Duitse badgast verdron keu Dinsdag 11 October komst nieuwe boot Vrijdagmiddag 30 Sept. GESLOTEN wegens Familie-omstandigheden Dros' Smederij Norton 500 cc grote verkoopdag Maandagmiddag omstreeks half een is de Duitser F. W. Hüttermann, 57 jaar oud, voor de ogen van zijn vrouw in de zee bij De Koog verdronken. Het was nog opkomend water, maar de zee was zeer wild en vermoedelijk is de man, die wij te voren herhaalde malen hadden zien duiken, door een hartaanval ge troffen. Toen mevr. Hütterman, die met haar man in De Koog logeerde, het on geluk bemerkte, riep zij de hulp in van de andere badgasten, allen Duitsers, die in de buurt vertoefden. Verscheidenen waren op het strand aan het spelen of volgden vanuit hun tent het spel van de krachtige branding. Alle mannen bega ven zich in de branding, maar het slachtoffer bleef voor hen onvindbaar. Daarna begaven zij zich in de richting van De Koog. Een Texelaar, die toevallig ter plaatse was, zag het slachtoffer even later in de golven en bracht de man op het droge, hij riep de andere Duitsers terug. Een Duitse arts, die tot het ge zelschap behoorde, paste ogenblikkelijk kunstmatige ademhaling toe. Dit mocht evenwel niet meer baten. Vermoedelijk is de man trouwens niet door verdrin king omgekomen, maar als gevolg van hartverlamming. De heer Hüttermann woonde te Wup- perthal-Barmen, West-Duitsland, waar hij aannemer was. Nader vernemen wij nog, dat de Duit ser hartpatiënt was. Naar wij van de zijde der N.V. TESO vernemen likgt het in de bedoeling om op Dinsdag 11 October de proefvaart te doen houden van de nieuwe boot, „De Dageraad", waaraan momenteel op de werf van de Arnhemse Scheepsbouw Mij de laatste hand wordt gelegd. Op Don derdag 6 October zal het schip naar Rotterdam varen, waar het kompas zal worden gesteld. Over de Noordzee zal het naar Den Helder varen. Daar wordt het Zaterdag 8 October verwacht. Zaterdag j.l. heeft het schip een proef vaart gemaakt op de Rijn. HOUDT U AAN DE VOORSCHRIFTEN In de Weverstraat heeft dezer dagen een personenauto wel een kwartier lang met draaiende motor onbeheerd gepar keerd gestaan. Drie fouten: in deze straat mag men niet parkeren, men mag niet aan de verkeerde kant parkeren èn de motor dient te worden uitgescha keld. Het was overigens niet de eerste auto, die daar maar rustig een poosje wordt neergezet. De Weverstraat is al een .moeilijke straat, laten wij de ver keersproblemen niet nóg groter maken, heren. En dat je niet per motorvoertuig door de Zwaanstraat mag rijden, is natuur lijk ook bekend. HET WINTERPROGRAMMA VAN HET NUT Het winterprogramma, dat de leden van het Nut gedurende het komende seizoen zal worden geboden, is thans 'bekend. Op 13 Oct. a.s. treedt op een gezel schap van bekende radio-artisten, nl. Kommer Kleijn, Eva Jansen en Willem van Cappellen. Ook niet-leden zijn op deze avond welkom, uiteraard tegen be taling. 18 November komt een andere Neder lander van naam, nl. Viruly, een avond verzorgen. Begin Februari vertelt Mees Toxopeus, de oud-schipper van de reddingsboot „Insulinde", over zijn ervaringen. Mogelijk komt er nog een vierde, een filmavond Nieuwe leden zijn van harte welkom! AANSLUITING OP DE WATERLEIDING! Het gemeentebestuur van Texel ver wijst naar de publicatie van het Provin ciaal Waterleidingbedrijf voor Noord holland in de Texelse Courant van Za terdag 24 September jl., waarin wordt medegedeeld, dat - onvoorziene omstan digheden voorbehouden - over enkele maanden tot waterlevering zal worden overgegaan. In verband hiermede herinnert het ge meentebestuur van Texel eraan, dat in gevolge de artikelen 39 en 97 van d-: Bouwverordening voor de gemeente Texel een verplichting tot aansluiting op de drinkwaterleiding bestaat, indien enig deel van de woning niet meer dan 40 m. verwijderd is van een hoofdbuis van die waterleiding of van de as van de weg, waarin ter plaatse een zodanige hoofdbuis aanwezig is. De eigenaren der aan de waterleiding aangesloten percelen zijn, eveneens in gevolge de bouwverordening, verplicht een abonnement voor waterverbruik aan te gaan met het P.W.N. volgens de daar voor geldende bepalingen. Het is bekend, dat het P.W.N. als eis stelt, dat de binnenleidingen dienen te zijn aangelegd door een waterfitter, die van het P.W.N. toestemming heeft ge kregen tot het uitoefenen van waterfit- terswerkzaamheden op Texel, terwijl de binnenleidingen voorts door het P.W.N. dienen te zijn goedgekeurd. Het gemeentebestuur van Texel ver zoekt de tot aansluiting op de waterlei ding verplichte eigenaren thans met de aanleg van de binnenleidingen spoed te betrachten, opdat de woningen direct na het beschikbaar komen van leidingwater daadwerkelijk op de waterleiding zullen zijn aangsloten. De aandacht/wordt er nog op geves tigd, dat niet voldoening aan de ver- plichtigen van de „Bouwverordening" op een door ons te bepalen tijdstip tot strafrechtelijke .vervolging aanleiding zal kunnen geven. Texel, 26 September 1955. Burgemeester en Wethouders van Texel, De Burgemeester, C. de Koning De Secretaris, P. Beemsterboer KWAM HANDEN TEKORT De politie kwam tijdens het Paarden- sportfeest handen te kort om te voor komen, dat kinderen, het veld oplopend, een ongeluk zou overkomen. Als men zijn kroost naar een dergelijk festijn meeneemt - uitstekend - dient men er als ouders ook voor te zorgen, dat zij buiten de gevaarlijke zóne blijven. Wij hebben ons hart vast gehouden, toen twee kinderen pardoes een twee-span tegemoet holden. De koetsier kon op het nippertje een ongeluk voorkomen. DAMCLUB OOSTEREND Woensdag kwam de damclub Ooster end voor het eerst bijeen Voor het hou den van haar jaarvergadering. De voorz., de heer J. Visman, mocht 17 leden welkom heten en sprak de wens uit, dat deze vergadering het begin mocht zijn van een goed damseizoen. De secr., de heer P. S. Kuyper eerst afwe zig, bleek later per abuis geen jaarver slag te hebben gemaakt, zodat de leden geen overzicht kregen van het afgelopen jaar. Ook de penn., de heer A. Bakker, was niet aanwezig, waardoor ook het financieel verslag achterwege bleef. Op voorstel van het bestuur besloot men het bestuur uit te breiden tot 5 man. De bestuursverkiezing had het vol gende resultaat: J. Visman, voorzitter, R. Eelman, vice-voorzitter en secretaris van de eilandcompetitie, J. Trap Wzn., clubsecretaris, C. C. Barhorst, penning meester en P. Daalder, speciaal voor de jeugdgroep. Na gehouden besprekingen werd be sloten Dinsdagavond 8 uur te dammen in het Geb. voor Chr. Belangen en de jeugdgroep om 18.30 tot 20.00 uur, of indien mogelijk 's middags om 5 uur onder leiding van de heren C. Timmer en P. Daalder. Verder werd besloten met twee tientallen aan de eiland-competitie deel te nemen en indien zich nog wat nieuwe leden aanmelden, mogelijk met drie. De voorzitter deelde vervolgens nog mede, dat hij om gezondheidsredenen deze komende winter niet zal dammen, maar dat dat voor de andere leden aan leiding moet wezen om extra hun best te doen. Wel zegde spreker alle steun aan de club toe. In zijn slotwoord legde de voorzitter er de nadruk op, om zo trouw mogelijk de damavond te bezoeken en nieuwe leden voor de club te winnen. Eindstand afd. A., seizoen 1954-'55: Resp. gesp., gew., rem. verl., punten Jb Visman 18 1.1 7 0 29 Jn Trap 18 11 6 1 28 C. Timmer 18 11 5 2 27 Jb Mulder 18 11 3 4 25 A. Bakker 18 6 8 4 20 Jb Breman 18 5 2 11 12 Jn Vlaming 18 4 3 11 11 P. S. Kuyper 18 3 4 11 10 J. Mechielsen 18 3 3 12 9 K. Burger 18 2 5 11 9 Zo heeft dus J. Trap de tweede plaats heroverd, ten koste van A. Bakker, die naar de vijfde plaats tuimelde. C. Tim mer en H. Mulder hebben beiden sterk gespeeld, evenals J. Breman. J. Me chielsen en K. Burger hebben zeer te leurgesteld en bleven ver onder hun kunnen. In afdeling B werd D. Trap kampioen met op de tweede plaats R. Eelman, die beiden dus promoveren naar de A-afde ling. D. Trap heeft een bijzonder seizoen achter de rug en we geloven, dat zijn intrede in de A-afdeling een grote ver sterking voor deze betekent. R. Eelman, verleden jaar gedegradeerd naar afd. B, heeft in één jaar het verloren terrein herwonnen. In afd. C kwamen twee spelers gelijk uit met 19 punten, t.w. W. van Donse- len en A. Boogaard, op de voet gevolgd door P. Daalder en K. Eelman, beiden met 18 punten. OUDEN VAN DAGEN OUDESCHILD Zondag hebben de ouden van dagen van Oudeschild weer een gezellige rit over het eiland gemaakt. Vanaf de start plaats bij de o.l. school1 ging de tocht met 2 bussen en enkele auto's via De Waal, Oosterend, Het Noorden en De Eendracht naar de Vuurtoren en De Cocksdorp, waar koffie gedronken werd. Nadat dit naar waarde was genoten, ging men via De Koog naar Den Hoorn en vandaar weer terug naar De Koog. In de „Pelikaan" werd de koffiemaaltijd gebruikt. Pastoor Nijsten hield een toespraak en de heer Jurr. Beumkes dankte namens de ouden van dagen voor alles wat het comité voor de oudjes tot stand gebracht had. Hierna volgde tot plm. 11 uur een ge zellige avond en voor velen kwam de tijd van vertrek nog veel te vroeg. De voorzitter, de heer J. Bruin, dank te de Oudeschilder bevolking, de TESO en de chauffeurs en vooral ook het echtpaar Craanen voor zijn zeer ge waardeerde muziek. Een der deelnemers rijmde: Wij waren allen weer present Al voor de autotocht, Het was weer alles heel patent. Wat de commissie wrocht- Refrein: Valderi enz. Wij stapten allen blijde in. Bij de Oudeschilder school, Jacob Pieter kreeg een dikke zoen, Dat gaf veel pret en jool- Refrein. Wij gingen langs de nieuwe weg. Al naar het dorp De Waal, Naar Oosterend en ook naar Oost, En Zevenhuizen allemaal. Refrein. Toen kwamen we al in De Hoop, Daar was het reuze fijn. Met koffie, koek en nog veel meer, Ja heus, ik maak geen gein. Refrein. Na nog al weer een mooie tocht, Een ieder was spontaan. Ging het al door het mooie bos, Al naar De Pelikaan. Refrein. Daar was weer alles voor elkaar. Voor de Commissie niets dan lof Ik zeg dan maar voor allegaar, Zo'n Commissie is een bof! Refrein. Kindje in moddersloot gevallen Gistermorgen is het ruim twee jarige dochtertje Greetje van de familie C. Dros, Eierland, in een tegenover de smederij gelegen moddersloot gevallen. Toen de moeder het kind. dat enkele ogenblikken tevoren nog in de woning had gespeeld, vond bleken de levens geesten reeds te zijn geweken (INGEZONDEN) Het verslag lezende van de laatste raadsvergadering, kwam bij mij de vraag op, waarom er nooit in de raad eens gesproken wordt over de vreselijke toestand van het terrein op het West einde van Oudeschild. Al langer dan 15 jaar zitten wij daar opgescheept met een zandwoestijn, zodat bij harde wind grote hoeveelheden fijn zand de woningen binnendringen. Het vroegere raadslid, de heer Jb Bruin, heeft er destijds al meerdere malen op gewezen, maar nu wordt er nooit meer over gekikt zelfs. De plantsoenaanleg langs een deel van de Aehteromsweg had nog best wat kunnen wachten; was helemaal niet zo urgent als het opknappen van de chaos aan „De West". Op dat einde van Ou deschild wonen óók nog Texelaars, als men dat soms vergeten mocht zijn. Namens alle bewoners van het West einde van Oudeschild, P. Boom, Oudeschild 215. NED. HERV. GEMEENTE DENvHOORN Vrijdag a.s. van 19,30 tot 20,30 uur lekenruil. HERV. GEMEENTE OUDESCHILD Vrijdagmiddag om 4 uur, bevestiging en inzegening van huwelijk. BOERDERIJBRANDEN IN JULI In de maand Juli 1955 zijn in Neder land 38 boerderijbranden voorgekomen, waarbij de boerderij totaal werd ver nield of zwaar beschadigd. Zes van deze branden kwamen voor in Friesland, drie in Drenthe, zes in Overijsel, zeven in Gelderland, één in Utrecht, drie in Noord-Holland, tien in Noord-Brabant en twee in Limburg. De directe schade door deze branden aangericht wordt geraamd op f 1.422.125,—. Acht van deze branden werden ver oorzaakt door booibroei, drie vermoede lijk door hooibroei, één door starten combine, acht door blikseminslag, één vermoedelijk door kinderen, één door spelen met vuur, één vermoedelijk door slechte schoorsteen, één door zelfont branding bij het vullen van landbouw- traetor, één door kortsluiting, terwijl in dertien gevallen de oorzaak onbekend bleef. Bij deze branden zijn vijf varkens, twee kalveren en 285 stuks pluimvee omgekomen. SCHAPENFQKDAG TEXEL 1955 De heer C. Roeper, Alkmaar, secreta ris van het Texels Schapenstamboek in Noordholland, schrijft ons naar aanlei ding van de deze maand gehouden fok- veedag het volgende: De schapenhouderij staat in het teken der belangstelling. Goede prijzen, een arbeidsextensief bedrijf en vooral daar, waar tevens rundvee wordt gehouden zijn schapen in 't bijzonder goede land- verbeteraars. Het natte najaar 1954 is wel de oorzaak, dat er vele fok-ooien zijn opgeruimd, terwijl ook de hoge prijs, welke voor de z.gn. 1-jarige ooien (en rammen) werd betaald, voor export doeleinden, de houders van schapen aanlokkelijk werd gemaakt om tot ver koop over te gaan. Zeer jammer is dit, daar de schapen houderij nu de kurk mag worden ge noemd, waarop de veehoudersbedrijven drijven. De schapen-, doch in het bijzonder de lamsbout van plm. 25 kg geslacht ge wicht, is zeer gevraagd in het buiten land; de Hollandse vrouw weet niet wat schapenvlees is. Wel kunnen wij aanra den dit smakelijke lamsvlees eens goed klaar gemaakt aan tafel op te dienen. Moeilijk is het afgelopen zomer ge weest om de aanwezige schapen-stapel goed op te passen. Schapen kunnen tij delijk met weinig toe, doch fokdieren houden van een goede verzorging, waar toe mals gras behoort. Dit nu was er niet, reden waarom de kwaliteit van de ooi- en ramlammeren, aangevoerd op de Texelse fokdag, niet van dien aard was, wat men met een normale zomer had mogen verwachten. Verschillende mage re lammeren troffen wij aan, vooral van de zware grond, waar de droogte sterk merkbaar was. Hier zitten meestal de betere fokkers. De zak met krachtvoer moest redding brengen, doch gaf niet steeds het gewen ste resultaat. Toch een woord van er kentelijkheid voor de wijze, waarop de meeste inzendingen ter keuring zijn ver schenen. Een reprimande aan hen, die niet de moeite namen hun dieren netjes getoiletteerd voor te brengen. Het re sultaat van een fokdag wordt afgemeten naar de besten en naar de inzendingen, waarop aanmerkingen gemaakt kunnen worden. Gerust kunnen wij echter zeggen, dat de gemiddelde kwaliteit vooruit is ge gaan. Een grotere kopgroep zagen wij en dit is qua fokgebied verheugend te noe men. Ook nieuwe fokkers kwamen naar voren. Hierover mogen wij ons even eens verheugen; dit toont belangstelling voor de verbetering van het bekende Texelse Schaap. De belangstelling voor deze fokdag was groot: wij zagen vertegenwoordigers uit 9 provincies en uit het buitenland. Ook viel er een levende handel waar te nemen, verschillende ramlammeren gin gen voor, naar onze begrippen, luxe prijzen van de hand. Het aantal inzendingen, 225, samen ongeveer 450 schapen en lammeren, was het aanzien zeker waard. Jammergenoeg schijnt het zeer moeilijk te zijn het z. „vos" weg te fokken. Ook de wat ruwe dijen komen te veel voor, terwijl meer dan voorheen een wat ruwere huid, soms iets open, voorkomt. HOUWE ZOU Schipper Eelman, Stuur Verhoeven, Ik las het nieuws met veel plezier, 40 Jaar in het huwelijksbootje. En 't verveelt U nog geen zier. Vreemde reizen deed het scheepje. En soms voer het aan de grond. Wat was het dan een grote zegen. Dat U bij haar hulpe vond. Als U dan weer afgesleept was. En U koos het ruime sop, Leek U mij zo'n echte pikbroek, Met zo'n zee verweerde kop. En dat drietal passagiers had. Het bij zo'n ouwe vast niet slecht. Zij konden, want dat zegt U immers, Met proviand heel best terecht- Dankbaar kunnen zij ook zingen, (Dat ontbreekt straks stellig niet) „Lang zullen zij nog leven", 't Onvermijdelijke Ued- Na het kennen van die klippen. Nam U nu wel graag retour. Varen schipper, met je stuurman, Houwe zo nof wat je roer. Hijs het zeil maar weer voor jaren. Houd hem heel goed op de wind. En over 10 jaar zal 't wel lukken. Dat U weer een haven vindt- En gaan ze de Barkas soms slopen. En de gage wordt betaald, Hebben ze een goeie Schipper, Met z'n Stuurman thuisgehaald. Schipper Eelman, Stuur Verhoeve, 'k Wens U een behouden vaart. Ook de rest van de bemanning, Goeie wacht, gooi los de draad. Adr. St- PUBLICATIE VAN DE CULTURELE RAAD Den Burg, Hotel De Zwaan, Woensdag avond vergadering R.K. Vrouwenbond, afdeling Gilde. Spreekster mevr. Caty Verbeek. Z AKENNIEUWS MODERNE BAKKERIJ-OVEN Bakker J. A. Dros, Den Hoorn, heeft jarenlang in een oude stenen oven ge bakken, maar op de duur lokte hem het nieuwe systeem meer en meer aan en zo besloot hij tot de aankoop van een „Bredo"-heetwateroven. Deze is dezer dagen geplaatst. Het is een prachtige in stallatie, uitgerust met drie bakruimten. Z-D.H.-nieuws Alleen onze adsp. kwamen in het veld en wel thuis tegen SVC a. Na een span nende wedstrijd zijn ze er in geslaagd het eerste puntje te behalen, uitslag 0—0. Zaterdagmiddag Oosterend a-ZDH a, aanvang 4 uur. Zondag: ZDH -DWOW 1, 1,30 uur; SVC 2-ZDH 2, aanvang zie kastje. Donderdagavond 8 uur een kleine be spreking in de school voor het eerste en tweede elftal. Vrijdagavond trainen: 7 uur adsp.; 8.15 uur voor het eerste en tweede elftal. Tex. Boys-nieuws Ondanks de 52 nederlaag tegen Fo resters is dit een spannende, sportieve wedstrijd geworden. Meteen ontwikkel de zich 'n snel op en neer gaande strijd. Over het algemeen was het veldspel van Foresters beter. Na 10 minuten werd 'n Boys-aanval tot corner verwerkt. Deze werd goed voor doel geplaatst, buiten 't bereik van de Forester-keeper, waar de inmiddels naar binnen gekomen r.buiten Mar tien meteen inschoot 01. De thuis club bouwde daarna diverse mooi aan vallen op, met als resultaat na 10 min. de gelijkmaker. Foresters werd hierna even sterker, maar onze verdediging wist tot kort voor de rust stand te hou den, tot zij moesten capituleren: 2—1. De Boys-aanvallen waren intussen ook niet zonder gevaar, maar doelpunten bleven voorlopig uit. Tijdens de 2de helft steeg de spanning ten top toen de Boys de gelijkmaker scoorden: L.binnen A. Boogaard spurtte achter het leer aan, doch oök een verde diger probeerde de bal te bereiken, die speelde hem keihard in eigen doel: 22. De Foresters-achterhoede kreeg toen handen vol werk. Ongeveer een kwar tier voor het einde werd een cornerbal door de r.binnen van Foresters ingekopt 32. Nogmaals probeerden de Boys door te breken met snelle open aanval len. Vlak voor het einde maakte Fores ters 42. In de laatste minuut scoorden zij het 5de doelpunt. Deze uitslag was wel geflatteerd. Boys 2 won thuis van De Koog 2 met 81. Jammer was het, dat de sportivi teit bij deze wedstrijd ver zoek was. Boys, neem een goede raad van mij aan, wat er ook gebeurt, al word je unfair aangevallen, of wat dan ook, probeer in elk geval je mond dicht te houden en sportief te blijven, dan win je het altijd. Want de eerste vereiste bij het voetbal len is: zelfbeheersing! Laten ze nooit van ons kunnen zeggen, dat wij ons daar niet aan gehouden hebben. De adsp. verloren van Texel b met 103. Ik geloof niet dat dat nodig ge weest was, Boys. Afijn, volgende keer beter. Trainen: Donderdagavond wordt er door de trainer een testavond gehouden. Hier is een prijsje aan verbonden. Dit kan een zeer leerzame avond worden, dus rekenen we op alle leden. Deze avond wordt gehouden bij de familie Boogaard op Zevenhuizen. We vertrekken per fiets om ongeveer 7.30 uur van „De Zwaan". Ofschoon het een stukje fietsen is, nemen we aan dat jul lie evengoed present bent. Bedenkt Boys, dat de gebr. Boogaard altijd zo'n afstand moeten rijden, dus als wij dit nu eens één keer moeten doen, mag dat geen be zwaar zijn. S.V.O.-nieuws Onze adspiranten gingen Zaterdag weer gewoon door tegen De Koog. Het werd weer liefts 71. Het 1ste kreeg bezoek van Zeemacht 2, dit was op papier een zwak elftal, maar in de practijk was het toch wel even an ders. Wij hadden een geweldige strop, dat Cor niet meespeelde, zodat we het middenveld moesten prijsgeven. Al di rect na het begin zien we dat Z. een zeer goede achterhoede heeft met een prima doelman. Onze voorhoede komt er dan ook niet aan te pas. Voor de rust kan enkel een flitsende kopbal van Martien, die net over de lat ging, worden ver meld. Na de thee zijn we even meer in de aanval, maar toch valt Z. steeds gevaar lijk aan, vooral daar de middenlinie zoek is. Als nog ongeveer een kwartier is te spelen, komt er een ogenschijnlijk makkelijke bal voor het doel, welke Siem denkt te pakken, maar Bert raakt hem nog aan en we staan met 10 ach ter. Veel plezier heeft Z. er niet van, want nog geen minuut later maakt Wim gelijk. Weer vallen we aan en dan is het Jaap, die ons met een zeer hard schot de leiding geeft. Even voor het einde maakt Wim 31 en de zaak is gezond. Met deze wedstrijd hebben we kunnen zien, dat we er nog lang niet zijn, jon gens, en wat een gemis het ontbreken van één man kan zijn! Het 2de moest de punten bij SVC 2 laten, jammer, volgende keer beter. Het 1ste speelt Zondag weer thuis en wel tegen Wiron. SVC-nieuws In een goed gespeelde wedstrijd wist SVC met 5—0 van BKC 3 te winnen. Voor de rust léken de twee partijen wel tegen elkaar opgewassen, waarbij SVC meer schietkansen kreeg, die echter niet werden benut. Door Wim werd het 10 uit een voorzet van Jan. i Na de thee ging het veel beter en nam I SVC direct het heft in handen. Uit een schermutseling voor het B-doel zorgt Ale voor no. 2. Even later schiet Jan no. j 3 in het net. Wim zorgde voor no. 4 en tenslotte was het Dirk, die via het been van een tegenstander no. 5 in de touwen kogelt. Ons tweede deed het ook goed door met 31 van Oosterend 2 te winnen, met doelpunten van Piet Jan (2) en Frans 1. Goed gedaan, jongens! Allemaal Donderdag trainen. De adsp. wisten het deze keer niet verder te brengen dan 00. Volgende keer beter. Diegenen, die op 6 November naar de Interiandwedstrij d Nederland-Noorwe- gen in Amsterdam willen, moeten zich vóór 7 October opgeven bij de secretaris. Programma a.s. Zondag: WGW 3-SVC 1, 1,30 uur; vertrek om half tien vanaf garage Reuvers. SVC 2-WGW 5, 1,30 uur. Zaterdag: SVC a-Texel b, 4 uur. texelaartjes Radio herstellen? VONK opbellen! Telefoon 78 en 273 Te k. Eigenheimer aardappe len bij de zak 12 ct per kg. W. Bakelaar. de Koog Te k. gevr. 2e hands autoped. W. Langeveld, de Zes 11 Te k beste melotte wentel- ploeg en een cultivator. A. v. Lenten, P.H. polder B.z.a meisje voor hele dagen liefst in gezin met kinderen of in winkel met huishouding, v.g. g.v. Adres bur. van dit blad Te k 100 1-jarige gekruis te zwarte kippen. Hoeve Axel De Cocksdorp Wit fornuis te koop, f 10-, Kogerstraat 46 Door een noodlottig on geval is heden van ons heengegaan, ons lief dochtertje en zusje Greetje in de jeugdige leeftijd van 2 jaar en 3 maanden J. C. Dros M. Dros-Daalder Marijke Leen Corry Eierland C42 Texel, 27 Sept 1955 De begrafenis zal plaats hebben te De Cocksdorp op Vrijdag 30 Sept a.s., des namiddags 2 uur vanaf het sterfhuis. Met vreugde en dank baarheid geven wij kennis van de geboorte van ons d chtertje Annemiek die bij het H. Doopsel de namen ontving ANNA MARGARETHA A. Nooy-Bakker J. Nooy Texel, 25 September 1955 Den Burg, Waalderstraat 20 Tijdelijk adres: St Lidwinaziekenhuis Den Helder Met vreugde en dank baarheid geven wij kennis van de geboorte van onze zoon en broertje Nico die bij het H. Doopsel de namen ontving van Nicolaas Cornelis Johannes A. Witte-Dirkson C. M. Witte Magda De Koog, 23 Sept. 1955 Verloofd HANNY KLOOSTERMAN en 1DO VAN WAATERINGE Amsterdam, 1 Oct. 1955 v. Walbeeckstraat 101 te koop 1943. Prijs f 275 P. Heerschap, Burgerhoutstraat 13 Gymvereniging Oosterend houdt 1 October een met bazar-attracties Aanvang 3 uur in het gymlokaal Zendt vroegtijdig Uw advertenties in

Texelsche Courant | 1955 | | pagina 2