Rookt U veel „Sint Jan" De zoon IVOROL: De Tandpasta van standing De heer E. Noordijk Koninklijk onderscheiden DE GRIEP GRIJPT ROND In Dot Cocksdorp ligt een groot aan tal bewoners, jeugdigen en volwassenen, met griep onder de wol. Maandag ont ving meester Zwart 25 afberichten en hield dus maar 46 leerlingen over. Hij besloot de school tot Woensdag te slui ten, maar. toen meldden zich nog slecht 36 scholieren! „Maandag hopen wij weer te kunnen beginnen", zo ver klaarde hij optimistisch. Intussen liggen er hele gezinnen wegens griep te bed. ONDERHANDS VERKOCHT De Koog. Het woonhuis van de heer Van Ingen Schenau werd onder hands verkocht aan de heer P. van El- dik, Eierland. TEXELSE POLITIE-AGENT BIJ VERKEERSONGELUK GEWOND De postcommandant van de rijkspoli tie te Oosterend. de heer S. Wagenma ker, is Donderdagmiddag, op de Kenne- merstraatweg te Heiloo, met zijn motor fiets met zijspan tegen een auto gereden toen deze auto, die aan de kant gepar keerd stond, naar links de* straat opreed, aldus „Het Vrije Volk". De heer Wagenmaker liep een hersen schudding op en is naar het St. Elisa- bethziekenhuis te Alkmaar overge bracht. Zijn motorfiets werd zwaar be schadigd. De politiehond, die in het zijspan zat. kwam met de schrik vrij. DAT LIEP GOED AF Zaterdag streken op vliegveld Texel 20 vliegtuigjes neer, deelnemers aan een puzzle-vlucht boven ons land. Niet alle toestellen hebben de tocht echter kun nen volbrengen: toen een Sokol, met twee personen bemand, een aanloop nam - richting Hoofdweg-Stationsge bouw - plofte het van een hoogte van plm. .5 meter ineens neer, waarbij het landingsgestel behoorlijk beschadigd werd. De inzittenden kwamen met de schrik vrij. Het bleek, dat de piloot de benzinekraan nog dicht had staan. OOK DAAR IS MEN BEGONNEN Ook te Den Hoorn wordt nu druk ge werkt aan de aanleg van de buizen voor de waterleiding. GESLAAGD Den Hoorn. Daan Schilling en Biem Lap deden met goed gevolg examen aan deRijkslandbouwwinterschool te Scha- gen. Daan kwam als no. 1 uit de bus van de 27 leerlingen. HANDELSREGISTER Het blad „Handelsregister" meldt on der nieuwe inschrijvingen: Fabrikanten: J. G. Jansen, Texel, De Koog, Min. Ruysweg 81. Vervaardiging en verkoop van souvenirs. Tex. Boys Zondag gaat Boys 1 naar Koedijk Neem dit niet te licht op, Boys! Vertrek om 11,15 uur van de Groeneplaats. Heden 3 uur Boys-welpen tegen Texel- welpen op het Texel-terrein; elftallen in het kastje. HEREN ZANGERS, ATTENTIE! Er zijn stemmen opgegaan om te ko men tot de oprichting van één neutraal mannenkoor; er heeft zich reeds een aantal liefhebbers gemeld. Een ieder die hiervoor interesse heeft, wordt verzocht zich in verbinding te stellen met de he ren C. Smit, Ada van Hollandstraat, Den Burg of Adr. Stiggelbout, Emmalaam O.L. SCHOOL ZUID-EIERLAND Van het hoofdkantoor van Staatsbos beheer te Utrecht was de heer H. Schim mel overgekomen om een paar natuur beschermingsfilms te vertonen en er een praatje bij te houden. Duidelijk stelde hij ons voor ogen, dat natuurbescher ming niet alleen inhoudt het beschermen van dieren en planten, maar dat hot be grip natuurbescherming veel meer in houdt, zoals: strijd tegen ontbossing e.d Het omkappen van hellingbossen op de bergen heeft tot gevolg, dat veel kost bare humus verloren gaat. De hoeveel heid vruchtbare grond, die per dag door de Mississippi naar zee afgevoerd wordt, is evengroot als de oppervlakte van 24 landbouwbedrijven van 60 bunder. De films van buidelmees en het leven in een veenplasje en tenslotte, 'n Ame rikaanse kleurenfilm over bossen en me ren waren zeer interessant. Misschien te veel? Gebruik dan af en toe King pepermunt om U fris en monter te houden. King pepermunt, het beste da gelijkse middel ter opwekking en verkwikking. 5 MEI-VIERING DE COCKSDORP Ook het Noordelijke deel van ons eiland zal zich op 5 Mei niet behoeven te vervelen. Het feest wordt 's morgens om 9 uur geopend door de schoolgaande jeugd van Zuid- en Midden-Eierland en De Cocksdorp. Met begeleiding van het fanfarecorps V.I.O.S. uit Oost zal men enige toepasselijke liederen zingen. Daarna gaan ze in optocht naar het feestterrein, waar diverse spelen gehou den zullen worden voor de schooljeugd. Ook de meisjes en jongens, die in Den Burg op school zijn, kunnen meedoen, tot en met leeftijd van 16 jaar. De niet- schoolgaande jeugd zal mede getracteerd worden. 's Middags is er ook feest voor de vol wassenen. Er zullen wedstrijden gehou den worden op tractoren. Hieraan kan iedere bewoner van Eierland en De Cocksdorp deelnemen, die door de jury in staat geacht wordt een tractor te be sturen. Deze wedstrijden staan open voor alle leeftijden. Er zijn mooie prij zen beschikbaar. Daarnaast wordt er een wedstrijd in het ringsteken gehouden voor dames en heren op bromfietsen. De deelnemers aan de tractorwedstrij- den kunnen zich tot en met 2 Mei opge ven bij de heren Ben Dros, Roel Stoep- ker, Wim Verseput en Jan Stammes. H.M. DE KONINGIN VIERT HEDEN HAAR VERJAARDAG Texelaars, Eilandgenoten, a.s. Feest vierders, de vlaggen uit, want H.M. de Koningin viert heden haar Verjaardag. M.M. de Koningin, Moeder van 4 Prin sessen. Hoe goed herinneren zeer velen onzer nog de dag, waarop de Texelse Courant per bulletin de geboorte van het Oranjekindje Prinses Juliana be kend maakte. „Ontplooi nu de vlaggen en ontrol de Oranjewimpels!" zo nodig de de Redactie haar lezers in 1909 har telijk uit. „Zo is dan werkelijkheid ge worden wat in de laatste dagen veler gedachten in beslag nam, somwijlen bij ontijdige berichten tot vreugdegejuich aanleiding gaf: de vervulling der blijde verwachting waarin H.M. onze Koningin verkeerde. Eene dochter zag het levens licht en daardoor is de opvolging van het Huis van Oranje verzekerd, hetwelk velen blijde stemt". Er was feest: „Des avonds te zes uur deed het Fanfarecorps een ommegang door Den Burg. Van af het oefenings lokaal „De Vergulde Kikkert" toog men, voorafgegaan door een Heraut in cos- tuum te paard, naar het Gemeentehuis, alwaar door den Heraut met luider stemme de pi-oclamatie werd voorgele zen. Daarna deed het corps het Wilhel mus horen. Zonder enige voorbereiding werd dooi de jeugd 's avonds hals over kop een op tocht georganiseerd, Verzocht werd zich te tooien met Oranje en een lampion mee te brengen. Om half negen startte de^ optocht onder het zingen van „Oran je" en Willemien". „Jeugdigen van ver schillende leeftijd marcheerden eensge zind met elkander, somwijlen een ron dedans makende, wanneer eenig ruim plein bereikt werd.-Tot laat in. den avond hoorde men het Oranje Boven". JUBILEUMUITVOERING T.B.V. DE NUTSKLEUTERSCHOOL TE DEN BURG DOOR DE REDERIJKERSKAMER U.D.I. De Rederijkerskamer-^U.D.I. zal op Zaterdag 14 Mei a.s. in „De Oranje boom" een toneelavond geven ter gele genheid van het 25-jarig bestaan der Nutskleuterschool alhier. In studie is genomen een blijspel in 3 bedrijven, getiteld „In Revisie". Een gezellig bal, waarbij de muziek zal worden verzorgd door het gezelschap B. Beumkes, zal deze avond besluiten. Programma's, tevens bewijs van toe gang, kunnen van Maandag af aan on derstaande adrèssen worden afgehaald. De toegangsprijs bedraagt f 1,50 per per soon. Plaatsbespreken op Zondag 8 Mei a.s. om 12 uur precies aan de zaal. Er wordt ditmaal geen verloting ge houden. De hiervoor bedoelde adressen zijn: Mej. A. Roeper, Waalderstraat 47; de heer E. Lap, Parkstraat 5; Mevr. Koorn-Ruijs, Wilhelminalaan 54. I. S.V. Texel Programma a.s. Zondag: W ater vogels-T exelTexel 2-LSVV 2; Callantsoog a-Texel a. Handbal dames: Schagerbrug-Texel 1. Het zal weer spannen tussen Water vogels en Texel. Om in de bovenste helft van de ranglijst te blijven zal er terdege aangepakt moeten worden! Texel 2 speelt thuis tegen LSVV 2.* Een gunstig resultaat is mogelijk door vlug spel en doorzetten en wat meer de bal ineens, en dan zuiver natuurlijk door spelen, èn durven schieten. Adsp. a gaat haar Callantsoog en we verwachten, dat het lesje'van j.l. Zondag goed verstaan is. Zuiver èn snel. De R.K. Toneelvereniging „Sint Jan" heeft Zondag Ko Keepers' „Suuske Pe- daems" voor het voetlicht gebracht. In Casino" maakten wij kennis met Suus- :e, een gevluchte gevangene, valselijk beschuldigd van moord, die 24 jaar lang heeft rondgezworven als marskramer. In de pastorie van Pastoor de Beukelaar ontmoet hij in de perSöoh van diens huisarts Dokter Francois, de man, die hem in het ongeluk stortte. Frangois be dreef nl. buiten schuld de doodslag, maar liet Freek Nelemans, alias Suuske als schuldige veroordelen uit vrees zijn carrière te verliezen. De pleegzoon van dokter Frangois: wil trouwen met diens dochter Yvonne, maar zij krijgen geen permissie van dok ter Frangois, omdat die geen geluk ver wacht van een huwelijk tussen z'n doch ter en de zoon van hem, wiens leven hij verwoestte. Zijn pleegzoon Freek is nl. de zoon van Suuske, die meende, dat zijn zoen hem bij de geboorte met zijn vrouw ontvallen was. Pastoor de Beuke laar, geassisteerd door de vinnige, maar eyen goedige Miebet je, weet de verzoe ning tussen Frangois en Suuske te be- erken en hierdoor ook de obstakels oor het geluk van Freek en Yvonne uit de weg te ruimen. Suuske, de hoofdrol, werd uitstekend vertolkt door de heer J. Timmer, wiens naam zo langzamerhand een begrip gaat worden. In zijn tegenspeler Dokter Frangois, de heer C. Witte, vond hij een waardige partner. Ook Miebetje, mevr. N. Zijm, mocht de bijval van het pu bliek rijkelijk oogsten. De gezéllige dorpsveldwachter, de heer Johan Witte, verbrak op critieke momenten de span ning om zijn zwak voor „Wijntje en Trijntje". Mevr. Frangois, mevr. D. van Sambeek, en de pastoor, de heer W. van Heerwaarden, ontplooiden hun spel eerst het 2de en 3de bedrijf. Freek, de heer .Schrama, en Yvonne, mej. Martha Smit, speelden hun rol goed, maar mis schien iets te bescheiden. Ofschoon de regisseur, kapelaan Stam, tijdens het eerste bedrijf enkele malen zijn hart vasthield, mag Sint Jan terug zien op een goed geslaagde uitvoering, die de waardering van het publiek, ver tolkt in het dankwoord van de heer C. Witte Dzn., voorzitter, kon wegdragen. FEUILLETON: Door Tom Lodewijk van de Burgemeester 30. Zoenen kan ie nog niet! riep ze schel. Daar is ie zeker te fijn voor ge bouwd. Rob zag Rie een stap naar voren ko men, maar het was Jaap, de bruigom, die de situatie redde. Nooit een jonge zoene as ze meissie er bij is! riep hij lachend, anders krijgt ie straks op ze tabernakel! En hij duwde de verbouwereerde Rob naar de richting waar Rie stond. Ze deed het er om, zei het meisje, ik heb het wel gezien. Nou ja, vergoelijkte hij. Een zoentje is maar slof, je krijgt het en veegt het weer óf declameerde de bruidegom vrolijk. Rie keek op haar polshorloge. We moeten zo langzamerhand opstap pen, zei ze verlicht, anders halen we de trein niet meer. Ze smoesde wat met Jaap. Neen, geen spelbrekers, zei die, als jullie weg moet, ga dan maar stiekum. Nou Rob, jongen, bedankt en tot ziens. Leuk dat jullie geweest bent! Stilletjes slopen ze de deur uit. In de zaal dreunde de harmonica en zongen allen uit volle borst: „Sien, sien, siene la me los!" Toen stónden ze weer buiten. ln de trein, waar ze de coupé weer alleen hadden,: zwegen beiden lange tijd. Rie was de eerste die sprak. Zo, zei ze bitter, nou zie je wat je hebt aangehaald. Jouw familie lust me niet, mijn familie lust jij niet. Wie zegt dat? protesteerde Rob zwakjes. O, je hoeft je niet te verontschuldi gen, ging ze voort en haar stem klonk hard. Ik voel me er net zo min in thuis. Ik zie er niet op neerwaarom? Ieder viert feest op zijn eigen manier, en ik vind Jan en zijn vrouw er geen zier min der om. Ik zit niet heel de avond met één opgetrokken neusvleugel te kijken, zoals m'n schoonzuster uit Den Haag. Het zijn allemaal goeie, beste, hartelijke mensen, en die Lien. Ja, die Lien, glimlachte Rob. Nou ja.die is een beetje vrij uit gevallen, maar ze vond jou natuurlijk een beetje te.gereserveerd en dat wou ze je 's afleren! Ja, een bar feestvarken ben ik niet geweest, stemde Rob toe. Ik zie er van komen, vatte Rie de situatie somber samen, dat wij straks helemaal op onszelf staan. Los van mijn familie, los van de jouwe. Zouden we genoeg aan elkaar hebben, denk je? Ze keek hem vorsend aan, in haar ogen on zekerheid en twijfel. Ik wil alleen verder mét jou, zei hij stug, en de rest kan naar de maan lopen! Toen sloegen ze de armen om elkaar heen, er was toch niemand die het en terwijl de vlakke weilanden voorbij gleden, gehuld in de zwarte duisternis, wisten ze, dat ze bij elkaar hoorden. JEUGDSPORTKAMPEN KNVB Deze worden a.s. zomer in Heelsum, tussen Wageningen en Arnhem, ge houden. Het.kamp is prachtig gelegen in een dennenbos op de rand van de Velu- we. Niet ver van het kamp in het na tuurbad „de Branding", waar men voor 1,per week de gehele week kan zwemmen. Bij voldoende belangstelling zouden we voor de week van 1-6 Aug. met een Juniorenelftal B aan het kamp deelne men. Het is geen bezwaar, indien er een paar jongens van 13 of 17 jaar ook mee gaan, zij mogen ook spelen in het Junior elftal. De kosten bedragen voor het kamp 13,50 persoon, reiskosten f 10,p.pers. Daar wij zeer spoedig een beslissing moeten nemen betreffende de deelne ming, kan men zich uiterlijk Woensdag 4 Mei a.s. opgeven bij de heer W. van Zeijlen, Emmalaan 15, Den Burg. Dit wordt een unieke gelegenheid voor een prachtige vacantieweek, bespreek dit thuis en geef je spoedig op. BRACHT f 66,— OP! De Koog. De opbrengst van de pop- pententoonstelling, gehouden in Hotel „Lyda", bedroeg f 66, OVER DE KOP GESLAGEN De 14-jarige Wim Zoer is Vrijdagmor gen met de fiets over de kop geslagen, doordat een medepassagier zijn been in het wiel heeft gestoken. Met ernstige verwondingen in zijn ge zicht en waarschijnlijk een hersenschud ding is de onfortuinlijke fietser bij het hoofd der school, de heer Kleve, binnen gebracht. PREDIKBEURTEN Den Burg 10 uur Ds Van Reijendam Maandcollecte voor de Kerkvoogdij Zaterdag en Zondag Instuif. Den Hoorn 9,30 uur Ds Van Rhijn. In de Doopsgezinde kerk. Onderwerp: „De zin van de arbeid". Extra coll. voor Commissie N.-Holland benoorden 't IJ De Cocksdorp 10 uur Ds Soesan Maandcollecte voor de kerkvoogdij De Waal 11 uur Ds Janse Onderwerp: „De zin van de arbeid" De Koog 7,30 uur Ds Janse Onderwerp: „De zin van de arbeid" Oosterend 10 uur Br. Veenhof Collecte voor het werk onder de lijders aan vallende ziekte. Oudeschild 9,30 uur Ds Janse GEREF. KERK Den Burg 10 en 7,30 uur Ds B. Scholten Extra collecte voor de kerk. Oosterend 10 en 3 uur Ds J. Plug GEREF. KERK (onderh. art. 31, K.O.) Oosterend 10 en 3 uur Dienst. DOOPSGEZ. GEMEENTE Den Burg 10 uur Ds J- J- J- van Sluijs. Oosterend 10 uur Ds T. van der Zwaag Den Hoorn 11,15 u. Ds J. J. J. v. Sluijs Oudeschild 19,30 u. Ds J. J. J. v. Sluijs Maar de herinnering aan die verloren feestavond ^jjleef, nog lang daarna, schrijnen als een oude wond De Breuk. Natuurlijk kom je, zei Robbert vast beraden, ze moeten er maar aan wennen hoor. Heus Rob, 't is beter van niet, hield Rie vol, je moet zulke dingen niet for ceren. Ik heb je al eerder gezegd reken er maar op dat we straks alléén komen te staan. Ik voel me niet thuis in jouw familie, jij bent niet op je gemak bij de mijne. Leuterpraat, stelde Robbert kortaf vast, maar zijn overtuiging was niet zo krachtig als zijn woorden. Rie had inder daad de situatie kö^t en krachtig samen gevat. In het kleine gezinnetje van Kos ter voelde hij zich thuis, maar Rie's an dere familieleden, beste lui allemaal ze waren van een ander slag. En het ergste was: ze vonden hém 'n ander slag. Hij was niet een de hunnen en zou het nooit worden. En met Rie was het vrij wel evenzo. Zij was eigenlijk haar milieu ontgroeid. Zij was bijdehand en intelli gent genoeg, om zich ovlfdl te kunnen bewegen. Zij sloeg geen slecht figuur in de burgemeestersfamilie. Rob wist niet, dat zijn eigen vader, in een nogal storm achtig onderhoud met Rob's moeder, dit had geconstateerd. Laten we nuchter zijn, Agnes, Robbert mag zijn handen dichtknijpen dat dit meisje hem hebben wil. Maar mevrouw van Liempden kon zich niet heenzetten over de diepe teleurstel ling die haar zoon haar had bereid, ov§q de stukgeslagen toekomstdromen, en om dat haar egoïstische moederliefde de zoon ontzag, richtte zich haar afkeer op het meisje, dat ze, onbillijk, er de schuld van gaf, de jongen te hebben „inge palmd". 't Is geen leuterpraat, antwoordde Rie dan ook; eerlijk, Rob, eigenlijk vind ik je vader een schat. Het is voor hem een teleurstelling, maar hij ziet de din gen nuchter. Hij is aardig voor me. Maar je moeder. die zag me liefst de lucht invliegen. Nou, nou, suste Robbert. Nou, nou, imiteerde ze smalend, zeg eens of 't niet waar is. En om weer op ons uitgangspunt terecht te komen, Rob, onder die omstandigheden voel ik er weinig v(*)r, op jouw verjaardag te komen, 't Treft nog allerongelukkigst ook, een weekend, ik zit er de Zondag waarschijnlijk ook nog aan vast. Opzit ten en pootjes geven, tegen het zure ge zicht van je mama aankijken, nee jon gen. Ik krijg wel griep. Niks daarvan, besliste Rob, de ko gel moet maar eens door de kerk. Snap je nu niet, Rie, dat dit de zaak steeds maar erger maakt? Iedereen weet zo meisje TEXELAAR WEIGERDE DIENST Een 21-jarige eilandgenoot werd door de krijgsraad te velde West, wegens weigering van dienst, veroordeeld tot 18 maanden en ontslag uit de militaire dienst. De auditeur-militair had twee jaar geëist. langramerhand wvel dat ik een heb. De mensen ^ie komen. Wie komen er allemaal? vroeg ze versechrikt. a.«j Een paar -inföferne vrienden, meer niet, stelde hij gerust, die weten het. En die zeggen: d'r is zeker wat loos met die „scharrel" van Robbert, dat ze er niet is. Durvèn met dat kind niet voor de dag komen. Wie weet wat voor 'n schepsel het is! En misschien komen er nog heel andere praatjes in de wereld! Je weet hoe de mensen zjjro^jNee Rie, we moeten kleur bekennen. Als Lk jarig ben, is mijn verloofde er ook. Wie 't niet zint, die blijft maar weg. (Wordt vervolgd) De heer E. Noordijk, Directeur van onze Vétérinair-Hygiënische Dienst, de man ook, wiens streven, Texel vrij te maken van de Runder-t.b.c., met zulk 'n goede uitslag werd bekroond, is door H.M. de Konirtgin benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau. Onze hartelijke felicitaties! UITVOERING VAN DE SCHOOL KINDEREN VAN ZUID-EIERLAND In het kleine kerkje van Zuid-Eierland had Zaterdag 23 April jl. de uitvoering plaats. Er was ijverig gewerkt, weken van te voren, en nu was de grote dag daar. De kinderen popelden van ver wachting. Toen begon 't! Meester Boersma open de de avond met een verwijzing naar de lege kas en een aansporing om die alle maal samen te helpen vullen. En nu was de uitvoering daar. De kleintjes begon nen, dat was goed gezien. Ze opensjen het programma met een paar lentejièd- jes. Och, wat stonden ze keurig opge steld. Wat was het een feest om al die glundere snoetjes te zien! En het zingen! Zó duidelijk, woord voor woord ver staanbaar klonk het. En alles werd even keurig en toch zo echt kinderlijk uitge voerd: het kindje en het vlindertje, wat waren ze snoezig; de baanveger, wat een succes had dat: die oude dominéé en zijn vrouw, die zich nog op de baan waagden, dat kleine rijdertje dat maar aldoor do- minee's jas vasthield „al hoorde 't eigen lijk niet"; Hans Stoetel, die zo best kon vallen, 't werd allemaal zo aardig, fris* en levendig opgevoerd. Ook de sneeuwman, wat zakte hij keurig langzaam in elkaar, knap hoor! En de bruiloft met zijn allerliefste bruid je en zijn fiere, vrolijke bruidegom, naast elkaar huppelend en opgaand in hun rol. Met al die gasten, zo kostelijk uitgedost, en een koetsier, die de stoet leidde, zo kranig en precies. Na de pauze kwamen de groten aan de beurt. Ook die hebben zich best geweerd! Mooie Zuid-Afrikaanse en Oud-Holland se liedjes zongen ze en met zoveel ple zier en toewijding. Eén van de glansnummers was het volksdansen. Wat werd er goé^I- gedanst! Zo zwierig en echt gracieus. Mèrléwaar- dig dat kinderen (en er waren al echt grote bij!) zich zo argeloos en zonder enige valse schaamte geven bij zo'n rhythmisch spel, het was een genot om te zien. De verschillende nummertjes werden dan ook met de grootste aan dacht gevolgd. En de uitvoering was zo vlot en toch zo beheerst en af. Aardig was ook het nummer -van de schuiftrompet, |e trommel, de foekipot, de basviool en de zeematroos. En wat hadden de kinderen daar zelf een groot plezier in, kostelijk om te zien. Geweldig applaus oogstte ook bet „achterstevoren-spel". Daarbij deden de kinderen met maskers op hun achter hoofd en een doek over hun gezicht, een dansje, wat een uiterst komisch effect maakte en waarbij de zaal zich niet on betuigd liet. Wat is er om gelachen! Al met al een echt vrolijke avond. Na afloop volgde nog de verloting van de zeer talrijke prijzen en daarna nog een ernstig moment, toen de heer Paagman, namens de oudercommissie dank bracht aan de heer en mevrouw Boersma, voor het vele voorbereidende werk, dat voor deze avond nodig is geweest. Wat moet er gewerkt zijn, zowel voor het instu deren van de stukjes, als voor het maken van die vele handwerken- en handenar- beid-producten. Keurige stukken waren er bij! Ook Mevrouw Room deelde in die wel gemeende dank. (Mevrouw Room nam tijdelijk waar voor mejuffrouw Druif in Zuid-Eierland, wegens ziekte). Aan alle drie werd onder applaus een cadeautje aangeboden. v I Voldaan en dankbaar toog mephuis- I waarts. TEXELAARTJE8 Wij geven de hoogste waar de voor zolderopruimingen, lompen, metalen, ijzer en papier. Jo Jongedijk tel. 477 en A. v. d. Vis, Tel 256 Radio herstellen VONK opbellen Telefoon 78 en 273 Deurwaarderskantoor Prins en Van Vliet houdt Maandag van 11- 2 zitting in Hotel Texel (verkopingen, rechtza ken, incasso, kosteloos advies in pachtzaken). Voor verhuizingen, emi gratie-verpakking en opslag met verzorging documenten en verzekering. Vraag prijsop gave V.T.B., Denêurg, Tel. 85 Passagebureau Velthuys Den Helder, houdt Maandags van 11,30 tot 2 uur zitting in Hotel Texel. Emigratie, Passages naar Afrika, Aus tralië, Amerika, Canada, enz. Ter overname aangeb. ver- pleegstersschorten gr. maat Adres bur. Tex. Crt. Verl. in de dennen nikkel dames- polshorloge met bruin leren riempje. Tegen bel. terug te bezorgen C. van Duren, De Westen H 112 'Aangeb. keurig dames rijwiel metlamp Lage prijs Lafeber, Schilder end Te k. een kuikalf. C. Witte, Bloem en Bos, Gerrits- land Te k. beetkuikalf van pr, moeder 30 liter te zien en te bevragen bij A. Eelman, Schilderend 73 Te k. pl. 1000 kgs pootaard- appelen Bintje E Alpha E J. G. Flens Eierland Ik krijg steeds meer klanten voor mijn Noorderl. cons, aardapp. 12 ct p. kg en heb er nog meer. Beleefd aandevelend P. Boersen Willemshoeve tel. 75 Oosterend Te k. heren fiets. waarop Berini motor gemonteerd i.pr.st. J. Schra ma, Schilderend 3 Te k. 8-weekse hennen G. v. d. Star Slufterweg 133 Met grote blijdschap geven wij kennis van de geboorte van onze zoon en broertje Albert Bruce Dirk^de Vries Hazel de Vries-Parish Lorna Grietje Huize „Texel" Te Rahu-R d Awamutu New-Zealand 15 April 1955 Donderdag- 5. Mei hopen onze geliefde ouders F. KOOPMAN en T. KOOPMAN—Boon hun 40-jarige echtvereni ging te herdenken. Dat zij nog lang gespaard mogen blijven is de wens van hun dankbare kinderen. Gelegenheid tot felici teren Zaterdag 7 Mei Weststraat 45 Oosterend I :wyv-v Woensdag 4 Mei a.s. hopen onze oud,ers ep grootouders M. W. Bakker en A. Bakker-du Porto de dag te herdenken, dat zij voor 40 jaar in het huwelijk zijn getre den. Dat zii nog lang ge spaard mogen blijven, is de wens van hun dank bare kinderen en klein kinderen. Duinweg B 148, Texel. Zondag 8 Mei hopen onze lieve oom en tante G. RENOOY en M RENOOY-Zielman hun 25-jarig huwelijksfeest te herdenken. Dat zij nog lang gespaard mogen blijven is de wens van hun oom- en tante- zeggers Jitse Hein Dia Bert Annerie Anja Andre Receptie van 4—6 uur De Veen B 15, Texel Harry de Porto en Martha Witte geven U kennis van hun voorgenomen huwelijk, waarvan de voltrekking zal plaats hebben op 17 Mei a.s. in de Parochie kerk van de H. JoaiïÖés de Doper te Den Bïïrg: Den Helder, Reiger straat 16. Den Burg, Kogerstraat 6 Receptie op de trouwdag van 4.00 tot 6.00 uur in Hotel „De Graaf". Aan allen, die ons bij het heengaan van onze kleine HETTY hun medeleven betuig den, onze oprechte dank. G. Westdorp-Boon J. J. Westdorp Jelle Zendt vroegtijdig Uw advertenties in

Texelsche Courant | 1955 | | pagina 2