Bij NEELS Opruiming NEELS Reeds tienduizenden kozen het beste! Niemeöer* koffie Dit kwaliteits aluminium wmmmw GROTE melkkokertje voor slechts Rode en groene Grotemaat jongensoverhemden Moderne effen Herenoverhemden Heren fieldjaks kinderpakjes manswerkbroeken Mans rode zakdoeken Zakdoeken Manswerksokken Herenondergoed Herenondergoed wollen herenvesten Herenhoeden Herenpyama's Heren sportcolberts RESTANTEN RESTANTEN RESTANTEN Koopt bij NEELS dan weet U wat U krijgt voor Uw kostbare geld Het vertrouwdste adres met de grootste voorraden en laagste prijzen f 1.20 hij NIEiVIEIJER'S KOFFIE PAS OP VOOR NAMAAK! Texels BioscoopTheater Telefoon 27 De zonen van de Musketiers RHAPSODY DIE Belangrijke Pr ijs verlaging het type 250 cc motorrijwiel f 1795.—. B. Dros Cz., Motorhandel De man uit Chicago Iedereen weet wat bij NEELS opruiming zeggen wil. Geen verkoop van ouderwetse artikelen of goedkopere goederen, die speciaal voor een uit verkoop gefabriceerd, zijn ingekocht, maar AL LEEN artikelen, waarvan de aantallen te gering zijn en zodoende voor spotprijzen opgeruimd worden. Wij garanderen alle goederen voor prima kwaliteit. Enkele artikelen laten wij hier volgen: leeftijd plm. 12-15 jaar, ijzersterk en kleurecht voor 2,95 solide kwaliteit licht groen, beige grijs, blauw enz kleurecht 4,45 Moderne gevoerde de grote mode, voor 19,50 Praohtige katoenen zeldzaam koopje, profiteert hier van voor 4,95 Donkere khaki ijzersterk voor 4,95 zeldzaam koopje, voor Moderne gekleurde voor IJzersterke 45 25 1,15 zwart en grijs voor mooie kwaliteit hemdje 1,30 mooie kwaliteit broekje 1,30 Pracht aanbieding Nylon met katoen, onverwoest bare kwaliteit, ongelooflijk voor 1,95 werkelijke prijs is 3,75. Haast u hiervoor, anders kunt u wel eens te laat zijn. In costuums, dassen, Sportcolberts, bieden wij al vele restanten aan. Gegarandeerd alleen moderne dessins en modellen Ook kunt u profiteren van een buitengewoon mooie partij zuiver wol, zeer chique, zeldzaam aanbod voor 12,85 modern in alle maten 5,95 6,95 K.L.M. Jongens Khakibroeken le kwaliteit, 2 achterzakken elas- tieke sluiting, ongelooflijk, voor 5 jaar, ijzersterk 3,25 Dit komt nooit meer voor! zuiver wollen Herenvesten moderne kleuren voor 7,95 Moderne zeldzaam koopje, nu nog alle maten 5,50 Partij ijzersterke manchester Jongens plusfours leeftijd 9 jaar 8,95 leeftijd 10 jaar 9,45 leeftijd 11 jaar 9,95 De nieuwste vanaf 28 J5 Modern model moderne kleur DEN HELDER ,1 U weet 't, Mevrouw! Alle waar is naar zijn geld. Alle aluminium is dan ook geen le klas kwaliteits aluminium. Het verschil ziet U direct: inferieure, goedkope kwaliteiten dragen geen waarborgmerk Iedereen neemt daarom het NIEMEIJER'S melk kokertje met deze voor delen le klas kwaliteits aluminium volledige x/2 liter maat met waarborgmerk „zuiver aluminium ALU 99,5" in de bodem! De voorraad vermindert snel Ga dus vandaag nog naar Uw winkelier en vraag hem een half pond van die heerlijke Niemeijer's Koffie met dit originele kwaliteits melkkokertje. Tezamen verpakt in een stevig plastic zakje. U zult er elke dag plezier van hebben Alleen verkrijgbaar bij in cellophaan verpakt, dus altijd vers! Zaterdag en Zondag 8 uur Zondagmiddag 4 uur Cornel Wild, Maureen O'Hara in Tronen wankelden, legioenen werden verslagen; maar de zonen van de mus ketiers zegevierden in hun strijd voor rechtvaardigheid TOEGANG BOVEN 14 JAAR Maandag en Dinsdag 8 uur Elizaheth Taylor, VittorioGassman, John Ericson in de ontroerende speelfilm Een fascinerend filmwerk over jeugdige kunstenaars TOEGANG ALLE LEEFTIJDEN Alle Verzekeringen kunt U sluiten bij C. P. MOOJEN.j Den Burg, Telef. 278. Vraagt vrijblijvend offerte Ook voor financiering ZOO'N ^.pDA/\ R verandert in 'n dienstklopper a/s hij direct wordt opgebracht raar Mar fiets Bakker ^TEXEL ^TEL.153^ Door vergroting van de productie zijn de PUCH FABRIEKEN in staat geweest belangrijk in prijs te VERLAGEN. U kunt nu reeds een PUCH 250 cc kopen voor de prijs van Vraagt inlichtingen bij Eierland C 49. Tel 233 Financieringskantoor „Hofgeest" Hoofdkantoor: Meervlietstraat 36a te Velsen. Telefoon K 2550 nummer 4210. Heeft gelden beschikbaar voor: Landbouwmachines, Tractoren, Vrachtauto's, Luxe Auto's, Motoren, Bromfietsen enz. Geheimhouding verzekerd. FEUILLETON: Een verhaal vol verwikkelingen door T. LODEWIJK 12. Ik kan hem geen ongelijk geven. Ik strikt genomen ook niet. Maar wij zitten niet zo gauw bij de pakken neer. Zeg, mr Colverton, Riek kreeg in eens een denkbeeld, vertel me eens eer lijk: u bent toch niet hier gekomen bij mij, als lid van het comité, om via mij contact te krijgen met mr Clarenbough? Haar gezicht stond niet bijster vriende lijk, maar één blik op dat van Colverton overtuigde haar van zijn eerlijkheid. Ten eerste, zei haar bezoeker, wist ik helemaal niet, dat u in dat comité zat. En daarbij, juffrouw Riek de Ruiter bent u niet de persoon, die ik smoesjes op de mouw zou spellen om een intro ductie te krijgen. Daar staan nog andere wegen open. Ik ontmoette vandaag ene mevrouwBoom, kan dat? die veel toeschietelijker was dan u en waar ik vast zonder enige moeite een intro ductie had kunnen losbranden.... Zo, hebt u mevrouw Boom gespro ken? En was die nogal enthousiast over mr Clarenbough? Nee, eerlijk gezegd niet. Het schijnt dat die meneer de bloemetjes nogal bui ten zet. Nou, daar heb ik anders nog niet veel van gemerkt. Het bloemetjes bui ten zetten hebben wij tot nu toe voor hem gedaan. Nu ja, die mevrouw was erg on duidelijk op een duidelijke manier. Ze noemde geen feiten en geen namen, maar er bleef toch geen twijfel of ze vond mr Clarenbough maar een rare snijboon, vooral met betrekking tot-hier aarzelde hij even - de dames. Wel, die goede man heeft voor zo ver ik weet nog geen andere dame ge sproken dan mij en mevrouw Boom, en de dochter van de burgemeester en zijn vrouw. Misschien heeft hij tochMr Col verton dacht aan de ontmoeting tussen Clarenbough en zijn secretaresse, waar van blijkbaar ook niemand iets wist. Mr Colverton, ik wil niet hetzelfde doen als mevrouw Boom en langs aller lei omwegen u een bepaalde gedachte opdringen: mevrouw Boom is een dame, die graag plannetjes maakt en sterke sympathieën en antipathieën heeft. Ik weet niet in welk schema haar verdacht makingen van mr Clarenbough passen, maar ik weet wel, dat u, wanneer u voor uw krant betrouwbare indrukken wilt verzamelen, u verstandig zult doen die niet alleen op te doen bij mevrouw Boom. Riek sprak met een hoge kleur, ie voelde zich als zat ze te roddelen, maar ze was al zo vaak opgebotst tegen kleine zenuwoorlogjes, die mevrouw Boom dan placht te voeren, ook tegen haar, dat ze de zaken klaar en duidelijk wilde stel len. Zo ziet u alweer, concludeerde mr Colverton, hoe goed het is geweest dat ik dat niet gedaan heb, maar mij met een begaf naar mejuffrouw de Ruiter die mij ongetwijfeld meer zal kunnen vertellen. Ik vertel niets, zei Riek gedeci deerd. U bent hier nu eenmaal en ik wil niet ongastvrij zijn, u kunt zelfs een kopje thee drinken en als u wat over Holland en Meeldam wilt weten, wil ik u alles vertellen wat ik weet, al is dat niet zo veelmaar zodra u begint te „pompen" over mr Clarenbough, stop ik. U bent niet bij een comitélid op visite als ik tenminste uw uitlating van zoeven als de waarheid mag aannemen, maar bij een dame, die u meent ergens voor te moeten bedanken en waarmee u ver der nog een gezellig babbeltje wilt ma ken. Zullen we het daarop houden? Graag! zei de Amerikaan met zo veel enthousiasme, dat Riek in de lach schoot. Het ijs was gebroken. De Amerikaan, die heel wat van Hol land afwist, vroeg honderd-uit en Riek zat al spoedig- op haar gemak, gezellig in een fauteuil met een kopje thee en 'n sigaret en voerde een levendige discus sie. Het gesprek sprong van de hak op de tak, van Holland naar de spycholo- gie van de Hollanders en de Amerika nen, naar opvattingen en principes, naar idealen en toekomstdromen. De Ameri kaan had nonchalant één been over de leuning van zijn stoel geslingerd en voelde zich blijkbaar thuis en Riek ont dekte plotseling, dat ze met een haar volkomen vreemde buitenlander uren lang had zitten te praten over allerlei onderwerpen en dat enthousiast en on gedwongen, als waren ze oude kennis sen. Deze mr Colverton was een man, die de wereld en de mensen kende, een al lergezelligst causeur en een schrandere denker. Toen de klok elf uur sloeg sprong Riek op. Ik wil u niet wegjagen, zei ze maar. Voor een eerste beleefdheidsvisite heb ik het inderdaad schandelijk lang gemaakt, lachte Colverton. Maar ik heb een voortreffelijke avond gehad. Ik voel me uitgerust en fris, ik zou nog uren kunnen doorgaan. U bent een ideale gastvrouw, juffrouw De Ruiter. Kom, lachte ze, ik hoor zoveel over de Amerikaanse meisjes, wij Hollandse kunnen niet in haar schaduw staan. (Wordt vervolgd) OLIEVOGELS Deze vogels, slachtoffers van olie en teer, die de schepen buiten boord wer pen, treft men soms zeer talrijk op het strand aan. Dierenbescherming ontving onlangs een ontstellende klacht, dat strandbezoekers met deze uitgeputte dieren voetbalden! Hoe te handelen Laat men, wanneer er geen andere hulp kan worden geboden, de dieren op een plekje brengen, waar ze dan althans rustig kunnen sterven. Wanneer men er voor in de gelegen heid is, kunnen ze met droog poetskatoen worden afgewreven en daarna met de botte kant van een mes (de veren met de vleug mee) zoveel mogelijk van olie worden ontdaan. De kop naar beneden gehouden, terwijl dan fijn zaagsel, ver mengd met talk (hiermede niet zuinig zijn) tussen de veren wordt verwerkt. De dieren moeten dan verder niet met water in aanraking kunnen komen; van zelfsprekend moeten ze wel gelegenheid hebben om te drinken. Wanneer men ze dan gedurende onge veer 3 weken in een hok kan houden, bestrooid met een dikke laag zaagsel, zo dat ze voor kou en tocht behoed zijn, kan men goede resultaten verwachten. Hun voedsel bestaat uit vis. Bovenstaande behandeling kan men het beste gedurende de eerste drie da gen elke dag éénmaal hei-halen. SCHIJFSCHIETEN Tijdens de militaire opleiding bij de luchtverdediging is het nog steeds de gewoonte, van tijd tot tijd te oefenen in het schieten op een lap zeil, aan een lang touw door de lucht getrokken door een vliegtuig. Nu heeft men het ook ge probeerd achter straaljagers, maar door de enorme snelheden die dit type pleegt te ontwikkelen, raakt het zeil spoedig defect. Proeven met zeilen van perion zijn echter volkomen geslaagd en dien tengevolge gaat men in alle Westeuro- pese opleidingscentra hierop overscha kelen. WANNEER IS IIET POSTKANTOOR TE DEN BURG OPEN? Dagelijks van 8.30-12.30, van 2-4 en van 5-7 uur. Zaterdags van 8.30-1. Voor telegraaf en telefoon Zaterdags bovendien van 2-4 en van 5-7 uur. Zondags. Alleen voor te'egraaf en tele foon van 8-9 uur. KAuW heerlijk - verfrissend zuivert mond en keel verhoogt uw werklust

Texelsche Courant | 1955 | | pagina 6