Fa. Frans Zegel Kz. KLM Fa Frans Zegel Kzo M.S. Langeveld Zn Texels jeugd musiceerde onder grote belangstelling Junghans Anker Horloges een piano of orgel LG.B. glazen Vitrinekasten Beter zien Er beter uitzien Met een nieuwe moderne bril BAKKER, Groenepl. TEXELSE BESTUURDERSBOND. We nemen 'n Snipperdag BELANGRIJK Els mei klem VERHUIZINGEN EMIGRATIE MEUBELBERGING P. C. KAAN Royal Enfield een leerling monteur of halfwas Voeraardappelen Sinaasappelen weer duurder kleine Woning De zaal van „De Oranjeboom" was Dinsdag tot de laatste plaats bezet toen de accordeon- en mandolineclub o.l.v. de heer Jn. Visser en het Kinderkoor o.l.v. de heer H. van der Boomgaard, htm jaarlijkse uitvoering gaven. Reeds bij de voorverkoop waren alle kaarten aan de man gebracht. De belangstelling was zo overweldigend, dat wel 150 personen teleurgesteld moesten worden, maar het zal hun goed doen te weten, dat bij vol doende deelname zal worden getracht zo POGING TOT BERGING Er zal geprobeerd worden om het vaartuig „Catherina", dat enige weken geleden op ongeveer twee kilometer buiten de kust ter hoogte van Nieuwe- schild zonk, te bergen. Zondag arriveerde het bergingsvaar tuig „Hulp in nood" van de firma Goed koop uit Amsterdam. Maandag en Dins dag heeft een duiker de positie van het gezonken schip bepaald, waarna diverse boeien zijn geplaatst. Daarna is het schip weer vertrokken. Het is niet bekend, tot welk resultaat het onderzoek heeft ge leid. BADSEIZOEN 1955 In verband met de voorbereidingen voor het badseizoen 1955 vestigen Bur gemeester en Wethouders der gemeente Texel de aandacht op het volgende. Tot 1 Maart a.s. staat voor betrokke nen de gelegenheid open om een aan vraag in te dienen voor een vergunning om op het strand te De Koog, te De Cocksdorp en aan het Westerslag strandtenten, consumptietenten, bad- tenten, kiosken e.d. getimmerten te plaatsen. Tevens bestaat tot die datum gelegen heid om een vergunning aan te vragen om op het strand met ijs, fruit, koek e.d. te venten. .Ook bestaat tot genoemde datum de gelegenheid om een vergunning aan te vragen om in het badseizoen paarden te verhuren of met Jan Pleziers en ponny- wagens badgasten te vervoeren. Burgemeester en Wethouders van Texel De Burgemeester, C. de Koning De Secretaris, P. Beemsterboer LENTE OP TEXEL Vanuit De Cocksdorp bericht men ons, dat daar reeds sneeuwklokjes in volle bloei staan en voorts vroeg men ons of wij tijdens de Bonte Trein ook opgevan gen hebben, dat op Texel een ooievaar was gezien. Nu wat die ooievaar betreft, dit zal wel het tweetal lepelaars geweest zijn, ofdie leeuwerik, want stadsmensen kunnen doorgaans geen gans van een vink onderscheiden. Maar tussen haakjes: andere Texe laars beweren, dat de vogels, die een be woner van Zuidhaffel voor lepelaars had aangezien, door bewoners van Den Burg voor wilde zwanen waren gehou den. Op hoeve „Sint Marcus" bij Oosterend werden Maandag reeds zes kieviten ge signaleerd. S.V. Texel Het programma voor Zondag brengt ons alleen Texel 1-Zouaven 1 en hand bal: Texel-Tonegido 2. Een klein maar prima programma dus. Zoals nu de stand is, resp. gesp., pnt: Succes 12 20; ZAP 13 20; Schagen 12 15; DTS 13 15; WW 11 12; BKC 11 11; Texel 12 10; Watervogels 12 10; VZV 11 8; Zouaven 11 7; WGW 11 7; Andijk 13 7. blijkt wel heel duidelijk hoe spannend het is in de onderste helft. T. zal dus punten dienen te verzamelen. Aanpak ken Texel, niet alleen een helft, maar de gehele wedstrijd voor de volle honderd procent of iets meer. Na afloop onze dames-afdeling Hand bal tegen Tonegido 2, waarvoor we ie ders belangstelling vragen. Texel 2, Adsp. a en b zijn vrij. Z-D.H.-nieuws Ons elftal wist Zondag jl. thuis met 52 van MOC te winnen. We staan nu op de derde plaats. Morgen komt Schellinkhout, aanvang 1,30 uur. Hedenmiddag wordt er aan het terrein gewerkt. Laten we allemaal ko men, schop meenemen, het is dringend. S.V.O-nieuws Ons eerste wist Zondag jl. zijn twee de overwinning te halen: 21; het twee de moest echter te De Koog een 60 nederlaag lijden. Dat heb je als er een paar heren zonder afbericht weg blijven. Oosterend a had ook al niet veel ge luk en verloor van SVC a met 54. Het is ook geen wonder als je eerst naar De Cocksdorp gaat en je krijgt daar te ho ren, dat je wel' terug kunt gaan, want dat de S.-adspiranten al aan Oosterend zijn. Programma voor Zaterdag en Zondag: De Koog a-Oosterend a, 3 uur; WGW 6- Oosterend 2, 2,30 uur. Vertrek van Oos terend 11 uur; Oosterend 1-WSW 1, 1,30 uur. Tex. Boys Dit weekend hebben we weer 'n vol ledig programma, n.l.: Callantsoog 1- Tex. Boys 1; Tex. Boys 2-Helder 5; Tex. Boys a-Cocksdorp a. Het eerste elftal vertrekt om 11,15 u. van de Groeneplaats. Callantsoog staat wel in de onderste regionen, maar toch is het 'n elftal dat niet onderschat mag worden. Daarom Boys, probeer met de volle winst naar huis te komen. Boys 2 wacht de belangrijkste wed strijd van dit seizoen. Hun naaste con current komt n.l. op bezoek. Beide elf tallen hebben 1 verliespunt. Als deze wedstrijd gewonnen wordt, is de kam pioenskans gestegen, want dan hebben jullie aan een gelijkspel in de laatste wedstrijd voldoende. Boys bereid je vol doende op deze wedstrijd voor dan is er een kans. Aanvang 1,30 uur. De adsp. spelen Zaterdagmiddag om 3,00 uur thuis tegen Cocksdorp a. Wordt dit een overwinning jongens? Doe in ieder geval je best. Terreindienst H. van Heerwaarden en P. Hopman. spoedig mogelijk een herhaling van deze avond te geven. Men dient zich tijdig voor volgende week Zaterdag op te ge ven bij de heer Visser, Warmoesstraat of bij de heer Van den Boomgaard, Pro fessor Keesomlaan 10. In z'n openingswoord vertelde de heer Van den Boomgaard, dat dit het 30ste jaar was waarin de heer Visser een uit voering bracht. Een jubileum, dat bijna ongemerkt voorbij was gegaan. Spontaan hieven kinderen en aanwezigen het „Lang zal ie leven" aan, gevolgd door 'n driewerf hoera. Vervolgens werd het afwisselende programma afgewerkt. Het mandoline- en accordeonorkest opende de rij afgewisseld met solospel van Joke Dros en Herman Beu ving. Aan het einde van het eerste gedeelte traden de gebroeders Keijser op. Piet als kunst fluiter, terwijl Gerrit hem op de accor deon begeleidde. Daarna was de beurt aan een accor deonclubje van beginners, die gesteund door enkele ouderen, een aantal leuke stukjes ten gehore brachten. Voor het intermezzo zorgden dit keer de zingende zusjes, terwijl Piet de kunstfluiter ook dit gedeelte van het programma voor de pauze afsloot. Na de pauze trad de accordeonclub (ouderen) op. In een vlot tempo werden de verschillende nummers fris ten ge hore gebracht. In de intermezzo's traden de Jodelaars en de gebr. Keijser weer op. Het steeds opklaterende applaus bewees, dat het gebodene zeer werd geapprecieerd. En dat de stemming er in zat, bleek wel toen Gerrit Keijser, geassisteerd door de heer Sj. Hoekstra met z'n bas, de zaal uit volle borst liet meezingen. De pianosoli, die hierop volgden, nl. de wals van Strealborg, zes handig ge speeld door Mariska en Hona Kunst en Marianne Bakker; Petersburger Schlit- tenfahrt door Ria de Lugt en Ada Vis ser; Brittania Rag, gespeeld door Mia Beerling, begeleid door mevr. Beumkes en de heer Sj. Hoekstra, vonden even eens een gul onthaal. Het instrumentale gedeelte werd be sloten door een orkestje, dat de Tango „Des Fleurs" en de Wals „Village au vert" op zeer verdienstelijke manier bracht. Daarna was het woord aan de zangers en klepperaars. Onze bewondering voor de meisjes en jongens, die aan het einde van een vermoeiende avond nog zo fris en vrolijk een aantal populaire liedjes wisten te brengen. Mevr. Beumkes ontving een ruiker anjers voor haar altijd weerkerende spontane medewerking. De heer Visser werd eveneens in de bloemen gezet, ter wijl meester Van den Boomgaard met 'n vreugdevol gezicht een grote doos siga retten achter een bos tulpen verborg. Voldaan keerden allen om plm. 11 uur huiswaarts. BESMETTELIJKE VEEZIEKTE Gedurende de maand Januari is op één bedrijf rotkreupel geconstateerd. Verder kwamen op Texel geen be smettelijke veeziekten voor. „SPAR FESTIVAL 1955" Op Woensdag 9 en Donderdag 10 Fe bruari a.s. zal de jaarlijkse Spar Revue worden gegeven. Willy Vervoort heeft de artistieke leiding, terwijl de heer J. Doets de tournee organiseert. Medewerkers: Wim Scholte, de popu laire radio-zanger, Antoine Faveur in z'n accordeon-repertoire, Tonny Boucher de succesvolle radio-cabaretiëre, Cas Rus op het beroemde Hammond Orgel, de beroemde Belgische clown Franski en de Annebella's Co. KALVEROPFOKWEDSTRIJD Met 12 deelnemers is de eerste kal- ver opfok wedstrijd op Texel gestart. Op 1 Februari werd in de Lagere Landbouwschool een korte uiteenzetting gegeven door de heer P. Glas uit Scha gen aan de deelnemers van de „Kalver- opfokwedstrijd", welke dit voorjaar op Texel wordt gehouden. Het doel van deze wedstrijd is liefde voor de dieren te kweken, speciaal bij de landbouw jongeren. Eveneens zit in deze wedstrijd een verantwoordelijk en sportief element. De deelnemers(sters) moeten al hun zorgen besteden aan de kalveren welke opgegeven zijn voor deze wedstrijd. Iedere deelnemer(ster) ont vangt een boekje waarin nauwkeurig genoteerd moet worden de verstrekte hoeveelheden volle melk, karnemelk, wei en ondermelk, krachtvoer enz., wei- dedagen enz. De kalveren welke aan deze wedstrijd kunnen deelnemen, moeten in de maan den Februari en Maart geboren zijn. Zo dra een kalf geboren wordt en voor de fokkerij aangehouden wordt, bericht de deelnemer dit binnen 24 uur aan de he ren C. van Groningen of C. J. Witte, tel. no., resp. 180 en 325 Den Burg. Deze personen hebben op zich genomen de kalveren binnen 3x24 uur te wegen en te schetsen. Het ligt verder in de bedoeling deze kalveren door een jury te laten beoor delen op de schapenfokveedag in Sep tember. Bij deze beoordeling wordt niet in de eerste plaats gelet op exterieur, doch meer op het gewicht, conditie en met welke voedereenheden (kosten) de verkregen resultaten zijn behaald. Mochten er onder de landbouwjonge- ren nog zijn die aan deze wedstrijd wil len deelnemen, dan kunt U dit opgeven bij het Hoofd van de Lagere Landbouw school, de heer C. P. Laan, Kogerstraat 21, tel. 126, en bij eerder genoemde per sonen. Men zou graag het aantal deel nemers willen uitbreiden tot 20, want per persoon kan met niet meer dan één kalf worden deelgenomen. Het eerste kalf is reeds gewogen en geschetst; ze is ongetwijfeld de oudste onder de deelneemsters, want ze is op 1 Febr. geboren met een gewicht van 45V2 kg en wordt genoemd Bertha 15. C. J. W. BURGERLIJKE STAND VAN TEXEL van 28 Jan. t.m. 3 Febr. 1955 Geboren: Martinus, zv Cornelis de Ridder en Pietje Duinker; Cornelia Ma ria, dv Pieter Kikkert en Souwtje Lap; Adrianus Petrus Cornelis, zv Cornelis J. de Porto en Cornelia Th. Boom; Corne lia Johanna Maria, dv Cornelis J. Hin en Barbera Witte. Getrouwd: Marten de Vries en Harm- ke A. de Graaf; Gerardus Hopman en Geertruida Boogaard. Gevonden voorwerpen: shawl, wanten, schop, portemonnaie, bankbiljetten, armbandje, kinderschaat- sen. OOSTEREND ZAG ZICH ZELF De film, die vorig jaar op initiatief van „Excelsior" was opgenomen, heeft Donderdagavond tweemaal een stamp volle zaal, het Gebouw voor Chr. Be langen te Oosterend, getrokken en het publiek was zeer enthousiast over het gebodene. De film bracht ons eerst naar de ha ven, waar nog een aantal kotters lagen en-terwijl er ijs werd ingeladen (het was Maandagochtend) zong het Oosterender Mannenkoor „Hallo bootsman, alles reê?" Toen naar Oosterend zelf, waar wij jong en oud ontmoetten: de kleuters op het schoolplein, de Herv. meisjes ver eniging, de Geref. Vrouwenvereniging, de Doopsgezinde Zustervereniging, de damclub. Wij bezochten het schapenbe- drijf van de heer Jac. Eelman Gzn. en de rundveestapel van de heer R. de Leeuw. Hoe mooi lag daar ook „Oost- wijk", Zevenhuizen en de molen van het Noorden. Wat genoeglijk keuvelden daar de Oosterender grijsaards op de beurs achter „Tunen" en hoe leeft de oudste ingezetene, mevr. de wed. G. Burger- Koorn, nog met alles mee! Tussen de bedrijven door zagen wij de heer P. S. Kuyper in zijn bedrijf, evenals „tante Dit" achter de toonbank en de familie Dijt in hun café. Een prachtig slot vormde de optocht met o.a. „Excelsior", de Brandweer, „De Lofstem" en.een lange stoet van belangstellende dorpsgenoten. Al met al dus een geslaagde film. „BLIJF ZITTEN WAAR JE ZIT" Op 5 Maart a.s. geeft de Rederijkers kamer U.D.I. een uitvoering in „De Oranjeboom" met „Blijf zitten waar je zit", een blijspel in drie bedrijven van Aup. van Zuijlen. „WAT ZOU ER IN ZITTEN?" Bij paal 12 waren een paar jutters bezig met een dommekracht een ijzeren bunkerdeur te forceren. Dit lukte, maar de buit viel tegen: half verteerde bed den en een kast met allerlei rommel. Het betrof de bunker, die het laatste jaar door de zee uit het duin werd ge peld en nu al meer dan twintig meter van dat duin verwijderd is. KUNSTFLUITEN IN AMSTERDAM Op de jaarlijkse Provinciale bijeen komst van leden van de Chr. Boeren- en Tuindersbond in „Bellevue" te Am sterdam, hebben ook de gebroeders G. en P. Keijser, De Waal, hun beste been tjes voorgezet en wel in het amuse mentsprogramma. Piet oogstte groot succes als kunstfluiter en Gerrit werd niet minder gewaardeerd als begeleider. Natuurlijk hebben ze ook het Texel-lied gezongen. VISSERSVAARTUIG AANGEKOCHT Schipper D. Hutjes heeft van 'n rede rij uit Harlingen een kottertje van 13 m aangekocht voor de visserij op de Wad- denzee. PREDIKBEURTEN HERVORMDE GEMEENTE Den Burg 10 uur Ds v. Reijendam Maandcollecte voor de Kerkvoogdij 7,30 uur Ds Van Reijendam. Onder werp: „Wat is het Avondmaal en voor wie is het?" De Cocksdorp n.m. 7,30 uur Ds Soesan Den Hoorn 10 uur Ds van Rhijn Viering Heilig Avondmaal 7,30 uur n.m. Jeugddienst. Onderwerp „Toezien of meedoen?" De Waal 10 uur Ds Janse Jeugddienst De Koog 7,30 uur Ds Janse Jeugddienst Oosterend 10 uur Ds Klijnsma Maandcollecte voor de Kerkeraadskas Oudeschild 9,30 uur Ds Soesan GEREF. KERK Den Burg 10 en 3 uur Ds K. Vegter Extra collecte v.d. Koopvaardij Oosterend 10 en 3 u. Dr. B. A. Knoppers GEREF. KERK (onderh. art. 31, K.O.) Hoekstraat 38 Oosterend 10 en 3 uur Dienst. DOOPSGEZ. GEMEENTE Den Burg 10 uur Ds J- J- J- van Sluijs. De Waal 11-15 uur Ds J. J. J. van Sluijs PUBLICATIE CULTURELE RAAD Zaterdag 5 Februari Den Burg, De Oranjeboom, Toneeluit voering Ver. Oudleerl. Landbouwschool met „Het Wentelend Rad". De Cocksdorp, De Hoop, Toneelvereni ging „ODIT" voert op „De kat en de kanarie". Oosterend, Het Wapen van Amsterdam, Toneelver. „De Plankeniers" voeren op het stuk „Nacht en morgen". Maandag 7 Februari Den Burg, Hotel De Graaf, 7,30 uur, postzegelruilbeurs. Woensdag 9 Februari Den Burg, Dorpshuis, 2,30 uur, Opening Be j aardensociëteit. Den Burg, Oranjeboom, Spar-revue. Oosterend, Wapen van Amsterdam, Gez. Texelse Coöp, praatavond voor de leden, m.m.v. bestuursforum. Den Hoorn, Loodsmans Welvaren, To nteluitvoering o.l. school Den Hoorn. Opgevoerd wordt „Ali Ben Hassan". Donderdag 10 Februari Den Burg, Oranjeboom, Spar-revue. Oosterend, Ned. Herv. Kerk, Zendings avond, 100 jaar zending op Nw Guinea. Spreker Ds P. J. Mackaay. Vrijdag 11 Februari Den Hoorn, Loodsmans Welvaren, To neeluitvoering o.l. school met „Ali Ben Hassan". Oosterend, Het Wapen van Amsterdam, Algemene Ledenvergadering Zieken fonds ANOZ. TEXELAARTJES Bij vooruitbetaling tot 3 regels f 0,60; elke regel méér f 0,20. Onder adres te bevr. (niet eerder dan 11 u. in Boekh.) en onder nr. f 0,20 meer. Radio herstellen? VONK opbellen! Telefoon 78 en 273 Deurwaarderskantoor Prins en Van Vliet houdt Maandag van 11- 2 zitting in Hotel Texel (verkopingen, rechtza ken, incasso, kosteloos advies in pachtzaken). Voor verhuizingen, emi gratie-verpakking en opslag met verzorging documenten en verzekering. Vraag prijsop gave V.T.B., Den Burg, Tel. 85 Passagebureau Velthuys Den Helder, houdt Maandags van 11,30 tot 2 uur zitting in Hotel Texel. Emigratie, Passages naar Afrika, Aus tralië, Amerika, Canada, enz. Te k. nieuw radiotoestel Timmer, Weststr. 8. Den Burg Gevr. zelfst. meisje voor Maandag en Vrijdag. A. v. d. Vis, Weststraat 16, Oosterend Te k. pr. ver- grotingsapp. billijk, v. d. Berg Schildereind 89 Aangeb. pr. aardappelen 12 ct p. kg. min. afn. 35 kg. J. v. Sambeek Witte Kruisweg 28 Te k. 30 1-j. kippen. C. Barhorst, Molenstr. 36 B.z.a. schoon maakster. M. Moens-Schaat- senberg, Wageningseweg C 45b, Eierland Te k. electr wasmachine m. h. kuip en wringer, in pr. st. Molen- dwarsstr. 6 Wie kan lnl. geven omtrent Wim v. Leersum z'11 bril, in de Kerstvacantie uit het gym lokaal verdwenen. Gaarne te rug Schildereinde 62. Beste biggen te koop van een stamboekmoeder. T. Haarsma Eierland E 101 Met blijdschap geven wij kennis van de geboorte van onze zoon Jacob (Jaap) G. Slikker-van Dijk R. Slikker Gerri Oudeschild 255, Texel 2 Februari 1955 Met blijdschap geven wij kennis van de geboorte van een zoon Gerardus Maria A. BakkerVerberne J. Bakker Jz. Texel, 2 Febr. 1955 Den Hoorn 12 Voor de vele blijken van belangstelling bij ons 12'ƒ2- jarig huwelijk ondervonden zeggen wij hartelijk dank. Fam. J. W. Rijk Gerritsland B 170 Het merk met wereld vermaardheid. Nu met nieuwe fraaiere wijzerplaten reeds vanaf i 36,50 Bakker, Groeneplaats. Gedpl. horloger Wie heeft voor zang ver. De Koog in bruikleen. Mevr. M. Daalder-Bonne De Koog (A.N.P.V.) De jaarvergadering die op 28 Jan. jl. door omstandig heden r.iet doorging is nu vastgesteld op Donderdag 10 Febr. a.s. nm 8 uur in De Lindeboom. Te koop z.g.a.n. blank eiken A. v. d. SLIKKE Parkstr. 20, Tel. 171 Gedpl. opticien Erkend ziekenfonds leverancier Adrie van Oorschot presenteert de daverende cabaretrevue met Henny Fontaine, Ria Schmitz, Huug Kok, Theo Rekkers, „de Spelbrekers", Rudi West, Dolf Eckhuis, Justus Jesayes en Adri van Oorschot. Zaterdag 26 Februari in „De Oranjeboom". NA AFLOOP BAL. Entree f 1,80, bussen vrij voor leden Kaarten vanaf heden verkrijgbaar bij J. Roorda, S. Ellen, R. Henstra, Joh. Gieles, A.J. Huisman, J. Mar tens, R Bakelaar, C. Karsman, A. Backer en H. Snoek Wilt U niet teleurgesteld worden, koopt dan nog heden Uw kaarten. HIEROP HEEFT MEN LANG GEWACHT De R&mmgfon schrijvende oplelkassa Zeer gemakkelijke betalingsconditie Op Maandag 7 Febr. a.s. worden in Hotel De Graaf. Den Burg vanaf nm 4 uur tot 11 uur deze kassa's gedemonstreerd, tevens diverse modellen telmachines Payglop 9 Alkmaar merk De overall mei prettige pasvorm en de grootste levensduur Oersterke slof Alle naden 3 x gestikt Versterkte zakken enz. Prettige pasvorm Maximum bewegingsvrijheid WERKKLEDING KAN IANGER MEE Vakkundige uitvoering Prima materiaal le klas verpakkingen Volledig verzorgd in speciaal ingerichte meubelbergplaatsen Ruyghweg 101 - Telefoon 2629 - Den Helder Te koop 350 c c. k.k. 1944 Langeveld, Mienterglop De Koog. Gevraagd Motorhandel W. Koopman Oosterend Tel. 50 te koop Bij Van Exel maar nog niet bij Nog steeds 50 kg. beste aardappelen voor 5, En een fijne sortering verse groenten en schoon in de pan. Lekkere soep Sper- ciebonen 1,— per blik. Te koop met erf en tuin, groot 30 are. G. J. Dekker, Laagte S 30, Oudeschild

Texelsche Courant | 1955 | | pagina 2