Hlemeljen shab Iedereen zegt't stil op STERLING! Erkend dB beste (OOYMANS °i' reis ry-f, Pepito's eerste avontuur De man uit Chicago S.V. Texel Uitslagen van Zondag: 4e kl. A: Egmondia-BKC 34; Succes- Watervogels 64; DTS-Meervogels '31 1—3; WGW-Texel 2—3. Texel 2-Wieringerwaard 2 51. Adsp.: Hollandia a-Texel a 26; HCSC b- Texel c 11; ZDH a-Texel b 10. Handbal-wedstrijd ging niet door, daar de tegenpartij niet opkwam. WGW-Texel 23. Een zwaar bevoch ten overwinning voor de bezoekers, die gezien het spelverloop, (WGW had het grootste deel van de wedstrijd een over wicht) wel iets meer kregen dan hun toe kwam. De stand 32 was bij de rust reeds bereikt en het eigenaardige was, dat het eigenlijk allemaal sof doelpunten waren. Het spel was nauwelijks begon nen, toen de W. spil een eenvoudig bal letje mis trapte en Ruud Bakker zich plotseling een gedroomde kans gepre senteerd zag, waarvan hij dankbaar pro fiteerde. W. werd sterker, maar bracht het niet verder dan enkele verre scho ten, die echter slecht gericht waren. Toch leverde een van deze schoten de gelijkmaker op, doordat doelman Heer schap het uitzicht belemmerd werd. Zelfs werd het 21 voor W., doordat een van de W.-spelers de bal na een vrije schop met de hand in het doel sloeg. De scheidsrechter had niets gezien. De laat ste minuten voor de rust waren nogal sensationeel. Eerst zag de scheidsrechter een duidelijk buitenspelgeval van de T. middenvoor Du Porto over het hoofd, wat de gelijkmaker betekende; bij een van de volgende T. aanvallen liep André Bakker goed door en bracht de stand op 32 in het voordeel van Texel. Slechts het fluitsignaal voor rust kon W. van een vierde tegenpunt redden. In de tweede helft viel W. fel aan om het getij te doen keren, maar verder dan enkele benauwde situaties voor het Texel-doel, waar paal en lat de overigens uitstekende doelman Heerschap een paar keer te hulp kwamen, wisten de gast heren het niet te brengen. Ook Texel wist het nog tot een paar kansen te brengen, maar ook deze leverden geen doelpunten op. Bij Texel waren spil Boon en linkshalf Veldstra de meest op- vallende spelers. Vraagt Uw leverancier: Texel 2 behaalde een 54 overwin ning. Klaas Schenk, een zeer bekend fi guur, was weer van de partij, maar wist toch niet met z'n beroemde knallen vol doende goals te fabriceren. Texel a heeft met sprekende cijfers ge wonnen, hetgeen echter niet zeggen wil, dat ze beter speelden dan H. Integendeel, het veldspel, balbehandeling en baltech niek waren beter en alleen het feit, dat Texels elftal groter was, hield de bakens in ons voordeel. Na enig verkennen bleek dat de partijen wel aan elkaar gewaagd zouden zijn. Om beurten werden aanval len opgezet. Na 5 min. loste Siem een hard schot, dat doel trof 10. Binnen 5 min. was het weer gelijk, toen H. een schot loste, dat wel goed gestopt, maar niet klemvast werd gehouden. De te rugspringende bal werd ingeschoten: 11. Opnieuw bezorgde Siem ons de leiding na goed doorzetten. Rust 21. De 2de helft begon met een aantal aanvallen van H., waarbij onze Spil en linker verdedigingsblok de kluts kwijt waren. Geen bal kwam goed naar voren. Opeens gaat onze rechtervleugel er vandoor en Peter schiet zuiver langs de paal in, 31 dus. Maar spoedig straffen de Hollandianen het gepingel in onze achterhoede af met een goed schot vanaf de linkervleugel. Maar dan werkt de H. keeper een corner in eigen doel, Joop schiet via de binnenkant paal in, hetgeen Hans even later via de andere paal doet, met 62 voorsprong konden ze gerust zijn. De terugtocht verliep vlot tot aan de Kooi, waar de benzine op was en een pomp gesloten bleekGelukkig kwam een brugwachter redding brengen en door een telefoontje naar de haven, plus de medewerking van de beman ning der boot, konden we nog tijdig overkomen. Texel b verloor van ZDH met slechts C1. Jammer dat de aanval wat te zwak is. Texel c speelde in Den Helder gelijk tegen HCSC b met 11, een goed resul taat. Alzo een dag om tevreden te z.jn! Handbal Door wegblijven der tegenstanders ging de handbal wedstrijd met door. A.s. Zondag: Holland-België; Schagen a-Texel a, Oudesluis -Texel c. Deze wed strijden worden 's morgens gespeeld. De training We hebben Woensdagavond de trai ning ondergaan èn het was goed. De con ditie moet aldus beter worden. Ook de balbehandeling, lichaamsbeheersing en techniek worden opgevoerd. Dan nog 'n eensluidende spelopvatting en speelwijze en dan komt het goed. Geen enkele maal verzuimen en voor al op tijd aanwezig zijn. De adspiranten hebben deze training ook zeer zeker nodig, waarom zij ook allemaal present dienen te zijn om half zeven. Dit spreken we dus af! dan Uw spoorkaartje ge- "fsjf haald l>ij de V.V.V. „Texel" Z-D.H.-nieuws Alleen de adsp. kwamen dit weekend i tot een overwinning: met 10 werd aan Den Hoorn gewonnen van Texel b Goed zo, jongens! Zondag om 12 uur speelde ons tweede tegen het sterke Tex. Boys 2; ze hebben hun huid zo duur mogelijk verkocht en met een 31 overwinning keerde de Boys naar Den Burg terug. Het eerste kreeg z'n eerste nederlaag te slikken: op eigen terrein werd de plaatselijke ontmoeting tegen Oosterend met 32 verloren. De rust kwam met 20 voor Oosterend. Na de rust maakte O. er 30 van. We wisten de achterstand in te halen tot 32. Een wedstrijd om maar weer gauw te vergeten. Zaterdagmiddag gaan de adsp. naar De Koog, aanvang 4 uur. Zondag om 12 uur ZDH 2-De Koog 2. Het eerste is vrij we gens Nederland-België. SVC-Nieuws Zo vertrok dan ons 1ste met drie in vallers naar JVC, voor ons een onbeken de. JVC kwam al direct met gevaarlijke aanvallen, maar onze achterhoede hield moedig stand. De S.-aanvallen werden soms heel aardig opgebouwd, maar het afwerken viel niet mee. Uit een van de JVC-aanvallen werd het 10, door een klein misverstand in de achterhoede. Na de rust ging het spel wat op en neer. Met een scherp schot wist Jan van af de cornervlag de gelijkmaker te sco ren en zo kwam het einde. A.s. Zondag: Deze Zondag geen wed strijden in verband met de Interland wedstrijd Holland-België. Adsp.: Zaterdagmiddag naar Texel b om 4 uur. S.V.O.-nieuws De adspiranten zetten hun zegetocht voort door met 40 van De Koog te winnen. Goed gedaan, jongens. Het eerste ging voor de grote strijd naar Den Hoorn. Na 1 minuut stilte in acht te hebben genomen, in verband met het overlijden van de voorzitter der FIFA begon de strijd. Al direct zien we ever en weer snelle aanvallen. Het eer ste kwartier weten de verdedigers de score blank te houden, maar dan glipt Boet door de verdediging heen en we hebben de leiding. ZDH valt nu hevig aan en Drijver is in deze tijd niet ge lukkig met zijn schoten. Wij slaan terug en als Wim een corner voor het doel brengt, plaatst Martien de bal precies op Boet zijn kuif en het is 20. Na de rust is de linkervleugel van ZDH naar rechts verhuisd, wat voor hen zeker geen verbetering bracht. Z. valt weer fel aan, maar ze vinden een prima spelende O.-verdediging tegenover zich en het is weer O. die door Wim de stand op 30 brengt. Nu beginnen we iets slapper te spelen en kan Z. tot óns doc-1 doordringen. Uit een dekkingsfout kan de midvoor 31 maken. Dan krijgt Arie een voorzet op zijn knie en de stand is 32. Maar verder laten we ze niet ko men en zo is de overwinning voor ons. We hebben gezien, dat nu het elftal weer compleet was, met Cor weer in de mid denlinie. Het tweede speelde thuis tegen WGW en wist de stand gelijk te houden: 44. Dat was goed werk, nu de tanden weer op elkaar. De adspiranten gaan Zaterdagmiddag naar Tex. Boys. Zondag rust voor 1 en 2. DAMCLUB TEXEL Deze week dan eerst een oproep aan onze dammertjes. De jeugdafdeling start nl. Vrijdagmiddag om 4,30 uur on der leiding van de heer L. Kellner. Al lemaal present dus, opdat we direct we ten hoe de indeling moet worden. Kun je beslist niet, laat dan een vriendje ver tellen, dat je wel meedoet. Uitslagen 7 October 1955: A.: Jac. v. Heerwaarden-W.A. v. Zeijlen 0—2 S. v. Heerwaarden-S. Ros 1— i J. Hooijberg-A. v.d. Slikke 20 C. Dijker-J. Vinke 20 Joh. D. Bakker-C. v. Heerwaarden 20 B.: Jo Schoo-C. P. Burger 02 J. Stam-A. Vinke 02 C. Medendorp-P. W. Kooi 20 S. Bakker-C. v.d. Werf i—1 C.: Jn. Barhorst-R. Zijm 20 A. de Vries-Jb Koorn 02 Jn. Koorn-D. v.d. Werf 0— 2 J. J. Lafeber-J. Hillen 02 P. Keijser Dzn-J. A. van Enst 02 Was Jac. v. Heerwaar den tot dusver kansloos, ditmaal was een nederlaag niet nodig geweest, maar ja, dammen is moeilijk. Dit ondervond ook A. v.d. Slikke, wiens tijd bij de 36ste zet reeds verstreken was. C. van Heerwaarden overschreed eveneens de tijd. Hij in ge wonnen stelling, met de dam tussen de vingers voor de 45e zet. De boeiendste partij werd ook ditmaal met remise be sloten. In B. wist C. P. Burger de betere stand uit te buiten en C. Medondorp toonde voor P. W. Kooi al evenmin con sideratie. S. Bakker zou met 35-30 ip.v. 34-30 heel wat makkelijker tot hetzelfde resultaat zijn gekomen. Uiteraard is het in C het moeilijkst iets van het verloop te zeggen. De wis selvalligheden zijn te talrijk. Zo gaf J. A. van Enst in een 77 eindspel pardoes 3 stenen weg, om daarna toch nog aan het langste eind te trekken. GIFTEN WITTE KRUIS Oosterend: P. v.d. S. 2,J. E. 2, Oudeschild: T. D. 2,50; C. B. 3,—. Den Hoorn: fama L. 2,50; J. S. 2,50; fam. T. 2,50. Den Burg: fam. S. 0,50; W. Z. 2,50; H. C. P. 2,50; G. v.d. B. 5,—; J. B. 2,50; W C. v. H. 1,50; A. N. B. 2,50; J. v. H. 2,50; J. N. 2,50; fam. F. 2,50. De Koog: fam. S. 1,H. H. 2,50; G. W. B. 1,—. Eierland: fam. S. 1, CURSUS SCHAPENTEELT Woensdag 5 October is in de Land bouwschool begonnen met een serie le zingen over schapenteelt. Aanwezig wa ren 19 personen. Hedenavond spreekt de heer S. Keijser Jbzn over Bedrijfsvoering en huisves ting. Ieder, die belang stelt in schapen teelt is welkom. De lezingen worden steeds op Woensdagavond gehouden. TEXELSE MARKT Aangevoerd Maandag 10 October 1955: 4 koeien 650800; 17 graskalveren 225 -325; 20 lammeren 6595; 4 rammen 120175; 22 biggen 40—50. CONSULTATIEBUREAU VOOR ZUIGELINGEN Heden Woensdag Consultatiebureau ALLEEN voor de zuigelingen van Den Burg. De moeders worden verwacht van 31.30 uur. De moeders van de Buitendorpen wor den op 19 October verwacht. Sterling shag is beslist lekkerder en geuriger! Alleen Sterling heeft die volle Virginiasmaak. 18. Pepito raapte het briefje op en be keek het bij het licht van een flakkeren de straatlantaarn. En hij las: Beste broer Jef Aluin. Matroos Pepito onbe kend niet geheim van oom Stoffel. „Brul" bewaakt door Bloobeest. Zal hem van boord lokken. Kapitein Druppel doet inkopen aan de wal. Onderzoek jij met je mannen de „Brul". We moeten de wedstrijd winnen!! Je toegenegen broer Giel Aluin. „Wat een bedrieger!" mompelde Pepi to, „die Giel Spitspen is dus helemaal geen journalist, maar wel listig en zijn echte naam is Giel Aluin. Zijn broer heet Jef Aluin en die doet ook met de wedstrijd mee en wil ook winnen, net als kapitein Druppel! En ze denken, dat we een geheim aan boord hebben om de wedstrijd te winnen. Bah, altijd komen er boeven voor in avonturen; maar ik zal oppassen, reken maar!" Plotseling hoorde hij het geluid van naderende voetstappen en voor alle ze kerheid verschool hij zich achter een vuilnisemmer, want het kon Giel wel eens zijn. En jawel hoor, daar kwam hij aangewandeld, druk redenerend met een dikke heer, die naast hem liep. Maar de dikke heer was Bloobeest! Hoe Kwam die hier? Hij moest toch de „Brul" bewaken? Ze verdwenen in het café „De vergulde garnaal" en toen Pepito naderbij sloop en door het venster naar binnen gluurde, ontwaarde hij Bloobeest en Giel, die el kaar toedronken en in de beste stem ming verkeerden. „Mijn allerbeste vriend Bloobeest," huichelde Giel, „het is me een waar genoegen je te mogen benoemen tot erelid van de vereniging tot bestrijding van de domheid. Proost!" FEUILLETON: Een verhaal vol verwikkelingen door T. LODEWIJK 36. Hij keek Riek aan en bemerkte tot zijn genoegen, dat die jongedame hem bemoedigend toeknikte. U heeft wel een milde kijk op het geval, mr. Colverton, zei ze. Dat valt me honderd procent mee. Ik had eerlijk gezegd bij u niet zoveel begrip voor de situatie verwacht. Waarom niet? Wel, ik dacht dat u als Amerikaan, u veel meer gekrenkt zou voelen over dit bedrog, waarmee toch de goede naam, de reputatie, van een van Uw stad- en landgenoten gemoeid is. Dat is inderdaad het geval zei Colverton ernstig. Corrie wierp een verschrikte blik op de klok. O, ik moet naar huis. Mr. Colver ton het spijt me, dat U al die narigheid verteld heb Dat hoeft U niet te spij '.en, juf frouw zei de Amerikaan, e venals zij oprijzend uit zijn zetel. Hij greep de hem ten afscheid toegestoken hand. Juffrouw Corrie, zei hij met vriendschappelijke vertrouwelijkheid, zorg dat die bedroefde trek van Uw ge zicht verdwijnt. Doe of er niets aan de hand is. Zeg tegen Uw vader, dat hij er voor zorgt, dat ik tot de genodigden be hoor vanavond, trouwens, dat heeft hij me beloofd, maar nu heeft hij er mis schien spijt van. Hebt u vader dan gesproken? Ik heb met hem gereisd, toen hij nog in de gelukkige onwetendheid ver keerde van het geval Clarenbo igh. Maar zeg tegen hem, dat ik er zal zijn en vraag hem, het zaakje aan mij over te laten. Ik kan nog niet zeggen hoe, maar ik wil toch proberen er voor te zorgen, dat deze zaak niet ontaardt in een schan daal en dat die mevrouw Boom en haar kornuiten het uw vader niet moeilijk zullen maken. Corrie zag de Amerikaan getroffen aan. Mr Colverton, zei ze moeilijk, U bentU bent een schat! En toen holde ze de kamer uit. Riek wilde haar na, maar reeds hoorde ze de deur openen en weer met 'n bons dichtvallen. Dat heb jij nog nooit tegen mij ge zegd, lachte Colverton. Misschien komt het nog, ant woordde Riek geheimzinnig. Ik vind ook wel een beetje, dat zij gelijk heeft. Je hebt ons allebei geweldig geholpen.. Jim. Ja, ik offer m'n eigenbelang op het altaar der mensenliefde vond Colver ton pathetisch, want met al die grap pen ben ik m'n secretaresse ook nog kwijt. Hoezo? Die schijnt vroeger, ja, het kan raar lopen in de wereld, met dezelfde zogenaamde Clarenbough verloofd te zün geweest. Ze kregen ruzie. Ze .s aller aardigst, maar een beeUe moederlvk- bazig, weet je. En dat is juist, wat hij nodig heeft, 'want hij is nog al eens on besuisd en doet dan gekke dingen. Trouwens, het bewijs is geleverd. Hij wilde zich door haar niets laten zeggen. Ze gingen uit elkaar. Nu vonden ze el kaar in Kwardam. En vanmorgen vond ik een briefje, dat ze hem achterna is. Ik ben er van overtuigd, dat hij op net ogenblik de wind van voren krijgt en ik kan maar één ding hopen, dat hij het van haar aanneemt. Maar inmiddels ik zit zonder. Dat is lastig, meende Riek. Weet jij zo gauw een nieuwe? Waar zou ik die vandaan moeten halen? Voel je erzelf niets voor? Wat? Rieks verbazing was on miskenbaar. Luister eens Riek, je beheerst de Engelse taal volkomen. Wanneer iemand met jouw intelligentie een maand in de Staten vertoeft, weet je binnen die tijd alles af van ons eigenaardig „slang" en ken je al de termen voor het dagelijks leven Dat is heel aardig, wanneer je met vacantie bent, maar om er je brood te verdienen. Wanneer je moest solliciteren zou je misschien moeite hebben, maar hier wordt je een betrekking aangeboden. Riek zat een ogenblik overdonderd te kijken. Dan zei ze met een ongelovige glimlach: Je maakt toch maar een grapje! Nee, het is me ernst. Ik bied je for meel aan, de plaats van Clare te vervul len. Je zult er, als gezegd, de eerste maand, in moeten komen en aan veel moeten wennen, maar dat heb je op een nieuwe school ook. Als het je werkelijk ernst is.het lacht me wel toe. Maar nee, het is zo onherroepelijk. Veronderstel, dat het mij tegenvalt, of jou. Dan zit ik daarin Ame rika als een kat in een vreemd pakhuis. Of ik zou terug moeten kéren en dat kost me nogal niks, daargelaten dat ik 'n hele tijd uit mijn studie en mijn werk ben geweest. Nee, mr Colverton. Jim, zal ik nu maar zeggen, dat durf ik niet aan. Je valt me tegen, zei Colverton teleurgesteld. Ik dacht, dat er in jou meer spirit zat. Omdat ik maar niet, net als de na gemaakte mr Clarenbough me meteen hals over kop in het avontuur stort? Want Jim, nee, schud maar niet je hoofd, een avontuur is het toch. En voor jou ook. Wat weet jij van mij? Genoeg. En wat weet je van mijn werk? Dat je het goed en met toewijding en begrip zult doen. Daarbij heb ik in mijn werk een secretaresse nodig, waar mee ik goed kan opschieten, omdat ik haar veel moet overlaten. Clare was prima. Dat kun jij ook worden wat je werk betreft en wat je persoon aan gaat Spaar me nu al die complimenten! verzocht Riek blozend. Ik vind het een mooi voorstel, het trekt me aan het trekt me buitengewoon aan, maar Jim, ik ben maar een onbeduidend meis je. Ik heb armoe gekend en hoop ze nooit weer te kennen. Ik durf geen al te grote risico's te lopen. Nu goed hernam Jim Colverton, ik zal je zekerheid geven. Je accep teert de betrekking met een salaris van voorlopig 200 dollar per maand. Je krijgt als we eenmaal in Amerika zijn, een f half jaar proeftijd. Na dat half jaar kun- nen jij zowel als ik, zonder opgaaf van redenen, de overeenkomst annuleren. Ik geloof niet, dat ik het zal doen, raaar jij zoudt het misschien willen. In dat ge val betaal ik je een zodanig bedrag voor t de kosten, die je hebt moeten maken, dat je in Amerika kunt blijven en op je ge- mak een ander baantje kunt zoeken, of I de boot kimt nemen naar Holland terug. Je hebt dan een half jaar onschatbare ervaring opgedaan. En wat je studie be treft, die kun je daarginds voor een groot deel voortzetten. Of "Nu.of? Is er nog een derde mo gelijkheid? Ja Colverton's zekerheid nam j zienderogen af. Hij trok zenuwachtig aan i zijn sigaret, kruiste de benen over el- I kaar. Je kunt na dat half jaar ook nog wat anders doen. En dat is? Met mij trouwen. Riek stond op uit haar stoel, keek hem I met grote ogen aan. Mr Colverton, wat bezielt u? Blijf maar gerust Jirn zeggen. Ik I weet heel goed, wat mij bezielt, al van f het eerste ogenblik af dat ik je zag. Dat t is een vrouw, dacht ik, die qua helder verstand en zelfstandigheid niet onder behoeft te doen voor onze Amerikaan- sen, maar die daarenboven iets heeft, f wat onze vrouwen missen, en wat me- I hier in Holland zo bijzonder goed aan- j trekt, de huiselijkheid, de gezelligheid, het vermogen om van een woning een. thuis te maken. (Wordt vervolgd)

Texelsche Courant | 1955 | | pagina 4