Al een kaartje gekocht voor de TOUR DE FRANCE c D 1 September a.s. in „De Oranjeboom verkrijgbaar bij Boekhandel Parkstraat goed boek Ulo -agenda's gesloten Fa Frans Zegel Kz. een meisje prima D.K.W. flinke hulp inde huishouding Oersterke dubb. linnen schooltassen f 9,50 J. P. STAM 2 nette meisjes een opperman Wegens vacantie gesloten comsumptie ijs-zaak Boekhandel Parkstraat Strandpaviljoen „Den Hoorn" flinke jongen zwart poesje „Wie is Zalig?" Wij drukken voor U: DRUKKERIJ TEXELSE COURANT Dinsdag en Woensdag man ufacturen zaken AMSTEL het oog op de duinrandconditie. De dennen zijn hoger opgeklommen en het strand zelf niet minder mooi dan in de jaren van Flens. En toen moest je per paard en wagen door een mul slag strandwaarts, nu rijdt de auto je er vlot en vlug heen. Het parkeerterrein tegen over het reddingboothuisje wordt al weer te klein en het verdere gedeelte van het straatweggetje al weer te veel onder stuifzand bedolven. Maar men kijkt niet op wissewasjes: men heeft al leen maar open oog en oor voor het geen de zee en het strand en de duinen te genieten geven. Morgen wéér Vervolg van pagina 2 aan boord. Ze was tien dagen geleden uit ZuidcLimburg vertrokken, maar doordat er geen hiaatloze aansluiting op een sleepboot gevonden kon worden, verspeelde ze meer dan de helft van de tijd. Ook ging er een dag verlet in zit ten doordat een feestdag de route pas seerde. Werkeloos lagen ze in het Ju- lianakanaat; te niksen. Schipper W. Smeding was helemaal uit Gent, België, naar Oudeschild op- gestopmd.. Met eventjes 250 ton slak- kenmeeï in:. De reis ging vlot. Het los sen duurtr 20 verklaarde hij, meestal langerdan .de duur van het transport te water. Hij voer er maar drie dagen over. nVöor; de derde keer was hij in Oudeschild, in zeven jaar tijds. Schipper J. Arends was bezig met het j afdekken van een lading van 33 ton vlas. Hij moest met zijn ..Hester", Lan- gedijk,: naar Breskens. Oudeschild ken de hij-goed: hij had al veertien vrach ten met naaldhout naar Lemmer en Nij- kerk verscheept. .i-lsa De glorie van 't ambacht Zo-stap je maar voort langs de ge zellige. drukte, die de haven van Oude schild kenmerkt. In de werkplaats van de werf lag een mooi gelijnd vletje zijn laatste klinknageltjes tegemoet te zien. Dat is tenminste nog een vak, waaraan de vakhtón 'zijn liefde en toewijding van A tot JZ.'.geven mag. Hij maakt een boot, zoals vroeger een schoenmaker besproken." nog gelegenheid kreeg een schoen te Zo over het algemeen is er op het maken. Nu is die gedegradeerd tot j strand nu maar bar weinig beweging, „lapper" - en de omzetsnelheid daarvan Opvallend. Echt weer om te luieren. Je is nu eenmaal niet te vergelijken met i kunt het meest genieten vanuit een die van de handelaar-zelf... strandstoel en Daalder en Maas heb- V.eel. .vertier, maar wij missen toch ben er dan ook talrijke aan de man ge- een. belangrijke groep: de mosselvissers bracht. Hier en daar wordt door de uit -Bruinisse. Daarover kan „Bram" jongeren een of andere sport beoefend, van het Stoombootkoffiehuis ons het Hockeysticks ketsen de bal weg, een beste, inlichten. „Het belooft een uit- dikke meneer speelt balslag aan een stekend mosselseizoen te worden, zo j touwtje om zijn Adonis-staat te her verzekert hij ons welwillend en hij likt nieuwen, een dame turnt haar overtol- z'n lippen al af bij de gedachte aan het lig vet weg, een meneer van vele kinde- Als wij er arriveren heeft de zon reeds de langste reis gemaakt. Er zijn er al, die het strand verlaten. Met vol doening. Dat staat te lezen op hun ge zicht: „Morgen komt er weer zo'n fijne stranddag." 23 Augustus. Het seizoen draait nog volop. Het water heeft, volgens het of ficiële badmeestersbord een tempera tuur van 21,5 graden en de mensen profiteren er dan ook ten volle van. Het aantal baders is groot. Maar niet minder groot het aantal zonnebaders, want tenslotte wil je allemaal bruin bak ken. Dat is straks het bewijs, dat je vacantie geslaagd was, niet waar? Op Texel, ja man, daar was het klimaat ge lijk aan de Rivièra. „Volgend jaar gaan wij daar wéér naar toe. We hebben al naderend mosselfuifje. „Je moet beslist komen", zo' inviteert hij ons spontaan. Waht Jkihieb de eerste trek al mogen proeven; zükke dinge" en het vissers latijn doeit zich geducht gelden Maar ren trekt vitaal aan het wagentje, zo'n onvervangbare oud-Hollandse model met brede wielbanden. En de badmees ter, die dit jaar nog niet éénmaal in zijn bootje behoefde te springen, helpt een wij gelóven hem tóch omdat het geen ijscokarretje door het rulle zand. Om fit kwaad: kan Ze zullen worden ge- i te blijven en om toch iéts te mogen oogst als het weer de houdbaarheid presteren. garandeert. Want, zoals U weet, moe ten de mosselen helemaal naar België en Frankrijk geëxporteerd worden. Dienstrooster genegeerd De boot blijkt ook vandaag maling te hebben aan het dienstrooster. „We kenne nóg. net een kaartje legge" zegt j iemand, dié zich in het koffiehuis blijk baar ook al goed thuis voelt. Een echtpaar is van de fiets gestapt en komt zich even tracteren op een fris glas ranja. Ze hebben hei geplukt. Vrachtauto's vol hei worden jaarlijks vanuit-.Texel naar alle delen van het land uitgevoerd. Jammer, want de stuk jes heide zijn zeer klein en zeer schaars op oi^s_ .eijand. En terwijl iemand vaststelt, dat Rui ten troef is, zien wij aan de andere kant van het stoombootkoffiehuis werk lieden van de fa. Nederhorst, Gouda, met ontbloot bovenlijf materiaal aan voeren, yopr de betonnen bekleding van de nieüwé havenmond, horen wij even later de telefoon 431 Oudeschild ze nuwachtig rinkelen en voor de zoveel ste keer administrateur H. C. Ran de haak van het toestel lichten. „Met TESQl'li- Talloos is het aantal malen, dat hij de telefoon te bedienen krijgt. „Twintig keer per uur is geen uitzon dering en af en toe is het net een gek kenhuis". Tot slot krijgen wij een ver- gastihg. op de penetrante geur van kers verse petatfrietes, een leger van leeg- gelurkte bier- en perlflesjes, als stille getuigen ya.n een druk, zeer druk sei- Voor Familie-Drukwerk slechts één adres Drukkerij Texelse Courant Uitnemend plan volvoerd Drie flitsen van Texel. Drie half uur tjes: één op het kantoor van de VVV Texel, één aan de haven en nu hebben wij nog een visite aan het strand in petto. Het is al vrij laat in de middag als wij'de eerste duinenrij van De Koog beklimmen. Die menee- Flens heeft een halve eeuw geleden toch maar een uit nemend plan vlot volvoerd. Welk een weergaloos schoon panorama van het terras van het Badhotel „Prinses Ju liana", zowel landinwaarts als naar het Noordwesten, waar de zee eeuwig zingt. Veel is er sinds die stichting veran derd, maar veel ook is hetzelfde geble ven. De duinen zijn nog altoos vrij toe gankelijk, op enkele strookjes na met Een zwakke wind brengt het slaan van de Koger dorpsklok hoorbaar tot aan het laatste duin en ineens horen wij als een echo, maar totaal verdraaid, het geklingel van een andere ijscoven- tersbel. Dat hij nog attenderen moet op zijn product lijkt ons sterk, maar wel licht doet hij dat louter uit vreugde om zulk mooiijsweer. En omdat de radio nog meer „ijsweer" aankondigt en de „ijsdrift" onuitblusbaar blijkt te zijn. Goed te spreken Ja, alle mensen, die bij het toeristen verkeer interesse hebben, zijn goed te spreken. „Vorig jaar om deze tijd was het al afgelopen met het badleven", zo merkt de heer Daalder op. Toen was het bijna dag in, dag uit regen. Nu hebben wij een prima seizoen, het doet denken aan dat van 1947." „Ook veel buitenlandse gasten?" „Zeker, maar het aantal binnenland se is toch altijd nog iets hoger." „Meneer Maas „Meneer Maas" moest het interview even afbreken en intussen begonnen wij weer het hooi- pad te beklauteren, want het half uur tje was om en onze conclusie, dat Texel een prima seizoen beleeft, stond tóch reeds als een paal boven water. Het ging net niet Even voorbij „Het Torenhuis", Wes- terweg, raakt een truck, met 17 militai ren bemand, in de sloot. Het ongeluk gebeurde toen de truck een met water leidingbuizen geladen vrachtauto wilde inhalen. Maar juist dat weggedeelte werd begrensd door een bijzonder smalle berm waar geen voldoende ruimte was. De vrachtauto schijnt bovendien niet ver genoeg uitgehaald te hebben, wat door de situatie aldaar ook al weer verklaar baar is. Doordat er met matige snelheid werd gereden zakte de truck in de sloot en viel daarbij op z'n kant, toen de vaart er nagenoeg geheel uit was. Zodoende kwamen de inzittenden, die juist onder douche aan de Schoonoordweg waren geweest, met de schrik vrij Rondvlucht zonder „Texe' Volgende week wordt Re 1955 gehouden door 25 spor*: Dit jaar blijft men in het Zu' deelte van het land, zod; .ld Texel niet in het program ge nomen. Wegens teleurstelling gevraagd voor direct tlinke dienstbode Goed loon Hotel-pension Lakeman Emmalaan 2 TE KOOP 1 nieuwe guitaar Julianastraat 5 Verloren Maandag bij ingang Park groen kindervestje Vlaming „Ons Nestje" Oosterend TEXELAARTJES Bij vooruitbetaling tot 3 regels f0,60; elke regel méér f 0,20. Ónder adres te bevr. (niet eerder dan 11 u. in Boekh.) en onder nr. f 0,20 meer. Aangeb. prachtige stok-, snij- en slabonen voor de inmaak R. Witte, Warmoesstr. 25 Radio herstellen? VONK opbellen! Telefoon 78 en 273 Oud-Deurwaarder Prins en wnd. Deurwaarder Van Vliet houden Maan dag van 11 tot 2 uur zitting in Hotel „Texel" (verkopingen, rechtza ken, incasso, kosteloos advies in pachtzaken). Passagebiareau Velthuys Den Helder, houdt Maandags van 11,30 tot 2 uur zitting in Hotel Texel. Emigratie, Passages naar Afrika, Aus tralië, Amerika, Canada, enz. Voor verhuizingen, emi gratie-verpakking en opslag met verzorging documenten en verzekering. Vraag prijsop gave V.T.B., Den Burg, Tel. 85 Gevr. per 1 Sept. of eer der net kosthuis liefst met telef. Br. no 671 bur. Tex. Crt. Beste aardappelen te k. 15 ct p. kg, afgeh. 14 ct S. D. Keyser, Molen- str. 73 Verl. 22 Aug. gaande per fiets van hotel Californië naar hotel Texel Den Burg, vandaar naar de boot te Oudeschild, een aantal gouden sieraden Inl. aan hotel Californië Te k. aangeb. g. onderh. kin derwagen Zwaanstr. 7, Den Burg Te k. B M haard kachel Ada v. Hollandstr. 13 Burg Te k. groot schrijfbureau f 20 (geschikt voor werkplaats), wringer- bok 7.50, bank met kussens f35 Stofzuiger f20 Sala manderkacheltje f25 Te bevragen Oudeschild 122 Te k. '/2 ha haver aan de hok Vita Nova, Gerrits- land Kanaries te k. A. Terstegen, Molenstraat 64, Den Burg Met blijdschap verwacht vol liefde ontvangen ons 4e kindje Johan bij het H. doopsel ontving hij de naam Johannes J. H. Brügemann A. M. D. Brügemann- Graaf Julia, Yvonne, Sjefke Den Burg, Texel, 26 Augustus 1955 Warmoesstraat 9 Inplaats van kaarten J. G. A. Kroon en A. M. C. Molenaar Glanerbrug Lonnekerweg 36 Enschede Nieuwstraat 31, Den Burg Huwelijksvoltrekking op 3 Sept., 11 uur te Enschede Gevraagd te Amsterdam in notarisgezin met 3 schoolgaande kinderen voor d. en n., hulp van werkster aanwezig tot 31 Aug. aanmelden bij de Zonnewijzer, Wijk K 101 De Koog TE KOOP Motorhandel Koopman, Oosterend Gevraagd Fa j. M. Moerbeek Naaidoósjes, scharen, enz. vindt U bij Weverstraat VooV! direct gevraagd voor de mangel Stoom wasserij Texel Terstond gevraagd woning beschikbaar Aannemersbedrijf J. Drijver Oosterend, Den Burg REPARATIES iujnstgebitten Snfller, beter en goedkoper! Mevr. A. C. A. Boer, Warmoesstr. 46, Den Burg van 29 Aug. t.m. 11 September bakkerij De Ruijter, Oudeschild Te koop aangeboden wegens gevorderde leeftijd onze reeds 8 jaren be staande en welbekende te De Koog. „Visco-ijs", Dorpsstr .161, De Koog, Texel Voor een Uniek uitzicht Heerlijk strand Gevraagd om in het vak te worden opgeleid. J. Schoo, Centr. verwarming Schoonoordweg 23 Wie weet Frans Pieterse zijn Luisterend naar de naam Kikkie Onze oprechte dank aan allen die gedurende de ziekte en/net overlijden van onze Leve man en vader Gerrit Dob '.an deelneming hebben betuigd. In het bijzonder onze hartelijke dank aan kleedoplegsters en dragers voor de laatste eer de overledene bewezen Namens de familie Wed. C. Dob-v.d. Berg Boekhandel „Parkstraat Dit is het onderwerp van de JEUGDDIENST welke gehouden wordt in de Ned. Herv. Kerk te Den Burg morgenavond aanvang 7,30 uur. Solozang Mej. D. Tuinder Rekeningen (los of Bonboekjes Doorschrijfblocs Briefpapier Enveloppen Systeemkaarten Staten en Lijsten Loonzakjes Monsterzakken Labels bloes) DE PRIJS VALT U MEE zijn onze Over karakter, kwaliteit en Amstel Mo. 12 Schoonheids commissie I Goed, zuiver bier verdient een schone fles. Om waardig te worden bevonden als „omhulsel" voor Neerlands best-gebrouwen bier wordt elke fles door de spoelers van de Amstel met strenge ogen bekeken en gekeurd. Vóór het spoelen, onder het spoelen, na het spoelen!... Niagara's water komen te pas aan zo'n genadeloze reini ging.... koud water, heet water, stoom.... Maar bovenalde onafgebroken, intense oplettendheid van mensen, wier karakter hen doet beseffen dat hun persoonlijke verantwoordelijkheid geen secon de kan worden overgenomen door machines.... O De spoelers van de Amstel zijn een der onmisbare laatste schakels met de klant, die bier krijgt voor z'n geld,- bier met karakter: Amstel bier!

Texelsche Courant | 1955 | | pagina 5