Knap óp die kale schuur met CETA-BE^ER Een Zomerwoning is Op reis De Raad besloot onlangs tot de vast stelling' van een verordening, regelende het bouwen, inrichten en bewonen van z.g. zomerwoningen in onze gemeente. Als zomerwoning, bedoeld in deze ver ordening wordt uitsluitend beschouwd een gebouw, geplaatst op het erf van de woning van de gebruiker, geschikt en bestemd om uitsluitend in het tijdvak van 1 Mei tot en met 30 September te worden bewoond door de gebruiker en zijn gezin. Een verwachte toename van 't vreem delingenverkeer zal gepaard gaan met een uitbreiding van de vacantie-accomo- datie en wel - waar de vacantiebeste- ding zich tot een steeds bredere kring van de bevolking gaat uitstrekken - voornamelijk in het goedkopere genre. Aldus B. en W., die vervolgen: „Het is deze toekomstige uitbreiding van de vacantie-accomodatie, die er naar onze mening toe dwingt maatregelen te nemen, teneinde aan deze verwachte -uit breiding richting en leiding te geven. Zo achten wij het noodzakelijk reeds thans te komen tot een „Zomerwonin genverordening". Een der veel voorkomende vormen van vacantiebesteding is het huren van gemeubileerde woningen of gedeelten van woningen. De hoofdbewoner be perkt in de zomermaanden zijn bewo ning of verlaat zelfs met zijn gezin de woning om in een bijgebouw zijn intrek te nemen. Deze vorm van vacantiebe steding brengt zeer velen naar Texel en voorziet ongetwijfeld in een grote be hoefte. Allengs heeft deze verhuur van gemeubileerde woningen een grote vlucht genomen: een vlucht, die wij stellig niet zouden willen stuiten. Immers deze vorm heeft zowel voor de verhuurder als voor de huurder vele voordelen. Ook voor de schaduwzijden van deze verhuur moeten wij evenwel een open oog hebben. Wij noemen in de eerste plaats het verblijf van tientallen Texelse gezinnen gedurende een drietal maanden in bijgebouwen, die daarvoor eigenlijk niet of minder geschikt zijn. Voorts schept deze vorm van vacantie besteding een grotere behoefte aan bij gebouwen. De bestaande bouwvoor schriften laten het niet toe bij de bouw van een bijgebouw rekening te houden met de speciale eisen, die bij gebruik als „zomerwoning" mogen worden gesteld. Vele bouwaanvragen, waarin beoogd werd met deze eisen rekening te houden, kwamen niet voor inwilliging in aan merking. Dit had tot gevolg, dat veelal gewrongen constructies werden gezocht. Constructies, die bezwaarlijk bleven voor haar bewoners en veelal het aan zien van Texel schade doen. Het lijkt ons daarom wenselijk de mo gelijkheid te scheppen om bij een wo ning een - aan bepaalde minimum-eisen voldoende - zomerwoning te bouwen en toe te staan deze als zodanig te gebrui ken. Een dergelijke verordening, vastge steld in de gemeente Bergen, diende als uitgangspunt en werd door onze stede- bouwkundige, de heer Prof. W. Bruin, omgewerkt tot een model, aangepast aan de Texelse omstandigheden. In de overgangsbepalingen is bepaald, dat de zomerwoningen, die opgericht, geheel of gedeeltelijk vernieuwd of ver anderd zijn na 1 Januari 1955, aan de bepalingen van de verordening moeten voldoen. Op dat tijdstip reeds bestaande zomerwoningen moeten op een nader te bepalen tijdstip in overeenstemming met de verordening worden gebracht. Wel zullen voor deze zomerwoningen reeds aanstonds bewoningsvergunningen moeten worden aangevraagd, waardoor het mogelijk wordt een inventarisatie van alle in de gemeente aanwezige zo merwoningen te verkrijgen. Hieronder laten wij enige van de be langrijkste voorschriften volgen, waar aan bij de bouw van een zomerwoning moet worden voldaan: De oppervlakte van een zomerwoning mag niet minder zijn dan 10 m2 en niet meer dan 25 m2, tussen de buitenwanden gemeten. De kleinste breedte-afmeting van een zomerwoning mag niet minder zijn dan 2 m., terwijl de goothoogte niet hoger mag zijn dan 2,50 m., gemeten boven het maaiveld van het aansluitende terrein. Vertrekken, waarin uitsluitend wordt gewoond, moeten op de begane grond zijn gelegen; slaapvertrekkken mogen op de zolder worden aangebracht. De buitenwanden van zomerwoningen moeten worden opgetrokken van steen of beenachtige materialen, uitgezonderd kalkzandsteen. Muren, niet hoger dan gemiddeld 4 m., en - voor zover het balkdragende muren zijn - op geen grotere afstand van elkaar dan 4 m., moeten worden opge trokken ter dikte van minstens 11 cm. Daken van zomerwoningen met een helling van 36 gr. of meer moeten ge dekt worden met gebakken pannen of riet. Flauwer hellende daken moeten gedekt worden met dakleer of bitumen product, afgewerkt met steenslag. Eter- nitplaten of gegalvaniseerde golfplaten zijn als dakbedekking niet toegestaan. Zomerwoningen mogen worden opge richt op de erven van een bestaand hoofdgebouw, op een afstand van ten minste 4 m. achter de voorgevelrooilijn. Aanbouwen aan het hoofdgebouw is toe gestaan. Zomerwoningen moeten van de open bare weg vrij toegankelijk zijn over een strook grond van tenminste 3 m. breed. Een zomerwoning mag slechts door één gezin worden bewoond. Voor gebouwen, opgericht, geheel of gedeeltelijk vernieuwd of veranderd na 1 Januari 1955, wordt geen vergunning tot bewoning verleend als het gebouw niet voldoet aan de in deze verordening vervatte voorschriften. Zomerwoningen, op dat tijdstip reeds bestaande, moeten ter bekoming of ver lenging van een vergunning, op een na der door Burgemeester en Wethouders te bepalen tijdstip in overeenstemming met deze verordening worden gebracht. dan Uw spoorkaartje ge- haald bij de V.V.V. „Texel" 4Ï CORRESPONDENT DE COCKSDORP Ofschoon de heer P. Forrer reeds ge ruime tijd het correspondentschap voor ons blad voor De Cocksdorp en omge ving verzorgt, is dit nog niet algemeen bekend. Dorps- en poldergenoten, heeft U bijzonderheden, wensen of verlangens, stelt U zich even in verbinding met de heer Forrer. Red. Tex. Crt. VELDLOOP IN DE DENNEN Vrijdag 27 Mei zullen 42 leden van de rijkspolitie, district Alkmaar, deelnemen aan de jaarlijkse veldloop in de Dennen bij Bosch en Duin. Het traject zal 3200 meter bedragen. Voor verschillende particulieren van ons eiland zijn hiervoor reeds prijzen uitgeloofd. Na afloop zal een volleyball- wedstrijd worden gespeeld. NUTTIG EN NODIG: RESERVE-RIJKSPOLITIE Wij hebben allemaal wel eens de be naming „reserve-politie" gelezen of ge hoord. Maar wie weet er eigenlijk het fijne van? Daarom zal de heer Offer mans, officier der Rijkspolitie 1ste klas se, Donderdagavond, dus morgenavond, aanvang 8 uur, in Hotel „De Graaf" een causerie houden over het doel, de taak en de werkwijze van 'de Reserve-Rijks- politie. Bovendien zullen enige interes sante films worden vertoond. De heer Offermans staat bekend als een spreker, die zijn gehoor uitermate weet te boeien en de organisatie hoopt dan ook, dat ve len deze avond willen bezoeken. De laatste jaren heeft de reserve-poli tie, die op ons eiland nog maar acht le den telt, heel veel goed, nuttig werk ver richt, o.a. in Zeeland, toen de waters nood zo velen met de dood bedreigde, want bij het woord reserve-politie moe ten wij nu niet uitsluitend denken aan neerdwarrelende parachutisten-met-vij- andige-bedoelingen! In tegendeel: de reserve-politie is vooral opgebouwd of in opbouw met het oog op de functie van de dienst B.-B. (Bescherming Bevolking). FANFARE BEWEES DE LAATSTE EER De heer D. P. Koorn, ere-lid van het Koninklijk Texels Fanfare, is door leden van dit corps naar zijn laatste rustplaats gebracht. Door de voorzitter, de heer Jac. Schrama werd de overledene aan de groe ve herdacht als een man, op wie de ver eniging veertig jaar lang ten volle had kunnen bouwen. Hij toch was destijds de motor der vereniging. De repetities en vergaderingen bezocht hij met de voor- beeldigste trouw. Het corps toonde destijds zijn erkentelijkheid door de heer Koorn tot Ere-lid te benoemen. Tot voor zijn ziekte was hij op alle vergaderingen en uitvoeringen steeds present. Hij ruste in vrede. HOE ZAL DE NIEUWE BOOT HETEN? De eerste oplossingen „Zo zal de naam van de nieuwe boot zijn" hebben wij Maandagochtend met de eerste post ont vangen. U kunt Uw idee nog heden insturen. Op de enveloppe vermelden „Prijsvraag" en te richten aan de Texelse Courant. HOOG WATER Hoog water ter rede van Oudeschild: 11 Mei 10.40 en 23,10; 12 Mei 11,10 en 23,45; 13 Mei 11,40 en 14 Mei 0,25 en 12,15. PECH VOOR DE MOK Door het uitvallen van de motor is Zondagmiddag een landingsvaartuig van De Mok op he.t Marsdiep gezonken. De drie opvarenden hadden tevoren kunnen overstappen opveen marinesleepboot, die ter assistentie was aangerukt. „IN REVISIE" Onder deze titel wordt Zaterdag door de Rederijkerskamer „U.D.I." teri bate van de Nutskleuterschool een toneeluit voering gegeven. Een toepasselijker titel is nauwelijks denkbaar, want is men in Den Haag niet reeds maandenlang, ja zelfs jarenlang bezig met „revisie" (her ziening) van het kleuteronderwijs? Al leen deze revisie zal nog wel ge ruime tijd duren en die van Zaterdag a.s. is werkelijkheid, en derhalve kort dag. Gaarne wekken wij U, lezers van dit blad, dan ook op zich alsnog van kaarten te voorzien. Er wacht U zeer zeker een uiterst genoeglijke avond van goed toneel, welke met een gezellig bal zal worden besloten. Straks staat de zomer met al zijn drukte weer voor de deur. Maakt nog van deze gelegenheid gebruik een avond van gezonde ontspanning mede te vieren en tevens een goed doel te steunen. Spreken wij af: „Tot Zaterdag in „De Oranjeboom?" BIJ OOSTZEE GERINGD De dode stormmeeuw, welke vogel wachter Teun Brouwer op 18 Februari bij Oosterend had gevonden, blijkt op 17 Juli 1951 te Langenwerder bij het eiland Poel in de Wismar-bocht aan de Oostzee, dus in Duitsland, te zijn geringd. Aldus bericht ons het Rijksmuseum van Na tuurlijke Historie te Leiden. PRACHTIG GESLAAGDE COLLECTE De collecte voor het Vacantiehuis van de Blindenbond heeft op Texel f 512,45 opgebracht: Den Burg: Plattelandsvrouwen en Doopsgezinde Zusterkring f 36,Vere niging van R.K. Arbeidersvrouwen f 26,36; Vrouwenvereniging N.V.V. f 12,90 N.H. Zusterkring en N.H. Jongevrouwen- vereniging f 58,29; R.K. Bond van Plat telandsvrouwen en Vrouwencongregatie f 30,73; totaal f 164,28; De Cocksdorp f34,55; Eierland f43,30; Den Hoorn f46,46; De Koog f52,72; Oosterend f 97,73; Oudeschild f45,98; De Waal f27,43; Totaal Texel f512,45. Handbalnieuws G.D.S. De competitie 1955 start deze week. En wel voor geheel G.D.S.. Voor de senioren Woensdagavond 11 Mei (heden) GDS 1-GDS 2 om 7,15 uur op het Boysveld. En voor de adspiranten Zaterdagmid dag a.s. om 3,15 uur GDS a-GDS b, ook op het Boysveld. Voor beide wedstrijden kan nog geen juiste opstelling gegeven worden, dus wordt aller opkomst verwacht. Zegt het voort!! Alle leden en adspiranten een spor tieve en succesvolle competitie toege wenst en doe je best! C. K. GIFTEN WITTE KRUIS Oosterend: N.N. 2,50; H. T. 2,50; B. 2,50; A. K. 5,—; A. v. H. 2,50. Eierland: B. G. 2,50; fam. L. 2,50; M. L. 2,50. De Koog: J. L. 2,50. De Waal: K. P. 2,50; J. H. 2,50. Den Burg: C. H. 2,50; J. B. 2,50; fam. S. 2,—; J. W. 2,50. Den Hoorn: P. J. K. 2,50. PUBLICATIE VAN DE CULTURELE RAAD Woensdag 11 Mei Den Burg, De Zwaan, K.A.V. moeder avond. Zaterdag 14 Mei Den Burg, De Oranjeboom, Toneelver. U.D.I. voert op het blijspel „In revisie" ten bate van de Nutskleuterschool. DE NUTSSPAARBANK IN APRIL Bedrag van inleg f 58.606,66; terugbe taald f 34.627,29; Meer in dan terug f 23.979,37. Kapitaal van inleggers f 626.579,69. Posten van inleg 97 en van terugbeta ling 69. Nieuwe boekjes 10, afbetaald 1, aantal boekjes in omloop 480. PLATTELANDSVROUWEN Op de laatste bijeenkomst in dit sei zoen kon de voorzitster, mevr. Laan, 72 leden met echtgeno'ten welkom heten. Na opening volgden verschillende me dedelingen: 26 Mei gaat de afdeling naar de Coöp. Condensfabriek in Leeuwarden, naar de Makkummer aardewerkfabriek en het Planetarium Franeker. Enkele leden gaan naar de feestvie ring van het 20-jarig bestaan van de Prov. Bond in Alkmaar; weer anderen naar de Woningtentoonstelling naar Broek op Langedijk. Daarna kreeg mevr. De Vries-Steutel het woord. Zij besprak „De IJzeren Wet" van Alan Paton. Haar rustige vriendelijke manier van vertellen boeide ons zeer. Aangrijpend heeft ze eerst het conflict, daarna de toenadering tussen vader en zoon uit gebeeld. Maar dan begaat de zoon de zonde, waarvoor in Zuid-Afrika geen vergeving is: hij overtreedt de „IJzeren Wet" en brengt zodoende niet alleen zichzelf, maar met hem zijn hele familie ten val. Met grote aandacht werd er geluis terd; het was weer één van de goede avonden met mevr. De Vries. Het was dan ook uit naam van allen, teen mevr. Laan haar dankte voor deze mooie avond. Met de hoop op een goed zomerseizoen en een behouden weerzien oo 15 September - spreker Dr. Van Leusen, arts te Velsen - werd besloten. FILMNIEUWS „SENSATIE OP RIJKSWEG 101" Actueel én sensationeel is deze film, die ons doet kennismaken met drie jonge leden' van de motorpolitie. Zij weten een bende veedieven op te sporen en onscha delijk te maken. Een gevaarlijk karwei, waar de bandieten voor niets en nie mand terugdeinzen en geen enkele risi co nemen. „DE ZWARTE PAREL" Deze film brengt ons in contact met de kapitein van een walvisvaarder. Het ver haal beperkt zich evenwel niet tot het jagen op walvissen: complicaties doen zich voor als Joel (Robert Taylor) zijn dood gewaande broer Mark in de Stille Zuidzee ontmoet. Deze was verloofd ge weest met Joel's jonge vrouw, maar is nu met een Zuidzee-meisje gehuwd. Zij vinden een schat, maar komen dan in conflict met inlanders, die Mark's vrouw doden. Nieuwe sensaties doen zich rijkelijk voor en de onthulling brenge de film ons zelf. Nederlands nieuws O.a. Aardverschuiving in Japan; Aan slag op leider van Indo-Chinese secte; Een vis onder water geopereerd; Koning Boudewijn opent de „Floralia" te Gent; Hout- voor metaal in Russische machines; De wielerwedstrijd Parijs-Brussel. Wereldnieuws O.a.: Wereldkampioenschappen Tafel tennis; Het Staatsiebezoek van Koning Gustaaf VI Adolf en Koningin Louise' van Zweden. SV De Koog. De Koog 1 ging thuis tegen Dirkshorn met 21 ten onder. De adsp. speelden uit tegen Tex. Boys a en wisten met 40 te winnen; goed gedaan, jongens. Zaterdag a.s. spelen jullie om 4 uur uit tegen Oosterend a. Zullen we de laatste paar wedstrijden nog even goed aan pakken?!. De Koog 1 speelt Zondag zijn laatste competitie-wedstrijd en wel thuis tegen AGSV. Die moet toch nog gewon nen kunnen worden. SVC-Nieuws Onze adspiranten verloren van de lei der met 52. Geen slecht resultaat. Ons eerste speelde thuis een genoeglijk par tijtje tegen Sint Maarten. SVC won met 50. Door de felle Zuidwester, die schuin over het veld stond en het hoge gras - wat is dat de laatste dagen ge groeid! - was van behoorlijk spel jam- mergenoeg geen sprake. Ieder lid van de voorhoede maakte een goal! De pro ductiviteit in deze linie gaat dus vooruit! De achterhoede speelde weer constant. Zondag de laatste competitie-wed strijd voor het eerste en wel thuis tegen het sterke Winkel 1. Morgenavond veldtraining. Agent voor Texel: C. KO0UMAN, Den Burg, Tel. 3. Tex. Boys Boys 1 was op bezoek bij Randers 1 en moest met een gelijk spel 22 genoegen nemen. Over het algemeen waren de Boys het meest in de aanval, maar de Randers verdediging weerde zich dapper. De Boys achterhoede moest bij de weinige, maar goed opgezette, aanvallen alle zeilen bij zetten, ja enkele zeer handige spelers bezorgden handen vol werk. Vlak voor rust wist Randers de score te openen, de bal werd door de r.buiten ingeschoten en door onze spil jammergenoeg net achter de lijn gestopt 10. Daarna profiteerde Randers van een misverstand in onze achterhoede: 20. Hierna waren de Boys in het offensief en hun r.buiten maakte met een mooi schot 21. 10 Minuten hierna was het de r.binnen, die zich keurig vrij speelde en onhoudbaar inschoot: 22. Hierna werd de strijd iets harder en werd er fel om het winnende doelpunt gestreden. Doch in de stand kwam geen verande ring weer. Boys 2 heeft zijn laatste wedstrijd ge speeld, nl. uit tegen WGW 4. Met diver se invallers bonden zij de strijd aan, en met succes. Met de rust hadden zijn een 31 voorsprong en tijdens de 2e helft wisten beide ploegen nog 2 maal te sco ren, waardoor de eindstand 53 werd voor Boys 2. Hiermede is ons 2de elftal als no. 2 op de ranglijst geëindigd met één gelijkspel en één verloren partij. Helder 5 werd in deze afdeling kampioen. De adsp. speelden thuis tegen De Koog adsp.: 01. Zondag gaat Boys 1 naar Forresters. Voor deze laatste uitwedstrijd is van supporterszijde veel animo. Wie mee wil len naar Heiloo, worden verzocht dit op te geven bij de secr., Haffelderweg 10, uiterlijk Donderdagavond. Dit met het oog op de beschikbare busruimte. De adsp. spelen Zaterdagmiddag om 4 uur thuis tegen- Texel b. W11 FLEURIGE TINTEN. MAT EN C-LANZbND FEUILLETON: De zoon Door Tom Lodewijk 32.'Notaris Midema zag haar met z'n bij ziende ogen aan, zei „aangenaam" en trok meteen op de beide andere heren aan. Mevrouw Midema, geen pond lich ter geworden, toonde meer belangstel ling. Koster? Koster? zei ze toch geen familie van professor Coster uit Utrecht? Nee? Geen professors in de familie? O! En dat „o" kreeg me vrouw Midema's volle tweehonderd pond aan nadruk. Mevrouw van Liemp- den glimlachte grimmig. Mevrouw Mide ma zou wel verder zuigen aan dit sappig stukje nieuws; Rob van Liempden op eens aan komen zetten met een meisje van géén familiewat zou daar ach ter zitten? 'n Golddigger? Mevrouw Ag nes kon zich de roddelpraatjes levendig indenken. De lieve, zachte stem van meyrouw Laarman praatte Rie's weer opgekomen onrust weg. Rob kwam bij hen zitten, vertelde van z'n werk in Rotterdam. Het gesprek kwam op muziek. Hoe kom jij zo muzikaal opeens? informeerde me vrouw Laarman lachend. Door Rie, zei Rob trots, zij heeft me meePesleept, nietwaar, Rie? Eigenlijk heeft de muziek ons tot elkaar gebracht! Mevrouw Laarman glimlachte appre ciërend. Zie je wel, zo'n meisje moest deze jongen hebben. Hij was ook veel flinker, zelfbewuster, niet meer zo sullig en links als vroeger, 't Kwam nog best in orde met Rob. Toen vulde de grote figuur van Bik kers de deuropening. Regelrecht kwam hij op Rob toe, schudde hem hartelijk de hand. Ook de hand van Rie vatte hij in een stevige greep. Je krijgt 'n flinke vent, let op mijn woorden, zei hij, zijn handen staan nergens verkeerd voor. Rob kleurde bij die lof. Hij had altijd hoog tegen Bikkers, de self-made man, opgezien. Ook Hans Bikkers groette het tweetal, bekeek Rie met goedkeurende blik. Jongens, ik kom even bij jullie zitten, zei hij, ik zou je haast niet meer kennen, Rob. Rie was de kwaadaardige mevrouw Midema al weer vergeten. Die Hans was een gezellige vent, -heel geen kouwe drukte, net als zijn vader. De burgemeester zag het allemaal aan. Dat meisje wist zich zeer behoorlijk te gedragen, al wou hij z'n hoofd er onder verwedden dat haar zenuwen vanavond zwaar op de proef werden gesteld. De vuurproef, inderdaad. Maar ze viel hele maal niet uit de toon. En ze zag er zo keurig uit. Die mooie grijze jurk met die heel eenvoudige versiering, dat strakke blonde haar, dat sportieve figuur. Ze had stijl, dat meisje Maar nu werd aller aandacht opge ëist door de entree van mevrouw Bik kers en haar dochter Isabeau. En inder daad Isabeau trok de blikken als 'n magneet. Boven haar champagnekleurig toilet was haar matbleek gezicht met de grote donkere ogen en het blauwzwarte -haar als een exotische bloem. Nee, dacht Rie Koster eerlijk en een beetje ont moedigd, daar kan ik niet tegenop Mevrouw Bikkers feliciteerde Rob met zijn verjaardag, heel hartelijk, zijn hand in de hare. Dit is Rie Koster, Rob's verloofde, stelde Vera voor. Mevrouw Bikkers wendde zich op nieuw tot Rob. Hé, Rob, ben je ver lóófd? Ondeugende jongen, om ons daar niets van te vertellen. En is dat zo maar uit de lucht komen vallen? Min of meer, ja, glimlachte Rob verlegen. Rie stond naast hem, afwach tend, trachtend te glimlachen, maar het lukte haar niet. Zo zó, zei mevrouw Bikkers nu, dan jullie samen veel ge luk, jongelui! en ze trippelde verder, zonder Rie met 'n blik te verwaardigen. Het gezicht van het meisje werd heel bleek. Dag Rob, zei Isabeau koeltjes, gaf hem een slap handje en wendde zich meteen naar Vera om te vragen of ze al wist of ze morgen meeging. Mevrouwtje Laarman tikte Rie op haar arm. Vertel eens verder, zei ze tact vol. en probeerde het gesprek voort te zetten. Ze merkte wel dat het meisje er met haar gedachten niet bij was. Het zachte mevrouwtje Laarman had alles begrepen en haar gedachten omtrent de beide dames Bikkers waren verre van zachtaardig. Maar ze kon er ook niets aan doen, hoogstens proberen het meisje af te leiden. Rie hield zich ferm. Die twee en dat andere mens, die notarisvrouw, dacht ze. Die moesten haar niet. Goed. Dat moes ten zij dan maar weten. Ze zou er zich niets van aantrekken. Maar haar als een bloem opkomende tevredenheid, het ge voel van rustig geluk, was neergetrapt. Ze bleef onrustig, op haar qui vive, be dacht op nieuwe vernederingen. En daar door verloor ze haar evenwichtigheid, die haar zich zo gemakkelijk in dit haar vreemde milieu deed bewegen. Haar woorden kregen een gespannen onder toon, haar gebaren iets hoekigs. Rob keek naar Isabeau. Ja, ze was mooi. En het had hem gestoken, dat ze hem zo koel begroet had. Dat was wel eens anders geweest, bedacht hij. Zou hij I abeau beledigd hebben? Ze zond hem van de overzijde een uitdagende blik, die toch iets uitnodigends had. Hij moest haar straks even op haar nummer zetten, bedacht Rob. Ze moest niet den ken dat hij dit nam. De gasten gingen naar de grote ka mer. Daar stond de gramofooncombina- tie, daar was een stuk van de gladde parketvloer blootgelegd, daar konden ze een dansje maken. Ajakkes, dacht Rie, wat een deining maken ze van die verjaardag. Ze had gehoopt op een rus tige avond, wat praten, wat tot elkaar komen. Wie weet, welke complicaties er nu nog wachten. Maar een behandeling als die van die twee hooghartige vrouws personen nam ze niet weer. Ze zag hoe Rob in beslag werd ge nomen door Bikkers en Rijkens. Ze be sloot, niet aldoor in zijn kielzog te blijven. Ze zocht Vera en mevrouw Laarman, maar opeens stond mevrouw Agnes voor haar, wie ze nog maar steeds niet als aanstaande schoonmoeder ver mocht te zientenzij dan van 't slag der komieken-moppen. Achzei mevrouw Agnes, laat me je toch even voorstellen., en ze voerde haar mee naar de plaats waar het drie tal wachtte, dat Rie het allerlaatst als gezelschap zou hebben uitgekozen. Dit is Rob's vriendinnetje, zei ze met een dubieuse glimlach, Rie Koster. Rie dit is mevrouw Bikkers, en haar dochter .Mevrouw Midema ken je al, ge loof ik. Ik heb zoëven al het genoegen ge had, met de dames kennis te maken, ant woordde Rie stijfjes en bleef staan. Ga zitten meisje, mevrouw Agnes drong haar zachtjes op een stoel, ja ging ze verder tegen de beide dames, onze Rob heeft zo zijn eigenaardigheden, komt daar opeens met een meisje uit de lucht vallen O juist, ontdekte mevrouw Bikkers, ik zag u zoëven naast Rob. Ja, ach, er zijn opeens zóveel mensen tegelijk, niet? Ik heb nog aan de juffrouw ge vraagd of ze familie van professor Cos ters was, viel mevrouw Midema in met haar hoge hese stem, maar ze zei dat ze geen professors in de familie had. Ja, nam mevrouw Bikkers het ge sprek meteen weer op, dat is nu eenmaal een eigenaardigheid van ons vrouwen, nietwaar? we zoeken altijd naar weder zijdse kennissen. Uw familie is meer ehin de technische branche, is 't niet? van de Burgemeester

Texelsche Courant | 1955 | | pagina 4