Bij De Jordaan Jaarbeurs Utrecht Landbouwschool Texel VACANTIE VACANTIE Gesloten van 12 t.m. 17 Sept. Damclub Eierland jongen of meisje ruime woning SCHOUW Zaterdag 8 Oct. met vacantie H. A. Enklaar Jr. Tijdelijk afgesloten wegen gemeub. kamer BURGERLIJKE STAND VAN TEXEL van 2 tot en met 8 September 1955 Geboren: Wouter, zv Wouter J. van der Slikke en Bartha Bugel; Johanna, dv Jacobus van Sijp en Rina Barhorst; Nelly Dieuwertje Cornelia, dv Jan Trap en Dieuwertje Rustenburg; Johannes Simon, zv Pieter J. Plaatsman en Jozina van der Slikke; Cornelis Johannes, zv Hendrik de Lugt en Sophia M. Parle- vliet. Ondertrouwd: Gerrit Eelman en Wil- helmina Westerlaken. Getrouwd: Pieter Noordervliet en Marie Keijser; Willem P. van der Vis en Marianna T. van der Slikke; Hendrik Leijen en Elisabeth van Heerwaarden. Gevonden voorwerpen: nummerbord auto, rozenkrans, dasspeld, hoofddoek, groene portemonnaie, pijp, boodschappentas. INGEKOMEN PERSONEN Roelf Kuil, van Soest, Julianalaan 38 naar Oudeschild 177; Hendrikus J. de Graaf, van Amersfoort, Utr. weg 228 naar E 86; Jacob Kortenhoeven van Vledder, Vledderveld 110 naar Schilder end 11; Alberta P. Tuinier van Delfzijl, Kon. Julianalaan 39a naar Weverstraat 101; Christoph A. Dekker van Koog aan de Zaan, Boschjesstraat 9 naar Oude schild 117; Anna Mooij, ev Buning, van Callantsoog, Langevliet 2 naar Verl. Peperstraat 95; Pieter G. Prins, van Landsmeer, Stoombootweg 81 naar E 92 VERTROKKEN PERSONEN Johanna M. van Beek, van E 67 naar Bergen, Loudelsweg 24; Cornelia M. Hin, van B 109 naar Bergen, Loudelsweg 24 Maria A. C. Graaf, van Hogerstraat E naar Bergen, Loudelsweg 24; Martha M. J. Rutten, van C 117 naar Bergen, Lou delsweg 24; Geertruida A. Bakker, van H 10 naar Den Helder, Jan in 't Velt- straat 92; Simon P. van Heerwaarden, van Hollewalsweg 32 naar Zeist, Kroost- weg 149; Cornelis Th. R. Bakker, van B 152b naar Zeist, Kroostweg 149; Pieter M. Mosk, van Gasthuisstraat 8 naar Zeist, Kroostweg 149; Juliana M. Brüge- mann van Warmoesstraat 9 naar Ber gen, Loudelsweg 24. CULTURELE RAAD Zaterdag 10 September De Cocksdorp, 17.30 uur Start Ronde van Eierland. Dinsdag 13 September Oosterend 13 uur Start rijtour Ouden van Dagen. Den Burg, 20 uur, Aanvang repetities Texels Mannenkoor. Donderdag 15 September Den Hoorn, half vier, eerste-steenleg- ging o.l.s. Den Hoorn. Den Burg, 20 uur, Landbouwhuishoud- school. Eerste avond Plattelandsvrou wen. Spr. Dr. v. Leusen, arts te Velsen. Vrijdag 16 September Den Burg, 20 uur. Aanvang competitie klaverjasclub Den Burg. Zondag 18 September Den Burg, Rijtour bejaarden, georgani seerd door Ver. voor Volksfeesten en Texelse Folklore. Oudeschild, 13,30 uur. Start rijtour be jaarden. MINISTER SUURHOFF OVER FRIESE LANDARBEIDERS OP TEXEL Op vragen van het Tweede Kamerlid de heer Stapelkamp over de uitzending via arbeidsbureau's van landarbeiders uit Friesland naar Texel, heeft minister S uurhoff thans het volgende geant woord: „Op aanvragen van Texelse land bouwondernemers zijn het afgelopen voorjaar via arbeidsbureau's 61 land arbeiders uit Friesland naar Texel ge> haald. Men verwachtte hen een halfjaar te werk te kunnen stellen. •Door de onberekenbare factor weers omstandigheden, met als gevolg een ver traagde groei van de gewassen en voorts een storm, die zware schade aanrichtte aan het bietenareaal, werd de werkgele genheid echter aanmerkelijk minder dan was geraamd. Het aantal aangetrokken arbeiders moest toen worden ingekrom pen. Enkele van de toen ontslagen arbei ders hadden aanvankelijk moeilijkheden bij het verkrijgen van een uitkering krachtens de Wachtgeld- en Werkloos heidswet; thans ontvangen echter vrij wel alle betrokkenen een uitkering, op enkele gevallen na, waarbij werkweige- ring als motief van het ontslag is op gegeven. Deze gevallen zijn nog in be handeling. Het is derhalve niet juist, dat geen uitkering zou zijn verstrekt, omdat deze arbeiders ontslagen zouden zijn zonder dat de contractuele opzegtermijn in acht was genomen. Dat in Friesland voor de betrokkenen wel werk zou zijn geweest, moet worden betwijfeld. De minister acht dan ook geen termen aanwezig om bijzondere maatregelen te nemen. DE RONDE VAN EIERLAND Zoals gemeld, zal er in twee groepen gereden worden, nl.: fietsen met en zon der versnelling. Bij deze laatste catego rie zal'niet met laagstaand race-stuur gereden mogen worden. Reeds deden verschillende personen toezeggingen voor premies. Voor iedere klas kan een wisselbeker plus vast be kertje gewonnen worden, terwijl voor de algemeen kampioen nog weer eens n beker beschikbaar zal zijn. Op twee plaatsen zal een klassements sprint verreden worden, waar dus dege ne, die in de 3 ronden de meeste punten verzamelt een extra prijs krijgt. Deze klassementssprinten worden verreden voor hotel De Hoop en hoogstwaar schijnlijk bij het vliegveld. Verder komen er nog premies, o.a. van fietsbanden, op bij de start nader bekend te maken plaatsen. Zojuist be reikt ons nog het bericht dat een com plete fietslamp voor de klassements sprinten voor hotel De Hoop beschik baar is gesteld. Van de verdere prijzen willen we nog noemen: fietsband,, waar debonnen, worsten. De organisatoren hopen dat de heren motorrijders zich stipt zullen houden aan de regeling, die de organisatoren in samenwerking met de politie genomen hebben. ons in Zijn de kinderen van het Jan Ligt- harthuis, komende uit de benauwende straten en stegen, weer naar school ge gaan. Na die uitzonderlijk mooie kamp- weken op Texel te hebben doorgebracht, was het wel een grote overgang. Maar ze hebben genoten met volle teugen van dit prachtige eiland en voor velen zijn deze weken niet tevergeefs geweest. In mijn geest gaan al die jongens en meis jes voorbij, die de echte familieband moeten missen en veel liefde en gene genheid tekort komen. Is het te ver wonderen, dat voor degene, welke die mentaliteit dezer jeugd niet kennen, de ze jongeren soms een afwerende houding aannemen. Ja, er zijn er bij die iets over zich hebben van een verwilderde kat: zodra je hen benadert, beginnen ze al te blazen en zetten een hoge rug. Echter blijft het een evenement onder deze jeugd, met hun fantastisch compo- neervermogen t.o.v. onze Nederlandse taal te leven. Wat zegt u bijvoorbeeld van deze uitdrukking. Toen de grote meisjes na een wandeling van 3 uur door de duinen getracteerd werden op een flesje sinas, zei een van de meisjes: ,,'k Kraag van die zuurkool (koolzuur) de hik in m'n harsus!" Een jongen deed de mededeling aan zijn kameraden, „dat 'r een kalf gestierd most worden"! Och ja, dat korte leventje op en om de boer derij voor onze stadsjeugd, is een ópen- baring voor ze. Met gebruinde toeten zijn ze weer stadswaarts getogen, ge zond en wel met een hart vol fijne her inneringen. Hebben ze niet geknokt om mee te helpen op het land of water te halen uit de duinen bij de Mok. Wat zal ze dat afvallen, als de waterleiding op Texel voor elkaar is. Want waar is het, de watervoorziening in de Prins, is uit de dagen van Pilatus. Maar dat behoort tot de romantiek van dit onvolprezen eiland. Dankbaar zijn we gestemd, dat zich geen enkel ongeval heeft voorgedaan, met deze Kruid-je-roer-me-niet jeugd. Dankbaar zijn we alle Texelse, die in de winterse dagen reeds hielpen deze kam pen financiëel mogelijk te maken. Al is dan een vast kamphuis nog niet in ver vulling gegaan, we zijn toch maar heel blij, dat de heer Tjepkema ons weer zo gastvrij heeft ontvangen. Niets was hem en de zijnen te veel. Dank aan „de Smm- pot", waar de kinderen iedere week ge tracteerd werden (het was in één woord „ijsig"!! Alle leveranciers bedankt voor de ro yale leveranties en prettige medewer king. Wij meenden goed te doen, ten afscheid van de „Parel der Wadden" gebruik te mogen maken van de plaats ruimte in de Texelse Courant. Ook daar zijn we dankbaar voor. Straks gaan de deuren van het Jan Ligtharthuis bij ons in de Jordaan weer open en al staan er dan de geraniums voor de ramen en al wordt er sentimen teel gezongen, dat „men" aan de voet van de Wester toren wil sterven, er is toch maar één „Gouden Boltje!" Waar van dankbaar, acte! Joh. K. A. Sohreuder I 1 j ij ij b' i if - KALVEROPFOKWEDSTRIJD 1955 De prijswinnaars gefeliciteerd met hun succes! Zij en ook degenen die geen prijs gewonnen hebben, zullen volgend jaar zeker weer aan de start verschij nen. Ook willen wij al diegenen bedan ken die hun medewerking in welke vorm dan ook, verleend hebben om deze wedstrijd te doen plaats vinden en tot zulk een succes te brengen. Dit jaar zijn 22 dieren in wedstrijd verband opgefokt, wij hopen dat dit zal uitgroeien tot het aantal dat Texel rijk is aan landbouwjongeren, zowel jongens als meisjes. Zodat Texel jaarlijks een ,Kalveropfok-dag" krijgt, waarop prac- tisch al het jongvee meedingt. Texelse landbouwjongeren, laat het zo worden, dat er voortaan een speciale dag voor wordt gehouden. Uiteraard zal die dag dan niet samen vallen met de schapen- fokveedag. De liefde voor het vee, verantwoorde lijkheidsgevoel en plichtsbesef, zijn fac toren die in een dergelijke wedstrijd verenigd zijn. Het gaat er niet om 't kalf in een tentoonstellingsconditie te pre senteren, het gaat niet om de laagste of de hoogst mogelijke kostprijs. Het gaat er om, dat wij de werkelijkheid in het doelmatige nastreven. Hoe zit een rant soen in elkaar wat betreft de voedings waarde, wat zijn hiervan de kosten en wat is het resultaat bij toepassing van een zo evenwichtig mogelijk rantsoen, in gewichtsvermeerdering, in algemene ontwikkeling, zodat men een goede melkkoe hiervan mag verwachten. Hier bij spelen zeer zeker erfelijke factoren een rol, doch deze moeten wij aanvaar den als een factor die op het 2e plan staat. Via een opfokwedstrijd is het te verwezenlijken dat de opfokmethode de volle aandacht vraagt. Op de najaarsvergadering van de Ver. van Oud-leerlingen Lagere Landbouw school zullen de prijzen uitgereikt wor den. Op deze vergadering zal een ver tegenwoordiger van 't Veevoederbureau te Alkmaar, de beoordeling, waarop ge punt is, nader uiteenzetten. Wanneer wij kostprijzen hebben van f 70,- tot en met f 195,dan dient op dit terrein nog wel wat te veranderen. De jury heeft terecht de voedertechnische zijde zwaar laten gelden. Dit toch is immers het doel van deze wedstrijd. Jammer is dat enkele dieren niet zijn gepresenteerd wegens „wrang" en ook dat er dieren aangevoerd waren die on- getoiletteerd verschenen. Volgend jaar dient hier nog meer aandacht aan be steed te worden. C. J. W. CONSULTATIEBUREAU VOOR ZUIGELINGEN Woensdag 14 Sept. Consultatiebureau ALLEEN voor de zuigelingen van Den Burg. De moeders worden verwacht van 34.30 uur. De moeders van de Buitendorpen wor den op 21 September verwacht. JEUGDIG TEXELAAR BEHAALT BREVET ZWEEFVLIEGEN De 15-jarige Jan van Loon, Kogerweg 33, Den Burg, behaalde het brevet 3 Zweefvliegen. Hij volgde daartoe tijdens de zomervacantie een cursus in het Zuiden van het land. Het examen werd afgenomen door de Kon. Ned. Ver. voor Luchtvaart. Stellig is Jan de jongste Texelse zweefvliegtuigbestuurder. KOSTEN VERBETEREN EN VERLENGEN VAN DE WITTE WEG Het wordt zeer gewenst geacht de Witteweg, welke in 1954 werd verbe terd over een lengte van 1350 m, nl. van het dorp Den Hoorn tot aan de schuur van de heer Drijver, geheel in een goe de staat te brengen, aldus B en W. Dit betekent, dat het gedeelte van de weg lopende van genoemde schuur tot aan het strand, met een lengte van 1500 m., van een verharding behoort te wor den voorzien. De thans voorgestelde verbetering is zeer urgent te noemen. Het nut van de verbetering van het eerste gedeelte van de weg gaat voor 'n groot deel verloren, omdat men halver wege de route van het dorp Den Hoorn naar het strand vast loopt in het zand bij gebrek aan een verharde weg. Ook al door het feit, dat bedoelde weg de enige verbinding van het dorp Den Hoorn met het strand is, wordt aan de voorgestelde verbetering een grote mate van urgen tie toegekend. Verder zal de voorgestelde ^wegverbe- tering een besparing opleveren voor wat betreft de onderhoudskosten van het langs de weg lopende rijwielpad. Van dit pad wordt soms een ongeoorloofd ge bruik gemaakt door allerlei motorvoer tuigen en -rijwielen. Tenslotte zij niet onvermeld, dat op een afstand van 375 m van deze weg in 1955 een kampeercentrum is gesticht, waardoor het gebruik van de Witteweg ongetwijfeld intensiever is geworden. Voor het uitgraven van een zandbaan. het aanleggen van het weglichaam, het aanvoeren van zand, het aanbrengen van een puinlaag en tenslotte het aanbren gen van een deklaag wordt geraamd een bedrag van f 52.000,Afschrijven in 10 jaar. L.S., INGEZONDEN Wat gebeuren er tegenwoordig toch een verkeersongevallen. En er is nog nooit zoveel onderwijs aan de jeugd ge geven met betrekking tot het verkeer als nu. Maar wat geeft dit eigenlijk als men zich toch niet aan de regels houdt! Iedereen weet dat men rechts moet houden, toch rijdt menigeen midden op de weg. Hele groepen jongelui rijden op 'n kluit bij elkaar (soms met z'n zessen naast elkaar) zodat passeren niet moge lijk is. De ene automobilist heeft nog meer haast dan de ander en menig fietser moet de graskant invluchten om zich in veiligheid te stellen, 's Avonds als het donker is, staan er verschillende auto's aan de wegkant geparkeerd, zonder eni ge verlichting; is dit alles geoorloofd? Zou het niet mogelijk zijn, dat er zo nu en dan eens iets in de kranten kwam over wat wel en niet mag, zodat jong en oud daar iets van leren kan? En zou ook eens bekend gemaakt kunnen wor den of men op het fietspad onder de duinen met een brommer mag rijden. Volgens het bordje „Rijwielpad" mag het niet. Toch gaan er honderden langs, zelfs motorfietsen rijden erover. Laat men er dan een bord plaatsen „brom mers en motorfietsen toegestaan". Dan weet een ieder waar hij aan toe is! Nu wordt er wel erg gelet op een achter lichtje van een fiets, maar er zijn nog massa's andere dingen, die de aandacht vragen. Tot slot vind ik de nieuwste richting aanwijzers van een auto in het geheel geen verbetering. Als de zon er op valt, ziet men die lichtjes in het geheel niet. En dan heeft de een ze hoog, de ander ze laag en een derde ze opzij zitten. Geef mij de gewone richtingaanwijzers maar, die ziet men tenminste en óók dat voorkomt ongelukken! Met dank voor de ruimte, EEN LEZERES FILMNIEUWS „TIJGERAFGOD" Een onderzoekster trekt de Afrikaan se wildernis in om na te gaan hoe een zekere groep inboorlingen er toe kwam een tijger tot hun afgod te kiezen. Jun gle Jim is haar gids. Die inboorlingen blijken geen katjes om zonder handschoenen aan te pakken, maar dat is niet het enige gevaar dat hun bedreigt: zij komen in contact met een groep blanke bandieten, die voor niets terugdeinzen. Onze vrienden raken zelfs aan de of ferpalen, maar dit kan nog worden af gewend als Jim het duel met een leeuw wint. De spanning is adembenemend en hoe alles dan precies in zijn werk gaar, verklappen wij dan ook maar niet: de film onthult immers alles. „MUITERIJ" De film „Muiterij op de Caine", vait aanvankelijk tegen, maar naderhand krijgt het verhaal bijzonder veel span ning, hoewel „de muiterij" nergens an ders uit bestaat dan het overnemen van het commando door de eerste officier, die de commandant geestesziek acht. Tevoren heeft men kunnen zien, hoe de commandant merkwaardige, belache lijke beslissingen neemt, terwijl men weet, dat hij een prachtige staat van dienst heeft. Als het schip tenslotte in een zware storm belandt, verliest de commandant zijn bezinning en het is aan de eerste officier te danken, dat schip en bemanning behouden blijven. De man, die het commando heeft overgeno men, moet voor de krijgsraad verschij nen. En deze zitting nu is ongemeen boeiend. Uiteindelijk is ook de „ont maskering" van de in werkelijkheid schuldige aan de muiterij een juweeltje van regie- en speelkunst. DINSDAG WORDT GESTART Het pas opgerichte Texels Mannen koor hoopt Dinsdag a.s. zijn repetities te gaan beginnen. De belangstelling is nog wel niet overweldigend groot, maar is er alle reden om aan te nemen, dat deze nieuwe vereniging een periode van groei en bloei tegemoet gaat. Tot directeur werd benoemd de heer R. J. Boom. Dinsdagavond, 8 uur, worden niet al leen de reeds ingeschreven leden ver wacht, maar ook nieuwe krachten zijn van harte welkom. S.V. Texel Zondag begint het pas goed, dan spe len: Succes-BKC; DTS-Schagen, Lim- men-Egmondia; Texel-Water vogels en VZV-Meervogels A. Afd. NH, res. 2 E: Watervogels 2- Texel 2; W. Waard 2-Sueces 3; Helder 4- HRC 6 en Schagen 3-VZV 2. We zijn nieuwsgierig naar de verrich tingen: Het is altijd weer een verkennen en elkaar aftasten. Willen we echter voldoening hebben, dan zal men met volledige overgave moeten aanpakken en doorzetten tot het einde toe en voor al een goede geest bewaren. Allen op voor een gezond S.V. Texel. Binnenkort zullen onze bezoekers kun nen zien dat er flink aan onze accomo- datie is gewerkt: tribune en kleedka mers krijgen een grondige beurt. Van alle leden en iedere bezoeker wordt me dewerking tot bescherming en instand houding verwacht. BRIDGEN Woensdag 14 Sept. opent de bridge club „Groot Slem" het seizoen met de jaarvergadering. De aanwezigheid van alle leden is zeer belangrijk, vooral voor een punt van de agenda, nl. een voorstel van het be stuur tot wijziging van het wedstrijd reglement. Ook nieuwe leden, welke worden ver zocht zich voor Woensdag op te geven, zijn van harte welkom. Heeft u nog geen partner, komt u gerust er zijn meer bridgeliefhebbers, die nog geen partner hebben en graag mee willen spelen. Na de vergadering bridgedrive met verrassingen. Noteert U even: Woens dag 14 Sept. 8 uur precies in Hotel „De Graaf". PROTESTANTSE KERKDIENSTEN HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg 10 uur Ds Van Reijèndam De Cocksdorp 10 uur Ds Soesan Collecte kerkeraadskas. Den Hoorn 9,30 uur Ds Van Rhijn Extra collecte voor het restauratiefonds De Koog 9,30 uur Eerw. heer Veldhuis De Waal 3 uur Ds Janse, Afscheid. Oosterend 11 uur Ds Klijnsma Maandcollecte voor de kerkeraadskas Oudeschild 9,30 uur Ds Klijnsma Bevestiging kerkeraadslid GEREFORMEERDE KERK Den Burg 10 uur Ds D. Hoornstra van Hoofddorp, Viering Heilig Avondmaal 3 uur Ds D. Hoornstra Viering H. Avondm. en nabetrachting Oosterend 10 uur Ds Wolven, Grotegast 3 uur Ds Wolven GEREF. KERK (onderh. art. 31,-K.O.) Oosterend, Hoekstraat 38, 10 en 3 uur Stud. C. Bakker van Leerdam. GEREFORMEERDE GEMEENTE Oosterend 10 en 3 uur Dienst in het Gebouw voor Chr. Belangen DOOPSGEZINDE GEMEENTE Den Burg 10 uur Ds J. J. J. van Sluijs Den Hoorn 11.15 uur Ds J. J. J. v. Sluijs GESLAAGD Onze vroegere eilandgenoot, de heer Albert Wilkens, thans te Vlagtwedde, deed met gunstig gevolg examen v.oor het vakdiploma A Schoenhersteller. N.V. Texels Eigen Stoomboot Onderneming Bij voldoende deelname rijdt Woensdag 14 Sept. a.s. een bus van N.V. TESO naar de Jaarbeurs te Utrecht Prijs f 8,- per persoon (van Den Burg tot Den Burg, incl. boot) Vertrek Groeneplaats 5,10 uur vm. Terug laatste boot. Kaarten kantoor Den Burg. De Directeur TEXELAARTJES Bij vooruitbetaling tot 3 regels f0,60; elke regel méér f 0,20. Ónder adres te bevr. (niet eerder dan 11 u. in Boekh.) en onder nr. f 0,20 meer. Radio herstellen? VONK opbellen! Telefoon 78 en 273 Beste aardappelen te k. 15 ct p. kg, afgehaald 14 ct S. D. Keyser, Molenstraat 73 Oud-Deurwaarder Prins en wnd. Deurwaarder Van Vliet houden Maan dag van 11 tot 2 uur zitting in Hotel „Texel" (verkopingen, rechtza ken, incasso, kosteloos advies -inL-pachtzaken). Passagebureau Velthuys Den Helder, houdt Maandags van 11,30 tot 2 uur zitting in Hotel Texel. Emigratie, Passages naar Afrika, Aus tralië, Amerika, Canada, enz. Voor verhuizingen, emi gratie-verpakking en opslag met verzorging documenten en verzekering. Vraag prijsop gave V.T.B.,Den Burg, Tel. 85 Ik geef de hoogste waarde voor zolderopruimingen, lom pen, metalen, ijzer en papier A. v.d. Vis, tel. 256 Te k. plm. 35 m2 mest A. v. d Vis, Wilhelminalaan 17, tel. 256 Te k. vette koe S. Keyser, Schilderend 50 Wie wil mijn nw. winterm, (vorige winter) overnemen v. de halve prijs f57,50 kleur groen m. 44-46 Alleen Za terdag en Maandag Adres bur. Tex. Crt. Te k. da mesfiets i.g.st. Wittekruisweg 11 Te k. damesfiets Sin gel 285, Oudeschild Te k. een studiepiano, studie viool en electrisch voeten bankje J. C Rab, Schilderend 100, tel 487 Biggen te k. W. Jannes, Eierland Wie heeft mijn bruine schoentje gev.? Anita Quint, Kogerweg 10 B, tel. 185 - Voor de zeer vele be wijzen van medeleven, be toond zowel tijdens de ziekte als bij het overlijden en de teraardebestelling van onze innig geliefde vader, groot- en over grootvader JAN BREMER Cz. wedn. van Martje Boon betuigen wij U onze har telijke dank Uit aller naam M. Bremer Oosterend, Sept 1955 Bij genoegzame deelname beginnen in October de volgende cursussen a. Algem. tuinbouwcursus b. Spreken in het open baar c. Engels voor beginners d. Engels voor gevorderden e. Schapenteelt f. Motorkennis g. Landbouwwerktuigen Aangifte voor deelname voor 24 Sept. a s. bij de heer C. P. Laan, Kooger straat 21, Den Burg, Tel. 126 Enige kennisgeving voor Texel Met grote vreugde geven wij kennis van de geboorte van onze zoon Cornelis Johannes S. M. de Lugt-Parlevliet H. de Lugt Hoeve „Padang" Eierland Texel, 7 Sept. 1955 Met grote dankbaarheid geven wij kennis van de geboorte van onze dochter Ellen P. A. van der Vis P. B. van der Vis- Gravendeel Den Haag, 5 Sept. 1955 Nieuwediepstraat 80 Bakkerij Kaczor en bakkerij Witte van 12 t.m. 22 September Bakkerij DROS, Den Hoorn Goede bijverdienste aangeboden. Huis aan huis verspreiding van reclame drukwerk op hoge prov. basis. Boma, Groeninxstr. 18 b, Rotterdam Dankbaar en blijde geven wij kennis van de geboorte van ons zoontje en broertje Johannes Simon J. Piaatsman-v. d. Slikke P. Plaatsman Piet Oosterend, 6 Sept. 1955 Julianastraat 12a Dr K. J. Pronk Huidarts op Maandag 12 Sept. AFWEZIG Woensdagavond 14 Sept. a.s. 8 uur vergadering in café Hooijberg. Dam liefhebbers komt allen Het Bestuur. Alle Verzekeringen kunt U sluiten bij C. P. MOOJEN, Den Burg, Telef. 278. Vraagt vrijblijvend offerte Ook voor financiering Gevraagd met Ulo-diploma voor kantoor en winkel Martien Bakker Uit de hand te koop met grote schuur Leeg te aanvaarden P. de Vries, Oudeschild 111 Het Dagelijks Bestuur van de polder Eijerlandop Texel, brengt ter kennis van de ingelanden, dat de Schouw over de sloten en kreken in de polder zal plaats hebben op en nodigt de ingelanden uit om te zorgen, dat op gemelde datum alle voor schriften als bij de. keyr bepaald, stipt zijn nageleefd Texel, 7 Sept. 1955 Het bestuur voornoemd Joh. de Graaf, voorzitter A. van Hoorn, secretaris Van 10 tot 20 Sept. zijn wij M S. en Greetje Meindert en Saartje Louise TE KOOP Ramen, deuren en kozijnen, Waterbalies, enz. enz. J. H. Geus Gevraagd voor spoedige indiensttreding leerling en gevorderd leerling Smederij Kiljan Gasthuisstraat, Den Burg Heilgymnast, masseur houdt van 13 Sept a.s. af spreekuur in het Witte. Kruisgebouw Den Burg Dinsdags en Donderdags 10,3012,30 uur Namens de Plaatselijke Commissie voor de ruil verkaveling Texel, wordt U bekend gemaakt, dat het gedeelte tussen de Pijpersdijk en het Oude Dijkje van 19 t.m. 24 Sept. 1955 voor alle verkeer wordt afgesloten N.H.M. Gevraagd met slaapkamer en kook gelegenheid. Echtpaar z. kinderen. Voor onbep. tijd Br. met opgaaf van prijs no 677 bur. van dit blad

Texelsche Courant | 1955 | | pagina 2