Cf roen Twartsjexeh in het harL, V. V. V. hield geanimeerde ledenvergadering Op reis WOENSDAG 2 MAART 1935 69e JAARGANG No, 6918 TEXELSE'WCOURANT Uitgave N.V. v.h. Langevtód de Rooij Boekhandel Drukkerij Bibliotheek Den Burg - Texel - Postbus 11 -Tel. 11 Verschijnt Woensdags en Zaterdags. Bank: R'damse Bank, Coöp. Boerenl. Bank. Postgiro 652.-Abonn. pr. f 1,95 p. kwart. -)- 20 ct. incasso. Adv. 8 c. p.mm. Ofschoon onze Vereniging voor Vreem delingenverkeer een der belangrijkste van ons eiland genoemd mag worden, lukt het maar zelden een beste, bezette algemene vergadering te vormen en Vrijdagavond was de opkomst wel bij zonder gering. Het barre winterweer - hier en daar de weg versperd door sneeuwbarricaden - had zelfs de afde ling De Cocksdorp doen besluiten afbe- richt te sturen. De voorzitter, de heer J. C. Rab, ver welkomde in het bijzonder mej. B. Mi- chels, de nieuwe informatrice voor het kantoor De Koog. Vervolgens passeerden de notulen, de ingekomen mededelingen, het jaarver slag (zie vorig nr.) en de Verlies- en Winstrekening de revue. De voorzitter deelde namens de kascommissie, be staande uit de heren A. Hapke, P. Boon en N. Kikkert, mede een nadere con trole overbodig te achten, aangezien steeds een voortreffelijk accountantson derzoek plaats vindt. Daarom werd dan ook besloten voor dit jaar geen nieuwe kascommissie te benoemen. De begroting gaf geen rigoureuze ver anderingen in vergelijking met 1954: toen was het eindcijfer f 26.000,nu is dit op f 27.000,begroot. Bestuur. De heer P. Eelman werd herkozen en de heer M Mant je volgde de heer P. van Tatenhove op. De voor zitter richtte zich in hartelijke bewoor dingen tot de heer Van Tatenhove, die veel goed werk in belang van de vereni ging heeft verricht. De heer Van Taten- hoven meende, dat de heer Mantje via zijn functie als boswachter de juiste man op de juiste plaats genoemd kan worden en wenste de vereniging dan ook geluk met deze benoeming. Rondvraag Zoals U weet heeft de gemeenteraad van West-Terschelling in spoedvergade ring uiting gegeven aan zijn grote be- zorgheid over de plannen om de Bos plaat en de Noordvaarder tot militair oefenterrein te bestemmen. De raad heeft een telegram verzonden aan de ministers van Onderwijs, Sociale Zaken, Landbouw, Waterstaat, Oorlog, Binnenlandse en Economische Zaken. Eerste en Tweede Kamer en Gedepu teerde Staten van Friesland. Jaarlijks bezoeken 50.000 tot 60.000 toeristen het eiland en de toch al kwets bare positie van de bevolking, ongeveer 3600 inwoners, zou ernstig door de mili taire plannen worden geschaad, staat er in dit protesttelegram. Ook de VW van Vlieland heeft ge protesteerd tegen het plan om op de Vliehors een tankbaan in te richten. De secretaris van de VVV, de heer J. J. de Leeuw, betuigde zijn spijt dat het gemeentebestuur van Vlieland niets heeft gedaan om dit „onheil voor het eiland" te voorkomen. De voorzitter van de VW Texel stel de nu voor om adhaesie te betuigen aan dit protest. De directeur deelde mede, dat de ANVV wil trachten om de mili taire oefeningen gedurende de zomer maanden te doen staken. De voorzitter zag het meeste effect in een gezamenlijk protest, dus door alle waddeneilanden, want de pers wekt dikwijls verwarring. Zo stond in een dagblad dezer dagen een kop „Waddeneilanden protesteren" zon der meer, zodat de oppervlakkige lezer dan later in de veronderstelling kan verkeren, dat op alle waddeneilanden de rust verstoord dreigt te worden. De heer C. Bakker, „Lyda" achtte het beter, dat de hoofdbestuursleden door de diverse afdelingen zelf gekozen wer den. Hoe kan tenslotte iemand uit De Koog vaststellen of die en die candidaat uit De Cocksdorp geschikt is voor die verantwoordeliike functie en omgekeerd. Deze opmerking gaf aanleiding tot uit gebreide discussie, waaruit duidelijk bleek, dat de zaak minder eenvoudig ligt dan men op het eerste gezicht wel zou aannemen. De heer P. van Tatenhoven zou vast gelegd willen zien, dat zes leden uit De Koog in het Hoofdbestuur vertegen woordigd waren. De voorzitter herinner de aan het gentlemens agreement en die belofte uit 1938 is nimmer verbroken geworden. De heer C. Bakker: „Aan het Mienter- glop kunnen wij zien wat wij van de ruilverkaveling moeten verwachten. Had dit bij een toeristenoord nou niet anders gekund?" De voorzitter merkte op, dat het Hoofdbestuur destijds de commissie der R.V. had uitgenodigd om haar plan nen t.a.v. Texel uiteen te zetten en wij waren met de verklaringen zeer tevre den. „Het wordt hier en daar wat an ders, maar wij hopen toch, dat het niet minder zal worden". T.a.v. het land- schapsschoon waren wij toen gerustge steld. Ik hoop dan ook, dat wii t.z.t. niet behoeven te spreken van ruineuze ge volgen, doch van een resultaat, dat beide partijen zal kunnen bevredigen. De be planting van het Mienterglop is door de vorst opgehouden. Ik vertrouw, aldus de voorzitter, dat de deskundigen Texel eerder vooruit dan achteruit zullen brengen en laten wij daarom niet voor barig zijn met onze eritiek. Medegedeeld werd voorts, dat ook de boerderijen beplantingen kunnen krij gen, ja, een ieder, woonachtig in het ruilverkavelingsblok, kan zo hij zulks wenst, gratis beplanting krijgen. De heer G. Coevert merkte op, dat het fietspad naar paal 9 over het laatste deel diep onder het zand zit. Voorzitter: als er een dorp lag, dan zouden wij stel lig met meer succes bij de betrokken in stanties kunnen aankloppen. De heer Coevert bracht vervolgens z'n wensen naar voren met betrekking tot de leverancies der Hoornder Midden stand aan het Kampeercentrum Loods mansduin. Voorts wees hij erop, dat de bordjes met betrekking tot het oefen terrein De Hors niet zo in het oog lo pend langs de weg geplaatst dienen te worden. Dit schrikt velen, die naar het strand willen, af. De voorzitter van af deling Den Hoorn, de heer A. Slegh on derschreef zulks. De voorzitter zegde toe zich in verbinding te zullen stellen met de autoriteiten. Dat de heer Coevert de schone 'na tuur rond Den Hoorn gretig benut als exploitant van zijn strandpaviljoen is al gemeen bekend. Zijn voortvarendheid strekke velen tot voorbeeld, maar dat zij paviljoen luistert naar de naam van het natuurreservaat „De Geul" wekt verwarring. De heer Coevert wist de „aanvallen" keurig af te weren - zeker is aan hem een advocaat voor belang wekkende affaires verloren gegaan - maar zwichtte tenslotte voor het drin gende verzoek een andere naam voor zijn paviljoen te bedenken, vooral na dat de heer Slegh een en ander duide lijk had toegelicht. De heer D. G. Toolens bepleitte op heffing van het verplichte parkeergeld aan het Westerslag. De heer P. Beem- sterboer herinnerde aan hetgeen daar over in de Raad onzer gemeente is ge zegd en besloten, nl. handhaving van de huidige toestand. Gedep. Staten bleken trouwens óók een stem in het kapittel te hebben. De heer Hooijberg Sr. achtte het niet juist, dat het Texels Museum en de Oud heidkamer aan de Kogerstraat te Den Burg onder één beheer staan: de heer G. de Haan komt in de zomermaanden toch al handen te kort, wil hij de boel in de Westermient reilend en zeilend houden. De voorzitter wees erop, dat dit een kwestie is, welke in de eerste plaats de Stichting Texels Museum zelf aan gaat. Omstreeks half twaalf sloot de heer Rab de vergadering met een woord van dank voor de aangename besprekingen, nadat hij zich nog speciaal gericht had tot de heer Hooyberg, die het hoofdbe stuur en het afdelingsbestuur verlaat wegens gevorderde leeftijd. „U is een figuur geweest, die aller respect af dwong. Namens de VW onze hartelijke dank voor Uw bemoeiienissen, waardoor wij vele jaren hebben mogen profiteren van Uw grondige kennis van zaken. Ik hoop, dat U nog lange tijd de bloei onzer vereniging zult mogen volgen". EERSTE VROUWELIJKE PREDIKANT OP TEXEL Zondag 6 Maart a.s. zal te Oosterend mejuffrouw ds T. van der Zwaag haar intrede doen als prdikant van de Doops gezinde Gemeente te Texel. Voor deze gemeente is dit een be langrijke gebeurtenis, nu zij weer twee predikanten in haar dienst heeft. Door de intrede van mejuffrouw ds Van der Zwaag zal het tevens voor het eerst zijn, dat een vrouwelijke predikant op ons eiland werkzaam is. Mejuffrouw ds T. van der Zwaag is op 20 November 1923 te Harlingen geboren. Na de H.B.S. al daar doorlopen te hebben, bekwaamde zij zich voor 'het Staatsexamen A. In 1943 verkreeg zij aldus toelating tot de studie in de Theologie aan de Gemeen telijke Universiteit van Amsterdam. Te vens volgde zij de colleges van de te Amsterdam gevestigde kweekschool der Alg. Doopsgezinde Sociëteit. In 1946 be vond mej, Van der Zwaag zich te Bazel, waar Prof. dr. Emil Brunner toen Theo logische colleges gaf. Nadat zij in 1947- '48 nog werkzaam was geweest in het Erziehungsheim te Sommerau, Bazel land, Zwitserland, deed zij in 1949 met goed gevolg het Proponentsexamen aan de Kweekschool der A.D.S. te Amster dam. Inmiddels had zij aan de Hoofd stedelijke Universiteit ook het candi- daatsexamen Theologie afgelegd. 27 November 1949 deed zij haar intrede als D.G. predikante te Tjalleberd in Fries land, van welke gemeente zij op 20 Fe bruari jl. afscheid nam. Voor haar werk in de Doopsgezinde Gemeente van Texel zal ds Van der Zwaag zich te Oosterend vestigen. N.H. GEMEENTE OOSTEREND Hedenavond om 8 uur Samenkomst in het Noorden t.h.v. fam. Jac. Rozendaal. HERV. GEMEENTE DEN HOORN Donderdagavond half negen Kring over Kerk en Sscte in de Pastorie. MATTHAUS PASSION TE DEN BURG Naar wij vernemen ligt het in de be doeling om op Zondag 27 Maart de Mattheus Passion - Willem Mengelberg 1939 - ook dit jaar wederom te Den Burg via de grammofoon te doen uitvoeren. Nadere bijzonderheden volgen. DE ROGERS HIELDEN SCHAATSWEDSTRIJDEN De sneeuw verdwijnt zo zoetjesaan in de Koger bergen en dalen, maar intus sen kan de wintersport toch gevierd blijven: algelopen weekend toch heeft jong en oud zich opperbest geamuseerd pp de gladde ijzers, welke niet alleen op de Brink, de dorpsvijver dus, onderge bonden konden worden, maar ook met groot succes op de bevroren Muyen, de pittoreske duinmeertjes, ten noorden van het dorp. Op de Brink werd Zaterdag een ijs- feest voor de jeugd georganiseerd en wel door IJsclub ,,De Koog". De uitslag was: Jongens 7-8 jaar: 1. Peter Kramer; 2. Frans v. Hinthem; 3. Paul v.d. Vis. Meisjes 7-8 jaar: 1. Alie Kiewiet; 2 Roelie Stam. Jongens 9-10 jaar: 1. Roelie Kikkert; 2. Harry Wuis; 3. Eddie Eelman; 4. Arie de Ridder. Meisjes 9-10 jaar: 1. Paula Groenhof; 2. Marianne Bonne. Jongens 11 jaar: 1. Henk Kiewiet; 2 Henk Koopman; 3. Theo Kooiman. Meisjes 11 jaar: 1. Tineke Wuis; 2. Irma Savelkouls; 3. Corrie v.d. Vis. De volgende dag, Zondag jl. werd een schaatswedstrijd voor ouderen gehouden. In dat geval was de Muy de arena. Ook bij deze wedstrijden ontbrak het niet aan de nodige spanning. De uitslag was: 1. P. Bakker; 2. C. Groenhof; 3. A. Hoep; 4. Adr. Eelman. GEEN PRAATAVOND IN DE LANDBOUWSCHOOL De praatavond van de Vereniging van Oudleerlingen, die op 4 Maart in de Landbouwschool zou worden gehouden, is tot nader order uitgesteld. AANLOKKELIJKE PRIJZEN VOOR DE TEXELAARS Op Zondag 20 Maart zal het onvol prezen Bach-werk, de Matthaus-Passion wederom klinken door de gewelven van Alkmaars Grote Kerk. De uitvoerende Alkmaarse Oratorium Vereniging stelt thans speciale plaatsbe wijzen ter beschikking van haar Texelse vrienden, in verband met de voor hen toch reeds hoge reiskosten. Deze plaats bewijzen a f 2,50 zijn uitsluitend ver krijgbaar bij de directeur der N.V. T.E.S.O., dus niet aan de Kerk. Het bestuur der oratoriumvereniging hoopt door deze tegemoetkomende prijs stelling, dat meerderen zich gedrongen gevoelen naar Alkmaar op te trekken. KRAAMZORGCENTRUM DEN HELDER EN OMSTREKEN Het bovengenoemd Kraamcentrum houdt Donderdag (morgen dus) spreek uur van 3-4 uur in het Consultatiebu reau, Schoonoordweg. dan Uw spoorkaartje ge- kaaldbij de V.V.V. „Texel" x TEXELSE PREDIKANT VOOR DE RADIO Naar wij vernemen zal Ds J. J. J. van Sluijs, Doopsgezind Predikant alhier, Donderdag 10 Maart - dus volgende week - op verzoek van de A.V.R.O. de Ochtendwijding (9,40-10 uur) verzorgen. 25 JAAR BIJ EEN BAAS De heer D. Eelman herdacht gisteren het feit, dat hij vóór 25 jaar in dienst trad op de boerderij „Prinsenhage" familie Wetsteen - Slufter weg, Eierland. De verstandhouding patroon-medewer ker is uitstekend en de 1ste Maart is voor de jubilaris dan ook niet onopge merkt voorbij gegaan. Nog vele jaren! Zeg Garrit, bin je ok wel es in een Jeugdherberg weest? Wel-ja-et! Hè jee toen ok de melkpan leeg slobbert? We nee! Hoe dat? Nou de Franse waren puur bóós in „Panorama", omdat ze dót niet mochten! Ja, maar de vader was ok bóós, om dat ze bee mekaar op de zaal wouwe! FILMNIEUWS „LASSIE KOMT THUIS" U herinnert zich ongetwijfeld de film hond „Rin-Tin-Tin". Die ontroerde ons in de tijd, dat de filmerij nog in de kin derschoenen stond. Verscheidene jaren zijn sindsdien gepasseerd, de film genoot alle voorrechten, welke de zo sterk ge vorderde techniek maar bieden kon en bijna wordt ons de rolprent in kleuren én geuren gebracht. Op één punt blijft de zaak evenwel zoals zij-was: het ac teurschap der dieren en geen wonder: dit is steeds subliem geweest. Toen wij de inhoud van het verhaal lazen, dat de titel draagt „Lassie (een hond) komt thuis" dachten wij meteen aan de boeiende verhalen, waarin Rin-Tin-Tin de hoofdrol vertolkte. Niet minder span nend zal het verhaal zijn, waarin wij „Lassie" zien optreden. Het dier wordt tot verdriet.van zijn jonge baas uit ar moede verkocht. Bijna duizend mijl ver zal hij een nieuwe eigenaar vinden, een hertog. Wederzijds heimwee stellen Lassie echter in staat de weg terug te volbrengen. Hoe en onder welke omstan digheden toont ons deze mooie film. „MOGAMBO" Een film, waar „alles in zit": liefde en haat, avontuur en gevaar. Het verhaal speelt zich af in donker Afrika, waar 'n expeditieleider gorilla's wil bestuderen. Ze belanden midden in een opstand van inboorlingen en weten op het nippertje te ontsnappen, maar daarmee is het ge vaar niet helemaal afgewenteld: Amor doet nl. wel zulke rare sprongen, dat brokken haast niet uit kunnen blijven. Jaloezie brengt „hem" in groot gevaar als een verliefd meisje hem met een ander betrapt. Een onderhoudende rol prent, die met een gelukkig einde be sluit. Nederlands nieuws O.a. Treinontsporing bij Culemborg; Hoofdcommissaris Kaasjager vliegt bo ven Amsterdam; Skiën op de Lemeler- berg bij Ommen; Poging tot berging van de „Katingo" mislukt; Beurs voor meu belen en woningtextiel te Utrecht; Fok ker bouwt nieuw verkeersvliegtuig; Eu ropese Biljartkampioenschappen drie banden te Amsterdam. Wereldnieuws O.a. Het Europese kampioenschap driebanden te Amsterdam; Prinses Mar garet op de eilanden boven de wind; Sprinkhanenplaag in Tunis; Egyptische dwangarbeiders verliezen hun ketenen; Prinses Maria Pia trouwt in Portugal; Oostenrijkse ski-kampioenschappen. BROMFIETSCURSUS TE DEN HOORN Hedenavond wordt de tweede avond gehouden in Loodmans Welvaren. De eerste les werd door 45 cursisten bijge woond. Het was een zeer leerzame avond. Degenen, die niet naar de cursus gaan, missen beslist veel. S.V.O—nieuws Zo behoort dan onze jaarlijkse feest avond weer tot het verleden. Ondanks vorst en gladde wegen, was de zaal goed bezet en zij, die toch de voorkeur aan hun warme kachel gaven, zullen er spijt van hebben. Want wat SVC voor ons bracht, was in één woord geweldig. Een mooi toneelstuk en prima gespeeld. Wij willen dan ook vanaf deze plaats SVC hartelijk dank zeggen en vooral de heer Van der Kolk en de zijnen, die er heel wat uurtjes voor opgeofferd hebben om een stuk zo te spelen. Nogmaals hartelijk dank! DAMCLUB TEXEL Uitslagen van 25 Februari: A.: W. A. v. Zeijlen-Joh. D. Bakker 11 A. v.d. Slikke-S. Bakker 20 J. Vinke-C. v. Heerwaarden 02 B.: Jb. Koorn-Jac. v. Heerwaarden 20 C. P. Burger-J. Hooijberg 02 Jo Schoo-Jn. Stam 11 C. v.d. Werf-D. v.d. Werf 20 C.: P. Bakker-J. A. van Enst 02 J. A. van Enst-P. Bakker 20 Jn. Koorn-F. van Sambeek 11 C. v. Heerwaarden klom op naar de vierde plaats. J. Vinke was hiervan de dupe en bezet met G. Dros de gedeelde 9de en 10de plaats met 12 uit 16, W. A. van Zeijlen staat no. 8 met 13 uit 17 en no. 7 is N. de Graaf met 13 uit 15. In B. vond een verdere selectie in de kopgroep plaats. J. Hooijberg, Jac. van Heerwaarden en C. v.d. Werf handhaaf den zich. C. P. Burger, met stukwinst in de achtste zet, bracht het zelfs niet tot een puntenverdeling, terwijl S. v. Heer waarden in de misère deelde. In C. was P. Bakker zeer vlot, waar door J. A. van Enst de afwezige A. de Vries van de derde plaats beroofde. De buiten-Burgers wensen we voor de komende Vrijdag beter weer. LEIDINGWATER EEN OCEAAN VAN DRINKWATER wordt iedere dag via buizennetten van duizenden kilometers lengte kris kras door ons gehele land gepompt naar keu kens en badkamers en fabrieken en werkplaatsen. Honderdduizenden Neder landers krijgen er, door middel van een kraantje, net zoveel van thuisbezorgd als zij maar willen gebruiken enbe talen. Nog niet overal is de waterleiding doorgedrongen. In ongeveer 400.000 per celen in ons land behelpt men zich op andere wijze. Maar 82°/o van alle perce len in ons land kent wèl het comfort van het geduldige kraantje en dat percenta ge is hoog, wanneer men het met andere landen vergelijkt. Bovendien: er wordt hard gewerkt om het nog verder op té voeren. Dit jaar is men begonnen met de uitvoering van een 10-jarenplan, waarvoor het Rijk grote kapitalen be schikbaar stelt. Als in 1964 dit plan zal zijn verwezenlijkt, zullen nog ongeveer 150.000 percelen verstoken zijn van wa terleiding, dat is minder dan 7% van het totaal. Dit is een hoopvol toekomstbeeld, ten minste, voor wie het bekijkt door een algemene bril. Er komen heel andere cijfers voor de dag, wanneer men na gaat hoe het op de Nederlandse land bouwbedrijven met de drinkwatervoor ziening is gesteld. De Stichting voor de Landbouw heeft dat gedaan en onlangs een rapport gepubliceerd over „De drinkwatervoorziening op het platte land". En wat blijkt daaruit? Als in 1964 het 10-jarenplan geheel zal zijn uit gevoerd, dan nóg zal ongeveer de helft van de landbouwbedrijven in ons land niet op een of andere waterleiding zijn aangesloten. Van de 150.000 percelen, die in dat jaar nog overschieten, zijn er n.l. niet minder dan ruim 122.000 land bouwbedrijven. Er is dus, wat de land bouw betreft, een grote achterstand. Enkele jaren geleden heeft een com missie, samengesteld uit vertegenwoor digers van verscheidene departementen, een balans opgesteld van het aantal Ne- drelandse percelen, dat nog niet op een waterleidingnet was aangesloten. Het bleken er, zoals gezegd, 400.000 te zijn. Voor ongeveer 80.000 percelen was een aansluiting in voorbereiding of in uit voering. Van de ruim 300.000 overige percelen is de commissie de aansluitkos ten per perceel gaan berekenen. De uit komst was, dat ruim 160.000 percelen zouden kunnen worden aangesloten voor minder dan f 1000,per stuk. De 150.000 resterende percelen zouden aan aansluitkosten meer vragen dan f 1000,- per stuk. Berekend werd bovendien, dat het aansluiten van de eerste 160.000 per celen voor de waterleidingbedrijven een jaarlijks exploitatietekort tot gevolg zou hebben van ongeveer 5 millioen gulden. De Minister van Sociale Zaken besloot een subsidieprogramma te ontwerpen, met behulp waarvan de 160.000 „goed kope" percelen in 10 jaar tijd op een waterleidingnet zouden kunnen worden aangesloten. In 1954 werd voor het eerst een bedrag voor jdit doel op de begroting van sociale zaken geplaatst. Het jaar lijks tekort, dat deze aansluitingen aan de waterleidingbedrijven zullen opleve ren, zal voor 2/3 door het Rijk en voor 1/3 door provincie, gemeente en verbrui ker zelf worden betaald. De provincies moeten uitmaken hoe de kosten over deze drie partijen moeten worden ver deeld. Uit de studie, die de Stichting voor de Landbouw aan dit onderwerp gewijd heeft, blijkt dus, dat de waarde van dit grote 10-jarenplan voor de landbouw maar betrekkelijk' gering is. Wel zullen er in de periode tot 1964 ongeveer 50.000 bedrijven op een waterleidingsnet worden aangesloten, maar voor agra risch Nederland is veel belangrijker het antwoord op de vraag, wat er gedaan zal worden om de resterende ruim 122.000 bedrijven van leidingwater te voorzien. Een moeilijkheid is, dat men, weten schappelijk gesproken, nog niet precies weet wat voor landbouw of veeteelt nu goed water of slecht water is. Er zijn nog geen feiten bekend over de invloed van het gebruik van leidingwater op de bedrijfsresultaten in landbouw en vee teelt. De Stichting voor de Landbouw heeft zich voorgenomen deze vraag te laten onderzoeken. Maar vooruitlopend op het resultaat van dat onderzoek, dat nog wel enige tijd op zich zal laten wachten, heeft de Stichting zich ook tot doel ge steld: waterleiding overal, waar niet op goedkopere wijze in de behoefte aan goed water kan worden voorzien. Aan de Minister van Sociale Zaken is gevraagd het 10-jarenplan in versneld tempo te laten uitvoeren en aan de Minister van Landbouw is verzocht om subsidie voor de aansluiting van de "rote rest van 122.000 landbouwbedrijven. Zo wordt, op hoog niveau, gepleit voor een zo snel mogelijke uitbreiding van de waterlei ding tot werkelijk alle uithoeken van het platteland. Dat doel: overal goed drinkwater voor mensen en voor vee, zal eerder bereikt kunnen worden, naar mate men ook op het platteland voor uitstrevendheid aan de dag legt en zich niet laat beïnvloeden door het nog al te vaak gehoorde argument: het is al eeu wen lang goed gegaan zonder waterlei ding, waarom moet het dan nu anders?

Texelsche Courant | 1955 | | pagina 1