u Oostenrijkse en Hongaarse kinderen De man uit Chicago DomeshcsncSen fimER HOLLANDIA Teneinde taalmoeilijkheden te voor komen zal worden getracht enkel Duits sprekende kinderen uit Oostenrijk en Hongarije naar Texel uit te zenden. Vandaag bestaat de laatste gelegenheid U als tijdelijke pleegouders op te geven - bij mevr. De Koning of ter secretarie. Reeds is plaats geboekt voor 35 van deze beklagenswaardige kinderen, maar om het transport verantwoord te krijgen, moet dat aantal nog wat toenemen. Mevr. De Koning hoopt nog plaats te mogen vernemen voor 15 kinderen. Wij vernemen, dat vooral De Koog een goed voorbeeld geeft. BUNKER WERD VERPULVERD Een der bunkers bij paal 12 is dezer dagen met behulp van springstoffen ver nietigd. Het ligt in de bedoeling dit sei zoen met dit belangrijke opruimwerk voor te gaan. Het op de duinrand staan de gebouw van de Luchtwachtdienst bij de Vuurtoren is al eerder opgeruimd. HET ZIT TESO NIET MEE Het zit de N.V. T.E.S.O. niet mee: toen de nieuwe boot in Oudeschild arri veerde, waren de aanlegsteigers te Texel en te Den Helder nog niet gereed (en dit zal nog wel enige tijd duren) en de nieuwe boot zelf is begin dezer week defect geraakt. Geen motorstoring, zoals sommigen meenden, maar een defect aan de appartuur, welke de stand van de omkeerbare schroef regelt. Een strop te meer doordat De Dokter Wagemaker in Harlingen zijn jaarlijkse schoonmaakbeurt onderging. Men heeft dit schip ontijdig van de helling moeten nemen om de Dageraad te vervangen, nadat de Marsdiep Dinsdagavond en Woensdagochtend als reserveboot de dienst had onderhouden. „ORA ET LABORA" VERPACHT Naar men ons meedeelt is de boerderij „Ora et Labora", Bargen, door het be stuur van de Bakker-van Maarleveld- stichting toegewezen aan de heer M. Roeper, Molenbuurt. Voor de pacht had den zich 26 gegadigden gemeld. Vorige pachter was de heer M. J. Roeper. BOUWVERGUNNINGEN Stichting R.K. Tehuis voor Ouden van Dagen „Sint Jan", bouw bejaardenhuis aan de Molenstraat te Den Burg; de heer C. Kager, Weverstraat 87, Den Burg, bouw garage met bergplaats aan de Wilhelminalaan te Den Burg; J. C. Rab N.V., Binnenburg, uitbreiding werk plaats Schilderweg, Oudeschild. DIENSTREGELING TESO Geldig van 2 Oct. t.m. 26 November 1955 Werkdagen: Van Texel: 5,20; 7,45; 10,30; 12,55; 15,25; 18,00. Van Den Helder: 6,30; 9,25; 11,40; 14,10; 16,45; 19,35. Op Zon- en alg. erk. chr. feestdagen: Van Texel: 7,45; 11,35; 16,00; 18,20. Van Den Helder: 10,35; 13,00; 17,20; 19,35. PUBLICATIE VAN DE CULTURELE RAAD Donderdag 10 November Den Burg, De Zwaan, onderlinge avond R.K. Ontwikkelingsclub. Vrijdag 11 November Den Burg, Geref. Kerk, filmvoorstelling door C.N.V. Den Burg, Hotel Texel, filmavond Kali mij. ui tg. van fa. C. R. Keijser Co, L.T.B. en C.A.V. Texel. Zaterdag 12 November Den Burg, Oranjeboom, ANAB, toneel uitvoering gezelschap Tetman de Vries met „De tijd zal het leren". Midden-Eierland, o.l. school, bonte avond t.b.v. het St. Nicolaasfeest. De Cocksdorp, Toneeluitvoering „Inkeer" door Sportver. De Cocksdorp. FEUILLETON: Een verhaal vol verwikkelingen door T. LODEWIJK 43. Nu waren allen van tafel opgestaan. Het regende gelukwensen, de burge meester hief zijn glas en toastte op het jonge paar. Riek, nog steeds half ver wezen, glimlachte. Dat had je niet gedacht, hè? fluisterde Corrie haar schelms toe dat je nog eens met een millionnair zou trouwen. Ik zou dan ook aan mijn bijdrage aan het ziekenhuis de wens willen ver binden, dat het in de toekomst ons bei der namen zal dragen! besloot Claren- bough zijn rede. Het hartelijke applaus dat hierna op steeg, bewees wel, dat het verzoek in goede aarde was gevallen. Maar nu zou ik wel eens willen weten vroeg de burgemeester, hoe meneer Jongejans hier zo terechtertijd arriveerde. Want als ik me niet vergis, was hij, onder de indruk van de eh. moeilijkheden, die zo plotseling op zijn weg waren geplaatst, niet van plan hier ooit weer terug te keren. Jongejans stond op. Mijn aandeel in de zaak, tenminste de laatste dagen zei hij enigszins verlegen is niet zo roemrijk, om het maar zacht te zeggen. Ik ben u allen dankbaar dat u het vergeven en verge ten zo vlot in de practijk hebt gebracht. Maar ik wil u wel zeggen, dat in de toestand waarin ik verkeerde, de situ atie zo volkomen reddeloos leek, dat ik er geen gat in zag. En onder de gegeven omstandigheden volgde ik de weg van de minste weerstand. Ik nam de benen. Mijn weg voerde naar Kwardam en reeds halverwege, toen de frisse wind door het open portierraam me zo'n beetje had afgekoeld, begon ik in te zien, hoe misselijk ik me gedragen had. Maar ondanks dat schuldbesef zag ik nog steeds geen mogelijkheid de situatie op te helderen. Ze hadden me die ver schrikkelijke brief laten tekenen en al les stond zwart op wit. Ik was inder daad een figurant, een bedrieger, zo u wilt. En toen dacht ik aan de dame, die thans naast me zit - en hij wees op Clare - die mij in vroeger dagen van heel nabij heeft gekend- en in de toekomst nog veel nader zal leren ken nen. Miss Wyatt, die hier vertoefde als secretaresse van mr. Colverton, had ik reeds ontmoet, zij had mij duidelijk ge maakt, dat ze het spel had doorzien en zoals mr. Colverton reeds heeft verteld, zij wist hem te beïnvloeden, niet dade lijk de zaak op te blazen, maar eerst eens af te wachten. Ik ben dan ook naar haar hotel ge gaan. Het was rijkeliik vroeg, zodat ik eerst maar een uurtje aan de kant van de weg heb zitten mediteren. Ik heb het hele verhaal verteld en verwachtte een geweldige boetpredikatie. Inplaats daar van heeft ze gelachen, zoals ik het nog zelden meemaakte. Ik kan U wel ver tellen, dat niets me die dag zo zeer heeft verwonderd, maar ook geestelijk en li chamelijk zo heeft opgeknapt, als die reactie. Toen we eindelijk rustig zouden gaan zitten praten, werd meneer De Gooyer aangediend, die mr Colverton wou spreken (die echter afwezig was), zoals hij later vertelde, met het doel alles op te biechten en hem om raad en zo mo gelijk om hulp te vragen. Mr Colverton genoot blijkbaar nogal het vertrouwen van diverse comité-leden - dit met een ondeugende blik naar Riek. - Toen alles verteld was, besloten we zo gauw mo gelijk uit Kwardam te vertrekken en ergens in de buurt rustig krijgsraad te houden. Miss Wyatt belde daarna mr. Colverton of liever mr. Clarenbough op, en deelde hem de stand van zaken mede. Mr. Clarenbough was verre van ver rukt over de ontwikkeling der dingen en vertelde, dat hij eerst eens zelf de zaak zou onderzoeken, om voor zichzelf zekerheid te krijgen, dat het hier inder daad geen minderwaardig politiek spel letje, met zijn naam als inzet, betrof, maar dat de betrokkenen volkomen te goeder trouw waren en de burgemeester van niets wist. Dat laatste was hem reeds duidelijk geworden, doordat hij toevallig met de burgemeester had ge- i reisd. Je zou gaan twijfelen of je hier van toeval mag spreken zei mevrouw Dikkenburg. Hoe mr Colverton-Clarenbough dat heeft gedaan.tja, dat weet ik niet, misschien kan juffrouw De Ruiter daar meer van vertellen. In ieder geval kwam miss "Wyatt van de telefoon terug en deelde ons mede, dat we maar moe ten zorgen op de bestemde tijd op het raadhuis te zijn. Mr. Colverton (wij wisten nog steeds niet, dat hij in wer kelijkheid mr Clarenbough was) zou zien wat hij kon doen. U kunt zich onze verwondering voor stellen toen we daar in duizend angsten in de burgemeesterskamer zaten te wachten en mr Colverton zich ontpopte als de echte mr Clarenbough. Hij heeft mij tijdens dat korte onderhoud volle- dige décharge gegeven en mij opgedra- gen, mijn rol tot het einde te spelen. Alleen de comitéleden die hier aanwe zig zijn, mochten het geheim vernemen, j een geheim, dat wel zal uitlekken, maar dan is mr Clarenbough allang weer in Amerika terug. En wanneer hij hier i weerkeert om het nieuwe ziekenhuis in te wijden, zal de burgerij van Meeldam I alleen maar plezier hebben om de mys tificatie en mij en alle anderen de grap gaarne willen vergeven, daarvan ben ik overtuigd! En nu we dan alles weten zo ein digde de burgemeester dit merkwaardig souper verzoek ik u met mij het glas te heffen op de voorspoedige gang van zaken in ons nieuwe Clarenbough-De Ruiter ziekenhuis! Nooit werd in Meeldam een toast met zoveel instemming gedronken! Zelden was in de burgemeesterswo ning een opgewekter en gezelliger feest gevierd. Toen de gramofoon werd aange zet en de gasten een dansje maakten, vormden zich als vanzelf de paartjes. Jongejans danste met Clare, de burge meester had zijn eigen vrouw in de arm, Riek de Ruiter werd weggevoerd in de armen van Colverton-Clarenbough. Dan blijven wij over zei De Gooyer tot Corrie. Vind je het erg? was haar we dervraag. Ik wou dat deze avond mijn hele leven duurde, antwoordde De Gooyer onlogisch maar duidelijk. Dat zal er van afhangen hoe je je in de toekomst gedraagt zei Corrie op strenge toon, maar haar ogen zagen hem zo vrolijk aan, dat hij niet aarzelde en met haar wegzwierde. De slager, die niet danste, keek uit zijn zetel goedmoe dig het gedwarrel aan! Je hebt me gewoon voor een vol dongen feit geplaatst, zei Riek onder het dansen zacht tegen haar partner. Ik heb me helemaal niet verloofd met een mr Clarenbough, maar met een arme Amerikaanse journalist. Daarom zou mr Clarenbough zo graag met je trouwen, was het ant woord. Ik ben erg dankbaar voor deze hele geschiedenis, want als millionnair Clarenbough zou ik je nooit zo hebben leren kennen als toen ik als gewone Amerikaanse reporter langs de kant van de weg zat En ik je wonden verbond.... En je me geen gezelschap wou houden, hoewel ik er op aandrong. Maar dat kunnen we inhalen! stelde Claren bough lachend voor. Hoe wou je dat doen? Door zo gauw mogelijk te trouwen, was het antwoord van de Man uit Chicago. EINDE TOB DE BORDES De jonge begaafde voordrachtskunste naar en toneelspeler Tob de Bordes heeft zeer velen Donderdag jl. enkele uren van zinvol kunstgenot verschaft. Onder auspiciën van de Culturele Raad trad de heer De Bordes 's morgens en 's middags in „De Oranjeboom" op voor de oudere schooljeugd. Het toch zo cri- tische jeugdige publiek bleek het pro gramma „Sprookjes" getiteld, uitstekend te kunnen waarderen. Dit programma omvatte de voordracht van sprookjes van Godfried Bomans en Hans Christiaan Andersen, welke laatste sprookjes door de heer De Bordes als de vertellende Andersen werden voorgedragen. Uit de reacties van de jeugd bleek wel, dat ook jongeren de in de sprookjes verborgen diepmenselijke symboliek en wijsheid kunnen verstaan. 's Avonds trad de heer De Bordes op voor de Doopsgezinde Gemeente op Texel. In de uitstekend bezette Doops gezinde Kerk te Den Burg werd met de grootste aandacht geluisterd. Aan het meer uitgebreide sprookjes programma voor deze avond was boven dien nog toegevoegd de voordracht van het bijzonder mooie verhaal „De Con- ciergerie" van Marianne Philips, dat in de heer De Bordes een subliem vertol ker vond. Terecht mocht Ds Van Sluijs in zijn slot- en dankwoord opmerken, dat hij zich de tolk van alle aanwezigen wist. UITBREIDING VAN ZAKEN De heer Alex Koning heeft zijn zaak uitgebreid met een showroom in het pand Weverstraat 68. De etalage van 'n keur van lederwaren spreekt voor zich. De fa C. Witte Dzn. heeft ook al een speciale toon-etalage ingericht en wel in het pand Weverstraat 36, voorheen A. de Wilt. Daar wordt brandschilderwerk tentoongesteld. Ook dit artikel behoeft stellig geen nadere aanbeveling: stuk voor stuk kunstvoorwerpen. De firma Frans Zegel Kzn. heeft de winkel Binnenburg 15 tot showroom ingericht. COLLECTE MUZIEKCONCOURS Het resultaat van de collecte is als volgt: Den Burg f 772,Oosterend en Oost f 203,05; Den Hoorn f170,—, totaal dus f 1145,05. De corpsen D.E.K., Den Hoorn, V.I.O.S. Oost en Koninklijk Texels Fanfarecorps zijn iedere milde gever zeer dankbaar. KLAVERJASCLUB „DE DOORMARS" Stand na 20 partijen: 1. J. Blom-G. Koning 32789 - 15 2. Tj. Bergstra-D. Backer 31914 - 14 3. P. Kleve-T. Dekker 31904 - 18 4. D. en S. Hemelrijk 31630 - 10 5. A. en D. de Ruyter 31436 - 22 6. Mw v.d. Brink-mw. Spaans 31206 - 13 7. S. Kuyper-Alb. Schagen 31029 - 11 8. J. Koning-D. Westdorp 30494 - 13 9. Mw Hemelrijk-Kl. Vlas 30452 - 10 10. Mw Krijnen-G. v.d. Meer 30054 - 10 11. Jan Kuyper-Jan Vlas 29800 - 9 12. J. D. Blom-A. v.d. Schans 29705 - 12 13. Jn Spaans-B. v.d. Brink 29655 - 10 14. Z. Stolk-Jan Koning 29530 - 6 15. P. Schagen-J. D. Koning 28590 - 9 16. P. Vos-T. Eelman 28542 - 7 17. J. Westdorp-J. Dalmeijer 28449 - 6 18 partijen gespeeld: A. Kuyper-E. Westdorp 27180 - 12 16 partijen gespeeld: H. van Sijp en echtgenote 23508 - 8 14 partijen gespeeld: D. M. Vlas en echtgenote 19483 - 1 FILMNIEU WS „IK ZOEK MIJN KIND" Een prachtig gegeven, het verhaal „Little Boy Lost" van Marghanita Laski. Hoofdpersoon is de Amerikaanse jour nalist Bill Wainwright, die vóór de tweede wereldoorlog in Frankrijk werkt. Hij leert een Franse chansonnière ken nen en trouwt haar. We zien een zeer gelukkig paar met een baby. Dan komt de oorlog. Wainright vertrekt naar Engeland. Zijn vrouw en kind blijven achter. Zijn vrouw speelt een rol in het verzet, hetgeen ze met de dood moet be kopen. Als Wainwright na de oorlog weer in Frankrijk komt, is zijn kind zoek. Met bijstand van zijn Franse vriend Pierre Fernier volgt hij elk spoor. Het brengt hem tenslotte in een weeshuis tegenover een aandoenlijk schriel kereltje, dat zijn zoontje zou kunnen zijn. Wat dan volgt, is een pijnlijk tasten van een eenzame man naar een eenzaam kind en omge keerd. De zekerheid, die men de vader aan het eind meent te moeten geven verzwakt het sterke gegeven enigszins. APACHE Apache Massai kan het niet verkrop pen, dat zijn Indianenstam de witte vlag hijst in de oorlog tegen het Ameri kaanse leger. Hij schiet de vlag aan stukken en weet, nadat hij overmeesterd is, te vluchten, waarna hij een éénmans- oorlog begint tegen de U.S. Army. Hij weet van geen toegeven, zodat, hoewel de vrede reeds lang getekend is, de oorlog wordt voortgezet. Vergezeld van zijn vriendin trekt hij zich terug in de bergen en tracht landbouwer te worden. Daar wordt hem een zoon geboren. En het is ter wille van deze nakomeling, dat hij zich schikt in zijn lot. Het is Burt Lancaster, die op nobele wijze de rol speelt van de held Massai en met zijn ontembare strijdlust het verhaal kleur en leven geeft. Nederlands nieuws: De Voetbalwedstrijd Nederland-België (22) te Rotterdam; Het Koninklijk be zoek aan de West. Wereldnieuws: O.a. Vliegramp in de Rocky Moun tains: 66 doden; Russisch vlootbezoek aan Portsmouth; De Automobielten- toonstellin<* in London; Overstromingen in grote delen van India; Snelheidsre cords op de motor; Gordon Pirie ver slaat Zatopeck op de 10.000 meter; Peron in ballingschap; Opnamen tijdens de Typhoon in Japan; De „Bluebird" tijdens recordpoging gezonken; De jacht is open(Prinses Margaret en Peter Townsend door reporters achtervolgd). LOSLOPEN VAN HONDEN j Burgemeester en Wethouders van Texel herinneren aan de bepaling van artikel 98 der Algemene Politieverorde- ning voor de gemeente Texel, die ver biedt, dat men honden elders, dan in gebouwen of op erven los laat lopen zonder behoorlijk toezicht. Krachtens artikel 103 der genoemde verordening is de politie bevoegd de in strijd met voormeld verbod loslopende honden terstond af te maken. Texel, 1 November 1955. Burgemeester en Wethouders voornoemd De Burgemeester, C. de Koning De Secretaris, P. Beemsterboer DE NUTSSPAARBANK IN OCTOBER Ingelegd f52.241,50; terugbetaald f 42.619,82. Meer in dan terug f 9.621,68. Kapitaal spaarders f 808.203,91. Nieuwe spaarders 10; aantal spaarders totaal 525. Aantal posten van inleg 148; aantal pos ten van terugbetaling 75. Op de Wereldspaardag 31 October werd ingelegd f 10.827,28. TEXELS FANFARE HEDEN OP MARS Nu de tijd weer gekomen is, dat de Donateurskaarten van Kon. Texels Fan fare zullen worden aangeboden, zal het corps, evenals vorige jaren, een grote mars door Den Burg maken, waarbij alle straten bezocht worden. Daar het onmo gelijk is om dat in één avond te doen, zal het ook nu weer in tweeën gebeuren en wel op de Zaterdagen 5 en 12 Novem ber. Natuurlijk als het weer gunstig is. De eerste avond wordt de volgende route genomen. Door omstandigheden kan de start niet plaats hebben bij het Fanfaregebouw en zal nu zijn vanaf Ho tel „De Zwaan". Vandaar door de Zwaanstraat naar de Molenstraat, P. v. Cuyckstraat, Ada van Hollandstraat, Prof. Keesomlaan, Elemert, Warmoes straat, Julianastraat, Wilhelmtnalaan, Schilderend, Emmalaan, Haffelderweg, Weverstraat, Hogerstraat, Gravenstraat, Weststraat, Hollewalsweg, Weststraat, Molenstraat, Zwaanstraat, Hotel De Zwaan, einde. ruw of schraal éTT, geeft handen om trots op te zijn RICHT UW LICHT EEN ANDER NIET IN IIET GEZICHT! j Geen verblindend licht! Dat geldt zo wel voor de automobilist als voor U, wielrijder! Er wordt van U geëist, dat de lan taarn van Uw fiets schuin naar omlaag gericht is, want alleen zo verzekert U de veiligheid- van de bestuurders, die U tegemoet komen. Verblinding betekent een sinister spel letje. met het verkeersongeval. Wie wil het voor zijn verantwoording nemen? Vóórdat U moreel of door de rechter ter verantwoording geroepen zou worden: „Richt Uw licht, 't is naastenplicht!" En hoe staat het met Uw achterlamp je? Het is bekend, dat het dikwijls uit gaat, zonder dat de bestuurder het weet. Daarom: „Doe wel en zie zo nu en dan eens om!" VERBOND VOOR VEILIG VERKEER TEXELAARTJES Bij vooruitbetaling tot 3 regels f0,60; elke regel méér f 0,20. Onder adres te bevr. (niet eerder dan 11 u. in Boekh.) en onder nr. f 0,20 meer. Radio herstellen? VONK opbeilen! Telefoon 78 en 273 Ik geef de hoogste waarde voor zolderopruimingen, lom pen, metalen, ijzer A. v.d. Vis, tel. 256 Passagebureau Velthuys Den Helder, houdt Maandags van 11,30 tot 2 uur zitting in Hotel Texel. Emigratie, Passages naar Afrika, Aus tralië, Amerika, Canada, enz. Oud-Deurwaarder Prins en wnd. Deurwaarder Van Vliet houden Maan dag van 11 tot 2 uur zitting in Hotel „Texel" (verkopingen, rechtza ken, incasso, kosteloos advies in pachtzaken). Voor verhuizingen, emi gratie-verpakking en opslag met verzorging documenten en verzekering. Vraag prijsop gave V.T.B., Den Burg, Tel. 85 Te k. kinderledikant met matras, herenoverjas m. 50- 52. meisjesmantel Ift. 10 - !2 jr. plooirok met bolero. Boer- horst Schilderend 48 Te k. haardkachel en kamerka chel Adres bur. Tex. Crt. Aangeb. cylinder bureau Van Moort, Schoonoordweg 18 a Te k. 20.000 kg voerbie- ten Joh. Daalder, „Noorder- buurt", nb. Oosterend Te k. kippenhokje met ren M. Hoogersteger Prof. Keesoml. 13 Mooie kinderwagen aangeb. W. Huijsman Schil derweg 40 B Verm. bij Den Burg schaap gemerkt rode stip op schoft en zwarte op staart H. J. Keijzer, Waal- derstr. 1 B.z.a. hulp i. d. huish, voor Vrijdags of andere dagen Br. nr 710 bur, Tex. Crt. Op 1 Nov. granaten ketting verloren Gaarne terug Mevr. Ran, Schilderend 36, Den Burg Verl. broek van regenpak, omg. De Koog. J. Bakker (Instuif), De Koog Te k. Teddymanteltje met mutsje Ift. 2 jr. Donker. Eier- land E 120 IJSCLUB „DE KOOG" Wie meent, dat De Koog zich enkel en alleen op het badleven concentreert slaat de (gejutte) plank toch wel ver mis: wij hebben er 's winters een ongedwongen vrolijk wintersportfeest in duin en dal. Met het dal bedoelen we dan de Muy. Jammer, dat je nooit vooruit weet of het een echte winter gaat worden of dat sneeuw en ijs maar schaars verkrijgbaar zullen zijn. Anders zou De Koog óók als Wintersportplaats naam gaan maken. Intussen: de organisatie is er: de Ko- ger IJsclub. Donderdag heeft ze in „Het (sneeuw-) Witte Huis" vergaderd. Voorzitter R. Kiewiet vond het wel jammer, dat hij maar'elf leden present zag, maar dat zegt (voor Texel) niets! Secretaris C. Drevel liet de vorige meeting de revue passeren, waarop be sloten werd toe te treden tot de Texelse Ijsbond, wat de jaarlijkse kampioen schappen enkel ten goede kan komen. Penningmeester W. Burger zei, dat het banksaldo f 134,86 bedraagt. Na enige discussie werd overgegaan tot de be stuursverkiezing. De heren Kiewiet en Drevel moesten aftreden, maar de ver gadering riep in koor: „Zo maar laten!", voor welk ongeschokt vertrouwen de betrokken bestuursleden hartelijk be dankten. De heer J. Eelman bleek de enige in schrijver voor het verpachten van de tent -(voor 3-5 jaar nu). De heer M. Mant je heeft toegezegd de weg naar de Muy ook bij winterdag begaanbaar te zullen maken. De heer W. Burger drong aan op accomodatie, b.v. door het plaat sen van banken voor de sukelaatdrin- kers. Men stemde er mee in. De Rondvraag leverde geen nieuwe gezichtspunten op. PROTESTANTSE KERKDIENSTEN HERVORMDE GEMEENTEN Den Hoorn Zaterdagavond 8 uur samen komst van de Jeugdraad in „Ons Huis". Zondag 6 November 1955 Den Burg 10 uur Ds Van Reijendam Zendingscollecte 7,30 uur Ds Van Reijendam Onderwerp: „Wat is bekering" Zendingscollecte De Coksdorp 10 uur Ds Van Rhijn Den Hoorn 11 uur Ds Soesan Zendingscollecte De Waal 10 uur Ds Waardenburg Oogstdankdienst De Koog half acht Ds Waardenburg Oosterend 10 uur Ds Klijnsma Dankstond voor het gewas. Maand collecte voor de kerker aadskas Oudeschild n.m. half acht Ds Soesan Laatste dienst in de kerk. GEREFORMEERDE KERK Den Burg 10 uur Ds Goedendorp Dankuur voor het gewas. Extra collecte voor de kerk. 3 uur Ds Goedendorp Extra collecte voor de kerk. Oosterend 10 uur Ds M. J. Vermeer Dankuur voor het gewas. 3 uur Ds M. J. Vermeer GEREF. KERK (onderh. art. 31, K.O.) Oosterend, Hoekstraat 38 10 en 3 uur Dienst. DOOPSGEZINDE GEMEENTE Den Burg 10 uur Ds Van der Zwaag Oosterend 11,15 uur Ds Van der Zwaag De Koog 19,30 uur Ds Van Sluijs Maandag 7 November te Den Burg géén catechisatie. Maandag. 7 November: Jongerenkringen, Scandinavische avond te De Waal. Donderdag 10 November, Den Burg: Zusterkring. Heden is geheel on verwachts van ons weggenomen, mijn lieve Man en mijn Papa Dirk van der Beek, in de leeftijd van 28 jaar. C. van der Beek- de Ridder Hermpje De Cocksdorp, Texel, 1 November 1955. Mariahoeve. De teraardebestelling heeft plaats gevonden 4 November te De Cocksdorp. Heden is geheel on verwachts van ons weggenomen, onze lieve Zoon, Schoon zoon, Broer, Zwager en Oom Dirk van der Beek, in de leeftijd van 26 jaar. Namens de families: H. van der Beek K. de Ridder De Cocksdorp, Texel, 1 November 1955. Heden is plots van ons weggenomen onze baas en medewerker D. van der Beek in de ouderdom vj 26 jaar. Dat zijn geliefde vrouw, kind en fami lie kracht en sterkte moge worden gegeven. Het Personeel Dat hij ruste in vrede. Witte Hoek C 81, De Cocksdorp, Texel. Bij mijn 4de vertrek naar Oost-Afrika, aan allen een hartelijk vaarwel Pater M Witte a b. Capitaine Frankignoul 5 November 1955 O g Charnvanten practlscb: Orchidee, een luxueuze nylon onderjurk met extra v* brede strook van sterketule g H etv kant. Prima pasvorm. 8- 14,75 O Komt U even kijken? Fa Frans Zegel Kz "St. Den Burg, Oudeschild

Texelsche Courant | 1955 | | pagina 2