/7W 7/1 \M li W.v.- flitsen SS Stevige zanddijk bij Pompevlak COOYMANS Jordaan- LH KS Een Oud-Texelaar schrijft ons: Naar aanleiding van het bericht Uw krant van 15 Januari jl. „De Mok- vallei bedreigd?" zou ik als oud-Texe laar gaarne daarover mijn beschouwin gen willen geven. Ik ben ter plaatse zeer goed bekend, daar sedert plm. 1825 mijn grootvader, vader en broer tot 1936 pachters der duinen aldaar zijn ge weest en ik zelf van 1898 tot 1912 daar dagelijks werkzaam was. Dat de Mokvallei ernstig bedreigd wordt en binnen afzienbare tijd zal verdwijnen indien geen kunstmatige zeewering aldaar tot stand wordt ge bracht, is vrij zeker. Ten aanzien van die bedreiging wer pen zich 2 vragen op en wel: le wanneer hebben zich de duinen ten Westen van de Moksloot gevormd en hoe konden die zich vormen, en 2e. Wat is de oorzaak, dat die duinen de laatste 25 jaar zo snel weer verdwijnen. Het is niet precies te zeggen wanneer die duinen zich gevormd hebben, daar - voor zover mij bekend - geen kaarten van Texel bestaan, waarop die duinen niet voorkomen. Wel blijkt uit een der oudste kaarten van Texel, dat plm. 300 a 250 jaar geleden slechts een gedeelte dier duinen bestond. Achter die duinen strekte zich toen een zeer breed strand uit „De Hors". Duidelijk is aan de duin vorming achter Den Hoorn te zien dat lange tijd de duinen, gelegen plm. 100 meter ten Oosten van de Moksloot, de buitenste duinenrij zijn geweest en de tegenwoordige Moksloot ongeveer de normale hoogwaterlij n. Wanneer men op het strand bij de Grote Keten ten Noorden van Callants- oog staat en langs de kustlijn via Huis duinen Noordwaarts ziet, dan blijkt dat deze kustlijn als men die doortrekt, bij mijlpaal 8 Texel bereikt. Verder blijkt, dat alle duinen aan de Westzijde van Loodsmansduin ten Westen van die kunstlijn liggen. Deze denkbeeldige ver lenging der kustlijn snijdt dan de Mok- sloot bij maalpaal 9 en mijlpaal 14 om vervolgens ongeveer bij mijlpaal 16 de tegenwoordige kust van Texel weer te bereiken. Hoe kunnen zich die duinen ten Wes ten van genoemde kustlijn dan gevormd hebben, daar toch de stromen langs de kust in de Noordzee een rechte lijn ple- gen te volgen? De vorming dier duinen kan, naar mijn mening, niet anders tot stand zijn gekomen, dan doordat de stromen in de Noordzee aldaar ver uit de kust liepen. Waardoor liepen die stromen ver uit de kust? Dit kan niet anders zijn, dan door de langdurige snelle ebstromen uit de voormalige Zuiderzee, waardoor de stromen in de Noordzee aldaar in wes- j telijke richting werden gedrukt. Op de j plaats waar de ebstromen uit de Zuider- zee hun kracht verloren, bezonk het meegevoerde zand uit het Amsteldiep, Texelstroom en Marsdiep en vormde daar de zandbanken Haaks, Razende Bol en vroeger Onrust. Tevens werd door dit zand in het stroomloze ge deelte der Noordzee „De Horst" ge vormd, waarop zich allengs duinen vor men konden. Daaruit zou dan volgen dat de duinaanwinst ten Westen van de Moksloot dateert uit de tijd, dat de Zuiderzee is ontstaan, d.i. plm. 1000 jaar geleden. Omstreeks 1900 had men bij mijlpaal 9 plm. 12 minuten nodig om van de dui nen naar de normale hoogwaterlijn te lopen; bij mijlpaal 8 bedroeg dit, nadat omstreeks 1900 de zandplaat Onrust met het strand verenigd was plm. een half uur. Het strand werd toen ook nog steeds aldaar „De Hors" genoemd. Bij de mijlpalen 10 en 11 strekten zich de duipen toen minstens 400 meter meer Westwaarts uit dan thans, bovendien bevond zich bij mijlpaal 10 tussen de duinen en de normale hoogwaterlijn nog een breed strand met kleine duintjes, waartussen vele visdiefjes broedden. Dit strand was ook nog plm. 500 meter breed. Tussen de mijlpalen 12 en 14 was in 1900 het strand ook al smal, doch de duinen strekten zich ook aldaar enige honderden meters mèer Westwaarts uit dan thans. Wat is de oorzaak dier duin- en strandafname? Deze vraag is door het vorenstaande feitelijk reeds beantwoord. Doordat de ebstromen door het Mars diep na de afsluiting der Zuiderzee slechts gering zijn bij vroeger vergele ken, worden de stromen langs de kust in de Noordzee bij Texel lang zoveel niet als voorheen Westwaarts gedrukt. Daar die stromen een rechte lijn plegen te volgen, zullen die, ook bij Texel, zo veel mogelijk de kustlijn Callantsoog- Huisduinen volgen, met gevolg, dat de kustlijn, zoals die vóór het ontstaan der Zuiderzee bestond, steeds meer bena derd wordt, vooral ten Noorden van het Pompevlak. Tenslotte nog dit: Wat zijn de gevol gen als men de duinafname ongestoord zijn gang laat gaan? Als de afname in hetzelfde tempo blijft doorgaan als de laatste jaren dan zal binnen enkele ja ren bij storm de Noordzeevanaf mijl paal 12 tot tussen mijlpalen 10 en 11 de Mokvallei (Het Kapenvlak, Grote Vlak en Pompevlak) overspoelen, terwijl het zeewater via de Moksloot en aan beide zijden daarvan via het Pompevlak zich met het zeewater in de Mok zal vereni gen. Texel is aldaar dan in tweeën ge scheiden. Door bijtijds bij het Pompe vlak een korte stevige zanddijk te ma ken zou voorkomen kunnen worden dat het zeewater tussen het Pompevlak en de brug bij de Mok doordringt. Ook zou bij stormvloed het zeewater langs de vorig jaar nieuw aangelegde weg tot nabij Den Hoorn kunnen door dringen. Er zou zich ter plaatse van het Grote Vlak en Pompevlak een 2 e Sluf ter vormen. De mooie duinen, de Geul inbegrepen, achter Den Hoorn zou ernstig schade berokkend worden". EILAND-COMPETITIE Uitslag van 11 Januari: Oosterend 1-Eierland 1: Jac. Visman-A. Dootjes 02 A. Bakker-P. de Bloois 02 J. Trap-G. A. ten Brugge 11 H. Mulder-A. Boon 11 C. Timmer-W. de Bloois 2—0 K. Burger-G. Boon 0—2 R. Eelman-H. Stolk 20 Jac. Mechielsen-W. Stolk 20 J. Vlaming-M. Voorthuizen 20 Jb. Breman-J. van Loo 20 Oosterend res.-Eierland res.: D. Trap-J. Blom 2—0 S. Trap-R. Hooijberg 20 Jb. Plaatsman-A. v. Hoorn 20 C. C. Barhorst-J. van Dorp 20 P. Timmer- J. P. Stolk 20 S. Bremer-J. Roorda 02 Twee overwinningen van Oosterend dus, waarbij het meeste opvalt dat de sterke Visman toch niet geheel onver slaanbaar is. Maandag 24 Januari is de beslissing om de beker tussen Oosterend 1 en Texel 2 gevallen. De Texel-reserves zijn met nog twee te spelen wedstrijden reeds kampioen. DAMCLUB TEXEL Uitslagen 21 Januari 1955: A.: C. v. Heerwaarden-W. A. v. Zeijlen 02 J. Vinke-N. de Graaf 11 G. Dros-S. Bakker 20 A. v.d. Slikke-Joh. D. Bakker 20 B.: Jo Schoo-Jac. Rijk 20 C. v.d. Werf-P. W. Kooi 11 Jo Schoo-J. Hooijberg 20 Jac. Rijk-Jb Koorn 02 D. v.d. Werf-A. Vinke 02 C.: J. A. Barhorst-J. A. van Enst 02 F. v. Sambeek-J. J. de Beurs 02 J. Hillen-A. de Vries 20 A. v.d. Slikke doet het in A opvallend goed. Joh. D. Bakker zag in het midden spel z'n stand met iedere zet verslech ten, waarna een nederlaag niet kon uit blijven. Het gedrang kan in B haast niet erger. C. P. Burger en J. Hooijberg leiden met 16 pnt uit 13 partijen. Jb Koorn no teert 11 uit 14 en D. v.d. Werf 10 uit 15. Ze bezetten hiermee de onderste twee plaatsen. Hiertussen de overige 8 spe lers geklasseerd gedacht, maakt de spanning voelbaar. In C wist J. Hillen zich op de tweede plaats te handhaven. A. de Vries valt hierdoor wel iets terug. Ons eerste tiental leed tegen Dam- lust een gevoelige nederlaag. W. A. van Zeijlen werd de held van de dag door de enige Texel-zege te boeken. C. Dijker-J. G. Huitema S. v. Heerwaarden-P. Beers S. Ros-Fr. Slot C. v. Heerwaarden-J. Zijp J. Vinke-N. Jol S. Bakker-K. v.d. Hoven N. de Graaf-D. Hoogeboom G. Dros-P. Balder W. A. v. Zeijlen-C. Schuifelen J. Hooijberg-Jb. Kramer Wanneer bij ons in het Jan Ligthart- huis de ramen klapperen, deuren ram melen en de oude bomen op de Linden- gracht geducht zwiepen, dan gaan onze gedachten uit naar Texel. Als er per radio gewaarschuwd wordt: „Langs de Waddenkust harde tot stormachtige wind", dan denk je „Daar gaat weer 'n stuk van Texel af!" Toen in de Decembermaand bij U grote bezorgdheid was omtrent de dij ken en menig hart met zorg vervulde, vlogen hier de marktkraampjes de lucht in. Het wil wat zeggen, als de tentver- huurder besluit geen kramen op te zet ten, vooral in de week voor Kerst. Want op de Lindengracht is iedere dag markt en een paar honderd nijvere lieden heb ben dan geen „busnus", zoals ze dat hier noemen. Ja, de Jordaan in de laatste maand van het jaar heeft zo z'n eigen bekoring ook in het J. L. huis. De winkeliers in de gezellige nauwe straatjes hebben hun etalages zo aantrekkelijk mogelijk ge maakt, door opmaak en verlichting. De orgelman laat Sinterklaas en Kerst lied i es daveren tegen de oude gevels in de nauwe griebussen van dit overscha duwde stadsgedeelte. Alle mogelijke verenigingen wedijve ren met elkaar om de Jordaanjeugd een zo groots mogelijk Sinterklaasfeest te bereiden en dat geschiedt door met veel tam-tam in optocht door de Jordaan te trekken met muziekkorps voorop. Bij de een gaat de Sint te paard, bij de ander per open landauer met vier paarden bespannen, naar een dichtbij gelegen bioscoop of feestzaal. Bij ons in 't J. L. huis in besloten kring, zoals de Kerst feesten, hoewel deze begrijpelijk een to taal ander karakter dragen. December, de duurste maand, maar ook de intiemste ((kampmaand laten we buiten beschouwing) en de fijnste van het clubhuiswerk. Natuurlijk blijft er altijd een factor van spanning in het jeugdwereldje. Dan kan het gebeuren, dat rondom Kerst twee broertjes wor den opgepikt door de politie, omdat zij voorwerpen aan de openbare weg „ver plaatst" hebben en niet Kerstfeest heb ben gevierd bij ons maarelders' De 1ste klasse competitie is hiermee uitgespeeld, met 4 pnt uit 6 wedstrijden PAS OP DE DIEREN 1. Bij het invallen van vorst denke men er aan de dieren zoveel mogelijk op stal te zetten. Schapen kunnen beter buiten blijven, maar dan moet er wel gezorgd worden voor drinkwater en bijvoede- ring. 2. Het verdient aanbeveling om koeien, die nog buiten zijn van een dekkleed te voorzien. Bijvoedering en drinkwater mc-et worden verstrekt. Ze moeten ook een beschuttende plek kunnen vinden j (schuur of onderdak) waar ze zich nog j wat meer kunnen bergen, j 3. Het hakken van bijten is voor de vo gels dringend noodzakelijk. Ze hebben /T\ 1 W A O Copyright P. 1 0. 801 6 -> blijven we van degradatie gevrijwaard. soms meer behoefte aan water dan aan voedsel. Evenwel, dat laatste is ook be langrijk. 4. Werp geen voedsel voor de vogels op de grond. Ze worden anders zo gemak kelijk een prooi voor de katten. Een vogelvoedertafeltje kan gemakkelijk worden geplaatst door een paaltje van 1,75 m in de grond te zetten en een plankje er op met een richeltje er om heen. Rotte appelen en klokhuizen van appelen en peren zijn vitamine voor de vogels. Geeft de vogels ook gelegenheid om vet tot zich te nemen. Een klompje schapenvet, met wat vogelzaad er door heen vermengd (z.g.n. vetbollen). Ook een halve kokosnoot, aan een draadje opgehangen, zal dankbaar worden geac cepteerd. 5. Bij gladde wegen: zet Uw paarden op scherp. 6. Watervogels kan men ook^dienen met fijngesneden groenvoer i(b.v. boerenkool) Wij denken aan de meerkoeten. 7. Let op de waakhond. Haal Uw trouwe viervoeter bij hevige koude vooral 's avonds en 's nachts in huis of in de schuur en als hij op de dag buiten is, geef hem dan zoveel mogelijk bewe gingsvrijheid. BIM EN BAM Bim en Bam lopen heerlijk te wandelen, maar dat rusti ge duurt niet erg lang. Want bens, een grote cocosnoot valt precies op het hoofd van Bammetje. Au, au, wat doet dat pijn, arme Bam huilt dik ke tranen. En zijn broertje is woedend, want die denkt dat een of andere nare aap ex pres, die cocosnoot op Bams hoofd heeft gegooid. Hij pakt de noot op en smijt hem naar boven, midden in de boom, waar de aap wel zal zitten. Maar o wee, er was helemaal geen aap en de cocosnoot komt midden in een grote tros andere cocosnoten te recht, die met een daveren de bons.boven op de arme hoofden van de beertjes terecht komen, en dat is heus niet zo gezellig hoor! Hun moeder vertelde huilende, dat haai man alle feestdagen stomdronken was geweest.... Zij wilde ook zo graag een knap gezin hebben, bij een ander kan het toch ook! Een andere moeder kwam ook al huilende vertellen, dat haar jo chie niet op 't Feest kwam, want ook hij had met een andere knaap „iets geor ganiseerd"! Op ons verzoek is hij toch gekomen, stil en witjes (thuis hadden ze hem beurs geslagen) zat hij aan de fees telijk verlichte tafel. Zijn ogen zochten steeds de onze, terwijl wij juist pro beerden zijn blikken te ontwijken. Toen hij z'n kerstpakketje in ont vangst nam en een handstreek door zijn verwarde haardos, keken we elkaar 'n moment recht in de ogen endeze Kerstfeestviering zal hem nog lang heu gen. Dan kan het ook gebeuren, dat je de 2e Kerstnacht om 2 uur met de po litieauto een 13-jarig meisje moet op halen en zelf naar bed brengen, om haar te beveiligen tegen een schare van al te goedwillende, mede-opvoedende buren en familieleden. Zij was weggelopen uit haar pleeggezin. In dat nauwe sombere straatje, dat akelig schaars verlichte woninkje, leeft een meisje, met 'n groot en stil verdriet, ook die Kerstnacht zal haar heugen. Zo tegen Oud en Nieuw zijn de ont ploffingen niet van de lucht of beter gezegd, van de straat, dank zij het te genwoordige hyper-knal-vuurwerk. Na tuurlijk mogen ze bij mij ook wel en kele „bommetjes" laten ploffen en dan davert ons gebouw op z'n grondvesten. Toch heb ik op straat geen echte bal dadigheden geconstateerd, want de grootste lol van de jeugd is een leeg groenteblikje de lucht in te laten vlie gen onder geweldig gejuich natuurlijk. Zo zijn we dan, met veel luidruchtig heid 1955 ingegaan en maken we ons weer op en treffen reeds voorbereidin gen voor onze kampen op Texel. Nu het nog Januari is zal niemand mij kwalijk nemen, dat onze goede wensen, niet het minst uitgaan naar de Texelaars. „Wee degene, die er kwaad van denkt!" Toen we de eerste week van dit jaar op Texel vertoefden, een snijdende N. Ooster over het winterse eiland blies, vroegen velen: „Of ik al kampeerde!" Terwijl wij dit schrijven, is het hier een witte wereld. Een vrij zwaar onweer hangt boven Amsterdam en ontlaadt enorme sneeuwbuien. De Jordaan is nu mooi en verbergt nu veel wat smerig en onoge- lijk is. Voor hoelang? Voor mij zie ik, de wel zeer originele attentie, welke ik van de N.V. v.h. Lan- geveld De Rooy mocht ontvangen, met daarop schaapjes en boet geschil derd. Amsterdam is mooi ja, maar zo'n besneeuwde schapenboet, met in de luwte bijeen-gehokte schapen, in de met tuunwalletjes omringde weide dat is, dat is.nou ja, U begrijpt me wel! Hartelijk dank voor de plaatsing en. het unieke aandenken. Joh. K. A. Schreuder, Lindengracht 83-85, Amsterdam -¥r Agent voor Texel: C. KüOIJt/iAN, Den Burg, Tel. 3. FEUILLETON: De zoon Door Tom Lodewijk van de Burgemeester 5. „Wel is dat de kleine Isa?" begroette de burgemeester hartelijk. Het meisje groette ieder wellevend en bleek hele maal niet onder de indruk te komen van de complimenten die haar werden ge maakt. Mevrouw Bikkers straalde van trots en de slaperige ogen van haar man lichtten op. Mevrouw Midema merkte halfluid op, dat 't meisje er zo bleek uitzag, teringachtig, vond ze. Die slanke lijn! zuchtte ze meewarig en keek neer op haar eigen vol gemoed. En ze dacht aan haar plompe dochter Leonora, een goedhartig meisje met dikke brillegla- zen, dat vanavond niet mee had gewild, omdat ze leidster was van een meisjes club, die ze niet in de steek kon laten. Rob stond van zijn stoel op en wacht te tot zijn vroegere speelkameraadje bij hem was. Hé, dag Rob, zei het meisje en lach te een rij stralend witte tanden bloot. Rob voelde zich onhandiger dan een jong kalf. Hij stamelde wat over „zou je niet meer kennen" en kleurde tot onder zijn haarwortels. Isabeau scheen het niet te merken, lachte en scherste meteen met Vera en mevrouw Laarman. Rob keek haar jaloers na. Zo makkelijk als ze zich bewoogwat een hark was hij dan toch, bij haar vergeleken. En van dat ogenblik af had hij zijn be langstelling voor al het andere verloren. Hij luisterde verstrooid naar Hans, die hem voorstelde lid te worden van een zweefvliegclub. Hij keek naar Isabeau, die daar zat in een laag stoeltje, perfect op haar gemak, schertsend met de heren, vriendelijk pratend met de dames, zelfs met mevrouw Midema. Mevrouw Bikkers keek tevreden toe. Zij had haar plannen. Die zoon van Van Liempden mocht dan al geen licht zijn, hij droeg een goede, oude naam en de familie had geld en zeer vele relaties. Isabeau had ze haar dochter gedoopt, daarmee de oude traditie voortzettend. Maar Isabeau Bikkersdat was géén combinatie. Haar zelf was die naam, on danks alle welstand en welvaart, die er aan verbonden was, 'n doorn in 't vlees. Ze had al eens voorgesteld een deel van haar naam er bij te voegen.Bickers van Vloten, dat klonk niet gek. 't Zou misschien een paar duizend gulden en veel moeite kosten. Maar Sjoerd had er niet van willen horen. Mijn naam is mij goed genoeg. Ja, die verliefdheid, die je er bij de bank voor ieder bedrag op kunt opnemen, moet hij jou ook maar goed genoeg zijn. Ja, die verliefdheid, die hem blozend en hakkelend het freu- letje Hartsema had doen benaderen, was gauw over geweest Die jongen Rob, had geen hersens, dat wist iedereen. Maar wat zou dat? Haar oom Armand, die referendaris was ge weest bij Buitenlandse Zaken, wist niet eens dat de slag bij Nieuwpoort in 1600 had plaatsgevonden. Kruiwagens, rela ties, geld, daar bracht je het ver genoeg mee. Een representatief baantje, een mooi huis, Isabeau als stralende gast vrouw omringd door luxe, draagster van een nobele naam, mooier kon het niet. Hoeveel dromen had ze niet gesponnen rond de dochter, die moest hebben, wat de moeder zo had gemist! Hoeveel had ze aan haar opvoeding ten koste gelegd! Ze kon Isabeau niet dwingen, het kind had een willetje zo goed als zij zelf, maar ze zou eens met haar praten. De jongen was verliefd genoeg, hij had geen oog van Isa af Robert was voorzichtig wat in Isa's buurt geschoven en hoorde haar nu pra ten met Vera, met mevrouw .Laarman en mevrouw Jansen. O! hoorde hij haar zeggen, en de Opéra. Eerverleden week heb ik Les Pècheurs de Perles gezien.verruk kelijke muziek. Die Barcarolle. Och, die kan ik wel dromen, zei Vera. Ja, maar als je 't hoort én ziet, ver dedigde Isa, dan wordt het heel anders. Die costumes, die décors, die belichting, in één woord.... suprème! Allemaal dingen daar ik niks van snap, dacht Robbert grimmig. Waarover moest hij met dit meisje praten? Isa zag zijn ongelukkig gezicht. Rob toe, zei ze opeens en glimlachte hem toe. Rob voelde de grond onder zijn voeten golven. Vertel me es wat. Ik ben er helemaal uit. Kom naast me zitten, hier en maak me eens bitwijs. Hij lachte om de uitdrukking, die herinnerde aan hun beider oude schoolmeester, die ze als vaste term had gebruikt. Tja, wat moet ik je vertellen, zei hij wat onbeholpen Maar Isabeau wist hem wel aan het praten te krijgen. Ze sloeg hem gade, terwijl hij daar zo zat. Knappe vent, Rob, fors en blond. Kon je mee voor de dag komen. Jammer dat hij zo eh. eenzijdig was. Haar moeder had er haar van verteld. Rob had het op de HBS moeilijk, twee maal gedoubleerd en nu Maar deed het er veel toe? Van domme mannen had je de minste last! En ze had het wel gemerkt, hij was sta pel verliefd op haar. Zó van de kaart, vanaf 't eerste ogenblik. Enfin, ze zou de zaak eens van alle kanten bekijken. Moeder zou ze wel méé hebben. Ze wou zo gauw mogelijk wég uit dit nest. Maar nog een verrassing wachtte het gezelschap. Want onder verbaasde uitroepen arri veerde daar plots Frits Rijkers, de zoon van de Rijkstuinbouwconsulent. Blozend lachend stond de jonge adelborst in de blauwe uniform met de rode kraag daar opeens midden in de groep en feliciteer de mevrouw van Liempden. Waar kom jij opeens vandaan? vorste zijn verbaasde vader. Verlof! antwoordde de zoon. Ik heb nog geprobeerd jullie op te bellen, maar het duurde me te lang. Ha, Vera, hoe is 't met jou? Mevrouw van Liempden glimlachte, want die kameraadschappelijke, onver schillige toon bedroog haar niet. Het was niet alleen haar verjaardag, die de jonge Rij kens naar het burgemeesters huis gedreven had. Er waren wel eens geheimzinnige brieven uit Den Helder gekomen, waarover Vera nooit sprak.. Vera's grijze ogen lachte hem tegen. Ik dacht dat jij zo'n hekel had aan verjaarsvisites? Die neem ik op de koop toe, fluis terde hij veelbetekenend en toen zag ze de blik in zijn ogen veranderen. Ze za gen haar niet meer aan, maar staarden naar een ander. Vera wendde het hoofd en zag Isabeau staan, slank, tenger, ko ninklijk. Frits Rijkers, zei de jongen en maakte een lichte buiging alvorens hij haar de hand toestak. Mijn dochter Isabeau, stelde me vrouw Bikkers haastig voor. Een knap paar, die twee. Maar niets gedaan. De vadertuinbouwinspec- teur of zoietsgeen vooruitzichten. Enfin, Isa wist dat evengoed. Maar Isabeau vond dat het helemaal geen kwaad kon, voor vanavond deze jonge knappe adspirant-zeeofficier voor haarzelf te reserveren. Ze leefde op be wondering en had nooit genoeg scalpen aan haar gordel. Nu kunnen we veilig feest vieren stelde ze vrolijk vast prikt dat ding écht? vroeg ze met kinderlijke angst wijzend naar de korte ponjaard, die Frits droeg. Frits voelde zich mannelijk gestreeld. Volgende keer zal ik een houwitzer meenemen, beloofde hij, dat helpt beter. Wordt vervolgd.

Texelsche Courant | 1955 | | pagina 4