermiddag, in dat eh.... café aan de Zeedijk.... Spijt me zei de ander met zwaar sarcasme, maar dergelijke gele- 1 genheden frequenteer ik niet.... Wou U me zeggen, dat U het niet geweest bent, die bij Blonde Willy. Op dat moment mengde zich een derde man in het gesprek, die tot nog toe in verzonken aandacht de etalage vlakbij had gadegeslagen, en bij Pieters laatste woorden zich eensklaps om draaide. Waarmee kan ik de heren van dienst zijn? vroeg hij is er ver schil van mening? En hij toonde Pie ter een identificatie van de Gemeente politie Amsterdam. De andere man had die voorstelling blijkbaar niet nodig, want hij zag er uit of hij niets liever had gedaan dan in de grond verzinken. Ahmeneer Maliepaard zei hij luchtig maar haastig nee, deze meneer schijnt te denken, dat ik er met zijn hoed vandoor ben. Is dat zo gek? informeerde de rechercheur. Ik geef toe, een hoed alléén is wat beneden je stand.... Pieter keek verbaasd van de een naar de andere. De man die zijn hoed op had, bleek een rechercheur bij name te kennen, en die rechercheur jijde en jouwde gewoon tegen hem. Daar was iets mis, dacht hij met groeiend zelf vertrouwen en een vaag gevoel dat hij met zijn neus in de boter viel. Kom, meneer Maliepaard zei de ander met 'n lachje ik zal er toch niet met een anders hoed vandoor gaan daar kent u me genoeg voor! Tja de rechercheur streek zich bedenkelijk langs de kin het lijkt me een donkerbruin geval. Hoe komt U er zo bij meneer hij wendde zich tot Pieter dat deze meneer uw hoed op zou hebben? Omdat 't em is verklaarde deze niet erg logisch en legde op de verwon derde blik van de inspecteur uit omdat hij per ongeluk mijn hoed mee genomen heeft uit een café, en ik nu de zijne heb Maar ik wil mijn eigen hoed terug. Uit welk café? informeerde de rechercheur en even trilde zijn ooglid. Wordt vervolgd. RHEUIVIATIEKBESTRIJDING Wegens ziekte was Dr v.d. Berg ver hinderd om op 12 November spreekuur te houden. Er is nu een extra zitting op a.s. Vrijdag 26 November. Door de heer H. Gomes wordt dit jaar niet voor ons gevent U kunt echter Uw be stelling aan hem opgeven. Bakkerij DROS Den Hoorn WEERVLEKKEN EN KRINGEN IN VITRAGES ontstaan door vocht en beslagen ruiten. Vitrages blijven schoon en nieuw door de WATERAFSTOTENDE EDELSTIJFSEL Verkrijgbaar bij Drogisten Gevraagd een bekwaam chauffeur op vrachtauto. Brieven te richten onder no 591, bur. v. d blad Sluit de aan op Uw radio en... geniet meer van Uw gramofoonplaten. nla>onu/l<<olnar platenwisselaar voor 3 snelheden 2 modellen Ooi itnrk»,. in een prachtige sortering bij Oosterend Den Burg Tel 3 Tel' 190 Grote sortering grote Sinaasappelen UW ADRES Door zijn benoeming tot Wethouder der gemeente Den Heider, heeft onder getekende ontslag rhoeten nemen uit zijn functie van Gerechtsdeurwaarder. Evenwel blijft hij de rechts kundige praktijk uitoefenen Hij heelt zich geassocieerd met de wnd, deurwaarder A. van Vliet en worden alle zaken verder behan deld en afgehandeld door het Deurwaarderskantoor Prins en Van Vliet Loodsgr 4, tel 2088 S. Prins thans rechtskundige en dan die mysterieus lage prijzen, Paul! Mmmm, Ina: die kwaliteit is okiedokie! Jan van Ees (alias Paul Vlaanderenachter de microfoon een kenner der boosheid, is achter z'n bord een kenner van het goede. En Eva (Ina) Janssen doet haar boodschappen niet „bij intuïtie", maar bij Albert Heijn. Want daar speelt kwaliteit, mèt lage prijs, de hoofdrol. Stapt U maar een AH winkel binnen en overtuig U: de kwaliteit is er het best - en de prijs het laagst! Chocolade-letters Melk en puur - Ook M en W Amandelspeculaas Gekruide speculaas 44 cn Hele Siam rijst droogkokend Siam rijst grof gebroken Palmolie-zeep Gelderse rookworst Haagse leverworst Erwten met wortelen «79 per stuk extra-zwaar 250 gram 250 gram 500 gram 500 gram doos met 4 stukken per stuk 200 gram heel blik leder kofje AH KOFFIE vraagt om een „vervolg"! AH Koffie é/y/Z U lekker vinden. Omdat er geen geuriger, geen krachtiger koffie bestaat. En geen voordeliger boffie koffie de Itkkenle koffie! ...dan zo'n heerlijk gemakkelijke xookfauteuil. met dubbel verende Epeda Kussens Rookstoelen vanaf f 19,75 Kussens dubbel verend per stuk f 27,50 U ZIET HET U doet méér met minder geld bij Den Burg Texel Telefoon 20 oudere jongens het nieuwe In houten constructie-bouwdozen een grote voorraad in drie maten f 0 98, I 60 en 2.50 Een geweldige sortering in spellen v.af 0,92 Vindt U bij dit is de titel van het toneelstuk, dat op Donderdag 25 Nov. zal opvoeren in de kapel te Zuid Eierland en op Zater dag 27 November in het Gebouw voor Chr Belangen te Oosterend. Aanvang beide avonden 8 uur. Entree f 1, de Texelse Film van Texels Fanfare nog niet gezien of wil U deze nog eens zien Kom dan Vrijdag 26 Nov. naar Casino waar deze film dan wordt vertoond met een aan trekkelijk bijprogramma. Aanvang 8 uur. Entree 50 cent Het spreekwoord van de tweede week luidde: Om den wille van de smeer likt de kat de kandeleer. Meer dan vijftigduizend bonnen werden ingeleverd De gelukkige van deze week waren: Waardebon van 250 gulden Kiljan, Gasthuisstraat 18, Den Burg Waardebon van 100 gulden H. van Boven. Binnenburg, Den Burg Waardebon van 50 gulden A de Vries, Noordkaap S2 Waardebon van 25 gulden Mevr. W. J Jouwersma, Kogerstraat 19 Waardebon van 25 gulden P. Kuiper, Kogerstraat, Den Burg Een belangrijk aantal bonnen is reeds ingele verd voor toegangsbewijzen voor de Tot en met Vrijdag a.s kunt U nog bonnen voor een toegangsbewijs inleveren. Wij ver zoeken met klem dit zo vroeg mogelijk te doen. Het feestprogramma van a s. Zaterdag, o.a de route van Sint Nicolaas, zal U afgedrukt vin den in de Texelse Courant van Zaterdag a.s. Wij maken de Ouders van de kinderen die naar de voorstelling komen er nog wel op attent dat ook zij een toegangsbewijs dienen te hebben. Voor de goede orde maken wij nog eens be kend waar de toegangsbewijzen verkrijgbaar zijn: Den Burg: Dros' Magazijn, Bakker's Ijzerhan del en fa Martien Bakker. Den Hoorn: Bakkerij Dros. Oudeschild: Fa Frans Zegel Kz.

Texelsche Courant | 1954 | | pagina 4