r - Nlemeijets WAAROM Het witste bed waarin Pappie ooit „ontwaakte"... ...met 't minste werk! ENCYCLOPAEDIE ...en zo makkelijk ook! fotmek&c is Niemeijer's Koffie zoveel lekkerder? BOSNIA, Oosterend KOFFIE Erkend de beste! BOEKHANDEL PARKSTRAAT Alleen SUNIL wast zo wit Sunil bespaart U weken, bleken, blauwen. De man uit Chicago it perfect staat correct is in alle maten verkrijgbaar A BIJ HET VERTROUWDE ADRES: jliiQivriiiuiiiuiiiiuiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiii Mankeert in Uw boekenkast nog een Omdat ze is samengesteld uit de aller fijnste hoogland soorten en dank zij de cellophaan verpakking bij U thuis even vers en geurig is, als op het moment dat ze werd gebrand. Vraag Uw winkelier het bekende pak met de ruitjes. Daar zit de lékkerste koffie in Aan het eind van dit jaar gaat het eerste deel van deze tiendelige Algemene Winkler Prins verschijnen Vóórintekenprijs f 35per deel. Uitvoerige prospectus wordt U op verzoek gezonden door ^Üii iiiiiniiiiiiniiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiui!nniiiiiiiiiinnniiiiinii!iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii|iiiiiiiii|iiil|il,F Is SUNIL dan zoiets bijzonders 1 Jadat ziet U al aan de blauwe kleur. En de weergaloze witheid van Uw wasgoed vertelt U, dat ook de werking van sunil bepaald uniek is. Het vette, vlijtige sUNiL-sop heeft namelijk meer dan normale was- energie. Vandaar dat sunil zoveel intensiever reinigt. Stop er het vuilste goed in en... wèg vuil, wèg vlekken! Nooit eerder kreeg U alles zó smetteloos wit. En dat op zo'n makkelijke manier... Geen rompslomp meer! Weken? Niet nodig, sunil weekt en wast tegelijk. Bleken Ook daar bent U van af. Op de veiligste wijze maakt SUNIL Uw goed sprankelend wit. Zó wit zelfs, dat ook blauwen nu overbodig is. voor de witste was STANDAAROPAK 42 ct. REUZENPAK _?Lü J FEUILLETON: Een verhaal vol verwikkelingen door T. LODEWIJK 33. De leden van de zangkoren, die een serenade zouden brengen, de muzikanten van de Harmonie „Utile Dulci" en van de Mandolinevereniging „Caecilia", de ouders van de padvinders, die de ere wacht zouden vormen, zij allen gevoel den opeens een dringende behoefte el kander aan te spreken en te overleggen of men vanavond wellicht voor niets op de markt zou verschijnen en wat er van de praatjes waar mocht zijn. Een defini tieve en betrouwbare zegsman deed zich intussen niet voor, ieder maakte het voorbehoud, dat, als hij loog, hij zulks deed in commissie. De vloedgolf van nieuwsgierige sen- satiezucht was bijna uitgelopen, toen bode Akkermans met zijn vrachtwagen in de stad terugkeerde en in „Het Wa pen van Meeldam", dat tevens als bestel huis fungeerde, aan de daar verzamelde burgers mededeelde, dat heel Kwardam al wist, dat er iets loos was met die Amerikaan. Verschillende van zijn klan ten hadden er openlijk op gezinspeeld, een groepje schooljongens had op zijn wagen onder het woord „Meeldam" ge krast „Verenigde Staten". Akkermans wees met een trots gebaar naar buiten; daar stond de wagen, ze konden het al lemaal zien. En Akkermans was het ook, die ten slotte de burgemeester, welke, zoals dat meer gaat, het nauwst bij de zaak be trokken was en er het laatst van hoorde, op de hoogte bracht. Want bij het afge ven van een pakket met drukwerk aan zijn collega (zij het ook slechts in let terlijke zin), de bode Almekinders, weidde hij in geuren en kleuren uit over het Kwardamse incident en dies ook over de geruchten, die in Meeldam de ronde deden. Toen Almekinders die middag de post bij de burgemeester bracht, vroeg hij instructies voor wat er die avond moest gebeuren. Wat gebeuren? vroeg Dikken burg een beetje knorrig, ik heb je toch al gezegd, wat er gebeuren moest. Gaat het dan nog door? infor meerde Almekinders met goedgespeelde onnozele verbazing. Door? Wat door? Waarom zou het niet doorgaan? Ja, ik vraag maar. In de stad weet iedereen, dat het geen zuivere koffie is met die Amerikaan Zuivere koffie? Die Amerikaan? Wat vertel je me nou? -Ja, als de burgemeester er niet van weet, zal 't wel niet waar zijn. Praat niet, man. Vertel me, waar kletsen dö mensen over. Wat is geen zuivere koffie? Ja, als de burgemeester het persé wil wetener wordt verteld, dat die Amerikaan, die meneer Clarenbough, er van tussen is en dat dus de huldiging vanavond niet doorgaat. Wie vertelt die onzin? Ja. ik hoorde het van bode Ak kermans Die 'kletsmeier! Maar Akkermans vertelde ook, dat ze het in Kwardam al wisten en de jon gens hem hadden nageschreeuwd en iets op zijn wagen gekrast De burgemeester wilde krachtig en overtuigd stelling nemen tegen de klets praat en Almekinders eens goed de man tel uitvegen voor zijn goedgelovigheid, maar bedacht zich op 't laatste ogen blik. Luister niet naar praatjes, zorg maar dat de boel vanavond netjes en op tijd in orde is, beval hij en daarmee kon de nieuwsgierige bode vertrekken. Maar nauwelijks was hij vertrokken of de burgemeester greep de telefoon en draaide zijn privé-nummer. Weldra ant woordde hem de stem van zijn vrouw. Zeg Anna, ik hoor rare geruchten, over dat feest van vanavond. Is jou daarvan iets bekend? Nee, klonk verwonderd de stem aan het andere eind, ik ben, toen ik thuiskwam, meteen naar bed gegaan, want ik was zo moe. En toen heb ik thee 'gezet en eigenlijk zat ik net op jou te wachten of je kwam theedrinken. Wat zijn dat 'voor geruchten? Met een kwartiertje ben ik thuis. Dan zal ik het je wel vertellen. Maar toen hij een kwartiertje later zijn vrouw het verhaal had gedaan, be merkte hij wel, dat ze nog niets van het wonderlijke gerucht had gehoord. Er gens echter moest het toch zijn oor sprong hebben. Zouden ze misschien in Kwardam uit kwaadwilligheid een ze nuwoorlog zijn begonnen? Hij zat, het hoofd in de handen, het geval te over- j j denken, toen Corrie binnenkwam. De zorgelijke houding van haar vader, het verwonderde gezicht van haar moeder, overtuigden haar ervan dat haar ouders alles reeds wisten. Ze snelde op haar vader toe. Vader, ik weet wel, het is ver schrikkelijk, maar heus, ik geloof, dat het wel terecht komt. Ik heb er met De Gooyer over gepraat en die heeft me beloofd Wat is verschrikkelijk? Wat komt terecht? Wat heb jij met De Gooyer ge praat? vroeg de burgemeester verbaasd. Nou, die kwestie Clarenbough Wat is er dan met Clarenbough Ja, eigenlijk wou ik wel weten, waar zit die vent? Weg. Weg? Ja, weg. De benen genomen. Er tussen uit. Met de noordezon vertrokken hoe U 't noemen wilt. En hoe weet jij daarvan? Alles. Ik heb hem waarschijnlijk 't laatst gesproken.of het vroegst voegde ze er met een slecht gelukte po ging tot schertsen aan toe. M'n hemel, kind, spreek niet zo in raadselen smeekte haar moeder. Zeg op, wat je weet en houd ons niet in spanning. Maar weet U dan nog helemaal niets? Niets snauwde de burgemeester. Iedereen schijnt er alles van te weten en mijn dochter wel het meest, maar ik, de burgemeester, ben volmaakt onkun dig. Ik heb U ook nog helemaal niet gezien protesteerde Corrie. Als 't zo ernstig was, had je me kunnen opbellen en het je moeder ver tellen. Maar nu, vooruit ermee. En snel! En toen hoorden Dikkenburg en zijn vrouw uit Corrie's mond het verhaal van de thuiskomst van de pseudo-Claren- bough met niets minder dan een stuk in de kraag, het gebeurde ten huize van mevrouw Boom, de verklaring die hij getekend had, waarin de burgemeester de schuld van alles kreeg De zwijnen siste Dikkenburg. Mevrouw deed eau de Cologne op haar En toen heb ik meteen De Gooyer opgebeld, hij was hier al om half acht. Die heeft me beloofd, dat hij Claren bough of Jongejans heet die vent ge loof ik, dood of levend zou terugbrengen en hem dwingen te verklaren, dat U er part noch deel aan had. De Gooyer? Ja, dat is wel de man om dat zaakje op te knappen. Die heeft mij en allemaal bij de neus gehad! Aan die hebben we het te danken, dat we zo heerlijk in de soep zitten. Hoe komt die vent op het idee, waar haalt hij de brutaliteit vandaan, om mij en ons af schuwelijk te bedotten! Daar is het laat ste woord nog niet over gesproken! Maar vader waagde Corrie, i hij heeft het toch allemaal gedaan tot j bestwil van ons allemaal. Wat zouden we een figuur geslagen hebben als Cla- 1 rerabough niet gekomen was En wat een reuzenfiguur slaan we i nu hij wél gekomen is, zei Dikkenburg 1 grimmig. En wat zit ik op fluweel! Nu hebben die onderkruipers, die Boom en die Kruiderink hun zin, nu zullen ze me krijgen, nu is him tijd gekomen. En m'n lieve collega uit Kwardam, die dooie visjesvreter, De Graet van Mager- hem, zal er nog wel voor vier duiten bijdoen. Geen wonder, dat ze het in Kwardab al wisten. Geen wonder, dat hier de hele gemeente het weet als me vrouw Boomo, als ik die De Gooyer maar vijf minuten tussen mijn vingers had. Vader, U bent onbillijkbe gon Corrie, maar Dikkenburg was voor geen rede vatbaar. Wat doe jij voor die kerel te plei ten? schreeuwde hij zijn dochter toe. Wat is dat met jou? Eerst aanpappen met die oplichter, die zogenaamde Ame rikaan en dan met die andere oplichter, dat stuk gemeente-opzichter? Ben je daar soms ook al vriendjes mee? Mocht ik er daarom niks van horen? Als je je niet versproken had, zou ik nog niets weten. Wat verbeeld jij je wel. Dik kenburg ging in zijn woede zichzelf te! buiten, jij die met andere kerels zit| te flirten en je vader in het ongeluk: stort? Corrie was krijtwit geworden, toen haar vader haar die beledigende woor den naar het hoofd slingerde. Ze stond op het punt hem fel van repliek te die nen, toen ze naar haar moeder keek. De twee vrouwen zagen elkaar aan. Toen keerde het meisje zich op haar hielen om en liep de deur uit. (Wordt vervolgd)

Texelsche Courant | 1955 | | pagina 6