M.S.Langev ild&Z M.S. Langeveld&Zir Ontspanningsavond Declamator Verteller Fantastisch mooi is die TELEVISIE JAN ASTER UITVOERING „AVANT I" „Een Eeuw achter" Openbare Aanbesteding Jaarvergadering Dinsdagavond 15 Febr. a.s. N.C.L.B. niet door Gym. Ver. Texel Berijders van Bromfietsen KOOPJES van de week Fa. G. Witte, »Hydrophoon« installatie net meisje Weet U het niet Keus genoeg werkster ongedeerd dank zij valhelm. M. ét A. J. Vonk, Grote sortering HEEFT U ZICH AL OPGEGEVEN VOOR KAARTEN VOOR HET UTRECHTS STUDENTEN CONCERT? Het Utrechts Studenten Orkest zal bij zijn uitvoering op Texel vier werken ten gehore brengen: een Divertimento en een Fluitconcert van Haydn, een Pianoconcert van Mozart en een Sere nade voor strijkorkest van Elgar. Dit concert zal - zoals gemeld - plaats vin den op Dinsdag 22 Februari, n.m. 8 uur, in „De Oranjeboom". De heer C. A. Rutgers, lid van het orkest, schrijft ter toelichting het na volgende: Jozeph Haydn (1732-1809) is voorna melijk bekend door zijn symphonieën, waarvan hij er meer dan honderd heeft geschreven, en de oratoria „Die Schöp- fung" en „Die Jahreszeiten". Zijn ande re werken worden slechts zelden uitge voerd, hoewel de meeste bijzonder mooie melodieën hebben. Het Diverti mento is bedoeld als een stuk muziek, waarnaar men met genoegen luistert en als zodanig is het ook volkomen ge slaagd. Geen zwaarwichtige of sombere delen komen erin voor, de componist wilde niets anders dan zijn toehoorders onderhouden. In het drie-delig fluitcon cert speelt eerst het orkest een inleiding, waarna afwisselend de fluit de melodie overneemt, terwijl het orkest begeleidt, en vervolgens zelfstandig verder gaat. Ook in dit werk is Haydn de schepper van prettig klinkende muziek. In het tweede deel komen echter wat ernstiger stemmingen voor, die regelrecht voor uitlopen op de langzame delen, zoals Beethoven die later zou schrijven. Haydn was de laatste componist, die in dienst van een vorst heeft geleefd. Zo' betrekking had als voordeel, dat men zich financiëel geen zorgen hoefde maken. De prins was een man, die veel voor muziek voelde, zodat Haydn een hoforkest kon dirigeren en ongestoord kon componeren. Dit orkest was onge veer even groot als het orkest, dat voor U hoopt op te treden. Sommige vorsten hielden helemaal niet van muziek en hadden alleen maar een orkest in dienst omdat dit mode was, Een fijngevoelig musicus als Wolfgang Amadeus Mozart (1756-1791) kon dan ook aan zo'n onmuzikaal hof niet aar den. Het wonderkind, dat op zijn zèsde jaar al als pianist een concertreis door Europa maakte en toen voor Stadhouder Willem V variaties schreef over het Wilhelmus, wilde, ouder geworden, op eigen benen staan. Dit gebeurde in 1783. Mozart was hiermede de eerste compo nist, die niet in dienst van anderen stond. Het gevolg was bittere armoede, want in Wenen was men het wonder kind vergeten en hij kreeg maar zelden opdrachten tot het schrijven van ope ra's. Alleen als pianist was hij beroemd. Dit blijkt wel uit het feit, dat hij 21 pianoconcerten heeft geschreven. Het pianoconcert, dat op het programma staat, is gecomponeerd in 1783. De mu zikale schoonheid van dit werk valt met geen pen te beschrijven. Men moet het hebben gehoord om iets te kunnen na voelen van het innerlijk van de com ponist, die in zulke alles behalve zorge loze omstandigheden leefde en wiens gezondheid al veel te lijden had van deze armoede en dan toch zulke prach tige melodiëen kon schrijven. Zij, die zich de uitvoering van Mozarts „Eine kleine Nachtmusik" in Juni 1954 in de kerk herinneren, zullen aan een verdere toelichting over deze componist geen behoefte hebben. Het concert zal worden besloten met de Serenade voor strijkorkest van Ed ward Elgar (1857-1934), die als de be langrijkste Engelse componist sinds de achttiende eeuw kan worden beschouwd. De bekende toneelschrijver Shaw heeft eens gezegd, dat Elgar voor de Engelsen is, wat Beethoven is voor de Duitsers. Deze serenade is een werk uit de ro mantische periode en staat sterk onder invloed van Brahms. Gevoelvolle mo tieven wisselen elkaar af en laten hun uitwerking op het gemoed van de toe hoorder niet na. Uit het vorenstaande blijkt U wel, dat U, Texelaars, een uitstekend concert wacht. Wacht dan ook niet te lang Uw kaarten te bestellen. Zoals reeds is me degedeeld in de courant van j.l. Woens dag kunt U zich voor kaarten opgeven bij de onderstaande adressen: W. Vlas, Den Burg, Parkstraat 1, tel. 28; Jac. Schrama, Den Burg, Gravenstraat 14, tel. 13; Jurr. Beumkes, Oudeschild, Nieuweweg S 19; Mevr. Luberti-van Bergen, huize Janneke, De Koog, tel. 14; H. Westerdijk, Oosterend, Schoolstraat 19, tel. 61; A. Vlas, onderwijzer te De Cocksdorp; S. Zijm, Den Hoorn 126a. Verenigingen kunnen ook collectief kaarten aanvragen bij de Secretaris van de Culturele Raad, gemeentehuis Den Burg, tel. 21. GEEN SPREEKUUR Burgemeester De Koning houdt heden geen spreekuur. BOUWVERGUNNINGEN De fa. P. Moerbeek, „Het Woonhuis", Hogerstraat, Den Burg, bouw van een werkplaats. S.V. Texel Andijk-Texel; Texel 2-Wieringerwaard 2; Zaterdagmiddag: Breezand Boys a- Texel a en Texel b-Oosterend a. Handbal: Texel 1-Voorwaarts; ZDH- Texel 2. Texel 1 onderneemt de verre reis naar Andijk, waarvan wij hopen de pun ten mee terug te nemen. We hebben ze nog steeds hard nodig. Jammer dat onze linksbuiten nog uitgeschakeld is en ook G. Wilner weten we nog niet. Laten we hen een spoedig herstel toewensen; voor onze spelers een reden te meer om extra aan te pakken. Dat het resultaat alle reden moge hebben voor een feestelijk Bal-masqué. Texel 2 zal het met de oude cracks van W. Waard opnemen, doorzetten lui, dan is er altijd weer eens kans èn nie mand blijve zonder afbericht weg. Aan ons Bal-Masqué, speelt iedereen mee! Bent U gereed? Zondag hebben we het feest. UITSLAG AANBESTEDING Door B en W werd Donderdag ten Raadhuize openbaar aanbesteed de bouw van een nieuwe o.l. school te Den Hoorn annex Kleuterschool. De laagste inschrijver (in massa), was de heer C. H. F. Duin voor f 119.000, De begroting was f 125.872, De volledige inschrijving was: J. Drij ver, massa, f 123.026; Fa. wed. I. Voigt f 134.500; Schilderwerk J. J. Vonk f6.666,J. Kamp. Heerhugowaard, f7.215,48; Loodgieterswerk J. Agter f8.895,—; J. Oele f8.559,—; Electra: M. en A. J. Vonk f7.643,(met stelpost); M. Bakker f2590,—, J. Agter f2655,—. ZILVEREN JUBILEUM Onze eilandgenoot de heer G. Visser, Witte Kruislaan, herdacht Donderdag het feit, dat hij vóór 25 jaar in dienst trad bij de PTT. De jubilaris, thans chef monteur en dienstkringleider voor Texel, werd o.a. toegesproken door de directeur van het district. Aan stoffelij ke blijken van waardering ontbrak het evenmin. De bloemenhulde was over weldigend. ALGEMENE VERGADERING BEDRIJFSVERENIGING De Algemene Vergadering wordt Dinsdag 22 Februari gehouden. De agen da vermeldt o.a. een korte inleiding van de heer Ir. Koopmans te Schagen over de mogelijkheden van het persen van hooi rechtstreeks uit het zwad. De laat ste jaren zijn hiermede diverse proeven genomen en in 1954 werd deze methode o.m. in Friesland op verschillende be drijven toegepast. Spreker heeft de be schikking over diverse interessante ge gevens over deze wijze van hooiwinning en daar ook op Texel belangstelling be staat voor dit onderwerp menen wij, vooral nu, op een goede opkomst te mo gen rekenen. Nadere bijzonderheden volgen. c. v. Gr. GYMNASTIEKNIEUWS Blijkens een adv. in dit nummer, or ganiseert de Gymnastiek Ver. „Texel" voor leden en donateurs a.s. Donderdag middag en -avond een filmprogramma. 's Middags zullen voor de jeugd wor den vertoond enkele komische films, als mede hetzij de film van de Gymnaestra- da in Rotterdam of een Zweedse kleu renfilm. 's Avonds vermeldt het programma o.a. de gymnastiek-landenwedstrijd Duitsland-Japan, Ged. Gymnastraeda- film en de kleurenfilm over de wereld kampioenschappen turnen in Italië. Voor liefhebbers een programma om van te watertanden. Verder zal de heer Schotsman, leraar M.O. uit Den Helder, op deze avond nog een zeer belangwekkende causerie hou den over het actuele onderwerp „De li chamelijke opvoeding en de sport". Het belooft een zeer interessante en leerzame avond te worden en wij „kun nen de gym dan ook dankbaar zijn, dat deze -avond gratis voor hun leden en donateurs gebracht wordt. In Den Hel der werd onlangs eenzelfde avond ge houden, waar wegens plaatsgebrek meer dan 100 personen teleurgesteld moesten worden, dus voorziet U tijdig van kaar ten. i(Zie adv.) DE SPAR-FEESTAVOND Klokslag acht trad de heer J. Peters van de fa. Doets, de bekende Spar-orga- nisator te Purmerend, in „De Oranje boom" voor het voetlicht om de feest avond, te verzorgen door Willy Vervoort en zijn staf, met een kort woord in te leiden. De heer Peters blikte in een stampvolle zaal: van Noord en Zuid, van Oost en West waren de Texelse Sparklanten naar het centrum van hun eiland gekomen om de traditionele feest avond mee te maken. Hoe? Per bus. O, maar'de entree? Gratis, d.w.z. ze had den zegeltjes moeten sparen en dat zulks voor niemand bezwaarlijk is, bleek uit de overweldigende belangstelling, welke zich Donderdagavond herhaalde, toen speciaal de bewoners van Den Burg het repertoire van Willy en zijn mede werkers volgden. De heer Peters verheugde zich zeer over de grote belangstelling. Hij ge waagde van een klant, die 10.854 zegel tjes had gespaard, in één jaar tijds, wat aan contanten een waarde van f 54, ertegenwoordigt. Maar je kunt daar ook ander plezier mee beleven: bv. deel te nemen aan een uitstapje, de gevierde zomertocht of de kinderen laten genie ten in het speciale kindercircus, een gloednieuwe stunt. Dat vergt maar 14 zegelboekjes. Na deze opening verscheen Willy Ver voort ten tonele. Zeg mij hoe de zaal U ontvangt en ik zal zeggen of ge gevierd zijt, wel, Vervoort had reeds een spon taan applaus te pakken voor hij een kik had gezegd enhij heeft er die avon den héél wat losgelaten, vooral nadat hij een drankje had ingeslikt, dat geen wijn, maar een serum was, uitgevonden om de eierproductie te vermeerderen. Een avond van zang, muziek, schets jes, klucht, dans. Men heeft zich opper best vermaakt. Het begon al met zo'n zonnige sfeer: een clubje vacantiegan- gers met hun caravan, die de stemming er meteen in hadden. Hoe Willy Ver voort zijn publiek amuseert behoeven wij niet meer te beschrijven. Een kun stenaar met een vette K. Tonny Boucher deed geroutineerd werk als cabaretière, de Annebella's en Co voerden leuke dansen uit en zongen als nachtegalen, de clown Fransld had vooral succes met zijn hoedennummer, dat de zaal deed gillen-van-spanning, Cas Rus was de vakkundige bespeler van het Hammond orgel, Wim Scholte de voortreffelijke zanger met de gouden stem, Antoine Faveur ontpopte zich als een subleem accordeonnist en Co van der Heiden verzorgde met groot talent de muzikale omlijsting. Arnold Hofman had de technische ver zorging en het liep gesmeerd. Een programma, dat - onderbroken door een pauze - van acht tot twaalf uur duurde en de toeschouwers hebben dus waar voor hun geld gehad. BURGERLIJKE STAND VAN TEXEL van 3 tot en met 10 Februari 1955 Geboren: Jacob, zv Reijer W. Slikker en Gerritje van Dijk; Gerardus Maria, zv Johannes C. Bakker en Johanna P. Verberne; Willem Pieter Jacobus, Jacobus Zegers en Pietertje N. Uit geest; Jolanda Jacoba, dv Sjoerd Hoek stra en Jansje A. E. van den Berg; Ber tha Anna, dv Simon J. Hemelrijk en Jantje Lagerveld; Cornelia Klaartje, dv Jacob C. Koorn en Johanna M. Volgers; Elisabeth Joanna Maria, dv Everardus H. van Lierop en Maria van Heerwaar den; Cornelis Jacobus, zv Job Vermue en Johanna M. C. Oostveen; Henricus Josephus Johannes, zv Wilhelmus H. Rijkers en Wilhelmina C. M. Rutten; Maria Catharina, dv Waltherus van Beek en Barbera Witte. Ondertrouwd Marius Eelman en Trijn tje Bakker. Getrouwd: Johannes Hilverda en Mar- retje C. Schaatsenberg. Overleden: Johanna Maat, wed. van Huisman, oud 70 jaar; Elisabeth Maria Hendrica den Bode, echtgen. van Van Leersum, oud 80 jaar. Gevonden voorwerpen: bruine zeemleren handschoen met bont gevoerd, kinderbril, huissleutel. Tex. Boys Boys 1 heeft van Callantsoog 1, in 'n matige wedstrijd met 62 gewonnen. Het 2de verloor thuis met 34 van Helder 5. Ook hier hadden de Boys eerst de wind achter zich. In snel tempo gin gen zij tot de -aanval over en de ach terhoede van Helder 5 kreeg handen vol werk. Tijdens de eerste helft zagen onze jongens kans, om de Helder keeper 2 maal te passeren. Terwijl de Helderse aanvallen op de Boys-verdediging vast liepen. Rust 20. In de tweede helft kwam Helder 5 zeer gevaarlijk opzetten en werden de Boys in de verdediging gedrongen. Ge leidelijk werd de druk zo zwaar, dat de Boys-keeper in de eerste 20 min. 2 keer moest zwichten 22. De Boys wisten nog even onder de druk uit te komen, met als resultaat een doelpunt 32. Toch zag Helder 5 nog kans om 2 maal te scoren, zodat de eindstand 34 werd. Zondag a.s.: Zeemacht 1-Tex. Boys 1, vertrek 11,15 uur. VEZAMELING UITGEBREID De vierde postzegelruilavond - er ko men er nog twee - werd druk bezocht, terwijl enige nieuwe leden konden wor den geboekt. Vele zegels wisselden van eigenaar en de verstandhouding was als vanouds prima. Daarom, wie nog niet toetraden moeten beslist eens komen kijken. Tot 21 Maart dus. „AVANTI" TREEDT OP „Avanti", zo noemden de accordeonis ten hun nieuwe club, die onder leiding van de heer K. Brouwer enkele jaren geleden het levenslicht zag. „Avanti": voorwaarts. Nu, deze club klimt inder daad gestaag omhoog en de a.s. uitvoe ring, waarop niet alleen gemusiceerd zal worden, zal de muziekliefhebbers onge twijfeld een genotvolle avond verschaf fen. Zie ook de adv. PREDIKBEURTEN HERVORMDE GEMEENTE Den Burg 10 uur Ds Van Reijendam De Cocksdorp 10 uur Ds Soesan De Koog 10 uur Ds Janse De Waal 7.30 uur Ds Janse Den Hoorn 11 uur Ds van Rhijn Extra collecte voor het Restauratiefonds Oosterend 10 uur Ds Klijnsma ,s Middags instuif voor allen (projec- 's Middags instuif voor allen (projectie). Oudeschild half tien Ds Van Rhijn GEREF. KERK Den Burg 10 uur Ds M. Hamming Openbare belijdenis 3 uur Ds M. Hamming Oosterend 10 en 3 uur Ds H. P. Pel GEREF. KERK (onderh. art. 31, K.O.) Hoekstraat 38 Oosterend 10 en 3 uur Dienst. DOOPSGEZ. GEMEENTE Den Burg 10 uur Ds J. J. J. van Sluijs. Den Hoorn 11,15 u. Ds J. J. J. v. Sluijs De Koog 19.30 uur Ds J. J. J. van Sluijs in de N.H. Kerk. PUBLICATIE CULTURELE RAAD Zaterdag 12 Februari Den Burg, Oranjeboom, Muziekuitvoe ring en revue VIOS. Den Hoorn, Loodsmans Welvaren, To neeluitvoering o.l. school met „Ali Ben Hassan". De Koog, De Toekomst, Sportver. De Koog voert op de revue „Met vlag en wimpel". Zondag 13 Februari Den Burg, Texel, Bal-masqué Sportver eniging „Texel". Dinsdag 15 Februari Den Burg, Oranjeboom, Muziekuitvoe ring o.l.v. de heer J. Visser. De Cocksdorp, De Hoop, toneeluitvoe ring SVC met „Stormeiland". Woensdag 16 Februari Oosterend, Gebouw v. Chr. Belangen, Spr. de heer Oostweller, declamator- verteller. De Cocksdorp, De Hoop, Vergadering Holl. Mij. van Landbouw, afd. Eierland. Donderdag 17 Februari Den Burg, Oranjeboom, Uitvoering Ac cordeonvereniging o.l.v. de heer K. Brouwer. Den Burg, De Zwaan, Onderlinge avond R.K. Ontwikkelingsclub. Den Burg, Casino, Gymnastiekvereni ging „Texel". Film over turnen. Spreker de heer Schotsman. Zaterdag 19 Februari Den Burg, Oranjeboom, Toneeluitvoe ring „Het Masker" met „De gouden kooi". De Cocksdorp, De Hoop, Feestavond sociëteit „De Vriendenkring". Den Burg, De Graaf, Jaarvergadering Ned. Fruittelers org., afd. Texel, ('s Mid dags 2 uur bij P. v.d. Slikke, Westerweg snoei-demonstratie door J. Bakker, as sistent R.T.V.D.) Vrijdag 25 Februari Den Burg, Casino, Algemene vergade ring WV „Texel". TEXELAARTJES Te koop beste schrammen. J. Bakker, „De Instuif" De Koog Wie heeft mijn zw. Vesting fiets gevonden twee losse veren onder zadel. H. de Graaf. Waalderslr. 32 B.z.a. meisje voor 3 i 4 dg. p. week v. winkel en huish. Br. ond. no. 614 bur. v.d. bl. Gevr. fl. werkster Vrijdags of meisje v. halve dg. en Vrijdags gehele dag. A. v. d. Slikke, Parkstr. 20, Den Burg Gevr. kinderledikant. Herv Pastorie, Den Hoorn Te k. Philips dubbelkop electr. scheerapparaat z.g.a n.30gld J. Pool, Schilderweg S 18, Oudeschild Gevr. nette meisjes v. hotel-pension in Noordwijk aan Zee. Adres te bevr. bur. v. d. blad Te k. 55 1-jarige kippen Reds Faber. Pijpersdij k tel. 78 Gevr. schoonmaakster. Adres bur. v. d. blad Enige en algemene kennisgeving voor Texel Met blijdschap geven wij kennis van de geboorte van een dochtertje en zusje Maria Catharina (Ineke) B, v. Beek-Witte W. v. Beek en Kinderen Z.-Eierland E 56 9 Februari 1955 Algemene kennisgeving Met grote vreugde en dankbaarheid aan God geven wij kennis van de geboorte van onze zoon Henk die bij het H. Doopsel de namen ontving Henricus Jozephus Johannes M. Rijkers-Rutten W. Rijkers „Modestia" Eierland Texel, 8 Febr. 1955 op Woensdagavond 16 Februari 8 uur hoopt voor ons op te treden in het Gebouw voor Chr. Belangen de bekende J. B. OOSTWELLER van Amsterdam Houdt deze avond vrij, het belooft een aan gename avond te worden. Entree 50 cent. Voorziet U tijdig van kaarten, welke verkrijg baar zijn bij P. Riemens, Oosterend Het bestuur van het Geb. v. Chr. Belangen Voor de belangstelling betoond tijdens de ziekte en na het overlijden van onze dierbare vader HENDRIK MAAS betuigen wij onze harte lijke dank Fam. Maas Den Burg Hiermede betuigen wij onze hartelijke dank voor de vele blijken van be langstelling betoond bij het overlijden en de teraarde bestellingvan onze geliefde moeder, behuwd-, groot- en overgrootmoeder A. K1LJAN—Gieles. Fam. Kiljan Den Hoorn, Febr. 1955 Dit was Dinsdag- en Donderdagavond het oordeel der Oudeschilders. Heden derde voorstelling. Volgende week Donderdag- en Zaterdagavond komen wij in DE KOOG in het Badhotel te demonstreren. Komt U even kijken? Zie programma in de Radio-gidsen. Ook bij ons thuis is U van harte welkom. 4 Punten van belang voorgoede ontvangst Ruim 3-jarige ervaring ■sv Speciale antenne v5- Speciale versterker ■sv Vakkundige plaatsing Desgewenst ook demonstratie bij U thuis Technisch Bureau Zorgt er voor TELEFOON 46 van Accordeonvereniging Donderdag 17 Februari tn De Oranje boom. Aanvang 8 uur precies. Toegang f 1,— bel. inbegr. Na de pauze het toneelstukje Kaarten verkrijgbaar bij Sigarenmagazijn W. Vlas Tel 28 Boekhandel ,,'t 3oekhuis" Tel 472 en aan de zaal Inplaats van kaarten Arie Jan Verhoeve en Trijntsje Waltje geven mede namens we derzijdse ouders kennis van hun voorgenomen huwelijk waarvan de voltrekking D.V. zal plaats hebben op Vrijdag 25 Febr. a.s om 12,30 uur te Den Burg Kerkelijke inzegening 1,15 uur in de N H.'kerk'te De Koog door de Weleerw. heer Ds. C. J. J. Janse. Texel, De Koog K 67 Namens Burgemeester en Wethouders van Texel zul len J. W. H. C. Pot en J F. Pot-Keegstra, Architec ten B.N.A in het open baar aanbesteden, over eenkomstig het aanbeste dings-Reglement hst bouwen van een ambtswoning voor het Hoofd der Lagere School aan de Prof. Keesomlaan te Den Burg, Texel. Bestek en tekeningen wor den door de architecten toegezonden na ontvangst van postwissel ad f 12.50, restitutie f 7.50 alleen di rect na de aanbesteding. De aanbesteding vindt plaats 10 Maart 1955 te 12 uur, op het Gemeentehuis te Den Burg, Texel Architectenbureau J. W. H. C. Pot en J. F. Pot-Keegstra Haringvlietstr 14 tel. 724439 A'dam-Z Coöp Werktuigenver. zai worden gehouden op 8 uur in Hotel De Linde boom. De propaganda-vergade- ring op 16 Febr. gaat we gens omstandigheden Het Bestuur. organiseert op Donderdag 17 Febr. in Casino A Om 4 uur een filmpro gramma voor de jeugd. Leden gratis toegang, met leden 25 ct B. Om 8 uur een bijzonder interessant filmprogramma afgew. door een causerie van dhr. Schotsman leraar Licii. oef. M,0. te Den Helder over De lichamelijke op voeding en de sport. De toegang is vrij voor leden (ook volleyballafd.) en donateurs. Kaarten worden op de lesuren aan de leden verstrekt, dona teurs kunnen op vertoon van donateurskaart 2 gratis kaarten afhalen voor zich zelf of voor huisgenoten. Als er nog kaarten over zijn, worden deze aan de zaal verkocht a f 0,50. Zie voor programma be richt in dit nr Complete Woninginrichting P. MOERBEEK worden uitgenodigd gratis een cursus teNvolgen, han delende over de rechten en verplichtingen van de bromfietsers. Deze cursus, die in het geheel 5 lessen omvat, zal worden gegeven te Den Hoorn en Oudeschild Aanvang der lessen Den Hoorn Woensdag 23 Febr. 8 uur in Loodsmans welvaren. Oudeschild Don derdag 24 Febr. 8 uur in het Stoombootkoffiehuis Als leider zal optreden de opperwachtmeester J Gulmans te Den Burg Deze cursus, die reeds op vele plaatsen een groot succes is geworden beveel ik gaarne in Uw aller be langstelling aan. De Consul Veilig Verkeer J Veldstra Linnen centimeter 16 Zwart of bruin veters 5 paar voor 35 c Pr. schilmesje Herder 45 Vrijgezellenknopen per dozijn 10 Schuifspeldjes 10 op kaart 10 Raderwieltje m. duim 55 Gasaanstekers taifun 65 Rubber zakkam in etui 35 Prima ballpoints 60 Spaar bij ons Hoboca-reisbonnen Te koop gevraagd groot model H van Heezen, Breed 14, Hoorn N.H. Tel. K 2290-4059 Gevraagd voor de morgenuren. Leef tijd plm 16 jaar. Br. onder no. 613 bur. van dit blad. Een flinke gevraagd. Mevr. de Beurs Binnenburg 17 (boven) Boerekool Hutspot Rode alles Gele Groene schoon Spruitjes Gare biet in de Gez. snijbonen Zuurkool pan Voor soep bij Band sprong, motor over de kop, Schilderweg maar berijders bleven Voorradig bij Kogerstraat Hogerstraat Tel. 78 Tel. 273 Bananen, Cox Orange enz. Heerlijke jaffa's Manderijnen bij Bloemkool, Andijvie, sla,, witlof, tomaten, diepvries-

Texelsche Courant | 1955 | | pagina 2