TIJDELIJK: "ff SINGER „DE ARK" De fijne geur extra beschermd! Douwe Egberts 2 dozen PEL! No U wordt bedreigd echte Leren Jas 'n Cadeautje Garage A. Kievit rei. 58 Taxi Garage Rei] Coöp Boerenleenbank Wie een Singer koopt, koopt méér dan een Singer T exels BioscoopTheater Telefoon 27 Het lied van de woestijn De man met de wassen beelden Een speciaal kinderprogramma ■PTT- een geschikte kracht en voor al Uw drukwerk Drukkerij Texelse Courant 0e man uit Chicago Pepito's eerste grote avontuur van f, 1.10 voor slechts 89 ct. Financieringskantoor „H°fgeest" Hoofdkantoor: Meervlietstraat 36a te Velsen. Telefoon K 2550 nummer 4210. Heeft gelden beschikbaar voor: Landbouwmachines, Tractoren, Vrachtauto's, Luxe Auto's, Motoren, Bromfietsen enz. Geheimhouding verzekerd. Koude en natheid loeren op Uw gezondheid. Be scherm U zelfU kunt op Uw motorrijwiel en bromfiets niet zonder een ■vfr Gezond houdt wind en regen tegen het lichaam kan vrij uitwasemen Soepel Sterk Bedrieg U nooit met surrogaat maar kies het beste Wij genieten reeds het vertrouwen van duizenden klanten, want wij verkopen uitsluitend le kwaliteit lederen jassen onder volledige garantie. Alle soorten motorlaarzen met vacht gevoerd vanaf f 29,75. Motorbroeken, Valhelmen, Motorcaps, Motorwanten, Laarzen, Regenkleding, etc. Heeft U al eens kennis gemaakt met ons IDEALE REGENPAK naadloos model, waterproof, dubbeltex compleet f 30,00 Maandag op de markt PIET «ROEGOP St. Pancras Tel K 2267 588 rima V oordelig Maandags op de markt Agent H. v. Heerwaarden, Hollewalsweg 32 Den Burg -*★ De slagers met vacantie Van 26 Sept. tot en met 1 October zijn gesloten slagerij lepenburg, De Koog slagerij Ran, De Cocksdorp 3 <3gjEöJis§7 van deze echte Engelse Melange MM I voor groot of klein Dan moet U immers bij J. P. STAM zijn I REPARATIES KUNSTGEBITTEN Sneller, beter en goedkoper! Mevr. A. C. A. Boer, Taxi,Trouwen, Buitenritten De zïlver- aluminium binnen» rpakking beschermt fijne kwaliteit volledig Den Burg, Texel Telefoon 333 Ceylon Melange 110 ct Zendt vroegtijdig Uw advertenties in Engelse Melange (groen: etiket) 98 ct Door de speciale melange is Douwe Egberts Thee reeds bijzonder geurig en krachtig. Bovendien echter beschermt een aparte zilver-aluminium - binnenver pakking het kernachtige karakter van Pickwick Thee, zodat U profiteert van de volle rijkdom aan aroma smaak! Pickwick Theezakjes doosje van 20 stuks 100 doosjevan 10 52 ct te Texel Enkele uitvoeringen van de SINGER 306 K u als trapmachine als electrische machine op fraaie Queen Anne cabinettafel. Een Singer is méér dan de meest perfecte naaimachine, dank zij de Singer-service. In heel het land, tot in de kleinste plaats jes, staat één der 67 5 Singer-mensen voor U klaar. Daardoor is een Singer een be schermd bezit. Koop een Singer - omdat het een Singer is. als trap mac hi gemonteerd In solide salonkast 103 Si.," i' IK Sinaii-I«b SINGER Service Eén van de nieuwste, geruisloos lopende Singer naaimachines voor de moderne vrouw. De Singer 306 K (aluminium uitvoering) geheel automatisch: doet Alles voor U. als electrische draagbare machine in sierlijk koffertje De Singer-service houdt o.m. in: gratis voorlichting, volledig onderricht, geregelde controle. reeds meer dan een eeuw een BEGRIP voor naaimachines als electrische machine in- prachtige kast. Singer naaimachines - producten van 's werelds oudste en grootste naaimachineiabrieken (vertegenwoordigd in 1 24 landen) Vraag uitvoerige inlichtingen over alles wat U van de Singer weten wilt (modellen, inruil, betalingsregelingen enz. enz.) bij een van onderstaande speciale Singer-winkels of agentschappen. Agentschap M. A. Idema, Schoonoordweg 41, Den Burg, Texel, Tel. 393. Zaterdag 8 uur Kathryn Grazson, Gordon Mac Rae in De wilde romantiek der woestijn in zang, dans en avontuur. En de stoute avonturen van de geheim zinnige vrijheidsheld der woestijnvolken TOEGANG BOVEN 14 JAAR Zondag en Maandag 8 uur Vincent Price, Frank Lovejoy, Phillys Kirk in: (House of wax) Angstwekkend, meeslepend, spannend, sensationeel Wat was het geheim achter de gesloten deur, waar hij het was kneedde volgens zijn verlangen TOEGANG BOVEN 3 8 JAAR Zondagmiddag 4 uur Balcon 75 en zaal 50 cent TOEGANG ALLE LEEFTIJDEN POST- EN TELEGRAAFKANTOOR DEN HELDER vraagt voor Den Burg (Texel) voor het tegen stukloon bezorgen van telegrammen Gegadigden kunnen zich vervoegen bö de Kantoorhouder van het Hulppost- en Telegraafkantoor te Den Burg. Er is een prachtig lees- en voorleesboek verschenen, getiteld van mensen, dieren en dingen Samengesteld en ingeleid door Annie M. G. Schmidt Geïllustreerd door Jenny Dalenoord Met grote zorg heeft Annie Schmidt vele ver halen en gedichtjes van „erkende groten" on dergebracht in een fors, ruim 500 bladzijden tellend boek. Bijdragen van Bertus Aafjes, Godfried Bomans, Remco Campert, La Fontaine, Trijntje Fop, Guido Gezelle, Han G Hoekstra, Selma Lagerlöf en vele, vele anderen. Een boek om te bezitten, om te lezen en herlezen In mooie grijze linnen band f1250 Blader het eens door bij Boekhandel „Parkstraat" FEUILLETON: Een verhaal vol verwikkelingen door T. LODEWIJK 31. En wat zei de burgemeester? vroeg mevrouw Boom met vertoon van hartelijke belangstelling. Zoetevrijer, nog een weinig gepikeerd door de kortaffe behandeling die Dik- kenburg hem had doen ondergaan, liet niet na in zijn antwoord duidelijk te doen uitkomen, hoe kort en onvoldoende de burgemeester hem had ingelicht. Gelijk heeft hij meende mevr. Boom. U bedoelt? Het is de beste manier om niets te zeggen. Natuurlijk heeft hij het niet graag in de krant. Hij heeft waarschijn lijk niet één woord gelogen, mijn beste meneer Zoetevrijer. Hij heeft alleen de waarheid verteld. Dat zijn zo de manie ren, zoals U als ervaren krantenman ook wel weet voegde ze er met een vleien de glimlach aan toe. Daarom heb ik me ook terstond naar U begeven zei Zoetevrijer. Nu, ik zou u heel wat kunnen ver tellen antwoordde mevrouw Boom mysterieus, maar ik vrees, dat het niet in de krant kan. Tenminste nu nog niet voegde ze er aan toe. Het daarop volgend onderhoud duurde ruim een uur, want Zoetevrijer was een secuur man en vroeg liever alles twee keer, dan dat hij de mogelijkheid ris keerde zich te vergissen. En mevrouw Boom hield er van, zo min mogelijk con creet te zijn en zocht haar toevlucht in breedvoerige beschrijvingen, die ruimte te over lieten aan de fantasie van de toehoorders. Dus toch nog niets publiceren? vroeg Zoetevrijer tenslotte. Ik zou het niet doen adviseerde mevrouw Boom. Wacht tot U van avond de huldiging hebt meegemaakt. Ik kan U verzekeren, meneer, daar zit kopij in. Voorpaginanieuws, vette kop pen! Daar kunt U furore mee maken. En wanneer U, wat U daar ziet, combineert met wat U thans gehoord hebt, beschikt U over alle informaties, die U nodig hebt. Mevrouw zei Zoetevrijer hoffe lijk, mijn dank laat zich niet in woor den uitdrukken. Dat hoeft ook niet, meneer ant woordde mevrouw Boom met een stem vol sympathiek begrip, wij begrijpen elkaar ook zonder woorden. En wenst IJ nog meer inlichtingen, dan komt U maar bij mij. De burgemeester heeft het tóch te druk Pas bij het hek drong de geestigheid van de laatste woorden tot Zoetevrijer door en hij beleefde er volle tien minu ten plezier aan. Dat wordt het laatste feest van avond merkte Kazeman de melkboer op in de winkel van Jaap „De Bekke- snijder" waar hij rustig zijn beurt af wachtte om van zijn overtollig haar- en baardgroei te worden ontdaan. Ja, die Amerikaan gaat weg be vestigde Wortelmans, de groenteboer. Gaat-ie weg of is-ie weg? vroeg listige Adolf, de bediende van Jaap. Hij is toch nog niet weg? meende Kazeman, hij moet vanavond worden gehuldigd. Nou zei Adolf vertrouwelijk jullie weten van mij niks, maar ik heb vanmorgen de jonge meneer Boom ge schoren en daar heb ik zo het een en an der afgeluisterd. Maar het zit heel niet goed met die Amerikaan. Als het waar is, wat ik heb horen smoezen - en als ik lieg, lieg ik in commissie - is die er vannacht vandoor gegaan met de een of andere Amerikaanse juffrouw, die hier ook in de buurt rondzwierf. Kom zei Kazeman, die zoveel slechtigheid niet geloven kon, de mensen vertellen maar wat. Als je alles geloven wou wat Adolf vertelde zei baas Jaap, in een poging het gevaarlijke onderwerp te neutrali seren, dan kwam je aan werken niet toe. Maar Adolf zei geheimzinnig: ik weet, wat ik weet. En dat maakte méér indruk, dan al de voorgemelde bij zonderheden. En motten jullie vanavond nou nog zingen? vroeg Wortelmans aan de dienstbode van mevrouw Meerbach, die van alle zaken betreffende het zangkoor „Gloria in Excelsis" op de hoogte was, zijnde haar mevrouw daarvan de vice- presidente was. Waarom niet? vroeg de blonde maagd. Die Amerikaan gaat toch van avond weg? Gloria zingt en de Harmo nie komt blazen en er is een défilé van ■11|1 13. „Alle stokvissen!", kreet kapitein Druppel. „Wat een uitgelezen verzame ling oud roest. Een waar scheepvaart museum!" En inderdaad, de meest vreemdsoortige vaartuigen voeren kris kras door elkaar en vertegenwoordigden alle windstreken. Zelfs een echter Vi- kinger deed mee en het grootste opzien baarde wel een reusachtig houten vlot, waarop een aftandse stoommachine puf te en rammelde, bediend door vreemd uitziende snaken. De grootste optimist i bevond zich in een ton, die hij met be hulp van een uiterst ingewikkeld me chanisme uiterst langzaam voortbewoog. Motorschepen, praehistorische kano's, radarboten en sloepen, trawlers, botters en loggers, deden met de hindernis- oceaan wedstrijd -mee en wachtten tot de dag van de start zou aanbreken. Kapitein Druppel koerste intussen vakbekwaam naar de haven om daar de wedstrijdpapieren in orde te laten ma ken. Goed geluimd hanteerde hij het alle verenigingen met fakkels en vaan dels. 't Heb toch in de Provinciebode gestaan? Nou, ik weet het nog zo net niet zei Wortelmans met een variant op de geheimzinnige passage, die Adolf in de kapperswinkel ten beste had gegeven. Maar ik hoorde net van iemand, die het weten kan, dat die Amerikaan er van door is met een rare jongedame. Hij logeert toch bij de burge meester? Nou, wat zou dat? (Wordt vervolgd) stuurrad en neuriede een guitig liedje,, niet vermoedende, dat vanaf een ander schip een onbetrouwbaar uitziende fi guur hem met behulp van een zeekijker nauwkeurig gadesloeg. „Dat is ons Drup peltje", sprak deze met onaangename kraakstem tegen een ander heerschap. „We zullen alles in het werk stellen om die Druppel het geheim van de „Brul" te ontfutselen!"

Texelsche Courant | 1955 | | pagina 4