4 8 5 Uw kind leuk gekleed door Op Dinsdag 5 JuliperTexel-ExpressenaarE55 Onder de Pomp Kwarteeuw geleden Algem. Leden vergadering Witte Kruis Goöp, Boerenleenbank jongste bediende VACANT1E Vanaf 20 t.m. 30 Juni gesloten voor persen enige gebruikte Solexen al! round loon- administrateur 2 nette meisjes, Donderdags wordt wel gebak ken, maar niet gavent, Prijzen normaal electrisch tellend kasregister Een fraaie sportschoen 25,90 Meisjesjurken Meisjes Montyjacks Popeiine Jackets Meisjesblouses Deianarokjes Deianavestjes Tweka Blazers Meisjestruitjes Meisjes Shorts Velours Ietsjes Sweaters Damestruitjes 6,95 Popeiine Rokken Het Nieuwe Spoorboekje Boekhandel „Parkstraat" BOUWVERGUNNINGEN De heer C. Zutphen, De Koog, ver plaatsing bloembollenschuur naar de Pelikaanweg. VERKEERSONGELUK Den Hoorn Zaterdag kwam de 8- jarige Jan Hin met zijn fiets zo ernstig te vallen dat hij een arm brak. WORDT WEER VOORTGEZET Naar wij vernemen bestaan plannen om de Christelijke Kleuterschool, die in de oorlog moest worden stopgezet we gens gebrek aan leerkrachten, met in gang van 1 September a.s. te heropenen. Zoals bekend werd deze school in „Eben Haëzer", gebouw voor Christelijke Be langen, te Den Burg gehouden. EXCURSIE LANDBOUWSCHOOL Vorige week was de landbouwschool uit Laren in Gelderland op bezoek bij de leerlingen van de tweede en derde klas van onze landbouwschool. Ze be zochten de schapenboerderij van de heer Joh. Roeper te Oosterend, de Schorren, de duinafslag bij de vuurtoren, de Sluf ter, waar ze verregenden en maakten ten slotte een tocht door de duinen van het Museum tot het Westerslag, waarbij ze weer wat opdroogden. Ondanks het min der goede weer hebben ze geweldig ge noten. Morgen gaan onze jongens een tegen bezoek brengen aan Laren. Op de heen reis gaat het langs de Prof. van Bemme- lenhoeve in de Wieringermeer, De G. A. van Swieten-tuinbouwschool te Frede- riksoord, het heidereservaat te Kralo en de heuvels van midden Overijsel. De tweede dag wordt een rondrit door de Achterhoek gemaakt onder leiding van de heer H. J. Kolk, hoofd van de landbouwschool te Laren. Zaterdag komen de Texelaars weer naar huis via het natuurreservaat De Hoge Veluwe, terwijl vanuit Harderwijk een boottocht langs de inpolderings werkzaamheden van het IJselmeer ge maakt zal worden. Z AKENNIEU WS NIEUWE BAKKERSOVEN De Fa. Jb. Bakker Zn., Binnenburg 23, Den Burg, heeft de oude, hete lucht- oven laten vervangen door een nóg mo dernere oven. Deze werkt volgens het heet water-systeem en stelt de bakker in staat het beste van het beste product te maken. Wij hebben de broden gezien en bewonderd. Mooi van bouw, mooi van kleur, precies zoals wij het brood graag op tafel zien. Maar niet alleen het brood dwong onze bewondering af: óók de oven zelf, die een merkwaardig kleine stookplaat heeft en toch een grote bak- capaciteit biedt in de vier bakruimten, welker bodem van een zg. bakmat voor zien is. Zo wordt de geproduceerde warmte ten volle benut. Deze oven neemt bovendien slechts de helft in van dë ruimte, welke de vorige oven in be slag nam. Naast de oven is een zg. rijs- kast gebouwd, waarin de stoom het deeg tot rijzen inspireert. De oven is ge bouwd door „Zwartekat en Van der Woude" te Groningen. Tegenover de moderne oven vonden wij een muur, waarin de zeer oude, blauwe tegeltjes eeuwen lang met rust zijn gelaten. Deze bakkerij werd in 1803 gesticht. En altijd in bedrijf gewest bij de familie Bakker. S.V. Texel Nadat eerst al de handbalwedstrijd Texel 1-Zwaluwen werd afgelast, bleek eerst Zondagmorgen laat dat VZV niet zou komen opdagen, 'n Volkomen sport- loze Zondag dus, hetgeen bij de slechte weersgesteldheid niet onwelkom was. Het belangrijkste is nu de jaarverga dering op a.s. Vrijdag in Hotel „De Graaf". Hier kan het bestuursbeleid worden getoetst en worden de nieuwe verkiezingen gehouden. Het is trouwens niet onmogelijk dat een of meer belangrijke plaatsen door anderen bezet moeten worden en moge lijk wordt er gestreefd naar verjonging, wie zal dat vooruit kunnen zeggen, maar zeker is, dat juist al onze leden vanaf 16 jaar zich hierover mede dienen te bera den en dus leden, allemaal op Uw post en toont door Uw aanwezigheid Uw be langstelling en de wil mede te bouwen aan onze S.V. Texel. ZJXH.-nieuws Hedenavond voor het voetballen geen adsp.-training, maar Maandagavond na de welpen-training. EEN GREEP GRUWELEN Een greep gruwelen en overtredingen jegens dieren over de maanden Januari tot April 1955: Bunschoten - Paard met een riek on geveer 4 minuten lang geslagen; het dier werd eerst aan een hek vastgezet. Nkuwer-Amstel - Paard achter een tractor vastgebonden en voortgesleept. Naarden - Vanwege uierontsteking de twee voorste spenen van een koe met 'n zakmes afgesneden. Vianen - De enige koe die hij bezat, liet een boer in strenge kou nog buiten lopen. Zwaag - Hond van buurman opgehan gen in eigen schuur. Lochem - Twee mannen bonden met een dun touwtje het scrotum van een aantal konijnen af. Harskamp - Stropers sloegen met een ijzeren staaf aangeschoten reebok dood. Epe - Paard met riek gestoken en het daarna twee uur lang in de sneeuw laten staan. - Windbuks in beslag genomen, welke gebruikt werd om vogels te schieten. Callantsoog - Hond met hamer dood geslagen. Haren - Hertje gevonden in een strik. Axel - Kalveren verwijderd uit een veel te klein vervoermiddel, waarin ze naar de markt werden gebracht.. Op Dinsdag 5 Juli kimt U per Texel-Expresse" als deelnemer aan de „Kant en Klaar Tocht" een bezoek brengen aan de E 55, te Rotterdam. Wat de E 55 in houdt behoeven wij stellig niet te omschrijven: de dagbladen en de radio hebben er om zo te zeggen de kolommen van over laten stromen. Texel, van de Vastewal door het Marsdiep geïsoleerd, ligt altijd wat in de vergeten hoek. Je zit feitelijk te ver van het vele mooie af, dat hier en daar en overal in den lande te zien en te koop is. Daarom juichen wij de mooie gedachte toe, welke in de Burgemeesterskamer aan de Vismarkt gerijpt is: het organiseren van een trip, die alle eilandgenoten in de gelegenheid stelt een kijkje te gaan nemen op de E 55, wat een onuitwisbare indruk zal maken. Aanvankelijk bestond het voornemen om onze Vroedschap als afgevaardigde naar Rotterdam te sturen. Wellicht zou de gemeente-secretaris dan wel bereid zijn 'n reportage in ons eilandelijke lijf blad te doen publiceren, maar later werd de vraag gesteld en de mogelijkheid naarstig onderzocht of deze trip niet zo danig kon worden uitgebreid, dat alle eilandgenoten daaraan zouden kunnen deelnemen. Deze suggestie sloeg in en de besprekingen tussen de burgemeester, de heer J. J. van der Vlies, directeur der N.V. TESO en de heer J. C. Quint, di recteur der VVV „Texel" had het ge wenste resultaat. Onze VW „Texel" werd de organisatie van deze tocht op gedragen. TESO zal 's avonds een extra boot laten varen. De Dinsdag is gekozen om ook onze middenstanders in de ge legenheid te stellen aan deze speciale trip mee te doen. Om 7.45 uur zal van Texel worden ver trokken en om 9 uur uit Den Helder, waar wij met de „Texel-Expresse" om streeks 9 uur de reis naar Rotterdam zullen aanvangen. Aankomst te Rotter dam plm. half twaalf. Terug uit Rotter dam om 9 uur en om half twaalf met de extra boot van Den Helder.. Deze „Kant en Klaar Tocht" biedt U behalve de reis per bus, boot en trein vv, het bezoek aan de E 55 en een koffie tafel in het Groot Handelsgebouw of „Parkzicht", gelegen op het terrein van de E 55. De totale kosten bedragen SIGARENMAGAZIJN „MOOI TEXEL" Sigarenmagazijn „Mooi Texel", sinds 1938 eigendom van de heer P. Spanjer, zal dezer dagen worden opgeheven. De winkelruimte zal bij het kantoor van diens grossierderij worden gevoegd. BIJENETERS IN GRONINGEN Na hun verrassende verschijning op Texel hebben zich thans ook in het Gro ningse dorp Haren bijeneters vertoond. Deze vogels, die in het Middellandse Zeegebied thuishoren, hebben zich tot dusverre in totaal niet vaker dan zeven keer laten zien. Zondag signaleerde men in Haren drie, en Maandag zelfs zeven exemplaren. Ken de Texelse Courant er geen PTT-filiaal bij kregge? Weerom? Nou, deer wordt herhaaldelijk an de deur klopt om postzegels! Maar 't Postketoor is toch op de Hoek van de Parkstreet en de Neuw- street! Ja, veule Tesselaars wete dót wel, maar de Badgaste zou Tante Pos pleziere door een flink bord an te brenge op de Westgevel. Komend van de Groe- neplaats hei je d'r een goeie kiek op, niet waar. slechts f 15,Dit is mogelijk als mini maal 200 personen aan deze trip deelne men. Normaal (met het ongemak van stoppen en overstappen) kost U een treinreis Den Heider-Rotterdam v.v. f9,10, de entree tot de E 55 f2,25 en daarboven zouden dan de extra kosten voor de extra boot en de koffietafel ko men. Ditmaal komen de Spoorwegen en TESO dus met een aanlokkelijk aanbod. Moge deze „Texel-Expresse" geheel volgeboekt worden! Men gelieve zich aan te melden, uiterlijk, tot 25 Juni, aan de kantoren der VW Texel, onder gelijk tijdige voldoening der kosten. Zaterdag volgen per advertentie nade re bijzonderheden. Zie dan ook de raam biljetten. WEDSTRIJD VOOR MOTOREN, AUTO'S EN BROMFIETSEN Door de Motorclub Texel zal Zondag middag een puzzle-wedstrijd voor auto's, motoren en ^bromfietsen worden georga niseerd, over resp. 75 en 50 kilometer lengte, waarbij de mooiste, geasfalteerde wegen van ons eiland in het parcours zullen worden opgenomen. De deelname staat vrij voor iedereen. Om half drie wordt te Oosterend gestart. De route is uitgezet door de heren Wim Koopman en Aat van Liere. Adv. Waarschuwing. Zand halen van de Hofstede „Hertenkamp" is geoorloofd, mits bij vooruitbetaling van 15 Cents voor elke Kar- of Wagenvracht bij den bewoner H. Barhorst. C. Bakker Dzn. Gevraagd (en deze biedt drie kwartjes minder - red.) een zindelijke dienstbode, voor dag en nacht, loon f 1,75 per week, voor direct. Reiskosten worden vergoed. Adres: Den Heer D. Kikkert, Havenplein No. 12 te Den Helder. Oosterend. 21 April. De visschers zijn door het ruwe weder eerst gisteren uitgezeild. De garnalenvloot is reeds met verscheidene schuiten verminderd; over de ontvangsten was men evenwel in de voorafgaande week wel tevreden. Ge middeld was het garnalenseizoen dit jaar slecht te noemen, niettegenstaande de prijzen door elkander aanmerkelijk hooger waren dan in voorafgaande jaren. De bevolking van Oosterend en om streken breidt zich in den laatsten tijd weder uit. Op de o.l. school werden, be halve de leerlingen, die met 1 April we gens 5%-jarigen leeftijd zijn toegetre den, in de laatste maanden wel twaalf kinderen aangenomen, die van elders kwamen. Adv. Stalling. Daar 1 Mei a.s. opnieuw de paardenstallen zijn verhuurd, worden niet geabonneerden beleefd doch drin gend verzocht op marktdagen aldaar geen paarden te brengen, op andere da gen gelegenheid tegen betaling. Achtend J. Bruin. Oosterend, 25 April. Op de bedden achter Oost zijn in de vorige week ver scheidene honderdduizenden plantoes- ters aangebracht. Ze werden uit Zeeland gehaald. Den Hoorn, 25 April. Het eerste der elf zinkstukken, ter herstelling van den dijk aan het Horntje, is hedenmorgen neergelaten. Hiervoor waren bakken met stenen door een sleepboot getrokken uit Den Helder gekomen. Ruim 30 personen waren noodig om de steenen, zoodra tiet op de plaats der bestemming aankwam, er op te werpen. Zend vroegtijdig Uw advertenties in. TEXEL AARTJES Bij vooruitbetaling lot 3 regels f 0,60: elke regel méér f 0,20. Onder adres te bevr. (niet eerder dan 11 u. in Boekh.) en onder nr f 0.20 meer. Radio herstellen? VONK opbellen! Telefoon 78 en 273 Te k, bokkenwagen op lucht banden geschikt voor melk- wagentje f 15 Binnendeur m. slot en kozijn f 12.50 Twee buitendeuren (Amerikaanse grenen) met kozijnen en slo ten f25 p. stuk Vlaggestok (wit) f5 J. Zwan, De Koog, Tel. 312 Te k. draagbare radio, batterij en lichtnetvoe- ding. J.Kortenhoeven, Schil derend 11 Beste biggen te k Jac Zijm Z.-Eierland 119 Aangeb. prima fototoestel z.g.a.n. Solida Franka tegen abnormaal lage prijs. Toon de Haas, Oosterend Tek. voetbalschoenen m. 6 en hoge jongesschoenen m. 39 i pr.st. S. J. Hopman, De Westen H 114 Te k. 2 2dehandsfiet- sen meisjes- en damesfiets f 15 en f20 Weststr. 10,0'end Te k. leren overall voor motor of tractor G. Bakker „Atlas" Vanaf heden kool- planten Tuinderij Buisman jeugdherberg. Den Burg,ruimt 50 dekens op. Zaterdag tussen 3-4 uur Te k. motor merk Sparta 125 cc C. Schuil Wes tergeest B 60 Met onze ouders en grootouders JAC. DRIJVER Cz. en P. DRIJVER-Trap hopen wij door Gods goed heid D.V. Vrijdag 17 Juni a s. hun 40-jarige echtver eniging te herdenken Hun dankbare kinderen en kleinkinderen Oosterend, Hoekstr. 6 Wegens ziekte geen receptie Enige en algemene kennisgeving Heden overleed plot seling mijn lieve man Boudewijn Bakker in de leeftijd van 54 jr. M. Bakker- Oldenburger De Koog, Texel Hotel „Californië" 12 Juni 1955 Geen bezoek Geen bloemen De crematie zal plaats vinden te Westerveld Donderdag 16 Juni te elf uur Heden overleed, tot onze diepe droefheid, na een kortstondige ziekte, toch nog geheel onverwachts onze lieve goede vader, behuwd-, groot- en overgroot vader Nanning Willem Duinker directeur der N.V. Expl. Mij. „Noordzeebad Vlieland" in de ouderdom van ruim 91 jaar Tholen P. .J. Duinker, arts N. Duinker-Griep Goes C. A. Griep-Duinker C. Griep, arts Amsterdam J. M. Duinker C. h. Duinker-Ulrich Neustadt/Weinstrasze R. M. Hergesell- Duinker Mr. Dr. W. Hergesell Uffenheim M. H. Stempel- Duinker Vlieland A. Bootsma, huisgen. Klein- en achterkleinkinderen Vlieland, 10 Juni 1955 De begrafenis heeft plaatsgehad op Vlieland 14 Juni 1955 van de afd. Texel van het op Vrijdag 17 juni 's avonds 8,30 uur in de Lindeboom Agenda Opening Notulen Jaarverslag 1954 Vaststellen van de balans en winst en verliesrekening 1954 Rondvraag Sluiting te Texel Gevraagd (vr) in bezii van Oiodiploma Indiensttreding omstreeks 1 Juli J. H. Slaman, Oudeschild 80 fietsen Bakkerij „De Amandelboom" Ocsterend Zaterdag 18 Juni 'sav. 8 uur in de kerkekamer van de Ned. Herv. Kerk te Oosterend ontmoetingscsvosid van Doopsgezinde, Gere formeerde en Hervormde jongeren van 16—35 jaar Ieder is hartelijk welkom H.H. Landbouwers van hooi en combijnwerlc houdt ik mij beleefd aan bevolen Johan van Maldegem Jaditlust, Tel 254 TE KOOP Zegel, Den Burg Tel 150 Zadelmakerij Waaïderstraat Telefoon Groot aannemingsbedrijf zoekt voor direct voor het werk op Texel. Brieven onder no 657 bur van dit blad Voor terstond gevraagd ook wel gehuwde, goed loon en Zaterdags vrij Stoomwasserij „Texel" De bakkers van Den Burg Aangeboden National, geeft gesp bon. totaalteller, contr. strook en klantenteller, etc. P. Spanjer, Weverstraat 28 Dokter Schalkwijk AFWEZIG van 16 juni tot 4 Juli Apotheek blijft geopend Tot mijn grote droef heid overleed Zaterdag 11 Juni te Eibergen mijn lieve pleegmoeder en trouwe medewerkster Mevrouw Aaltje Berendina Wullink in de ouderdom van bijna 60 jaar K. Holtewes Pension „Hollandia" De Koog bruin calfs op de moderne sierlijke Antonio leest, Hoogerstr. 6 Tel. 102 DEN BURG Ook specialist in Swift-herenschoenen! leuke modellen, ook met losse bo lero, om als strand jurk je te dra gen, effen of gebloemd, prijzen C QC als 16,50 - 11,75 - 8,95 - Wollen velours of arraché. Aar dig gemaakt met fantasiegarne ring, opstiksels of sierknopen 10 7 K 29,75 - 22,75 - 16,75 - S ^5'3 voor meisjes. Kleurechte satijn, Q QC rood, groen of bleu, al vanaf van cloqué, krauselcrêpe, ever- glaze of popeiine. Vlotte model len. Aangeknipte of ingezette QC mouw 5,75 - 4,50 - 3,65 - Swipgmodel, met rondom opge stikte naden. Staat vlot en is QC sterk, al vanaf jOU met hoge of lage sluiting. Zeer geschikt voor de koelere dagen of Q nn avonden. BEGINPRIJS Bijzonder prettig in het dragen. Solide 100% wollen Wevenit-jer- sey. Rood, grijs of blauw. A nc Prijzen als 23,50 - 17,75 - van sterk katoenen tricot. Wit, rood, geel of groen. Zeer sportief, 4 OC al naar de maat vanafIjöü Mooie, kleurechte sterke satijnen meisjesbroekjes, met twee leuke s% nr zakken. Vrolijke tinten, al vanaf Prima, zeer solide kwaliteit. Die pe kleuren 11,50 - 8,95 - Leuke modellen, sterk tricot, wit i% QC of in kleuren 4,90 - 3,90 - voor dames in alle modieuze kleuren. Leuke modellen en gar- O QC nering 19,75 - 13,85 - 11,75 - Indien U zelf niet kunt komen, dan schrijft U ons. Wij sturen uitgebreide zicht zendingen van al onze artikelen over geheel Texel. Het is maar een weet, dat de „Bijenkorf" U beter kleedt endat U minder besteedt. Den Helder

Texelsche Courant | 1955 | | pagina 2