AAM BAKKER Fa. KI. Boon Zn. Z.D.H., Den Hoorn, bleef de leider de baas Verloren Gevonden Bevrijdingsfeesten Moederdag Bloemendag Jac. Hin Czn Mijlpalen DAMES Camp corsetten nel dagmeisje schapenweide te verhuren Laat de zon nu maar schijnen MOTOREN Maico B.S.A. D.K.W. J15 COLBERTS PANTALONS Goederenhandel Ph. Vlessing Hierboven een beeld uit de wedstrijd Z.D.H.-Strandvogels, welke de Hoornders met 32 wonnen. Deze goal wordt gemaakt door Dick Drijver Pzn., die vallend scoort, terwijl links de keeper diep-verslagen toekijkt. Rechts een Strandvogel speler, die in een snelle ren het onheil tracht te voorkomen. De secretaris van Z.D.H. schrijft ons verder: Zondag kwam de leider Strandvogels op bezoek. Onder flinke belangstelling zijn we er in geslaagd in een spannende wedstrijd S. met 3—2 te verslaan. Beide ploegen wogen goed tegen elkaar op. Wij slaagden er in de leiding te nemen, maar S. zorgde er voor, dat met een mooie kopbal uit een corner de rust met 11 inging. Na de thee hetzelfde beeld, maar 20 min. voor het einde namen we weer de leiding: "2—1. Spoedig werd het 3—1. Nog een goal werd afgekeurd. Een harde bal ketst tegen de paal. S. weet de ach terstand te verkleinen tot 32. Weer volop spanning, maar spoedig fluit de scheidsrechter voor de laatste maal. ontelbare ogenblikjes tijdens het vervullen van Uw dagtaak, door een kleine inzinking, door ver slapping van de aandacht. de enige manier, om een derge lijk kostbaar verlies in de toe komst te voorkomen: De natuur zuivere King pepermunt, het beste dagelijkse middel ter op wekking en verkwikking. MOEDERS OPGELET! CONSULTATIEBUREAU VOOR ZUIGELINGEN Woensdag 11 Mei Consultatiebureau In verband met de veranderde dienst regeling van de boot worden de taxi's en moeders van buiten Den Burg verwacht van 34 uur. Moeders van Den Burg van 45 uur. HOUDEN CONFERENTIE OP TEXEL Te De Koog logeert een aantal gasten, die aangesloten zijn bij het bijbelgenoot schap „De Maaiers". Er worden bijbel lezingen en conferenties voor militairen uit Amerika, Engeland, Frankrijk, Ne derland en Duitsland gehouden. FILMNIEUWS MENSEN ZOALS JIJ EN IK In „Die letzte Brücke" resultaat van 'n financieel samengaan van Oostenrijk en Joego-Slavië, is Maria Schell 'n jonge Duitse dokteres, Helga Reinbeck, die aan het Joegoslavische front is geplaatst ;n de tijd, dat de Italianen de wapens reeds hebben gestrekt en de Duitsers de han den vol hebben aan de steeds feller voor hun land vechtende partisanen. Zij heeft in het hospitaal een jonge sergeant ontmoet en liefgekregen, maar tot driemaal toe doorkruist de oorlog hun liefde. De eerste keer is het een oorlogsincident, waar zij niet recht streeks bij betrokken zijn; de tweede maal wordt de dokteres door partisanen ontvoerd, omdat hun dokter zwaar ge wond is; de derde maal wordt haar te rugkeer naar haar landgenoten onmoge lijk gemaakt door een opdracht, die haar geweten haar laat volbrengen. Helga's gedwongen verblijf onder de partisanen brengt een geestelijke omme keer in haar teweeg, die het geestelijk zwaartepunt van de film vormt. De be grippen „vijand" en „partisaan" worden ondermijnd en moeten vallen, omdat zij na enige ernstige crises in haar leven ontdekt, dat de vijanden aan de andere kant van de brug mensen zijn „zoals jij en ik". Nederlands nieuws O.a. Britse kinderen bezoeken graven van hun gesneuvelde vaders; Lou Bandy 65 jaar, De man met de strooien hoed „zoekt de zon op"; Neerlands jongste pianosoliste, Zamirah Sieval (9 jaar) wint Jeugd-pianoconcours. Wereldnieuws O.a. Strijd tegen de kinderverlamming vordert; I.M. Prof. Albert Einstein; I ndense krantenstaking geëindigd; Premier Nasser op doorreis in India; 37ste Verjaardag van het Sovjet leger; Oostenrijk's kanselier keert terug met vredesboodschap. SV De Koog. De Koog 1 speelt Zondag om 1 uur thuis tegen Dirkshorn. De adsp. spelen vanmiddag om 4 uur tegen Tex. Boys a. Vertrek van De Koog 3,15 uur. SVC-Nieuws Programma: Zaterdag SVC a tegen Texel b om 4 uur. Zondag SVC 1-Sint Boys; 2de vrij. ZDH heeft een verdiende overwinning behaald. WSW verloor weer en de stand is nu: Strandvogels 16 11 3 2 25 ZDH 15 9 2 4 20 WSW 15 8 3 4 19 Zondag VADA uit. De Cocksdorp Na het hijsen der vlag zong de jeugd o.l.v. „V.I.O.S.". De pastoor hield een feestrede en toen naar het feestterrein op „Weltevreden". De zieken in „Maris Stella" werd een serenade gebracht, de muziek werd met sigaretten beloond. De jeugd werd gul onthaald en met de nodige feestattribu- ten getooid. Blokjesrapen meisjes 67 jaar: 1. Ria de Bloois; 2. Marja van Vooren; 3. Mia de Graaf; Jongens: 1. Ko Zeegers; 2. Jan Ran; 3. Jan Kok. Kreeftlopen, op handen achteruit: 1. Henk Voorthuijzen; 2. Kees van Vooren; 3. Kees Troost; Hoepellopen 10-11 jaar: 1. Annie Witte, 2. Nellie Kik kert; 3. M. Graaf; Touwtjespringen 10- 11 jaar: 1. Annelies van Heerwaarden; 2. Maria Bakker; 3. Rine Dros. Stenen lopen jongens 10-11 jaar: 1. B. Boersma, 2- P- Witte; 3. N. Boon. Sneltekenen, meisjes 12-13 jaar: L. de Graaf; 2. R. Paagman, 3. T. van Hoorn; Zaklopen, jongens 12-13 jaar: 1. M. Boon, 2 .J. Vin- ke, 3. J. Zoetelief. Hindernis, meisjes 14- 16 jaar: 1. Ria de Graaf, 2. Jannie Boer, 3. Rie Nota. Jongens idem: 1. Jan van Heerwaarden, 2. Jan Bakker, 3. Harm Boer. P.S. de heer Hannes Zuidema werd met een kus beloond, nadat hij met zak lopen een lieftallige dorpsgenote vèr achter zich had gelaten! Hilariteit bij zaklopen van 18-80 jari gen: een corpulente dame moest uitval len, doordat voor haar maat geen zak beschikbaar was. 1. Mevr. Zuidema-Klinge; 2. mevr. Den Braven-Jorna, 3. mevr. Boon-de Bloois, 4. mevr. Boon-Kalf. Zaklopen meisjes: 1. Tr. de Graaf, 2. Gr. Saai ,3. mej. de Bruin, 4. L. Hoedjes. Herenspan: 1. G. Bakker Jzn en W. van 't Noordende, 2. J. Reus-J. van der Berg, 3. A. van Beek- J. Boon. Fenomenaal liep het koppel Bakker-van 't Noordeinde: ze vaagden de jeugd finaal weg! Ringsteken op bromfietsen: 1. Leo Garritsen, 2. Ale Dootjes. 3. J. Riemens, 4. M. Reuvers, 5. J. Reus. Dames ring steken: 1. Riek Beerlink, 2. Fennie Dootjes. Tractorwedstrijd: Deze waren beschik baar gesteld door de heer R .Stoepker. 1. J. P. Stark, 2. P. Druif, 3. A. de Vries, 4. A. Vinke, 5. D. Quartel, 6. G. van Bo ven en E. de Jager. De jongeren: 1. J. de Waard, 2. J. Saai, 3. C. Dros Bzn De prijzen werden uitgereikt in „De Hoop", waar tot drie uur gedanst werd. De Waal Uitbundig was ook het feest te De Waal. Het onderstaande toont ons de veelzijdigheid van hetgeen de dorpsge noten geboden werd: Optocht versierde voertuigen: Eerste prijzen voor Sneeuwwitje, groep Polder weg, Hans en Grietje van Mijwaard, en Hans en Grietje van Rikkenberg; tweede prijzen voor Parachutisten, Roodkapje en 't Victory-schip van Keijzer en De Veij. Kinderspelen: le priizen: Marja Ber- nardus; Jan Kooger, Ineke Betsema, Jan Mijwaard, Ada de Wolf, Gerard du Porto 2de prijzen: Rolie Sweere, Jaap Betse ma, Carla Sweere, Henk Plaatsman, Vera van Heerwaarden, Henk Kooger; 3de prijzen: Ineke Plaatsman, Henk Rik kenberg, Lena Broekman, Wim Jim- mink, Lenie Broekman, Reijer Pieter Keijser. Ronde van De Waal (hardlopen): 1. Adrie de Wolf, 2. Nico van Egmond, 3. Piet Hopman. Wielerronde van De Waal: 1. Adrie de Wolf, 2. Leo Brons, 3. Jan Bakker (pre mie van de 2e ronde Adrie de Wolf). Vclkspelen. Touwtrekken dames: Mej. K. Beekenkamp, Trijntje Eelman, mevr. Rikkenberg. Touwtrekken heren: A. Keijser, J. Sikkeleras, K. du Porto. Was ophangen: 1. Mej. P. Eelman, 2. Mej. R. Eelman, 3. mevr. Betsema. Fietsbandenrace: 1. Henk Kooger, 2. George Jimmink, 3. Dick Mozes. Strijd om de man: Mevr. Reij; Strijd om de vrouw J. v. Sikkeleras. TEXEL WAS VERTEGENWOORDIGD Bij de Herdenking van de capitulatie der Duitsers in ons land te Wageningen werd onze' gemeente vertegenwoordigd door de heer A. van Dienst. Tussen de vele vlaggen, waarmede de route die H.M. de Koningin reed was getooid, be vond zich ook de Gr oen-Zwarte Texelse vlag. TEXEL HERDACHT DE GEVALLENEN Vanuit vele plaatsen op ons eiland be reikten ons verslagen over de herden king der gevallenen. Na kransleggingen en zang of muziek werden ook verschil lende bijeenkomsten in kerken gehou den. De kerken waren vol en met aan dacht werd geluisterd naar de sprekers. Kleur, kerkelijke richting: dit alles was opzij gezet. En uit eerbied jegens hen, die voor onze vrijheid vielen èn omdat wij in zulke uren meer dan ooit beseffen, dat wij slechts door eenheid „groot vrij" kunnen zijn. Eén der sprekers betoogde o.a.: „Wanneer de jaarlijkse herdenking van hen die vielen dit indirecte resultaat mag hebben in de-stimulans ons leven in dienst te stellen van onze medemens, dan is dit geen formaliteit maar heefl ons plichtsgevoel een diepere zin" MUZIEKCONCOURS 19 EN 22 MEI Voor het Muziekconcours, waarvan op Hemelvaartsdag het eerste muzikale treffen zal plaats vinden, mochten wij reeds vele blijken van belangstelling on dervinden, door het schenken van prij zen en geldelijke bijdragen. Zoals in de verspreide circulaire vermeld, gaat een en ander met veel kosten gepaard, die bezwaarlijk op de Texelse korpsen kunnen drukken. Wilt U dus meehelpen tot het welsla gen van dit voor Texel zo belangrijke festijn, dan houden wij ons alsnog be leefd aanbevolen voor Uw gift, bij de be kende adressen. De Texelse Muziekkorpsen, die altijd paraat zijn bij belangrijke gebeurtenis sen, zullen U er dankbaar voor zijn. De prijzen zullen worden geëtaleerd bij het kantoor van de V.V.V. Parkstraat S.V. Texel Op de bevrijdingsdag speelde Texel- De Mok ten bate van de Stichting 1940- 1945. Texel won met 32. Het is, danks de hard wind, een vlotte wed strijd geworden. Texel speelde beter voetbal, maar de bezoekers werkten hard en dat vergoedde veel. Tegen het einde profiteerde De Mok tweemaal van wat slordig werk in onze verdediging. Scheidsrechter Boekei leidde prima. Voor de wedstrijd werden bij ons mo nument bloemen gelegd en stilte in acht genomen, waarmede onze gesneuvelde makkers werden geëerd. Programma voor Zondag: Andijk-Texel; Wieringerwaard 2-Texel 2; Flevo a-Texel a; Cocksdorp a-Texel b. Handbal: Texel 1-D.E.S. Namens de gehele vereniging felicite ren we Harry en Martha met hun huwelijk. PREDIKBEURTEN Den Burg 9,45 uur Zondagsschool. Den Burg 11 uur Ds Van Reijendam Den Hoorn 10 uur Ds van Rhijn in de Doopsgezinde kerk De Cocksdorp 10 uur Ds Soesan De Koog 10 uur Ds Janse Bediening H. Doop De Waal 7.30 uur Ds Janse Oosterend 10 uur Ds Klijnsma Maandcollecte voor de Kerkeraadskas n.m. 2,30 uur Bediening v.h. Avond maal aan huis. n.m. 7,30 uurBespreking v.d. vragen van de Kerkdag op de kerkekamer. Oudeschild 9-30 uur Ds Van Reijendam GEREF. KERK Den Burg 10 en 7,30 u. Ds R. J. Koolstra van Heerhugowaard Oosterend 10 en 3 uur Ds J. Hartkamp GEREF. KERK (onderh. art. 31, K.O.) Hoekstraat 38 Oosterend 10 en 3 uur Dienst. DOOPSGEZ. GEMEENTE Den Burg 10 uur Ds J- J- J- van Sluijs. Lentedienst van de Zondagsschool De Koog 19,30 uur Ds J. J. J. van Sluijs Den Burg, Donderdag 12 Mei, 8 uur Zusterkring. voor vrolijke muziek De Koog De Kogers hadden hun feest beter ge organiseerd dan ooit. Reuze gezellig was het met een groot aantal bezoekers. De jeugd werd gul onthaald, terwijl een ge luidinstallatie zorgde. Bij de „rug-aan-rug-race" kwam mevr. L. Onstenck te vallen, waarbij zij door haar bril, die brak, licht verwond werd. Touwtrekken dames: 1. Groep Mevr. Minnes; 2. Groep Mevr. Bakker; 3. Groep mej. N. Dros. Touwtrekken heren: 1. J. Zoetelief, C. Bonne, J. Zwan, H. Kiewiet; 2. A. v.d. Vis, J. de Jong, P. Kooijman, D. Kikkert; 3. L. Daalder, H. Koopman, W. Bakker, H. Eelman. Rug aan Rug loop, jongens 10 en 11 jr: 1 Jan Bruin en Charles Duyzer; 2. Piet Bakelaar en Arie de Ridder: 3. Harry Wuis en Roeli Kikkert. Kruiwagenrace: Gerard Eelman en Fien Boogaard; 2. K. Bonne en echtgen.; 3. J. v.d. Vis en Betty Dijkstra. Koekhappen: 1. G. Eelman; 2. Hofman; 3. De Jong. Hardlopen meisjes 1618 iaar: 1. Ada Boogaard; 2. Army v. Hoek; 3. Fien Boo gaard. Dames rug aan rug race: 1. Ada Boo gaard en Tinie Zwan; 2. Tiny Eelman en Kinie Otlen: 3. Mevr. Eelman-Schoorl en Babs Michels. Blokjeslopen 45 jaar jongens en meisjes: 1. Ineke Kikkert;' 2. Trudi de Ridder; 3. Henkie Kinderdok. Koppelloop, 89 jaar jongens: 1. Arie de Ridder en Rudi Kikkert; 2. Paul v.d. Vis en Dikkie Kooiman; 3. Kees Bakker en Eddy Eelman. Koppelloop meisjes 89 jaar: 1, Rietje Schoo en Annegriet Zoetelief; 2. Gerda Bakker en Ria Middelkoop; 3. Alie Kie wiet en Tineke de Jong. Rug aan rug loop meisjes 10-11 jaar: 1. Tineke Wuis en Corry v.d. Vis; 2. Irma Savelkouls en Lena Bonne; 3. Neeltje Eelman en Trijntje v.d. Hoek. Zendt vroegtijdig Uw advertenties in TEXELAARTJES Bij vooruitbetaling lot 3 regels f 0,60; elke regel méér f 0,20. Onder adres te bevr. (niet eerder dan 11 u. in Boekh.) en onder nr. f 0,20 meer. Radio herstellen? VONK opbellen! Telefoon 78 en 273 Wij geven de hoogste waar de voor zolderopruimingen, lompen, metalen, ijzer en papier. Jo Jongedijk tel. 477 en A. v. d. Vis, Te! 256 P. C. Kaan, Ruygweg 101, Den Helder, voor emigratie verpakkingen naar alle delen der wereld. Zendt ons bericht en wij komenU thuis bezoeken. Deurwaarderskantoor Prins en Van Vliet houdt Maandag van 11- 2 zitting in Hotel Texel (verkopingen, rechtza ken, incasso, kosteloos advies in pachtzaken). Voor verhuizingen, emi gratie-verpakking en opslag met verzorging documenten en verzekering. Vraag prijsop gave V.T.B., Den Burg, Tel. 85 Passagebureau Velthuys Den Helder, houdt Maandags van 11,30 tot 2 uur zitting in Hotel Texel. Emigratie, Passages naar Afrika, Aus tralië, Amerika, Canada, enz Te k. een mantelpakje m.40 lichtgrijs C. Koning, Oost Te k. jonge konijnen en 2 voedsters ras w. weners J. A Barhorst, Burgerhoutstraat 5, Den Burg Aat v. He©rwaardesa en Netty Koopman hebben de eer U kennis le geven van hun voorgeno men huwelijk waarvan de voltrekking zal plaats heb ben op Woensdag 25 Mei a.s. vm 9 uur ten raadhuize 9,30 uur in de parochiekerk van de H loannes de Doper te Den Burg, Texel Den Burg, Gasthuisstr. 9 P.H. polder H 23 Gelegenheid tot feliciteren op de trouwdag van 4 uur nm Gasthuisstr. 9 Toekomstig adres Weverstraat 70, Den Burg Inplaats van kaarten. Met blijdschap geven wij U kennis van de geboorte van ons dochtertje en zusje Hannes Geeriruida we noemen het Hanneke J. G- Roeper D Roeper—Blom Dennen, Texel, 6 Mei '55 Met grote dank aan Hem die zoveel zegen gaf hopen wij met onze geliefde ouders en grootouders W. TRAP en F. TRAPDros D.V. op Woensdag 1! Mei a s. de dag te herdenken, dat zij 45 jaar door het huwelijk zijn verbonden Hun dankbare kinderen en kleinkinderen Gelegenheid tot feliciteren 9,30 uur nm in het ?eb. v. Chr. Bel. Oosterend Bosweg 16, Oosterend Inplaats van kaarten. Marinus Brouwer en Wietske v.d. Weij hebben de eer U, mede namens wederzijdse familie kennis te geven van hun voorgenomen huwelijk, waarvan de voltrekking DV zal plaats hebben op Dins dag 17 Mei a.s 's namid dags 1 uur te Den Burg Kerkelijke bevestiging des namiddags 2 uur in de Ger. Kerk te Oosterend door de Weleerw. heer Ds. Hartkamp, Ger. Pred Kant te Den Helder. Oosterend 2 Mei 1955 Peperstraat 7 Gelegenheid te feliciteren op de trouwdag 's avonds van 7.30 - 9 uur Toekomstig adres School straat 13, Oosterend. Met droefheid geven wij U kennis dat heden zacht en kalm is over leden onze gëliefde man, vader, behuwd- en groolvader Dirk Pieter Koorn in de ouderdom v. 74 jr. Den Burg, Texel D.-Koorn-Molenaar IJmuiden M. Koórn C. Koorn -Ploeg Santpoort KKoorn F. Koorn—Kikkert Amsterdam M. de Jong—Koorn P. de long T. W. Hoogendoorn— Koorn J. Hoogendoorn Den Hoorn A. Wilner—Koorn G. Wilner en kleinkinderen Den Burg-Texel 4 Mei 1955 De begrafenis zal plaats hebben hedenmiddag 3,30 uur op de Algem. begraafplaats te Den Burg Anthurium, Ficus, Yanse- viria. Hangplanten met rotan hangers en sierpot f 2, Bloeiende planten, beplante bakjes en verse snijbloe men enz. Bloemen- en plantenkwekerij Kogerweg 11, telefoon 261 De Texelse Nuts- spaarbank werkt met veel cijfers, dat ligt nu eenmaal in de aard der werkzaam heden Enkele getal len houdt zij steeds in het oog en wel in het bijzonder het aantal spaarders De 500ste spaarder kan weldra worden tegemoet gezien Ter herinnering aan dit voor de Spaar bank belangrijke feit en ter aanmoediging voor het sparen zal op het aan de 500ste spaarder uit te rei ken boekje een be drag van tien gulden extra worden bijge schreven. De muziek die Umint wanneer het U zint PLATENVERKOOP Telefoon 153 Denk om Uw figuur. Draagt uitsluitend Het ideale corset voor iedere vrouw Laag model en steun gevend. Het enige corset onder medisch toezicht vervaardigd. Grote collectie B.H.'s, witte stepins. Gedipl. corsettiére. Alleenverkoop voor Texel Op verzoek ook bij U thuis passen J. G. Dekker, Tel 146 Kogerstraat 34 Gevraagd Lemstra, Weverstraat 45 Rij veilig, rij licht I fietsen Zij munten uit door een nieuwe stijl io kleur en RS-fiets zijn fantèstisch- fietsen. fJ, Burgemeester en Wethou ders van Texel wensen als plm. 1 ha. grasland, gele gen aan de Haffelderweg te Den Burg, kadastraal bekend sectie D no. 3688 Inschrijvingen worden in gewacht Maandag 9 Mei a.s. Voorwaarden en inlichtin gen zijn te bekomen op, het bureau gemeentewer ken, Parkstraat 3, Den Burg Texel, 3 MeU1955 Burgemeester en Wethou- per voornoemd, De Burgemeester, C. de Koning De Secretaris, P. Beemsterboer Want wij leveren nu zon gordijnen die U in een ogenblik zelf aan kunt brengen. Meet slechts de binnenkant van Uw raam, dat is voldoende en U krijgt de gordijnen com pleet met schroeven thuis Ze zijn goed en goedkoop De hoogte is 2d& Prijs p. gordijn Van 50 cm. breed f2.80 elke 10 ct breder 40 cent meer Ook op termijnbetaling. Fa W. G. Manshanden DenHelderMiddenweg 189 Tei. 2953 J. H. SLA MAN, Een gerieflijke keu ze voor de heren. Met een ander col bert of een andere broek kunt U weer nieuwe combina ties maken en bent U altijd correct ge kleed. Wij brengen voor dit seizoen een rui me sortering sport- colberts- en panta lons. Uitmuntende kwaliteiten in tóo- deme dessins. vanaf f45. in 7 kleuren vanaf f29.75 N.V. DEN BURG - TEL. 20

Texelsche Courant | 1955 | | pagina 2