Gaat U Uw woning verbeteren? Het kan vaak voordeliger dan U denkt VERGADERING VAN DE RAAD der gemeente Texel op Woensdag 13 Juli 1955, des namiddags 2.30 uur ten Raadhuize. Texel, 4 Juli 1955 De Burgemeester van Texel, C. DE KONING. 1. Notulen. 2. Ingekomen stuken en mededelingen. 3. Benoeming van een onderwijzeres aan de o.l.s. te De Koog. De voordracht luidt: 1. mej. H. M. D. Veen te Den Helder 2. mej. N. Agter te Den Burg 4. Vaststelling van een nieuwe salaris- verordening in verband met incorporatie 5. Vaststelling van de 7e wijziging van de instructie voor de directeur van de Vétérinair Hygiënische Dienst. 6. Wijziging van de instructie voor de keuringsveearts. 7. Vaststelling van de 8e wijziging van de instructie voor de gemeente-genees heren. 8. Verlening van een uitkering ineens aan het jeugdig personeel. 9. Vaststelling van een nieuwe bezoldi gingsregeling voor vakonderwijzeres. 10. Vaststelling van een besluit ex art. 23 der Lager-onderwijswet 1920 in ver band met de inrichting van een noodlo- kaal in de school voor uitgebreid lager onderwijs. 11. Beslissing op een aanvrage van het RK schoolbestuur te Den Burg om op grond van art 27 der Lager-onderwijs wet 1920 gelden te mogen ontvangen voor: a. het aansluiten van zijn school op de waterleiding; b. het verduisteren van één schoollokaal. 12. Verlening van een garantie ten be hoeve van de bouwspaarder Ant. Bak ker. 13. Goedkeuring van de begroting voor 1955 en van de rekening over 1954 van de afd. Texel van „Het Witte Kruis". 14. Vaststelling van de 27e tot en met 30e suppletoire begrotingen van de dienst 1955. 15. Verlening van een aanvullende pre mie voor krotopruiming aan de heren Jac. en T. Eelman te Oudeschild. 16. Vestiging van een erfdienstbaarheid in verband met de aanleg van een vloeiweide te De Koog. 17. Aankoop van grond te Oosterend van de heer P. Keijzer en mej. G. Keijzer. 18. Aankoop van grond nabij De Koog van de heer J. Bakker Lzn., nabij Den Burg. 19. Overdracht van grond en verlening van voorschotten aan de woningbouw vereniging Texel in verband met de bouw van 8 woningen. SPORTDAG VAN DE TEXELSE LAGERE SCHOLEN Begunstigd door prima weer hebben ruim 400 Texelse jongens en meisjes het voetbalveld van SV Texel ((daartoe wel willend beschikbaar gesteld) in gebruik genomen, teneinde nu eens precies uit te maken wie het hardst kan lopen, het hoogst kan springen, het verst kan springen of het verst kan gooien. Alle juffrouwen en meesters liepen de hele dag met meetlatten of chronome ters en alle tijden en afstanden werden genoteerd. Voldoen de kinderen aan de gestelde minimum-eisen, dan krijgen ze een di ploma. De allerbesten kunnen bovendien een sportspeldje verdienen. Oudeschild bleek dit jaar de snelste in de Estafette. De finale Slagbal tussen Oudeschild en de Dr Jac. P. Thijsseschool Den Burg was zeer spannend en eindigde gelijk nl. 24-24. Dit maakt dus een beslissingswed strijd nodig. Hier volgt een resumé van de beste prestaties. Balgooien Meisjes 9-10 jaar: Immetje Keyser o.l.s. Den Burg, 19.30 m. Jolanda v. Vondel, o.l.s. Den Burg 16.00 m. Meisjes 11-12 jaar: Trijnie van Hoorn, De Cocksdorp, 22 m. Jane Verijzer, Oos terend, 21,50. Ria van Tongelen Cocks dorp 21.50 m. Meisjes 13-14 jaar: Reina Smit, Oude schild, 25.55 m. Nel de Braven Den Burg CVO, 22.60. Jongens 9-10 jaar: Kees Daalder, Ooster end, 22.40. Adrie Verberne, De Waal 20.45 m. Jongens 11-12 jaar: Jan Stolk, CVO, Den Burg, 27 m. Johan Wuis, Oosterend, 25 m. Carel Schalkwijk, CVO Den Burg, 25 m. Jongens: 13-14 jaar: Aris Eelman, De Cocksdorp, 30,10 m. Maarten Boon, De Cocksdorp, 28,70 m. De estafette hardlopen werd gewon nen door de school van Oudeschild. Oudeschild en OLS Den Burg zullen nog een beslissingswedstrijd moeten spe len, teneinde uit te maken wie dit jaar de slagbal-beker in zijn bezit mag heb ben. Hardlopen Meisjes 9-10 jaar, 40 meter: Carla Kem penaar, ols Den Burg, 6.6 sec. Margriet Kikkert, Oosterend, 6.6 sec. Meisjes 11-12 jaar 50 meter: Tini Raven, ols Den Burg, 7,7 sec. Jane Verijzer, Oosterend, 7.8 sec. Anneke Verseput, ols Den Burg, 7,8 sec. Tini Zuidewind, Ou deschild 7,8 sec. Meisjes 13-14 jaar, 60 meter: Sietske Combé, cvo Den Burg, 8,9 sec. Reina Smit, Oudeschild, 9,2 sec. Janna Boots- ma, Oudeschild, 9,2 sec. Jongens 9-10 jaar, 40 meter: Siem Vis ser, ols Den Burg, 5,8 sec. Koos Verberg, ols Den Burg, 6,6 sec. Mar tien Boon, Ou deschild, 6,6 sec. Jongens 11-12 jaar, 50 meter: Rob Beum- kes, ols Den Burg, 7,7 sec. Arie Lap, Den Hoorn, 7,7 sec. Jongens 13-14 jaar, 60 meter: Maarten Boon, Cocksdorp, 8,9 sec. Dik Maas, Ou deschild, 9,1 sec. Hans Boom, Oudeschild 9,1 sec. Jaap Voorthuizen, Cocksdorp, 9,1 sec. Niek Vos, ols Den Burg, 9,1 sec. Verspringen Meisjes 9-10 jaar: Ria Jimmink, De Waal, 3,50 m. Maaike Mozes, De Waal 3,30 m. Meisjes 11-12 jaar: Anneke Verseput, VERTROKKEN PERSONEN Cornelia E. Vos ev Suijkerbuijk, van De Cocksdorp 165 naar De Bilt, Gezichts laan 162. VISAFSLAG OUDESCHILD Aangevoerd van 18 tot en met 25 Juni: 108 kg schol; 53 kg tong; 82 kg schar; 18 kg bot; 20 kg griet; 9460 kg vispuf; 346 kg Handelsgarnalen; 790 kg export garnalen; 1512 kg krukels; 3 kg geep. GESLAAGD De eerste eindexamenresultaten van de Texelse UIO zijn bekend. Het diploma B werd behaald door Hannie Brücher te Den Burg; voor A slaagden Kees Kuip, De Westen en Bouke Wieringa, Den Burg. Voor het toelatingsexamen van het Christelijk Lyceum te Alkmaar is ge slaagd (met gemiddeld een 8) Kees van Dijk, leerling van de School met de Bij bel te Oosterend. DE OUDJES VAN OOSTEREND EN OMGEVING EEN DAGJE UIT? De feestcommissie, in het Wapen van Amsterdam bijeen, werd door de voor zitter, de heer J. Visman geopend. Daar na las de secretaris, de heer W .Witte, de notulen van de laatste vergadering, welke onveranderd werden goedge keurd. Uit het verslag van de penning meester, de heer P. Riemers, bleek dat het zeer geslaagde feest een klein tekort opleverde. De voorzitter memoreerde dat de ban den die gelegd waren niet verloren moesten gaan. Hij stelde de vergadering voor, om uit de feestcommissie een comi té te benoemen ter voorbereiding van een autotocht voor bejaarde mensen. Dit voorstel werd door de aanwezigen zeer toegejuicht. Men stelde voor het da gelijks bestuur als uitvoerend comité te benoemen. Daar er voor dit doel geld nodig is zal er een beroep worden ge daan op de bewoners van Oosterend en Omgeving. Iedere gift, groot of klein, wordt gaarne in ontvangst genomen. Bovendien zal er op Zaterdagavond 9 Juli een rondgang gehouden worden door Oost en Oosterend met medewer king van de corpsen Excelsior en VIOS. Hierbij wordt huis aan huis gecollec teerd. Geef dan, opdat het doel van de tocht voor de oudere mensen bereikt kan wor den! WANNEER IS HET POSTKANTOOR TE DEN BURG OPEN? Dagelijks van 8.30-12.30, van 2-4 en van 5-7 uur. Zaterdags van 8.30-1. Voor telegraaf en telefoon Zaterdags bovendien van 2-4 en van 5-7 uur. Zondags. Alleen voor te'^graaf en tele foon van 8-9 uur. FA VLSSSING CONTRA DE BAKKERS De fa Vlessing bond de strijd aan te gen de Bakkers van Den Burg. Direct na de aanvang was het 10 voor de fa. Vlessing, waarna de „Ca- dettenknijpers" even flink toeknepen en de stand op 14 brachten, door Kees Tirnmer, Wim Rateland, Lody van der Wulp en doelman Goudzwaard. Voor de rust werd bet echter nog 34 door doel punten van Max van de Kerkhof. De eindstand kwam met een 46 overwinning voor de Bakkers, na een aangename sportieve' wedstrijd, waarbij na rust eenmaal gedoelpunt werd door Ph. Vlessing en bij de Bakkers door J. Witte en C. Schulte. TEXEL: AAN VRAAG NAAR ARBEIDSKRACHTEN MOEILIJK TE VOLDOEN Het Gewestelijk Arbeidsbureau Den Helder stuurt ons een overzichtje waar uit wel weer zeer duidelijk blijkt dat er ook op Texel volop werkgelegenheid is. Groot nieuws is dat natuurlijk niet. Men rekende uit dat per het einde van de maand Juni per 1000 man beroeps bevolking een arbeidsreserve staat van 0,3. De ruilverkaveling en de land bouw veroorzaken hier een vraag, aldus het arbeidsbureau, waaraan slechts zeer moeilijk kan worden voldaan. ols Den Burg, 4,00 m. Geertje Broekman De V/aal, 3,83 m. Meisjes 13-14 jaar: Janna Bootsma, Ou deschild, 3,95 m. Ria Zegers, M.-Eierland 3,75 m. Jongens 9-10 jaar: Adrie Verberne, De Waal, 3,55 m. Kees Daalder, Oosterend. 3,40 m. Jongens 11-12 jaar: Axel Lap, Den Hoorn, 4,15 m. Arie Veen, Cocksdorp, 4,00 m. Jongens 13-14 jaar: Dirk Kikkert, De Koog, 3,95 m. Hans Kieviet, ols Den Burg, 3,90 m. Niek Vos, ols Den Bur; 3,90 m. Hoogspringen Meisjes 9-10 jaar: Ankie Sweere, De Waal, 115 cm. Ineke Hoogerheide, cvo Den Burg, 115 cm. Meisjes 11-12 jaar: Nelie Koning, ols Den Burg, 1,25 m. Tini Raven, ols Den Burg, 1,20 m. Lena Wetsteen, Zd-Eierland, 1,20 Meisjes 13-14 jaar: Gerda Sleutel, Ou deschild, 1,25 m. Hannie de Graaf, Den Hoorn, 1,20 m. Reina Smit, Oudeschild. 1,20 m. Jongens 9-10 jaar: Kees Daalder, Oos terend, 1,30 m. Jac. Bruin, Oudeschild, 1,20 m. Jongens 11-12 jaar: Piet Bruijn, ols Den Burg, 1,35 m. Maarten Roeper, ols Den Burg, 1,30 m. Henk Kieviet, De Koog, 1,30 m. Arie Veen, Cocksdorp, 1,30 m. Axel Lap, Den Hoorn, 1,30 m. Gerrit Duinker, Den Hoorn, 1,30 m. Jongens 13-14 jaar: Hans Kieviet, olis Den Burg, 1,45 m. Niek Vos, ols Den Burg, 1,30 m. Leo Boekei, ols Den Burg, 1,30 m. Maarten Boon Cocksdorp 1,30 m. RAADSVERGADERING VAN ONZE GEMEENTE ULO krijgt zevende leerkracht op zolder. Aan de agende van op Woensdag a.s. te houden vergadering van onze ge meenteraad ontlenen wij het bericht dat onze ULO met ingang van 6 September 1955 hoopt te kunnen beschikken over een zevende leerkracht. Het leerlingen- tal zal waarschijnlijk stijgen tot 200. Het aantal leerlingen dat voor de komende cursus werd aangemeld, nadert de 70. De afgelopen jaren is dat aantal steeds stijgende. Ruimtegebrek Een zevende leerkracht dus. Maar die zal over een lokaal moeten beschikken. En dat is er niet. De beide pasgebouwde nieuwe lokalen zijn bezet, en omdat nog niet voldoende vaststaat dat ook in de toekomst een zevende leerkracht nodig zal blijven, is omgezien naar een nood oplossing. Die is op de schoolzolder ge vonden. Nieuw is deze oplossing niet: ook in het verleden was een lokaal op zolder ingericht. Het „nieuwe" zal doel matiger worden, dat is althans de bedoe ling. Wij willen hopen dat in de toe komst een betere en dan definitieve op lossing voor het ruimtegebrek zal wor den gevonden. De noodzaak ervan is mede afhankelijk van de vraag of Texel inderdaad een middelbare school rijk zal worden. Gebeurt dat, dan zal zonder twijfel een aantal jongelieden zijn ogen daarop richten, en zal dus de leerlingen- stroom, die Ulo-waarts gaat, minderen. Maar over die middelbare school zijn de meningen nogal verdeeld Verdere agendapunten Aan de orde zal komen de benoeming van een onderwijzeres aan de openbare lagere school te De Koog. De voordracht neldt respectievelijk de dames mej. H. M. D. Veen te Den Helder en mej. N. Agter te Den Burg. R.K. School te Den Burg Het bstuur van de R.K. Sint Jozef school heeft de financiële medewerking van de gemeente gevraagd bij het doen aansluiten van het schoolgebouw op de waterleiding en bij het aanbrengen van verduisteringsgordijnen in één (film- en projectie-)lokaal. Grondaankoop te Oosterend Voor de ronde som van totaal f 20.000 zal de gemeente waarschijnlijk grond in eigendom krijgen van mej. G. Keijzer en de heer P. Keijzer, beide wonende te Oosterend, 07. In het uitbreidingsplan van Oosterend is o.m. een weg over deze grond geprojecteerd. Twee schuren en een woonhuis zullen hiervoor t.z.t. moe ten sneuvelen. Gemeente verkocht en koopt terug Op 8 Mei 1951 kocht de heer J. Bakker Lzn, wonende B 201, van de gemeente een perceel grond aan de Kogerweg. Het was zijn bedoeling er een woonhuis op te bouwen. Edoch, het (inmiddels in getrokken) uitbreidingsplan voor De Koog bestemde het perceel voor bebou wing met landhuizen en buitenplaat sen. Volgens het nu geldende ontwerp van het plan van uitbreiding mag er op dit perceel helemaal niet worden ge bouwd. Deze verkoop, „waarin de bouw var; een woonhuis op het perceel als een ontbindende voorwaarde met boetebe paling werd gesteld, is derhalve min of meer als een vergissing te beschouwen." De heer Bakker, een redelijk man, ver koopt zijn grond aan de gemeente terug voor dezelfde prijs per m2, als waarvoor hij destijds de grond kocht. DIENSTREGELING N.V. TESO Ingaande 22 Mei t.m. 1 October 1955 Op Werkdagen: Van Texel: 5,30 7,45 8,55§ 10,25 11,45§ 12,55 15,30 16,25§ 18,05 Van Den Helder: 6,30 9,20 10,25§ 11,40 13,00§ 14,10 16,45 18,05§ 19,3" Op Zon- en Alg. erk. Chr. feestdagen: Van Texel: 7,55 10,25 13,55§ 16,00 18,25 20,30f Van Den Helder: 9,20 11,30 14,55§ 17,20 19,30 21,30t Verklaring der tekens: is van 15 Juli t.m. 20 Augustus 1955 t is van 3 Juli t.m. 28 Augustus 1955 DE DIEREN EN DE WARMTE Het is zeer gewenst om voor dieren in de weide enige beschutting te plaatsen tegen de brandende zon. Voorts zorge men voor voldoende vers drinkwater, ook voor de dieren op het erf. In de ste den stelle het dierlievend publiek vooral de straathandelaren in de gelegenheid om hun paarden te laten drinken. Ook voor de honden gelieve men ten opzichte daarvan attent te zijn. Men late toch vooral zijn viervoeter niet urenlang achter fiets of bromfiets aandraven. Enkele dagen geleden werd door Dierenbescherming proces-verbaal opgemaakt tegen een echtpaar, dat zich met grote snelheid verplaatste, terwijl het de hond aan de lijn hield. Het dier raakte daardoor uitgeput en werd nog over een afstand van ca. 25 meter over de grond meegesleurd. De zooi-kussens van zijn poten waren doorgeschuurd en bloedden hevig. ZOMER-PERIKELEN VOOR DIEREN ZWERFDIEREN OP STATIONS Dierenbescherming ontvangt vooral tijdens de vacantie-maanden vele tele foontjes, dat zoekende honden op de sta tions worden aangetroffen, die hun baas of bazin kwijt zijn. Van de zijde van de Nederlandse Spoorwegen is ten aanzien daarvan volle medewerking om de zwervers een tijdelijk onderkomen te be zorgen. Het publiek kan evenwel ook de hel pende hand toesteken door de aandacht van de stationschef op het onderhavige dier te vestigen. Aan de stations zijn de adressen be kend van de Secretarissen der afdelin gen van Dierenbescherming en van de dierenasyls. Eigenaren van honden wor den evenwel verzocht bij het reizen toch wel bijzondere aandacht aan hun vier voetige metgezel te schenken. Van de Texelse Bestuurdersbond ont vingen wij 't verzoek om publicatie van de Regeling inzake Woningverbetering opdat een ieder voor zijn geval kan be oordelen of hij voor subsidie in aanmer king komt. De tekst van genoemde Regeling treft u hieronder aan. Regeling woningverbetering. Het is mogelijk woningen, welke niet voldoen aan de eisen, welke hiervoor tegenwoordig gesteld worden met be hulp van overheidssubsidie te verbete ren. Nadrukkelijk zij vastgesteld, dat met deze verbetering NIET bedoeld worden reparaties of onderhoud. De subsidie wordt slechts gegeven voor werkzaamheden, welke de verbetering der woonaccomodatie betreffen, zoals: 1. het aanbrengen van slaapvertrekken op z.g. open zolders; 2. het verwijderen van bedsteden en al koven en het aanbrengen van een apar te ouders-slaapkamer; 3. het aanbrengen van een doelmatige keuken (eventueel woonkeuken) met aanrecht; 4. het vervangen van een privaat (em merstelsel) door een watercloset, indien mogelijk met waterspoeling, bereikbaar uit een portaal en gelegen in de woning, (w.c. mag niet buiten liggen); 5. het plaatsen van een goed beloopbare. trap ter vervanging van ladders of te steile trappen; 6. het maken van kozijnen met open slaande ramen voor de nodige licht- en luchttoevoer in slaapkamers en andere donkere vertrekken; 7. het maken van slaapkamers voor kin deren, welke naar geslacht gescheiden dienen te slapen. Inuitsluitende combinaties met boven staande punten kunnen dan ook de vol gende werkzaamheden verricht worden: a. het herstellen van daken; b. het treffen van vochtwerende voor zieningen aan muren; c. het herstellen, eventueel vernieuwen van verzakte funderingen en daarop rus tende muren; d. het herstellen van vloeren en bintla- gen. Scheidingswanden dienen in het alge meen van steenachtig materiaal te zijn. Indien de draagkracht van balklagen deze belasting niet toelaat dan dienen de wanden toch tenminste te bestaan uit stijl- en regelwerk aan beide zijden met hardboard bekleed. In gevallen waar bestaande constructie een beletsel vormt om te voldoen aan de eisen van de bouwverordening, dienen de hoogte van woonvertrekken i(vrije hoogte) ten minste 2.40 m. en de opper vlakte van het hoofdwoonvertrek ten minste 14 m2 bedragen. Met de verbetering moet een definitieve toestand worden beoogd; provisorische voorzieningen, bestemd om weder te verdwijnen bij het ruimer worden van de woningmarkt, vallen NIET onder de regeling. Indien het ter verkrijging van volwaar dige woningen bij verbetering van de woonaccomodatie nodig is een beschei den uitbreiding toe te passen is hier geen bezwaar tegen. In het algemeen zullen de totale ver- bouwingskosten van plm f 5000.per woning niet overschreden mogen wor den, wil de te geven subsidie economisch verantwoord zijn. In verband met sanerings-, bebouwings- of uitbreidingsplannen zal een minimum bestaansduur van 15 a 20 jaar van het verbeterde object gewaarborgd moeten zijn. Financiering De subsidie bedraagt: 1. voor het veranderen van een privaat in een watercloset 50 pet van ten hoogste f 300.is dus f 150.van deze f 150 wordt f 100.(2/3) door het Rijk ge ven, indien de gemeente (1/3) f 50.bij draagt. Draagt de gemeente GEEN f 50.bij in deze kosten dan geeft het Rijk GEEN f 100.—. 2. Voor het verbeteren van een woning: 50 pet van ten hoogste f 2800.is dus f 1400.In deze f 1400.draagt het Rijk (2/3) is f 934.bij, indien de ge meente (1/3) is f 466.geeft, enz. zie 1 3 Een combinatie van 1 en 2 geeft ten hoogste f 1500.subsidie in een bedrag van f 3000.— Rijk 2/3 van f 1500.— is f 1000.Gemeente 1/3 van f 1500. is f 500.enz. zie 1. Opmerking Voorbeelden: Indien de totale begroting voor een ver andering van een privaat in een water closet f 600.bedraagt, wordt dus ge- subsideerd 50 pet van f 300.is f 150.— Is de begroting f 240 dan slechts 50 pet van f 240.is f 120. De begroting voor een te verbeteren wo ning geeft een bedrag aan van f 6500.-. Hierin wordt niet gesubsidieerd, daar de begroting niet hoger mag zijn dan f 5000 Geeft de begroting een bedrag aan van f 4500.dan wordt gesubsidieerd 50 pet in f 3000.— of f 2800— (naar ge lang een watercloset is opgenomen of niet) is f 1500.of f 1400. Ligt de begroting lager dan f 3000. of f 2800.bijvoorbeeld f 2200.dan wordt een subsidie gegeven van 50 pet in f 2200.— is f 1100.—. Iedere aanvraag dient met de nodige te keningen, situaties en voorgeschreven formulieren bij de gemeente te worden ingediend en wordt daarna, indien het Gemeentebestuur accoord gaat met de aanvraag en hiervoor de nodige subsidie wil verlenen, doorgezonden naar het Ministerie van Wederopbouw. Voor ieder afzonderlijk geval is het cr staan op Texel nog verscheidene woningen die verbeterd kunnen worden. noodzakelijk, voordat men iets gaat on dernemen, zich tot het bureau gemeen tewerken te wenden om nadere inlich tingen. Bouw- en woningtoezicht: kamer 6 de heer Bosma Financiering: kamer 2 de heer Van Heerwaarden GEBOREN TEXELSE OUDSTE VAN NEDERLANDSE KOLONIE IN - WEST-AUSTRALIË Het is bijzonder plezierig dat wij re gelmatig berichten ontvangen van onze Texelse vrienden in het buitenland. Thans schrijft ons de heer J. C. Kui per, die langere tijd in Indonesië woonde en nu zijn bivak heeft opgeslagen in Welshpool in West-Australië, dat er een aardig artikeltje stond opgenomen in het maandblad van de Nederlandse Emi grantenvereniging in West-Australië, Australian-Dutch League". Wij laten het hier volgen: Van trekschuit tot vliegtuig Dezer dagen hadden we (di. de redac tie van bovengenoemd maandblad - red.) een onderhoud met Mevr. A. Verbeek van der Wende, schoonmoeder van ons lid, de heer S. Wouda te Cannington. De aanleiding tot ons gesprek was het feit, dat Mevr. Verbeek, of „Oma", zoals zij door de buren genoemd wordt, op 24 Jurii 91 jaar zal worden! Zij werd geboren in 1864 op het eiland Texel, vanwaar zij op 2-jarige leeftijd naar Winkel (N.H.) en vandaar een tien tal jaren later per trekschuit naar Mij drecht vertrok, waar zij werkzaam was op de boerderij van haar ouders en zich uit die t'ïd nog levendig herinnert hoe zij de koeien, die gemolken moesten worden, 's morgens om 4 uur in regen en mist moest helpen opdrijven naar de melkplaats. Later verhuisde de familie naar Amsterdam, waar zij een melk- salon exploiteerde, die zich bevond op het Leidse plein op de plaats, waar~"~nu het bekende winkelpand van Hirsch is. Gedurende haar huwelijk met een re chercheur van de Amsterdamse politie, bleef Mevr. Verbeek ook nog in Am sterdam en woonde na het overlijden van haar echtgenoot bij haar getrouwde dochter, Mevr. Wouda. Toen de familie Wouda plannen maakte om naar Austra lië te emigreren, zou Mevr. Verbeek meegaan, maar wegens gezondheidsre denen, moest zij in Nederland achter blijven toen haar kinderen in 1950 ver trokken. Later werd - tegen advies van de Hollandse familie in - toch tot .emi gratie besloten en zo vertrok Oma dan in Mei 1952 per KLM naar het nieuwe land. Met dankbaarheid herinnert zij zich de buitengewone hulp van Neder landse en Australische autoriteiten en de directie van de KLM, die ervoor zorgden, dat alle hindernissen zonder veel moeito genomen werden. Het be valt Mevr. Verbeek uitstekend in Australië, alleen Engels wil zij niet meer leren, zij vindt dat maar een „rare" taal. Daarom heeft zij de broodbezorger, ijsverkoper en groenteboer maar Hol lands geleerd! Wij wensen „Oma" met haar familie nog vele jaren in goede ge zondheid toe!! En wij willen graag onze goede wen sen aan die van de ons onbekende ver slaggever toevoegen. BEROEPEN In de a.s. vacature van Ds C. J. J. Jan- se, is door de kerkeraden van de Ned. Hervormde Gemeenten De Waal en De Koog toezegging van beroep gedaan aan Vicaris A. W. F. Waardenburg te Den Haag. TEXELAARTJES Bij vooruitbetaling tot 3 regels f0,60; elke regel méér f 0,20. Onder adres te bevr. (niet eerder dan 11 u. in Boekh.) en onder nr. f 0,20 meer. Radio herstellen? VONK opbellen! Telefoon 78 en 273 Ho; loges vanaf 13.50. schoor steen- en koekoekklokken. Vraagt geïll prijscourant no 6. ROT1NA. wettelijk erkend horloger, Lombardkade 42, Rotterdam. Duurdere horloges op gemakk. bet. vanaf f2,— per wc k Te k. jonge hennen br. 10 w. K. Kikkert, Elerland "55 Biedt zich aan werkster 4 ochtenden per week. Br. no. 661 bur. v.d. bl. Te koop houten karntje en een flinke ventersmand. Duinweg B 152d Aangeb. damesrijwiel m. trommelr., zw. uitv.Heren- rijwiel m. remnaaf en licht Lafeber, Skhildereind Te k. wandelwagentje. J. Veld kamp, Nieuwstraat 7

Texelsche Courant | 1955 | | pagina 2