1 1?. R.K. Ontwikkelingsclub Een reis van maanden door 't oosten Op reis Pepito's eerste grote avontuur De man uit Chicago Een schitterend geslaagde avond bracht de heer J. Glissenaar de leden van de R.K. Ontwikkelingsclub met zijn causerie en lichtbeelden over het verre Oosten, waar hij en z'n reisgenoot P. Pennarts 27 maanden hadden doorge bracht. Al direct ontpopte de heer Glissenaar zich als een vlot verteller. Spreker zat boordevol indrukken van z'n reis, teveel om alles zo op één avond de revue te la ten passeren. Toch is spreker erin ge slaagd om de aanwezigen iets mee te geven van het vele, dat hij daar aan kennis en ervaring had opgedaan. Men kon niet aan de indruk ontkomen, dat er iets voor hen gedaan moet worden. Schrille tegenstellingen bestaan er nog in het verre Oosten tussen armoede en rijkdom, werkgever en werknemer. So ciale voorzieningen zoals wij die hier kennén, bestaan daar practisch niet. Hy giëne is hun eveneens vreemd. Hier moet hulp geboden worden, niet alleen materiëel, maar ook geestelijk. Grote be hoefte hebben zij aan liefde en daar hebben zij recht op. De voorzitter, de heer R. J. Boom, was in zijn openingswoord zeer ver heugd, dat de zaal van Hotel „De Zwaan" geheel gevuld was en te mogen meedelen, dat het ledental met wel 43 nieuwe leden was gestegen. Zowaar een prachtig succes in een paar weken tijds behaald. 18 Maart 1953 vertrokken de heren Glissenaar en Pennarts uit Montfoort in een oude jeep, die voor f 700,hun ei gendom was geworden en waarmee zij een 63500 kilometer lange tocht tege moet gingen. 13000 liter benzine werd er doorgedraaid, (f 6500, Via België, Frankrijk, Spanje, waar zij aan de Zuidkust gekomen de Straat van Gibraltar overstaken, zetten zij voet op de Afrikaanse bodem in Tanger. Al spoedig werden er connecties aange knoopt met de bewoners van Marokko, wat in hoofdzaak een agrarisch land is. De opbrengsten daar mogen bevredigend genoemd worden. Niet wat het lot der arbeiders betreft, zij wonen in kleine hutjes en zijn van alle comfort versto ken. Op knieën moet men de tent in gaan, daar de openingen zeer laag zijn. Voor f 1,per dag moet elf uur arbeid gepresteerd worden. Een uitnodiging op de Marokkaanse thee (groene) werd dankbaar aanvaard. Volgens Islamietisch gebruik vertonen de vrouwen zich niet aan vreemdelingen. De Sahara vormde één eindeloze vlakte van zand en steen. InLibije vestigden zich in 1911 dui zenden Italiaanse boeren, die daar de landbouw op hoger peil brachten. Voor 1911 leefden de Libyers nog als noma den. Door de laatste oorlog moesten de Italianen Libye weer verlaten. In een ommezien voltrok zich de oude toestand van vóór 1911. Egypte is een enorm woestijnland, waar practisch nooit regen valt. Men vindt er slechts één vruchtbaar gebied, langs de oevers van de Nijl. Hier wonen wel 22 millioen mensen, allemaal land bouwers - fellah's - die htm akkers nog net eender bewerken als hun voorouders. De Egyptische bevolking bestaat uit wel 90% analphabeten. De buffel is hun voornaamste huisdier. Het begrip hy giëne is hun onbekend. Geen greintje zindelijkheid is daar te bespeuren. Alles even vuil. Buiten de tent wordt de hele zaak bevuild, daar W.C.'s ontbre ken. Evenmin houden zij er kelders of koelkasten op na. Vliegen strijken over al op neer. Wat dit alles ten gevolge heeft, kunt U wel raden. Onder derge lijke omstandigheden kunnen ziekten niet uitblijven. 50% van de bevolking lijdt aan Trachoom - een etterende bindweefselontsteking aan de binnenzij de der oogleden, waarbij met afschei dingsproduct gevulde verdikkingen op treden - 65% lijdt bovendien aan ma laria. Hulp inroepen van medici is niet uilvoerbaar, daar zii er practisch niet zijn. En mocht er één zijn, dan is het meestal nog een slechte arts, die zijn medicamenten weer op de markt laat verkopen om zich zelf daarmee nog meer te- verrijken. De vrouwen moeten ook veel werk verzetten. Naast hun gewone vrouwelijke bezigheden moeten zij op het veld arbeid verrichten. De buffel melken, wat meestal niet veel oplevert. Uit die melk bereiden zij dan weer kaas en boter om de gewonnen producten op de markt te gelde te kunnen maken. Kuemestplakken worden bovendien door hen opgeraapt en tegen de hutten droogd om ze daarna te gebruiken als brandstof. De Egyptenaren zijn te be klagen. Zij verkeren in een allerellen digste toestand. Gelukkig kan hun leed iets verzacht worden door de liefdevolle handen van de missiezusters, die in de Nijldelta hier en daar gevestigd zijn. Ontzettend veel goeds wordt er door hen verricht. In Perzië zijn de toestanden niet veel beter. Daar worden in de tapijtknope- rijen krachten aangewend van meisjes in de leeftijd van 5-12 jaar. Na him 12e jaar zijn ze ongeschikt geworden, door dat dan hun vingertjes te dik zijn ge worden. Verlaten zij die muffige hok- len, dan komt het heel dikwijls voor, Cat die kinderen blind zijn geworden of lijdende zijn aan t.b.c. In Afganistan is de beschaving nog helemaal zoek. Wist U dat er in India millioenen mensen wonen, die in hun leven nog nooit eenmaal daags een volle maaltijd hebben genoten en dat er velen dienten gevolge de hongerdood sterven?! Tot slot zei spreker, dat Rusland bezig is hun een nieuwe heilboodschap, liet communisme, te prediken en hun daar door betere bestaansmogelijkheden voor te spiegelen. En nu rijst de vraag, wat doet West-Europa? Mogen wij Wester lingen hen zomaar aan hun lot overla ten. Moeten wij niet veeleer hun tonen, v-c-t werkelijk Christendom is. Niet al leen moet de liefde gepredikt worden, maar ook daadwerkelijk beoefend. „Niet het Marxisme, maar het Christendom, wat de naastenliefde voorstaat, kan hun redding en verlossing brengen". S.V. Texel Uitslagen van Zondag: 4e kl. A: Egmondia-Watervogels af gel-; Schagen-Meervogels 20; DTS-Texel 0—1; Limmen-WGW 1—1; Afd. N.H.: Texel 2-Schagen 3 9—1; Adsp. Texel a-Schagen a 30; Texel b-Ooster- end a 25; HRC e-Texel c 11. Handbal: Texel-Zwaluwen afgel.; Texel 2-ZDH 5—3. Texel 1 keerde met een kleine over winning huiswaarts. Het was een span nende strijd: een kwartier voor het ein de gaf Bob ons de leiding. De punten zijn bijzonder welkom. Texel telt weer mee. Schagen 3 vond Texel 2 in een zeer productieve bui: met 91 werd gewon nen. In deze ploeg is nu een goede geest vaardig geworden en het begrip, dat ook zij met een goede kans voor ogen pro beren de hoogste titel te halen, een goed idee! S. kreeg 2 strafschoppen te nemen, één ervan werd door Cees gestopt. Goed gedaan en nu doorgaan. Texel a herstelde zich van de mis stap tegen Succes vorige week. Ook zon der Ab ontwikkelde zich een pittige partij, aanvankelijk elkaar aftasten, maar dan komt Texel meer en meer ten aanval en neemt een overwicht. Over verdediging en halflinine waren we best tevreden, maar, alhoewel er f linie voor werd gewerkt, moet er „voor" zuiver der worden aangegeven. Niet te ver doorvoeren de combinaties, maar met snelle strakke passen voor de speler uit trachten schietkansen te scheppen, voor zetten niet aan de keeper geven. Uit een corner schoot Hans in en de keeper gaf de bal een duwtje toe: 10 Even later werd de S.-achterhoede der mate in het nauw gebracht, dat de hand gebruikt werd. De strafschop werd door Hans onberispelijk ingeschoten: 20. Ook S. probeerde het spel te verplaat sen, maar ondanks het goede spel wist ze de achterhoede en keeper niet te ver schalken. De S.-keeper verdient een ex tra vermelding, want hij was prima. Hij kreeg veel meer gelegenheid om z'n ta lenten te tonen. In de 2e helft werd het bij T. niet be ter: nog eenmaal moest de S.-keeper de bal uit het net halen. Maarten wist door goed uitlopen en zich voor de bal te werpen een paar maal uitstekend te red den. Een goede T.-comb. gaf Hans een schietkans, hij trof de lat en vandaar kwam de bal bij Joop, die keurig voor hei doel plaatste, maar Hans kopte in goede positie over. Jan Laan, die was ingevallen, speelde een beste partij. Dat B niet zou winnen, werd wel ver wacht, toch hebben ze goed vastge houden. De Welpen waren niet op sterkte en moesten de eer aan de jongens uit Oos terend laten. A.s. Zondag Interland-wedstrijd. Adspiranten: Texel a-HRC a; Texelse Boys a-Texel b; Texel c-HRC f. Aan alle leden en adspiranten: Woensdagavond allen ter training! TEXELAARS NAAR NOORD-SCHARWOUDE Voor de operette „Duizend en één nacht" te Noord-Scharwoude bestaat grote belangstelling: Zaterdagmiddag zal een gezelschap van 120 personen om vijf over drie van de Groeneplaats vertrek ken. Met een extra boot keert men terug. VEILIG VERKEERSAVOND Op Donderdag 1 December hoopt de Vereniging voor Veilig Verkeer een in teressante avond te organiseren. Wij komen hier nader uitvoeriger op terug, maar delen dit alvast mee, opdat U die avond voor dit zo belangrijke onder werp - ook voor Texel! - kunt reser veren. Vraagt Uw leverancier: dan Uw spoorkaartje ge- haaldbijdeV.V.V. „Texel" 22. Al heel vroeg, toen de zon nog maar net op was en Pepito nog in zijn kooi lag, schrok hij wakker van een hevig ge stommel boven zijn hoofd. „Hè, wat is dat nou weer," geeuwde Pepito slaperig. „Het zou me niets verwonderen als ze bezig waren de „Brul" af te breken en op vrachtauto's te laden. Hij trok vlug zijn scheepstrui aan en spoedde zich naar het dek, waar hij al gauw de oor zaak van het gestommel en gebonk ont dekte. Kapitein Druppel torste een groot vat en achter hem volgde een rij sjou wers, die moeizaam hetzelfde deden. „Goede morgen kapitein", groette Pepito beleefd. „Ja, eh ook zoiets", kreunde de kapitein onder zijn zware last. „Maar waar is matroos-kok Bloobeest". „Die is meegelokt door boeven, kapitein!", ant woordde Pepito bedremmeld. „Wat!" krijste de kapitein ontzet, ter wijl hij met een smak het zware vat op het dek gooide, „meegelokt!! Matroos der vierde klasse Pepito, weet je wel, dat het gevaarlijk is een oude man, die bovendien nog een onmenselijk zwaar vat op zijn nek draagt, voor de gek te houden?! Als het waar is, is mijn beman ning gehalveerd!!" Heus kapitein, ik jok niet.oh daar is Bloobeest al!" En warempel, zwaaiend met een molentje, een gekreukte feestmuts op en onder steund door twee vrolijke personen, na derde Bloobeest de „Brul" SVC-Njeuws Het eerste kon het deze keer niet tot een overwinning brengen. S. wist haar overwicht niet in doelpunten uit te druk ken. Mooie kansen gingen verloren, tot Frans uit een mooie voorzet van «T keurig inkopte: 10. Rust. Na de thee rukte S. direct op, de mooie schoten gingen echter over of naast. Tenslotte wist Geel Zwart, uit 'n buitenspelpositie met weinig moeite Dirk te passeren: 11. Einde. De match voor het tweede werd af gelast, wegens slecht terrein. De adsp. moesten genoegen némen met een gelijkspel: 11. A.s. Zondag alles vrij in verband met de Interland-wedstrijd Holland-Noor- wegen. Zaterdag adsp. thuis om 3 uur tegen ZDH. DAMCLUB TEXEL Nu het volledige programma bekend is, zullen we dit allereerst vermelden. We spelen niet meer te Den Helder, doch houden uit- en thuiswedstrijden. Zijpe 1-Texel, Zaterdag 5 November. Texel 1-HDC 2, Zondag 20 November. Damlust 1-Texel 1.Zaterdag 3 December. Texel 1-Andijk 1, Zaterdag 17 December. Damlust 2-Texel 2, Zaterdag 3 December Texel 2-Andijk 2, Zaterdag 17 Dccember Texel 3-Eierland 1, Vrijdag 18 November Oosterend 1-Texel 3, Dinsdag 29 Nov. Texel 3-Oosterend 2, Vrijdag 13 Januari Op de clubavond waren de remises talrijker dan tot dusver. Joh. D. Bakker won verdiend en Jac. van He er waarden kwam tot hetzelfde resultaat door eerst stukwinst te behalen. Ook in B ging het gelijk op en werd alleen S. van Heer waarden het kind van de rekening door een blunder. In C. verloor A; de Vries ook nu weer en blijft hiermee beneden de ver wachtingen. Slechts P. Bakker is hier met 7 uit 4 nog opgeslagen. Uitslagen van 28 October: A.: Jac van Heerwaarden-G. Dros 20 W. A, v. Zeijlen-Joh. D. Bakker 02 J. Hooijberg-N. de Graaf 11 S. v. Heefwaarden-A. v.d. Slikke 10 S. Ros-C. van Heerwaarden 11 B.: S. v. Heerwaarden-C. v.d. Werf 02 C. Medendorp-Jo Schoo 11 P. W. Kooi-S. Bakker 11 A. Vinke-J. J. de Beurs 11 C.: J. J. Lafeber-P. Bakker 0—2 D. v.d. Werf-J. A. van Enst 02 Jn Koorn-A. de Vries 20 Jb Koorn-Jn Barhorst 20 DE VLEESPRIJZEN Het „Zandvoorts Nieuwsblad" van 14 October jl. gaf de heer M., Texelaar, aanleiding tot de inzending van onder staand stuk. Hij had in dit blad name lijk de advertenties gelezen van vijf verschillende slagers. De slagzinnen waren o.a.: „De prijzen omlaag!", „Vleesreclame!", „Varkenscarbonade- reclame" enz. enz. Alle advertenties met reeksen van prijzen voor een groot aan tal soorten vlees en vleeswaren. Schrijver dacht ook aan hetgeen de Texelse Courant van 5 October over de vleesprijzen op Texel vermeldde, waar bij wij zowel de „klant" als de slager aan het woord lieten. Jammergenoeg moesten wij wel het een en ander uit de brief van de heer M. schrappen, omdat hij hier en daar persoonlijk ging worden, wat wij on juist achten en in dit verband volkomen misplaatst was - red. De heer M. schrijft ons: Mijnheer de Redacteur, Naar aanleiding van het schrijven in Uw Courant van Woensdag 5 October over de Vleesprijzen, moest ook ik naar de pen grijpen. Ik ben het eensdeels met de slagers eens, maar ook weer niet, als hij zegt, dat de slager hier een prima stukje vlees verkoopt. Zeker, ze verkopen hier goed vlees, doch laatst stond er op de markt een koebeest te pronk, dat hier door een slager geslacht werd. Nu als je dat beest levend opnam, kon een leek nog wel tot de conclusie komen, dat dit geen prima stukje vlees was, maar wel te eten. Dit was nu ook een soort beest, wat je op 't abattoir kon kopen voor f 1,per pond aan de bouten. En als men hier dan pinken gaat afslachten, mag men dan zeggen, dat dit prima is. Wei kwaliteit, doch prima vlees mag dit niet genoemd worden. Als je dat per pond gaat rekenen, ligt de inkoop laag. U weet, dat er koeien en varkens ge slacht worden, die Texelse slagers niet willen kopen. Dit ligt toch met het bo venstaande iets anders. U zegt zelf dat dit vlees goedkoper verkocht kan wor den, maar jullie (slagers) doen het niet. Dat er op Texel geen slager is, die in deze richting werkt, ligt ook nu wel even anders. Wat aangaat het serveren van het gehakt (dat vader meebracht voor moeder) aan de poes. Nou dat ne men we maar met een korreltje zout, daar het vlees overal ten lande, onder strenge keur staat. Nu kan de slager wel komen met „Nou ja, we moeten alles rondbrengen over Texel". Het zou, wanneer u adver teerde voor redelijke prijzen, heel an ders lopen, want- ik beloof u dat de mensen het komen halen. Zie eens bij de groentenman, Maandags op de markt. Waar komen al die vrouwen vandaan ■hè? Ja, de prijzen. Een goede volksslagerij, daar waren we op Texel mee gebaat. Herinner U de dagen nog, van Dros en De Boer, of de dames het kwamen halen, wat liep het druk. Jammer, dat deze jongens het niet konden houwen. Zie eens als er vlees is in de slacht plaats, van heinde en ver komt men het halen, omdat het fl,30 kost. Hm niet al leen de gewone man, nee, mijnheer en mevrouw komen daar ook. Kijk in de stad, waar slagers naast el kander zitten, daar is concurrentie, en ik geloof, dat ze het hier wel wat eens zijn met het vaststellen der prijzen. Weet U wat ook eigenaardig is: toen prima vaarzen f3,tot f3,10 per kg levend gewicht kostten en nu f 2.50 tot f 2,60 per kg levend gewicht, hier in de winkel nooit enige schommeling in de prijzen viel waar te nemen. Nee, ga met de markt op en neer. Neem de varkens nu eens even, die staan toch allang laag genoteerd. Maar haal nu maar eens wat voor de erwtensoep; U komt het wel aan de weet. Zie eens bij(volgt naam Helderse slager - red.) wat een prima dik vet 'gerookt spek. voor slechts f 1, p.p. Je kan 't er hier niet voor kopen. Laten we hopen, dat wanneer de Tex. slagers in vergadering bijeen zijn, deze regelen er tce mogen bijdragen, dat zij dit ook eens onder ogen zien. Nu zijn er nog andere dingen, die het oog ziet, om dieper op in te gaan, maar dat doen we hier maar niet. Wat U vertelde van gasten, dat ze het vlees hier niet duur vonden, nou er wa ren wel andere gasten ook. Wij brengen het nu alle dagen neg mee van elders, kwaliteit én lage prijzen! FEUILLETON: Een verhaal vol verwikkelingen door T. LODEWIJK 42. Wat is dat nu, juffrouw Corrie? vroeg hij. Daar is nu toch geen reden meer voor, dunkt me. Spontaan greep ze zijn hand. - Ik weet niet zei ze, wat Uw aandeel hierin is, maar U hebt Uw woord gehouden, meneer De Gooyer. U moet mij niet bedanken, maar mr Colverton, zei de jongeman be schaamd. Maar U hebt Clarenbough, de zo- genaamde Clarenbough verbeterde ze met een glimlach weer opgespoord. Daar moet U de secretaresse van mr Colverton voor danken antwoord de De Gooyer, die nu ook lachte. Dat doe ik dan later wel eens. Voorlopig dank ik u en ik neem alle on aardige woorden die ik gezegd heb, terug. De Gooyer wilde iets zeggen, maar hij kon geen woorden vinden. Zo staarden die twee jonge mensen elkaar enkele ogenblikken aan, tot Corrie haastig haar hand losmaakte. Ik moet weer naar moeder fluisterde ze. Langs het bordes trokken de burgers, de vlammen der fakkels verlichtten grillig de gezichten van de daar verza melde notabelen. Clarenbough wuifde en glimlachte, de burgemeester knikte stralend en stak af en toe spontaan de hand op naar een kennis, die hem vro lijk groette. Na afloop verspreidden zich allen in de omliggende straten en de café's had den het druk. Zij, die het hardst de kwade geruchten rond de burgemeester en Clarenbough hadden verspreid, haastten zich nu om beider lof luidkeels te verkondigen. Het enige incident van die avond vond plaats in de Gulden Ster, waar de heer Melis Trappers, on dersteund door enkele Quick-supporters zijn belofte inloste en het gesprek met de heer Kas Blauwscheen van de Kwar- damse Boys voortzette. Het was het eni ge geval, waarbij zowel politie als eerste hulpdienst te pas moest komen en de volgende Zondag speelden de Kwar- damse Boys met een invaller op de midvoorplaats Die avond was in de woning van de burgemeester, aan de met glanzend da mast gedekte tafel, een klein gezelschap bijeen. Aan het hoofd zat de burgemees ter. Zijn vrouw, alle zorg van haar ge zicht geweken, was in opgewekt gesprek met mr Clarenbough alias Willem Jon- gejans, die ze al zijn misdaden vergeven had en aan wiens rechterzijde, weinig sprekend maar -des te meer opmerkend Clare Wyatt had plaats genomen. Corrie zat naast De Gooyer en die twee waren merkwaardig stil. Slager Speknek was in conversatie nimmer sterk, maar wijd de te meer aandacht aan het voortref felijk soupertje, al dacht hij het zijne van de ossenhaas. En Riek de Ruiter sprak ook al niet veelde conversa tie werd grotendeels gaande gehouden door Colverton. Nadat aan het eind van het souper de burgemeester in een hartelijke speech allen had bedankt, richtte hij het woord tot Colverton. Mijne heren sprak hij, wij hebben een gast in ons midden, aan wie wij veel verschuldigd zijn: Mr Colver ton, die hier als Amerikaans journalist de feestelijkheden in onze stad, zij het van terzijde, heeft bijgewoond. Mr Col verton is een Amerikaan en houdt van verrassingen en hij heeft mij vanavond de verrassing van mijn leven bereid. Want nu we zo gezellig onder ons zijn, wil ik U wel verklappen, dat het mr Colverton is, die een situatie, die zeer onaangenaam dreigde te worden, waar van enkele leden van ons comité ten dienste van hun eigen belang misbruik trachtten te maken en waardoor wij al len ernstig hadden kunnen worden ge dupeerd, om niet te spreken van de spot waaraan onze gemeente zou hebben blootgestaan.die deze situatie heeft gered op een wijze, die bewondering af dwingt. Op een wijze ook, die geheel enig van allure is. Want nu ik toch aan het ge heimen ontraadselen ben - hij negeerde standvastig de dreigende blikken en het hoofdschudden van de Amerikaan - wil ik nog een ander geheim verklappen. Gedurende de feesten heeft de echte mr Clarenbough - dit met een glimlach naar Jongejans, die glanzend naast Clare zat - voortdurend in onze omge ving vertoefd en heeft met eigen ogen kunnen vaststellen welk groots en har telijk welkom onze burgerij heeft be reid aan een, wiens vader een geërd lid onzer burgerij is geweest. De echte mr Clarenbough heeft het optreden van de heer Jongejans persoonlijk tegenover mij geautoriseerd en goedgekeurd. De echte mr Clarenbough overhandigde persoonlijk de vorstelijke gift, die ons de bouw van een ziekenhuis mogelijk maakte. De echte mr Clarenbough, da mes en heren.zit hier recht tegen over mij! En hij wees naar Colverton, die nu wellicht voor het eerst van zijn leven van verlegenheid bloosde. De mededeling werkte als een bom. Corrie greep, van pure verrukking, de hand van De Gooyr, die daartegen geen bezwaar bleek te hebben. Slager Spex- nek lachte zijn breedste glimlach naar de burgemeestersvrouw en Clare keek als een wijze uil, die het allemaal wel wist, het gezelschap aan en daarna Jon gejans, die al even ingewijd zat te lachen. Alleen Riek de Ruiter zat dood stil en staarde als verwezeh naar haar tafelbuurman, die nu oprees uit zijn stoel. Dames en heren zei hij de kat is uit de zak. De burgemeester had ik gevraagd het stil te houden tot na mijn vertrek. Maar hij heeft dat niet ge daan Dat kon ik niet zei de burge meester, denkt U dat we U met stille trom laten vertrekken? Geen sprake van! Goed. Ik neem het u niet kwalijk, integendeel. Maar nu moet ik wel even opheldering geven. Ik had inderdaad de uitnodiging van mr De Gooyer ontvangen en was van plan daaraan gevolg te geven. Ik wist echter niet, dat u hier in Meeldam zulke grote plannen had. Ik ging niet met de Holland-Amerika lijn, maar met een Franse boot en landde in Cherbourg,' vanwaar ik per auto door Frankrijk en België zwierf en tenslotte in Meeldam belandde, een dag nadat de officiële ontvangst door u was vastgesteld. U kunt zich voorstellen hoe verbaasd ik was, toen ik in de kranten las van de feestelijke ontvangst van mr Claren bough! Ik besloot natuurlijk dit zaakje uit te zoeken en de bedrieger te ontmas keren. Mijn vroegere secretaresse, Miss Wyatt, raadde mij dit af. Zie de zaken eerst eens aan, zei ze, en probeer cr achter te komen hoe de vork in de steel zit. Dan kun je altijd nog optreden. Het kwaad is nu toch al gebeurd. Het was een wijze raad, zoals ik er al zoveel van Miss Wyatt genoten heb. En ik kan me neer Jongejans er alleen maar geluk mee wensen, dat hij er in geslaagd is, mij deze dame te ontfutselen. Houd haar in waarde, meneer Jongejans, met zo'n vrouw naast U kunt U het ver brengen! Ja, daar ben ik nu wel grondig van overtuigd! glunderde Wim. Van alle kanten kreeg ik medede lingen over deze zaak, onder andere van ons aller vriendin mevrouw Boom. Ge lukkig heb ik elders mijn licht opgesto ken en dat deze zaak zo gelukkig opge lost is, hebt U te danken aan Uw comi télid, mejuffrouw de Ruiter. U hebt haar trouwens niet alleen te danken, maar ik óók. Want wanneer alles gaat zoals wij ons hebben voorgesteld, zal het Hollands bloed blijvenik hoop, dat ik me duidelijk genoeg uitdruk. (Wordt vervolgd)

Texelsche Courant | 1955 | | pagina 4