Goed begin Propaganda-avond der Coöperatieve Verenigingen S.V.G. Ooekstlorp ïumzaadSijsten BIBLIOTHEEK Boekhandel Parkstraat BURGERLIJKE STAND VAN TEXEL van 7 tot en met 13 Januari 1955: Geboren: Tine Anke, dv Romke de Vries en Afina Dros; Jacobus, zv Auke Terpstra en Johanna van Weerlee. Overleden: Betje Slot, oud 74 jaar, echtgenote van P. van Rossem; Lourens van Sikkeleras, oud 74 jaar. Gevonden voorwerpen: diverse wanten, das, Engelse sleutel, armband, glacé handschoen, vest, hoofd doek. INGEKOMEN PERSONEN Sierk G. Hoekstra, van Noordoostpolder Kamp Marknesse, naar Kogerweg 23; Pieter Kalis, van Terschelling, Willem Barentszkade 1 naar De Waal la; Louise H. Estié, van Breukelen, Straat weg 178 naar E 25; Dirk C. Schuitema ker, van Katwijk, Annastraat 46 naar Peperstraat 31; Albert Reinders, van De Wijk, Dorpsstraat 116 naar De Zes 12, en echtgenote. VERTROKKEN PERSONEN Willem G. van de Bongardt, van Haf- felderweg 10 naar Utrecht, Burg. Nor- bruislaan 166II, met gezin; Johannes van Uden, van C 53 naar Nieuw-Zee- land; Harmina Grit, van Molenstraat 65 naar Assen, Witten 22a. PUBLICATIE VAN DE CULTURELE RAAD Zaterdag 15 Januari Den Burg, Casino, NW-kindermiddag, aanvang 3,30 uur. Den Burg, Casino, Vrouwenavond NW, Gevarieerd kleinkunstprogramma. Spr. Mevr. De Vries-Steutel. Den Burg, Hotel Texel, Paardensport ver., Feestavond, prijsuitdeling concours De Cocksdorp, De Hoop, toneeluitvoe ring SVC, „Stormeiland". Maandag 17 Januari Den Burg, Hotel Texel, Fryske Krite, gezelschap Tetman de Vries met „De Tiid sil 't leare". Donderdag 20 Januari Den Burg, De Oranjeboom, Bootscholie ren, opvoering „Bootrevue''. Den Burg, De Zwaan, R.K. lingsclub. Besproken wordt manisme". Vrijdag 21 Januari Den Burg, Landbouwschool, Ver. Oud- leerlingen, Praatavond. De heer Wie- ringa spreekt over „Melk". Vertoning zuivelfilm. Zaterdag 22 Januari Den Burg, De Oranjeboom. Koninklijk Texels Fanfarecorps. Den Burg, Hotel Texel, filmavond „Castrol". Toegang boven 18 jaar Ontwikke- „Het hu- Uit voering IJSVREUGDE IN WAALENBURG Het ijs in Waalenburg is weer best. Dit vernamen wij gisterochtend van een enthousiaste schaatsliefhebber. Wie ijssport denkt, zegt: „Koek en zopie". Nou, ook de bekende sukelaattent weer present. Nu wij dit schrijven komt de. wind uit het noordoosten, m.a.w. voor de vrienden van Koning Winter precies uit de goede hoek. HET WATER WAS WEER WILD Toen wij Donderdagochtend om streeks half twaalf de dijk die naar het reddingboctstation aan Texels Noord oostpunt loopt, kruisten, drukten wij stevig op de remmen, want voor ons hield Texel plotseling finaal op: weg en duinterrein bleken overspoeld door de zee, die vanuit het Oosten vrijuit land inwaarts kan dringen. De weg naar de plaats waar vroeger het Eierlandse Huis stond, was van de kaart. Wij zijn toen (evenals de postbode) maar door de om ringende duintjes verder getippeld. Verderop was de Torenweg nog droog. Ofschoon het bunkertje van de Lucht- observatiepost er nog stond - en op 23 December was het nog maar een me- tertje van de duinrand af - bleek er toch weer duin verloren te zijn gegaan en wel pal achter de toren. Uit voor zorg had men de omheining alvast ver wijderd en de paaltjes gereed gelegd voor transport naar veiliger zóne De zee vloog telkens weer op het zeer steile duin af, dat duidelijk de sporen van deze aanvallen vertoonde. Omdat wij een voorliefde hebben voor „leven dige'' foto's lieten wij ons langs de duin helling op het strand glijden. Wij ont dekten een iets hoger liggende kleipar- tij, waar het water juist overheen vloeide. Maar toen wij daar in stelling stonden bleek de zee nog een laatste aanval op de boog te hebben. Enfin, met de laarzen vol dropen wij af. Maar wij komen terug V.P.E.O.-AVOND De V.P.R.O. is voornemens op Don derdag 24 Februari a.s. haar propagan- da-feestavond op Texel te houden. Het programma zal worden verzorgd door het gezelschap Benny Vreede. Tex. Boys Boys 1 speelt Zondag om 1,30 uur thuis tegen Geel Zwart 1, een zware te genstander. Het tweede gaat naar WGW 4, ook moeilijk. Denk erom Boys, de laatste loodjes wegen het zwaarst. Ver trek 11.15 uur. De adsp. spelen vanmiddag om 3 uur thuis tegen De Koog a. Wordt dit weer eens een overwinning, jongens? Zie elf tallen in het kastje. SVC-Nieuws Hedenmiddag 3 uur spelen adsp. a uit tegen Oosterend a, vertrek De Cocks dorp kwart over twee. •Het tweede gaat naar WGW 6, aan vang 2,30 uur. Boot 11.45 uur. Het eerste ontvangt onze sportvrien den uit Sint Maarten, nl. Sint Boys 1. Aanvang 1,30 uur. Terreindienst L. van Veen en Jn Beerling. Indien de wedstrijden niet doorgaan, krijgen de spelers afbericht. Dus zonder afbericht blijft niemand thuis. Zaterdag 22 Jan. onze Jaarvergadering in Hotel „De Hoop". Nauwlijks is het jaar begonnen, Of daar komt me het bericht, Dat de beurs van onze huisvrouw, Weer wat extra wordt verlicht. Maar haar zorgen worden zwaarder, En dat wordt een beetje raarder. Drie cent meer wel op één kan, Je krijgt kippenvel er van. Blijkbaar is het bij de melkboer, Lang geen boter tot de böom. 't Schijnt wel dat de room er af is, Ook de bóer is econoom. En dus valt het te begrijpen, Dat bij hem het plan kwam rijpen, Meer te vragen voor de melk. Want die is toch goed voor elk. Maar of elk nu aan melk toe komt, Dat is weer een and're vraag, Want zij ligt, zonder te drinken, Nu reeds zwaar op onze maag. Ja er hangen donk'ije wolken, Sijmen wordt weer uitgemolken, Want al heeft hij nog zo'n dorst, Hij is niet meer aan de borst. Mede zesprocentenlingen, 't Is weer huilen tot en met, Want wij worden, noodgedwongen, Thans op melkrantsoen gezet. Wie 't niet langer kan betalen, Moet de riem maar aan gaan halen, Anders vallen, eerlijk waar, Straks zijn ribben riit elkaar. Huib de Rijmelaar „DE TIJD ZAL HET LEREN" De eerstvolgende feestavond van de Fryske Krite is bepaald op Maandag 17 Januari a.s. Het gezelschap Tetman de Vries zal opvoeren „De tiid sil 't leare", een vervolg op „De tiid haldt gjin skoft" DE ANOZ-FEESTAVOND De Donderdagavond in Hotel Dijt te Oosterend gehouden feestavond van het ziekenfonds ANOZ is een klinkend succes geworden. De belangstelling voor deze avond was zeer groot - het gebouw was stampvol - en het programma zeer Geopend werd door de voorzitter, de heer S. van Heeringen, die een bijzon der woord van welkom richtte tot bur gemeester De Koning en de doktoren. Vervolgens werd het woord gevoerd door dokter Schalkwijk als voorzitter van het Algemeen Ziekenfonds Texel. Hierna werd begonnen met het bonte programma, dat onder leiding stond van de heer Jn. Daalder. Annie en Beppie van Dijk traden op als levenslustige jodelaars, begeleid door de accordeonis- te Guurtje van der Vis; Gerrit en Piet Keijser van De Waal vergastten de aan wezigen op een kunstfluitconcert en ook dit nummer gaf aanleiding tot ovaties. De heer Daalder zelf gaf enige voor- drachten ten beste, de heer L. Kuiper was weer goed op dreef als conferen cier, terwijl de jeugdige toneelgroep „De Plankeniers" een der twee toneelstukjes voor haar tekening nam en ook een da verende bijval oogstte. (Zie ook volgend nummer). JAARLIJKS TEKORT VAN EEN TON VOOR TEXELS WATERVOORZIENING Het provinciaal bestuur van Noord- Holland houdt, ten aanzien van de drinkwatervoorziening van Texel, re kening met een jaarlijks exploitatiete kort van rond f 161.000. Dit blijkt uit de memorie van antwoord op de pro vinciale begroting voor 1955. Gedeputeerde Staten verwachten, dat het rijk hierin een subsidie van f 61.000 zal verlenen. Het dan nog resterende te kort van f 100.000 per jaar zal door de provincie en de gemeente Texel, elk voor de helft, worden gedragen. Voor de provincie betekent dit, dat voor het tweede halfjaar van 1955 een bedrag van f 25.000 te haren laste zal komen, aldus delen GS mede. Op de propaganda-avond, belegd door de gezamenlijke Texelse Coöperaties, is o.a. de nieuwe film van het Centraal Bureau, „De Zekere Weg", vertoond. Dit goldt voor Noordholland de première- Het eerste gedeelte van de avond, welke een volle zaal (De Oranjeboom) trok, werd verzorgd door de heer K. Bergsma, leraar aan de Landbouwschool te Schagen, die., sprak over „De boer in 'heden en in de toekomst", maar waarbij hij óók het verleden in de herinnering terugriep. De avond werd geopend door de heer Alb. Dros Pzn., die een bijzonder woord van welkom richtte tot de heren Bergs ma en Kooger, die de film zou inleiden. Het verheugde de heer Bergsma, dat ook talrijke dames aanwezig waren, wat hem wel een applausje waard leek. Spr. ging eerst terug tot aan het einde van de vorige eeuw met zijn beruchte jaren 1885-1895. Daarna brak een betere tijd aan tot de eerste wereldoorlog ont brandde. Spreker gaf op geestige wijze de verhouding stad-platteland weer. Ja, in tijd van voedselschaarste ziet de boer zich ineens een groot aantal steedse ken nissen rijk.maar mét de oorlog ver dwenen ook die kennissen weer. Ook aan de tweede wereldoorlog ging een crisis vooraf. Die periode gaf hem aan leiding tot het schrijven van het stuk Boerenstrijd", dat hier opgevoerd is, terwijl hier van zijn hand ook „Het wentelend rad" voor het voetlicht zal werden gebracht. Na 1945 werd de welvaart deels naar het platteland ver plaatst, maar blijft dat zo? Er dient dus waakzaamheid te worden betracht. Ge lukkig staat de boer, dank zij zijn coöp. organisaties heel wat steviger in de schoenen dan voorheen, toen hij op het derde plan stond. Zijn coöp. organi saties toch zijn gegroeid uit door en voor het boerenbedrijf zelf. Een betere posi tie verschafte hem tevens zelfvertrou wen. Spreker releveerde de evolutie der bedrijven: van zelfvoorzieningsbedrijven groeiden ze uit tot handelsbedrijven. Wat wordt er intussen niet van een boer gevraagd: hij moet beheerskwaliteiten bezitten, hij moet financier kunnen spe len en boekhouder kunnen zijn. Er is dus veel veranderd, maar 'zijn de boeren in ieder opzicht voldoende meegegroeid? Zijn we er of gaat de ontwikkelings- tendenz nog door? De meeste ouderen bemerken, dat zij niet voldoende ge leerd hebben. Benoorden de lijn Alk maar heeft 58,2 pet der boeren boven de 35 jaar geen landbouwonderwijs geno ten en van de boeren beneden de 35 jaar heeft 16 pet het zonder dit onder wijs moeten stellen. Voor Texel met zijn 436 bedrijven liggen de cijfers zo: 25 landbouwers volgden het landbouwwinteronderwijs, 94 bezochten de Texelse lagere land bouwschool en 96 volgden cursussen. Zodat er 216 bedrijven overblijven waar geen enkele vorm van landbouw onderwijs is genoten. Of wij in onze organisaties het hoog tepunt bereikt hebben? Nee, want de tijd staat niet stil. De economische groei gaat steeds verder. Thans zien wij de enorme afstand tussen de seis en de combine. Vernieuwing en modernisering allerwege. Wie, die economisch wil handelen t.o.v. het verkeer zal het zon der telefoon stellen? Toch is nog slechts 12 pet der boerenbedrijven telefonisch bereikbaar. Nieuwe ideeën kunnen van grote waarde zijn. U zoudt er dus goed aan doen een ideeënbus te openen en daar een premie boven te zetten. Nodig zijn commerciële voorlichting, actieve verkooppolitiek en eigen verwerkings mogelijkheden. De boer moet door zijn orgaan zelf ingrijpen, wanneer de markt bepaalde handelingen noodzakelijk maakt. Verwaasloos Uw reservefonds niet: dit moet ons door eventuele slechte tijden heen helpen. En hoe staat het met Uw veehouderij en de afzet? Wij maken wel eens de fout te veel vee op het bedrijf aan te houden. Dat kan schade berokkenen, want 25 pet van het boereninkomen komt voort uit onze veeafzet. Veevoeder en veevoe dervoorziening is ook een speciaal vak. Moge Uw vereniging U daarbij de be nodigde voorlichting verstrekken. Wij zijn er nog niet en wat weet de leek dus van de producten af? Neem b.v. de verkoop van aardappels aan de consu ment. Welk product krijgt hij en 'wat betaalt hij er voor? Ook daar dient con trole op te worden uitgeoefend, wat kan als wij de aardappel afzetten in propor ties van 5 kg met de naam van het pro duct er bij. Meer in eigen hand, door bv. de melk in eigen fabriek - in Alkmaar komt er straks ook een - te steriliseren. En waarmee vullen wij onze hoender stapel aan? Wij kopen toch geselecteer de kuikens, die de dure eieren leggen, d.w.z. in een periode dat de ander ze niet heeft. Dus kuikens, in Jan. of Febr. gebroed. Een kip moet niet het beste leggen in het voorjaar. Ook vestigde spreker de aandacht op het feit, dat de bestuursfuncties niet of slechts voor een gering pet betaald wor den. Dat moet ook anders, want Uw be stuurslid doet ontegenzeggelijk zijn ei gen bedrijf tekort als hij het damhek dichtslaat. Ook noemde spreker het grote belang ener hygiënische melkwin- ning, waarvan de kwaliteit van het pro duct afhangt. Tenslotte sprak de heer Bergsma de hoop uit, dat ook de Texel se boer zal willen vechten voor zijn te genwoordige en toekomstige positie. Na afloop was er gelegenheid tot het stellen van vragen, maar daarvan werd slechts door één persoon gebruik ge maakt. „Als de wereld voor de volle honderd pet coöperatief is, zal de we reld dan ideaal zijn?'' Antwoord: „Nee, m.i. zal dat niet verwezenlijkt worden, strijd zal er altijd blijven." Na de pauze, waarin een gratis ver loting met vele mooie prijzen werd ge houden en een gratis consumptie was aangeboden, volgde de film „De Zekere Weg". Hierin werd medegedeeld, dat het C.B. vorig jaar voor 286 millioen gld omzette en dit jaar wel de 300 millioen zal passeren; dat 60 pet der kunstmest stoffen door de coöp. sector wordt ver handeld; dat nergens ter wereld zulke lage kunstmeststofprijzen gelden als in ons land en dat de voeders, die door de coöp. ver. worden verhandeld onder vrijwillige c.l.o. controle staan. De heer Kooger, die dit naar voren bracht, hoopte, dat de film een stimu lans zou mogen zijn om toe te treden als lid van de C.A.V. De film verschafte ons niet allen een uitstekend beeld van het wel en wee op het boerenbedrijf, maar ook en vooral een goede indruk van het machtige lichaam, dat het C.B., geworden is. In zijn slotwoord wekte de heer A. Dros Pzn op tot toetreding als lid van de voor de boer in het leven geroepen coop. „De bestaanszekerheid wordt daardoor vergroot", aldus spreker. STORMACHTIGE NOORDWESTER Door dé harde Noordwestenwind ge durende de Woensdagnacht werd het water weer hoog opgestuwd, nl. 2,08 m boven N.A.P. De kade stond dan ook bijna geheel onder water. De coupure is echter niet dicht geweest, want juist toen men het raadzaam achtte tot slui ting over te gaan, begon het water te zakken. De boot kon laden en lossen aan de hoogwatersteiger. „Alleen de vrachtau to's hadden pech, want die mochten van de steiger geen gebruik maken. Deze is blijkbaar alleen voor luxe auto's ge bouwd, aldus een criticus, maar ten kantore der N.V. TESO vernamen wij anders: ook vrachtauto's kan men via de hoogwatersteiger aan boord nemen, maar de vraag is hier: hoe kom je er weer van af, als te Den Helder het wa ter ook zeer hoog is - een hoogwater steiger ontbreekt daar nl. De veel lich tere personenauto's kan men via een plankier de wal op krijgen, maar voor de zoveel zwaardere vrachtauto's heeft men veel zwaarder materiaal nodig. S.V. Texel Texel 1-Watervogels 1; Texel 2-Water- vcgels 2. Dat betekent zowel voor Texel 1 als Texel 2 aanpakken, want onze tegenstanders hebben de punten even hard nodig als wij: wees dus gewaar schuwd en geef je tot het uiterste. Ons Balmasqué. Dit evenement zal gehouden worden op Zondag 13 Febru ari a.s. in Hotel Texel. Maakt U gereed voor dit feest, dat z'n eigen sfeer altijd behoudt. D. OPRUIMING BEGINT Naar wij vernemen zal in de loop van dit jaar ook op Texel worden begonnen met het opruimen van bunkers. Het zou wel zéér prettig zijn als men het karwei bij het Westerslag aanvatte, want de resten van bunkers domineren er schrikbarend. BOUWVERGUNNINGEN De heer J. Zoetelief, Everstekoog K 84a, bouw woonhuis met schuur aan de Kogerweg; de heer M. Spigt, K 9, bouw woning aan de Ruigedijksweg; de heer C. Bakker Bzn., „Lyda", De Koog, bouw vier zomerhuisjes in de Westermient; de heer D, Duinker, Den Hoorn, bouw garage. SPRINGVLOED GEEN REDEN TOT ANGST Het is Noordwester storm, die gevaar lijk is. SPRINGVLOEDEN staan in 'n kwaad gerucht sinds die rampzalige vloed van 1 Februari 1953. Na de jongste stormen was er weer vrees gerezen voor de springvloed van 28 December; men zag die in sommige bladen al aangekon digd op een toon van: er staat ons nog meer narigheid te wachten, nu komt er nog een springvloed ook! Voor die toon is geen enkele reden. Springvloeden gaan in hele reeksen voorbij de kustbewoners weten het zonder dat er iets bijzonders gebeurt. Springvloed, of springtij, zoals het ook wel wordt genoemd, verschijnt elke 14 dagen met de regelmaat van de klok, aldus de Wieringer Courant, die ver volg;: De maan heeft er de hand in. De maan, die eens in de 29,5 dag een om loop rondom onze aarde volbrengt, trekt aan één kant van de aardbol een vloedberg omhoog, laten we voor het gemak maar zeggen „aan de bovenkant" dat is dan dus de naar de maan toege keerde zijde. Een soortgelijke vloedberg bevindt zich aan de onderkant van de aarde en in de gebieden daartussen be vinden zich de dalen. Zien we de aarde als de wijzerplaat van een klok, dan doet de maan {die daar een eind boven staat) dus een vloedberg ontstaan bij de 12 en bij de 6 bevindt zich er ook een. Op de plaatsen waar de 3 en de 9 staan, is het water dan laag. Stond de aarde stil, dan zou het dus maar twee keer per maand hoog (en twee keer laag) water worden. De aarde volbrengt echter een dagelijkse draai ing de aswenteling en daardoor komen eb en vloed dagelijks voor. De aarde wentelt als het ware onder die beide vloedbergen, die de maan optrekt, door. Zo ontstaat het verschijnsel, dat wij ongeveer om de twaalf uur een vloedberg ontmoeten. Twee keer per maand is die vloed berg wat hoger dan anders. Behalve de aantrekkingskracht van de maan werkt namelijk ook nog (zij het in mindere mate) die van de zon op het water van onze aarde. En het hangt er nu maar van af, of zon en maan elkaar tegen werken of samenwerken. Wat zij doen, kunnen wij zien aan de schijngestalte van de rnaan. Het duide lijkst blijkt dat bij nieuwe maan. Als de maan nieuw is (d.w.z. onzichtbaar) dan staat zij aan de hemel in de buurt van de^ zon. Beide trekken dan in dezelfde richting en er ontstaat een hoge vloed. Een halve maand later, als. de maan vol is en zij dus juist tegenover de zon staat, is er ook sprake van samenwerking: men denke maar weer aan onze wij zerplaat: d.e zon staat bij de 12 en de maan bij de 6. De zich daar bevindende vloedbergen worden dan nog eens ex tra uitgewerkt. Vertoont de maan echter een eerste of laatste kwartiergestalte, dan bestaat, er tussen de zon en de maan te genwerking: de vloedbergen bereiken nergens een aanzienlijke hoogte. Wat nu Nederland betreft: aan onze kust is over het algemeen het verschil tussen een gewone vloed en een spring vloed niet bijster groot. De inham die de Noordzee vormt tussen de Scandina vische kusten en die van de lage landen van Engeland, kent op geen stukken na zulke getij-verschillen als elders, in grotere plassen, wel voorkomen. Pas als daar een 'andere factor bij kómt, zoals op die katostrofale eerste Februari van 1953 ongekend krachti ge storm uit noord-westelijke richting, dus juist uit de hoek waar de Atlanti sche Oceaan vrije toegang heeft tot de Noordzee dan ontstaat er langs de kusten van Nederland en Engeland een opstuwing van water, die de te smalle afvoerbuis onderin het nauw van Ca lais niet kan verwerken. Voor een paniek, die reeds losbreekt bij de klank „springvloed" alleen al is onder normale omstandigheden geen enkele aanleiding. Springvloeden op zich zelf doen ons geen kwaad. VEILIGER VERKEER Goed rijden is moeilijk, maar onze plicht. Daarom is het een goede gedach te, dat de heer J. Gulmans, opperwacht meester der Rijkspolitie alhier, het ini tiatief heeft genomen voor een cursus voor bromfietsers. De heer Gulmans zal als cursusleider optreden, hetgeen hij aan de vastewal reeds met veel succes heeft mogen doen. De cursus, welke gratis kan worden ge volgd en vijf lessen omvat, zal Maandag te Den Burg beginnen en Donderdag te Ocs ierend. Verdere bijzonderheden ver meldt de adv. PREDIKBEURTEN HERVORMDE GEMEENTE Den Burg 10 uur Ds v. Reijendam Bediening H. Avondmaal 7,15 uur Zangdienst 7,30 uur Ds Van Reijendam Jeugddienst, Onderw.: „Niet begeren" Den Hoorn 10 u. Eerw. heer H. Veldhuis Extra collecte voor het Restauratiefonds De Koog 11 uur Ds Janse Bediening Heilige Doop De Waal 7.30 uur Ds Janse De Cocksdorp 10 uur Ds Klijnsma Oosterend 10 uur Ds Soesan Collecte voor fonds bejaarden Zaterdag (heden) Oosterend half vier Instuif Projectie Oudeschild 9,30 uur Ds Janse GEREF. K"RK Ocsterend 10 en 3 uur Ds R. J. Koolstra Den Burg 10 en 3 uur Ds W. Faber GEREF. KERK (onderh. art. 31. K.O.) Hoekstraat 38 Oostcrend 10 en 3 uur Dienst. DOOPSGEZ. GEMEENTE Oosterend 10 uur Ds J- J. J. van Sluijs Diakenbevestiging De Waal 11-15 uur Ds J. J. J. van Sluijs Diakenbevestiging De Koog 19,30 uur Ds J. J. J. van Sluijs in de N.H. Kerk. Géén dienst te Den Burg. TEXELAARTJES 3ij vooruitbetaling lot 3 regels f 0,60; elke rege! méér f 0,20. Onder adres te bevr. (niet eerder dan 11 u. in Boekh.) en onder nr. f 0,20 meer. Radio herstellen? VONK opbellen! Telefoon 78 en 273 Deurwaarderskantoor Prins en Van Vliet houdt Maandag van 11- 2 zitting in Hotel Texel (verkopingen, rechtza ken, incasso, kosteloos advies in pachtzaken). Voor verhuizingen, emi gratie-verpakking én opslag met verzorging documenten en verzekering. Vraag prijsop gave V.T.B., Den Burg, Tel. 85 Pdssagebureav. Velthuya Den Heider, houdt Maandags van 11,30 tot 2 uur zitting in Hotel Texel. Emigratie, Passages naar Afrika, Aus tralië, Amerika, Canada, enz. P. C. Kaan, RuygweglOl, Den Helder, voor emigratie verpakkingen naar alle delen der wereld. Zendt ons bericht en wij komen U thuis bezoeken. Verl. zw. zeildoeken broek vanaf Oudeschild naar Mu seum B. Trap O 3, Oosterend Nog steeds Puik beste aardappelen 12 ct p. kg. M. Bakker, Sandershuis Tel. 448 j Den Burg Te k. dressoir 2-pers, schudbed en rtroma- trassen, z.g.a.n. schaatsen m. schoenen m. 38, Binnenburg 11 Te k. pr. spelend Phi lips radiotoestel M. Koorn Duinweg B.z.a. net meisje v. hulp i.d. huish, in Den Burg Mej. A. Trap, pa. G. Tuinder, Gerritsland B 165 Te koop g-wr. 2de hands schrijfhur. of schrijftafel. KI. model D. Mechielsen Ada v. Hollandstr. 4 B z.a. net meisje enige dagen p. week Adr. bur, Tex. Cit. Te k, i.pr.stz. lange leren jas Ju- lianastr. 5, Den Burg Enige kennisgeving Ondertrouwd Adr. v. d. Vlias en A. H. Dogger Huweljksvoltrekking 29 jan. 1955 in Pelten Gelegenheid tot felicite ren Zondag 16 !an. a.s. van 3-5 uur Oudeschiki 87 12 Januari '55 Toek. adres: Middenweg 2, Petten. Hiermede geven wij kennis dat na een kort stondige ziekte in het St. Lidwina ziekenhuis te Den Helder is over leden onze beste vader, behuwd- en grootvader Lourens van Sikkeleras wedn. van Neeltje Vlas in de ouderdom van 74 jaar en 9 maanden J de Wijn-v. Sikkeieras C. de Wijn B. L. de Wijn-Brouwer J. Brouwer Oudeschild, 12 Jan. '55 De teraardebestelling zal plaats hebben heden middag 2 uur op de Oudeschilder begraaf plaats. Met grote vreugde en dankbaarheid geven wij kennis van de geboorte van ons dochtertje Margaretha Trijntje Wij noemen haar Tineke R. Zijm-Geusebroek A. Zijm Doetinchem 7 jan. 1955 Keppelseweg 23 Voor de vele bewijzen van medeleven ons betoond bij de ziekte en het over lijden van onze lieve, vader, behuwd- en groot vader Adriaan Mechielsen zeggen wij b allen harte lijk dank. Namens de familie T. Eelman 't Noorden, Texel 15 Januari 1955 Voor uitvoering „Storm eiland" heden in De Hoop zijn nog enkele kaarten aan de zaal verkrijgbaar. worden volgende week opgehaald. D. Eelman Aan de van wordt maandelijks een aantal goede boeken toegevoegd.

Texelsche Courant | 1955 | | pagina 2