DE SF» 29 59 78 1 59 45 49 39 enccfineum l M. A. J. VONK 4027/ Br Voor moeder J. P. STAM zijn. Mans- Rubberlaarzon vanaf 9,75 de pastorie J. P. Stam riet, het behoud voor alle hout in veel frame Metfreji BAKKER s ijzerhandel Zondag Moederdag. Philips en Erresradio en Televisie Gemeenteraad Moederdag Extra reclame! Hippodrome Biscuits Erwten wortelen Snijbonen Spercie- Prima slaolie Zuiver rankt Hele Siam Lever- korrels P. Bosma, O'end Electriciteit Licht- @n M. A. J. VONK Mijn man moet hard aanpakken, maar hij kan er tegen. Hij krijgt altijd het beste van het- beste dank zij de 10% korting en de 100% kwaliteit van De Spar. Dank zij dubbel voordeel blijkt meer dan ooit: Ko pen bij De Spar is sparen bij de koop. Bovendien ALLEEN deze week met ook nog 10% korting in Sparzegels: APPELMOES, Spar, '/i blik. van 85 voor 7 5 ct TOMATENPUREE, Spar, p. blik van 40 voor 35 ct DESSERTPUDDING, Spar, 7 sm. van 30 voor 25 ct MAÏZENA, Spar, per pak van 24 voor 22 ct ANANASBLOKJES, 200 gr. voor slechts 35 ct TUTTI FRUTTI, 250 gram voor slechts 62 ct SCHOUDERHAM, 100 gram voor slechts 49 ct (All* speciale aanbiedingen in deze advertentie geldig van 3-12 Mei) EXTRA bij 1 pak a 250 gr. KOFFIE (Spar) met 10% korting in Sparzegels 250gr. Banket-allerhande voor slechts 49 Ct met 10% korting in Sparzegels door de 10% korting in Sparzegels op KOFFIE THEE MARGARINE van De Spar een cadeautje, {van groot en klein U moet dan wis en zeker bij Hoogerheide's Schoenhandel Inlevering Landbouw- Vacantiebonnen op Zaterdag 7 Mei van 7—9 uur Eierland C. Zegers De Koog C. Smit Den Hoorn G Jonker Oosterend M. v. Houte Zelfstandige kruideniers RPfET£8SS (S ZU.'NfG UQG&üLQPZVN U'RÖütt/. DAAROM KOCNT H'J RAP ZO'NOZGEUJKE STOFZUIGER.. DIE WfifiR TAAK, .ZO UCHT MAAKT Kerkvoogden der Herv. Gemeente De Waal wensen bij inschrijving te verkopen met tuin, De Waal 12. Inschrijvingsbiljetten kun nen ingeleverd worden uiterlijk Zaterdag 7 Mei a s. bij de secr.-kerkvoogd P. Roeper Wz„ De Waal 93, bij wie ook nadere in lichtingen te verkrijgen zijn Gunning voorbehouden Voor alle visserij-artikelen zoals werphengels, molens haken, snoer, enz Uw adres MAR TIEN BAKKER TE KOOP batterijklok voor i weide-afrastering j v. Maldegem, Jachtlust Klassieke i/«lfo#*-pump Perfecte aansluiting om de voet Geheel ellen. In leer ol suède. Een model dat U overal bij kunt dragen. Mcentje Schoenhandel Een cadeautje voor moe der Wij hebben te kust en te keur. Gekocht bij J. P. STAM, Dan stelt het moeder nooit teleur VOOR Tel 78 en Tel. 273 (Vervolg van pagina 1) W. soepelheid willen betrachten. Ander zijds: moeten wij ten gerieve van onze toeristen eisen stellen en niet letten op de wijze waarop onze eilandgenoten wonen? Het gaat ook om de gezondheid van kleine kinderen, ja wij hebben ook zieken in bouwsels gezien, waarvan men dacht: hoe blijft een mens gezond.... Als de verordening soepel wordt gehan teerd, kan een en ander van belang zijn voor de gemeente". De heer Vlaming merkte op, dat het hem niet in de eerste plaats ging om wat nog gebouwd moet worden, maar om wat reeds gebouwd is. De voorzitter: „Beumkes en Vlaming beredeneren de kwestie van de verkeer de kant. Het is niet de bedoeling om de aangelegenheid moeilijker te maken, maar om een regeling te scheppen, waar bij het mogelijk is binnen het kader der bepalingen de eigen huisvesting te ver eenvoudigen en het mogelijk te maken, dat er iets wordt gebouwd, waarin men geschikt kan verblijven. Deze verorde ning betekent een verruiming. In Kat wijk b.v. is een groot complex arbeiders woningen geplaatst met een reeks klei nere huisjes, speciaal om de verhuurders bij zomerdag in de gelegenheid te stellen hun eigen huis te verhuren. Dat is soci aal èn economisch juist gezien. Ten aan zien van de bestaande woningen zullen wij de nodige soepelheid betrachten. Hierna passeerde de wijziging halve- dagssluiting voor kapperszaken. Zie vlg. nr.). Wij meldden reeds het voorstel om 50 ct te heffen van ieder rund ten be hoeve van de uitbreiding der werkzaam heden van de Vétérinair-Hygiënische Dienst. De heer Merkx meende, dat de controleur, in gemeentedienst te benoe men, niet door de boeren, maar door de gehele bevolking zou moeten worden be taald. Het gaat immers om een algemeen belang! Wethouder De Waard meende, dat dit evenwel zuiver in het belang van de veehouders zelf is. Eerst regelden de boeren dit immers zelf en de gemeente kan nu een en ander op verzoek van de boeren op zich nemen. Voorz. „De ge meente heeft zich achter het initiatief gesteld. Dit ging nl. niet van de gemeen te zelf uit. Indien geen regeling had kunnen worden getroffen zouden wij dit niet tot stand hebben kunnen brengen. Ik acht het trouwens niet onjuist, dat het op deze wijze gebeurt: deze regeling brengt de zaak op een stevige basis, waarom wij enkel verheugd kunnen zijn. Wethouder Hin: ,,De heer Merkx ziet dit niet helemaal juist. Tot nu toe beta len de veehouders al in de vorm van subsidie en het tekort werd door de zui velfabriek bijgelegd". De heer C. H. Roeper, PvdA.: „De Vétérinair-Hygiëni sche Dienst is een samengaan van de di verse landbouworganisaties. Wij moeten dit dus niet uitsluitend als een gemeen tebelang zien". De heer Wassenaar: „Feitelijk ligt deze kwestie eender als bij de VVV: via het beddengeld komt de vereniging aan contanten". De heer Vla ming: „Zou de heffing niet kunnen ge schieden door de t.b.c.-bestrijdingsver? Dat zou practische voordelen hebben". In antwoord op een vraag van de heer A. Dros, PvdA., antwoordde de voorz., dat de betrokken groeperingen in deze aangelegenheid gekend zijn. De Raad ging ook accoord met de bouw van een tweede gymlokaal. Op advies van de stedebouwkundige Prof. Wieger Bruin zal dit aan de hoek Bea- trixlaan-Westerweg verrijzen. De heer Merkx bepleitte evenwel de bouw van de tweede R.K. school op dit punt, ter wijl hij de gymnasten iets verderop aan de Beatrixlaan wilde hebben. In ver band met de lichtinval gaf Prof. W. Bruin echter de voorkeur aan genoemd plan. Nadat de voorgestelde grondaankopen - zie ook elders - onbewoonbaar verkla ringen van woningen, verhoging jaar wedden wethouders, aanvullend voor schot aan de Nutsbouwstichting en uit breiding electrificatie waren behandeld en goedgekeurd werd besloten aan de Kerkvoogdij der Hervormde gemeente ie De Koog de voormalige o.l. school etc. te verkopen. Er zal een verenigingsge bouw van worden qemaakt. Mevr. J. Koning-Bruin, PvdA, vond het jammer, dat de stichting van een algemeen dorps huis daarmede van de baan is. Ander zijds vond zij het een mooi gebaar van de Hervormde gemeente. Besloten werd tot verhoging der credit in rekening-courant ten behoeven van de Stichting Sociaal Toerisme Texel. Voorts verscheen een kersverse tekening, waar op de plaats van de te bouwen School voor Buitengewoon Lager Onderwijs, de B.L.O.-school, werd aangegeven: deze zal verrijzen aan de Molenstraat, tegen over de Pieter van Cuyckstraat. De school zal een flink plantsoen rijk zijn. Besloten werd aan Texels Museum f 1500,te lenen en wel voor het per ceel Kogerstraat 1, de Oudheidkamer, die met Pinkster geopend wordt. De heer H. E. Elias, Den Burg. en de heer C. Bremer. Oosterend. werden met algemene stemmen benoemd tot lid van de Culturele Raad, als opvolgers van de heren H. Westerdijk en J. Daalder. Rondvraag. Mevr. J. Koning-Bruin had blijkbaar nog „frisse" herinneringen aan de tocht Oudeschild-Den Burg, waarbij een sloot moet worden gepasseerd, waaruit onwel riekende dampen opstijgen. In dit ver band werd weer eens het woord „Een dracht" genoemd.... „Nu het zomer schijnt te gaan worden, wordt de lucht er ondragelijk. Er zijn klachten van be woners van de Schilderweg". Antwoord: Voorzieningen treffen, die afdoende zijn is een kostbare zaak. Alles draait om de financiële verhouding.... De heer De Waard, tot de heer Roeper: Ik meende, dat door de verwerking van 1 wei dit euvel tot het verleden be hoorde. En tot de Raad: Ook dit wacht op de uitvoering van het grote riole ringsplan. Mevr. Koning vestigde nogmaals de aandacht op de gevaren, die er aan het fietspad langs de Schilderweg verbon den zijn. De heer Wassenaar vroeg of de bromfietsers die tóch op dit pad mogen rijden - ook op de Schilderweg - geen maximum snelheid kan worden opge legd. De heer Beumkes had al weer een ingezonden stuk gelezen over de gevaar lijke bocht bij „Hermanshoeve". De chauffeurs van de bussen en vracht auto's zitten hoog genoeg, maar die van de personenauto's missen het nodige overzicht. De heer Dros: Het bord advi seert uit te kijken naar alle kanten, maar hoe doe je dat? De heer P. Smit, KVP, zei de klachten te onderschrijven: door het wegnemen van de wal worden de moeilijkheden grotendeels opgelost. Voorz. „Als men niet te hard rijdt en aan de goede kant, kan het gevaar tot een minimum worden beperkt. Ik heb ze er raar zien schuiven!" De heer S. van der Vis, C.H.U., infor meerde in hoeverre de geruchten waar zijn inzake de moeilijkheden bij de bouw van de nieuwe o.l. school te Den Hoorn. De aannemer zou zijn gestopt wegens ontstane verzakkingen. Antwoord: „Er doet zich een zeer merkwaardige situatie voor. Men heeft een soort van drijfzand ontdekt. Hierna volgde sluiting. GEMEENTE KOCHT GROND In het voor Oosterend vastgestelde uilbreidingsplan-in-onderdelen is over 't perceel van de heer C. Brans, gelegen aan de Oosterenderweg,~een_weg gepro jecteerd. De Gemeente kon dit perceel groot 6.360 m2, kopen a f 1,per m2, waarmee de Raad dan ook accoord ging. Er zal nog een transactie met „Ooster end" plaats vinden: ten behoeve van het hierboven genoemde uitbreidingsplan kwam de gemeente gaarne in het bezit van de percelen Peperstraat 33, 35 en 37. Deze konden voor f 9500,in totaal worden aangekocht van de Diaconie der Ned. Herv. Gemeente van Oosterend. De gezamenlijke grootte was 300 m2. Op 31 Januari jl. verkreeg onze ge meente voor 208 m2 de mede-eigendom van het Rijwielpad lopende van de Cocksdorper Dorpsstraat naar de Ach terweg. Het ligt in de bedoeling dit pad te verbreden èn te verharden, waarom de gemeente het gaarne in zijn geheel zou willen bezitten. Hiertoe werd beslo ten tot de aankoop van 230 m2 grond, eigendom van mevr. de wed. W. Aider- lieste-Rikkenberg, voor f 115,20 m2 van de heer O. de Kindt voor f 10,en 15 m2 voor f 7,50 van de heer G. F. van Beukering. MEIERBLIS Oudeschild heeft de Meierblis 2 keer kunnen vieren, want Vrijdag hadden kwajongens de brandstapel van een buurt in de brand gestoken. BRIDGECLUB „GROOT SLEM" Uitslag van de competitie 1954-1955. A.-lijn: 1. Mantje-Veenema 56,21 °/o 2. Bruin-Wessels 55,14 "/o 3. Echtpaar Jcuwersma 51,49 4. Bakker-Brüeher 51,27 0. Kramer-Vennik 50:35 6. Echtpaar Beemsterboer 49,06 °/o 7. Echtpaar Bakker 48,24 "'o 8. Van Lenten-van Santen 45,31 °/o B.-lijn: 1. Mevr. Kooijman-Boeder 59,82 °,'o 2. Gebr. Van Sambeek 55,36 ";o 3. Dob-Bos 55,07 °/o 4. Backer-Broekman 52,35 5. Roeper-Van der Werf 50,75 °/o 6. Echtpaar Boersma 49,87 °/o 7. Hin-Van Dam 47,69 °/o 8. Keijser-Michels 47,45 °/o 9. Mevr. De Graaf-Gieze 44,22 Slotavond 27 April: Prijzen werden gewonnen door: A.-lijn: 1. Van Lenten-van Santen 48V2 pnt 2. Mantje-Veenema 48 pnt 3V2. Bruin-Wessels 46 pnt 3y2. Echtpaar Jouwersma 46 pnt B.-lijn: 1. Mevr. Kooijman-Boeder 49 pnt 2 V2Bakker-Brüeher 44 pnt 2V2. Bos-Monde 44 pnt Besloten werd voor de leden, die dit wensen, ook gedurende de maanden Mei en Juni te bridgen. De eerste drive is bepaald op 11 Mei. J. H. Slaman, Oudeschild 80 fietsen Voor slaagt U altijd bij J. P. RTAM, Weverstraat De Plaatselijke Sociale Sectie van het Landbouwschap vestigt gaarne de aandacht op de door haar elders geplaatste mededeling aan Landbouwers R. W. Stoepker, voorz S. Ellen, secretaris Reisciub Midden -Eierland heeft voor de 2 daagse reis rond het IJseimeer op 24 en 25 Mei nog 3 plaatsen vrij Billijk tarief. Gegadig den kunnen zich aanmelden bij joh. de Graaf, Wei'ust Eierland, tel 17 Inlevering Landbouw- vacantiebonnen Zaterdag 7 Mei Den Burg, Joh. Gieles van 4 tot 6 Oost, P. Verijzer Cocksdorp, O. L de Kind van 4 tot 6 De Koog, Jb. Eehnan van 7 tot B Kom correct „Hoe ik me wel voel als obligatiehoudster?" Danig ingenomen met mezelf! En met Albert Heijn, Want waar anders speelt een huisvrouw, met een heel gewoon huishoudgeld, het klaar, om zo „en passant" eventjes coupon- knipster te worden! Dat is n.l. het mooie bij Albert Heijn: de beste kwaliteit kost me er zóveel minder, dat mijn spaarinlage voor het vrij willige obligatie-zegelsysteem er gemakkelijk af kan. En zelfs dan ben ik, alles bij elkaar, tóch minder geld kwijt dan elders. Tel daar bij op: de rente en het winstaandeel, die ik straks op m'n obligatie krijg... dan weet U, hoe ik me als aan komend couponknipster voel! Van Woensdag 4 t/m Donderdag 11 Mei bij elk pak AH Thee Gram van 39 voor groot blik. (voldoende voor 3 pers.) half blik groot blik. grote fles 500 gram rijSt droogk. 500 gram BEVRIJDINGS REPEN Zware Delicata chocolade repen, speciaal verpakt. W V00T 8 voor 1." 250 gram Sterke, moderne werkkleding in zeer grote sortoring bij 1 Aanleg, Uitbreiding en Reparatie van Kracht -installaties Verzorgt vakkundig, snel en billijk Tel. 78 en Tel. 273

Texelsche Courant | 1955 | | pagina 4