Pater Witte is weer met verlof op Texel Texel bracht f2575.27 bij een Uw merk Ij FIRMA FRANS ZEGEL Kz. zijn fiets vaste knecht Verhuisd N.V. Texelsche Electriciteits Mij. een hulpkracht herbouwplicht Permanent '21 Cadeautje Garage A. Kievit Tel. 58 Gezinsverzorgster een meisje jonge stamboekzeugen. Pater M. Witte is weer op Texel. Uit het hart van Zuid-Afrika - Kenya - reisde hij als vacantieaganger naar Eu ropa, rechtstreeks naar het Gouden Boltje, waar zijn wieg eens stond. Maar.dat is al weer bijna 60 jaar geleden. In 1922 vertrok hij voor het eerst naar Afrika. In 1934 keerde hij met vacantie terug en daarna zagen wij hem in 1947 weer op Texel verschijnen. Ditmaal zal de vacantie zes maanden duren. Zijn komst is vrij onverwacht, want het oorspronkelijke plan was om eerst nog een bezoekje te brengen aan de Texelse kolonie in Zuid-Afrika. Wat speet het hem, dat de vrachtboot, waar mede hij naar Durban dacht te stomen, een geheel andere route nam, zodat ze in het Zuiden vergeefs naar zijn komst en de laatste Mau Mau nieuwtjes heb ben uitgezien. Pater Witte zit - naar Afrikaanse op vatting - niet zo ver van de Mau Mau af; op een afstand als Texel van Lim burg en daar wordt 's nachts behoor lijk gevochten. Overdag houden de le den van deze beweging zich schuil in de moeilijk doordringbare bossen. Haar leden hebben een eed afgelegd, krachtens welke het hun plicht is de blanken om zeep te helpen. Overdag kun je in hun gebied tamelijk veilig rondlopen en kort voor zijn komst naar Texel heeft Pater Witte dan ook nog eens het veel besproken gebied doorkruist. Waarschijnlijk keert hij naar zijn zelfde standplaats terug, maar het is ook mogelijk, dat Pater Witte belast zal worden met arbeid onder de Mau Mau-leden, die in de concentratie kampen zijn samengebracht. Er zitten er 56.000 gevangen. Wegens moord zijn er na processen al zo'n duizend tot de doodstraf veroordeeld Pater Witte spreekt van een revolutie, van een ge heim 'genootschap, dat iedere Europe aan de nek wil omdraaien. Het valt moeilijk om de gebieden te zuiveren, want zij beslaan een oppervlakte zo groot als Duitsland. De Mau Mau is uitgerust met moderne wapens, zoals machinegeweren. Op zijn briefhoofd mag hij sinds ge- OUDERAVOND O.L. SCHOOL „DE COCKSDORP" De Cocksdorp. Ondanks de ver schillende vergaderingen was de ouderavond van de O.L. School goed bezocht. Bij de opening heette de voor zitter, de heer Joh. Zoetelief, de nieu we onderwijzeres, mej. M. de Bruin van harte welkom. Hierna las de se cretaris de notulen voor, welke onver anderd werden goedgekeurd. De pen ningmeester kon een optimistisch ge luid laten horen. De kascommissie had niets dan lof voor zijn beheer. Het hoofd der school wekte speciaal de ouders op om hun aandacht te schen ken aan de beroepskeuze, de vacantie- kinderuitzending en de a.s. uitvoering voor de ouders van de leerlingen in Den Burg. Het College van B en W werd dank gebracht voor de verbeteringen en te vens werd bepaald, onder overgrote meerderheid van de vergadering, dat alleen bij ziekte of ernstige moeilijk heden het spaargeld terug gegeven zal worden. De voorzitter was niet herkiesbaar; met bijna algemene stemmen werd de heer A. Boon Jzn in zijn plaats be noemd. De penningmeester, de heer C. de Graaf Mzn. werd bij acclamatie herkozen. In de pauze werd chocolademelk met koek gepresenteerd. Hierna werden de Sint-Nicolaasplannen vlot afgehandeld, zo ook de rondvraag, die heel weinig opleverde. Er zal getracht worden de schooltijden van 9-11,45 uur en van 1,30-3,45 uur gesteld te zien krijgen. Ook zal er een bedrag besteed worden voor handenarbeid. Ondertussen liep het tegen tienen en nu kreeg de heer Renout h^t woord Hij boeide de aanwezigen door een vlotte causerie met film over zijn reis naar Spanje. Nadat de oud-voorzitter door de heer A. van Hoorn bedankt was voor zijn vele goede zorgen aan het onder wijs besteed, werd om kwart over elf deze gezellige ouderavond gesloten. Sportnieuws SVC Hedenmiddag om 3 uur spelen adsp. a uit tegen Oosterend a. Vertrek 2,15 uur. Het 2de ontvangt morgen om half tv/ee WOW 6. Terreindienst C. Smit en M. v. Boven Het eerste gaat naar DWOW in Sioctdorp. Vertrek 11 uur. S.V. Texel Programma voor Zondag; VZV 1-Texel 1; Texel 2-Wieringer- waard 2, aanvang 1,30 uur; Texel a- Watervogels a .aanvang 12 uur. Texel 1 zal voor een prettige surprise moeten zorgen. V staat wel onderaan, maar zal zich toch tot het uiterste verweren. Niet onderschatten, maar aanpakken en zien de punten mee huis toe te nemen, 't Is zoals Cees vertelde, „we staan op de verkeerde helft" en dat moet anders. Ook Texel 2 zal behoorlijk van zich af dienen te slaan. Texel a ontvangt Watervogels a. Hedenmiddag half vier trainen, al leen bij gunstig weer en behoorlijke terreintoestand. Ook de dames succes en veel be langstelling toegewenst. S.V.O—nieuws Heden 3 uur Oosterend a-SVC a. Neemt het niet te licht op en weest op tijd, jongens! Morgen gaat het eerste naar Vada. Dit wordt de vierde keer, we zullen maar hopen, dat het nu eens doorgaat. Zorgen jullie nu eens voor een over winning? Het tweede krijgt morgen De Koog 2 op bezoek. Zorgen jullie ook voor een verrassing? ruime tijd de titel O.B.I. voeren, een hoge Britse onderscheiding. Wij op Texel weten ook dat Hij die ten volle verdiend heeft, want hij verricht onder de negers zegenrijk werk. „Ik ben fei telijk meer schoolmeester dan Pater", zo merkte hij breed lachend op. Maar dan een schoolmeester, die als hoofd taak ziet het opvoeden van zijn pu pillen en met niet weinig trots ver telde hij ons dan ook, dat onder de Mau Mau-benden nooit één knaap is aangetroffen, die destijds door hem in het goede spoor was gebracht. Hij vestigde onze aandacht op het blad „Africa Christo", dat er op wijst, dat de opvoeding haar doel mist als de religieuze achtergrond ontbreekt. Wij lezen: „Een bekend psycholoog werd door het gouvernement van Ke- yna uitgenodigd om een studie te ma ken over de problemen van de Mau Mau In zijn verslag verklaart de ge leerde, dat de opvoeding van de in landers in het verleden te eenzijdig ge richt was op het onderricht en veel te weinig op de morele vorming. „Het menselijk dier, schrijft hij, werd ver volmaakt, maar aan zijn hogere gevoe lens en aspiratie werd geen aandacht besteed: geheel het opvoedingssysteem van de inlanders dient grondig her zien te worden''. De gezagsdragers schijnen wel over tuigd van de gegrondheid van deze critiek en men spant zich reeds in om de fouten van het verleden goed te maken. Zo wordt in een recente om zendbrief aan de schoolhoofden de na druk gelegd op het onderricht in de H. Schrift en worden de Missionarissen verzocht en uitgenodigd om dikwijls de scholen te bezoeken". Velen zullen Pater Witte gaarne weer eens willen ontmoeten. Wij hopen dat hij bereid zal worden gevonden tot het houden van een „praatavond" over zijn werk, waarvoor in alle lagen der bevolking, van welke gezindte ook, warme belangstelling bestaat. BOUWVERGUNNINGEN Mevr. Everts, Westerhoutpark 26, Haarlem, bouw arbeiderswoning in 1 polder De Eendracht bij hoeve Zeeburg. Mevr. Douariëre Jhvr. Miohiels van Verduyne, Wassenaar, bouw landbouw- schuur aan de Postweg; Het Prov. Wa terleiding Bedrijf NH, Bloemendaal, bcuw van een pompstation met zuive ringsgebouw en reinwaterkelder aan de Hollewalsweg; de heer J Smit, Mo lenstraat 37, Den Burg, bouw van een t immerwerkplaats. INTOCHT VAN SINT NICOLAAS IN OOSTEREND Ondanks de storm heeft de moedige Sint zijn voorzegde intocht gehouden. Bijgestaan door twee Zwarte Pieten, voorafgegaan door VIOS en gevolgd door de commissie van ontvangst, trok Sinterklaas op zijn trouwe schimmel van Oost naar Oosterend. De kleurige stoet met de pittige muziek werd door enkele honderden mensen, groot en klein, gevolgd. Op het plein van de o.l. school werd halt gehouden en hier hield de heer Westerdijk een korte toespraak, waar in hij o.a. hoopte, dat Sinterklaas steeds meer resultaat zou gaan zien van zijn goede voorbeeld. Een driewerf hoera werd uitgebracht op een goede gezondheid en een lang leven van de Sint. Vrijdagmorgen heeft de Sint een be zoek gebracht aan de openbare school en 's middags keerde hij daar terug tot grote vreugde van vele kleuters. OUWE SUNDERKLAAS AAN DE COCKSDORP Nog weinige dagen scheiden ons van dit jaarlijks festijn. Er wordt door di verse groepen en personen reeds druk gewerkt om a.s. Zaterdag 11 Dec. een kans te wagen om de SVC-beker te be machtigen. Reeds tweemaal is deze door een groep gewonnen uit de Witte Hoek. Zullen ze er nu ook in slagen dit jaar het hoogst aantal punten te ver zamelen, dan is hij de definitief ge wonnen. Laat dit voor de andere spe lers een aansporing zijn om dit te ver hinderen. Dan houden we de spanning er in. De jury. zit evenals andere jaren weer over het hele dorp verspreid. Voor de jeugd zal een jury zitting hou den in de zaal van de heer Nota en wel tussen 6 uur en 7,30 uur. Iedere jeug dige Sinterklaas ontvangt hier dan weer een zakje snoep. En als eerste en tweede prijs worden voor twee groe pen weer speculaaspoppen beschikbaar gesteld. De prijzen voor de groteren zijn Beker, Taart, Speculaas en Cake Maar dan moet U zich weer laten in schrijven bij de heer D Buijs en boven al inwoner van De Cocksdorp of Eier- land zijn. Het geheel wordt weer ver zorgd door S V. Cocksdorp. De prijzen voor het een en ander staan in de etalage van Bakker Buys. Er wordt weer een verloting gehouden om de kosten, die aan het Sinterklaas feest verbonden zijn te dekken. Wij bevelen deze dan ook ten zeerste aan, want het devies luidt nog steeds: „Met Ouwe Sunderklaas naar Cocksdorp". VAN DE CULTURELE RAAD Dinsdag 7 December Den Burg, Landbouwschool, Openbare les van de cursus „Spreken in het openbaar". De verenigingen, die in de loop van de maanden Januari of Februari een uitvoering, bijeenkomst of vergadering wensen te houden, worden verzocht hiervan - voor zover zulks nog niet is geschied - zo spoedig mogelijk opgave te doen aan de Secretaris van de Cul turele Raad. Indien op dezelfde dag - of avond - ook activiteiten van andere verenigin gen zullen worden gehouden, zullen de betrokken verenigingen hiermede in kennis worden gesteld. De actie ten bate van de Vluchtelin gen is goed geslaagd: Gisteren hebben wij de som van f 2.575,27 mogen over maken op het gironummer van het Actie Comité, gevestigd te Den Haag. Wie nog een bijdrage wensen af te staan, gelieven dit rechtstreeks over te maken op gironummer 5100 van het Comité Vluchtelingenhulp 1954, Sche- veningseweg 62, Den Haag. Namens de vele ongenoemde slacht offers zeggen wij de Texelse bevolking heel hartelijk dank. Wij geven hier onze laatste verant woording: Stand 27 November f2279,75 Nadien nog ontvangen van: J. C., Den Hoorn f 25,Personeel en werkgever C.V. Dorsbedrijf Grisnigt f 100, Hoeve „Burst", Eierland f 5,N.N. f 3,N.N. f 5,Herv. Vrouwengroep CJVF, Ring Texel f 56,30; Fa. J. en M. Drijver Zn f 100,N.N. f 1,22. BURGERLIJKE STAND VAN TEXEL van 26 November t.m. 2 December '54 Geboren: Wilhelmus Cornelis Jaco bus, zv Willem J. Bakker en Johanna A. Bakker; Marianne, dv Johannes Ch. Kiewiet en Jannetje Zandee; Wilhel mus Jacobus Maria, zv Wilhelmus J. Schoo en Johanna H. Houniet; Geer- truida Afra, dv Johannes P. Stoop en Geertruida Blom; Cornelia, dv Marti- nus Sturkenboom en Pietje van der Slikke. Ondertrouwd; Cornelis Bruin en Maatje Klippel. Getrouwd; Johannes Nooij en Anna Bakker; Cornelis N. de Wit en Eliza beth van Egmond; Jan Brouwer en Bertha L. de Wijn; Hendrik van Heer waarden en Anna E. L. van Swinderen Overleden: Gene Gevonden voorwerpen: rubber jas en zeiltje, herenhandschoen, alpino, regenjas, portemonnaie, wollen handschoen, motorhandsohoen. INGEKOMEN PERSONEN Klaas Korver, van Den Haag .Akelei straat 146 naar K 10a; Adriana H. M. Droog, van Beemster, Purmerender- weg 176 naar Schoonoordweg 17; Ba rend Verdoorn, van Huizen NH, Drift- weg 71 naar Oudeschild 386. VERTROKKEN PERSONEN Tietje Y. Rintjema van Groeneplaats 11 naar Dantumadeel, Murmerwoude G 73c; Hermannus Bron, van H 131 naar Rotterdam, a.b. Hr Ms De Ruijter; Pietje Trap, van O 3 naar Uithoorn, Pr. Beatrfxlaan 14; Adolf Roeper, van Juli- anastraat 4 naar Zaandam, Zwaarde- makerstraat 9; Christina Zwiers van B 153 naar Leeuwarden, Achter Tul- penweg 23; Hiltje Bosgraaf, ev Jullens van Wilhelminalaan 41 naar Den Hel der, Jan Bijlstraat 461; Abraham A. Westdcrp, van Weverstraat 13 naar Enk-huizen, Admiraliteitsweg 17 (en gezin); Anna E. L. van Swinderen, van Hollewalsweg 17 naar Nieuwer Am- stel, Nieuwe Karselaan 20. VERLOTING NUTSKLEUTERSCHOOL De hoofdprijs van de loterij, een au toped, ten bate van de Nutskleuter- schocl, is gewonnen door de familie S. van der Zwaag, Kogerstraat, Den Burg. Op onderstaande nummers zijn prijzen gevallen: 377; 739; 461; 457; 488; 645; 370; 367; 369; 526; 25; 300; 557; 712; 442; 106; 446; 35; 344; 450; 267; 146; 268; 366; 590, 150; 650, 642; 695; 293; 505; 587; 139; 60; 113; 497; 515; 589; 710; 472; 570; 412; 239; 256; 620; 663; 411; 419; 236; 474; 483; 398; 176; 512; 528; 496; 67; 573; 748; 480; 549; 722; 162; 272; 437, 334; 504; 627; 179; 443; 322; 258; 376; 664, 90; 454; 477; 402; 634; 174; 38; 368; 74, 173, 15; 182; 638; 135; 495; 558; 317; 720; 667; 160; 208; 453; 124; 553; 551; 61; 31; 533; 190; 214; 678; 692; 269; 703; 145; 223; 282; 28; 85; 556; 540; 241; 471; 709; 534; 612; 23; 723; 651; 383; 523; 610; 621; 568; 58; 387; 250; 204; 82; 211; 192; 501; 44; 730; 632; 283. De prijzen zijn af te halen aan de school (Nieuwstraat) Zaterdag van 10 tot 12 uur. VISAFSLAG OUDESCHILD 331 kg schar; 56 kg bot; 2750 kg gar nalen; 28 kg krukels; 445 kg wulken. HINDERWET Ter inzage legging verzoek om vergunning Burgemeester en wethouders van Texel brengen ter openbare kennis, dat ter secretarie dier gemeente ter inzage ligt een van de vereiste bijlagen voor zien verzoek om vergunning ingevolge de hinderwet, van het Provinciaal Wa terleidingsbedrijf van Noordholland te Bloemendaal, tot het oprichten van een hoofdpompstation met zuiverings gebouw en reinwaterkelder, waarbij gebezigd zullen worden 25 electromo- toren met een gezamenlijk vermogen van 304 pk, alsmede van een ruwwater- pompstation, waarbij -gebezigd zullen worden 6 electromotoren met een ge zamenlijk vermogen van 90 pk op de percelen, plaatselijk gemerkt Holle walsweg te Den Burg en nabij de Mok- sloot; kadastraal bekend gemeente Texel, resp. sectie E nr 13 en G nr 180 Voor een ieder bestaat gelegenheid schriftelijk bezwaren in te brengen bij het gemeentebestuur tot uiterlijk 11 December 1954. Voorts heeft ieder de gelegenheid in persoon of bij gemachtigde mondeling bezwaren in te brengen in een openbare zittmg ten gemeentehuize op Zaterdag, 18 December 1954 te 11 uur. Zij, die niet in persoon of bij gemach tigde op bovenbedoelde zitting zijn ver schenen, zijn niet gerechtigd tot beroep. Degenen echter, die tijdig schriftelijk bezwaren hebben ingebracht en niet op de zitting zijn verschenen, zijn wel tot beroep gerechtigd, indien zij niet woon achtig zijn in deze gemeente. Burgemeester en Wethouders voornoemd De Burgemeester, C. de Koning De Secretaris, P. Beemsterboer VOOR DE DOOPSGEZINDE ZUSTERKRINGEN Mej. Paula Thijssen, 'n oud-landgenote, die sinds enkele jaren in Engeland ver- j toeft temidden van de Huttersen, een broederschap, die in vele opzichten prachtige idealen in praktijk brengt, hoopt op Woensdag 8 December a.s. voor de leden van de zes Doopsgezinde Zusterkringen een causerie met licht- - beelden te houden en wel in de Doops gezinde kerk te Den Burg, aanvang 8 uur. Ook de heren zijn daar van harte welkom. ZONDAGSDIENST DEN BURG DOKTER SCHALKWIJK PROTESTANTSE KERKDIENSTEN HERVORMDE GEMEENTE Den Burg 10 uur Ds Soesan Maandcollecte voor de kerkvoogdij Den Hoorn 10 uur Ds Van Rhijn Bediening Heilige Doop Extra collecte voor de Oecumenische Raad van Kerken. M.m.v. het kerkkoor De Waal 11 uur Ds Janse Extra collecte voor de Oecumenische Raad van Kerken. De Koog drie uur Ds Janse Extra collecte voor de Oecumenische Raad van Kerken. De Cocksdorp 10 uur Ds Klijnsma Oosterend 10 uur Ds Van Reijendam Maandcollecte voor de Kerkeraadskas Oudeschild 9,30 uur Ds Janse GEREF. KERK Den Burg 10 uur Ds W. Wiersma van Kollum Voorber. H. Avondmaal 3 uur Ds W. Wiersma Extra collecte voor kinderkerstfeept Oosterend 10 u. Ds F. Slomp van Hoorn Voorber. H. Avondmaal 3 uur Ds F. Slomp GEREF. KERK (onderh. art. 31, K.O.) Hoekstraat 38 Oosterend 10 en 3 uur Dienst. DOOPSGEZ. GEMEENTE Den Burg 10 uur Ds J- J- J- van Sluijs. De Waal 1115 uur Ds J. J. J. van Sluijs Oosterend 19,30 uur Ds J. J. J. v. Sluijs Diakenverkiezing: Den Burg 11 uur; De Waal 12,15 uur; Oosterend 11 uur; Den Hoorn 11 uur; De Koog „Huize Lyda" 11 uur. Duur der stemming een half uur. HET MOTORONGELUK OP DE PIJPERSDIJK In aansluiting op ons bericht ové het motor-scooter-ongeluk op de Pij persdijk vernemen wij, dat de berijde van de scooter, Ds Janse, door de te genligger zou zijn verblind. De tegen ligger heeft weliswaar gedimd, maa dit licht te laat ingeschakeld, waardoo: het ongeluk ontstond. Ds Janse raakt< hierdoor nl. in de zeer zachte, modde rige berm en kwam te vallen, waaroj de scooter nog een stukje doorschoo en tegen de motor botste. Gebleken is dat het dimlicht van de motor uitersl zwak was. VOORZORG VOORKOMT ZORG De aandacht wordt gevestigd op -hei feit, dat landbouwers, die in hun be drijf gebruik maken van mechanisch! werktuigen een verbandtrommel moe ten bezitten, zodat bij ongelukken ma teriaal aanwezig is voor het verlenei van de eerste hulp. Van politiewege zal controle op de aanwezigheid van verbandtrommels o -kisten worden gehouden. Bij verzuim zal verbaliserend worden opgetreden. TEXELAAR WEER TURNKAMPIOEN Onze eilandgenoot, de heer P. Schoorl voorzitter van de gymnastiekvereni ging „Texel", heeft zijn titel Turn- kampioen Hollands Noorderkwartier, Zondag te Barsingerhorn met succes verdedigd. Hij eindigde als eerste met 99,6 punten, gevolgd door de heer M. Strijbis, lid van de Langedijker vereni ging, die 98,8 punten behaalde. Bij de meisjesafdeling bezette M. Beumkes Bd. met 90,1 punten de 8ste plaats en G. Dekker met 89,1 punten de 11de. W. Grisnigt eindigde als num mer 4 bij de jongens afdeling en D. Eelman bezette de 5de plaats met 79 punten. Tex. Boys Boys 1 is Zondag vrij. Het 2de speelt thuis tegen WGW 4, een van de leiders. Er zal veel van jullie gevergd worden, Boys, maar als jullie vol houdt van begin tot eind is er een kans. Dus Boys, doe je best. De wedstrijd begint om 13,30 uur. De adspiranten zijn vrij. TEXELAARTJES Bij vooruitbetaling lot 3 regels f0,60; elke regel méér f 0,20. Onder adres te bevr. (niet eerder dan 11 u. in Boekh.) en onder nr f 0.20 meer Deurwaarderskantoor Prins en Van Vliet houdt Maandag van 11- 2 zitting in Hotel Texel (verkopingen, rechtza ken, incasso). Passagebureau Velthuys Den Helder, houdt Maandags van 11,30 tot 2 uur zittmg in Hotel Texel. Emigratie, Passages naar Afrika, Aus tralië, Amerika, Canada, enz. Voor verhuizingen, emi gratie-verpakking en opslag met verzorging documenten en verzekering. Vraag prijsop gave V.T.B., Den Burg, Tel 85 P. C. Kaan, RuygweglOl, Den Helder, voor emigratie verpakkingen naar alle delen der wereld. Zendt ons bericht en wij komen U thuis bezoeken. Radio herstellen? VONK opbellen 1 Telefoon 78 en 273 Te k. gevr. tamme konijnen A. N. Plaatsman, poelier, tel. 139. Kogerweg 36 Wie heeft Jan Dogger zijn petje gev. donkerbl m. grijs. Gaar ne terug Schildereind 52 Ik verloor mijn vulpen, merk Montblanc Gaarne terug. M. Bakker Kz. Eierland Te k alle srt. vruchtbomen, elzen ligustrum, popelier. rode en zw. bessen. P. v. d. Slikke, Westerweg B 131 Te k. een frisse koe. jb. Kikkert, Hoogte nb Den Burg Te k. electr. wasmach. (kan ook met hand gedraaid) en schrijf machine beide in pr. cond. A. Daalder, De Koog Zw. biggen te k. bij T. Wuis, De Tijd, 't Noorden Te k. een accordeon keus uit 2. Adres bur. v d. bl Ver mist sinds 22 Nov cypers poesje (rood) Aan komen lo pen bl. gr. poesje. R. Eelman Oosterend Tel. 54 Wie de fiets weghaalde bijdeSpar- winkcl wordt in zijn eigen belang verzocht hem weer terug te brengen, v. d. Slikke KLM manchesterwerkkleding biedt vele voordelen IJzersterk Poolvast Betere pasvorm Weinig verstelwerk Extra versterkte naden en zakken Den Biug Oudeschild Met grote vreugde en dankbaarheid geven wij kennis van de geboorte van onze zoon Hans die bij het H Doopsel de namen ontving Hendricus Johannes Maria T. Zijm-Roogaard S Zijm Trentgeest Oosterend Texei, 3 Dec. 1954 Hiermede betuigen wij onze hartelijke dank voor de grote belangstelling bij het overlijden van onze vrouw, moeder, behuwd- en grootmoeder IJMKJE Ri|K geb Tuinstra In het bijzonder aan dra gers en kleedoplegsters voor de laatste eer aan de overledene bewezen. Fam. N. C Rijk Den Burg, 2 Dec. 1954 Voor de vele blijken van belangstelling op 28 Nov ondervonden beluigen wij onze hartelijke dank. |oh Post j Post-de Wijn Wie heeft op de stoep late" staan Terug te bekomen tegen adv kosten P. v Simbeek Hogerstraat 7 Gevraagd per 1 Manrt woning beschikbaar Dros, Blandenberg van Weststraat naar Peperstraat 2. Schildersbedrijf S. Timmer Gevraagd in de Centrale en buiten dienst. Bekendheid met dieselmotoren strekt tot aanbeveling. Salaris volgens Ioongroep B (f54,93 f 59,87 p week) Schriftelijke sollicitaties uiterlijk 11 December a.s. in te dienen bij de direc teur Te koop gevraagd afkomstig van verwoest pand (woonhuis) ie Texel Brieven onder no 596 Oosterend, Tel 89 bur van dit blad Voor een betere slaagt U zeker In Oosterend KAPPER BAKKER. Telef.37 voor groot of klein? Dan moet U immers bij J. P. STAM zijn I Taxi, Trouwen, Buitenritten Verwarmde wagens Doopsgez. Gemeente Voor de vacante betrek king van worden sollicitaties inge wacht bij Mevr. Broere- Risseeuw, „Luctor et Emergo" Duinweg, Den Burg Mevr. Lap, Julianastr I vraagt voor de morgen of enkele ochienden per week Te koop J. C. Rab N V, HOLS ATI A SNELBREIAPPARAAT brell automatisch rteht en avereohl f. 375.- 475.- f. 540.- Vraag prospectus e Alleenverkoop voor Texel JAC. BRUYN, Steenenplaals.

Texelsche Courant | 1954 | | pagina 2