Triomph-Mars van Verdi in Texels Oudheidkamer „T R 0 0 S T" Geheugenpil Texelse Sportdag te Oosterend Texels Museum heeft vogelherstelli ngsoord Steun Wettig Gezag - reeds nu Texels elftal - De Mok King DNieuweschild ia de verleden tijd „We zullen eens een mooi liedje voor de pers afdraaien!" zegt Gerrit de Haan enthousiast. Hij buigt zich over een vreemdsoortig kastje en weldra klinkt daar de bekende Triomphmars uit „Aïda" van Verdi. Wij bevinden ons, geachte lezers, in de opkamer van de Oudheidskamer, gevestigd in perceel Kogerstraat 1, te Den Burg, welk pand gerestaureerd is en een eminente be stemming is beschoren. Daar toch wor den alle mogelijke voorwerpen uit dik wijls lang vervlogen tijden saamge- bracht. De heer De Haan was er dezer dagen druk bezig met het samenstellen van de collecties, geschonken door talrijke be langstellende eilandgenoten en van elders. In de hal valt allereerst de fraaie kaarsenkroonlamp op. Deze is tijdelijk afgestaan door de Hervormde Kerk van Den Hoorn, welke momenteel gerestau reerd wordt. In 1661 werd deze kroon gesmeed. Voorts vinden wij er het levensgrote portret van wijlen P. Langeveld, een der bedijkers van polder Eierland, die van 1794 tot 1851 leefde. Wij slaan daarna een blik in de achterkamer, waar een juweeltje van een haard (1863) domi neert tegenover een fraaie eikenhouten bedstede. Het raam ziet uit op de kleine kruidentuin met schelpenpaadjes. Links de keuken met eveneens een fraai betegelde schouw en een ouder wetse zwengelpomp. Grootmoederskamer - de opkamer - is gevuld met meubilair, dat wij allang niet meer zouden kunnen dulden. Bo vendien staat daar een geldkist, die niet te sjouwen is, ook al laat hij de bodem zien. Een slot met zeven pallen en ook nog een slot, dat een zware ijzeren staaf in de gaten houdt. Twee sleutelbewaar ders moesten bij de opening assisteren! Op de eerste verdieping vinden wij onder het keurig herstelde pannendak een aantal fraaie collecties uit de grijze oudheid: o.a. voorwerpen welke wijlen de heer Jac. Kikkert Nzn uit zijn terp aan de Driehuizerweg opviste. Zoals pot- Goede confectie is werkelijk niet duur Goede confectie behoudt haar oorspronkelijke pasvorm Goede confectie is op de duur stukken goedkoper Neemt U eens de moeite zo'n Sturka Sportcombinatie Of Falcon-Malinine gabardine te passen.... Tien tegen één dat ook U zult zeggen de zaak voor de man van smaak. Spoorstraat 40 - telefoon 2606 Den Helder S.V. Texel Hedenmiddag laatste wedstrijd adsp. b: De Koog a-Texel b. De penningmeester vraagt dringend nog deze maand de contributie aan te zuiveren; hij moet z'n boeken afsluiten. Aan de Welpendag te Alkmaar, die is nu op 19 Juni vastgesteld, nemen ook de B.-welpen deel. Handbalnieuws ZDH Voor GDS 1 moesten we capituleren. GDS had bijna de gehele wedstrijd het spel in handen en won met 103. Mis schien, dat we iets te veel op de verdedi ging waren, maar het bleek toch weer dat goede training onmisbaar is. Komen we daarom in het vervolg trouw Vrij dags!! De adspiranten spelen heden om 3 uur in Oudeschild. scherven uit het Germaanse, Frankische, Morivigiense, Romeinse en Saksische tijdperk. Twee stenen bijlen uit de Ho- geberg. Allerlei kannen tot 15 liter of groter toe. Opgevist door vissers, die de Waddenzee bevaren. Zoals de heer L. van der Schans en de TX 15, die met 'n middeleeuws kruikje op de proppen kwam. Een maalsteen, kogels uit het voormalige en nog gedeeltelijk intact zijnde fort De Schans, kaasstempels, scheepsmodellen, een oude wagenstoof, prenten, waaraan de suikertaai-taaitjes hun figuurtjes ontleenden, de bel van onze laatste omroeper, foto's en prenten, ja bekijkt U vooral de albums eens. Let U daarbij vooral op de situatie van de Vismarkt, zoals onze grootouders die nog gekend hebben. Het café „De Karse- boom" in oude stijl! Of het vroegere schoutshuis, dat toen de foto gemaakt werd, reeds in totaal vervallen staat verkeerde. Of de enorme collectie munten. En dan te bedenken, dat er nog meer bij zal komen. Maar het begin is al hoopvol. P-S. de speeldoos uit 1860 is in bruik leen afgestaan door de fam. A. P. Dal- meijer, Oudeschild. De openingsuren zijn 9-12 en 2-5 uur. De heer Stechweij zal U daarbij gaarne rondleiden. WEES HEER IN HET VERKEER! Op ons eiland rijden tegenwoordig heel wat meer auto's dan een jaar of vijf geleden. Wij kunnen dit in verband brengen met de gestegen welvaart. Maarwil men wél varen, dan diene men de grootst mogelijke voorzichtig heid in acht te nemen. Vele van de onge lukken, welke dagelijks gebeuren, had den voorkomen kunnen worden. „Wees Heer in het verkeer, óók en vooral op Texel, waar het gevaar stellig niet min der groot is dan aan de vastewal, juist omdat wij hier de luxe van zogenaamde voorrangswegen tot dus verre ontberen. Maar.dat komt natuurlijk nog wel LEIDSE MARKT Aanvoer Texelse lammeren 1665 (to taal 3427). Kerken kochten voor f 75, tot f 85,Particulieren f 80,tot f 82,50, enkelen tot f 86,en f 87, Handel 11 uur nog gaande. De koop lust werd afgeschrikt door hoge prijzen. Naar ons de couranten melden, Hebben chemici, heus waar, Een geheugenpil vervaardigd. Is dat even voor elkaar. Wie zo'n pil heeft ingenomen, Keert tot het verleden t'rug En ziet uit zijn kinderjaren Alle beelden vliegensvlug. Wat een uitkomst in deez' wereld f Vol van zorg en narigheid, j Slik een pil en al die rompslomp, Ben je voor een poosje kwijt. Opa, achter in de tachtig, Siikt een pil in en meteen Waant hij zich weer in de luiers, Lekker zuigend aan een speen. Voor ons aller vriend de fiscus Is zo'n pil vast geen paskwil, Want hij geeft straks bij de aanslag, Ons ook een geheugenpil. Ook kan deez' geheugenpil een Bron zijn van zeer veel plezier Op d'aanstaande conferentie Van ons aller „Grote Vier". Eisenhower, Fioure en Eden, Plus de maarschalk Boelganin, Hebben het dank zij die prachtpil, Uitermate naar hun zin. Moog'lijk zijn zij van gedachten, Dat zii in een speeltuin zijn, 't Woord atoombom, H- of A-bom, Komt niet eens meer in hun brein. Hoogstens gaan ze dan elkaar met Proppenschieters slechts te lijf, Of met Boelganinsneeuwballen, Enkel maar uitRijdver drijf. Daarom meen ik stellig, dat die Pil zijn weg wel vinden zal En wat fleur en kleur komt brengen, Op dit aardse tranendal. Huib de Rijmelaar. Tot onze spijt kan de in hét program ma opgenomen wedstrijd comb. Texel- comb. Den Helder geen doorgang vinden, daar dit plan organisatorisch is vast gelopen. De Senioren-wedstrijd zal nu bestaan uit de ontmoeting Comb, rest Texel- Texel 1. Een wedstrijd waaraan de spanning nooit ontbreekt, door de rivali teit die er altijd bestaat tussen de lagere clubs ten opzichte van hun grotere broer. Deze rivaliteit is geen bezwaar. Ze is zelfs toe te juichen, mits we ons als sportmensen weten te gedragen. Houd de sportiviteit dus l^oog! Opstellingen der elftallen: Adspiranten-comb. rest Texel: Doel: D. Peeters (De Koog); achter P. J. Stolk (SVC) en A. Eelman (De Koog); midden: G. Smit (SVO), T. Reij (TB) aanvoerder, en A. Eelman (SVC); Voor: M. Boon i(SVC), J. Zoetelief (TB), E. Eelman (SVO), M. v.d. Wetering (SVO) en J. Boersen (SVO). Res.: C. Dijker (SVO), H. v. Heerwaar den l(TB). Adspiranten Texel a: Doel: M. Dogger; achter: M. de Wolf en B. Zoetelief: midden: I: Moerbeek, A. Bruyn en P. Schuil; Voor: N. Vos, P. Bruin, H. Kiewiet, M. v.d. Kerkhof en W. Krugers. Handbal comb, rest Texel: Doel: J. Westdorp (Zeemeeuwen); achter: P. Dalmeijer (Zeemeeuwen) en T. Kars- man (Zeemeeuwen); midden: B. Dijker ZDH), J. v. Heerwaarden (GDS) en F. Bakker (ZDH); voor: N. Witte (GDS), L. de Jong (Zeemeeuwen), J. Dalmeijer (Zeemeeuwen), M. Kuip |(GDS) en A. Schraag (GDS); Res.: C. Kuip, H. Bakker, F. Hoogen- bosch, G. Kuip, alleen GDS. Handbal Texel 1: Doel: L. Konirigsveld; achter: J. Agter en M. v.d. Slikke; midden: A. Kiewiet, D. Dros en I. Geus; voor: T. Heerschap, N. Agter, G. Saai, A. Meindertsma en M. Dros. Senioren comb, rest Texel: Doel: S. Keijzer (SVO); achter: W. v.d. Slikke (SVO) en C. Witte i(TB); midden: Nic. v. Heerwaarden (TB) aanvoerder, C. Timmer (SVO) en J. Kuneman (De Koog); voor: M. Boogaard i(TB), A. Boogaard (TB), D. Drijver (ZDH), A. Dij ker (ZDH) en A. Dootjes (SVC). Res.: J. Hoogenbosch, C. Riteco, Jac. v. Heerwaarden, allen T.B. en J. Reus i(SVQ. Texel 1: Doel: B. Heerschap; achter: G. Wilner en G. Kuyper; midden: H. Neijens, H. Boon en B. Bakker; voor: C. Schermer, R. Bakker, H. du Porto, C. Boot, Opstellingen zijn van rechts naar links. De voetbal-combinaties spelen nu in volledig SVO-tenue. Voor de opstelling van de optocht die nen alle deelnemers om half twee in te nue aanwezig te zijn. NAAR NIEUW VADERLAND De heer L. Woudstra, Zwaanstraat 10, Den Burg, is gisteren per vliegtuig naar Canada geëmigreerd; de heer D. Janse, Het Noorden, O 140, vertrok gisteren met De Grote Beer naar Canada. NAAR DE LUCHTVAARTSHOW Er bestaat voor de tocht met TESO naar de Luchtvaartshow te Ypenburg grote belangstelling. De bus is nl. volge boekt. Om 7,35 uur van Den Burg e: half tien uit Den Helder terug. Op 22 Juni bestaat Texels Museum 25 jaar. De eerste tijd was het gevestigd in de voormalige ULO-school aan de Nieuwstraat, maar later kreeg het een heel wat passender décor: een prijsgege ven barak in de Dennen. Via het Ger- ritslanderdijkje rijdt U er regelrecht op af. Vanaf De Koog bereikt U het Mu seum langs de Minister Ruisweg en van af Den Hoorn voert de Ploeglanderweg U er heen. Vanaf de Pinkster is het Museum her opend. Vorig jaar hebben duizenden er een kijkje genomen, niet in het minst aangetrokken door de actieve zeehond „Phoca", die jammergenoeg na een ern stige kwaal de geest gaf. Maar natuur lijk zal er 'n opvolger worden benoemd. Overigens valt er zoveel te zien: vo gels van allerlei soort en grootte, vissen, die kwiek door de aquariums schieten, krabben en kreeften, zeehondendiarama, eieren enz. enz. En annex vinden wij er nu een vogelherstellingsoord, waarin vogels, die door een of ander handicap uit de normale routering zijn geraakt, liefderijk door het echtpaar De Haan worden verpleegd. Wij ontmoeten daar o.a. zeekoeten, een Jan van Gent, Alken en vleugellamme meeuwen. De eerste groepen zijn olieslachtoffers, de meeu wen vielen als slachtoffer van draden, welke de natuur nu eenmaal niet kent. Er is in het museum zelf een nieuwe vloer gelegd, zodat men gelukkig weer raak kan lopen. Moge ook deze vloer heel gauw versleten zijn! MISLUKTE LANDING DER ENGELSEN OP TEXEL 14 JULY Vergeefs tracht hier een vloot op Texels kust te landen, Reeds blinkt het duin haar toe, reeds nadert ze onze stranden. Een onverklaarb're eb, gevolgd van storm en vloed. Verdrijft haar van de kust, God zelf heeft ons behoed. Als de nood op het hoogst is, is vaak de redding het meest nabij: Sedert de komst van Willem III tot het Stadhou derschap schenen de zaken een gunstige wending te willen nemen; Gods hand zelve werd blijkbaar opgemerkt in den benarden toestand des Vaderlands. De roemvolle togt van de Ruiter naar Chattem, zoo vernederend voor de En gelsen was hun nog lang niet vergeten, zij wilden die vlek door eenen dergelij- ken aanval op ons Vaderland uitwissen. De Engelschen vloot stevende naar Texel, om op dit eiland te landen vervolgens een. aanslag op Amsterdam te doen. Den 14 July waren zij reeds onze kus ten tot op een kanonschot genaderd, doch konden niet landen, vanwege de buitengewone lage ebbe, die, hoe won der! 12 urenlang aanhield, waardoor verscheidene schepen op het strand ge raakten. Eindelijk kwam de vloed, doch deze was door een verschrikkelijken storm uit het noordwesten vergezeld, zoodat de vloot verstrooid geraakte en zelfs twee schepen op onze kusten bleven. Hier was werkelijk de Heer onze uitredder. Aan de Oostzijde van ons Vaderland wierp 'n andere vijand bij Gramsbergen een dijk in de Vecht, waardoor de bezetting van Coevorden had moeten verdrinken, dien een spoedig opkomende storm deze dijk niet zoodanig had vernield, dat geen herstellen meer aan was. Ook daar merkte men Gods vinger op. Deze ploegen speelden om de wissel beker „De Kapitein Meerdink-beker". Het is een uiterst spannende strijd ge worden; aanvankelijk had de T. ploeg het beste van het spel, maar de Mok be schikte over een uitstekende doelman. Langzamerhand volgde een aantrekke lijk spel. Speelden de bezoekers veel met hoge ballen, T. opereerde meer met mooie combinaties. Uit een goede voor zet gaf C. Schermer ons de leiding en even later volgde no. 2. Maar de Mok liet zich niet ontmoedigen en met een hard en ver schot werd Cees Moojen verrast. In de 2de helft werd de Mok allengs sterker. Toch bracht T. de stand op 31 en Ruud Bakker zorgde voor 41 uit 'n voorzet. Spoedig echter was het 42. Een ogenschijnlijk gemakkelijke bal ging via Cees in het doel: 43 en in de laat ste minuuut zorgde de M. midvoor met een mooie kopbal uit een corner voor de gelijkmaker 44. In de 2x7 Vz min. verlenging kreeg de -verdediging het zo moeilijk, dat C. Timmer de bal met de handen in de doelmond opving; zodoende bracht een strafschop de beslissing. Majoor Beerman reikte de wisselbeker uit. Hij was verheugd dat de Mok ge wonnen heeft. Nu is het wisselprijs-pro- bleem niet meer aanwezig! Alle lof aan de scheidsrechter, de heer Brouwer uit Den Helder. Met King in de auto, Op 't meermin de trein, Met King op de tandem Of fiets dat is fijn! 1672 O? a* onze tochten Naar hei, bos of zee, Gaat als verkwikking Steeds King met ons mee! King is hygiënisch En zuivert de mond, En daarbij, als hoofdzaak, Voor ieder gezond! En is soms het lichaam Vermoeid in elk lid, Je neemt maar een King, En dra ben je fit! Ontboezeming van een ge regeld verbruiker. „De Bijzondere Vrijwillige Landstorm telde destijds 80.000 leden, bij onze Na tionale Reserve zijn we nog niet eens aan de 12.000 man toe!" Dit verkaarde de voorzitter van de Gewestelijke Com missie van het Nationaal Instituut „Steun Wettig Gezag", de heer H. van Alphen, Donderdagavond op de feest avond, welke aan de vrijwilligers van de Nationale Reserve en die van de Re- serve-Rijkspolitie alhier in „De Oranje boom" werd aangeboden. Feest; maar ook een ernstig woord, waar men daar niet aan voorbij wilde gaan. Geopend werd door de voorzitter van de Plaatselijke Commissie, de heer S. de Waard, die een speciaal woord van wel kom richtte tot de dames: „Hoe U hier tegenover staat is van groot belang' Tot burgemeester De Koning, luit.-kolo- nel H. L. H. Van Isselmuden, majoor Kropff, majoor Van Meerdink, kapitein J. de Groot, de heer H. van Alphen en een aantal leden van de Gemeenteraad, werden eveneens apart verwelkomd. De heer De Waard feliciteerde de heer H. van den Boomgaard met zijn bevorde ring tot eerste luitenant, welke woorden de aanwezigen een spontaan applaus ontlokten. De heer Van Alphen, hierna het woord verkrijgend, sprak in de eerste plaats zijn erkentelijkheid uit jegens de ge meente voor de aan S.W.G. verleende subsidie. Vervolgens beschreef hij de voldoening, wélke een tocht door Texels mooie natuur hem had gegeven. „Zou den wij niet altijd vrij en blij in dit mooie land willen blijven wonen? Wat is dat voorrecht ons dan wel waard? Willen wij dan niet opkomen voor het geen ons zo dierbaar is? Willen wij dit kostelijk bezit dan niet verdedigen? Toch is het aantal leden van onze N.R. nog te klein, ofschoon Texel weer gun stiger afsteekt t.o.v. de overkant". Hierna werd het woord verleend aan het cabaret-variété van Eddy de Valk, FRANS PLEIDOOI VOOR HET GEBRUIK VAN SCHAPENVLEES Het is jammer, dat vele kleine fokkers nog te weinig weten van de eisen, die handel en verbruik stellen, schrijft de voorzitter van de Franse Slagersbond, de heer Marcel Drugbert, in een Frans vakblad. Al naar hun persoonlijk in zicht bepalen zij zich tot het opfokken van schapen, die zij dan op de markt te koop aanbieden, doch die lang niet al tijd beantwoorden aan de smaak en de behoeften van de cliëntèle. Speciaal wat schapen betreft ziet men veelal, dat de fokkers, met uitzondering van enige specialisten, te zware en te vette dieren aanbieden. Het overtollige vet doet de dieren in waarde verminde ren, ja, maakt ze soms onverkoopbaar. Voor te zware dieren is eveneens moei lijk afzet te vinden, zodat de prijs en dus ook de winst daalt. Evenals het in de varkensslagerij het magere varken van ongeveer 1Ö0 kg, dat op de.markt de hoogste prijs opbrengt, is onder de scha pen het lam van 15 a 18 kg netto het meest gewild. Zo zal een schaap van 60 kg niet meer dan 7000 frs. opbrengen, terwijl een lam, dat slechts 30 kg weegt, ongeveer 8000 frs. noteert. Toch zal laatstgenoemd dier voordeliger blijken te zijn dan het eerste; niet alleen is het malser, doch laten we vooral het netto rendement niet vergeten, d.w.z. de ver houding been tot vlees. Schapenvlees is het gezondste en sma kelijkste vlees, of het nu afkomstig is van de weidegronden in de nabijheid van de oceaan, waar een zilte bries door de halmen speelt, of van de bergweiden, waar het gevoed werd met een rijke flora van geurige kruiden. Het is een edele vleessoort en niettemin geschikt voor allen. Zowel de kieskeurige als de fijnproever en de smulpaap houden er van, zij het dan dat zij andere stukken verkiezen. In welke vorm schapenvlees ook wordt geserveerd, het vormt een waardevol onderdeel voor een heerlijke schotel. Waarom zou ik in dit verband niet even wijzen op de „meschoui" uit Noord- Af rika, waarbij het schaap in zijn ge heel wordt gebraden boven een vuur van wijnranken? Of op het overal in ons Franse land aan het spit gebraden ip boven een takkenvuur, een schouwspel, dat men tijdens de week ends zoveel kan waarnemen? Welk een met niets anders te vergelijken gastrono misch genot, waarbij de eetlust nog wordt aangewakkerd door de frisse wind. die bloemengeur meevoert, terwijl de la'ndwijn de maaltijd op gelukkige wijze completeert! Schapenvlees is dus een fijne en goede vleessoort, die door de slagers met de uiterste zorg wordt behandeld en waar aan de leerling niet eerder te pas komt dan nadat hij zijn krachten op alle an dere soorten heeft beproefd die de aanwezigen een prima avond vol afwisseling bood. Zij kregen om zo te zeggen de lachers op de hand. Burgemeester De Koning besloot het officiële gedeelte met een opwekkend woord tot toetreding tot de N.R., waar- bij hij de dames der leden dankte voor haar medewerking en steun. Besloten i werd met een gezellig bal. Texel - wie weet dat niet? - telt zeven dorpen en bezit voorts een flink aantal gehuchten: Oost, Zevenhuizen, Driehui zen, Midden-Eierland, Zuid-Eierland en i Nieuwe Schild. Eens - wij denken ook aan het roem- loos ten onder gegane De Westen - be- zat Texel negen dorpen, want honderd jaar geleden nog een dorp, dat er zijn mocht. In 1781 b.v. woonden er nog 45 loodsen. Zeker, Oudeschild was groter, dat telde er toen nog 122, maar toch was Nieuwe Schild een dorp van betekenis. Toen wij dezer dagen in Nieuwe Schild vertoefden wees een in gezetene ons de oorspronkelijke lengte van het dorp, dat, evenals Oude Schild, vlak tegen de Waddenzeedijk heeft ge- i legen, zoals de laatste woningen aldaar nog altijd dromen in de schaduw van de j dijk. De laatste sloperij in N.Schild moet - wel de genadeslag zijn geweest, want j toen gingen in één ruk 42 huizen tegen j de grond. „De kelders en putten van de gesloopte woningen -kun je nog vinden". Nieuwe Schild was echt het dorp van de binnenloodsen. Dat was dus in de tijd, dat alle schepen nog via de Zuiderzee j naar Amsterdam voeren, omdat het j Noordhollands Kanaal en het Noordzee kanaal zelfs nog niet in het stadium der papieren plannen bestonden. „Waar wij j i", aldus onze gastheer, „heeft eens een grote bakkerij gestaan. Ver- i derop, in het land vinden wij nog wel eens een snippertje leer, waaruit blijkt, dat daar een schoenmakerij is geweest", i Nieuwe Schild bezat ook een scheeps werf en als U ergens bij de wegsplitsing naar Oosterend en Oude Schild in de dijk graaft zult U daar op een zwaar stuk hout stuiten, dat deel uitmaakte van die werf. „En daar" - men wijst ons een plek 50 meter verder - „moet een hotel hebben gestaan. Voor de huizen liep een lange sloot, daar weet ik nog i van. Aan de andere kant van de dijk is I een steigertje geweest. Bij laag water kunt U de fundering nog ontdekken". Texel was Oostwaarts veel groter: waar nu de Waddenzee kabbelt groeiden eens de bomen van een door mensen ge plant -bos. Nee, niet door de natuur, want. I de wortels, die wij op twee meter bene den vol zee in de bodem hebben gevon den, stonden allemaal in keurig ver band geplant. „Jammer, dal van al die dingen géén i foto's bestaan". Aldus de gastvrouw, die evenals wij grote belangstelling voor de geschiedenis van ons eiland betoonde. Inderdaad en daarom verheugt het ons steeds weer te bladeren in het boek Texel", welks schrijver zoveel aan de ■ergetelijkheid heeft kunnen ontrukken. HANDELSREGISTER In Handelsregister lezen wij onder Wijzigingen: Kleinhandelaren ,.De Smulpot", Texel, Den Burg, Bin- nenburg 5. Kleinhandel in chocolade en suikerwerken, souvenirs, ijs, klein-café- tariabedrijf met verlof B, motor- en rij- wielstalling, enz. Handelsnaam gewij- I zigd in: Cafétaria-Lunchroom „De Smul pot". PREDIKBEURTEN Zondag, Eerste Pinksterdag HERVORMDE GEMEENTE Den Burg 10 uur Ds Van Reijendam Zendingscollecte, n.m. 7,30 uur Ds Van Reijendam Jeugddienst. Onderwerp: „Wat is een Christen?" De Cocksdorp 10 uur Ds Soesan Zendingscollecte. Den Hoorn 9,15 uur Kinderdienst. 10,30 uur Ds Van Rhijn. Bevestiging Lidmaten. Zendingscollecte. De Koog 9,30 u. ds F. Slump. Oegstgeest Zendingscollecte. De Waal 11 uur ds F. Slump Met medewerking van het kerkkoor. Zendingscollecte. Oosterend 11 uur Ds Klijnsma Medewerking van het kerkkoor. Zendingscollecte. Oudeschild 9,30 uur Ds Klijnsma Zendingscollecte. G EREF KERK Den Burg 10 uur Cand. J. Rinzema Extra collecte voor de Zending, half acht Cand. J. Rinzema Oosterend 10 en drie uur Dr Doornbos GEREF. KERK (onderh. art. 31, K.O.) Hoekstraat 38 Oosterend 10 en 3 uur Dienst. DOOPSGEZ. GEMEENTE Den Burg 10 uur Ds J- J- J- van Sluijs. Oosterend 10 uur Ds T. van der Zwaag De Koog 11.15 uur ds J. J. J. van Sluijs Maandag, Tweede Pinksterdag HERVORMDE GEMEENTE Den Burg 10 uur Ds Soesan Zendingscollecte. De Cocksdorp 10 uur Ds Van Rhijn Zendingscollecte. Den Hoorn 10 uur Ds Klijnsma Zendingscollecte. Oosterend 10 uur Ds Van Reijendam Zendingscollecte. GEREF. KERK Den Burg 10 uur Dr. Doornbos Extra collecte voor de Zending. Oosterend 10 uur Candidaat J. Rinzema

Texelsche Courant | 1955 | | pagina 2