eerste avontuur Op De man uit Chicago 5 °/o HUURVERHOGING NIET VOOR KROTTEN EN VERWAARLOOSDE WONINGEN (Vervolg) De krotwoningen. Krotwoningen, die door de gemeente onbewoonbaar zijn verklaard, zijn na de oorlog vrij gebleven van huurverhogin gen. Ook de 5°/o verhoging geldt voor deze woningen niet. Er zijn echter in ons land oude woningen, die niet onbe woonbaar zijn verklaard en die toch met krotwoningen gelijk gesteld kunnen worden. Een nieuwe bepaling in de Huurwet maakt het mogelijk, deze wo ningen „ongeschikt voor bewoning" te laten verklaren. Zoals reeds werd opge merkt kan alleen de Minister van We deropbouw zo'n verklaring afgeven. Heeft de minister dat gedaan, dan wordt de huur van zo'n krotwoning verlaagd tot het huurpeil van 1950, dat komt dus practisch neer op de vooroorlogse huur prijs. Een huurder van zo'n krotwoning kan zelf een verzoek om huurverlaging in dienen, ofwel rechtstreeks bij de Minis ter ofwel bij het gemeentebestuur. Het spreekt vanzelf, dat een dergelijk ver zoek alleen kans op inwilliging maakt, als het huis inderdaad onbewoonbaar is en niet meer in redelijke staat kan wor den gebracht. Geen huurverhoging voor verwaarloosde woningen. Tenslotte is er nog de mogelijkheid om van de 5°/o huurverhoging te worden vrijgesteld als een huis ernstig verwaar loosd is. Een verzoek om deze vrijstel ling moet worden gericht tot het ge meentebestuur of tot de huurcommissie op een formulier in tweevoud, dat kos teloos op elk gemeentehuis verkrijgbaar is. Bij het indienen van dat formuliar moet een bedrag van f 5,worden be taald, anders wordt het niet in behan deling genomen. Wordt de aanvrage in gewilligd, verkeert het huis dus werke lijk in slechte staat van onderhoud, dan worden die f 5,terug betaald. Besluit het gemeentebestuur of de huurcommis sie dat de huurverhoging wèl moet wor den betaald, dan is de aanvrager zijn twee rijksdaalders kwijt! Bezint eer ge begint! Het is wel duidelijk, waarom die f 5,betaald moeten worden. Niemand vindt het prettig meer huur te gaan be talen. Zonder de „rem" van de f 5,zou het aantal verzoeken om vrijstelling van de huurverhoging misschien wel in de honderdduizenden gaan lopen. Vrijstel ling zal alleen worden verleend, wan neer er inderdaad, door de nalatigheid van de verhuurder, van zo ernstige ver waarlozing sprake is, dat de woning niet meer voldoet aan redelijke eisen van be woonbaarheid en instandhouding. Als daken lekken, putten en regenbakken en afvoerleidingen niet meer function- neren, of zich belangrijke gebreken voordoen aan balcons of als muren, vloeren, stenen trappen of plafonds hinderlijke of gevaarlijke scheuren ver tonen, of het houtwerk van kozijnen, ra men, deuren, vloeren, kasten en balk lagen of trappen in gebrekkige toestand verkeert, of gas, water en electriciteits- leidingen beschadigd zijn, of schoorste nen lekken en het buitenverfwerk zo slecht is, dat hout of ijzer dreigen te vergaan, dan kan er sprake zijn van ernstige verwaarlozing en dan is er een goede kans, dat de huurcommissie of B en W een aanvrage inwilligen. De ver huurder krijgt in zo'n geval een maand de tijd, zich te verweren tegen de klach ten van de huurders. Gemeentebestuur of huurcommissie nemen daarna een be slissing, waarbij verhuurder of huurder zich moeten neerleggen. Brochure geeft antwoord op allerlei vragen. De nieuwe bepalingen in de Huurwet zijn, zo werd reeds opgemerkt, tamelijk ingewikkeld. Daarom heeft het Ministe rie van Wederopbouw en Volkshuisves ting een brochure samengesteld „Huur prijzen en onderhoud", waarin de be langrijkste bepalingen van de Huurwet en van de uitvoeringsvoorschriften op bevattelijke wijze worden uiteengezet aan de 'hand van voorbeelden. Niet al leen de nieuwe bepalingen zijn in dit boekje behandeld, maar ook de maatre gelen, die reeds eerder werden genomen. Het boekje is voor de prijs van f 0,25 verkrijgbaar in de boekhandel en op alle postkantoren. (Nadruk verboden) FILMNIEUWS „CAPTAIN KIDD" Op een mistige herfstdag van het jaar 1710 beleefde Londen de sensatie, dat een veroordeelde op weg naar de execu tieplaats wist te ontsnappen en aldus zijn nek redde. Het was de beruchte of roemruchte Captain Kidd, die van dat moment af op een al of niet gestolen schip de zeven zeeën onveilig maakte. Tweehonderd en vijftig jaar waren niet voldoende om alle sagen en legenden uit te putten, die rondom dit personage ge weven werden. Niemand kan achteraf nog met zekerheid zeggen of Captain Kidd een nobel slachtoffer was van cor rupte maritieme machtshebbers of een bloeddorstig piraat. Het filmauteurs paar Aubrey Wisberg en Jack Pollexfon koos voor de eerste lezing en schreef 'n span nend en kleurig verhaal over een edele Captain Kidd. Lew Landers verfilmde de historie, die onder de titel „Captain Kidd and the slave girl" in ons land door NOVA-film in roulatie wordt ge bracht. Daarbij hebben de filmproducers Amor een behoorlijke rol toebedeeld: er is een minnares, een schat (niet die van de „Renate", hoor) en een groep weer zinwekkende piraten. Kortom: men duikt van de ene sensatie in de andere. „VROUWEN ZONDER VRIJHEID" De film voert ons binnen een vrou wengevangenis. Verre van een mis dadigster te zijn, boet de hoofdrolver tolkster, „Jean", voor haar zwakheid: haar onverzadigde goklust. Zij - en de toeschouwer dus tevens - maken kennis met een aantal merkwaardige figuren. In en om deze periode ontwikkelt zich Jean's eigen situatie, haar romance met dr Hale, die met de moeilijkheid wor stelt, dat een huwelijk met een ex-ge vangene zijn carrière ongunstig zou kun nen beïnvloeden. Sober en menselijk ge maakt, sluit dit verhaal zich waardig aan bij de goede traditie der Britse film. DE AFDELING SCHAPEN OP DE NATIONALE TENTOONSTELLING Aan het verslag, uitgebracht door de de heer C. Roeper, secretaris van het Texelsch Schapenstamboek in Noord- Holland ontlenen wij: De Schapenhouderij staat in het teken van de belangstelling. Het was dan ook niet te verwonderen, dat zeer vele scha penfokkers uit het gehele land en ook uit het buitenland, deze nationale show met een bezoek hebben vereerd. Om een goed product te kunnen pro duceren is het noodzakelijk, dat aan het mannelijk fokmateriaal meer dan de ge wone aandacht wordt besteed. De Stam boeken geven de toon aan en menigeen voroziet zich elk jaar van een geregis treerde ram om bij zijn fok-ooien te ge bruiken. Geen wonder, dat de topfok kers uit de diverse provinciën de collec ties met kennis van zaken hebben beke ken en de uitslag der keuring vergele ken hebben met de richting, die door de diverse jury-leden is aangegeven. Onze verwachting heeft ons niet ge heel bevredigd. Onmiddellijk moet en kan echter gezegd worden, dat deze kwaliteit in enkele rubrieken best was. In de eerste plaats heeft de droge zo mer de grasgroei op de schapenbedrijvsn eveneens parten gespeeld en was het mede daardoor, dat de conditie van de aangeboden dieren van diverse inzen ders niet zo goed was als 5 jaar geleden. Ook is het uitzoeken, plm. 7 weken voor dat de expositie plaats vindt" niet be vorderlijk voor het samenstellen van 'n zo goed mogelijke collectie, terwijl de ingezonden dieren uit enkele provinciën door de vele regen, juist enkele dagen voor deze dag, kletsnat ingezonden moes ten worden. Er was een levendige handel in fok- rammen. Hoge prijzen zijn er voor ram- lammeren besteed, men sprak van f 600,per stuk, terwijl naar verluid een bod van f 1500,voor een 2-jarige ram werd geweigerd. Het mag als een gunstig verschijnsel genoemd worden, dat in tegenstelling tot 5 jaar geleden, deze keer meer strijd gevoerd moest worden met collecties uit provinciën, die voordien niet in tel wa ren. De Noordhollandse collectie gaf wel de toon aan met als onderdeel Texel met 12 inzendingen w.v. 10 een eerste en 2 een tweede prijs wisten te behalen. Limburg, Zeeland en Utrecht behaal den geen le prijs. Drente en N. Brabant wisten elk een le prijs te behalen, bei den een la prijs. Zuidholland en Gro ningen behaalden elk een la prijs, ter wijl Noordholland de resterende 7 la prijzen en tevens beslag wist te leggen op het Kampioen- en reserve Kampioen schap bij de rammen en het beste 4-tal fok-ooien. De extra prijzen, beschikbaar gesteld voor de kopnummers en de beide Kampioenen, waren eveneens voor in zendingen uit Noordholland, w.v. er 3 oo Texel zullen belanden. Totaal aantal inzendingen bedroeg 123, totaal aantal prijzen 112. Massaal was de collectie rammen, 32 in getal, w.v. er 31 zijn bekroond. De Kampioen F 6573 van C. Koorn Hzn, Texel, viel vooral op door zijn beste en solide bouw, zware kop, grof en sterk beenwerk en goede huid. De oudere rammen vielen op, 4 eerste prijzen zegt iets. lb 4238 van C. L. Blanksma e.a., Pingjum, viel op door fraaie huid, mooi type, goed achterstel en kop; ook lc van D. L. Hilarides, Pingjum, paste in dit genre, doch ver toonde iets harige dijen. De hier voor genoemde rammen zijn allen op Texel geboren. Van de 2-jar. roemde men ook lc, een ram van klasse, goede huid en kop, doch even minder massa, eigenaar Jn C. Hin, Oosterend. De Texelse fokker Joh. J. Roeper, Oosterend, kocht deze, evenals de la ram bij de 1-jarigen 1100, een ram met extra rompdiepte en prima kop, werd goed voorgebracht, fokker- eig. L. Laan, Woerden. 1 b F 7189, een deftige, typische ram met fraaie huid, kan iets meer massa hebben, de droge zomer op Texel is hier wellicht debet aan, fokker-eig. T. Huisman, Den Burg. Een compliment aan de Texelse fok kers, alle drie dekken op Texel, mogen zij hiermede een gunstig resultaat be reiken. De schapen met 2 ramlammeren wer den aangevoerd door 56659 met haar zoons, w.v. één wel het meest typische lam was van de jonge rammen: een fraaie huid, goede kop, sterke rug en benen, eig. P. C. Hin, Texel. Beter nog was de groep ooien met 1 ram- en 1 ooilam, 4 eerste prijzen kende de jury toe. la en lc behaalde G. Eel- man Jbzn, Texel, resp. met 48474 en 53792, de ramlammeren vielen in het bijzonder op door de extra rompdiepte en gewelfde rib en de ooilammeren door het goede type, ook de moeders waren best. Als derde rubriek moeders met 2 ooi lammeren met als uitloper 52188 van G. J. Veeger, Texel, een prima moeder met 2 beste ooilammeren, bemerking iets ha rige dijen. De viertallen fokooien waren ruim vertegenwoordigd. lc was voor het Vraagt Uw leverancier: 14. Kapitein Druppel manoeuvreerde handig naar de kade, nauwkeurig de aanwijzingen opvolgend van een haven beambte, die door een luidspreker aller lei scheepstechnische dingen brulde. Een begeleidende douaneman doorsnuffelde de scheepspaperassen en na een wan trouwende blik in het ruim van de „Brul" te hebben geworpen, mochten kapitein Druppel en zijn bemanning het schip verlaten. De kapitein riep Bloobeest bij zich en vroeg: „Heb je wel eens wacht gelopen, Bloobeest?" „Nee, heer kapitein!" ant woordde hij monter. De kapitein keek Bloobeest opeens heel strak aan en sprak plechtig: „Dan zal ik je belonen voor je uitstekende gedrag gedurende de reis en je in de gelegenheid stellen wacht te leren lopen. Pepito is nog te klein om onbelangrijke opdrachten uit te voeren" Diep teleurgesteld bedankte Bloobeest de kapitein voor de vererende opdracht en keek jaloers Pepito achterna, die van' de kapitein een dubbeltje had gekregen en fluitend de valreep afdaalde. „Ik zal wat lekkers voor jullie kopen!" riep Pe pito. „Nee, nee, nee", weerde de kapi tein af", dat dubbeltje heb je eerlijk ver diend en dat mag je helemaal alleen besteden". DAMCLUB TEXEL De opkomst op onze eerste comp. avond was zeer goed. Behoudens A. v.d. Slikke en C. Dijker waren we. volledig. De uitslagen: A.: C. v. Heerwaarden-S. v. Heerwaarden 0—2 S. Ros-Jac. v. Heerwaarden Joh. D. Bakker-J. Hooijberg W. A. v. Zeijlen-G. Dros N. de Graaf-J. Vinke B.: Jo Schoo-A. Vinke i P. W. Kooi-J. Stam C. v.d. Werf-C. Medendorp I S. v. Heerwaarden-C. P. Burger S. Bakker-J. J. de Beurs Jn Barhorst-J. Koorn j P. Bakker-J. Hillen J. A. v. Enst-A. de Vries Jb Koorn-D. v.d. Werf Lafeber-R. Zijm S. van Heerwaarden speelde sterk in het middenveld en wist een schijf op veld 34 te brengen, waarmee hij de wit te stenen 43, 45 en 35 goeddeels uit schakelde. De overige verwikkelingen konden de winst toen niet meer verhin deren tegen deze geroutineerde crack. S. Ros won gemakkelijk, terwijl Joh. D. Bakker juist na de tijdscontrole twee stukken en de partij cadeau kreeg. In B. vielen de overwinningen van J. J. de Beurs en C. Medendorp op, waar bij beiden wel iets meer kregen dan hun stand liet aanzien. S. van Heerwaarden en C. P. Burger werden het pas eens na de 80ste zet. In C. waren de witte stukken de beste. 2—0 2—0 1—1 1—1 1—1 0—2 0—2 1—1 0—2 2—0 2—0 2—0 2—0 2—0 Texelse 4-tal met beste kop, romp en huid, even bemerking op de stipjes op de koppen. Het exterieur viel op, eig. Joh. J. Roeper. Veel moeite heeft de jury gehad bij de 3-tallen 1-jarige ooien van 1 vader, lb was voor P. C. Hin, Texel. Bij de collectie ooilammeren 12x4, was lb voor Joh. J. Roeper, Texel, met even eens fraaie uniforme lammeren. Wanneer de export van lamsvlees op deze wijze blijft doorgaan, dan zijn wij er van overtuigd, dat de schapenhoude rij uitgebreid kan worden. Aan U de taak om er dan voor te zorgen in het bezit te komen van goed fokmateriaal. S.V. Texel 4e kl. KNVB: Schagen-BKC 0—1; Suc- ces-Egmondia 14; Limmen-Watervo- gels 31; WGW-Meervogels 13; Texel- VZV 2—1. HRC 6-Texel 2 7—3; Texel a-BKC a 30; Texel b-Tex. Boys a 103; HRC d- Texel c 31. Handbal: De wedstrijd te Kolhorn werd afgelast. Texel 2-GDS 2 Texel, dat met 3 invallers uitkwam, won na een uiterst spannende strijd. Vooral voor de rust ging het gelijk op, hoewel de eerste 10 min. T. enige druk op het V-doel uitoefende, waarna echter het T.-doel enige moeilijke ogenblikken doormaakte. Tot de rust bleef het een enerverende strijd, waarin beide ploegen een ongeldig doelpunt maakten. De 2e helft bleef snel en vooral stevig, maar sportief. De scheidsrechter was van prima gehalte en hield de touwtjes strak. Texel had 2 maal pech toen paal en lat in de weg stonden, maar ook V. had weinig geluk en wist van enkele goede kansen geen gebruik te maken. Tijdens een periode, waarin onze voor hoede het niet kon bolwerken, speelt, bij een T.-aanval, een V.-achterspeler te zacht terug op z'n doelman. Harry loopt snel door, bemachtigt de bal en gaat op het ledige doel af, geeft over naar Cees S., die enkel maar heeft in te schieten 10. Er komt dan meer actie in onze voorhoede: Cees Boot bemachtigt de bal, zwenkt naar binnen, legt zuiver voor Cees S., die met een prima schot doeltreft. Met nog 15 min. te spelen een 20 voorsprong. Toch voelen we ons niet helemaal rustig, want V. blijft fa natiek aanvallen en waarlijk hebben ze succes als de bal van Herik z'n schoen de verkeerde kant uitslipt, waardoor de V.-midvoor een niet te missen kans krijgt en die 'zuiver benut. Nog 5 min., nog meer spanning. Bij een der vele duels tussen linksachter en Cees S., kan Cees zich niet beheersen en moet het veld verlaten. De resterende minuten blijft T. het terrein meester en zijn de punten binnen. Ook met gelijk spel zou den we verzoend zijn geweest, maar de punten zijn welkom. Het was voor onze ploeg wel een las tige opgaaf, maar de invallers, vooral André en Cees hebben zich best ge weerd. Max was niet vinnig genoeg en kwam snelheid te kort. Onze achterhoe de deed het weer best en Bertus was weer uitstekend op dreef. Texel a speelde tegen BKC a en was veel sterker. Maar het ver doorspelen van de voorhoede, waar geen schoten en snelle reacties in voorkwamen, waren oorzaak van een klein aantal doelpunten. Ook maken we een compliment aan de B.-keeper en de gehele verdediging, i Texel b won van Tex. Boys a. Aan- I vankelijk leek het een spannend partij tje te worden. B. nam spoedig de lei- ding, maar uit een corner was het weer i gelijk. Spoedig bleek, dat de Boys-ver- dediging niet al te sterk was en nam Jan j Laan het offensief in handen en scoorde, j meestal ongehinderd, er lustig op los. Het werd 10—3. i Texel c kon het tegen HRC d in Den Helder niet bolwerken, ruststand 11, einde 31. In het bijzonder vestigen wij de aan- dacht op de training. Binnenkort volgen nog mededelingen over zaal- of indoor- training. Tot zover wordt elke speler op Woensdagavond verwacht. Training adspiranten. Zaterdagmiddag 3 uur op het terrein; over zaaltraining horen jullie nog. A.s. Zondag: BKC- Texel; Texel 2- i HRC 6; Adspiranten: HRC a-Texel a; De I Cocksdorp a-Texel b; Texel c-Helder d. reis dan Uw spoorkaartje ge- baald bij de V.V.V. „Texel" 41 FEUILLETON: Een verhaal vol verwikkelingen door T. LODEWIJK 32. Dan kan je 'em toch zo maar niet smeren? Dan weet de burgemeester er toch van en dan zou-ie mevrouw toch wel hebben opgebeld, dat de zang niet Misschien houdt de burgemeester 't wel stil meende Wortelmans, die niet schroomde fantasie te hulp te roe pen, waar wetenschap te kort schoot. Misschien weet hij er meer van dan hem lief is. Straks is die Amerikaan er met die mooie Corrie vandoor riep de schone spijtig, want zij had het niet op Corrie, die nu eenmaal tot de „rijkdom" be hoorde. Wie zal 't zeggen? grapte Wor telmans. Pas jij tenminste maar op, meid. Ze zalle mij niet gappe! meende de maagd. Daar ben ik altijd zelf nog bij. Dat is 't em juist! meende Wor telmans gevat. Ga je gang maar, ik trek de deur wel dicht. Gaat U nog zingen, mevrouw? Ja, natuurlijk, Lien, dat heb ik gis teren toch al gezegd. Ik vind het erg jammer, dat je niet uit kunt, maar het kan niet anders. O, wie weet zei de maagd ge heimzinnig. Wat bedoel je? Misschien ga ik wel uit en blijft U thuis. Kind, wat doe je raadselachtig. Waarom zou ik thuisblijven? Nou, als die uitvoering nog ers niet doorgaat? Waarom zou die niet doorgaan? Veronderstel, dat die Amerikaanse meneer al voor die tijd weg was. Nou, maar wat ik net van Wortel mans hoorde Wat zei Wortelmans? Mevrouw Meerbach animeerde nim mer het praten van haar „volk" aan de deur met de leveranciers, maar kon evenmin ooit de verleiding weerstaan, wanneer zulks ondanks het verbod toch was geschied, van de vrucht dezer con versatie mee te genieten. Nou, hij zei.tja, ik weet niet of ik het zeggen mag M'n lieve mens, wat sta je daar te leuteren. Wat is er dan toch in vredes naam. Je doet, of die man er met de kas vandoor is. Nouniet met de kas. Wat bedoel je? Nou, met iets anders. Wat wou je zeggen. Mevrouw Meerbach ging zitten op de keukenstoel. Is die Amerikaan weg? Ze zeggen het. Heeft-ie gestolen? Daar heb ik niks van gehoord. Wat bazelde je dan zoëven. Ach, hij schijnt er met een dame, la-we-zegge, vandoor te zijn. Welke dame? - Weet ik het? Misschien de dochter van de burgemeester. Meid, ben je gék? Mevrouw Meerbach verbleekte van schrik, agitatie en heerlijke sensatie-belevenis. Met Corrie? Ja, zo heet ze toch? Weet je 't zeker? Ik niet. Wortelmans had het er over. Nou, ik geloof er niks van! zei mevrouw Meerbach met vaste stem, in middels vurig hopend dat een stroom van feiten haar het begeerde geloof als nog zou schenken. Op dat moment be greep ze, dat het niet comme il faut was, dergelijke dingen met het perso neel te bespreken. Ga maar aan je werk en verkoop niet zulke praatjes zei ze uit de hoogte tot de maagd en verdween statig uit de keuken. En toen Lien enkele ogenblikken later haar oor klemde tegen de deur van de „salon" hoorde ze mevrouw door de telefoon: Ja, Els ben jij daar? Zeg, moeten we nog zingen vanavond?Moet ik dat weten? Ja, maar ik hoor zulke rare din gen. Over die Amerikaan.... wat? Wat zeg je? O, jij toch ook? Een zucht van zaligheid. O, Els, vertel es, wat weet jijeen lange pauze, onder broken door zuchten, herhaald ja-ja ge- zeg en gegichel. O, nou, mijn meisje wist me vanmorgen te vertellen Ja, dat wist ik al, mopperde Lien teleurgesteld en droop af naar de keu ken. Mevrouw Meerbach belde me zo even op, zei Els, de vrouw van de kantonrechter, tot haar man. Het is een eeuwige roddel, dat mens, maar wat ze me nu wist te vertellen.Mr. de Raadt toonde bitter weinig belangstel ling en daarom besprong Els hem met een met het grote nieuws: Corrie Dik- kenburg is er vandoor met die Ameri kaan, die Clarenbough. Die slag kwam te hard aan voor de zelfbeheer sing van de kantonrechter. Hij zette zijn lorgnet af, keek zijn vrouw verward aan en vroeg: Hè? In kleuren en geuren vertelde Els haar man, genietend van zijn opgewekte be langstelling, wat ze wist, doorspekt met een weinigje dat ze niet wist, maar waarvan ze op goede gronden vermoed de, dat het toch wel zo zou kunnen zijn. Mr De Raadt kende de mensen, kende de vrouwen, kende zijn Els. Bewijzen, vroeg hij onverbid delijk. Hè, ik sta niet voor de groene ta fel, hoor! snibde Els, hopende met een groot woord het totaal ontbreken van bewijs te kunnen verbergen. Bewijzen! vorderde Mr De Raadt genadeloos. Ja, gunst, als mevrouw Meerbach je niet genoeg bewijs is Ik hoorde nog geen vijf minuten geleden een van mijn kennissen vertel len dat die mevrouw Meerbach een on verbeterlijke roddel was. En op gevaar af dezelfde kwalificatie op je te horen toepassen, lieve Els, zou ik je raden: stop die kletspraatjes of steek je licht op bij iemand, die het absoluut weten kan. Wie moet ik daarvoor bellen? Dikkenburg meende mr De Raadt Hoe kun je! kreet Els gevoelig, zo pijnlijk voor die mensen! Haar man nam zonder een woord de hoorn van de haak en sloeg een nummer aan. Hier de RaadtO, Corrie, ben jij het? Is je vader thuis? Op 't Ge meentehuis? Mooi! Dan bel ik 'em daar wel. Ze is weet terug, deelde De Raadt met onverholen sarcasme mede aan zijn verbaasd luisterende echtgenote. De verbindingen met Amerika wor den met het uur sneller. Dus zwijg er verder maar over, wat ik je raden mag, Elsekind, zijn toon kreeg iets meta ligs. Dikkenburg is mijn wekelijkse schaakvriend en ik wil m'n partijtje schaak niet verliezen terwille van wijvenkletspraat. Begrepen? Ze keek hem aan en begreep. Be greep ook, waarom mr. De Raadt, kan tonrechter te Meeldam, onder de wets- overtredende elementen in die con treien zulk een slechte reputatie genoot. En ze droop af, als had hij haar zojuist een week hechtenis toebedeeld. Maar niet iedereen was zo verstandig als mr De Raadt. Als op vleugels ging het praatje door de stad Meeldam, dat er iets mis was met die Amerikaan, je weet wel, die vanavond gehuldigd zal worden. (Wordt vervolgd)

Texelsche Courant | 1955 | | pagina 4