Bloembollencultuurjubileert Hoewel de eerste naoorlogse jaren nog moeilijk waren, heeft het bloembollen vak zich in de afgelopen 10 jaar weer sterk ontwikkeld. In die jaren heeft de export zich ge stadig uitgebreid van 14 millioen kg (28 millioen gulden) in 1945 tot 56 millioen kg (158 mill, gulden) in 1954. De opper vlakte narcissen bleef ongeveer dezelfde nl. 1000 ha. De Sions liepen terug van 40 ha in 1945 tot 25 ha in 1955. Het spreekt vanzelf dat 1945 nog een zeer mager jaar was. Lage prijzen. 30% heffing op narcissen. Zeer veel vliegen. Ook in 1946 ging het nog niet vlot. Op legging van de beruchte areaalheffing ad f 24,50 per are nodig om het narcissen- surplus op te kopen. We teelden nl. veel te veel narcissen (6000 ton export tegen over 8500 ton surplus). Lage prijzen, veel afkeuringen. Inkrimping der teelt- bewijzen met 150 ha. 1947. Door de strenge winter en het warme droge voorjaar een matig gewas met goede prijzen, maar zeer veel vlieg- schade. De heer Leber bedankt na 17 jaren als voorzitter „daar hij zijn tijd gekomen acht om plaats te maken voor een jongere". Hij wordt tot ere-voorzit- ter benoemd. H. Bruijn volgt hem op en F. L. de Grave wordt secretaris. 1948. Daar de vliegenplaag ongekende afmetingen had aangenomen, werd in Jan. een buitengewone vergadering ge houden met het doel plannen te bera men om dit gevaar de kop in te drukken. Besloten werd om Rayon-commissies in te stellen met het doel alle vlieghaarden op te sporen en ter kennis te brengen van de keuringsdienst. Dit, en vooral de prachtige medewerking van de „Narcis", heeft er veel toe bijgedragen dat de vliegenplaag direct afnam en het aantal afkeuringen in 1950 al van weinig bete kenis meer was. ■In Sept. werd plotseling de hyacin- thenteelt vrijgegeven, waardoor de nar- cissenteeltvergunningen zakten tot f 1, en de tulpen tot f 3,Maar toen enige tijd later de hyacinthenteelt weer aan vergunning onderhevig werd vlogen de prijzen der tulpen- en narcissenvergun- ningen weer omhoog. Vanaf 1949 breidde de export zich snel uit hierbij gesteund door de machtige reclame, die uitging van de Keukenhof, de bloemencorso's en van de Flora 1953. Verder vooral ook door de propaganda in het buitenland gemaakt door middel van de 3% vakheffing, waardoor de stroom van buitenlandse toeristen die voorjaars een bezoek komen brengen aan Hollands Lentetuin, jaarlijks groter wordt. De prijzen van alle soorten bollen werden jaarlijks hoger terwijl er van surplus bijna geen sprake meer was. De Sions deden, vooral de 3 laatste jaren beste prijzen. Ook de grove narcissen waren goed verkoopbaar, vooral in 1951 toen ze zelfs duur waren. In 1952 conti- genteerde Engeland echter met 60%), waardoor de prijzen van de grove nar cissen weer flink daalden, maar in 1953 en 1954 trokken ze weer aan. In 1954 oprichting der groep „Bijgoed" waarvoor vele Texelse crocuskwekers zich opgaven als lid, waardoor ons le dental toenam tot 140. Een toename van 40 leden, allen crocuskwekers. Want deze vanaf 1947 zeer lonende teelt had vele nieuwe kwekers tot zich getrokken. Vooral voor Texel waar de gele crocus- sen in hoofdzaak worden geteeld is dit artikel een belangrijke bron van in komsten, reden waarom wij hier iets dieper op in zullen gaan. Toen de oorlog voorbij was en wij kennis hadden gemaakt met het Zweed se wittebrood, was het met het crocus- meel gedaan. Door het telen voor de in dustrie was het areaal op peil gebleven en zelfs uitgebreid, zoals het onder staande moge aantonen. 1942-'43 290 ha crocussen waaronder 66 ha geel. 1943-'44 367 ha crocussen waaronder 90 ha geel. 1945-'46 357 ha crocussen waaronder 67 ha geel. 1946-'47 287 ha crocussen waaronder 50 ha geel. In de zomer van 1945, toen er nog weinig export was, waren de crocussen zo goed als onverkoopbaar. Voor f 5, per mud werden ze als koeienvoer ver handeld en die herfst werd er 23 bunder minder opgeplant. In de zomer van '46 kwam er iets meer export en konden ze f 50,per mud opbrengen. Maar in Sept., toen de exporteurs voorzien wa ren, werden ze weer onverkoopbaar en weer kwam er een flink gedeelte bij de koeien terecht. In de herfst van 1946 werd er 70 bunder minder geplant, waaronder 17 bunder gele. De animo om crocussen voor f 5.per mud te telen Agent voor Texel: C. K00IJMAN, Oen Burg, Tel. 3. Ter gelegenheid van het 25- jarig bestaan van de Afdeling Texel van de Algemene Vereni ging voor Bloembollencultuur hebben wij de voorzitter, de heer H. Bruijn, verzocht om een histo risch overzicht van de bloembol lenteelt op ons eiland. Hierbij y^gaat het laatste artikel. raakte er af en geen sterveling kon toen vermoeden dat deze zelfde crocussen en kele jaren later vele honderd duizenden guldens op Texel zouden brengen. 1947 bracht het keerpunt. Inkrimping, strenge winter, droog en warm voorjaar, meer export. Met als logisch gevolg: prijs omhoog f 1,per kg. In 1948 liep de prijs op tot f 2,50, in 1949 tot f 3, en in 1950 zelfs tot f 5, Vanwaar die snelle prijsstijging? In de eerste plaats door de toenemende ex port maar ook als gevolg van enige uit breiding, waardoor het aanbod beperkt bleef. Toen er in de zomer van 1951 door de export in hoofdzaak nog slechts kleine maten werden gevraagd die daar door opliepen tot f 8,per kg, bleek hieruit dat de grote maten te duur voor het buitenland waren, waardoor deze weer werden opgeplant. 1952 vertoonde hetzelfde beeld, evenals 1953. Ook in deze beide jaren zijn er in hoofdzaak kleine maten geëxporteerd. In de nazomer van 1953, dus ver voor de planttijd waren er al weer kopers op de markt voor levering 1954 a f 6,50 per kg. Niemand dacht er toen meer aan om nog meer te verkopen en alles werd weer zoveel mogelijk opgeplant. De strenge winter 1953-'54 hielp een handje mee om deze prijs te handhaven en in het late voorjaar zelfs nog een gulden te doen oplopen tot f 7,50. Dit oplopen van de prijs en de verwachting dat de oogst erg zou tegenvallen was de reden dat de export voor de rooitijd '54 weer een flink kwantum kocht voor le vering 1955 a f 6,50 per kg. Maar de oogst viel mee, waardoor er voor leve ring '55 niet mjer werd gekocht. In de zomer van 1954 was het aanbod ruimer dan we de laatste jaren gewend waren, waaruit blijkt dat de beplante oppervlakte ruim voldoende was om aan de vraag te voldoen. Hoe het marktverloop zich dit jaar zal ontwikkelen dient te worden afgewacht- Gelukkig is ook in Nov. voor f 5,nog een flink kwantum voorverkocht, waar door thans het aanbod van Texel be perkt blijft. Voor deze prijs en vooral voor f4,zoals ze thans door de kwe kers in de streek worden verkocht, zal het buitenland zeer zéker weer veel meer crocussen kunnen afnemen, het geen het prijsverloop ten goede zal ko men. Verder zal vooral de oogstop brengst dit jaar een woordje meespre ken. 1930-1955. 25 Jaren Bloembollencul tuur op Texel. Bedreven door 250 kwe kers op 100 bunder land. Vette jaren, magere jaren. Maar voor al vanaf 1950 een flinke bron van in komsten voor ons eiland. Dat dit nog lang zo moge blijven! H. Br. S.V.O-nieuws De welpen speelden een aardig par tijtje tegen Texel-welpen, uitslag 11. Oosterend a wist het niet tot een over winning te brengen en verloor met 31 van SVC a. Het eerste doelpunt was van O, maar toen bleek al het kruit ver schoten. Het is ook geen werk als er drie spelers niet komen. Als je niet kan, goed, maar doe op tijd afoerichtü Het tweede verloor met 90 van WGW 4. Slecht, jongens, nu moeten jullie niet gaan zeggen, dat WGW zo sterk is, want het is niet waar. Het beste voor jullie is trainen, trainen en nog trainen. En denk niet dat je het al kan, want dan heb je het goed mis. Vervolg van pagina 1 OUD-TEXELSE, KONINGIN DER VERZAMELAARS wij met het meeste genoegen hebben ge keken. Wij zijn geen typografen en daar door niet op de hoogte van de druktech nieken die er in de loop van de tijd toe gepast zijn, maar als men ergens met één oogopslag wil zien tot welke schitte rende prestaties men op dit gebied ge komen is, dan krijgt men die kans hier. Ook geeft deze verzameling een treffend beeld van het inventief vermogen van de reclamekunstenaar, een figuur wiens naam vrijwel nimmer bekendheid krijgt, maar die, zoals uit deze verzameling blijkt, prestaties levert die alleen maar respect afdwingt. Soms is de bedoeling van een merk niet helemaal duidelijk, Op een plaatje van de „Unitas chocoladefabriek" staat een regel die luidt: „Tot redding van de zending" en een paar centimeter lager: „Vijf weken in een ballon van Jules Verne". Wat de Unitas chocoladefabriek met Jules Verne en de redding van de zending uitstaande heeft gehad, zal voor ons, nieuwe generatie, wel in de schoot van het verleden verborgen blijven. Tussen deze merkenverzameling door heeft mevrouw Barends ook plakplaat jes, sluitzegels en andere zaken geplakt. Een aparte afdeling is ingeruimd voor Zondagsschoolplaatjes, die vroeger door een speciale drukkerij vervaardigd schij nen te zijn. Met hun hele tere pasteltin ten, brachten deze plaatjes ons weer te rug in de sfeer van de christelijke school waar wij, als wij voor schrijven een 9 haalden, onder dit cijfer ook zulk een plaatje vonden, meestal met een Bijbelse tekst, bijvoorbeeld een jongen (met hoed) die onder de dalende sluitboom van een overweg holt en .waarboven staat: „Wees niet wijs bij Uzelven" (en dan tussen BOUW NIEUWE SCHOOL BEGONNEN Te Den Hoorn is begonnen met de bouw van de nieuwe openbare lagere school. Het werk wordt uitgevoerd door de fa. C. H. F. Duin, wie als laagste in- schrijfster het bouwen werd gegund voor de som van f 119.000, DOOPSGEZINDE GEMEENTE De oudste kinderen van de Zondags school worden hedenavond om 7 uur in de kerkekamer verwacht. FILMNIEUWS „HET EILAND DER PYGMEEEN" Een film, waarvan de jeugd met volle teugen zal genieten, want aan sensatie en avontuur ontbreekt het niet. Een Amerikaanse expeditie moet in de wil dernis een plant ontdekken, die de grondstof moet leveren voor de wapen fabrieken, maar.... er zijn kapers op de kust, die door de vijand gezonden zijn. Er ontwikkelt zich een strijd en wel in de eerste plaats met betrekking tot de pygmeeën: de tegenstanders trachten de dwergvolken te verdrijven door zich als Woud-Duivels" te vermommen. Maar met Jungle Jim aan het hoofd weet de expeditie het beoogde succes te behalen en in een listig gevoerd gevecht krijgen de bandieten hun trekken thuis. FROM HERE TO ETERNITY In ons Bioscoop Theater kunnen we weer een bijzondere en bijzonder goede film zien „From here to eternity", de film die niet minder dan 16 onderschei dingen verkreeg. Wie dit verneemt, zal wellicht onder de indruk komen van dit grote aantal zgn. „Oscars", o.a. voor de beste film van het jaar, de beste regie- prestatie, voor de beste acteur in een bijrol (Frank Sinatra) en voor de beste actrice in een bijrol; verder een gouden globe voor de beste regie, eerste prijs concours Festival Cannes. Ten slotte voor de beste dialoog, de beste zwart wit fotografie, de beste montage en het beste geluid. Met „From heye to Eternity" is onder Zinneman's handen een werk ontstaan waarin Jones' bedoelingen waarschijn lijk indringerder, scherper en meedogen lozer naar voren zijn gebracht dan in de roman. Men zou kunnen zeggen, dat er in deze film geen beeld te veel staat. Als er één Oscar van de acht, die „From here to Eternity" toevielen, verdiend moet heten, is het zeker wel die voor de montage. Zelden is er zo geslepen, zo efficiënt en zo punctioneel in celluloid gesneden als hier. Adembenemend van (gepaste) kilte bijvoorbeeld is het frag ment waarin hoornblazer Prewitt. de Last Post laat horen voor zijn gestorven kameraad Maggio.dat alles roept in een paar minuten iets op dat Jones in geen vijftig bladzijden had kunnen be schrijven. Nederlands nieuws O.a. Een industrie waar muziek in zit, Kerkorgel-fabricage in Heijthuijsen; Het Boekenbal te Amsterdam; Jong leven in het Dierenpark .te Arnhem; Tewaterla ting van mijnenveger te Hellevoetsluis; Nieuws uit Nieuw-Guinea. Wereldnieuws O.a. Felle schoolstrijd in België; Eén- mans helicoptère: de vliegende autoped; De proef van de vrijwillige schipbreuke lingen; Franse Senaat aanvaardt de accoorden van Parijs; Prijsvraag voor gebreide kleding; De sensationele Grand National 1955. Op reis dan Uw spoorkaartje ge- "VT kaaldhij de V.V.V.„Texel" «3 S.V. Texel Uitslagen van Paasmaandag: Zouaven-Schagen 36; Texel-ZAP 12; Watervogels-Succes 25; WW-BKC 0—2. Schagen 3-Texel 2 20; Texel a-Cal- lantsoog a 80; Texel b-De Koog a. De Kocg niet opgekomen. Onze handbalploeg kwam opnieuw met een overwinning thuis: 41. haakjes het bijbelhoofdstuk en het vers waaronder deze vermaning te vinden is). Postzegels Degenen, die nog steeds van mening zijn dat mevrouw Barends geen „echte" verzamelaarster is, willen wij nu over tuigen met het argument dat deze vrouw ook postzegels verzamelt. Van 1949 tot 1954 heeft mevrouw Barends 'n postzegelcollectie opgebouwd van 7000 exemplaren, waarvan practisch geen en kele is aangekocht. Alleen door ruilen en door vragen is zij tot dit respectabele aantal gekomen. Wij hebben de collectie van deze ras-verzamelaarster eens door gebladerd en opgemerkt dat zij er in ge slaagd is om tal van zeldzame zegels en series op de kop te tikken. Maar mevrouw Barends verzamelma- nie kent nauwelijks grenzen. Zij heeft een aparte verzameling aangelegd over Texel, op welk eiland zii een groot deel van haar leven heeft doorgebracht. De voornaamste stof voor deze hobby heeft zij ontleend aan de Texelse Courant, waar zij allerlei berichten over mensen die zij in haar lange leven heeft leren kennen, heeft uitgeknipt. In deze ver- zamelrubriek vindt men voorts tal van gedichtjes en andere „flutsigheidjes" die ze tóch even moest uitknippen en in plakken. Bijvoorbeeld de nieuwjaarwens van een boer: Wat mij de mensen wen sen, wens ik de mensen.Het is in een klein hoekje van het album inge plakt, maar het tékent. Wij zijn nog niet aan het einde van mevrouw Barends' liefhebbberijen. Want zij verzamelt ook nog kleine antiquiteiten geboortekaartjes, overlij densberichten en trouwkaarten van ie dereen die zij maar even kent. Zij heeft zelfs de krullen van haar kinderen en kleinkinderen afgeknipt om deze als een aandenken te bewaren, en zij kan er met Texel heeft de traditie, thuis van ZAP te winnen, niet kunnen handhaven en laten we direct maar zeggen dat met een dergelijk traag aanvalsspel het moei lijk is een overwinning te behalen. Ze ker, zelfs vandaag was een overwinning mogelijk geweest als er niet zo slordig met de weinige kansen was omgespron gen. Er zit nog te weinig berekening in, de balbehandeling gaat te langzaam en daardoor is het spel te doorzichtig. De lange halen door de lucht zijn meestal 'n prooi der verdedigers vooral als ze wat lang zijn. Snel en zuiver langs de grond en dan niet onnodig stoppen om voor het „goede" been te brengen. Toch heeft ZAP, ondanks dat ze snel ler waren en een beter spel opbouwden, met haar beide doelpunten geboft. Na een kwartier loste Van Oosten een schot, blijkbaar werd Bertus verrast, hij zette zijn voet voor de bal, die opsprong en in het doel verdween: 10. Dit inspireerde Texel niet tot grotere activiteit en tot de rust bleef het 01. Ook de tweede helft bleef Z. meer aanvallend en hebben vooral HenK, Gerrit, maar ook Bertus, het heel moei lijk gehad. Later ging Harry naar de voorhoede wat een verbetering" was. Z. maakte het onze achterhoede intussen erg lastig en uit een aanval door de lin kervleugel raakte Gerrit de bal al lopen de in duel met de tegenstanders en de bal sprong in eigen doel. Er kwam meer leven in de T.-aanval, Cees ging langs de lijn, plaatste door naar Harry, deze naar Henny, die meteen voorzette, waar Cees intussen gearriveerd was en zwaar gehinderd mooi inschoot: 21. Er waren nog 10 min. te spelen en nogmaals kre gen we een mooie kans, maar het duur de iets te lang en weg was de kans op de gelijkmaker. Op snelheid en zuiver balbehandelen trainen. Dat is ook nu weer bewezen. Tex. Boys Zo is dan na een lange rustperiode 't eerste elftal weer eens in het veld ge komen. 2de Paasdag kwam Duinranders op bezoek. Tijdens deze wedstrijd kwam de rustperiode goed tot uitdrukking, want een snelle match is dit in geen en kel opzicht geworden. De aanvallen wa ren over en weer, doch in direct gevaar kwamen de doelen maar zeer sporadisch en dan wisten de keepers dit gevaar het hoofd te bieden. Over het algemeen werd de strijd op het middenveld uitgevoch ten. De aanvallen van de Boys werden tekort gehouden en teveel in de lengte opgezet, hierdoor liepen zij steeds vast op de Duinranders verdediging. Dit was ook de grote fout van Duinranders. De eindstand 00 gaf dan ook wel de juis te verhoudingen in het veld weer. Scheidsrechter Post leidde deze wed strijd op de hem zo vertrouwde, rustige manier, waardoor deze wedstrijd in pri ma verhouding verliep. Zondag a.s. moet het eerste op bezoek bij Zeemacht. Dit wordt een zware op gaaf, Boys. Het tweede is vrij, en de adspiranten spelen Zaterdagmiddag om 4 uur thuis tegen De Koog a. Jaarvergadering. Deze wordt gehou den op Donderdag 28 April a.s. 's avonds 8 uur in Hotel „De Zwaan". Zorg er voor deze avonden vrij te houden, Boys! SVC-Nieuws Zaterdag speelden adsp. a aan Ooster end tegen SVO a en wisten ook nu de punten weer mee te nemen naar De Cocksdorp: 31. Goed gedaan, jongens, ga jullie zo maar door. Het eerste speelde 2de Paasdag thuis tegen Vesdo 1. Y. bezet de derde plaats van de ranglijst. Direct ontwikkelden zich vlotte aanvallen van de SVC-voor- hoede. Na 20 minuten leidde dit door 'n goed doelpunt van Ale, die uit een cor ner scoorde 10. Wim stelde hierna de V. keeper op de proef met een lage schuiver, maar zonder succes. Het spel wist V te verplaatsen, maar de achter hoede van S. wist deze goed te door staan. Een kwartier voor de rust ver grootte Wim de voorsprong tot 20. Rust. Na de thee scoorde V een tegen- punt: 21. Maar hierna is het S dat weer het initiatief neemt, hetgeen tot twee goede doelpunten van. Wim en Jan leidde: 41. Kort voor het einde maakte een vertederde glimlach naar kijken. En dandan komt de laatste hobby van mevrouw Barends. Het is de hobby van het kleedjes haken. „Ik heb er in mijn leven wel duizend gemaakt", vertelt deze wonderlijke vrouw, die zich nooit verveelt, iedere dag tot diep in de nacht met haar lief hebberijen bezig is en maar niet uitge keken geraakt op het leven dat voor haar een wonderschone belevenis is ge worden. „Honderden kleedjes heb ik wegge geven", vervolgt zij, „en als ik het eens uitreken dan heb i'k van mijn leven als ik aan één stuk door was blijven haken, hiermee 25 jaar zoet gebracht...." „Kreeg Uw man daar nooit eens ge noeg van" brengen wij dan uit. „Moet U een kopje thee?" zegt me vrouw Barends dan allervriendelijkst en schenkt nog eens in. Wij slikken onze verbazing even weg en horen dan het antwoord: „Welnee mijnheer, hij vond het leuk als ik eens een handwerkje on derhanden had". Een handwerkje.en dan moet men de kunststukken eens zien die deze haakster nog in grote dozen bewaart. Zij zijn bij het ingenieuze af! Wij zijn verslagen, beduusd. Vijf en twintig jaar gehaakt te hebben. Welke sterveling in ons land zal dit van zich zelf kunnen zeggen. En dan gehaakt te hebben, alleen „omdat je man dat ook zo gezellig vond Wij hebben ons hersteld. Natuurlijk. De thee bij mevrouw Barends gedronken heeft weer veel goed gedaan. Maar toen wij weer de deur uitgingen was zij het, deze koningin der verzamelaars, die het laatst laohte. En zij lachte dan ook het hartelijkst. Want zij was een gelukkig mens. En dat wilden wij toch even vertellen. V nog een goal en zo kwam het einde •met een 42 zege voor SVC 1. De wed strijd werd weer behoorlijk geleid door de heer Keizer. Donderdagavond 7 uur wordt bij goed weer op het veld getraind. Komen we allemaal, jongens? „NET EEN LAPJESKAT" Op de hoeve „Aurora", Kogcrweg, is dezer dagen een driekleurig kalfje ter wereld gebracht: zwart, wit en rood. „Het is net een lapjeskat", aldus ver telde mevr. Stoepker ons door de tele foon. Het kalfje is van het mannelijk geslacht. Vader en moeder zijn van het zwart-bont beslag, maar mogelijk komt in een verre tak ook rood-bont voor? Zoals bekend worden kalfjes van het mannelijk geslacht reeds jong naar de slachtbank geleid, maar misschien is dit exemplaar iets voor een dierengaarde? VELE GASTEN OP HET EILAND Ofschoon het weer geen specifiek len teweer was, hebben toch vele vacantie- gangers het afgelopen Paasweekend op Texel doorgebracht. Wij zagen zowel Nederlanders als i(vele) buitenlanders, te voet, per autobus of auto. De directeur der VW meende, dat het drukker was geweest dan vorig jaar Pasen. Er kwa men o.a. Duitsers, Belgen, Zwitsers, En gelsen, Amerikanen en een Schotse. Maandag, toen het weer wat beter werd, kwam nog een aantal dagjesmensen over. Vrijdag en Zaterdag kregen de VVV-bureaux vele inlichtingen te ver werken, maar op de Paasdagen zelf was de aanloop minder druk. TESO had weer zeer vele auto's over te zetten. Vooral Vrijdag werd het ge mis aan een grotere boot geducht ge voeld, want toen ging het schip pas om half zeven de haven uit. Maandag waren alle boten afgeladen met auto's. Zater dag was het vervoer ook behoorlijk. WERKZAAMHEDEN BEGONNEN Gisteren is begonnen met de voorbe reidingen tot vergroting van de haven mond te Oudeschild. Bij het gebouwtje van de Havenmeester, dat zal verdwij nen, zijn de graszoden reeds wegge stoken. TEXELSE MARKT Aangevoerd 12 April: 2 koeien 750850; 25 biggen 4565; 106 nuchtere kalveren 3055. „DE HEER IS WAARLIJK OPGESTAAN" Groot was de belangstelling voor de opvoering van het lekenspel, Maandag morgen in de Hervormde Kerk van Den Burg. Voor Den Burg was dit de eerste keer en stellig zal dit nog eens worden herhaald, want ook op deze wijze mocht men de blijde boodschap van de opge stane Heer verkondigen. De kinderen van de Zondagsschool zongen ter om lijsting een Paaslithurgie, welke werd afgewisseld door schriftlezing. Zoals kinderen dat feitelijk alleen kunnen doen werd met volle overgave gezongen. De prediking bracht ons in het huis van Maria en Martha, die disci pelen van Jezus verwachtten. Als deze verschijnen vernemen de Zusters het lijden van Jezus, maar dat niet alleen: zij mogen ook delen in de blijdschap om de herrijzenis van Hem, die stierf voor allen die in Hem geloven en door Hem het eeuwige leven zullen erven. TREFFEN IN DE BOCHT De bocht voorbij het Hervormde Kerkje van Den Hoorn is geprojecteerd in een eeuw, dat niemand nog over haastige auto's etc. dacht. Die bocht moet je als automobilist doorkruipen. Is er een tegenligger op pad, wel, dan dient eerst te worden bekeken wie dit punt het eerst zal passeren. Zonder de gelijk overleg kunnen botsingen daar niet uitblijven. Dit bleek ook Zondag ochtend weer, toen een militaire truck van De Mok, op weg naar Den Burg, daar een personenauto van de fa. J. Rey dacht te kunnen passeren. Het ging echter niet, wat uit de aan gerichte schade onomstotelijk geconclu deerd kon worden DOOPSGEZINDEN, ATTENTIE! Donderdagavond zal in de Doopsge zinde Kerk te Oosterend een bijeen komst worden gehouden met enige leden van het Engelse Genootschap der Qua kers en 'van de Church of Brethern, ge vestigd in Amerika. Het geldt een con tra-bezoek aan ons land. De bijeenkomst te Oosterend, toegankelijk voor ge meenteleden en anderen, begint om acht uur en wordt opgeluisterd met de Texel- lilm en lichtbeelden te vertonen door de gasten zelf. Bij voldoende deelname rijdt er een bus van Den Burg. Bazar in Oosterend Uit de mededelingen van de volijveri ge S.V.O.-secretaris (zie onder het sport nieuws) blijkt, dat de jongens het afge lopen weekend op de grasmat lelijk hebben laten zitten. Wij menen, dat zulks niet geheel onverklaarbaar is: wij veronderstellen namelijk dat sportmin- nend Oosterend deze tijd véél meer met de Bazar in het hoofd én de benen loopt dan aan de competitie zelf denkt! Onze correspondent schrijft althans, dat U versteld zult staan van hetgeen de Bazar, die morgenmiddag om vier uur begint en tot Zaterdagavond zal voort duren, te bieden heeft. En wij willen hem gaarne geloven, want als ze aan Oosterend iets in elkaar plannen doen ze dat grondig en enthousiast. De school aan de Oosterenderweg is van een apen hok herschapen in een bazar-voor-feest- vierders, die daar hun hart zeer diep zullen kunnen ophalen. Men kan er schieten, spijkers slaan, ballonpompen, snelfietsen, busbal beoefenen, katten gooien, koekhappen, ringgooien enz enz. Alles om vele fraaie prijzen. Men kan er ijs eten, maar ook patates-frites en. Insulinde thee nuttigen, die door de fa. Medema gratis wordt aangeboden. De dames zullen zich als één vrouw op de textiel werpen. Het wordt een textiel- slag als nooit tevoren. Zegt dit dus voort!

Texelsche Courant | 1955 | | pagina 2