Mm NICOIAAS FA, t De 4 nieuwste SETTER-SET Geef De Gemeenteraad besloot tot de instelling van de „Stichting Sociaal ^Toerisme Texel" Met St. Nicolaas een nuttig geschejik Nappa handschoenen Shawls en Hoofddoeken Delana kleding Hollandia Dameskousen Favoritaschorten i Fa. FRANS ZEGEL Kz. leveren wij U uit voorraad Philips Radio Goed en Goedkoop MARTIEN BAKKER Drukkerij Texelse Courant dat zijn pas Nylons P. S. KUIJPER Zn. Boekhatidel Parkstraat De overige 4 leden zullen door Uw Raad worden benoemd op voordracht van ons College. Wij achten het van zeer veel belang, dat één dezer be stuursleden een voorganger is van een kerkelijke gemeente of parochie. Hoe wel wij niet zover willen gaan U ter zake door een desbetreffende bepaling in de statuten te binden, willen wij echter wel nadrukkelijk stipuleren, dat wij voornemens zijn om ook in de toe komst steeds één persoon, afkomstig uit deze groep van personen, ter benoe ming als bestuurslid van de stichting aan Uw vergadering voor te dragen. Wij zouden, indien Uw Raad de benoe ming van een dergelijke kerkelijke ver tegenwoordiger als regel zou willen aanvaarden, zulks wel ten zeerste toe juichen". De door B. en W. voorgestelde vor ming van een „Stichting sociaal toe risme Texel'' beoogt het sociaal toeris me op Texel te bevorderen. Zij tracht dit doel o.a. te bereiken door: het oprichten, beheren en exploiteren van kampeercentra in de gemeente Texel; er naar te streven, dat de ge stichte centra een voorbeeld kunnen zijn voor de particuliere kampeerbe- drijven op het eiland, te streven naar een voortdurende verbetering van de outillage van de gestichte centra; er naar te streven de bezoekers van de centra een zo groot mogelijke service te bieden; het aanleggen of oprichten, het beheren en eventueel exploiteren van zodanige objecten of voorzieningen als nuttig kunnen zijn. De Texelse Gemeenteraad heeft Dinsdag haar goedkeuring gehecht aan het voorstel van B en W over te gaan tot de instelling van een „Stichting Sociaal Toerisme Texel". (Zie ook ons Raadsverslag). Zoals U bekend is, zijn reeds enkele jaren lang pogingen door ons College aangewend om te komen tot de oprich ting van een stichting, welke zich on der meer zou kunnen belasten met de oprichting, het beheer en de exploitatie van één of meer kampeercentra, aldus schreven B. W aan de Raad onzer gemeente. Zij vervolgden: De eerste oriëntatie in deze richting vond reeds in 1951 plaats, terwijl in Januari 1952 de onderhandelingen met het Staatsbosbeheer een aanvang na men, teneinde de beschikking te ver krijgen over de hiervoor in aanmer king komende terreinen. Het overleg is veelal moeizaam ge weest en slechts geleidelijk verkregen de aanvankelijke plannen een vastere vorm. Dank zij de beschikbaarstelling van een extra bouwvolume ter vervan ging van de bunkerwoningen in de omgeving van het Loodsmansduin door Gedeputeerde Staten was het mogelijk de plannen nader uit te werken. Het overleg met het Staatsbosbeheer heeft er uiteindelijk toe geleid, dat van deze Dienst de medewerking kon wor den verkregen voor de beschikbaar stelling van een duincomplex in de na bijheid van het Loodsmansduin en van het bestaande kampeerterrein te De Koog. Nu de vervangende woningen dit na jaar gereed komen, bestaat de moge lijkheid nabij het Loodsmansduin reeds in het seizoen 1955 een kampeercen- trum in exploitatie te nemen. De Ne derlandse Kampeerraad heeft aan ons College een plan van indeling van dit centrum overlegd, alsmede een investe ringsplan. Over deze plannen werd met de in de stichting betrokken vereni gingen (de V.V.V. en de beide Midden standsverenigingen) reeds een grote mate van overeenstemming bereikt. De voorkeur voor een stichting is als volgt verklaarbaar. Reeds aanstonds is door ons College gezocht naar een middel om ook particuliere instanties voor de centra te interesseren Deze in teresse bleek bij de plaatselijke VVV. en de beide Middenstandsverenigingen aanwezig te zijn. Aanvankelijk lag het in de bedoeling, dat de beide Midden standsverenigingen ook financiëel in de stichting zouden deelnemen, t.w. deelneming in de fournering van het investeringkapitaal en verlening van een bijdrage in een eventueel exploita tietekort. Hieraan werden evenwel zo wel door Uw Raad als door het Staats bosbeheer beperkingen verbonden. Enerzijds zou Uw College graag zien, dat de gemeente een overwegende in vloed op het beleid van de stichting zou behouden, anderzijds wilde het Staatsbosbeheer slechts onderhandelen over een verpachting van het complex indien het zwaartepunt van de verant woordelijkheid bij de gemeente zou liggen. Voorts stelde het Staatsbosbeheer als eis, dat de stichtingsvorm gekozen zou worden (een N.V. was voor het Staatsbosbeheer zelf niet acceptabel) en dat het maken van winst slechts ge oorloofd zou zijn, indien deze winst ten goede zou komen aan de verbetering van de gestichte centra of aan de stich ting van nieuwe centra. Bij nader overleg is evenwel van een financiële deelname van de beide mid denstandsverenigingen afgezien, aange zien geen van de beide verenigingen rechtspersoonlijkheid bezit en dit aan leiding zou geven tot een zeer moeilijke juridische constructie. Op een bestuurlijke deelname van de genoemde organisaties wordt even wel door ons College zeer veel prijs ge steld, daar wij het ongewenst achten de opzet en exploitatie alleen gemeente lijk te houden. Wij menen, dat een der gelijke bestuurlijke deelname van de hierboven vermelde organisaties zowel in het belang is van deze organisaties als van de gemeente Om een inzicht te krijgen in de om vang van het werkterrein van de op te richten stichting delen wij U nog mede, dat voor de inrichting van het kam- peercentrum „Loodsmansduin" naar schatting een invcstcringskapitaal no dig zal zijn van plm. f 100.000, Naast het beheer en de exploitatie van dit centrum zal de stichting vrij zeker ook belast worden met het beheer en de exploitatie van het kampeerter rein te De Koog, welk terrein tot voor kort nog door Staatsbosbeheer werd ge ëxploiteerd Welke investeringen hier in de toekomst nog nodig zullen zijn, laat zich nu nog moeilijk beoordelen. Na deze toelichting in algemene zin, behoeven enkele punten, opgenomen in het hierbij gaande ontwerp-besluit, nog een afzonderlijke toelichting. Doel en middelen: Doel en middelen van de stichting, welke de naam kreeg „Stichting sociaal toerisme Texel", zijn zeer ruim gehou den, om de stichting voldoende gele genheid te geven zich te ontplooien. Zo zal het mogelijk moeten zijn, dat de stichting er t.z.t. toe kan besluiten uit een eventueel gemaakte winst de aan leg en exploitatie van bijv. één of meer tennisbanen of een openluchttheater te bekostigen. Het bestuur: Het bestuur van de stichting zal be staan uit een 7-tal leden. Drie dezer le den zullen worden benoemd door resp. de „Vereniging voor Vreemdelingen verkeer Texel (Mooi Texel)", de „Alge mene Texelse Middenstands Vereni ging" en de „Rooms-Katholieke Texelse Middenstands Vereniging". vindt iedere Dame een flacon LOTIO-DERM een ware verrassing VOOR DE VLUCHTELINGEN Ontvangen van PTV en pers. f 25,50. Vorige stand f 2.254,25, nu totaal dus f 2.279,75. Zaterdag 4 December plaatsen wij de laatste verantwoording, waarop het totale bedrag aan het Comité voor Vluchtelingen zal worden overgemaakt. VERKEERSONGELUK Woensdagavond omstreeks acht uur ontstond op de Pijpersdijk een botsing tussen een onbemande scooter en een motor, bestuurd door de heer Schoo, van De Koog. Door nog onbekende oorzaak had de bestuurder van de scooter, Ds Janse van De Waal, de macht over het stuur verloren, waar door hij van het voertuig kwam te vallen. De onbemande scooter reed door en kwam in botsing met een te genligger, de motorrijder Schoo, die ernstig aan een voet verwond werd en na door dokter Schalkwijk te zijn ver bonden met een extra boot naar Den Helder vervoerd werd. BROMFIETS MAAKTE ERNSTIGE VAL De heer J. Vlaming, „Nieuw Oost- wijk", kwam Woensdagavond omstreeks zes uur ter hoogte van smederij S. Rentenaar zo ernstig met zijn brom fiets te vallen, dat hij een hersenschud ding en een hoofdwond opliep. Dokter Renout verleende de eerste hulp. DOOPVONT HERSTELD Het verminkte doopvont, staande in de Hervormde Kerk te Den Burg, is dank zij de financiële medewerking van enige leden der gemeente, geres taureerd. Dit werk is uitgevoerd door de beeldhouwer Andries Bergman, Den Haag. Het doopvont dateert uit omstreeks 1350 en is dus ouder dan de kerk, waarvan de bouw (het koor) in 1470 begon. Het doopvont is vervaar digd uit kalkzandsteen. Het restant ervan is gemoduleerd en gecomple teerd in klei en via een contra-mal van gips in het hernieuwde doopvont ont staan. Het bovendeel van de achthoe kige rand vertoont twee vrouwen- en twee mannenkoppen en is verder ver sierd met gestyleerde eikenbladeren en (vermoedelijk) davidssterren. OUDESCHILD IN HET DONKER Woensdagmiddag om plm. 2 uur werd tijdens graafwerkzaamheden voor de waterleiding aan de Schilderweg de kabel van het electrische net ter hoog te van het Weeshuis geraakt, waardoor Oudeschild en omgeving zonder stroom kwamen te zitten. Hierdoor ontstond grote stagnatie voor het bedrijfsleven. De electrische kraan kon niet werken en een groot aantal bietenauto's kon hun lading niet kwijt. Tenslotte zijn de wagens met de kraan van de fa. Rab gelost. Opk in de visafslag ontstond stagnatie, want de electrische zeefmo- len kon niet worden gebruikt. Het ge volg was dat de garnalen ongezeefd zijn verzonden. S.V.O-nieuws Programma voor vandaag en morgen: Oosterend a is vrij. Denken de jongens om het trainen, 3 uur. Welpen ook. Oosterend 2 is ook vrij. Oosterend 1 ontvangt MOC, aanvang 1,30 uur. S.V. Texel Zondag: Texel 1-DTS 1; Texel 2-Wa- tervogels 2, aanvang 11,45 uur. AdsD. a naar Callantsoog. Adsp. b naar De Cocksdorp. Handbal: Zwaluwen 2-Texel 1. Texel zal het niet gemakkelijk mo gen opnemen, want DTS staat vrij hoog Texel 2 nog eens extra aanpakken, adsp ook! Texel b, wees op je hoede, houd de spanning er in. De dames gaan naar Kolhorn. Tex. Boys Het eerste gaat morgen naar Geel zwart. Vertrek bus van 11,15 uur. Boys 2 speelt om 2 uur thuis tegen Cocksdorp 2. De adsp. zijn vrij. Vanmiddag is er om 2,30 uur een belangrijke bijeenkomst voor alle wel pen en adspiranten in hotel De Zwaan. KAMPIOENSWEDSTRIJDEN Zes Texelaars, leden van onze gym nastiekvereniging „Texel", zullen Zon dag te Barsingerhorn deelnemen aan de Kampioenswedstrijden, uitgeschre ven door de Turnkring Hollands Noor derkwartier. Vier hunner debuteren, de jongste candidaat is vijftien jaar! Er is de laatste weken intensief getraind, zo dat aangenomen mag worden, dat zij de Texelse vereniging waardig zullen vertegenwoordigen. DIE LIEVE, GOEIE SINT Sinterklaas heeft ons zijn voornemen bekend gemaakt om Zaterdagmiddag - hedenmiddag - om twee uur zijn tocht naar Oosterend aan te vangen. Hij stijgt te Oost te paard en zal met muziek worden ontvangen. De Ontvangstcom missie zal natuurlijk weer in vol or naat aanwezig zijn. De Hoge Bezoeker zal een rondrit door Oosterend maken en tenslotte via de o.l. school weer van het toneel verdwijnen, tot.... - Dat leest U weer in een volgend nummer. INGEZONDEN Meneer Wassenaar, Ik zit even in tweestrijd, of ik Uw schrijven zal beantwoorden ja of nee, daar ik er een hekel aan heb, met ie mand in dispuut te treden, die niet begrijpen wil of het kernpunt, waar het om gaat, met veel woorden wil ontwijken. Dit is nl. vaak verspilling van woor den en energie, maar daar zeer velen tot nadenken zijn gebracht door mijn vragen in de Texelaar van 17 Novem ber, het volgende: In de aanvang van mijn ingezonden stuk schrijf ik dan, dat ik wil vechten voor een beetje vrijheid van beweging. Hier bedoel ik ook mede, een beetje meer openbaarheid bij het behandelen van vele zaken en wat minder geheim zinnigheid. Daarom stelde ik die vele waaroms. Op één van die waaroms haakt U in, U begint met: „Uit het gesprek van de heer Agter kreeg ik de indruk enz." Nu begrijp ik niet, dat U zoiets kunt schrijven. Dit is m.i. een zaak op een dwaalspoor willen brengen. Omdat ik gehoord had - niet van u - dat de Wo- ningbouwver. met de TEM gesproken had over de levering van boilers, heb ik U opgebeld en erbij gezegd: „Me neer Wassenaar, Uw antwoord herhaal ik vanavond op de Middenstandsver." U bevestigde dat er met de TEM over was gesproken. U bevestigde ook, dat elecUische geleidingen voor fornuis en boiler reeds waren gelegd. Toen vroeg ik U of de electriciëns ook in de gele genheid werden gesteld om prijs op te geven. U dacht dat dit wel zou gaan, maar, zei U, wordt het hun gegund, dan moet hun prijs lager zijn dan die van de TEM Daarna heb ik U geant woord: „Dat zullen ze niet kunnen, want ze hebben geen 50-jaren plan of iets van dien aard, maar hebben te zor gen, dat hun begroting ieder jaar kloot, omdat zij niet zo'n ruime financiering hebben als de TEM". Daarna vroeg ik U: „Kunnen G. Bakker en mijn persoon geen prijsopgave doen van gasgey- sers?" U zei „Ja, dat zal wel gaan". Vervolgens .vroeg ik U: „Heeft U al 'n kostenberekening van de vérbruiks- prijs van gas tegenover die van electra. „Neen", antwoordde U, waarop ik heb gezegd daarvoor te willen zorgen. Dit was in het kort ons gesprek. Zit er enige onjuistheid of onwaarheid in, meneer Wassenaar, laten wij elkaar aan blijven kijken met open ogen. Hoe U de indruk krijgt naar aan leiding van het gesprek dat ik meende, dat de woningbouwver. er is voor de middenstanders is mij een raadsel. Dit te meer daar ik ook gezegd heb, dat twee van Uw huurders beslist een gas- geyser en geen electra boiler wilden hebben. Een ervan sprak uit ervaring. Ook voor de belangen van Uw huur ders kwam ik op U mag ook weten, dat uw antwoord, dat u ondanks dat u het verschil in electra boiler en gas- geyser niet wist en ondanks dat U niet weet wat goedkoper is in het gebruik, U wel wist, dat er order was gegeven al die geleidingen voor electra te doen leggen Dit antwoord gaf bij mij de doorslag om mijn eerste ingezonden stuk te schrijven. Want er worden de laatste tijd vele torens gebouwd zon der dat ervan tevoren de kosten worden berekend En wie betaalt het tekort? De brave burgerman en de man met de pet. U, meneer .de redacteur, dankend voor plaatsruimte, die ik over dit punt niet weer hoop te gebruiken, hoogachtend, J. Agter HERVORMDE GEMEENTE Den Burg 10 uur Ds v. Reijendam 19.15 uur Zangdienst 19,30 uur Ds Van Reijendam, Jeugd dienst. Onderwerp: „Niet roddelen" De rijwielstalling van de voormalige Landbouwschool is gereed. Ingang naast de kerk. Den Hoorn 10 uur Ds Janse Maandgavond 8 uur Samenkomst voor De Westen t.h.v. T. Koorn, Dennen. De Koog 10 uur Ds Van Rhijn De Waal 7,30 uur Ds Van Rhijn Oosterend 10 uur Ds Klijnsma Dienst op de kerkekamer. Maandcollecte voor de kerkvoogdij n.m. 7,30 uur Ds Klijnsma, Jeugddienst Dienst op de kerkekamer. Maandcollecte voor de kerkvoogdij Oudeschild 9.30 uur Ds Soesan Maandcollecte voor de kerkvoogdij De Cocksdorp n.m. 7,30 uur Ds Soesan Maandcollecte GEREF. KERK Oosterend 10 en 3 uur Ds G. Vellinga Den Burg 10 en 3 uur Ds Le Cointre Extra coll voor Hongaarse Studenten GEREF. KERK (onderh. art. 31, K.O.) Hoekstraat 38 Oosterend 10 en 3 uur Dienst. DOOPSGEZ. GEMEENTE Den Burg 10 uur Ds J J- J- van Sluijs. Den Hoorn 11.15 u. Ds J. J. J. v. Sluijs grote sortering. Prima zacht leer steeds iets aparts voor groot en klein fantasie wollen ondergoed Nylon - Enkalon - Geplatteerd-Wollen Wol met zijde nieuwe dessins OUDESCHILD DEN BURG met visserijband f 210. met F.M. 298 - met FM f 398.- houten kast Techn buitengew. goed Met F.M f 348 Betaling te regelen Reparatie Inruil In onze Etalages vindt U voor elk wat wils Vesten Pullovers Bolero's Shawls Hoofddoeken Handschoenen Overhemden Binders Schorten Rokken Onderjurken Nachtponnen Pyama's van prima keperflanel en nog veel meer. Bezichtig onze etalages Goed en niet duur bij Binnenburg 1 Den Burg Voor Familie-Drukwerk slechts één adres Als extra St. Nic. verrassing grote prijsverlaging der Setter-Set Nylons Zilvermerk 30 denier pracht kous 3,95 Turquoise 50 denier sterke wandelnylön Oranje Bordeaux 3.95 15 denier fant hiel 4,50 70 denier dikke zware kous 4,95 Verder nog vele soorten in voorraad Oosterend Tel. 3 Den Burg Tel. 193

Texelsche Courant | 1954 | | pagina 4