Groot Bungalow dorp bij „De Krim" Komende herfst zal in de duinen bij „De Krim", dus een klein stukje ten Zuiden van de vuurtoren, worden be gonnen met de bouw van een groot Bungalow-vacantieoord. Voor dit doel heeft de NillMij, Arn hem, door bemiddeling van Bennink's Landerijenbureau, Gorssel, van de heer Th. Reuvers, De Cocksdorp, ruim 32 ha duinterrein aangekocht. Gesticht zal worden een zeer modern Bungalow-park, groots van allure. Zoals bekend bezit de NillMij reeds een soort gelijk park te Hoenderloo, dat een van de mooiste van ons land genoemd mag worden. Het ligt in de bedoeling op Texel 50 Bungalows te bouwen, alsmede 'n groot recreatiegebouw, een kampwinkel enz. Als dit een copie wordt van hetgeen te Hoenderloo is gebouw, mogen wij grote verwachtingen koesteren, want dat Hoenderloo is gebouwd, mogen wij grote lows daar zijn nl. opgetrokken van steen en de daken met riet bedekt. Behalve personeel van de NillMij zul len de bungalows ook aan particulieren verhuurd worden. NEGEN-JARIG MEISJE VRIJ PLOTSELING OVERLEDEN Gistermiddag was nog niet bekend geworden waardoor de 9-jarige Netty Kuip, Wilhelminalaan, Den Burg, Maan dagmiddag vrij plotseling is overleden. Het is niet onmogelijk, dat het meisje in de speeltuin, waar het zich enige tijd met enkele andere kinderen had ver maakt, ernstig is gevallen en een zware hersenschudding he^|t opgelopen. Men trof haar zittend op de stoep van gara ge Kaczor. Zij kon niet antwoorden op de haar gestelde vragen. Dokter Elias liet haar naar de ouderlijke woning overbrengen, waar zij na korte tijd over leed. BOUWVERGUNNINGEN De heer J. Schot, De Koog K 3, bouw woonhuis aan de Minister Ruisweg; de heer P. W. Daalder, De Koog, bouw bergplaats „met zomerwoning aan de Houtvester Boodtlaan; de heer J. Verse- put, Wageningseweg, Eierland, verbete ring woning; de heer A. de Visser, Prins Hendrik Polder H 26, bouw hangar; Douarière Michiels Verduynen, Wasse naar, bouw landbouwschuur aan de Hol- landseweg; de heer S. Keijser. De Hal, aanbrengen van twee dakkapellen, de heer K. Zuidewind, S 33, bouw kippen hok; de heer J. Bakker, Kogerweg, B 201, bouw bloembollenschuur; de heer E. van Egmond, Wilhelminalaan 10, bouw tuinmuur; C.V. C. R. Keijser Co, ver andering graandrogerij De Waal. GROET UIT AMERIKA In 1903 emigreerde de familie Hoedema- ker, „Burgzicht", naar Amerika. Vorig jaar kwam de dochter, mevr. D. Melle- ma-Hoedemaker, na 51 jaar weer eens ëërï kijkje op ons eiland nemen. In 1890 was ze op „Burgzicht" geboren en ze was 12% jaar toen naar Amerika geëmi greerd werd. „Ik was nooit van Texel af geweest!" Aldus schrijft mevr. Mellema ons vanuit Little Falls, New Jersey, U.S.A., 1066 Mc Bride Ave. „Ik vond Nederland verrukkelijk en zou de reis gaarne nog eens overdoen". Dat blijkt ook wel uit de lofzang, die hieronder volgt: HERINNERINGEN! De tulpen bloeien weer in Holland, Veld op veld en rij bij rij, En de draden van verlangen, Trekken, ja, ze trekken mij, Wederom naar het land, Waar molens wenken, Waar de sneeuw in 't luchtruim blinkt, Waar de Noordzee vriendelijk bruisend. Het lied weerkaatst, dat de zeeman zingt. Het frisse gras ziet nergens groener, Slootjes kronkelen door het land, Koeien grazen, lammeren blaten, Paartjes fietsend, hand aan hand. Steden met hun mooie winkels, Mensen, duinen, tuin en heg, Alles trekt mij, hersens staak, staak het herinneren, Staak, of 'k ga, ik ga weer op weg, Weer op weg naar 't mooie landje, 't. Plekje waar 'k geboren ben, Ik zal het zeker nooit vergeten, Nog de mensen, die 'k daar ken! Met hartelijke groeten, Dirkje Mellema-Hoedemaker S.V. Texel DTS-Watervogels 4—2; ZAP-WW 2—1; De Zouaven-VZV 42; Andijk-Texel 0—6; WGW-BKC 2—2. Wieringerwaard 2-Texel 2 niet ge speeld; Flevo a-Texel a 04; De Cocks dorp a-Texel b 25. Handbal: Texel-DES 3—1. Texel 2 kreeg moeilijkheden, waar door de wedstrijd niet doorging. Texel a nam revanche op Flevo a op de thuiswedstrijd 33. Ook Texel b bleef op de goede weg en behield de kop van de ranglijst. Voor de handbalwedstrijd Texel 1- DES hadden we meer belangstelling verwacht. Het was geen beste wedstrijd, vermoedelijk werd de tegenpartij w it onderschat, hetgeen dikwijls funest wordt. Na tal van aanvallen, gesteund door de sterke wind, werd het in de eerste helft slechts 10. Het. opstellen liet veel te wensen over, het schieten en plaatsen onzuiver. Tegen wind werd er iets beter ge speeld, maar in de voorhoede bleef het mis. Texel scoorde nog 2 maal, D. bracht de stand op 31. Olympische dag. U kunt kaarten aan vragen tot Zaterdag 14 Mei bij onze secretaris, de heer Ten Cate. A.s. Zondag: Texel 1 en 2 geen wed strijd. Zaterdagmiddag: Texel a-Bree- zandboys 4 uur; Texelse Boys a-Texel b 4 uur. Handbal: Texel-Julianadorp; Texel adsp.-Julianadorp adsp. FLINKE KINDEREN! Er komen talrijke klachten binnen over het roven van eieren. Het „uitha len" van nesten vinden vele kinderen blijkbaar een flinke prestatie. Onder wijzers en ouders, ziet Uw taak: de be scherming van het zwakke! IN DE TOEKOMST „PIJPERSLAAN"? Langs de oostelijke zijde van de Pij- persdijk zijn boompjes en struiken ge plant. Dit is door de ruilverkaveling tot stand gebracht. De westzijde is tijdelijk als kwekerij beplant. De winter duurde zolang, dat deze zijde voor het seizoen niet meer gereed kon komen. VOOR DE STICHTING 1940-1945 De Koog bracht voor de Stichting 1940-1945 het volgende bijeen: Lijsteollecte £319,05 Poppententoonstelling en bekers verkoop f 66, Bloemenverkoop f 35,50 Totaal f 420,55 TEN GERIEVE VAN KAPPER EN KLANT Voor Texel geldt de Dinsdagmiddag als de middag der halvedagsluiting in gevolge de Winkelsluitingswet 1951. (Voor de groenten- en Fruitwinkels de Maandagmiddag). In de kappersbedrijven levert de hal vedagsluiting moeilijkheden op in de week voorafgaande aan feestdagen, n.l. Pasen, Pinksteren en Kerstmis. Zowel in de dames- als in de herenafdeling is er dan zulk een toeloop, dat de. stroom van klanten niet dan met grote inspanning kan worden geholpen. Indien in deze weken de kapperszaken op Dinsdag ge opend zouden kunnen zijn, zou dit stel lig een verlichting betekenen. Volgens de genoemde wet geldt de hal vedagsluiting niet in de week na Pasen en Pinksteren. In deze week echter heb ben juist de kapperszaken hun „stille tijd". Wanneer deze halvedagsluiting in de voorafgaande week zou kunnen wor den benut, zouden de betrokken bedrij ven hiermede meer gebaat zijn. De Vakraad voor het kappersbedrijf heeft daarom gevraagd de week voor Pasen en Pinksteren uit te zonderen bij de regeling der halvedagsluiting. B. en W. hebben deze vraag daarop voorge legd aan alle kappers in deze gemeente cn van allen is het verzoek ingekomen de verordening in bovengenoemde zin te willen wijzigen. Ook de beide Midden standsverenigingen hebben desgevraagd verklaard sympathiek tegenover een zo danige wijziging te staan. De Kamer van Koophandel heeft gun stig geadviseerd. Genoemde Vakraad heeft alleen de wens geuit de kapperswinkels geopend te mogen hebben op de meergenoemde middag in de week voor Pasen en Pink steren. B. en W. achten het gewenst ook Kerstmis hierbij te betrekken. Immers de wet houdt wel in een uitzondering voor de periode van 20 tot en' met 24 December, doch de Dinsdag vóór Kerst mis kan ook op 18 of 19 December val len. Voor de Dinsdag, voorafgaande aan Oudejaarsdag en de Nieuwjaarsdag ;eldt ingevolge de wettelijke bepaling steeds een uitzondering. MET VACANTIE UIT AUSTRALIË Den Hoorn. Zaterdagmiddag 7 Mei arriveerde mevr. De Hoog-de Jager weer in ons dorp. Op 5 September 1950 emigreerde zij met de Johan van Oldenbarneveld naar Australië. De heer De Hoog werkt mo menteel op een kantoor van een Mij. in Tasmanië. Zij wonen in Moina. Daarvoor hebben ze ruim 3 jaar in Zeehan ge woond en nog eerder in Melbourne. Mevr. De Hoog is op 28 Maart met 'n vliegtuig uit Tasmanië naar Melbourne gevlogen, waar zij met haar twee kinde ren op een Italiaanse boot de vacantie- reis naar Holland aanvaardde. De heer De Hoog bleef in Australië. Het laatste gedeelte naar Holland ging vanaf Genua per trein. DE ZEE PROBEERT HET De Prins Hendrik Polder en het Horntje hebben ze een eeuw geleden (1847) ingepolderd. Eerst lag daar de polder Hoornenburg of te wel de Kat- tenpolder. Maar die raakten we reeds in 1796 kwijt. Toen tijdens de zware storm van De cember jl. alle aandacht op Texels Noordoostpunt was geconcentreerd ging de waterwolf intussen óók gretig zijn gang aan de andere fronten. Met name in het Zuidoosten, waar hij stevig de tanden in het gebied van de zg. Magere Witte sloeg. Dus even ten Zuiden van het Horntje en ten Noorden van de Mok. Hoeveel duin daar de laatste tijd ver loren is gegaan konden wij bij een vluchtige wandeling niet vaststellen, maar van de zijde der rijkswaterstaat zou men daar beslist een lijvig boekje over open kunnen doen. Daar hebben de betrokken instanties het natuurlijk niet bij gelaten: momenteel is men daar druk bezig met het aanbrengen van 'n nieuw afweersysteem, deel uitmakend van een machtige dijk. De bekende zuilen bazalt zal men er echter te vergeefs zoeken: men gebruikt daar betonnen blokken, die een vrij diepe welving vertonen. Als de zee daar op aanstormt, raakt hij tegelijkertijd een groot deel van zijn energie kwijt. Tussen de Mokbaai, waar het bij winterdag en stonngeweld behoorlijk kan spoken, en het weggetje van de hoeve „Zeewijk" naar het Horntje ligt maar weinig duin meer. Eigenlijk kan nog slechts gesproken worden van een vallei, die door een duinenrij is omslo ten. Wij hebben zo de afstand zee- schapenboet eens overzien en consta teerden, dat men goed op tijd aan de slag is gegaan. DE EERSTE PRIJSWINNAARS De kinderspelen te Den Burg waren verdeeld over 24 vakken. Geleid door onderwijzers en onderwijzeressen (op een enkele uitzondering na) en geassisteerd door ongeveer 70 enthousiaste mede werkers hebben plm. 700 kinderen van 6 t.m. 16 jaar een paar uur lang een felle strijd gevoerd. Het is niet mogelijk de uitslagen compleet weer te geven; wij volstaan met het noemen van de eerste prijswinnaars: Maarten Laan; Dick Remelinck; Geri v.d. Zwaag; Jan Pelgrim; Janneke Dijk- sen; Coot je Lexmond; Rudie Beers; Lia de Bloois; Jan du Porto; Kari Kempe naar; Wim van Beek; Lida Boom; Asja Keijser; Greetje Eelman; Emmie Witte; Dick Bakker; Bert Lakeman; Kees Mets; André Mantje; Wim Hin; Cornelis van Heer waar den; Jan Mosk; Herman Bak ker; Albert Visser; Hans de Vries; Siem Visser; Sieb Keijser; Mieke Slag; Maria Zijm; Gerda Kooyman; Betty Bakker; Jannie Pranger; Carla Kempenaar; Ineke Hoogerheide; Rob Beumkes; Jan van Groningen; Jan Prins; Bas Mosk; Frits Langeveld; Jan van Hoort; Frits Agter; Co Vinke; Ide Moerbeek; Anneke Verseput; Hannie Koorn; Ria Bakker; Siets Combé; Gerda Grisnigt; Dudy Boom; Annetje Verseput; Els Witte; Eddy Moo jen; Harx-y Keijser; Hans Kas- senaar; Adri v.d. Slikke; Cor de Gi-oot; Hans Bremer; Rinske Visser; Tonny Schoorl; Tiny Beumkes; Greetje Steni- f~ort; Nel Smit; Hetty Knol; Nelie Vin ke; Ans Worxder; Riet van Heerwaarden. BRIEF UIT ZUID-AFRIKA Zuid-Afx-ika, Pretoria, 11 April 1955. Aan alle bekenden, familie en sport vrienden op Texel. In een brief, die van Texel kwam, vroeg men o.a. „Waarom horen we nooit meer wat van jou uit Afrika? Gaat het niet te goed soms?" Dat bracht me op het idee, dat het 14 April 6 jaar geleden was, dat ik het Marsdiep overging en 'n mooi eiland achter me liet, om een betere toekomst te vinden in Zd. Afrika. Toen schreef de secretaris van de Tex. Boys in z'n af scheidsbriefje in de „Texelaar" o.a. dat de emigrerende voorzitter vertrok om zich een nieuw bestaan te veroveren. Nu kan ik met plezier en van harte meedelen, dat ik daar al best in geslaagd ben. Het gaat mij en m'n gezin hier heel goed. We zijn allen gezond. Laat ik maar eerlijk zeggen, dat wat ik hier in 6 jaar bereikt heb, mij denkelijk 60 jaar op Texel had gekost. Voor eerst mijn eigen huis, met alle gemakken en gerieven, die we maar kunnen verlangen. Voor het huis een tuintje met bloemen, achter een grote tuin met vruchtbomen, voorname lijk perziken, vijgen en pruimen, plus een kippenhok met een dozijn bewoners. Van de grote overige ruimte oogst ik nu bijna 2 mud pinda's, die ik voor de aar digheid m'n Boy liet zaaien. Ik was al- lijd van mening, dat ze aan de bomen groeiden! Maar nu weet ik het, je rooit ze net als aardappelen. Als ie een plant er uit haalt, hangt er een hele bundel „sausies" aan. Ik kon m'n ogen haast niet geloven toen ik dit voor het eerst zag. Ja ik heb toch nog wat Texels boe renbloed in mijn aderen, dat blijkt nu pas. Wat mijn werk betreft, ik heb het erg druk door de kennissen en relaties, die ik al gemaakt heb, sinds de 1% jaar, dat ik voor mezelf werk als bouwer en onderaannemer. Relaties is hier no. 1 en organiseren no. 2, het laatste doe ik nu met succes. Misschien getraind door de diverse bestuursfuncties, die ik zo lang in dat mooie Texelse verenigingsleven mocht waarnemen. Was toen m'n doel no. 1 het clubbelang. Nui(spijt me) ken ik alleen eigenbelang. Tcch denk ik nog vaak aan het mooie verenigingsleven op Texel, dat knusse, gezellige. Dat vind je geloof ik nergens meer zo. Daarom zou ik willen zeggen tot alle leden van welke vereniging of club ook: „Waardeer je verenigingsleven door een goed lid te zijn en geniet het dan zo goed mogelijk. Toch ben ik lid van een vereniging hier, nl. „De Hollandia zangers", een mannenkoor van plm. 30 leden. Dit geeft een keer per week een gezellige afwisse ling en tevens weer kennissen en rela ties. En bovendien 4 maal per jaar een gezellige balavond in een van de mooiste hotels van Pretoria. Sinds een goed half jaar heb ik een grote „car", wat niet al leen een plezier, maar ook onmisbaar is voor mijn werk. Die uitgave plm. f 3500,is'geen bezwaar, want hij ver dient zijn geld. Evenals de kleine zaag- en schaafmachine, die ik daardoor mee neem naar de diverse huizen, die ik daardoor in een minimum-tijd „klaar maak" zeggen ze hier. Verder speelt gezondheid een grote rol: Blij en dankbaar kan ik zeggen, dat ik van de 6 jaar hier nog geen 6 dagen ziek of zonder werk was. En dan nog, dat bij de twee dochtertjes uit Holland er hier nog een „Afrikaner" bij is ge komen, en die nu, 2V2 jaar, al heel mooi kan zeggen, dat zijn naam Ronni Graaf is. Al dit genoemde mag toch zeker de reden zijn, dat wij ons hier echt thuis voelen. En als ik dan eerdaags een huis bouw op een mooi stuk eigen grond en verkoop, dan „boer" ik niet slecht. En dan zal ik gerust mijn belofte aan de Tex. Boys op de afscheidsavond nako men, nl. Om over 10 jaar nog eens te koinen overvliegen. Ik hoop, dat 't geen bezwaar is als ik iets eerder kom, hoor. Maar schrijf dan een veteranenwedstrijd uit, want ik train hier niet. En dan aan de organisatie op Texel van dijkwachten, welke tot doel heeft om het eiland tegen zee en stormen te beschermen. Ik wens jullie werken en vechten met goed succes om ons mooie eiland altijd boven water te houden. Ik kan. en zal alleen zijn naam helpen hoog houden. Met hartelijke groeten en „alles van die beste", C. K. GRAAF, 605 33ste laan, VILLIERIA PRETORIA NEGENTIG JAAR Dinsdag 17 Mei a.s. hoopt mevr. M. Dros-Kievit, Rusthuis, Den Burg, haar negentigste verjaardag te vieren. VISAFSLAG OUDESCHÏLD Aangevoerd in de week van 25-29 April. 325 kg tong; 726 kg schar 357 kg bot; 4 kg griet; 83 kg kabeljauw; 329 kg vispuf; 8251 kg exportgarnalen; 130 kg pufgar- nalen; 4 kg geep; 61 kg fint; 6 kg zalm. HET SEIZOEN BEGINT Aan het weer valt dat nog wel niet te merken, maar de exploitanten van bad hokjes etc. gaan gewoon door: dezer da gen zijn op het Koger strand de eei'stë badhokjes verschenen. Veel zon, veel warmte en veel plezier gewenst! Een dagblad schreef dezer dagen een prijsvraag uit, waarbij zomer 1955 op het hart moet worden gedrukt, dat wij ho ger verwachtingen ten aanzien van zijn prestaties koesteren dan ten opzichte van zomer 1954. Wij hopen nu maar dat het helpt. De Meimaand zelf - die echter nog midden in de Lente valt, niet waar - hebben wij intussen wel eens „liever" meegemaakt. „STICHTING RHEUMATEHUIZEN" Hifer volgen nadere bijzonderheden over de „Stichting Rheumatehuizen". De Stichting stelt zich ten doel het stichten, instandhouden en exploiteren van verpleeg- en revalidatie-inrichtin- gen voor chronische rheumapatiënten. De Stichting is geboren uit de nood der chronische rheumapatiënten. Zij tracht haar doel te bereiken door het inzamelen van gelden zowel door middel van jaarlijkse donaties (minimum f 1,per jaar), als door giften ineens. Er bestaan in ons land reeds instanties, die zich met de behandeling van de rheuma patiënten bezighouden. De zorg van be deelde instanties - de consultatiebu- reaux, klinieken en particuliere specia listen - bepaalt zich in hoofdzaak tot het onderzoeken, behandelen en vast stellen van behandelingen. Aan de chro- nische rheumapatiënten, die, tengevolge van rheumatische ziekte, zéér ernstig in valide zijn - eii dat zijn er in ons land enige duizenden - wordt nog veel te wei nig aandacht besteed. Het lot van deze categorie van patiënten wil onze Stich ting zich aantrekken. De chronische rheumapatiënten hebben het iri het alge meen zéér moeilijk. Enerzijds omdat zij, door de toestand waarin zij verkeren, weinig meer op de consultatiebureaux - of in de klinieken verschijnen, aangezien hun ziekte zich in een zo ver gevorderd stadium bevindt, dat er voor hen, bij de huidige stand van de medische weten schap, geen genezing is te verwachten en J anderzijds omdat, in heel yeel gevallen, 1 de vereiste speciale verpleging - thuis i of in een rusthuis - ernstig te wensen over laat. De vermelde noden van deze categorie van patiënten hebben geleid tot het in- h et-leven-roepen van de Stichting, die - en dat is óók de wens van de idieumato- logen - wil trachten, bij de in ons land reeds bestaande rheumacentra, óók ver pleeg- en revalidatie-inrichtingen voor chronische rheumapatiënten te stichten. Het Bestuur geeft er zich tgn volle re kenschap van, dat aan de uitvoering van dat grootse plan veel kosten en moeite verbonden zijn, doch het wil niettemin trachten 't gestelde doel te verwezenlij ken, in het belang van de chronische iTieumapatiënten. Reeds werd een begin van practische uitvoering aan de doelstelling gegeven, doordat de beschikking werd verkregen over een mooi landgoed met villa te Huis ter Heide (gemeente Zeist), plaats biedend aan circa 28 a 30 uitsluitend vrouwelijke rheumapati&rtëh. Dit eei'ste rheuma-sanatorium in Ne derland werd op 1 Maart j.l. in gebruik genomen. Het secretariaat van de „Stichting Rheumatehuizen" is gevestigd: Herman Robberstraat 100 D te Rotterdam (Cl), telefoon no. 26.589, giro 290.000. STICHTING INTERNATIONALE WERKKAMPEN Reeds sinds 1951 zendt de Stichting Internationale Werkkampen S.I.W. jon ge mensen van 18-25 jaar uit naar inter nationale werkkampen in 't buitenland. Sinds 1953 ontvangt zij ook buitenlandse jongeren in haar werkkampen in Neder land. Met deze internationale werkkampen wordt beoogd: 'a: de deelnemer de gelegenheid tot in ternationaal contact te biedënp b. het stimuleren van maatschappelijk, sociaal en cultureel werk; c. mede te werken aan de vorming, „van de jonge mens; -...«.F,., "t d. de mogelijkheid te bieden voor edn verantwoorde en goedkope vacantie in het buitenland. De S.I.W. werkt samen met een aantal bona fide buitenlandse werkkampenof- ganisaties, die aangesloten zijn bij de Co-ordination Comittee for Internatio nal Voluntary Work Camps te Parijs, welke mede onder auspiciën van de UNESCO werkt. Tot op heden werden ruim 500 jonge mensen uitgezonden naar kampen in 11 verschillende landen, ter wijl aan de Nederlandse kampen jonge ren van 13 nationaliteiten deenamen. Gedurende 5-8 uur per dag werkt men aan projecten ten behoeve van een in stelling ten algemene nutte. Men ver richt eenvoudige handenai*beid onder leiding van deskundigen (bosbouw, aan leg sportveld etc.). Er wordt voor ge waakt de normale arbeidsmarkt niet te doorkruisen. Men verdient niets, maar heeft voeding, huisvesting en een enkele excui'sie vrij. De deelnemers zijn als re gel in de kampen verzekerd tegen onge vallen. Voor Nederlandse deelneirxers, die naar het buitenland gaan is boViéfr- dien een collectieve reisongevallehy'é^-' zekering gesloten door de S.I.W. "v" Door samen te werken; en samen te le ven leert men de deelnemei's meer tole rant te worden en meer begrip te krij gen voor de ideeën en gewoonten van anderen dan de landgenoten. De deelnemers betalen een inschrijf geld van f 12,50.. Zij moeten verder zelf zorg dragen voor een paspoort en de reis. Als regel gaat men met trein, bus en boot of trekkend langs jeugdherber gen. Het verblijf in de kampen is, zoals reeds gezegd, geheel kosteloos. De internationale werkkampen wor den gehouden in geheel Europa (met uit zondering van de Oosteuropese landen uiteraard) en Noord-Afrika. De kampen zijn deels alleen voor jongens, deels ge mengd. Omstreeks Mei verschijnt een uitgebi-eid programma met een lijst van kampen. Belangstellenden kunnen dit programma bestellen a 50 ct. te storten op giro 4075 t.n.v. S.I.W. Alle correspondentie betreffende deel name aan werkkampen dient gericht te worden aan: Administatie Werkkampen S.I.W., p.a. Unesco Centrum Nederland, Keizersgracht 392, Amsterdam. Stichting Internationale Werkkampen TEXELAARTJES Bij vooruitbetaling lot 3 regels f 0,60; elke regel méér f 0,20. Onder adre3 te bevr. (niet eerder dan 11 u. in Boekh.) en onder nr. f 0,20 meer. Radio herstellen? VONK opbellen! Telefoon 78 en 273 Wij geven de hoogsté waar de voor zolderopruimingen, lompen, metalen, ijzer en papier, jo Jongedijk tel. 477 en A. v. d. Vis, Tel 256 Te k. 1 en 2 pers. Auping. A. Jellema, De Koog Te koop eiken ledikant met Auping matras en 3 schapen emmers C. Roeper, Holl.weg Verl. gaande van Nieuweschild n. gemaal Dijkmanshuizen, een paar dubb. zijtassen meteen paar zw. leren wanten. Kalf, Gemaal Dijkmanshuizen Bevrijdingsdag gevonden aan Den Burg een paar glacé d. handsch. Tegen adv. kosten terug te bek, bij A. M. Boot- Duinker, De Waal Te k. 1 kl. kippenhok, 20 1-jarige kippen a.d.l., 1 leg- en hang kast, 100 kg aardapp. J. Kuil Nieuweweg S 27 Te k. 2 z.g.a.n. teilen en 2 kussens „Epeda" voor rookstoel Span- jer, Weverstr. 28 Gevr. in goede staat zijnde kinder wagen Hollewalsweg 20, Den Burg Aangeb, prima Da mes-, Heren- en Meisjes rij wiel. Lage prijs. Lafeber, Schildeiend Willen zij, die in het bezit zijn van een foto van de wagen „De Onderdui kers" te Oosterend dit be richten aan B. Druif, Juliana- str. 8, Oosterend Te koop accordeon 12 bassen. Witte Kruisweg 1 Met grote blijdschap geven wij kennis van de geboorte van ons dochter tje en zusje Aaltje E v. d. Berg Kuil W. v. d. Berg Jan Adrianus Weverstraat 1, Den Burg Texel, 9 Mei 1955 Met vreugde geven wij U kennis van de geboorte van onze dochter en zusje Vera Zij ontving bij het H. doopsel de namen Divera Euphemia Maria A. P. Bakker-Bakker C M Bakker Marja en Carien Alexanderhoeve, P H. polder, Texel 7 Mei 1955 Johannes Bugel en Anna Rijk hebben de eer U kennis te geven van hun voorgeno men huwelijk waarvan de voltrekking zal plaats heb ben op Vrijdag 27 Mei as nm 2,45 uur ten raadhuize. üe Koog, Kamerweg 15a Den Burg, Hallerweg 7 Gelegenheid tot feliciteren op de trouwdag van 5-- 6 uur nm Hallerweg 7 Toekomstig adres: Hallerweg 7, Den Burg Marti-en Witte en Anny v. d. Berg hebben de eer U mede te delen dat zij voornemens zijn in het huwelijk te tre den op Donderdag 26 Mei a s. te 9,30 in de parochie kerk van de H. Francisca Romana te De Cocksdorp Oosterend, 't Hoffie, Weststraat 40 De Cocksdorp Vuurtorenweg C 87 Receptie van 3—5 uur in de Cocksdorp, Vuurtoren- weg C 87, 's avonds om 8 uur in hotel De Hoop, De "Cocksdorp Zendt vroegtijdig Uw advertenties in Tot onze grote dröcf-^ heid werd heden plot- seling van ons wegge-" rukt ons innig geliefd dochtertje en zusje Netty Kuip in de zeer jeugdige leeftijd van 9 jaar Haar diepbedroefde ouders K. Kuip A. Kuip-Hopman en kinderen Wilhelminalaan 12, Deri Burg, 9 Mei 1955. De gezongen engelen- mis zal plaats vinden op Vrijdag a.s. om 9 u vm Heden geven wij^U, kennis, dat in vrede 'is; ontslapen, onze liev.e, moeder, behuwd- groot- en overgrootmoeder^ Jantje de Vries wed van L. Bruin jz. in de leeftijd van 79 jr T exel D. GarritèeH^ruin A. Garritsen G. J. Bruin A. J. Bruin-v. Liere Den Helder G. E. Sok-Bruin L. Sok Texel C. W. Oele-Bruin J. G. Oele S. W. Bruin H. Bruin-Kleine E. Lap-Bruin E. L. J. Lap W. Kikkert-Bruin P. Kikkert Klein- en achterklein kinderen Den Burg, Texel 10 Mei 1955 Condolatie-adres Wilhelmina'aan 108a De terahrdebestelling zal plaats hebbenpp Vrijdag 13 Mei a^. nm 2,30 uur vanaf Wilhelminalaan 108a

Texelsche Courant | 1955 | | pagina 2