Expositie 17, 18 en 19 Maart LINOLEUM EN VILTZEIL Dr, W.F.J.v.Waveren MARTIEN BAKKER OOK VOOR KUYPER, OOSTEREND Denkt U om die datum Zoals U weet komt Rentenaar er met Extra aanbieding. Zeer voordelig Fa J. P. Verberne Notaris Mulder Fa J. P. Verberne Geperst hooi T.V., Radio, Philips scheerapparaat, Infraphil, Ultraphil en voor waterleiding met sanitair OOSTEREND VOELT FEESTSTEMMING NADEREN (Van onze correspondent) Oosterend komt reeds in feeststem ming. Er wordt veel over gepraat en men is stellig van plan de schade eens flink in te halen. Men. is voornemens 'n groots feest op touw te zetten. Dat hoort men allerwege, maartevens hoort men de klacht, dat dit feest niet in zijn geheel aan Oosterend zelf gevierd zal worden: B. en W. stellen voor het avond feest te Den Burg te houden. De mu ziek- en zangverenigingen zouden dan 's avond naar Den Burg gaan, „maar" - zeggen de dorpsgenoten - de muziek- en zangverenigingen zijn toch ónze vereni gingen, welke wij financieel steunen. Wij zouden het zeer betreuren als dit zou gaan gebeuren". Hierdoor zouden dus moeilijkheden kunnen ontstaan, wat niet te hopen is. A.N.O.Z. HIELD VERGADERING Op de vergadering van de afdeling Oosterend van het A.N.O.Z., Woensdag avond in Café Dijt, werd besloten de dokterswoning aan de tegenwoordige huurder, de heer W. Renout, te verko pen. Nadat de secretaris, de heer J .Bak ker, de notulen en het jaarverslag had voorgelezen en de penningmeester ver slag had gedaan, volgde bestuursverkie zing. Als opvolgers van de heren Jb. Visman, Jn Witte en R. Breman werden gekozen de heren B. Dros, S. Zijrn en R. van der Vis. In de rondvraag wilden sommigen we ten welke medicijnen via het fonds wor den verstrekt en welke niet. De heer Koekhoven, hoofdbestuur, zei dat dit moeilijk te zeggen valt, daar dit nog al eens verandert. Verkeert men in het on zekere, dan kan men te bevoegder plaat se altijd om inlichtingen vragen. Ook de verhouding tot de tandartsen kwam ter sprake, alsmede de wenselijk heid, dat het rijk iets moet doen als de contributie verhoogd zou moeten wor den, wat voor vele vrijwillig verzeker den zeker bezwaarlijk zou zijn. Ingezonden mededeling. f Een opgewekte geest houdt U jeugdig en gezond, een lusteloze stemming maakt U oud vóór Uw tijd. Gelukkig geeft de natuur zelf het middel tot nieu we veerkracht en energie: het edele natuurproduct, waaruit King pepermunt is bereid. King is het beste dagelijkse middel ter opwekking en verkwikking. Vy TELEVISIE IN EIERLAND De Eierlandse en Cocksdorper sport vrienden maken wij attent op de adv. van de heer Dros, Smederij, Eierland, die belangstellenden gaarne in de gele genheid stelt Holland-Denemarken op het televisiescherm te volgen. ONTWIKKELINGSCLUB DE WAAL Maandag 14 Maart a.s. houdt de ont wikkelingsclub te De Waal haar laatste avond in dit seizoen. Dank zij de mede werking van het hoofd van de Land bouwschool, de heer Laan, zullen, aan vang 8 uur in het Dorpshuis, enige ge luidsfilms vertoond worden. De boeken van de ontwikkelingsclub zullen op die avond verkocht worden. OPVOERING WORDT HERHAALD Zaterdagavond 12 Maart wordt in het Dorpshuis te De Waal een herhaling ge geven van de jeugduitvoering. Deze avond is geheel uitverkocht. Aan de zaal zijn dus geen kaarten meer ver krijgbaar. Bij voldoende belangstelling volgt op Vrijdag 18 Maart een derde avond. Ook voor die avond zijn reeds verschillende kaarten verkocht. Wie van deze laatste gelegenheid wil profiteren, dient zich spoedig van kaarten te voor zien. BEELD KON NIET BETER Door de fa. J. Agter werden Dinsdag en Donderdag in „Het Wapen van Am sterdam" televisie-uitzendingen gegeven. De belangstelling van de zijde van het publiek was zeer groot. Men zag een vast, scherp beeld, ja niet te verbeteren en overduidelijk. In tegenstelling tot het beginstadium van de radio staat de te levisie niet meer in de kinderschoenen; deze toestellen worden dan ook reeds geruime tijd over de gehele wereld ver kocht. Voor vlijtige henden in het schoonmaakgetijMsmea-Geiei BROMFIETSCURSUS De Bromfietscursus te Den Hoorn vindt niet Woensdag a.s. plaats, maar is uitge steld tot Vrijdag 18 Maart. S.V. Texel Texel B speelt hedenmiddag tegen Oosterend a. Vooraf spelen de welpen: Texel welp. a-Oosterend welp. Handbal. Hiervoor werd vastgesteld JHC 2-Texel 1. Alle belangstelling van voetballievend Nederland gaat uit naar Nederland-De- nemarken. Voor Den Burg kan de wed strijd via de televisie, verzorgd door fa. Jan Agter, gevolgd worden in Hotel De Graaf, waar het aan belangstelling niet zal ontbreken. Denkt erom spelers, nu vooral trainen. ONDANKS VORST WEINIG WERKLOZEN De arbeidsreserve bedroeg op Texel op 28 Januari jl. 74 man, op 25 Februari 40. Op 25 Februari 1954 191 personen. In 0/00 der mannelijke beroepsbevolking waren de getallen voor 28 Januari jl. 24 en voor 25 Februari 13. MUUR MOEST HET ONTGELDEN De heer G. Bremer mag de zijmuur van zijn „Kleine Bazar", Kerkplein, hoek Peperstraat, Oosterend, wel van een stalen gordel voorzien, want meer malen wordt de sterkte ervan door een auto beproefd. Zo ook Dinsdagavond, toen de heer H. Witte, galanterieën, Den Burg, de auto niet voldoende kon af remmen, waardoor een vierkante meter muur finaal werd weggeslagen. INGEKOMEN PERSONEN Trijntje van der Zwaag, van Heeren veen, Tjalleberd 243, naar Oosterend, Kerkstraat 4; Annechien Schroder, van Almelo, Elzenstraat 30 naar De Cocks- dorp 47; Maria D. J. Rutten, van Haar lem, Wagenweg 23 naar C 117; Sijbrand Dros, van 's-Gravenhage, Paul Krüger- laan 205, naar Oosterend, Weststraat 21. OUDERAVOND DE KOOG Te De Koog werd op 8 Maart een ouderavond gehouden voor een goed gevuld lokaal. De voorzitter, de heer C. Bakker heette de aanwezigen hartelijk welkom en deelde mede, dat deze avond een meer culturele avond zou worden. Hierna kwam het woord aan de heer J. Zwan, die de notulen voorlas. Vervolgens nam als hoofd der school, de heer L. Th. Onstenk het woord. Deze deelde mede, dat de uitvoering door het Schooltoneel 26 Maart plaats zal vinden. Ten bate van de schoolkas zal een ver loting plaats vinden om het schoolreisje te doen slagen. Na deze korte vergadering volgde reeds de rondvraag. Mevr. Ipenburg informeerde naar de letters voor de school, waarop de heer Zwan antwoordde, dat de letters eerst daags aanwezig zouden zijn. Mevr. Ipen burg dacht dat de kinderen dommer zijn dan vroeger, waaraan ligt dit? Het hoofd der school antwoordde, dat dit een zeer moeilijk punt is. Het uiteindelijke doel is geen zittenblijvers. Het percentage zittenblijvers is overal hoog. Op vele scholen zijn geen zittenblijvers, maar hier wordt het Dalthon-systeem gevolgd. Men is bezig een compromis-school te stichten B.L.O. De heer J. Durieux in formeerde naar de schoolradio, waarop de heer Onstenk antwoordde, dat er een goed toestel aanwezig is, waarop de heer Durieux uitliet, dat er een ingezetene is, die een goed toestel beschikbaar heeft. Mevr. C. Bakker-Gomes vond, dat er zoveel schoolfotografen waren, waar op de heer Onstenk antwoordde, dat er maar één schoolfotograaf. was (die om de twee jaar terugkomt) en dat de an deren straatfotografen zijn. Mevr. C. Koopman-Bakker vroeg naar de oude school (snackbar?). De heer Onstenk antwoordde, dat het als gymnastieklo kaal niet doorgaat. Voorts deelt mevr. Tiessen-Spaans mede, dat er bij haar nog prijzen liggen, iets, waar een dank baar gebruik van gemaakt zal worden. Nogmaals bracht de heer J. Zwan het gymlokaal te berde. Per briefwisseling bleek, dat de consulent niet op de hoogte was met het Koger gymlokaal, iets, wat de heer C. Drevel onaanneme lijk achtte, daar deze bij zijn benoeming reeds circulaires hierover had ingevuld. Tenslotte werd de rondvraag besloten met de mededeling van de heer J. Zwan, dat van het overblijvende geld van de varkenspot ketels en servies gekocht waren. Hierop volgde de pauze en werden later verschillende films gedraaid, een door mevr. Peeters van de opening van de nieuwe school en vervolgens enkelen door de heer Laan. Waarom steeds meer lijden en langer lijden - aan die ondragelijke Rheumatieb Doe toch een bloedzuiverende kuur. Met Kruschen. Bij talloze Rheumatieklijders ligt de oorzaak in onzuiver bloed. En daartegen is Kruschen de remedie. Door de aansporende werking van Kruschen op de bloedzuiverende organen gaan deze weer krachtiger werken; het bloed gaat sneller stromen en blijft zo vrij van de onzuiverheden, die Uw pijnen veroorzaken. Kruschen's zes minerale zouten zijn over de hele wereld be roemd- En niet zonder reden- Begin ook met Kruschen. Liever vandaag dan morgen. TELEVISIE-UITZENDINGEN De fa. Martien Bakker zendt Holland- Denemarken uit in „De Lindeboom", de fa. S. Rentenaar in het gymlokaal te Oosterend (Zie adv.) ZON, MAAN EN HOOG WATER De zon komt 13 Maart op om 7.01 uur en gaat onder om 6.40 uur. Maan: 16 Maart L.K.; 24 Maart N.M. Hoog water ter rede van Oudeschild: 12 Maart 10,45 en 22,45; 13 Maart 11,10 en 23,10; 14 Maart 11,35 en 23,40; 15 Maart 12,00 en 16 Maart 0,15 en 12,35; 17 Maart 0,50 en 13,15; 18 Maart 2,05 en 14,30; 19 Maart 3,30 en 15,55. Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoog water- CULTURELE RAAD Maandag 14 Maart Oosterend, Ned. Herv. Gemeente, de heer Schreuder over „De Jordaan". Dinsdag 15 Maart Den Burg, Oranjeboom, Depart. Texel v.d. Mij. tot Nut v.h. Algemeen en Ver. v. Plattelandsvrouwen. Het echtpaar Boesman vertelt hun belevenissen. Den Burg, De Zwaan, Kath. Arb. vrou wen, Spr. Segboer over „Moeder en kind". Den Burg, Casino, R.K. Vrouwen, Afd. Gilde, houtwerktentoonstelling en film. Den Burg, De Graaf, vergadering Aqua riumver. Spr. de heer Raaijen over „Onze liefhebberij". De Waal, Ned. Herv. Gemeente, de heer Schreuder over „De Jordaan". Woensdag 16 Maart Den Hoorn, „Ons Huis", de heer Schreu der spreekt over „De Jordaan". TEXELS FANFARE VERGADERDE De Jaarvergadering van het Konink lijk Texels Fanfare Corps, Vrijdagavond in Hotel „De Zwaan" gehouden onder voorzitterschap van de heer Jac. Schra- ma, stond natuurlijk in het teken van het naderende concours, dat door de Texelse muziekverenigingen D.E.K.. Texels Fanfare en VIOS verzorgd zal worden. „Reeds is er met genoemde verenigingen drie maal vergaderd en zijn de voorbereidingen in volle gang. De verhouding tussen de verenigingen is uitstekend en als de diverse besturen mogen rekenen op de medewerking van hun leden, dan zal dit concours uit or ganisatorisch oogpunt zeker slagen", Aldus de secretaris, de heer P. J. Koorn, in zijn Jaarverslag. De voorzitter verwelkomde in het bij zonder de heer D. Dekker. Het ere-lid de heer D. Koorn, altijd present, was nu door ziekte verhinderd. De voorzitter memoreerde de belang rijkste feiten van 1954 en noemde na tuurlijk 1955 een bijzonder jaar wegens het a.s. concours op Texel. Het ver plichte werk van 1954 vond de jury te moeilijk. Zij uitte haar respect voor de prestaties der corpsen. Zoals de secre taris zou memoreren: de repetities had den beter bezocht kunnen worden. Wel licht zouden dan ook meerdere punten zijn behaald en een eerste prijs ten deel zijn gevallen. Nadat de heer Schrama dè betekenis van het corps uiteen had gezet en de notulen waren gelezen bracht de secr. zijn verslag uit. Er werd 85 maal gere peteerd, 21 maal in het openbaar op getreden. De film trok jammergenoeg niet zoveel belangstellenden. De geld inzameling was prachtig: ruim duizend gulden. Het ledental steeg, met de ad- spiranten meegerekend, met twee per sonen. Er werd een nieuwe sopraan saxofoon aangeschaft, er zouden eigen lijk nog meer nieuwe instrumenten ge kocht moeten worden, b.v. een piston en een trombone, maar de geldmiddelen la ten zulks niet toe. De muzieknis zal de komende winter geheel dicht afgesloten worden. De secretaris richtte een woord van dank aan de voorzitter voor diens grote activiteit en aan de directeur, de heer A. J. Vonk, voor diens buitengewoon goede leiding. „Wij hebben de puntën- staatjes van het concours maar in te zien om te constateren, dat de leiding niet beter kan". Uit het financiëel verslag bleek, dat de banken f 300,minder hadden opge bracht dan in het voorafgaande jaar (totaal nu f 562,Het voordelig saldo bedroeg f 20,97, zodat de penningmees ter, de heer A. Smidt, in de gevaarlijke zóne zitDe rekening was nagezien door de heren A. Broekman en Jn Kok. Wat te doen staat Het werkplan biedt weer veel en velerlei: 30 April taptoe, 4 Mei Herden king, 5 Mei Feestdag, 18 Mei gezamen lijk concert, 19 en 22 Mei concours, 25 Juni concert, 5 Augustus lampionop tocht, 13 Augustus concert, 31 Augustus taptoe, 16 Juli taptoe te Oudeschild. Bestuur. De heer Schrama werd her kozen en inplaats van de heer Zandee, niet herkiesbaar, de heer A. Broekman, die de functie van penningmeester toe bedeeld kréég. Rondvraag De heer G. Tuinder stelde voor tot aan het concours extra te repeteren, b.v. op Vrijdag. Een der aanwezigen meende, dat de adspiranten beter op hun instrumenten moeten passen. Ande ren drongen aan op het brengen van meer populaire muziek; naar hun smaak werd te veel oude muziek gebracht. Het winterprogramma zal nagenoeg geheel uit nieuwe nummers bestaan Voorts werd de wens naar voren ge bracht, dat de leden compleet in uni form gestoken zullen worden. Nu lonen ze door wind en regen in hun bloesjes. Een keep zou welkom zijn. Als de bur gerij bij gelegenheid van het 65-jarig bestaan eens voor de completering wil de zorgen In zijn slotwoord sprak de voorzitter de hoop uit, dat er nu weer eens een eerste prijs uit de bus zal komen. Dit kan als de repetities beter worden be zocht. Als allen er de schouders onder zetten en streven naar het ideaal: een eerste prijs in de ere-afdeling zal dit bereikbaar zijn. PREDIKBEURTEN HERVORMDE GEMEENTE Den Burg 10 uur Ds Van Reijendam Zendingscollecte 7,30 uur Ds Van Reijendam Onderwerp: „Wat zijn de sleutelen van het Hemelrijk". Zendingscollecte. Den Hoorn 11 uur Ds van Rhijn De Cocksdorp 10 uur Ds Soesan Zendingscollecte De Koog 10 uur Ds Janse Woensdag 8 uur Gemeenteavond. De Waal 7.30 uur Ds Janse Dinsdag 8 uur Gemeenteavond. Oosterend 10 uur Ds Klijnsma Bevestiging kerkvoogd Jn. Tromp 4 uur Instuif voor de jongeren. Maandagavond 8 uur Gemeenteavond. Oudeschild half tien Ds Van Rhijn GEREF. KERK Den Burg 10 uur Ds J. L. Bakker Viering Heilig Avondmaal 3 uur Ds J. L. Bakker Viering H. Avondmaal en nabetrachting Oosterend 10 en 3 uur Ds B. Scholten GEREF. KERK (onderh. art. 31, K.O.) Hoekstraat 38 Oosterend 10 en 3 uur Dienst. DOOPSGEZ. GEMEENTE Den Burg 10 uur Ds T. van der Zwaag Den Hoorn 11,15 u. Ds J. J. J. v. Sluijs De Koog 19,30 uur Ds J. J. J. van Sluijs TEXELAARTJES Passagebureau Velthuys Den Helder, houdt Maandags van 11,30 tot 2 uur zitting in Hotel Texel. Emigratie, Passages naar Afrika, Aus tralië, Amerika, Canada, enz. P. C. Kaan, Ruygweg 101, Den Helder, voor emigratie verpakkingen naar alle delen der wereld. Zendt ons bericht en wij komen U thuis bezoeken. Wij geven de hoogste waar de voor zolderopruimingen, lompen, metalen, ijzer en papier. Jo Jongedijk en A. v. d. Vis, Tel 256 Te k. beste zware luchtban denwagen laadbak 11 m2 K. Roeper Joanneshoeve, Eier land Hebt U al kuikens? Wilt U sterke gezonde kui kens En straks gezonde hennen Geeft dan Osmonds Levertrine Inl. S. Daalder Tel. 29, O'end Te k. een electr. kunstmoeder voor 200 kuikens Kogerstr. 70 Te k. kuikalf. Weilust, Eierland Te k. box W. Wassenaar Witte Kruisweg 18 Mooie mantel te k. m. 40 - 42 Bil lijke prijs Adres Weverstr. 14, Den Burg Zomerhuisje gezocht voor 2 volw. en 4 kind. van 24 t.m. 31 Juli Br. onder nr 50 aan boekh. Knij- nenberg, Krommenie Eni ge jarige kippen te k. gevr C. Zutphen, De Koog Te k. divan en oud-hollands spinnewiel te bevr. De Waal 30 Te k. goed spelend Philips radiotoestel f50 D. J Blom. Oudeschild 78 Te k. ruim 50 jonge kippen 10 mnd. oud volop aan de leg K. de Jong, Eierland E 12 Te k. een lier met benzine motor, staande op wagentje Jo Jongedijk en A. v. d. Vis Tel. 256 - Met grote blijdschap geven wij kennis van de geboorte van ons dochter tje Carla M. Verijzer-Bügel H. Verijzer Kamerweg 15, De Koog Texel, 9 Maart 1955 Met dank aan God en grote blijdschap geven wij U kennis van de geboorte van ons dochtertje en zusje Johanna Hendrika E. Tuinema H. Tuinema v. Kooten Arno en Laurens Den Burg, 9 Maart 1955 Burgerhoutstraat 12 Geboren Herman zoon van H. C. Steigstra- Westdorp F. Steigstra Wormer, 7 Maart 1955 Veerschuitplantsoen 11 Op Zaterdag 19 Maart hopen onze geliefde ouders en grootouders J BONNE en E BONNE—Riemens de dag te herdenken, waarop zij voor 35 jaar n het huwelijk traden. Dat zij nog lang ge spaard mogen blijven is de wens van hun dankbare kinderen en kleinkinderen Nieuwstraat 43, Den Burg Krayenhoffstraat 14 Weesperstraat 84 Den Haag Dick Wuis en Iet de Wit geven U mede namens wederzijdse ouders kennis van hun voorgenomen hu welijk waarvan de voltrek king zal plaats hebben op Donderdag 24 Maart a s nm half 3 te Den Burg Hoeve Primarium 't Noorden Dijk 9, Den Hoorn Texel, Maart 1955 Gelegenheid tot geluk wensen Den Hoorn 20 Mrt en op de trouwdag van 4 tot 5,30 in hotel Óp Duin te De Koog Toekomstig adres: Primarium 't Noorden 171 Moertje Brouwer en Ds. S. Riemens geven kennis van hun voorgenomen huwelijk. De huwelijksplechtigheid zal plaats hebben op Donder- ddg 24 Maart as. te 2 uur nm in het gemeentehuis te Zeist Kerkelijke inzegening door de Weleerw Zeergel. heer Dr. J. Riemens om 2,30 uur in de oude Ned. Herv kerk Zeist, 9 Maart 1955 Godfried v. Seystlaan 10a Verlengde Slotlaan 135 Receptie in hotel Boschlust van 4—5 uur Toek. adres: Godfried v. Seystlaan 10a Met blijdschap geven wij kennis van de geboorte van onze dochter Anthonia Maria Jacoba Wij noemen haar Annemarie P. G. Schoorl Schoorl-de Ridder Weverstraat 71a Den Burg Texel, 10 Maart 1955 Enige en algemene kennisgeving voor Texel Na een langdurig lij den, voorzien van de H.H. Sacramenten der Stervenden overleed te den Helder onze lieve moeder, behuwd, groot- en overgrootmoeder Anna Maria Riteeo- v. Lichteringen in de ouderdom van 60 jaar Uit aller naam W J Zijm C. Zijm-Riteco Casino, Zwaanstr. 5 11 Maart 1955 Oog- keel- neus- en oorarts Maandag 14 Maart en Dinsdag 15 Maart geen spreekuur De muziek die U mint wanneer het U zint PLATENVERKOOP Telefoon 153 Palm Beach voor rokken, grijs'; 130 br per meter 4,95. Wollen ruit breed 80 era - per M. 3,80 breed 130 cm per M. 5.90 Voorraad is beperkt dus niet lang wachten Binnenburg, Den Burg zal op Vrijdag 18 Maart a s vm 10 uur achter de bak kerij van de heer P. Dros Peperstraat 3 te Oosterend op Texel publiek en contant verkopen voor^ de heer A. Koopman, Peper straat 21 te Oosterend (wit bedrijf en abortus vrij) 1 paard, 3 schetters, 1 kalf 4 melkkoeien, 2 kalfkoeien kalftijd 1 en 2 Mei, klamp hooi in de schuur, 1 drie- wielde kar, I platte kar, 2 kruiwagens, 1 waterpomp maat 6 met goot, 4 melk bussen, 2 melkemmers, 1 betonnen ring, 1 electr. toestel voor weideafraste- ring,20 klaverruiters, 1 plat voor driewielde kar, 1 partij palen houten ijzer enz Voor het a.s. voorjaar Tafelkleedjes gebloemd en ruit verschillende maten Kanten kleedjes Vitrages Gordijnstoffen, enz. Goed en niet duur. Ziet etalage bij Binnenburg Te koop kleine vrachtauto J. H. Geus. Eén van de nieuwe Jator modellen uit onze collectie Mant je Schoenhandel te koop Langeveld, Pijpersdijk Voor een betere Permanent slaagt U zeker in Oosterend I KAPPER BAKKER. Telef.37

Texelsche Courant | 1955 | | pagina 2