Het Havenprobleem Q „De Plankeniers" maakten voortreffelijk debuut De zee valt aan Minister is waakzaam Vervolg van 1ste pagina. De heer J. C. Rab: ..Als wij het Horn tje erbij hebben, dan nóg zal de noodza kelijkheid tot vergroting van de haven van Oudeschild gevoeld worden, want het gaat om verruiming van de kade ten behoeve van de massa-goederen, die nooit per as vervoerd zullen worden. Als wij de vooruitgang nagaan en dan zien, dat er de laatste vijftig jaar niets aan de haven is verbeterd, is het zonneklaar dat de huidige toestand niet meer aan de behoefte voldoet. Wie kan er dus te gen zijn, dat voor vergroting gepleit wordt?" De heer De Lugt meende, dat de Rijkswaterstaat volledig met de moei lijkheden op de hoogte is, maar de Rijks waterstaat is of was van mening, dat het voldoende verruiming zou geven als de TESO-boten elders kwamen te lig gen, d.w.z. niet meer in de haven zelf. De minister moet dus duidelijk gemaakt worden, dat, al zouden de boten van TESO hun ligplaats niet meer in de ha ven zelf hebben, de haven toch nog veel en veel te klein is voor de huidige scheepvaart en de visserij, die al meer ruimte zullen opeisen" De heer J. N. Bruin: „Na verbreding van de havenmond zal bij zuidelijke wind niet meer aan de Lange Dam te bivakkeren zijn, terwijl dan ook het hoekje bij de helling niet meer bruik baar zal zijn. Dan wordt de haven slechter inplaats van beter". De heer De Lugt: „Als het Horntje millioenen heeft gekost (na de aanleg van een veerhaven aldaar) zal de rege ring wellicht kunnen zeggen: „Aan Texel hebben wij nu genoeg geld ge- spandeerd". Wij moeten dus zien te be werkstelligen, dat in het probleem te vens de noodzakelijkheid tot vergroting van de haven van Oudeschild wordt be trokken". De heer A. Ellen: „Tegenwoordig ver laat de kottervisser de visserijgronden 3-4 uur eerder omdat de haven van Ou deschild te klein is, maar ieder uur, dat je eerder van de visserij vertrekt kost je honderd gulden". De heer J. de Beurs: „Via het Horntje zal enorm veel vervoerd wor den. Wij moeten dus onderzoeken hoe veel dat zal belopen, zo de minister die verbinding werkelijk laat uitvoeren". De heer P. Stoepker: „Mijn visie is juist andersom: ik geloof, dat men via het Horntje ook nog te maken zal heb ben met lange wachttijden en het ver voer via het Horntje niet veel goed koper zal worden, zodat wij ons van 't vervoer van vrachtwagens met de pont ons niet te veel verwachtingen moeten stellen". De heer J. C. Rab: „Ik geloof, dat het vervoer via het Horntje afhankelijk zal zijn van de prijs der goederen per ton". De heer De Lugt: „Stel dat het Horn tje de te verwachten productie-vermeer dering van 25 pet (Rapport Ir Maandag) voor zijn rekening neemt, dan is het huidige probleem nog precies hetzelfde. En wat de prijs van het vervoer aan gaat: de Rijkswaterstaat staat selfsup porting voor. Er gaan momenteel b.v. al stemmen op om tol te heffen voor het gebruik van de in aanbouw zijnde tun nel te Velsen". De heer Joh. Daalder: „Laten wij in het te vormen Werkcomité vooral ook voorstanders van het Horntje betrekken, opdat men niet de idee krijgt, dat deze actie door een bepaalde groep zou wor den gevoerd". De heer R. J. Timmer: „Zonder vol ledige medewerking van het gemeente bestuur - waaraan hij overigens niet twijfelde - hebben wij uiteraard geen kans van slagen". De heer C. H. Roeper: „Ook al komt de verbinding via het Horntje er - waar ik persoonlijk van overtuigd ben - de vergroting van de haven van Oudeschild is noodzakelijk. Wij zullen voor de ver groting moeten vechten, geheel los van Agent voor Texel: C. KOOIJMAN, Den Burg, Tel. 3. IN MEI OF JUNI POGING TOT BERGING VAN HET GOUD Het verzoek van de directie van de Coöperatieve Bergingsmaatschappij Re- nate Leonhard, om in de haven van IJ- muiden een hoeveelheid beton te mogen storten in de werkput, die nog steeds aan de Gerrit Bolkade te Zaandam ligt, is nog niet ingewilligd. Mocht onver hoopt afwijzend worden beschikt op het verzoek, dan zal worden getracht in de Fordhaven het beton te storten. Hier mee zal men tot de uiterste datum (men denkt in Mei of Juni een poging tot ber ging van de 84 millioen gulden aan goud uit het in 1917 getorpedeerde schip „Re- nate Leonhard" te kunnen doen) wach ten, want dan zullen er enkele kranen aan te pas moeten komen om het ge vaarte over de drempel van de Ford haven te helpen. het vraagstuk Oudeschild of het Horn tje. En ik zou niet weten, waarom ons gemeentebestuur niet met ons zou wil len meevechten! Misschien is de kwes tie voor de minister een overweging tot vluggere uitvoering van het plan het Horntje of de haven van Oudeschild eerst te vergroten. Ongetwijfeld zal de aanleg van een veerhaven aan het Horn tje verbetering en vergroting van Oude schild op zichzelf ook, doch in beide ge vallen afzonderlijk zie ik geen afdoende oplossing". De heer M. Bakker meende, dat het verstandig en doeltreffend was als ver tegenwoordigers van de diverse belang hebbende bevolkingsgroepen contact op te nemen met het gemeentebestuur. De heer S. Keijser Jbzn.: „Ik heb niet één tegenstem gehoord en kan mij dus niet voorstellen, dat het gemeentebe stuur er niet voor zou zijn". De heer Jn. Boom: „Men zou een mooie, rustige haven kunnen krijgen door een kanaal te graven van Oost naar West, in verband met de ruilver kaveling moet toch een groot afvoerka naal gegraven worden, maak dat wat breder en men beschikt over een ge schikte haven. Door er een schutsluis in aan te brengen ondervangt men met een het probleem der hoge waterstan den". Vervolgens werd de voordracht voor de samenstelling van het Werkcomité behandeld. Voorgedragen werden de heren A. Ellen, namens de Kottervissers, Jn. Boom, namens de Visserijvereniging, K. Zegel, namens de Alg. Texelse Mid denstand, Nic. Ran, namens de R.K. Middenstand en tevens als vertegen woordiger van Texel in de Kamer van Koophandel, Th. R. Hin, namens de ge organiseerde landbouw, S. Keijser na mens de Dertig Polders, J. N. Bruin, na mens de beurtvaart en vrachtrijderver- eniging, J. de Beurs, J. Roeper, Spang en een vertegenwoordiger van de afdeling Eierland van de Holl. Mij. van Land bouw (Deze afdeling zal na een dezer dagen te houden vergadering een ver tegenwoordiger benoemen). De heer Van der Kooi verheugde zich in zijn slotwoord over de bijzonder goe de sfeer waarin de besprekingen waren gevoerd. De kwestie werd in één en de zelfde geest bezien en het probleem door alle aanwezigen op gelijke wijze aange voeld. Het Werkcomité zal dan ook kun nen spreken namens organisaties, die 'n groot deel van de Texelse bevolking vertegenwoordigen, die unaniem van mening zijn, dat de haven van Oude schild zeer dringende verbetering be hoeft. Het is een grote steun te weten, dat men alle belanghebbenden achter zich weet en die eenheid schenkt ons grote voldoening". „ZEERUST" NIEUWE EIGENAAR Naar wij vernemen is Pension „Zee- rust", Houtvester Boodtlaan, De Koog, door de heer Tj. van der Lei onderhands verkocht aan de heer J. Bruin, die zijn pension aan de Kamerweg verkocht heeft aan de heer H. Verijzer. CONCERT DOOR UTRECHTS STUDENTEN ORKEST Het contact-orgaan voor zang en mu ziek overweegt op Dinsdag 22 Februari a.s., n.m. 8 uur, een concert te organi seren, te verzorgen door het „Utrechts Studenten Orkest". De Utrechtse studenten zijn op Texel niet onbekend. In 1954 hadden deze stu denten op Texel een werkkamp. Zij hebben er in belangrijke mate toe bij gedragen het arbeiderstekort bij de oogstvoorziening te verminderen. Zij waren bij de boeren dan ook graag ge ziene werkkrachten. Ook de aanstaande zomer zal wederom een dergelijk werk kamp op Texel worden gevestigd. Thans hebben de Utrechtse studenten bovendien aangeboden zich op Texel ook eens van een andere kant te laten zien, of liever te laten horen. Zij boden Texel een jeugd- en een avondconcert aan. Het orkest bestaat uit plm. 25 personen. Di rigent is de heer D. J. van Otterloo, ter wijl als solisten zullen optreden de he ren M. van Steenwijk i(piano) en H. de Waard (fluit). Voor de avond is een programma op gesteld, bestaande uit populair-klassieke werken. Het is in overleg met de be treffende commissie van de Culturele Raad opgesteld. Het programma voor het avondconcert luidt: 1. Divertimento in Es van F. J. Hay dn 2. Fluitconcert in D groot van F. J. Haydn 3. Pianoconcert no. 12 van W. A. Mozart 4. Serenade for strings, van Edward Elgar. Het orkest hèeft zeer goede recensies en is ongetwijfeld in staat de Texelaars een zeer aantrekkelijke avond te bieden. Ondanks het zeer sympathiek aanbod van het orkest om alleen tegen ver goeding van reis- en verblijfkosten op Texel te komen spelen, zal het concert alleen doorgang kunnen vinden, indien hiervoor voldoende belangstelling be staat. Het contact-orgaan doet daarom een- dringend beroep op alle belangstellen den om zo spoedig mogelijk, in elk geval vóór 16 Februari a.s., bij één van de on derstaande adressen op te geven over hoeveel kaarten men voor dit concert zou willen beschikken. De prijs voor dit zeer bijzondere con cert is zo laag mogelijk gehouden en be paald op f 1,50 per persoon. Voor de bui tendorpen kan, bij voldoende belang stelling, busvervoer worden georgani seerd. Opgemerkt wordt nog, dat bij door gang van het avondconcert 's middags nog een jeugdconcert zal plaats vinden. De hoofden van scholen ontvangen hier over nader bericht. Geeft U vandaag nog even op hoeveel kaarten U wilt hebben? U kunt dat doen bij de onderstaande adressen: W. Vlas, Den Burg, Parkstraat 1, tel. 28; Jac. Schrama, Den Burg, Gravenstraat 14, tel. 13; J. Beumkes, Oudeschild, Nieuweweg S 19; Mevr. Luberti-van Bergen, De Koog, huize Janneke, tel. 14; H. Westerdijk, Oosterend, Schoolstraat 19, tel. 61; A. Vlas, onderwijzer te De Cocksdcrp; S. Zijm, Den Hoorn 126a. Zaterdagavond werd in de zaal van „Het Wapen van Amsterdam" te Ooster end door de jonge toneelclub „De Plan keniers" onder regie van de heer B. Roest, het ernstige spel in drie bedrij ven „Nacht en Morgen" opgevoerd. De voorzitter, de heer J. Visman, gaf zijn voldoening te kennen over de flinke belangstelling, een aanmoediging voor de jonge vereniging, die dus met een zwaar stuk startte, waarvoor de voorzit ter dan ook clementie vroeg. In de smaakvol gemeubileerde huis kamer ontmoeten wij Van Weerde (Jn. Smit) en zijn vrouw Rita (mevr. Roest- van Noort), de oudste zoon Dolf (W. Witte Czn), die studeert en mej. Leni (mevr. Burger-Daalder), de verloofde van de jongste zoon Erik (B. Roest), die zeeofficier is. Ze hebben van hem al in lange tijd niets vernomen en mevr. Roest vertolkt hierin uitstekend de on gerustheid over het uitblijven van be richt. Jn. Smit had evenwel o.i. iets vlotter kunnen acteren. Dolf vat liefde op voor Leni, maar zij wijst hem af. Deze scènes werden door beiden goed gespeeld. Voorts maken wij kennis met de huisvriend Bruuskens, (vertolkt door de plm. 15-jarige Th. Dijt), die in alle bezorgdheid voor de vrolijke noot tracht te zorgen. Theo kende zijn rol perfect, maar natuurlijk hadden ze voor hem beter een oudere speler kunnen nemen, want hij moest een man van middelbare leeftijd voorstellen. Op zekere dag keert Erik terug, maar niet als de vrolijke Frans: hij is bij een scheepsongeluk blind geworden. Hij kan niet de kracht opbrengen om dit leed te dragen. Mevr. Burger en W. Witte Czn spelen hierin hun rol voortreffelijk. Wanneer zuster Verdonck (mej. N. Mosk) Erik komt spreken over opname in een Blindeninstituut, maakt hij haar duidelijk daar niets voor te voelen. Mej. Mosk had een goede opvatting van haar rol: het uitbeelden van de zich ten alle tijde wetende te beheersen zuster. Erik meent uit een gesprek tussen Leni en Dolf, dat zij hem bedriegt. Er ontstaat daarop een heftige scène. Dokter Lee- berg (T. Witte Czn) raadt Erik hoorn vliestransplantatie aan. Deze gaat daar op in. T. Witte wist een aannemelijke figuur naar voren te brengen, alleen voortaan iets meer volume bezigen, hoor! Door een tragedie - Leni komt bij een verkeersongeluk om - wordt Erik weer ziende na de transplantatie van het hoornvlies uit de ogen van Leni en dan volgt ook de verzoening tussen de gebroeders. B. Roest was ook goed op dreef als de oude Erik. Het laatste bedrijf was even wel niet het sterkste, doordat Theo wat te vlug sprak, terwijl „Vader" toen nog al eens zijn rol via de souffleur moest opvangen, wat niemand ontgaan kan zijn. Ook „Driesken" was toen niet rol vast, misschien nog enige planken koorts? Wij kunnen zeggen, dat vier mede werkenden cum laude slaagden, terwijl de andere vier nog beneden het gewen ste niveau bleven. Voorts lijkt het ons niet bevorderlijk voor het geheel, dat de regisseur zelf ook op de planken staat. Nu had deze de handen wel wat al te vol. Wat de toneelaankleding betreft: die was goed verzorgd, maar de afsluiting behoeft een spuitje olie. Al met al heeft, zoals wij reeds vast stelden, deze jonge vereniging een goede indruk gemaakt en wij hopen dan ook, dat zij tot in lengte van jaren zal groeien en bloeien, want aan Oosterend werd sinds lang het gemis van een dergelijke vereniging gevoeld. In de pauze werd een verloting ge houden nadat de loten zelf vlot aan de man waren gebracht. De heer J. Tim mer won een taart. De diverse worsten gingen naar de heer S. Koning en de dames Keijser-Koning, Koops-Boon en mej. N. Daalder. In de toekomst zal de vereniging de steun van donateurs moeten hebben", al dus de voorzitter aan het slot van de avond, „en ik hoop, dat velen zullen toe treden". Besloten werd met een gezellig bal. AANVULLING PUBLICATIE CULTURELE RAAD Donderdag 10 Februari Den Burg, R.K. Vrouwenvereniging, af deling Gilde, niet in „Casino" maar in „De Zwaan". Spreker met film. WIELRIJDER REED TEGEN BORD Door tot nog toe niet opgehelderde oorzaak kwam de heer Jn Zijm, Hoeve „Margaretha", in de nacht van Zater dag op Zondag met zijn fiets in botsing met een reclamebord naast de garage van de fa. Kievit in de Kogerstraat, dat aan de linkerkant van de straat staat. De botsing was zo hevig, dat omwonen den hun bed uitkwamen en velen meen den, dat er een auto-ongeluk was ge beurd. De wielrijder bleek bewusteloos te zijn. Dokter Van Loon - die ver scheen, nadat men eerst een verkeerde dokter had gewaarschuwd (de Zondags dienst was immers reeds ingegaan) - constateerde een zware hersenschud ding. Per ziekenauto werd de heer Zijm naar hoeve „Margaretha" vervoerd. Maandagavond vernamen wij, dat hij het naar omstandigheden redelijk maakte. De Minister van Verkeer en Water staat heeft - aldus berichtte het ANP gistermorgen in haar radio-uitzending - geantwoord op vragen van Kamerleden inzake de positie van Texel en andere gebieden, welke door de zee worden aangevallen. „In het zuiden van Texel", aldus de minister, „moeten enige inlaag dijkjes worden aangelegd en tevens is het noodzakelijk binnen afzienbare tijd maatregelen te treffen aan Texels Noordkust, zowel ter bescherming van het duingebied als met het oog op de daar achter gelegen Eierlandse Polder". Handbalnieuws Z.D.H- Deze week Woensdagavond, aanvang half acht trainen. Zijn we weer alle maal present. Waarschijnlijk Zondag 'n wedstrijd tegen Texel 2. Z-D.H.-nieuws Zondag liet Schellinkhout verstek gaan en ons tevergeefs wachten. Dat kost hun twee verliespunten en f 10, boete. Het was prima weer om te spelen. Zondag gaan we naar Witrood. Dat wordt een zware opgave, dus jongens, zorg er voor, dat we in goede conditie zijn. Ga 's avonds een rondje hardlopen. Op Woensdag 16 Febr. wordt onze jaarvergadering gehouden in Loodmans Welvaren om 8 uur. Alle leden van de handbal- en voetbalafdeling worden verwacht. Ook de donateurs zijn harte lijk welkom. Laat niet alleen de leden vergaderen, maar ook de donateurs ho ren bij onze vereniging. Dus allen op naar de jaarvergadering. TEXELAARS IN „NAJAARSSTORMEN" Vrijdagavond heeft de toneelgroep van de Helderse Kweekschoolvereniging een geslaagde opvoering gegeven van 't blijspel in drie bedrijven van Christien van Bommel-Kouw en Henk Bakker „Najaarsstormen". Het stuk laat ons zien wat er alzo kan gebeuren bij een echtpaar dat reeds drie jaar is getrouwd en steeds in dezelfde sleur voortleeft. Aldus Het Vrije Volk. Speciaal Jan Kievits als de „jeune premier" Victor van Nieverden en Em my Dros als Bob Terlaet waren uitste kend. De anderen bleven daarbij maar weinig ten achter. Dat bewees het en thousiaste applaus, dat na afloop op klonk. Deze toneelavond werd bijgewoond door de burgemeester van Den Helder en mevrouw Rehorst. j N.H. GEMEENTE OOSTEREND Morgenavond 8 uur Zendingssamen- I komst in de Ned. Herv. Kerk, spreker Ds P. J. Mackaay. Medewerking van 'n groot koor. ZDH OP DE PLANKEN De Sportvereniging van Den Hoorn heeft het mooie en spannende toneel stuk „De Vluchtelinge" in studie geno men. Het is de bedoeling half April twee uitvoeringen te geven. CURSUS TE OUDESCHILD EN DEN HOORN Op Maandag 21 Februari begint voor Den Hoorn en omgeving in „Loodsmans Welvaren" een verkeerscursus voor bromfietsrijders en op Donderdag 24 Februari zal in het „Stoomboot Koffie huis" eveneens een eendere cursus starten voor de bromfietsers van Oude schild en omgeving. Zie ook volgend nr. „CATHERINA" LIGT NEGEN METER DIEP Zondagochtend arriveerde in de ha ven van Oudeschild een bergingsvaar tuig met een op een bok geplaatste hijs kraan. „Zeker voor de havenvergro ting!" zei een jonge Oudeschilder tegen zijn vriendje, maar zover is het echter nog niet, ofschoon reeds gesmeed wordt aan de kogel die door de kerk moet! Het bergingsvaartuig en de kraan waren naar Texel gekomen in verband met de plannen tot berging van de „Catherina", het °00 ton metende vaartuig, dat vorige maand op ongeveer een kilometer bui ten de kust ten Oosten van Oudeschild zonk. Het vaartuig vervoerde schelpen. Eerst zal de voorraad schelpen er wor den uitgehaald met een grijper, die op een aparte kraan staat gemonteerd. Een heel karwei, want de „Catherina" ligt in negen meter diep water. Daarna zal er nog een kraan aan te pas komen en samen zullen ze hem proberen te lich ten. De bok, die Zondag arriveerde is de „Albatros" en heeft een hefvermogen van 40 ton; hij werd getrokken door het vaartuig Montgomery, beide van Van der Graaf Mulder's Bergingsbedrijf N.V., Rotterdam. De schipper vertelde ons al verscheidene vaartuigen te heb ben gelicht. Het schip de „Catherina" ligt in een gebied, waar het water practisch nim mer tot stilstand komt. De ebstroom is nog niet ten einde of de vloed doet reeds haar invloed gelden. Het zal o.i. dan ook een heel karwei zijn om de bak telkens op de goede plaats te mikken, want op die manier toch wil men het vaartuig grotendeels leeghalen. Maandag is de Montgomery met de bok naar de „Ca therina" vertrokken, maar er kon niet worden gewerkt, doordat de zee veel te ruw bleek en gisteren was de reis we derom vergeefs. TEXELAARTJES Bij vooruitbetaling lot 3 regels f 0,60; elke regel méér f 0,20. Onder adres te bevr. (niet eerder dan 11 u. in Boekh.) en onder nr. f 0,20 meer. Radio herstellen? VONK opbellen! Telefoon 78 en 273 Ter dekking VI. reus Gou- wernaar bekr. met 3 x zg., 2 x z.z.g. dekgeld 2 gulden. J. A. Barhorst. de Waal 58 Consumptie koolrapen te koop. Jac. Vlaming, Oostwijk Te koop broedmachine in g. st. M. Witte Jz., Sir Ro bert Peel Gevraagd nette kostgangers. Adres le bevr. bur. van dit blad Verl, alluminlum kruikje. Ooster end—D. Hin. Melkrijder C. Boon, Waalderstr. Tel. 144 Te k. gebr. wasmachine m. pr. motor. P. Bonne K 45 De Koog Een fl. leerjon gen gevr. voor de kwekerij. Bloemisterij Jac. Hin Czn. Kogerweg 11 Tel. 261 Ge vonden een armband tegen adv. kosten terug te bek. Joh. Witte, Bloemwijk Met dankbaarheid en grote blijdschap geven wij U kennis van de geboorte van onze dochter en zusje Cornelia Trijntje B. de Zee C. de ZeeList Marijke en Nelly Hector Treubstr. 38 Den Helder 5 Febr. 1955 Met blijdschap geven wij kennis van de geboorte van onze zoon Willem Pieter Jacobus P. N. Zegers-Uitgeest J. Zegers Z Eierland E 74 Texel, 5 Februari 1955 Het is met veel vreugde dat wij de geboorte be richten van onze dochter Jolanda Jacoba Sj. Hoekstra J. A. E. Hoekstra- v. d. Berg Den Burg, Texel 5 Februari 1955 P. van Cuyckstraat 10 Met grote blijdschap geven wij kennis van de geboorte van onze dochter Bertha Anna (Bea) S. Hemelrijk J. Hemelrijk-Lagerveld Oudeschild 162, Texel 5 Februari 1955 Tijdelijk Oudeschild 68. Oode dankbaar werden wij verblijd met de ge boorte van onze dochter Cornelia Klaart je J. C. Koorn J. M. Koorn-Volgers Zondag, 6 Febr. 1955 Nieuwstraat 22 Den Burg, Texel Met grote vreugde en dankbaarheid aan God geven wij U kennis van de geboorte van ons zoontje en broertje Keesje die bij het H. Doopsel de namen ontving van Cornelis Jacobus. J. Vermuë J. M. C. Vermuë- Oostveen José Texel, 7 Februari 1955 P.H. polder H 34 Oudeschild Voor de vele blijken van belangstelling bij ons 2l/2- jarig huwelijk ondervon den, en in bijzonder van de sportverenigi ng De Koog zeggen wij onze hartelijke dank Fam. Stam, Dorpsstr. 34, De Koog Hartelijk dank aan allen die hun door ons zo zeer gewaardeerde belangstel ling hebben getoond bij de herdenking van ons 50- jarig huwelijk. C. de Wijn Cz. B. de Wijn-Backer Haven B9, Oudeschild Februari 1955 Heden overleed na een kortstondig lijden na voorzien te zijn van de H. Sacramenten onze vrouw, moeder,behuwd- groot- en overgroot moeder mevr. E. H. van Leersum- Den Bode in de ouderdom van 80 jaar Uit aller naam E van Leersum Weverstr. 8, Den Burg Texel, 7 Febr. 1955 De gezongen H. Mis zal plaats hebben op Vrijdag 11 Febr. in de R.K. kerk te Den Burg waarna begrafenis op het RK kerkhof aldaar. Heden is geheel on verwacht overleden on ze lieve vrouw, doch ter, behuwd- en klein dochter Anna Margaretha Kraai echtgenote van W. J. Resoort in de ouderdom van 33 jaar' Assen, 4 Febr 1955 Oosterpark 26 W. J. Resoort Den Burg, Texel F. F. Kraai- Bouman Haarlem A. Resoort M. Resoort-Roest Winschoten A. M. Kraai- Buiskool Heden overleed ge heel onverwacht te Assen onze geliefde nicht Anna Margaretha Kraai echtgenote van W. J. Resoort in de ouderdom van 33 jaar E. J. Melissen- Bouman H. Melissen Den Burg, 4 Febr. '55 Hiermede vervullen wij de droeve plicht kennis te geven van het vrij plotseling overlijden van onze lieve, zorg zame moeder, behuwd-, groot- en overgroot moeder, zuster en tante Johanna Maat wed. van Cornelis Huisman Jz. in de ouderdom van ruim 70 jaar Haar leven was geven, haar heengaan was vrede. Uit aller naam |n. Huisman Cz. Schildereind 46, Den Burg, Texel, 6 Februari 1955 De rouwdienst zal ge houden worden heden middag om 2,30 uur in de Ned Herv Kerk te Den Burg waarna de teraardebestelling op de begraafplaats aldaar.

Texelsche Courant | 1955 | | pagina 2