Mobilofoon voor U!" Klaagt de Middenstand onnodig? De zee gaf record-aantal mijnstutten prijs Dinsdagmiddag 10 voor 1: Slechts cle randbedrijven hebben het moeilijk! Bracht 11700.- op Storm langs de kust De mobilofoon op „De Dageraad" werkt uitstekend, dat kunnen wij U al vast zeggen. Om 10 voor 1, Dinsdagmid dag tijdens de proefvaart, hadden wij onze redacteur aan de „lijn". Juist was het plechtige moment ach ter de rug, waarop de wit-blauwe v.ag van de Arnhemse Scheepsbouwma tl- schappij werd gestreken en de groen zwarte van de TESO werd gehesen. Ad es was uitstekend verlopen. Onze redac teur heeft natuurlijk verschillende mee varenden gevraagd naar hun mening over de nieuwe boot. Oud-kapitein Duinker: „Een reuze schip! Heel wat mooier en moderner dan de schepen, die ik mocht binnenbren gen" i(dat waren de - oude - Dageraad, de Marsdiep en de Dr Wagemaker - red.) De heer W. H. Lap, oud-pres. commis saris van de TESO: „Een zéér goed af gewerkt schip, ik complimenteer de werf. Maar (en hier fronst het voor hoofd van de heer Lap) er moet een buitenhaven komen! De nieuwe boot ligt zeer stabiel, bij zwenkingen ont staat vrijwel geen helling". Notaris Mulder, tot voor kort pres. commissaris: „Een pracht schip! Locpt prima en is uitstekend manoeuvreerbaar. Heeft mijn goedkeuring!" Overste Jongweert, havenofficier te Den Helder: „Een uitstekend ruim en manoeuvreerbaar schip, en zeer gezellig buitendien". Burgemeester Rehorst had ook niets dan hulde voor TESO's aanwinst: „Dit is nu eigenlijk de eerste échte zeeboot!" Burgemeester De Koning noemde het een machtig schip, uiterst smaakvol in gericht. Moeten wij zo doorgaan? Niets dan lof hadden ook de heren Mr. Nieuwenhuis, directeur van de Zeeuwse Stoomboot- mij. en hoofdmachinist Karsinan. die enthousiast was over de verstelbaarheid van de schroef en de Tnachtige motor. Commissaris J. C. Rab mocht een mooi compliment incasseren van de SLIPGEVAAR De Burgemeester van Texel maakt de weggebruikers er op attent, dat zij, die bij het verlaten van wei- of bouwland de bedoeling hebben de openbare weg te gaan berijden, gehouden zijn de wiel banden van hun voertuigen te ontdoen van klei, leem enz., zulks ter voorko ming van slipgevaar op de wegen. Texel, 11 October 1955. Burgemeester van Texel. C- DE KONING TE AMSTERDAM BENOEMD De heer W. van Heerwaarden, tech nisch ambtenaar B, plm. 22 jaar werk zaam bij de Dienst Gemeentewerken te Texel, werd bevorderd tot hoofdinspec teur bij de Gemeentelijke Woningdienst te Amsterdam. sportieve directeur van de Harlinger Scheepswerf: „U is juist op tijd geveest met de bestelling van de nieuwe boot! Had U langer gewacht, dan zou dat de TESO, gerexend naar de huidige ijzer- prijzen, minstens 3 ton meer hebben ge kost!" Het mistte nogal tijdens de proefvaait. Geen nood! Toen kapitein Klaas Scna- gen de Texelse genodigden vanmorgen naar Den Helder bracht, was het nog even zoeken om de pieren van Den Hel- c.er te vinden. Maar „De Dageraad" heeft radar aan boord! Dan mag alles potdicht zitten, het geheimzinnige appa raat, dat radar heet, zal feilloos de weg weten te vinden. Straks zullen vele Texelaars, alleen maar voor de aardigheid, een tochtje met „De Dageraad" gaan maken. Wel, wij kunnen U verzekeren dat het een pleziertochtje zal zijn! DE PROEFVAART VAN „DE DAGERAAD" Tot het meemaken van deze proef vaart waren o.a. genodigd: Burgemeester en wethouders van Texel, de burgemeester van Den Helder, onze gemeentesecretaris, de heer O. E. Prins, Directeur van de N.V. Arnhemsche Scheepsbouw Maatschappij, de heer J. v.d. Schooi*, bedrijfsleider ASM, de heer W. H. Lap, oud pres. comm., de heer G. J. B. Mulder, idem, de heer Van der Gronde, Directeur A.N.V.V., de heer J. C. Quint, directeur V.V.V. Texel, de heer Nieuwen huis, directeur van de Prov. Stoomboot- dienst, de heer Brandsma, directeur van „Welgelegen", Harlingen, de heer C. Krijn, Hoofd-Ingenieur-Directeur der Prov. Waterstaat, Overste Jongwaart, de heer H. C. Remmers, namens de Re.lding- mij, de fa. Goud, die de centrale ver warming verzorgde, de fa. De Giessen, idem van de scheepsbetimmering, de N.V. Industrie, die de motor leverde, ir. i De Groot en ir. Hamstra van het scheeps bouwkundig bureau De Groot, An ster dam, de heer L. Smit van „Vertias", de i heer Moolenbercht, inspecteur Generaal j voor de Scheepvaart, de heer Meulen- j burg en de heer Groenendijk van de scheepvaartinspectie, ir Heijblom, Hoofd- Ingenieur-Directeur van de Rijitswater- j staat, Haarlem, ir Van Haersma Buma, Hoofd-Ingenieur van de Rijkswateistaat, Alkmaar, Ir Boekweijt, Rijkswaterstaat, de heer C. W. Heule, technisch Hoofd ambtenaar van de Rijkswaterstaat, de heer Scholten, technisch ambtenaar idem, de heer S. J. Keijser, Dijkgraaf Dertig Polders, de heer H. J. Keijser, Dijkgraaf Polder Waalenburg, de heer J. N. Bak kér, Dijkgraaf P.H. Polder, oud-kapitein Duinker, kapitein List, kapitein Vlas, de hoofdmachinist de heer C. P. Karsman, de hoofdconducteur, de heer G. J. Kaczor, de heer M. C. de Gorter, administrateur, de heer C. Dros, chef-chauffeui, en niet te vergeten de winnaars van de loterij: de heren E. van Egmond, W. J. Boon, T. Witte en A. Ran en hun echtgenoten. De voornaamste conclusie, die door de staatssecretaris Veldkamp in zijn zeer gedocumenteerde middenstandsnota wordt getrokken, is wel dat de situatie j in de middenstand niet zo slecht is als veelal wordt beweerd. Het randbedrijf j (de bedrijven met een zeer kleine om- 1 zet) verkeert echter inderdaad in een ongunstige positie. Zo is gebleken, dat in het jaar 1950 bijna de helft van de ondernemers in het kruideniersvak, bijna een derde in het slagersvak en bijna een kwart in de textielbranche 'n jaarinkomen van minder dan f3000, uit de onderneming trok. Niet al deze gevallen hebben op het randbedrijf be trekking, doch met een groot deel is dat wel zo. Het betreft hier dus meestal on dernemingen - speciaal op het platte land - die een kleine omzet hebben, waardoor zij enerzijds geen volledige dagtaak eisen, doch waardoor zij ander zijds de mogelijkheid hebben om door neveninkomsten haar totale inkomsten te verhogen. Het blijkt dat dit laatste in feite ook op aanzienlijke schaal ge schiedt. Beziet men daarnaast de volwaardige middenstandsonderneming, dan moet men concluderen, zo vervolgt de midden standsnota, dat er geen aanleiding tot pessimisme behoeft te zijn. Om de ge dachte te bepalen is men ervan uitge gaan, dat een onderneming met een in komen van f3000,doorgaans een vol waardige onderneming is, hetgeen ui teraard niet steeds het geval behoeft te zijn. Van de volwaardige ondernemin gen in de kruideniersbranche had 35% een gemiddeld inkomen van f3 a f4000,— 65% lag boven de f 4.000,—; 45 boven de f 5.000,25% boven de f 6000,en 15% boven de f7.000,—. De slagers pn textieldetaillisten vertonen een nog gun stiger beeld. Aangenomen kan worden dat zich in de middenstand sinds 1950 nog zekere inkomensstijgingen hebben voorgedaan, waardoor het huidige beeld der inkomens nog gunstiger is. Een andere belangrijke conclusie is, dat de ondernemers, die zijn gevestigd zonder vakopleiding, ongunstiger resul taten boeken dan zij die wel een vak opleiding hebben genoten. Dit geldt zo wel landelijk als plaatselijk. Een onder zoek in Friesland heeft uitgewezen, dat van de ondernemers met een winst be neden f2500,— 82% geen vakopleiding had genoten. Daarentegen had van de on- REIZENDE BIBLIOTHEEK DE WAAL De uren voor de Reizende Bibliotheek te De Waal zijn op Vrijdag van 6.30 tot 7.30 uur. E.H.B.O.-CURSUS TE DE WAAL Wegens ziekte van dokter Renout is het begin van de E.H.B.O.-cursus in De Waal een week uitgesteld. Alle belang stellenden worden dus nu verwacht op Donderdag 20 October om 8 uur. PRIJSUITREIKING PAARDENSPORT De feestavond met prijsuitreiking van „De Paardensport" is bepaald op 14 Ja nuari 1956. PROEFVAART OP HET MARSDIEP Oudeschild. Zaterdag was op het Marsdiep een grote boot aan het proef varen, bestemd voor Rusland. Sommigen waren al van mening, dat het de nieuwe TESO-boot was, doch, die kwam Zon dagmiddag pas op de rede. Door hei mooie weer was de belangstelling zeer groot. TEXELAARS VOOR DE RADIO Onze eilandgenoten Piet en Gerrit Keijser uit De Waal zullen a.s. Zater dagmiddag van twintig voor drie lot kwart over drie in het programma van de KRO optreden. Zoals bekend heeft Piet reeds groot succes op .Texel ge oogst als kunstfluiter, waarbij zijn broer hem op de accordeon begeleidt. LOTERIJ OUDEN VAN DAGEN Oudeschild. Van de navolgende nummers der gehouden loterij ten be hoeve van de tocht voor Ouden van Da gen zijn de prijzen niet afgehaald: 24. 27, 49, 67, 74, 92, 132, 138, 180, 208, 213, 234, 244, 255, 256, 274, 293, 239, 372, 403, 491 en 493. De prijzen kunnen worden afgehaald bij J. S. Dros te Oudeschild. Prijzen, welke na a.s. Zaterdag niet zijn afge haald vervallen. MOTOR-TRIAL Oosterend. Onze plaatsgenoten, de heren W. Koopman en P. Heerschap heb ben Zondag aan de Internationale Trial in Breda deelgenomen. Er verschem-n 40 rijders aan de start. Het parcours was 65 km lang, het was een zware Trial. W. Koopman wist beslag te leggen op de 2de plaats met 19 strafpunten en P. Heerschap de 4de plaats met 31 straf punten. Voor onze Texelaars een zeer goede prestatie. WULKENVISSERIJ WEER BEGONNEN Oudeschild. 1 October is de wul kenvisserij weer begonnen. De vangsten zijn over het algemeen niet groot, maai de prijzen behoorlijk. Er nemen 5 vaar tuigen aan deze visserij deel. De garnalenvissers kunnen hun vangst lang niet altijd kwijt. Wanneer de prijs beneden een bedrag van f 0,60 voor ge - zouten en f 0,50 voor ongezouten garna len zakt, worden ze door de vissers op gehouden en als puf verkocht. De vissers worden dan uit een centrale pot schade loos gesteld. dernemers met een winst boven de f 5.000,63% een opleiding achter de rug. De klachten van de middenstandsbon den over de organisatie-lauwheid in de middenstand betreffen veelal het rand bedrijf, waardoor men in die bedrijven verstoken blijft van vaklitteratuur en voorlichting. Zelfs is men, aldus de no- ta, veelal niet op de hoogte van de mo gelijkheden van crediethulp en andere bijstand. Er is hier vaak sprake van een bepaalde mentaliteit, die doet vermoe den, dat voorlichting noch crediet ge wenst wordt, omdat niet de ontwikke ling van de onderneming het doel is. doch de traditionele sleur overheerst. Er wordt echter niet ontkend, dat het randbedrijf geen nuttige functie kan vervullen. Het zal dikwijls de onderne mer als nevenbedrijf aan een voldoend gezinsbestaan kunnen helpen. Wat wordt er nu gedaan? Het grote winstpunt van deze nota is ongetwijfeld, dat er nu eens eindelijk objectieve gegevens over de middenstand bekend zijn geworden. Er kan in den vervolge tenminste aan de hand van feiten worden gesproken. Een groot na deel is altijd in het verleden geweest, dat cijfermateriaal ontbrak. Daarom zul len regelmatig statistische onderzoekin gen worden verricht. Het onderzoek naar de feitelijke situatie in de midden stand wordt daardoor bevorderd. Ver der zullen binnenkort specifieke produe- tiviteitsonderzoekingen worden verricht Daarmede doet een nieuwe element in de middenstandsproblematiek zijn intre de. Indien zij tot goede en practisch re sultaten leiden, is het te verwachten, dat de productiviteitsgedachte, zo be langrijk voor de volwaardige onderne mingen, ook in de middenstand zal gaan leven, waarmee zowel ondernemer als consument gediend zal zijn. De midden stander in het randbedrijf, éie tracht zij onderneming levensvatbaar te maken, moet op de helpende hand van de over heid kunnen rekenen. Behalve de op sta pel slaande wettelijke maatregelen, valt er voor de Regering ook op ander ge bied nog voldoende te doen. Hoewel de credietverlening - wat de grondslag be treft - geen wijziging zal ondergaan, is er bijv. toch wel in dë toekomst een ver betering van de borgstellingsfondsen te verwachten. Wanneer een betere werk wijze en organisatie van de fondsen zal Vanaf De Slufter tot achter Den Hoorn is Vrijdag en Zaterdag een enorme hoe veelheid mijnstutten aangespoeld. De strandvonderij 'heeft dit hout, stellig een deklast van een door de storm overval len schip, geborgen. De voorraad was plm. 50.000 stuks, wat een record ge noemd kan worden, althans men moet zeker vijftig jaar teruggaan, wil men zulk een indrukwekkend aantal terug vinden. „Het was een fantastisch schouwspel' de mijnstutten stonden namelijk rechtop in de branding", aldus een der strand vonders. De meeste mijnstutten spoelden tussen paal 17 en 10 aan, zodat het zui delijk halfrond het leeuwendeel kon op eisen. Aan het kort tevoren zo eenzame Westerslag was weldra een lid van ons politiecorps alsverkeerspolitie aan 't functioneren. Dat was wel nodig ook, want het strand en de daarop correspon derende uitritten was ineens een toon beeld van bedrijvigheid geworden: tal van zware G.M.C. vrachtauto's, trekkers en paard-en-wagens reden af en aan. zijn tot stand gebracht, zal het verant woord zijn aan deze instituten grotere bedragen te besteden dan tot dusver het geval was. Hulp op andere dan op eco nomische gronden zal moeten worden verleend door instanties, die zich met de sociale hulpverlening bezighouden. Uitdrukkelijk wordt vastgesteld, dat de Overheid geen afzonderlijk fiscaal be leid voor de middenstand kan voeren. Men moet bedenken, zo schrijft de staats secretaris, dat het fiscale beleid van d- Overheid niet voor alle delen van de middenstand een gelijke betekenis heeft. Tijdens het onderzoek is ook de vraag gesteld of het onderwijs wel voldoende is afgestemd op de eisen die worden ge steld. Deze vraag kon bevestigend wor den beantwoord. Maar de eisen zijn soms re hoog. Het opvoeren van de omvang der leerstof kan niet worden getolereerd Het stellen van te hoge eisen leidt tot het geleidelijk sluiten van een branche. Dit is uit maatschappelijk en economisch oogpunt ongewenst. Een belangrijk b; zwaar is, dat de middenstandsopleiding tot nu toe geen vaste plaats in het on derwijsstelsel inneemt. Wil deze tak van onderwijs zich in de toekomst beter ont wikkelen, dan is dit echter wel noodza kelijk. Wat de voorlichting betreft, meent de Regering, dat deze voorlopig nog een taak van de Overheid moet zijn, totda' het mogelijk is deze over te dragen aan de komende publiekrechtelijke bedrijfs organen in de middenstandssector. In verband hiermede zal een speciale mid denstandsvoorlichtingsdienst in het le ven worden geroepen, ressorterende on der het Directoraat-Generaal voor de Middenstand. Aan deze dienst zal in overleg met de Rijksnijverheidsdienst deze voorlichting worden toevertrouwd. Het verstrekken van deze voorlichting zal worden opgedragen aan speciaal daarvoor aan te stellen middenstands consulenten. Dit instituut zal uiteraard met de nodige voorzichtigheid tot ont wikkeling moeten worden gebracht. De Regering verwacht van dit onderzoek en voorlichtingswerk veel resultaat, in dien daarvoor alle in aanmerking ko mende organen hun medewerking ver lenen. Dit waren enige grepen uit deze lijvi ge middenstandsnota over het te voeren beleid. Op verschillende andere vraag stukken komen wij nog nader terug. Volgens deze nota staat het dus vast, dat de randbedrijven het grote knelpunt vormen. Maar deze bedrijven verdwij nen geleidelijk. Een bewijs, zo kan men in deze nota lezen, dat het vestiginsbe- leid, het onderwijsbeleid en het crediet- beleid voor de middenstand van grote betekenis zijn. Wat dit betreft kan Ne derland een vergelijking met andere landen in West-Europa glansrijk door staan. Hier een opname van een vorige „houtrush". PASTOOR VAN ROOIJEN NAAR NIEUWKOOP Na vijf-en-een-half jaar de R.K. Paro chie van De Cocksdorp te hebben ge leid zal Pastoor A. C. J. van Rooi jen Vrijdag a.s. afscheid nemen: Zijne Eer waarde is nl. benoemd tot pastoor te Nieuwkoop. Hij zal worden opgevolgd door kape laan Z. van der Klei, thans verbonden aan de Kerk „De Liefde", te Amsterdam. Pastoor Van Rooijen meende destijds een eenzame post te gaan bezetten, maar soms waren het wel eens zeer spannende uren, die zijn parochie doormaakte: wij herinneren aan de stormvloeden. En anderzijds gaf zijn Texelse periode weer feestelijke hoogtijdagen, zoals de vering van zijn zilveren Priesterfeest op 11 Ju ni van het jaar 1952. Zo zal ook bij dit afscheid van Texel door Zijne Eer waarde en bejaarde moeder en zuster huishoudster het „Scheiden is 'n b .et<e sterven" onvermijde-lijik; zijn. Moge Z.E. in zijn nieuwe standplaats zijn zegenrijk werk kunnen voortzetten. FANCY-FAIR ZUID-EIERLAND Het is een succes geworden. De bruto opbrengst bedroeg f 962,Het waren goede avonden, v/aarop wij practisch alle Eierlanders zagen. Ik wil dan ook allen, die, in welke worm ook, medewerkten, hartelijk bedanken. Ten gerieve van de belanghebbenden wil ik nog even de nummers noemen van de prijzen, die nog niet afgehaald zijn. Dat zijn wit de nummers: 311. 317. 656, 63, 24, 436, 733, 413, 822, 148, 102, 61, 690, 45, 219, 11. Oranje: 566, 81, 153, 476, 389, 711, 946, 117, 319 en 809. De prijzen kunnen worden afgehaald bij de heer J. van Bennekom. W. A S. DAT VERLIES JE ALTIJD!! De Rijkswaterstaat zag zich van een partij rood koperdraad beroofd. De da- c.er werd opgespoord en de politierechter veroordeelde hem tot f 15,of vijf da gen. Een andere Texelaar, die een 18- jarige eilander een klap had gegeven, omdat deze zijn fiets tegen diens vruht- auto had gezet, moest dit met f 25,— bekopen (of tien dagen). Wij kermen deze 18-jarige knaap niet, maar feit is, dat onze hedendaagse jeugd wel eens builen haar boekje gaat. Neem b.v. die jongens, die Zondagmiddag geruime tijd op hun bromfiets om het hardst door Den Bür, vlogen. Dat moet toch vandaag of mor gen op een ernstige aanrijding uitlopen. Toen een lid van de politie dit schouw spel dan ook constateerde, besteeg hij meteen zijn motor, teneinde de knap°n tot de orde te roepen. Het werd een dure .waarschuwing' BROMFIETSER REED OP AUTO De heer J. C. R. reed met zijn auto in Oudeschild van de Achterweg in rich ting dijk; bij de kruising met ,1e voor snelverkeer verboden Dorpsstraat „ou1- moette" hij de bromfietser van L. D?ze verzuimde voorrang te verlenen en doo. zijn flinke gang zag hij geen kans meer uit te wijken. Het wonderlijke geluk bij dit. ongeluk was, dat de berijder er geheel zonder kleerscheuren afkwam, terwijl de brom fiets werd gekraakt! Tot verbazing van de geschrokken automolilist kreeg deze een reeks ver wijten van de onvoorzichtige bromfietser toegevoegd, terwijl ook het publiek zich weinig fair gedroeg. Men mag natuurlijk altijd critiek uit oefenen, maar toch niet dan nadat men van de ware toedracht op de hoogte is! DIENSTREGELING TESO Geldig van 2 Oct. t.m. 26 November 1955 Werkdagen: Van Texel: 5,20; 7,45; 10,30; 12,55; 15,25; 18,00. Van Den Helder: 6,30; 9,25; 11,40 14,10; 16,45; 19,35. Op Zon- en alg. erk. chr. feestdagen: Van Texel: 7,45; 11,35; 16,00; 18,20. Van Den Helder: 10,35; 13,00; 17,20 19,35. Het hout was resp. 2.06 en 1 meter lang, een derde deel was van het laatst genoemde formaat en was blijkbaar voor d.e papierfabricage bestemd. Het feit, dat men zoveel vervoersmid delen ter beschikking had (Zaterdag) was te danken aan de middelen, die uit de ruilverkavelingswerkzaamheden vrij kwamen. Zo werd het strand op z'n Amerikaans opgeruimd. De grootste op slagplaats kwam aan het Westerslag. „Je kon over de palen lopen", verzekerde men ons. De Bazar, welke de Hervormde Zuster- kring van Den Burg Vrijdag en Zaterdag in de voormalige landbouwschool te Den Burg heeft gehouden, is uitstekend ge slaagd: men kwam nl. op een bruto-op- brengst van f 1700,Het was er beide dagen dan ook gezellig-vol en alle attrac ties mochten zich in flinke belangstelling verheugen. Je kon er nl. raddraaien, d.w.z. laten draaien, om taarten, wor sten, rollades of waardebonnen enz. t,e winnen, je kon er sjoelen, touwtrekken, grabbelen, dubbeltjesgooien, koffie en thee drinken en raden. Mevr. Huisman-Bas raadde het ge wicht van de zak kapok: 10 pond 100 gr., Wil de Moer met 53,5 kg de pompoenen- prijs, mevr. van Boven mocht met een andere rivaal het krentenbrood broeder lijk verdelen door resp. 14 pond en 200 gram en 14 pond en 250 gram te raden. Mevr. A. Boon-Kuyper won de sprei en mej. D. Tuinder de bonbons-troostprijs, de heer K. Eelman, Kogerweg, het ge borduurde ontbijtlaken en de heer P. Dam de troostprijs. Jaap Mets Czn. de autoped, mevr. Tr. Zegel-van "der Vis, de damesmantel. ,We zijn zeer tevreden", verklaarde mevr. Van Reijendam. Inderdaad is f 1700,een mooie stop in het financië- le leiendak-lek! Het zit gelukkig nog niet alle dagen fout met het weer: nu en dan - zoals gisteren en eergisteren - schenkt de Herfst ons een milde, zonnige dag. Wel licht als tegemoetkoming aan het ons veroorzaakte stormweer van vorige week? Zoals de zee na zo'n storm de strandvonderij op een partij hout van je welste pleegt te tracteren? Hoe dan ook: vorige week zaten we ineens midden in 'n ouwerwetse herfst storm, die het water zeer hoog opstuwde. Wij schreven reeds-, dat het havenplein van Oudeschild blank stond. Gelukkig is het daarbij gebleven, want uit contact met „De vuurtoren" bleek ons, dat het daar best meegevallen is. Er is, in tegen stelling tot veler verwachting daar geen duin verloren gegaan en ook de nog niet helemaal gereed zijnde dijkverzwaring van „De Eendracht-polder" heeft geen last van de storm ondervonden. Het water steeg tot 1,70 m., maar de thansi nog niet voltooide gedeelten bevinden zich op 2,50 meter en hoger. De zee heeft dus meer considaratie met Texel gehad dan met de zeewering van Huisduinen, waar een deel van de asfaltbetumlaag wegsloeg. Overigens blijven wij ons hart vast houden voor de vuurtoren: vorige week toch stroomde het water al weer over de weg tussen de vuurtoren en de dijk van polder Eierland. Zodoende belaagt de zee de toren aan twee kanten. OPENING „ONS HUIS" Den Hoorn. Zaterdagavond wordt het verbouwde jeugdgebouw „Ons Huis" in gebruik genomen. Het achterste ge deelte van „Ons Huis" heeft een grote verandering ondergaan. Het wordt op originele wijze in ge bruik genomen met een toneelstukje, geschreven door Nel Kikkert Nd. over de geschiedenis van het gemeente cen trum. Er zal ook een mooie geluidsfilm vertoont worden, genaamd: „Gipsy Galt" een aangrijpende film van een veulen. Uit Filmforum vernemen wij het vol gende over „Gipsy Calt", het is dan ook een levensechte film geworden, die ie dereen aanspreekt. Een hardwerkende boer, wiens oogst door de droogte dreigt te mislukken, ziet zich genoodzaakt zijn jonge hengst Gipsy te verkopen. Het dier is echter buitengewoon gehecht aan het dochtertje, dat iedere dag door hem uit eigen beweging uit school wordt ge haald, met een regelmaat, waarop men ii. het dorp zijn horloge gelijkzet.^ Als Gipsy verkocht is, beleeft men leuke avonturen van hem om weer terug te komen bij zijn oude baas. Het belooft Zaterdagavond een leuke avond te worden. Aanwezig zullen zijn de Kerker.tad, de bestuursleden van divc-rse veren gin gen en alle leden van de zes jeugdclubs. Het is jammer, dat er niet meer ruimte is, en niet iedereen toegelaten kan worden. Wegens de hoge onkosten van de film is de entree gesteld op f 0,25 voor onder de 12 jaar en f 0,50 boven de 12 jaar. Kaarten zijn verkrijgbaar bij de 1 leiders van de clubs. Aanvang 7.30 uur.

Texelsche Courant | 1955 | | pagina 2