De meeuwen domineren nog tegenmaatregelen hard nodig Hoe Den Burg groeide Texelse aardappeleu naar Engeland Te danken aan goed (leiding-) water Meer melk en hoger vetgehalte en zij geen risico van darm stoornissen LEIDSE MARKT Vrijdagochtend om elf uur telefoneer de Leiden het volgende: Totaal aanvoer 2403 lammeren, waar van 1139 stuks van Texel. Notering liep van 69-84,Tot die prijs werd een uit gezochte partij verkocht. Zelfs was er nog een hogere. De handel is evenwel zeer traag. En voor de afloop wordt het ergste gevreesd Algemeen wordt weerstand geboden tegen de hoge prijzen van dit jaar. MOSSELS AAN DE MUUR Zoals bekend vertoeven tegenwoordig weer een aantal Bruinisser vissers in onze wateren om mosselzaad te bemach tigen. Maar men vindt het niet alleen in de Waddenzee, doch ook langs het strand: de mosseltjes zitten nl. bij dui zenden op de in zee liggende brokken van de voormalige „Atlantic Wal", de Chinese Muur bij paal 12. De vissers hebben er reeds enige kar renvrachten vandaan gehaald. TEXEL-VLIELAND V.V. Woensdag heeft TESO de dienst op Vlieland, die gedurende de zomermaan den ter wille van het toerisme gevaren wordt heropend. Tweemaal daags van Texel {ten Noor den van De Cocksdorp ligt de steiger) en tweemaal 'daags van de Vliehors. Bo vendien staan weer tochten naar de rob- benplaat op het programma. Evenals vorige jaren zullen autobussen op deze bootdiensten aansluiten. BOOM IN BRAND GESTOKEN Rakkers, gewapend met een brandglas en licht ontvlambaar materiaal staken Woensdagmiddag een boom in brand, welke op de hoek van de Stenenplaats- Waalderstraat staat. De knapen hadden het vuur in een holte aangelegd en het trok best door via een bovenliggende opening. Omdat de brand doorzette acht te de heer J. G. Dekker, Kledingmaga zijn, Stenenplaats, het raadzaam de brandweer op de hoogte te stellen. De snel verschenen nevelblusser had het dreigend gevaar in een ommezien be zworen. van Saksische Burcht tot „open stadje" De gevelsteen, die U hiernaast afge beeld ziet, werd in 1611 aangebracht in de muur van het Texelse rechthuis. Dat stond op de plaats waar wij thans Hotel Texel vinden. In dat jaar werd door Jacob Reijerzn Voocht, de 8-jarige zoon van de burgemeester van Oosterend, de eerste steen voor dit rechthuis gelegd. (Texel telde toen vier burgemeesters, nl. te Oosterend, De Waal, Den Hoorn en Den Burg). Naast dit rechthuis werd een nieuwe woning voor de schout gebouwd. Dit laatste gebouw bestaat nog en valt op door zijn fraaie gevel, die thans „de poort van Hotel „Texel" genoemd wordt. In het midden van de vorige eeuw werd het rechthuis gesloopt en de ge velstenen met de wapens van Den Burg en Texel werd als versiering aange bracht in de zuilen welke de entree tol het Park van Den Burg vormen. Het wapen van Den Burg vertoont dus een torenburcht, maar alle grondige na speuringen ten spijt, kon de schrijver van het bekende boek „Texel", de heer J. A. van der Vlis, niet overtuigd wor den van de mening, dat Texels hoofd dorp eens een burcht geweest is, hoe zeer de naam Den Burg ons ook in die mening tracht te sterken. „Veeleer den ken wij, dat de kerk, naderhand ook het kloostertje en het schoutshuis, omgeven waren door een gracht en wal en dat dit geheel de burcht werd genoemd. Een burcht, die zij dan moet hebben geërfd van de oude Saksische burcht". De dorpskern is belangrijk hoger ge legen dan de rest van Den Bux-g. Men ontdekt dit bij een wandel rond die kern in de Zwaanstraat, op de hoek van Nieuwstraat en Parkstraat en ook waar de Binnenburg overgaat in de Stenen plaats. Daar moeten bruggen zijn ge weest over een gracht, die eerst in 1902 is drooggelegd en gerioleerd. De huizen van Parkstraat, Binnenburg, Groene- plaats en Nieuwstraat liggen aan de bin nenzijde van de voormalige gracht, de huizen van de Warmoesstraat en de We verstraat zijn op de wal buiten de gracht gebouwd. Deze gracht moet reeds aan het einde van de* 14de eeuw zijn gegra ven. Het is evenwel onjuist te veronder stellen, dat de gracht pas ontstond na de verlening van het stadsrecht in 1414 en om daar aan toe te voegen dat Den Burg toen omringd werd met een muur, waar in stadspoorten waren. De geringe wel stand en de kleine bevolking maken het trouwens onwaarschijnlijk dat er ooit 'n stadsmuur rond Den Burg was en men houde in het oog, dat niet aan het dorp Den Burg, maar aan het eiland Texel stadsrecht werd verleend! (Wordt verv.) „IN REVISIE" Dat is de titel van het kostelijke blij spel, dat de Rederijkerskamer U.D.I. Donderdag 23 Juni a.s. in „De Oranje boom" voor het voetlicht hoopt te bren gen. De eerste van de reeks festiviteiten in het licht van het toeristenseizoen. Aan dergelijke avonden bestaat, gezien de opkomst, behoefte en wij hopen dan ook, dat de uitvoering weer een toon beeld van het goede amateurtoneel mag worden, trouwens, wij twijfelen daar allerminst aan, gezien het succes dat de Udianen onlangs met ditzelfde stuk ten deel viel tijdens het optreden ten bate van de Nutskleuterschool. GOED GECAMOUFLEERD Een motorrijder kwam hijgend naast zijn vehikel een eenzame boerderij op zoeken. „Heeft U een fietspomp? De band is zo goed als leeg, ik denk, dat kwajongens er aan geprutst hebben". De boerin gaf hem een pomp. Best was-ie niet, maar de band naderde toch ten lange leste de gewenste spanning. Uit voorzorg liet de motorrijder de band daarna nog even bij de motor dealer controleren. „Maar, meneer," zei de verbaasde expert, „U heeft toch zelf een fietspomp onder aan de tank!" „Nooit gezien!", verklaarde de motor rijder, die het bewuste vervoermiddel intussen reeds een jaar zijn eigendom kon noemen! BROEDPLAATS DE SCHORREN De vogelwachter van de Schorren ont dekte Dinsdag, dat weer een aantal nesten van de grote en de kleine sterns door het water weggespoeld waren. Hij meent, dat de zee daar ter plaatse hoger komt dan voorheen. Wellicht is het feit, dat de Schorren zich niet meer tot voor bij hoeve Zeeburg uitstrekken aan dit 'euvel niet vreemd. WIE ZICHZELF BEHEERST IS STERKER Men behoeft niet altijd helemaal naar de Zeeburgerdijk om een fikse vuistslag bij te wonen: onlangs diende een Oude schilder een andere cafébezoeker zulk 'n ferme stomp toe, dat diens neus behoor lijk bschadigd werd. Bovendien zag zijn costuum er verre van gloednieuw meer uit toen de ruzie beslecht was. De poli tierechter ging accoord met de eis tot vergoeding van de schade aan het cos tuum, groot f 6,75 (de prijs van het sto men) en eiste voorts f 40,of 20 dagen brommen. Een ander eilandgenoot, die een andere burger met zijn klompen had bewerkt, hoorde zich tot f 20,of 10 dagen veroordelen, nadat f 30,of 15 dagen waren geëist. Dezer dagen stoomde de vierde kust vaarder naar de haven van Oudeschild om er aardappelen te laden. Deze aard appelen zijn bestemd voor uitvoer naar Engeland. De handel in aardappelen was de laat ste tijd bijzonder traag, zelfs de goede kwaliteit was moeilijk verkoopbaar in het binnenland. Er was echter weinig goede kwaliteit leverbaar en voor de minder goede aardappelen was het hele maal moeilijk afzetgebied te vinden. Dit product dreigde dan ook in de veevoedersector te belanden. Tenslotte wist de regering Engeland geïnteres seerd te krijgen voor dit product. Er gaan nu dagelijks grote partijen de Noordzee over. Voor de Landbouwers is dit de enige oplossing. Tot de te ver schepen partijen behoren allerlei soorten, waaronder Red Star. Vergeleken met het buitenland is het waterverbruik in Nederland echter nog gering. In Rotterdam en Amsterdam be droeg het waterverbruik in de laatste jaren gemiddeld 180, onderscheidenlijk 150 liter per hoofd en per etmaal. Dit verbruik bedroeg in Londen 250 1, te Parijs 450 1, te New York 600 1 en te Chicago 1000 1. De dekking der behoefte aan water In de natuur is water overvloedig aan wezig, maar slechts een deel ervan kan voor drinkwater gebruikt worden. 97% van alle water bevindt zich in zeeën en oceanen. Anders dan op zeer kostbare wijze kan zeewater niet tot drinkwater worden bereid, zodat het voor dit doel praktisch onbruikbaar is. (Op Aruba en Curacao en in Kuwait wordt wel drink water uit het zoute zeewater gedistil leerd). In Nederland wordt de behoefte aan water voor omstreeks 70% gedekt door het onttrekken van water aan de bodem; de resterende 30% wordt hoofdzakelijk gewonnen uit de grote rivieren. Nederland beschikt over vrij grote hoeveelheden bruikbaar grondwater, be halve in het Westen des lands. Er moet echter gewaakt worden tegen een te sterke onttrekking van water aan de bodem, omdat de daarmede gepaard gaande daling van het grondwater scha de kan toebrengen aan land- en bos bouw. Er is onlangs een wet aangenomen, waarbij het toegestaan wordt, dat wa terbedrijven zo nodig water aan de grond onttrekken, ook wanneer daar door schade aan anderen wordt toege bracht. Deze schade wordt dan vergoed. In het Westen des lands, waar de grootste steden en de meeste inwoners zijn, is behalve in de duinen (en op en kele andere punten) het grondwater brak. In dit deel van het land is daar om, behalve van water uit de grote ri vieren, vooral gebruik gemaakt van het zoete grondwater uit de duinen. Onder het zoete grondwater van de duinen bevindt zich echter zout water, afkomstig uit de zee. Wanneer meer water aan de duinen wordt onttrokken dan er door de regen val bijkomt, zal het zoute water de plaats van zoet water gaan innemen en worden de duinen in de loop der jaren in toenemende mate minder geschikt voor waterwinning. In de laatste tien tallen jaren is de onttrekking van duin water door het stijgende waterverbruik zo groot geweest, dat de zoetwatervoor- raad in de duinen afneemt. Daarom heb ben die grote waterbedrijven, nl. die van de gemeente 's-Gravenhage, de gemeente Amsterdam en de provincie Noordhol land, besloten water uit de Lek naar de duinen te brengen en daar door be vloeiing in de bodem te laten infiltreren. Het water zal van de Lek naar het duingebied worden gevoerd door zeer lange, wijde leidingen van beton. De lei ding voor 's-Gravenhage is 40 km lang en 1.40 m wijd, de gezamenlijke leiding voor Amsterdam en Noordholland is 50 km lang en 1.50 m wijd. Dit zijn zeer kostbare en ingewikkelde technische werken, die echter voor de watervoor ziening van Westelijk Nederland niet kunnen worden gemist. Bescherming van de waterbronnen De zorg, dat de gebruikers goed water krijgen, begint bij de bron. Het grond water moet bij voorkeur worden gewon nen in gebieden waar geen bebouwing is, zodat de kans op doordringen in de grond van stoffen, die het grondwater op een voor de gezondheid gevaarlijke wijze kunnen besmetten, zo gering mo gelijk is. In verband hiermede kochten vele waterbedrijven uitgestrekte terrei nen aan, b.v. in de duinen, waar geen bebouwing verrijst en waar bezoek slechts wordt toegestaan als dit hygië nisch verantwoord is. In vele gevallen stellen de provincies streekplanverorde ningen vast, waarbij woningen en dustrieën die verontreiniging kunnen veroorzaken uit de omgeving van de bronnen worden geweerd. De bescherming van oppervlaktewater levert bijzondere moeilijkheden op. De belangrijkste rivier, waar Nederland water aan onttrekt, is de Rijn. Vóórdat deze. rivier in Nederland komt heeft zij afvalwater uit Zwitserland, Frankrijk en Duitsland in zich opgenomen. Hierin bevinden zich o.a. slecht sma kende stoffen, afkomstig van de cokes industrie in het Roergebied, zout water uit de steenkolenmijnen in het Lippege- bied en zout uit de kalimijnen in de El- zas. Het is van groot belang, dat toene ming van deze verontreiniging wordt voorkomen en zeer wenselijk, dat zij wordt beperkt. Thjans is overleg gaande tussen de boverigenoemde Rijnoever- staten om dit te bereiken. De samenstelling van het Rijnwater variëert. In tijden van grote wateraf voer is deze gunstig. De waterbedrijven, die water in de duinen zullen infiltreren, hebben de gelegenheid hiervan profijt te trekken door slechts water van gun stige samenstelling naar de duinen te brengen en daarvan in de grond een voorraad te vormen. Meer melk, hoger vetgehalte De betekenis van de aanwezigheid van goed drinkwater in voldoende hoe veelheid kan moeilijk worden overschat. Zij is geenszins beperkt tot het voor komen van door het water overgebrachte ziekten. Van een zindelijke leefwijze gaat een algemene beschavende invloed uit. In die gedeelten van het land, waar geen centrale drinkwaterleiding aanwe zig is, levert het vestigen van nieuwe industrieën moeilijkheden op. Er wor den slechts weinig werknemers gevon den, die in een dergelijk gebied willen gaan wonen. Ook de landbouw onder vindt thans moeilijkheden met het vin den van arbeiders, wanneer aan dezen geen huis met aansluiting op een water leiding ter beschikking kan worden ge steld. Goed drinkwater is voorts van grote betekenis voor de veeteelt. Wanneer runderen met goed water worden ge drenkt wordt de melkgift groter en stijgt het vetgehalte. Daarnaast maakt de wa terleiding een betere stalhygiëne moge lijk. Tourisme bevorderd Ook het tourisme wordt door de aan wezigheid van goed drinkwater in een bepaald gebied bevorderd. De vreemde lingen lopen liëver niet het risico van 't krijgen van darmstoornissen en andere ziekten in het gebied, dat zij in hun va- cantie opzoeken. Ook hebben zij behoefte aan voldoende water om zich te wassen. De brandbestrijding geschiedt voor een belangrijk deel met leidingwater. Met name in hoger gelegen gebieden kan vaak alleen de waterleiding bluswater leveren. De regering bevordert dan ook, dat die delen van het land, die nu nog van goed water verstoken zijn, op een waterlei ding worden aangesloten. Deze gebieden zijn in het algemeen dun bevolkt. De bewoners wonen vaak op verspreide boerderijen. Er moeten dus lange leidingen worden gelegd in 'n gebied, waar slechts weinig mensen wo nen. De uitgaven zijn daardoor hoog en de inkomsten verhoudingsgewijs gering. Daarom geven het Rijk en vaak ook de provincies en de gemeenten subsidies aan de waterbedrijven ten behoeve van waterleidingaanleg in deze gebieden. Daarbij wordt thans uitgegaan van een door het Rijk opgesteld plan, dat beoogt te bereiken, dat het aangesloten deel der bevolking in 10 jaren stijgt tot 93%. Toen de vogelwachter, die thans de laatste serie uit de beste jaren van zijn leven meemaakt, nog een knaap was en door het avontuur gelokt in de dennen bossen - nog laag en ondoorzichtig - de ouderlijke woning verliet, was het vin den van een zilvermeeuwennest een bij zonderheid. Deze prachtig gebouwde, verre van schuwe vogel kwam op ons eiland toentertijd niet als lid van een grote kolonie voor. De zilvermeeuw kreeg z'n kans, toen hij beschermd werd. „Stom, stom!" zo zei dezer dagen een bejaarde Texelaar. „Ik heb het de heren gezegd, dat ze daarmee op de verkeerde weg waren. En heb ik verkeerd gezien' Ik denk dan alleen maar aan hetgeen de meeuwen in Waalenburg, op de Staart, misdreven hebben. De andere, kleinere vogels kregen daar alras geen gelegen- hied meer tot het groot brengen hun kroost". Nee, de juiste tactiek was het besluit tot het beschermen van de zilvermeeu wen nu bepaald niet. Wij behoeven de bergeenden gelukkig nog niet als de zeldzaamste vogels ter wereld te be schouwen, maar die zouden beslist tal rijker voorkomen als het aantal zilver meeuwen niet zo overstelpend groot was. Immers worden ieder seizoen opnieuw vele piepjonge bergeendjes door de zil vermeeuwen met huid en haar opgepeu zeld. Allengs gingen ook de ogen van de beschermers enigermate open. Inder daad, men zag in, dat de meeuwen te veel in de melk te brokkelen kregen Hun wandaden werden algemeen be kend. Daar moest paal en perk aan ge steld worden. Het is tenslotte niet het hele iaar door kermis op Texel, of lui lak, zo ge wilt. Besloten werd een grote partij eieren te rapen. Waar? Wel, in de Westerdui nen, waar duizend of meer zilvermeeu wen een indrukwekkende kolonie had den gevormd. Dag in dag uit sjouwden de vogelwachters en hun assistenten door het terrein en het was geen kunst om in een uurtje de manden gevuld te hebben: de nesten zijn gemakkelijk te vinden, want ze liggen open en bloot en eenvoudiger waarneembaar dan het nest van de graspieper b.v. De eieren werden verkocht, zoals eertijds de kastelein van het Eijerlandse Huis er een drukke han del in dreef, waarover straks meer. Echter was het rapen tegenwoordig niet lonend en daarom werd naar een ander middel tot beperking van de ko lonie uitgezien: men bespuit de eieren nu met een vloeistof, die het uitkomen van de eieren voorkomt. De meeuw blijft intussen toch al 26 dagen op de eieren zitten. Vandaag de dag zijn er in de Wester- duinen nog altijd een 1000-1200 paren Het krioelt er van. De bezoekers-toeris ten ervaren steeds weer de moed van de zilvermeeuw, die rakelings over de hoof den der ongewenste gasten scheert of de schedel zelfs durft te treffen. Op honderd nesten na (drie eieren per nest) zijn alle eieren bespoten en nu zal de vermeerdering der meeuwen dus een halt worden toegeroepen, maar. dan dient men ook jaar in, jaar uit op deze goede weg voort te gaan, want een zilvermeeuw kan tientallen jaren oud worden, wat het ringonderzoek uitwees. Als de meeuwen bezoek krijgen wor den ze, ondanks hun moed, toch bijzon der onrustig. Laag over je heen scherend doen.ze het wel eens van opwinding in hun broek, wat niet altijd geapprecieerd wordt. „Een onzer gasten behoefde wer kelijk niet te vertellen, dat ze naar de meeuwen in Westerduinen geweest was" zo verklaarde ons een toerist, die als een HINDERWET Ter inzage legging verzoek om vergunning Burgemeester en wethouders van Texel brengen ter openbare kennis, dat ter secretarie dier gemeente ter inzage ligt een van de vereiste bijlagen voor zien verzoek om vergunning ingevolge de hinderwet, van de heer J. J. Geus, te Den Burg, Schilderend 20, tot het op- ichten van een timmerwerkplaats, waarbij gebezigd zullen worden electro- motoren met een gezamenlijk vermogen an 2V2 p.k; in het perceel plaatselijk gemerkt Den Burg, Schilderend 27, ka dastraal bekend gemeente Texel, sectie D, nr. 3885; tevens van de N.V. Betonindustrie J. C. Rab te Den Burg, Binnenburg 11, tot het oprichten van een inrichting voor het vervaardigen van betonwaren, waar bij gebezigd zullen worden 6 electromo- toren met een gezamenlijk vermogen van 12 p.k., in het perceel plaatselijk gemerkt Schilderweg, kadastraal bekend gemeente Texel, sectie D, nr. 3609. Voor een ieder bestaat gelegenheid schriftelijk bezwaren in te brengen bij het gemeentebestuur tot uiterlijk 25 Juni 1955. Voorts heeft ieder de gelegenheid in persoon of bij gemachtigde mondeling bezwaren in te brengen in een openbare zitting ten gemeentehuize op Zaterdag, Juli 1955 te 11 uur. Zij, die niet in persoon of bij gemach tigde op bovenbedoelde zitting zijn ver schenen, zijn niet gerechtigd tot beroep. Degenen echter, die tijdig schriftelijk bezwaren hebben ingebracht en niet op de zitting zijn verschenen, zijn wel tot beroep gerechtigd, indien zij niet woon achtig zijn in deze gemeente. Texel, 15 Juni 1955. Burgemeester en Wethouders voornoemd De Burgemeester, C. de Koning De Secretaris, P. Beemsterboer gewaarschuwd man op excursie was ge togen en van meet af aan een parasol boven het hoofd hield. Een dominee uit Friesland had zijn toga tijdig voor een aftandse regenjas verwisseld. De meeu wen gingen hem niet gelijk de Leviet voorbij, doch gedachten hem rijkelijk van souvenirs. „Ja, mevrouw", zo verontschuldigde de vogelwachter zich: „de vogels dragen geen luiers". Nu en dan troffen wij tussen de meeu wen ook een stormmeeuw aan. Met zes tig nesten zijn ze vertegenwoordigd. Een graspiepertje flitste voorbij, een ta- puitje wiekte behendig op een ragfijn takje neer. Tussen al dat zilverige vleu gelgeklap der meeuwen was ook een kraai een opvallende verschijning. De toeristen streelden de vele jongen, die vergeefs op hun schutkleur vertrouwden. Jammer, dat er geen foto's gemaakt mochten worden. In deze kolonie zou dat werkelijk geen kwaad kunnen!! Men genoot niet alleen van de meeu wen, op deze eerste zomerdag in Juni, maar ook van de prachtig gevormde duinen, de vele bloemen en planten. Op zo'n dag, vonden wij, is het leven van de vogel wachter zo slecht nog niet! Een vers meeuwenei hadden wij in tussen wel gaarne in de braadpan ge zien, want daar gaat een roem van uit. Pieter van Cuyck, de Haagse kunst schilder, die ander halve eeuw geleden ons eiland dikwijls bezocht, vertelt ons van de vogelrijkdom in Eierland, voor de aansluiting bij Texel. „Nu houden onze paarden stil voor het Landshuis op het Eierland; daar gaan de jagers naar het duin en de vogels vliegen met dui zenden rondom ons, terwijl de kar met de blinkende koperen kannen, die tot aan den hals met melk gevuld zijn, uit het veld t'huis komt, maar wij helpen de dames van den wagen, om, na wat ontbeten te hebben, op de vermaakelijke eijerjagt te gaan. Gngeleofelijk is het onnoemelijk getal van nest en eyeren van allerlei soort, welke men hier aantreft; men kan zich aan geene zijde wenden zonder om zoo te spreken, twee of drie nesten onder de hand te hebben; maar men vindt zich bijna in het geval van Don Quichotte bij het hol van Montessinos; want men dient schier slag te leveren tegen de vogels, zoodanig komen die dieren aanstrijken op de roovers van hunne eigendommen en van de hoop. van hun toekommende geslagt; de Kastelein van het Landshuis heeft in de maand Mey zes of zeven menschen in zijne dienst; alleen om die eyeren te vergaderen; waaruit men van derzelver meenigte kan oordeelen; hij pleegt er dertig duizend naar Amster dam te zenden, ten dienste van de koe- kebakkers. Een ongeloofelijk getal van bergeen den pleegt alhier te broeden; maar se dert eenigen tijd zijn zij niet meer zoo overvloedig, omdat de Kastelein meer voordeel vindt in het aanfokken van ko nijnen, wier lampereijen door de groote meeuwen veel geroofd wierden; en dus moesten die verstoord worden, om de konijnen te kunnen aankweeken; de meeuwen zijn sedert veelal naar het westeinde van het Vlie vertrokken. Hier an men met gezelschap meeuwenstrui ven eeteh; tot deeze struiven, die zeer lekker zijn worden alleenlijk de dooyers der meeuweneijeren gebruikt; die dooyers zijn van eene goudkleur, en in het geheel niet vissig of sterk van :maak; ik heb zulk een vroolijk partijtje meer dan eens bijgewoont, en wij zijn altijd daar van ten hoogste voldaan ge weest". Tot zover Van Cuyck - Tot zover ook is relaas over de meeuwen. DE TEXEL-EXPRESSE De tocht van de Texel-Expresse naar de E 55 is bepaald op Donderdag 14 Juli; op de eerder genoemde datum bleek de Ned. Spoorwegen geen wagenstel be schikbaar te kunnen stellen. PROTESTANTSE KERKDIENSTEN HERVORMDE GEMEENTE Oosterend. Hedenavond om 8 uur in terkerkelijke ontmoetingsavond voor jongeren van 16-35 jaar op de lcerke- kamer. Zondag 19 Juni 1955 Den Burg 10 uur Ds Van Reijendam De Cocksdorp 10 uur Ds Soesan Den Hoorn 10 uur Ds Meijer uit Anna Paulowna De Waal 10 uur cand. A. van Haarlem uit Leiden, op beroep De Koog 7,30 uur cand. A. van Haarlem uit Leiden, op beroep Oosterend 10 uur Ds Klijnsma Oudeschild n.m. 7,30 uur Ds Klijnsma GEREF. KERK Den Burg 10 uur Ds T. Klein, Zd Wolde Viering Heilig Avondmaal n.m. 7,30 uur Ds T. Klein Viering H. Avondm. en nabetrachting Oosterend 10 uur Ds J. Hartkamp van Den Helder Viering Heilig Avondmaal 3 uur Ds J. Hartkamp Viering H. Avondm. en nabetrachting GEREF. KERK (onderh. art. 31, K.O.) Hoekstraat 38. Oosterend 10 en 3 uur Stud. H. Smit van Utrecht GEREF. GEMEENTE Oosterend 10 en 3 uur Dienst in het Gebouw voor Chr. Belangen. DOOPSGEZ. GEMEENTE Den Burg 10 uur Ds J- J- J- van Sluijs. Oosterend 10 uur Ds T. van der Zwaag Den Hoorn 11,15 u. Ds J. J. J. v. Sluijs Zusterkring Den Burg gaat 23 Juni niet door.

Texelsche Courant | 1955 | | pagina 2