DE ADELAAR Pinksterverkoop Kledingmagazijn »«J AclclclclX zet de met een Costuums keurcollectie Sportcombinaties Demi's- Regenjassen Jongenskleding Costuums 119.- 89.- 69.- 39.- Sportcombinaties 89.- 69.- 49.- Regenjassen m.- ss.- 69.- Regenjassen K-G-kwaliteit '59.- 39.- 29.- Pantalons 39.- 29.- 19.- 14.- iongenscostuums 59.- 49.- 29.- KLEDINGMAGAZIJN Texels BioscoopTheater Telefoon 27. ALADDIN IN BAGDAD Mensen zoals jij @n ik Let op prijs en kwaliteit 29.75 tot 74,25 I 75.-- Hierbij krijgt U cadeau koken verlichten verwarmen Neem ^sso)^ jJ&uuy&cH J bh: I en een geheel nieuwe collectie Al deze goederen zijn uit de beste kwaliteiten vervaardigd zuiver wollen gabardine Alle betaalzegels worden in betaling aangenomen. Reiskosten worden vergoed. Geopend de gehele dag, dus ook tussen de middag. Bierstraat 3 t.o. Tivoli Tel. 2875 Den Helder Zondagmiddag 4 uur Welke wens Aladdin ook deed, altijd werden zijn stoutmoedigste dromen ver vuld. Deze film is een sprookje van romantiek, een wonderlijk, kleurrijk ver haal TOEGANG ALLE LEEFTIJDEN Zaterdag 8 uur Zondag, Maandag, 8 uur Maria Schell in een vele malen bekroond filmwerk, dat U recht naar het hart zal gaan (Die letzte Briicke) Een film, die in haar hoge menselijkheid ver verheven is boven alles wat ooit werd vertoond Een film, waar U iets van meeneemt TOEGANG BOVEN 14 JAAR De beste dubbeltex waterproof regenpakken naad loos model compleet jekker en broek 30,— Als reclame een prima zuidwester GRATIS Rubbe- werklaarzen voor mannen vanaf 10,—Hevea Rupax, Viking, Kent, Dunlop, Bata, Nort British. De prima zeildoeken kruipbroeken met dubbele knie 12,50 Hoge vetleren werkschoenen met rubberzooi 13,95. Lieslaarzen, dijlaarzen, knielaarzen, ploeglaarzen Speciaal in lederen kleding Gymschoenen, sandalen, Ieren sokken, zomerschoe nen, pantoffels. Zolang de. voorraad strekt zonnebril gratis. De firma die U ook aan huis bezoekt PIET rim< VROFGOP UIT S1NT PANCRAS. Telefoon K 2267 - 588 ooraeug Maandags op de markt. Rijks Hogere Burgerschool Den Helder Opleiding voor: diploma H B S. A 5-j cursus H.B.S. B 5-j cursus De aanmelding voor de nieuwe cursus kan dage lijks, gedurende de schooluren geschieden aan het gebouw der school, Timorlaan 45, bij voorkeur voor 19 Mei. Ook schriftelijke aanmelding is mogelijk mits ver meld worden: 1. Naam en voornamen voluit van de leerling(e); 2 Zijn (haar) plaais, datum en jaar van geboorte; 3. de kerkelijke gezindte; 4. naam (met voorletters), adres en beroep van vader of verzorger en moeder; 5. school, die de leerling(e) thans be zoekt 6. klasse van die school waarin hij (zij) thans is geplaatst. Toelatingsexamen voor klasse I: 13, 14 en 15 Juni Begin nieuwe cursus6 September Landbouwhuishoudschooi Den Burg Gevraagd per half Juni: MEISJE voor-de morgen uren (8 tot 12 uur) Sollicitaties binnen 10 dagen aan Mevrouw J. G de Wolf-Kikkert, Hoofdweg 28, Eierland Nu is het ti]d voor een nieuwe Prachtcollecne in prijzen binnenveringsmatras 80x190, met 10 jaar ga rantie op het binnen werk 1 divanbed 80x190 met 10 jaar garantie!!! Bijbehorend kussen gevuld met pzitna kapok fl 10.- Ongevuld kussen II 4.95 Matras en kussen zijn alléén leverbaar in groen- uitsluitend a Doe méér met minder geld bij BON: gelieve mij te leveren binnenvering- matrassen met bijbehorend divanbed cadeau met- gevuld kapokkussen I ongevuld kussen Kleur: Betaling per giro (105526) of Rotteid Bank kantooi den Burg Naam StraatPlaats Niet aangesloten op stadsgas? Dan brengt Esso gas uitkomst! U kookt sneller, U hebt helder licht, Uw gaskachel verspreidt gelijkmatige warmte. Bovendien uiterst voordelig gegarandeerd 13 kg per fl Vraag gratis prospectus bij depothouder of bij ESSO NEDERLAND N.V. - POSTBUS 110 - DEN HAAG Ziet de Esso-tjas etalage Gasfornuizen waaronder met glazen deur f 3c5, 1, 2, 3 en 4 pits gascomforen. Prima 2-vlams vanaf 26,50. Gas-geysers vanaf 157,— Gasstrijkijzers en gaskachels. Hoofddepöt voor Texel: Technisch Bureau JAN AGTER, Telefoon 46 UIT DE OUDE 6 p$Sk<DOOS THQNS KOOPT I J V'NMGPBRN OZNQMBNT MARTIEN BAKKER Alle Verzekeringen kunt U sluiten bij C. F. MOOJEN, Den Burg, Telef. 278. Vraagt vrijblijvend offerte Ook voor financiering FEUILLETON: De zoon Door Tom Lodewijk van de Burgemeester 31. Ze drukte zijn arm. Ik hou van je, als je zo praat, be kende ze. Goed, ik wil komen, Rob. Maar denk er om dat je bij me blijft, dat je me niet in de steek laat. Zeg, wat denk je wel van me? in formeerde hij. Ik hou je heel de avond op m'n knie, is dat goed? Net als 'n sprekende pop van een buikspreker, lachte ze. Nou, enfin, het zal dan gaan gebeuren. Het viel allemaal nogal mee. Rob en Rie hadden het grootste deel samen gereisd, arriveerden «relijk aan het station en daar wachtte Vera met de wagen. Vera en Rie konden uitstekend met elkaar opschieten. Weldra waren ze in de burgemeesterswoning gearriveerd. De burgemeester was hartelijk, blij zijn zoon weer te zien. Hij had goede berich ten over hem ontvangen uit Rotterdam. Hij zelf betrok Rie in 't gesprek en kwam opnieuw tot de conclusie dat ze 'n flinke meid was met éen goed stel her sens, en daarenboven nog erg prettig om naar te kijken. Echt goed Nederlands product, meende hij en verzoende zich steeds meer met 't denkbeeld, haar tot schoondochter te krijgen. Zo'n meisje moest een kans hebben. Mevrouw Agnes was stilletjes, wel vriendelijk, maar afgetrokken. Niemand wist wat er in haar hoofd omging. Nie mand wist van het felle gesprek dat zij de dag tevoren had gehad met haar vriendin, mevrouw Bikkers geboren Hartsema van Vloten. De beide dames hadden indertijd al zo half en half be kokstoofd dat de combinatie Robbert van Liempden van Heerewaarden-Isabeau Bikkers lang niet gek zou zijn. Mevrouw Bikkers gaf haar dochter graag de oude trotse naam der Van Liempdens, mevr. van Liempden droomde zich de mooie, frêle, rijke Isabeau tot schoondochter. In haar hart was zij nooit tevreden geweest met de positie van burgemeestersvrouw van Beerzoyen. Rob moest een represen tatief baantje hebben, liefst in Den Haag. Het vermogen van Bikkers en de evenmin onaanzienlijke middelen van de Van Liempdens zouden de beide jongelui in de gelegenheid stellen 'n behoorlijke staat te voeren, relaties te maken. En dan zouden de beide oudere dames ein delijk weer eens zich opgenomen weten in de kring waarin ze, naar ze meenden, thuishoorden. Wat haar zelf niet was ge lukt, zouden de kinderen haar verschaf fen. Rob had het van Isabeau geen klein beetje te pakken gehad, had mevrouw Bikker» gemerkt. Isabeau vond Rob een geschikte man, niet lastig, decoratief, en had geen enkel bezwaar tegen de naam van Liempden van Heerewaarden, het geen stukken beter klonk dan Bikkers, zélfs al schreef je het met ck. Het hele plannetje was al zo'n beetje in kannen en kruiken, en nu kwam Rob's idiote „verloving" met „dat kind" roet in het eten gooien. De vader was monteur in een garage, notabene, nog minder dan die Marsman de vrachtrijder, die ten minste eigen baas was. Mevrouw van Liempden had echter standvastig gewei gerd, de zaak serieus te nemen. Het was 'n bevlieging van de jongen, natuurlijk. Mevrouw Bikkers kon zich niet voorstel len, dat zo'n „meisje uit het volk" het zou kunnen opnemen tegen haar Isa beau. En nu had Rob het belachelijke idee in z'n hoofd gekregen, dat meisje mee te nemen wanneer hij z'n verjaar dag vierde. Ja, ze was al eens geweest, ter kennismaking. Maar toen waren ze entre nous. Nu echter zouden er vrien den en kennissen komen, het zou „offi cieel" worden. Mevrouw Agnes ziedde inwendig, maar het vriendelijk masker bleef op haar gezicht, toen ze schijnbaar aandachtig luisterde naar het drukke gesprek van haar man met Rob en dat. dat wicht. En zo brutaal als die meid was. Zat daar mee te praten, alsof ze iets in te brengen had. En haar man praatte met haar, als was hij niet de telg van een oud geslacht en zij de dochter van een doodgewone arbeider. Mevrouw van Liempden bedacht, dat zij zelf als het er op aankwam, meer standsbesef had dan haar man. Het avondeten verliep gezeUig, vooral door Vera en Frits Rij kens, die zo lang zamerhand de erkende vriend van de burgemeestersdochter was geworden en die maar op z'n beëdiging wachtte om zich te geloven. Ook dat was niet je dat, dacht mevrouw van Liempden, maar hij werd zeeofficier en dat was ook een ge sloten, aristocratische kaste, 't Was niet zó'n mésalliance. De burgemeester toastte op z'n oudste zoon „dat hij zich een toekomst mocht scheppen, waarbij hij de naam van zijn geslacht met ere dragen kon." Rie Koster kreeg een kleur. Duidelijker dan ooit besefte zij, dat die naam Rob inderdaad verplichtingen op legde, en diep in haar hart besloot zij er uit alle macht toe mee te werken, dat de heilwens van de burgemeester waar heid mocht worden. De burgemeester keek de tafel rond en staarde opeens in Iedereen neemt Rennies. Want iedereen weet dat ze feilloos helpen (van de ene minuut op de andere) tegen het branden van overtollig maagzuur- Waarom gij dan niet? Iedere apotheker en iedere drogist heeft Rennies voor U. Er zijn drie verpakkingen: klein - groter - grootst, om tegemoet te ko men aan ieders persoonlijke behoefte en voorkeur. Bovendien is iedere Rennie apart verpakt, practisch en hvgiënisüh zo maar voor 't bij U steken- En dat U Rennies gebruikt hoeft niemand te weten, want U neemt ze onopvallend in, zonder water of wat ook, en laat ze smelten op de tong Ze zijn nog smakelijk bovendien. de ogen van het meisje. Begreep hij wat er in haar omging? Een ogenblik knipten zijn ogen in verstandhouding en glim lachte hij haar toe. Ze boog meteen het hoofd en was opeens druk bezig op haar bord, en de burgemeester wist welhaast zeker, dat ze het op dat ogenblik met haar tranen te kwaad had. Ze is een lieve meid, dacht hij vertederd. Agnes zal er wel niet over te spreken zijn, maar ik zet dit vanavond door. Het zou anders lopen. Na het diner kwamen de eerste vrien den al spoedig opzetten: Meneer Rij kens, de rijkstuinbouwconsulent, de vader van Frits, kwam gelijk met meneer Laar man, en was al spoedig met de advocaat in druk gesprek over een onteigenings kwestie, die in Beerzoyen het gesprek van de dag vormde. Vera verloste haar moeder van de taak, Rie als Rob's ver loofde voor te stellen. Laarman en Rij- kens, gans zonder standsvooroordelen, knipten met geen oog, vonden dat die jonge Rob het goed getroffen had. Vera zette Rie en mevrouwtje Laarman naast elkaar en het blonde advocatenvrouwtje zat al heel gauw met het meisje in gezel lig gebabbel. Langzaam zonk de span ning uit Rie weg. Dit waren aardige mensen, tussen hen voelde zij zich op haar gemak. En Rob's vader was zo aar dig vanavond, zou alles toch nog goed komen? (Wordt vervolgd;

Texelsche Courant | 1955 | | pagina 4